J U D G E D
Tuesday, July 22, 2014’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Adams, Lance Loren-Defendant | Five | 3:30 a.m. | CR1300972 |
Frank, Michael Jason-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402468 |
Kinswoman, Lisa Rose-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401043 CR1400684 CR1303352 CR1302875 |
Lamebear, Alec F-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403272 |
Lamebear, Alexander Francis Sr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1105351 |
Moorhouse, Margo Williams-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403105 |
Perez, Rebecca Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301266 |
Royal, Mark Andrew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403368 |
Sherman, Dennis Lee Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1202267 CR1102673 |
Spaugy, Jasmine Fay-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403277 CR1303261 CR1103303 CR1102432 CR1006953 |
Strohl, Joshua Wayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403189 |
J. Taylor vs. J, Smith Taylor, Justine -Petitioner |
Eight | 8:30 a.m. | FLI 301 66 |
J. Taylor vs. J. Smith Smith, Cash -Minor |
Eight | 8:30 a.m. | FL130166 |
J. Taylor vs. J. Smith Smith, Jonathan -Respondent |
Eight | 8:30 a.m. | FL130166 |
J. Taylor vs. J. Smith Smith, Natalie -Minor |
Eight | 8:30 a.m. | FL130166 |
J. Taylor vs. J. Smith Taylor, Justine -Petitioner |
Eight | 8:30 a.m. | FLI 30166 |
Adams, Lance Loren-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403391 CR1302793A CR1203271 CR1104829 |
Barber, Christopher William-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402430 |
Kent, Tara Ferreia-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1204640 CR1203466 CR1201239 |
Knopf, Randy Charles-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403395 |
Thiessen, Robert Gerald-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1400824 CR1300975 |
Vitolo, Darin Blame-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403392 CR1204549 |
Willits, Christopher David-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402584 CR1402433 |
N. Frank vs. D, Daskal Turi, Michael -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR110921 |
N. Frank vs. D. Daskal Daskal, Denise -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DM10921 |
N. Frank vs. D. Daskal Daskal, Denise -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR110921 |
N. Frank vs. D. Daskal Frank, Nicholas -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR110921 |
N. Frank vs. D. Daskal Frank, Nicholas -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR110921 |
N. Frank vs. D. Daskal Turi, Michael -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR110921 |
Tree, Bodhi -Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1302250 |
Kay, Christian John-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1305518 |
A, Murphy vs. M. Dotson Murphy, Amy-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100345 |
A. Murphy vs. M. Dotson Dotson, Michael J-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100345 |
C. Mussey vs. T. Mussey Mussey, Chad Daryl-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130552 |
C. Mussey vs. T. Mussey Mussey, Tai Jewel-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130552 |
County of Humboldt vs. N. Grant, Jr. Bardin, Melissa A-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS100174 |
County of Humboldt vs. N. Grant, Jr. County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FSI 00174 |
County of Humboldt vs. N. Grant, Jr. Grant, Norman G Jr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS100174 |
D. Johnson vs. T. McLinden Johnson, Delaney-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130396 |
D. Johnson vs. T. McLinden McLinden, Timothy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130396 |
J. Poovey vs. S. Mathis Mathis, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140310 |
J. Poovey vs. S. Mathis Poovey, James D-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140310 |
J. Poovey vs. S. Mathis Poovey, Judith E-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140310 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Pimentel, Nathan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130242 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Swenson1 Kammi -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30242 |
Matter of: D. Nichols Lovergine, Ronda -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PRI 00068 |
Matter of: D. Nichols Nichols, Cynthia -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PRI 00068 |
Matter of: D. Nichols Nichols, David -Father |
Six | 8:30 a.m. | PRI 00068 |
Matter of: D. Nichols Nichols, Dena X-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR100068 |
Matter of: M. Wyatt Rigden, Deborah R.-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR030086 |
Matter of: M. Wyatt Rigden, Thomas A-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR030086 |
Matter of: M. Wyatt Shaw, Kimberlee A.-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR030086 |
Matter of: M. Wyatt Wyatt, Meghan R.-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR030086 |
R. Duncan vs. A, Stevens Duncan, Rachael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL080586 |
R. Duncan vs. A. Stevens County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL080586 |
R. Duncan vs. A. Stevens Stevens, Adam -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL080586 |
R. Duncan vs. A. Stevens Stevens, Beverly -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL080586 |
R. Garcia vs. B. Shaner Garcia, Ramon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL040122 |
R. Garcia vs. B. Shaner Shaner, Brandie Lee-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL040122 |
R. Lopez vs. C. Cataldo Cataldo, Christine -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140108 |
R. Lopez vs. C. Cataldo County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140108 |
R. Lopez vs. C. Cataldo Lopez, Robert -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140 108 |
S. Hinton vs. J. Hinton Hinton, James -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40036 |
S. Hinton vs. J. Hinton Hinton, Sarah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140036 |
S. Renner vs. C. Renner County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FLIIOS5O |
S. Renner vs. C. Renner Renner, Cameron M-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110550 |
S. Renner vs. C. Renner Renner Petroleum 401(k) Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL110550 |
S. Renner vs. C. Renner Renner, Sarah R-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110550 |
S. WeiLel vs. R. Weitzel Weiftel, Shawn -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130019 |
S. Weitzel vs. R. Weitzel County of Placer -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130019 |
S. Weitzel vs. R. Weitzel Weitzel, Rebecca -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130019 |
T. Choate vs. M. Choate Choate, Matthew-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 20508 |
T. Choate vs. M. Choate Choate, Tane -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120508 |
Laura Lewis vs Jeffrey Lewis County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL130332 |
Laura Lewis vs Jeffrey Lewis Lewis, Jeffrey -Respondent |
Six | 9 a.m. | FLI 30332 |
Laura Lewis vs Jeffrey Lewis Lewis, Laura -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FLI 30332 |
Abbott, Cyle Warren Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1301387 |
Berry Robert Charles-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400869 |
Chamberlain, Fallon Irene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR094474S |
Glidden, Garrett Mathis-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402161 |
Hagler, Angela Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1202539 CR1202002 CR1004726 |
Harden, Jason Henry-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401806 CR1 302948A CR1202551 CR1006211 CR1005123 |
Lozano, Payne Ryan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402422 |
Ludka, Sophia Loretta-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402250 |
Manto, Anthony Joseph Ill-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1305635 |
Martin, Tyler Scott-Defendant | Three | 10 a.m. | TR1210317 CR1402418 |
Miller, Justin Daniel-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401484 |
Mota, Maxine Raquel-Defendant | Three | 10 a.m. | TRI3I 6548 |
OConnell, Sean James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401487 |
Ortiz Hernandez, Jose Concepcion-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401053 |
Ortiz, Jose Concepcion-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1300662 |
Robb, Matthew Jon-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402402 |
Saunders, Jason Mark-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401978 |
Smith, Kristi Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401165 CR1204486 |
Wester, Charles Nicholas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402854 |
Wight, David Allen-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402216 |
Wilson, Galen William-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402599 |
Attar, Alan -Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1403644 |
L. Schall vs. P. Chiokai Chiokai, Phyllis Marie-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130696 |
L. Schall vs. P. Chiokai Santos, Stephen -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130696 |
L. Schall vs. P. Chiokai Schall, Larry Jon-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130696 |
P. Seher vs. W. Taylor City of Eureka-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130530 |
P. Seher vs. W. Taylor Rains, Taylor-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30530 |
P. Seher vs. W. Taylor Seher, Patricia -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130530 |
P. Seher vs. W. Taylor Taylor, William Austin-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130530 |
P. Seher vs. W. Taylor Taylor, William Sean-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R130530 |
P. Sehervs. W. Taylor Rains, Robbie -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130530 |
Garrett, Keith Joseph-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1301954 CR1202923 |
Hunsucker, Andrea Frances-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1403300 CR1402071 CR1400616A CR1303803 CR1301748A |
Rowland, Michael Anthony-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1305912 CR1304531 CR1304425 CR1303681 CR1302755 |
Sovereign, Candice Michelle-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1200768 |
Unutoa, Courtney Susanne Kaiulan-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1303873B |
Campbell, Katherine Jane-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1301913 CR1103850 |
Anna Hanger vs Loren Milisap Hanger, Anna -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL020670 |
Anna Hanger vs Loren Millsap CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL020670 |
Anna Hanger vs Loren Millsap Millsap, Loren -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL020670 |
Co. of Humboldt vs. Dwight Stewart County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS991119 |
Co. of Humboldt vs. Dwight Stewart Deal, Shauna J-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS991119 |
Co. of Humboldt vs. Dwight Stewart Stewart, Dwight Winston-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS991119 |
Co. of Hum. vs. A. Aguilar Aguilar, Ace M.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FSI 0935 |
Co. of Hum. vs. A. Aguilar Aguilar, Ace M.-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS10935 |
Co. of Hum. vs. A. Aguilar County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS10935 |
Co. of Hum. vs. B. Her Burns, Shayla R.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS040998 |
Co. of Hum. vs. B. Her County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040998 |
Co. of Hum. vs. B. Her Her, Blong L.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040998 |
Co. Of Hum. vs. D, Gibbs Wilson, Darlene M-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS900485 |
Co. Of Hum. vs. D. Gibbs County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS900485 |
Co. Of Hum. vs. D. Gibbs Gibbs, Daniel Layne-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS900485 |
Co. of Hum. vs. E. Masten CountyofHumboldt-PetiUoner |
Three | 1:30 p.m. | FS070748 |
Co. of Hum. vs. E. Masten Martin, Tiffany L.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS070748 |
Co. of Hum. vs. E. Masten Masten, Edward G.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5070748 |
Co. Of Hum, vs. G. Gardner Gardner, Trecia L.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS9701182 |
Co. Of Hum. vs. G, Gardner County of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS9701182 |
Co. Of Hum. vs. G. Gardner Gardner, Gary Lyn-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS9701182 |
Co. of Hum. vs J. Colson Colson (Segall), Jason E-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS950030 |
Co. of Hum. vs J. Colson County Of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS950030 |
Co. of Hum. vs J. Colson Reeves, Jamie E.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS950030 |
Co. of Hum. vs. J. Colson County Of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS950029 |
Co. of Hum. vs. J. Colson Sanders, Danielle M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS950029 |
Co. of Hum. vs. J. Colson Segall (Colson), Jason E-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS950029 |
Co. of Hum. vs. J. Means County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS961350 |
Co. of Hum. vs. J. Means Means, Jamie Eric-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | F5961 350 |
Co. of Hum. vs. J. Means Schneider, April -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS961350 |
Co. Of Hum. vs. J. Means County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040886 |
Co. Of Hum. vs. J. Means Hershey, Ashley J.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS040886 |
Co. Of Hum. vs. J. Means Means, Jamie E.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040886 |
Co. of Hum. vs. J. Segall County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090468 |
Co. of Hum. vs. J. Segall Foster, Coral R.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090468 |
Co. of Hum. vs. J. Segall Segall, Jason -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090468 |
Co. of Hum. vs. J. Tuey County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co. of Hum. vs. J. Tuey Tuey, Justin W.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co. of HUm. vs. J. Tuey Chaplin, Shamrae L-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co. of Hum. vs. J. Varelas County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5090605 |
Co. of Hum. vs. J. Varelas Guerrero, Maria A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090605 |
Co. of Hum. vs. J. Varelas Varelas, Juan L.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090605 |
Co. of Hum, vs. L. Sillaway County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F59338 |
Co. of Hum. vs. L. Sillaway Christopher, Dawn C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS9338 |
Co. of Hum. vs. L. Sillaway Sillaway, Larry J.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F59338 |
Co. of Hum. vs. R. Smith County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS00007O |
Co. of Hum. vs. R. Smith Olsen, Geraldine M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS000070 |
Co. of Hum. vs. R. Smith Smith, Ricky Lynn-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS00007O |
Co. of Hum. vs. R. Smith, Jr. Boone, Christina M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS931 553 |
Co. of Hum. vs. R. Smith, Jr. County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS931553 |
Co. of Hum. vs. R. Smith, Jr. Smith, Roy P. Jr-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS931 553 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll Carroll, Sarah M.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS051049 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS051049 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll Nicholson, William L.-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FSO5I 049 |
Co. of Hum. vs. T. O'Connell County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090595 |
Co. of Hum. vs. T. O'Connell Kapitan, Lauren -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090595 |
Co. of Hum. vs. T. O'Connell O'Connell, Travis -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5090595 |
County of Humboldt vs Dominic Obie Brown, Barbara J-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS100441 |
County of Humboldt vs Dominic Obie County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS100441 |
County of Humboldt vs Dominic Obie Obie, Dominic L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS100441 |
County of Humboldt vs Jonathen Ciganovich Ciganovich, Jonathan Guy-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS5377 |
County of Humboldt vs Jonathen Ciganovich County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS5377 |
County of Humboldt vs Jonathen Ciganovich Johnson, Ponya -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS5377 |
County of Humboldt vs Shawn Day Austrus, Corrie L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS100151 |
County of Humboldt vs Shawn Day County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOI5I |
County of Humboldt vs Shawn Day Day, Shawn T-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS100151 |
County of Humboldt vs Thomas Brennan Brennan, Jaqueline -Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS940366 |
County of Humboldt vs Thomas Brennan Brennan, Thomas Falk-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS940366 |
County of Humboldt vs Thomas Brennan County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS940366 |
Del Node Co. vs. 0. Wheeler County of Del Norte -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS070335 |
Del None Co. vs. 0, Wheeler Bates, Andrea -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS070335 |
Del Norte Co. vs. 0, Wheeler County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | F5070335 |
Del Norte Co. vs. 0. Wheeler Wheeler, Oliver D.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS070335 |
Ericka Juan vs Michael Juan CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS120345 |
Ericka Juan vs Michael Juan Juan, Ericka -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120345 |
Ericka Juan vs Michael Juan Juan, Michael L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120345 |
Fiona Grant-Endsley vs Andrew Endsley County of Humboldt .DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120507 |
Fiona Grant-Endsley vs Andrew Endsley Endsley, Andrew -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120507 |
Fiona Grant-Endsley vs Andrew Endsley Grant-Endsley, Fiona -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL120507 |
J. Gibbs vs. D. Gibbs CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL910352 |
J. Gibbs vs. D. Gibbs Gibbs, Daniel L.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL910352 |
J. Gibbs vs. D. Gibbs Gibbs, Julie-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL9103'52 |
Joe Robinson Jr vs Leah Dadington Robinson, Joe E Jr-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5130157 |
Joe Robinson Jr vs Leah Darlington County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FSI 301 57 |
Joe Robinson Jr vs Leah Darlington Darlington, Leah R-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5130157 |
Konni Bradley vs Wayne Richards Bradley, Konni -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL000091 |
Konni Bradley vs Wayne Richards County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL00009I |
Konni Bradley vs Wayne Richards Richards, Wayne E,-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL000091 |
K. Scott vs. D. Scott CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL030391 |
K. Scott vs. D. Scott Scott, David C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL030391 |
K. Scott vs. D. Scott Scott, Kim L.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL030391 |
R. Carlson vs. J. Terrini Carlson, Rosalie -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLI 20264 |
R. Carlson vs. J. Terrini County of Humboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120264 |
R. Carlson vs. J. Terrini Terrini, James -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120264 |
S. Lay vs. D. Cower Center For Child Advocacy -Court Investigator |
Three | 1:30 p.m. | FL040400 |
S. Lay vs. D. Gower County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL040400 |
S. Lay vs. D. Gower Gower, Duane K-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL040400 |
S. Lay vs. D. Gower Lay, Shalon L.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL040400 |
S. McGehee vs. R. Campbell Campbell, Ryan -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL040394 |
S. McGehee vs. R. Campbell County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL040394 |
S. McGehee vs. R. Campbell McGehee, Samantha -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL040394 |
State of Oregon vs. R. Jamerson County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS080305 |
State of Oregon vs. R. Jamerson Jamerson, Robert-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS080305 |
State of Oregon vs. R. Jamerson Sanders1 Kimberle S-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS080305 |
State of Oregon vs. R. Jamerson State of Oregon -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS080305 |
T. McCabe III vs. K. Bingham McCabe, Timothy JIll-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLI 201 22 |
T. McCabe Ill vs. K. Bingham Bingham, Kayla A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120122 |
T. McCabe Ill vs. K. Bingham CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120122 |
T. McCabe Ill vs. K. Gingham McCabe, Timothy JIll-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLI 201 22 |
Victoria Jones vs John Jones CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL79112 |
Victoria Jones vs John Jones Jones, Jphn Paul-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL79112 |
Victoria Jones vs John Jones Jones, Victoria -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL79112 |
Lumley, Zachary Alan-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1304734 |
Maples, Keysha Dawn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1305267 CR1005778 |
Martin, Robin Leanne-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1300897 CR1103980 |
B. Smith vs. R. Ches Ches, Randy -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | OR1 20462 |
B. Smith vs. R. Ches Freese & Gianelli -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 20462 |
B. Smith vs. R. Ches Smith, Boyd -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 20462 |
D. Keller vs. T. Russo Keller, Daniel S-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP14O393 |
D. Keller vs. T. Russo Russo, Tania -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP140393 |
J. Griffith vs. D, Traina Griffith, John -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30556 |
J. Griffith vs. D. Traina Griffith, John -Cross Complainant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30556 |
J. Griffith vs. D. Traina Griffith, John -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30556 |
J. Griffith vs. D. Traina Traina, Denise -Cross Complainant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30556 |
J. Griffith vs. D. Traina Traina, Denise-Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130556 |
J. Griffith vs. D. Traina Triana, Denise-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130556 |
J. Papini vs. K. Nelson Nelson, Kathleen M-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP140390 |
J. Papini vs. K. Nelson Papini, June M-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP140390 |
T. Lewis vs. J. Poole Lewis, Thomas Edward-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP140391 |
T. Lewis vs. J. Poole Poole, John William-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP140391 |
Hodges, Joey Kendall-Defendant | Seventeen | 1:45 p.m. | TR1409223 |
Holloway, Thomas James-Defendant | Seventeen | 1:45 p.m. | TR1409226 |
Howarth, Bradley Warren-Defendant | Seventeen | 1:45 p.m. | TR1409228 |
Laurencis, Keith John-Defendant | Seventeen | 1:45 p.m. | TRI 409236 |
Lippincot, Andrew James-Defendant | Seventeen | 1:45 p.m. | TRI 409238 |
Drummond, Harold Gene-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402576 |
Drummond, Harold Gene Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402093 |
Hedges, Ryan Christopher-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401409 CR1302206 CR1205414 CR1203584 CR1102935 |
Kelly, Waymond Hiatt Richard-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1 401410B CR1401001 |
Yang, Leng Kao-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402009C |
Roberts, James Leanard Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304864 |
Salinas, Timothy-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1203431 |
Sampson, Larry Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1300293 |
Turney, Willie Luis-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304282 |
Wear, Kevin Maurice-Defendant | Four | 2 p.m. | TRI 308876 TRI 307217 TRI 307148 CR1305273 CR1305259 CR1305132 CR1301019 CR1203823 CR1105235 |
Aubrey, Calvin James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402950 |
Bailey, Perry Zebulon-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401080 |
Barber, Athena Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 300072B |
Beaver, Johnnie Jay-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403647 CR1402572 |
Benefleld, Christopher Shawn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403528 CR1401417 CR1103887 CR1101143 |
Buck, Levi James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401600 |
Burgess, Cacey Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401907 CR1202812 |
Cearley, Colt Samuel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1104835 CRIIOI158A |
Cross, RickeyAundra-Defendant | One | 2 p.m. | CR1300051 |
Eastteam, Libbey Nicole-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305665 |
Lenhoff, William Thomas-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1301888 |
Mann, Robert Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1006564 CR1006563 |
McCIeIland, Mary Beth-Defendant | Two | 2 p.m. | CRI3O2BIBB |
Medley, Tyrell Hassan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305189 |
Mello, Brian Ray-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403537 CR1403403 CR1403348 CR1402755 CR1305889 |
Morrill, Robert Patrick-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305326 |
Nolasco, Luis Alonso-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1205619 |
Page, Matthew Everett-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1101699 |
Pate Patricia Marie-Defendant | Two | 2 p.m. | CR9753415 |
Peper, Joseph Aaron-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401527 |
Co of Humboldt vs Bryan Holt County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS120060 |
Co of Humboldt vs Bryan Holt Holt, Bryan J-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | F5120060 |
Co of Humboldt vs Bryan Holt Obie, Miranda R-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS120060 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Carpenter, Katey A-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS931321 |
Co. of Hum. vs. B. Porter County Of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS931321 |
Co. of Hum. vs. B. Porter County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS921110 FS900375 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Pickle, Michelle G-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS921110 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Porter, Brian Scott-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS921110 FS900375 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Porter, Brian Scott-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS931321 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Sullivan, Shannon C-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS900375 |
Co. of Hum. vs. E. Haushild County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FSOI 0696 |
Co. of Hum. vs. E. Haushild Haushild, Elizabeth A-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FSOI 0696 |
Co. of Hum. vs. E. Haushild Marquez, Alex -Father |
Three | 2:30 p.m. | FS010696 |
C. Smith vs. C. Smith County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FLI 10319 |
C. Smith vs. C. Smith Smith, Crystal L-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL110319 |
C. Smith vs. C. Smith Smith, Curtis L-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL110319 |
Esposito, Johnny Joseph-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403506 |
Garfield, John Wesley-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403548 |
Gensawcrum, Lee Roy-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1300844 |
Gensaw Crum, Lee Roy-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1203747 |
Gensaw, Lee Roy-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1201958 |
Grant Michael Brandon-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403315 CR1402935B |
Grant, Michael Brandon-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403600 CR1402925 |
Hoffarth, Caleb Weston-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403561 CR1402877 CR1400082 |
Kinyon, Laura Jean-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1401331 CR1401180 CR1300130 |
Ledeboer, Corey Douglas-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403640 CR1403458 CR1402834 CR1401357 |
Logan, Michael William-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403525 CR1402963 |
Martin, Johnny Rae-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1402810 CR1402791 CR1401948 CR1305574 |
McDaniel, Andreas Sala-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403152 CR1403150 CR1400867 |
McElroy, Dawn Shonea-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1400622 CR1205104 CR1101523 |
McElroy, Derick Johnathon-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403108 |
McElroy, Derick Jonathan-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1104240A |
Mitchell, Estelle Lynn-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403323 CR1402559 CR1401933 CR1400040 |
Moran, Roy Leon-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1402987 CR1402954 |
Morris, Gary Allie-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1402747 |
Mota, Gregorey Jamie-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1101222 CR1006643 |
Perez, Reuben Manuel-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403535 CR1402535 CR1302151 |
J. Cooper vs. B, Zander Cooper, Jill -Plaintiff |
One | 4 p.m. | DRI 20522 |
J. Cooper vs. B. Zander Nicholson, Melissa -Defendant |
One | 4 p.m. | DRI 20522 |
Zander, Belinda -Defendant | One | 4 p.m. | DRI 20522 |