J U D G E D
Thursday, July 24, 2014’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Abbott, Cyle Warren Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403271 CR1301387 |
Bond, Desiree Rose-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403251 |
Carey, Katherine Elizabeth-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403601 |
Defraga, Tony -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403286 |
Del Rio, Juan Alvaro-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403284 |
Fordham, Matthew Eric-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401014 |
Gates, Joseph Bjorklund-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1 403282A |
GensawCrum, Joshua James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403287 CR1302686 CR1205870 |
Griffith, John Henry-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403274 |
Grundman, Kevin Thomas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1001634 |
Hawkins, Dana Eric Micheal-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403279 |
Hensley, Charles Randall-Defendant | Three | 8 a.m. | TRI 313377 TRI 301718 TRI 301 351 CR1402903 CR1301724 CR1300636 |
HernandezBonilla, Eric -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301014 |
Hernandez, Eric-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401309 |
Johnson, Rashaed Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403278 |
Johnson! Rashaed Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1100654 |
Johnson! Travis Adreon-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403316 |
Jones, Brittany Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1003153 CR0945435 |
Peterson, James Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR14032826 |
Remington, Jacqueline Christine-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403281 |
Remington, Jacqueline -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1007262 |
SantosLopez, Rene Aurelio-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403283 |
Sarvinski, Chris Alan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403616 |
Scheele, Adam Philip-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403621 |
Sheltman, Heather Elizabeth-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403273 CR1402370 CR1304046 |
Stephenson, Alan Leo Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR11041 58B |
Stephenson, Alan Leo JR-Defendant | Three | 8 a.m. | CR0938148 |
Taste, Joseph Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403620 |
Todd, Randy Dale Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403623 |
J. Taylor vs. I Smith Smith, Jonathan -Respondent |
Eight | 8:30 a.m. | FL130166 |
J. Taylor vs. I Smith Smith, Natalie -Minor |
Eight | 8:30 a.m. | FLI 301 66 |
J. Taylor vs. J. Smith Smith, Cash -Minor |
Eight | 8:30 a.m. | FL130166 |
J. Taylor vs. J. Smith Smith, Jonathan -Respondent |
Eight | 8:30 a.m. | FL130166 |
J. Taylor vs. J. Smith Smith, Natalie -Minor |
Eight | 8:30 a.m. | FL130166 |
J. Taylor vs. J. Smith Taylor, Justine -Petitioner |
Eight | 8:30 a.m. | FL130166 |
Confidential | Eight | 8:30 a.m. | CV140411 |
ALPHA CALE?ThAR ALL COURTROOMS Confidential |
Five | 8:30 a.m. | CV140489 |
Brandon, Geoff Paul-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1400993 |
Branham, Thomas Wayne Sr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402773 |
Chott, Danielle Marie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403564 |
Hillegeist, Michael Brian-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402686 CR1305341 CR1 204133B CR1200825 CR1103425 CR1101847 |
Ledeboer, Corey Douglas-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403640 CR1403458 CR1402834 CR1401357 |
Mota, Gregorey Jamie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1101222 CR1006643 |
Sanchez, Silveo Parro Snider-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402197 |
Sanchez, Silveria Parro Snid-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR094454CS |
Sanchez, Silverio -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1006943 CR1002049 CR1001218 CR0906314B |
Sanchez, SUverio Parro Snider-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402083 |
Stanley, Aaron Storm-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403427 CR1304021A CR1204786 CR1202216 |
Surbrugg, Jesse Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402390 |
Walsh, Honey June-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1205947 CR1205059 |
Kay, Christian John-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1305518 |
Rhodes, Cynthia Dustyn Lea-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1402630 |
A. Schafer vs. K. Worthy County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL130081 |
A. Schafer vs. K. Worthy Schafer, Alexander -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL130081 |
B. Mullan vs. R. Mullan County of San Mateo -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL110359 |
B. Mullan vs. R. Mullan Mullan, Brendan -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110359 |
B. Mullan vs. R. Mullan Mullan, Raena -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110359 |
C. McClelland vs. C. Castillo Castillo, Christopher John-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140301 |
C. McClelland vs. C. Castillo McClelland, Christine Ardis-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140301 |
D. Davidson vs. M. Davidson County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL070504 |
D. Davidson vs. M. Davidson Davidson, Dustin H-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL070504 |
D. Davidson vs. M. Davidson Davidson, M Shea-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL070504 |
H. Olsen-Kavajecz vs. M. Kavajecz Kavajecz, Heidi -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30323 |
H. Olsen-Kavajecz vs. M. Kavajecz Kavajecz, Mark -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130323 |
J. Solano vs. M. Boggs Boggs, Melissa A-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140263 |
J. Solano vs. M. Boggs Solano, Jose E-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140263 |
K. Cruz vs. P. Jones County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL080477 |
K. Cruz vs. P. Jones Jones, Philip N-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL080477 |
K. Cwz vs. P. Jones Cruz, Kimberly L-PetiUoner |
Seven | 8:30 a.m. | FL080477 |
Mailer of: M. Escareno Ramos, Candelaria -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR120253 |
Matter of: A. Davidson Davidson, Alexander W-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PROSO3I 1 |
Matter of: A. Davidson Davidson, Bill -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR080311 |
Matter of: A. Davidson Harrison, Shea -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR080311 |
Matter of M. Escareno Mayo-Cote, Brittany -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20253 |
Matter of: M. Escareno Anderson, Rhonda -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20253 PR120253 |
Matter of: M. Escareno Cote, Tracy -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR120253 |
Matter of: M. Escareno Escareno, Braulio -Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR120253 PRI 20253 |
Matter of: M. Escareno Escareno, Miguel Angel-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR120253 |
Matter of: M. Escareno Keevaufer, Alexander-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR120253 |
Matter of: M. Escareno Mayo-Cote, Brittany-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR120253 |
Matter of: M. Escareno Ramos, Candelaria -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20253 |
Matter oft A. Davidson Davidson, Cathy -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR08031 1 |
Matter oft A. Davidson Davidson, Dustin -Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR080311 |
Matter ot M. Escareno Keevaufer, Alexander-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR120253 |
M. Silva vs. M. Silva Silva, May -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL120485 |
M. Silva vs. M. Silva Silva, Michael -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL120485 |
Worthy, Kelly -Respondent | Seven | 8:30 a.m. | FL130081 |
E. Zeigler vs. J. Suma County of Humboldt -DCSS |
Eight | 9 a.m. | FL090315 |
E. Zeigler vs. J. Suma Suma, Jimi -Respondent |
Eight | 9 a.m. | FL090315 |
Zeigler, Elaine -Petitioner | Eight | 9 a.m. | FL090315 |
K. OCallahan vs. S. Vasquez O'Callahan, Katherine Marie-Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FL130609 |
K. Otallahan vs. S. Vasquez Vasquez, Sebastian -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL130609 |
Cook, Nakia Nikki-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402895 |
Coonrod, Brent Allen-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1006006 |
Culick, Calm Jospeh-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1104995 |
Fiazi, Mark Alexander-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400827 CR1400439 |
Fleming, Nicholas Steven-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400644 |
Harper, Jason Joshua-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1203777 CR1200847 |
Kelly, Thomas Bernard-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1200815A |
Orr, William Dale-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1300902 CR1202378 CR1005956 CR1002172 |
Porter, Jordan Coleman-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1305524 CR1303412 |
Rastorfer, Lani -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1305900 CR1202684B |
Risberg, David Anders-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1301250 |
Schulze, Gerrianne -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400840A |
Smith, Ashley Rosel-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402414 |
Stanislaus, Daniel Joseph Elijah-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401495 |
Thomas, Ronnie Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403028 |
Wight, Matthew James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1202730 CR1006603 |
Williams, Gary Keith-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400349 CR1305150 CR1204584 CR1103977 CR1102250 |
Robertson, Douglas Scott Wayne-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1403002 CR1402940 CR1402169 CR1401939 CR1401646 |
Wildman, Jeremy Dean-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1200625 |
Attar, Alan -Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1403644 |
Hennings, Jessica Leigh-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1400839A CR1303207 |
Sexton, Fritz Edward-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1402956 |
Anderson, Matthew Martin-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1305121 CR1200843 CR1004226 |
Ca Of Hum. vs. J. Ausiello County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS940226 |
Christine Gardner vs Robert Robinson Co of San Diego -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | PSI 10256 |
Christine Gardner vs Robert Robinson CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110256 |
Christine Gardner vs Robert Robinson Gardner, Christine M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110256 |
Christine Gardner vs Robert Robinson Robinson, Robert L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110256 |
Co of Humboldt vs Michelle Hockett County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130321 |
Co of Humboldt vs Michelle Hockett Hockett, Michelle M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSI 30321 |
Co of Humboldt vs Michelle Hockett Jackson! Thomas V-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS130321 |
Co. of Hum. vs. B. Rodriguez Breaux, Heather C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090560 |
Co. of Hum. vs. B. Rodriguez County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090560 |
Co. of Hum. vs. B. Rodriguez Rodriguez, Braulio -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090560 |
Co. of Hum. vs. C. Nelson Beagle, Rayleen Y.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS961479 |
Co. of Hum. vs. C. Nelson County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS961479 |
Co. of Hum. vs. C. Nelson Nelson, Chandler Ryan-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS961479 |
Co. of Hum. vs. D. Kurft County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurt Kurt, Daryl R.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum, vs. D. Kurtz Garza, Mary -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Dillon, Alexandria P.-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Garza, Mary -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kuth County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kuth Dillon, Alexandria P.-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. F. Bones Bones, Fred Randy-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F58699 |
Co. of Hum. vs. F. Bones County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS8699 |
Co. of Hum. vs. F. Bones Haberstock, Wendy L.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS8699 |
Co. of Hum. vs. G. Jackson Countyof Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS951489 |
Co. of Hum. vs. G. Jackson Jackson, Greg -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS951489 |
Co. of Hum. vs. G. Jackson Jackson, Janelle C.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS951489 |
Co. Of Hum. vs. J. Ausiello Ausiello, Joseph Anthony-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS940226 |
Co. Of Hum. vs. J. Ausiello Ausiello, Nina M,-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5940226 |
Co. Of Hum. vs. J. Papageorge County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS000442 |
Co. Of Hum. vs. J. Papageorge County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS000442 |
Co. Of Hum. vs. J. Papageorge Papageorge, Jason -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS000442 |
Co. of Hum. vs. J. Whithngton Burgess, Jeremiah A.-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS050269 |
Co. of Hum. vs. J. Whittington County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050269 |
Co. of Hum. vs. J. Whittington Whiflington, Jennifer M.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050269 |
Co. of Hum. vs. S. Kopiej Barrett, Barbara A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS050720 |
Co. of Hum. vs. S. Kopiej County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050720 |
Co. of Hum. vs. S. Kopiej Kopiej, Stacio -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050720 |
Co. of Hum. vs. S. Mitchell, Jr. County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOIQI |
Co. of Hum. vs. S. Mitchell, Jr. Hughes! Vanessa C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FSI 001 01 |
Co. of Hum. vs. S. Mitchell, Jr. Mitchell, Stanley J Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOIOI |
Co. of Hum. vs. T. Miller Carbonneau, Megan -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS040710 |
Co. of Hum. vs. T. Miller County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040710 |
Co. of Hum. vs. T. Miller Miller, Tony G,-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040710 |
Co. Stanislaus vs. J. Hilaman County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS961478 |
Co. Stanislaus vs. J. Hilaman Hilaman, Jeffrey Frank-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS961478 |
Co. Stanislaus vs. J. Hilaman Stanislaus, County Of-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | F5961478 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove BusseD, Cheryl L.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F511307 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Colegrove, Lonnie 8.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS7838 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Colegrove, Lonny B-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS11307 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Colegrove, Lonny B.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS11306 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS7838 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS11306 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS11307 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Donahue, Marilyn M.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS11306 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Peters, Jamie -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS7838 |
County of Humboldt vs Shawn D. Hirsch County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS030278 |
County of Humboldt vs Shawn D. Hirsch Goodwin, Nicole L.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS030278 |
County of Humboldt vs Shawn D. Hirsch Hirsch, Shawn D.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS030278 |
Gene Hunter vs Molly Hunter County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS900641 |
Gene Hunter vs Molly Hunter Hunter! Gene -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS900641 |
Gene Hunter vs Molly Hunter Hunter! Molly -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS900641 |
J. Raygoza vs. M. Washington County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130399 |
J. Raygoza vs. M. Washington Washington, Mishaundra -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130399 |
J. Ryman vs. 2. Ryman Ryman, Eric-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100626 |
J. Ryman vs. E. Ryman CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100626 |
J. Ryman vs. E. Ryman Hayes, Julie-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100626 |
K. Weaver-Wilson vs. E. Wilson CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL090277 |
K. Weaver-Wilson vs. E. Wilson Weaver-Wilson, Kelly Anne-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL090277 |
K. Weaver-Wilson vs. E. Wilson Wilson, Edward Orvil-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL090277 |
L. Mayo vs, M. Mayo Mayo, Lisa -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLIOOS2S |
L. Mayo vs. M. Mayo CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100525 |
L. Mayo vs. M. Mayo Mayo, Mark -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100525 |
L. Miller vs. M. Mello County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS051023 |
L. Miller vs. M. Mello Mello, Michael -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS051023 |
L. Miller vs. M. Mello Miller, Laura -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5051 023 |
Michael Pun vs Monica Pun CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100383 |
Michael Pun vs Monica Pun Puzz, Michael -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100383 |
Michael Pun vs Monica Puzz Pun, Monica -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100383 |
M. Lowery vs. 2. Bullock Lowery, Marilyn -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FL920110 |
M. Lowery vs. E. Bullock Bullock, Edward -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FL920110 |
M. Lowery vs. E. Bullock County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL9201 10 |
M. Moody vs. J. Moody CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100690 |
M. Moody vs. J. Moody Moody, James -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100690 |
M. Moody vs. J. Moody Moody, Monica-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100690 |
R. Harris vs. B. Harris CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130420 |
R. Harris vs. B. Harris Harris, Barry A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130420 |
R. Harris vs. B. Harris Harris, Rosetta M-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130420 |
S. Bishop vs. B. Bishop Bishop, Brandon i-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL090262 |
S. Bishop vs. B. Bishop Bishop, Stephanie J-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL090262 |
S. Bishop vs. B. Bishop CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL090262 |
State of Kansas vs. E. Saistrom Salstrom, Ezra-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050179 |
State of Kansas vs. E. Salstrom CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS050179 |
State of Kansas vs. E. Salstrom Salsirom, Ezra -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050179 |
State of Kansas vs. E. Salstrom State of Kansas -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050179 |
State of Missouri vs. R. Robinson County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS060551 |
State of Missouri vs. R. Robinson Robinson, Robert-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060551 |
State of Missouri vs. R. Robinson State of Missouri -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060551 |
State Of Washington vs. R. Gomez County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS980295 |
State Of Washington vs. R. Gomez Gomez, Roberto M.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS980295 |
State Of Washington vs. R. Gomez Rosas, Luisa Serrano-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS980295 |
State Of Washington vs. R. Gomez State of Washington -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS980295 |
T. Miller vs. S. Miller County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL940971 |
T. Miller vs. S. Miller Miller, Shelley -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL940971 |
T. Miller vs. S. Miller Miller, Tony-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL940971 |
T. Miller vs. S. Miller Murrell, Brian Lee Sr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL940971 |
Mehta, Gaurav -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1402658 |
Menge, Mark Norvin-Defendant | Two | 1:30 p.m. | TR1310190 |
Matter Ct T. Stevens County of Humboldt -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130188 |
Matter of: A. Kramer Damassa, Patricia -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140071 |
Matter of: A. Kramer Kramer, Adele Edna-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 40071 |
Matter of: A. West McCulley, Vicki -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140185 |
Matter of: A. West West, Alberta -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140185 |
Matter Of: ft Marsh Marsh, Russell L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 30277 |
Matter Of: ft Marsh Martin, Karen E-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130277 |
Matter of: H HoIm HoIm, Herbert L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140054 |
Matter of: H HoIm HoIm, Philomena -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140054 |
Matter of: J. McBride McBride, Jacqueline V-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140077 |
Matter of: J. Millwood Millwood, Joshua R-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter Of: L. Latimer Carroll, Deborah -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PRI 20223 |
Matter Of: L. Latimer Carroll, Thomas -Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR120223 |
Matter Of: L. Latimer Latimer, Linda L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR120223 |
Matter Of: L. Latimer Latimer, Timothy L-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 20223 |
Matter Of: L. LaUmer Latimer, Linda L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR120223 |
Matter of: M. Ghera Trust Sorensen, Janet L-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140158 |
Matter of: M. Ghera Trust Torgerson, Joyce A-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140158 |
Matter of: Riley Family Rev Trust Losey, Lisa E.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140160 |
Matter of: Riley Family Rev Trust Von, Rabin R.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140160 |
Matter Of: R, Marsh Sacks, Alan H-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR130277 |
Matter Of: R. Marsh Dreyer, Kevin -Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR130277 |
Matter Of: R. Marsh Lorel Property, LLC -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 30277 PR130277 |
Matter Of: R. Marsh Marsh, Russell L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 30277 |
Matter Of: R. Marsh Martin, Karen 2-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130277 |
Matter Of: R. Marsh Sacks, Alan H-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PRI 30277 |
Matter of: R. Tice & B. Tice Family Trust Friedley, Clifford -Objector |
Eight | 2 p.m. | PR140123 |
Matter of: R. Tice & B. Tice Family Trust Sallady, DeAnna -Trustee |
Eight | 2 p.m. | PR140123 |
Matter of: R. Tice & B. Tice Family Trust Tice, Richard -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140123 |
Matter oft J. McBride Baker, Nancie Deanne-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140077 |
Matter oft R. Tice & B. Tice Family Trust Tice, Yvonne -Beneficiary |
Eight | 2 p.m. | PR140123 |
Matter Of: T. Stevens Environmental Health, Humboldt-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130188 |
Matter Of: T. Stevens Ferguson, Danielle -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130188 |
Matter Oft T. Stevens Stevens! Ted Kliston-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130188 |
Matterot J. Millwood Millwood, Matthew -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter ot R. Tice & B. Tice Family Trust Patton, Yolonda -Beneficiary |
Eight | 2 p.m. | PR140123 |
ALPHA CALEr'mAR ALL COURTROOMS Hostler, Amanda Rae-Defendant |
Five | 2 p.m. | CR1303869 |
People of the State of California vs. $3,694.84 US Currency $3694.84 US Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CV130121 |
People of the State of California vs. $3,694.84 US Currency Ward, Sarah -Claimant |
Five | 2 p.m. | CV130121 |
People of the State of California vs. $3694.84 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CVI3OI 21 |
Diller, John Paul-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1304151 |
Driscoll, Grace Lily-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1200804A |
Elliott, Maxwell Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403341 CR1401228 CR1306017 |
Ferrer, David Vincent-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1202151 |
Flemming, Katlyn Dell-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1 304011A |
Gay, Alexis James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403656 |
Gonzales, Aaron Garth-Defendant | Five | 2 p.m. | CR013732S CR013729S |
Greene, Lydia Marie-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1304917 |
Griffith, John Trevlin-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305877 |
Guglielmini, Michael David-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1003677 |
Helmbolt, Anthony James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1007309 |
Hostler, Amanda Rae-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1101392 |
Inong, Gloria Lorraine-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205309 |
Johnson, Wayne Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400152 |
Johnston, Joel Alexander-Defendant | Five | 2 p.m. | TR1315283 TR1313052 CR1402862 |
JuarezPompa, Alexis Omar-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1 402868A |
Reed, Shannon Renee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1301370B CR1102489 |
Villegas, lsmael Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402868B |
Ward, Sarah Francoise-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1 304011B |
Matter Of: S. Scala Leslie, Jack V-Petitioner |
Four | 2 p.m. | PR130354 |
Matter Of: S. Scala Scala, Sigmund -Decedent |
Four | 2 p.m. | PR130354 |
Rainwater, Billy Ray-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402897 CR1402371 |
Reed, Roger Allen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1102580 |
Reed, Roger Allen Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1104892 |
Rhyne, Tamra Rynia-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401992 |
Sandoval, Frank Gregory-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403671 |
Seipp, July Kathleen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1001164 |
Shenk, Grant Wesley-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1002528 |
Smith, Oleah Carlene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR087032S |
Stephens, Ramona Irene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303305 |
Thomas, Catherine Caroline-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304636 |
Tinkham, Maria Suzanne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304152 |
Vallot, Sage Chari-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302341 |
Vanbeers, Sjoerd James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1205342 |
Vanpelt, Dwight Allen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303414 |
Villarreal, Gregory Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302762 |
Warner, Robert Dell-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402710 CR1305069 CR1304494 CR1302717 CR1301940 CR1301243 CR1102869 |
Warner, RobErt Dell-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1203318 |
Waters, Toby Ray-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303066 |
Watkins, Brett Walter-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304340 CR1103334 |
Wilde, Shelly An-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403382 CR1102557 |
Willison, Jeremy Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202988 |
Arevalo, Robert RaymondLuis-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403384 CR1402624 |
Benefield, Christopher Shawn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403528 |
Benefleld Christopher Shawn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401417 |
Benefleld, Christopher Shawn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1103887 CR1101143 |
Briggs, Ronald Arden-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402034 |
Burke, Lowell Bogart-Defendant | One | 2 p.m. | CR1303893 |
Carey, Elizabeth Irene-Defendant | One | 2 p.m. | CR0856545 |
Coleman, Kylie Lianne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401328 CR1401203 CR1302264 |
Kemp, Neil Eugene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401150 CR1303319 CR1303161 CR1301496 |
Lewis, Jason Dwayne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1203015 |
Lumley, Zachary Alan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304734 |
Martin, Robin Leanne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1300897 CR1103980 |
McCabe, Beau Jackson-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402133 |
Pena, Candido -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401564 |
Whitlock, Kimberly Ann Cheryl-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302457 |
Whitlock, Kimberly Cheryl-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304456 |
Mailer of: P. Driver Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140173 |
Matter 0: P. Buffington Buffinglon, Patricia -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140172 |
Matter a: P. Bufflngton Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140172 |
Matter Ct J. Goulet Goulet, Jonathan D-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR080272 |
Matter of: B. Dilworth Dilworth, Barbara Faye-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140177 |
Matter of: B. Dilworth Stacy, Jannis -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140177 |
Matter Of: B. Hunter Hunter, Babbi A.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR28112 |
Matter Of: B. Hunter Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR28112 |
Matter of: C. Ervin Ervin, Carol -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI4OIII |
Matter of: C. Ervin Humboldt Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR140111 |
Matter Of: D. Modeen Modeen, David -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR090331 |
Matter Of: D. Modeen Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR090331 |
Matter Of: E. Tomroth II Tornroth, Genevieve M-Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter Of: E. Tornroth II Cedeno, Betty A-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter Of: E. Tornroth II Tornroth, Edward H Il-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 9889 |
Matter Of: H. Goad CourtCall, LLC -Creditor |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard H-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard J.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Jo Ann-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: J. Goulet Giovannetti, Collette -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR080272 |
Matter Of: J. Goulet Giovannetti, David -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR080272 |
Matter of K. McNamara Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140174 |
Matter of: K. McNamara McNamara, Katherine -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 40174 |
Matter of: L. Cline Cline, Linda -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130346 |
Matter of: L. Cline Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR130346 |
Matter Of: L. Houts Houts, LaDell G-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR070157 |
Matter Of: L. Houts Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR070157 |
Matter of: M. Benton Harrison Jr, Wayne -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120007 |
Matter of: M. Benton Public Guardian -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20007 |
Matter of: M. Benton Stine Benton, Mary Lou -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20007 |
Matter Of: M. Budhoo Budhoo, Marcus -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR060129 |
Matter Of: M. Budhoo Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR060129 |
Matter Of: M. Rhodes Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110219 |
Matter of: P. Driver Driver, Patty Sue-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140173 |
Matter of: P. Runningwolf Altunsu, Michelle -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140166 |
Matter of: P. Runningwolf Runningwolf, Phoenix -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140166 |
Matter Of: P. Wampler Peters1 Alexandria -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30208 |
Matter Of: P. Wampler Wampler, Anthony -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130208 |
Matter Of: P. Wampler Wampler, Penelope Frick-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130208 |
Matter of: T. Costa Costa, Alexa -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120092 |
Matter of: T. Costa Costa, Mark -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120092 |
Matter of: T. Costa Costa, Tawnya Ann-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20092 |
Matter ot M. Benton Public Defender-Real Party in Interest |
Eight | 2:15 p.m. | PR120007 |
Matter Ot M. Rhodes Rhodes, Margaret -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110219 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR990344 PR23821 PR130053 PR080125 PR060214 |
Co. of Hum. vs. J. Gilbert Alton, Shalyn S-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS070099 |
Co. of Hum. vs. J. Gilbert County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS070099 |
Co. of Hum. vs. J. Gilbert Gilbert, Joseph C-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS070099 |
County of Humboldt vs George Rohmer County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS070518 |
County of Humboldt vs George Rohmer Geroge, Lori L.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS070518 |
County of Humboldt vs George Rohmer Rohmer, George H-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS070518 |
S. Ayub vs. H, Avilez Ayub, Sheila V-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL090269 |
S. Ayub vs. H. Avilez Avilez, Hector -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL090269 |
S. Ayub vs. H. Avilez County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL090269 |
Duff, Raymond John Colson Ill-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403533 CR1303839 CR1203230 |
Giddings, Billy Joe-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1303333 |
Gonzales, Alicia Josephine-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402898 |
Hall, Richard Scott-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402456 CR1400527 CR1400421A CR1304118 |
Hammers, Harley Wayne Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 304087B CR1300670 |
Hammers, Shavonne Patricia-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1304087C |
Hamrick, Brandt Alan-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403566 CR1401941 |
Hattje, Josan Gianna-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403141 CR1303707 |
Hayden, Xococ Star-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402935C CR1304951 |
Hayden, Xococ Starr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1302476 CR1104572 |
Herman, Jeremy Scott-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 305986A CR1304234A CR1201951 |
Herman! Jeremy Scott-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403579 |
Hicks, Dennis Earl Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401793 CR1304255 CR1302270 CR1301965 CR13014118 |
Holsinger, Corey Brent-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401307 CR1302268 |
Huse, Kim Michelle-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1305986C |
Iglesias, Tony David-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1301409 |
Jones, Tyrone Beuford-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1304428 CR1301489 |
Josey, James Edward Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401137 CR1401060 CR1304790 CR1206038 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency $129,860.00 U.S. Currency -Respondent |
Two | 3 p.m. | CVI 20697 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency Pratts, Tarah Danielle-Claimant |
Two | 3 p.m. | CV120697 |
People vs. $129860.00 U.S. Currency Pratts, Timothy Matthew-Claimant |
Two | 3 p.m. | CV120697 |
People vs. S129,860.0O U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 3 p.m. | CVI 20697 |
Lewis, Arthur Douglas Ill-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403567 |
Lewis, Steven Dale-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1305331 CR1205197 CR1204483A CR1200798 |
Matthews! Melvin Dwayne-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1201358 |
Matthews, Melvin Dwayne Jr-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1401287 CR1400340 CR1303999 CR1300340 CR1205915 CR1204063 |
Mattox, Jeanne Lynn-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403015 CR1305397 CR1203848 |
Moody, James Robert-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403629 CR1304022 |
Palmer, Timothy David-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1302381 CR1201365 |
Pincus, Tyler Lee-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1400237 CR1103889 |
Pratts, Tarah Danielle-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1303269A CR1205594A |
Pratts, Timothy Matthew-Defendant | Two | 3 p.m. | CR13032696 CR1205594B |
Reed, Joseph Patrick-Petitioner | Four | 3:30 p.m. | CR1300169 |
Valenzuela, E -Respondent | Four | 3:30 p.m. | CR1300169 |