J U D G E D
Thursday, April 17, 2014’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Matter ot A. Davidson Harrison, Shea -Mother |
Seven | 6:30 a.m. | PR080311 |
Benton, Miranda Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304840 CR1304818 |
Bone, Anne Faustina-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401676 |
Bowen, Michael Shane-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401112 CR090604S CR085862S |
Coon, Brandon Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401655 |
Crane, Scott Joseph-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1302681 |
Dalton, Kimberly Sue-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300813 |
Eacret, Raymond Jonathan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1 201286A |
Ford, John Ray James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401383 |
Graeber, Vanessa Devin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401545 |
Henry, Madeline L-Defendant | Three | 8 a.m. | TR0921061 TR0809420 |
Henry, Madeline Lenaire-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1020152 TR1019238 TR0601545 CR1006084 |
Keffer, Brian Glen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400035 CR1301819 CR1102050 |
Marshall, Richard Dale-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1102209 |
Moffltt, Crystal Vinell-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401625 |
MoNTh, Crystal Vinell-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401713 CR1400093 |
MoWitt, Crystal Vinell-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401761 |
Ortega1 Fredrica T-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1404952 |
Ortega, Fredrica Ray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401631 CR1401624 |
Ortega Fredrica T-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401302 |
Ortega, Fredrica Tomassa-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401303 CR1200115 CR1101667 |
Ortega, FredricaTomassa-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1103639 |
Smith, Oleah Carlene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401674 |
Stiles, Rebecca Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401633 CR1204604 CR1101029 |
Weems, Randy Dale-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1104927 CR1100380 |
Weems, Randy D-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401632 CR1205314 |
Co. Of Hum. M. Bowen Adams, Angela May-Other Parent-Mother |
Three | 8:01 a.m. | FS990292 |
Co. Of Hum. M. Bowen Bowen, Michael Shane-Respondent |
Three | 8:01 a.m. | FS990292 |
Co. Of Hum. M. Bowen County Of Humboldt -Petitioner |
Three | 8:01 a.m. | FS990292 |
Batres, Jairo Daniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401584 |
Colby, James Homer Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1400958 |
Ellis, John Wayne Il-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401756 CR1401096 CR1401083 CR1305655 |
Fernandez, Jarrod Anthony-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401589 CR1202183 |
Hunsucker, Andrea Frances-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1400616A CR1303803 CR1 301748A |
Lincourt, Russell Daniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401593 CR1401592 |
Murzi, Miki Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1304969 |
Rummerfield, Ronnie Edward-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401586 |
Sotolongo, Gearold Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1301334 |
Still, Timothy Sampson-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401588 CR1401445 |
Stuenkel, Jesse Daniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1300405 |
Taylor, Jerrica Ann-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401173 CR1401013 CR1305563 CR1302125 CR1 300419B CR1002793 |
White, Travis Ray-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401567 CR1401566 |
Williams, Torry Rowchester-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401351 |
Williams! Torry Rowchester-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401574 |
A. Quintrell vs. T. Bellach Bellach, Tyson -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130407 |
A. Quintrell vs. T. Bellach Quintrell, Alyssa -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL130407 |
B. Wruck vs. S. Wruck Wruck, Brian -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 00577 |
D. Williams vs. S. Vallot County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL130083 |
D. Williams vs. S. Vallot Vallot, Sage -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130083 |
D. Williams vs. S. Vallot Williams, Dillon K.L.-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30083 |
K. Kehm vs. S. Barajas Barajas, Sergio -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas CountyofHumboldt-DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas Kehm, Katherine M-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110479 |
Matter of: A. Davidson Davidson, Alexander W-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR080311 |
Matter of: A. Davidson Davidson, Bill -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR080311 |
Matter of: A. Davidson Davidson, Cathy-Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR080311 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Alexander i-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Alexander J-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Benjamin -Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Raphaella M-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Victoria -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Jimenez, Jennie -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Jimenez, Josh -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Nickols, Leslie -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PRI200SI PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Evelyn -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Lani -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Lester -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Lester-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter ot Hickok Minors Hickok, Eugene -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
W. Dujka vs. M. Isham Dujka, William John-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL120105 |
W. Dujka vs. M. Isham Isham, Marlena Dee-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL120105 |
Hickok, Eugene -Petitioner | Seven | 8:30 a.m. | PRI200SI |
Wruck, Stacy -Respondent | Seven | 8:30 a.m. | FLI 00577 |
K. Newman vs. D. Valadao Newman, Kevin Michael-Petitioner |
Seven | 9 a.m. | CP140173 |
K. Newman vs. D. Valadao Valadao, Dannette -Respondent |
Seven | 9 a.m. | CP140173 |
M. Silva vs. M. Silva Silva, May -Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FLI 20485 |
M. Silva vs. M. Silva Silva, Michael -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FLI 20485 |
Tree, Bodhi -Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1302250 |
Aguilar, Paul Allen-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1304057 CR1201683 |
Burns, Trisha Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401050 |
Cook, Bo Kennard-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1304779 |
Coppini, Cassie Lynne-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400858 |
Gardaya, Raymundo James Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1104741 |
Hernandez, Esenia Ernelia-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401284 |
Laffoon, Karen Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400942 |
Lockhart, Cody Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400493 |
Lowery, Ashley Raymond-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401071 |
Marshall, Justin Douglas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1303213 |
Minton, Cynthia Kaye-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400015 CR1100006 |
Morris, Daniel Lentz Ole-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400395 |
Renier, Nathan Paul-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400972 |
Seher, Zachariah Aaron-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400090 |
Shurtliff, John Aaron-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400691 CR1303972 CR1204652 |
Smith, Preston William-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401278 CR1203692 |
Taylor, Timothy Ronald-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1304745 |
Deremer, Nickolas Edmund-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1401786 CR1201 996A CR1200283 |
Co. of Hum, vs. D. Bollig Unger, Tanya -Other Parent-Mother |
Three | 1:29 p.m. | FS010249 |
Co. of Hum. vs. D. Bollig Bollig, David W-Defendant |
Three | 1:29 p.m. | FS010249 |
Co. of Hum. vs. D. Bollig County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:29 p.m. | FS010249 |
B. Sage vs. City of Arcata City of Arcata -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120195 |
B. Sage vs. City of Arcata Fox, Anthony (doe #1)-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R120195 |
B. Sage vs. City of Arcata Hoffman, Brian -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120195 |
B. Sage vs. City of Arcata Sage, Barbara -Guardian Ad Litem |
Eight | 1:30 p.m. | DR120195 |
B. Sage vs. City of Arcata Sage, Barbara -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR120195 |
M. Fusi vs. S. Sudduth-Fusi Fusi, Molly -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR110786 |
M. Fusi vs. S. Sudduth-Fusi Fusi, Vincent Allan-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR110786 |
M. Fusi vs. S. Sudduth-Fusi Sudduth-Fusi, Sharon -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR110786 |
People vs. $198,549 US Currency $198,549 US Currency/$5,456.09 Chec -Respondent |
Five | 1:30 p.m. | CV130590 |
People vs. $198,549 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 1:30 p.m. | CV130590 |
People vs. $198,549 US Currency Turner, Bruce Wayne-Claimant |
Five | 1:30 p.m. | CV130590 |
Goody, Caren Jane-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1401427A |
Hunsucker, Andrea Frances-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1400616A CR1303803 CR1 301 748A |
Jane, TashaTicheal-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CRI4O14IOA |
Kelly, Waymond Hiatt Richard-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CRI4OI4IOB CR1401001 |
Turner, Bruce Wayne-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1401427B |
Sales, Joseph Vince-Defendant | Four | 1:30 p.m. | TR1314828 |
Sorensen, Andrea Kristine-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1305689 |
Trenfel, Laura Lee Griffith-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1401442 |
Turner, Trisha Leighan-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1401443 |
Achane, Ronette Marie-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1400166 CR1302053 CR1204318 |
Coats, Robert Warren-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1303697 CR1102754 |
Davis, Deborah Lynn-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1400960 |
Henry, Madeline Lenaire-Defendant | One | 1:30 p.m. | CRI4O1I3IB CR1006084 |
A. Nichols vs. B. Kendall County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100475 |
A. Nichols vs. B. Kendall Kendall, Brice -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100475 |
A. Nichols vs. B. Kendall Nichols, Ashley-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100475 |
C. Hanson vs. M. Hanson CountyofHUmboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100419 |
C. Hanson vs. M. Hanson Hanson, Carlota Ann Marie-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100419 |
C. Hanson vs. M. Hanson Hanson, Mike James-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100419 |
C. Lopez vs. E. Villegas County of Humboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL090311 |
C. Lopez vs. E. Villegas Lopez, Cynthia-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL090311 |
C. Lopez vs. E. Villegas Villegas, Eric -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL090311 |
Co. of Fresno vs. D. Lopez County of Fresno -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS080465 |
Co. of Fresno vs. D. Lopez County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS080465 |
Co. of Fresno vs. D. Lopez Lopez, Dwayne R.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS080465 |
Co. of Fresno vs. D. Lopez Preston, Jacquelyn D.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS080465 |
Co of Humboldt vs Daniel Castrejon Castnejon, Vanessa C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS130174 |
Co of Humboldt vs Daniel Castrejon Castrejon, Daniel S-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130174 |
Co of Humboldt vs Daniel Castrejon County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130174 |
Co of Humboldt vs Jesse Rodriguez County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS070511 |
Co of Humboldt vs Jesse Rodriguez Jones, Rose A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS07051 1 |
Co of Humboldt vs Jesse Rodriguez Rodriguez, Jesse C.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS070511 |
Co of Humboldt vs Joseph Ure II County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS000930 |
Co of Humboldt vs Joseph Ure II Ure, Joseph E.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS000930 |
Co of Humboldt vs Joseph Ure II Wagner, Joan M.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5000930 |
Co of Humboldt vs Justina Harrell Pires, Trisha -De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS130282 |
Co of Humboldt vs Justina Harrell Vance, Harry -Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | F5130282 |
Co of Humboldt vs Justine Harrell County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130282 |
Co of Humboldt vs Justine Harrell Harell, Justina -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130282 |
Co. Of Hum. vs. J. Ausiello Ausiello, Joseph Anthony-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS940226 |
Co. Of Hum. vs. J. Ausiello Ausiello, Nina M,-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS940226 |
Co. Of Hum. vs. J. Ausiello CountyOf Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS940226 |
Co. of Hum. vs. J. Gilbert Alton, Shalyn S-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS070099 |
Co. of Hum. vs. J. Gilbert County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS070099 |
Co. of Hum. vs. J. Gilbert Gilbert, Joseph C.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS070099 |
Co. of Hum, vs. L. White, Ill County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS010412 |
Co. of Hum. vs. L. White, Ill Doolittle, Month -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS010412 |
Co. of Hum. vs. L. White, Ill White, Dale A-Grandparent |
Three | 1:30 p.m. | FSOI 0412 |
Co. of Hum. vs. L. White, Ill White, Lester Ill-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FSO1 0412 |
Co. Of Hum. vs M. Claybon Claybon, Manuel C-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS9701173 |
Co. Of Hum. vs M. Claybon County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS9701173 |
Co. Of Hum. vs M. Claybon McMahan, Kelsey M,-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS9701173 |
Co. of Hum, vs. P. McMullen McMullen, Patrick F-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050092 |
Co. of Hum. vs. P. McMullen County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050092 |
Co. of Hum. vs. P. McMullen Davis, Lydia A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5050092 |
Co of Mendocino vs Oscar Alvarez Alvarez, Oscar-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140034 |
Co of Mendocino vs Oscar Alvarez CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS140034 |
Co of Mendocino vs Oscar Alvarez County of Mendocino -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140034 |
Co of Mendocino vs Oscar Alvarez Hernandez, Carmen M-Qther Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140034 |
J. Masad vs. T, Collins Collins, Travis M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130507 |
J. Masad vs. T. Collins CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130507 |
J. Masad vs. T. Collins Masad, Jennifer A-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130507 |
ALPHA CALEN1AR ALL COURTROOMS Kinyon, Laura Jean-Defendant |
Two | 1:30 p.m. | CR1401331 |
Kinyon, Laura Jean-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1401180 CR1300130 |
McCovey, Marion Earl Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR14016378 |
McCovey, Marion Earl Sr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1401637A |
McCovey, Romeo Blue-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1401637C |
Matter of: A, Webb Billings, Judith Ann-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140024 |
Matter of: A. Webb Webb, Anna Elizabeth-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140024 |
Matter of: A. Webb Webb, Jenna K-Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR140024 |
Matter Of: A. Webb Billings, Judith Anne-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR140033 |
Matter Of: A. Webb Webb, Anna E-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140033 |
Matter Of: A. Webb Webb, Carolyn -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140033 |
Matter of: B. Price Price, Benjamin Maxwell-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140090 |
Matter of: B. Price Snell, Susan E.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140090 |
Matter Of C. Lockwood Inheritance Funding Company, Inc. -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PRI 001 56 |
Matter Of: C. Lockwood Coast Central Credit Union -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR100156 |
Matter Of: C. Lockwood Gibbens, Ronald -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR100156 |
Matter Of: C. Lockwood Lockwood, Cynthia Jean-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 00156 |
Matter of: C. Meehan Meehan, Cynthia Dawn-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140091 |
Matter of: C. Meehan Meehan, Melissa -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140091 |
Matter of: D. Smith Smith, Dorothy May-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130274 |
Matter of: D. Smith Valk, Michael Ernest-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 30274 |
Matter of: E. Eriksen Bell, Kristine Louise-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130241 |
Matter of: E. Eriksen Eriksen, Elizabeth M-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130241 |
Matter of: F. Mays Mays, Frederick L.-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140098 |
Matter of: F. Mays Mays, Frederick M.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140098 |
Matter of: F. Mays Mays, Thestle E.-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140098 |
Matter of: F. Mays Revocable Living Trust Agreement -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR140098 |
Matter of: H. Crider Crider, Howard W.-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140086 |
Matter of: H. Crider Humboldt County Coroner -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140086 |
Matter of: J. Nisson Nisson, James Leonard-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140094 |
Matter of: J. Nisson Nisson, Sharon L.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140094 |
Matter of: V. McKenzie McKenzie, John -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140096 |
Matter of: V. McKenzie McKenzie, Virginia -Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR140096 |
Matter of: V. Porter Department of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 30328 |
Matter of: V. Porter Jarose, Amanda -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130328 |
Matter of: V. Porter Porter, Vickie -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 30328 |
Matter of: W. Hughes Hughes, William Hamilton-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRIIO3II |
Hughes, Brian -Petitioner | Eight | 2 p.m. | PRIIO3I1 |
People vs. $2370 US Currency $2370.00 US Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CV130365 |
People vs. $2370 US Currency Huddon-Cossar, Ian -Claimant |
Five | 2 p.m. | CV130365 |
People vs. $2370 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CVI 30365 |
Felz, Matthew Donald-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305765 |
Ferris, Joseph Wallace-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400853 CR1400331 CR13051698 CR1 303370A |
Goff, Stephen James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400447 |
Gundersen, David Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CROBIIO3S |
Hawkins, Lee Kelly-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400156 CR1301967 CR1 203859A CR1203859A |
HuddonCossar, Ian Edward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1302614 CR1104197 |
Juan1 Gary Gilbert Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1103532 |
Juan Gary Gilbert Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1102703 |
Juan, Gary Gilbert Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303206 CR1203104 CR1003947 |
Nelson Carolyn Adrienne-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1300786B |
Payne, Jason Luther-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401298 CR1400352 CR13017480 CR1203469 CR1200619 CR1006921 |
Matter of: J. Fusi American Express Bank -Previous Creditor |
Four | 2 p.m. | PRI 30016 |
Matter of: J. Fusi Eureka Family Practice -Previous Creditor |
Four | 2 p.m. | PR130016 |
Matter of: J. Fusi Fusi, Adrian A-Petitioner |
Four | 2 p.m. | PR130016 |
Matter of: J. Fusi Fusi, John Allen-Decedent |
Four | 2 p.m. | PR130016 |
Matter of: J. Fusi Laytonville Fire Dpt -Previous Creditor |
Four | 2 p.m. | PR130016 |
Matter of: J. Fusi NorthBay Radiology Medical Group In-Previous Creditor |
Four | 2 p.m. | PR130016 |
Matter of: J. Fusi St. Joseph Hospital -Previous Creditor |
Four | 2 p.m. | PR130016 |
Matter of: J. Fusi Wells Fargo Bank, NA -Previous Creditor |
Four | 2 p.m. | PR130016 |
Robbins, William Dale-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1300182 |
Stewart, Richard Raymond-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401789 |
Stockton, Damon Reed-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305066 CR1300519 CR1204505 CR1202039 CR1102429 |
Thomas, Michael Redwood-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400414 |
Toews, Cody Alexander Charl-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305373 |
Townsend, Christopher Owen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400912 CR1400878 CR0665645 |
Valentine, Michael John-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1201613 |
Walsh, David Cole-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304874 |
Whitehawk, Thurston David-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400690 CR1400652 CR1400479 CR1304498 CR1303858 CR1300964 |
Witte, Justine Made-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1300673 |
Amant, Kurt Lawrence St-Defendant | One | 2 p.m. | CR1303659 |
Aryan, Nicholas -Defendant | One | 2 p.m. | CR1302469 |
Aryan, Nicholas Thomas-Defendant | One | 2 p.m. | TR1401234 TR1305256 CR1400251 |
Boden, Erick Kris-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205036 |
Bonner, Allen Shane-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400889A |
Boyd, Ryan Ashton-Defendant | One | 2 p.m. | CR1303970 |
Boyd, Sarah Jane-Defendant | One | 2 p.m. | CR1302111 CR1200683 |
Bramlett, Oryan Shane-Defendant | One | 2 p.m. | CR1002425 |
Branch, Colleen Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1301519 |
Brazil, Heather Mary-Defendant | One | 2 p.m. | CR1001627 |
Brenard, George Henry-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401787 |
Brown, Alfreda Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1203096 |
Brown, Donald Nicolas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1105456 |
Brown, Samuel David-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305549 |
Callin, Travis Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400215 |
Cross, David Benjamin Chum M-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205926 |
Curtis, Josh Taylor-Defendant | One | 2 p.m. | CR1303793 |
Maynard, Jeremy Monroe-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400889B |
Lang, Jeffrey Harry-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 001602A |
Lawhon, Michelle Ann-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305808A |
Manjarrez, Branch Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1301400 |
Manjarrez, Brandi Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400579 CR1304335 CR1303561 |
McCaa, Jason William-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1103275A |
McCarl, Elliott Shane-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1004484 |
Morrill, Robert Patrick-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305326 |
Moschetti, John Casey-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1200941 |
Nelson, Nels Laverne Ill-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302562 |
Nolasco, Luis Alonso-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1205619 |
Parker, Anontio Derelle-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1006670 |
Parker, Antonio Derelle-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303835 |
Peters, Merlin P-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303672 CR1303389 CR1303119 |
Quinn, Travis Dean-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305103 CRO9II93BS |
Mailer Of: A. Bryson Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR24867 |
Mailer Of: C. Strand Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR26852 |
Mailer Of: M. Bridgman Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR24894 |
Mailer Of: R. Pasini Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR28515 |
Matter Of: A. Bryson Bryson, Allen -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR24867 |
Matter Of: A. Holland Holland, Austin E-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter Of: A. Holland Holland, Donna -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter Of: A. Holland Public Guardian -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter Of: B. Stoneback Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR080015 |
Matter Of: B. Stoneback Stoneback, Bradley Neil-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR080015 |
Matter Of: C, Strand Strand, Clayton R.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR26852 |
Matter Of: H. Swanson Sutter, Robert W-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR090312 |
Matter Of: H. Swanson Swanson, Harriet K-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR090312 |
Matter Of: I Reiss Chase, Betty Jean-Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR020407 |
Matter of: I. Willis Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130183 |
Matter of: I. Willis Willis, Irene -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130183 |
Matter Of: J. Reiss Chase, Edward -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR020407 |
Matter Of: J. Reiss Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR020407 |
Matter Of: J. Reiss Reiss, James -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR020407 |
Matter Of: J. Salas Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR100195 |
Matter Of: J. Salas Sales, Juana -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR100195 |
Matter Of: L. Cheadle Cheadle, Larry R.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR990012 |
Matter Of: L. Cheadle Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR990012 |
Matter Of: M. Bolton Bolton, Carla -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR28173 |
Matter Of: M. Bolton Bolton, Martin Ryan-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR28173 |
Matter Of: M. Bolton Bolton, R Allen-Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR28173 |
Matter Of: M. Bridgman Bridgman, Mary Louise-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR24894 |
Matter of: N. Simpson Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR140082 |
Matter of: N. Simpson Simpson, Nancy K-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140082 |
Matter Of: R. Pasini Pasini, Roger Dario-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR28515 |
Matter Of: W. Smith May, Barbara E-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR100273 |
Matter Of: W. Smith Smith, William Coleman-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR100273 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PRI 30005 PRI 20309 PRI 20286 PRI 20033 PR070091 PR010125 |
Confidential | Eight | 2:16 p.m. | PR140060 |
April Stephens vs. Joshua Stephens County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL070644 |
April Stephens vs. Joshua Stephens Stephens, April A-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL070644 |
April Stephens vs. Joshua Stephens Stephens, Joshua T W-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL070644 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson Ill Carlson, Daisy M.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS040656 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson Ill Carlson, Thomas W. Ill-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS040656 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson Ill County f Del Norte -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS040656 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson Ill County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS040656 |
Co. of Humboldt vs. Kevin Norton County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS040209 |
Co. of Humboldt vs. Kevin Norton Hamrick, Lisa M,-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS040209 |
Co. of Humboldt vs. Kevin Norton Norton, Kevin A-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | F5040209 |
Co. of Hum. vs. T. O'connell Kapitan, Lauren -Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | F5090595 |
Co. of Hum. vs. T. O'connell O'Connell, Travis -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS090595 |
Co. of Hum, vs. T. O'Connell County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS090595 |
C. Smith vs. C. Smith County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FLI 10319 |
C. Smith vs. C. Smith Smith, Crystal L-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL110319 |
C. Smith vs. C. Smith Smith, Curtis L-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL110319 |
Davis, Geoffrey Alexander-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1305768 CR1302488 |
Donahue, Paul Franklin Ill-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1305985 |
Evans, James Kenneth-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401615 |
Fitzgerald, Garrett Dalton-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401509 |
Fitzgerald, Garrett-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1101524B |
Greek, Joseff Gene-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1400189 CR1300956 CR1204256 |
Hines, Jacob Allen-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401622 CR1401616 CR1401266 CR1305950 CR1305933 CR1303499 CR1301112 CR1300652 |
Hostler, Amanda Rae-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1303869 CR1101392 |
Jenkins, Jeremy Edward-Defendant | Five | 3 p.m. | TR1400410 CR1401659 CR1400962 CR1400664 CR1305446 CR1205752 |
Jenkins! Jeremy Edward-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1002197 |
Clark, Brian James-Defendant | One | 3 p.m. | CR1304465 |
Maim, Daniel Edward-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1203164 |
McCabe, Beau Jackson-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1303341A |
McCain, Marcus Todd-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1401313 |
Newman, Aaron Lance-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1302281 |
Nichols, Christopher Stephen-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1401680 CR1401420 CR1400573 CR1204944 |
ODonnell, Tytiana Lupitha Ngeyang-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1400476 |
Paisson, Karen Marie-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1305811 CR1303880 |
Palmer, Timothy David-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1302381 CR1201365 |
Palsson, Karen Marie-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1400500 CR1100906 |