J U D G E D
Monday, July 28, 2014’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Abbott, Tyler Keith-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403324 |
Asher, Jacob Thomas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400146 |
Aubuchon, Lawrence Christian-Defendant | Three | 8 a.m. | CROO36IIS |
Burrell, Candice Crystal-Defendant | Three | 8 a.m. | TR14I 0347 CR1403210 |
Chambers, Eric Christopher-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1200311 |
Clark, Steven Malcolm-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403332 |
Crutchfield, Samantha Renee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403627 |
Engelstad, Troy Alan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403333 |
Fauser, Peter Carl-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1205654 |
Foster, Jack Earl-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403327 |
Gabriel, Jeremy John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403328 |
Graham, Justin Parker-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403326 |
Gurnett, Lauren Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403322 |
Hillemeier, Tern Norlene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301222 |
Kell, Andrew Nelson-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1205543 |
Lopez, Chanc Nicholas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403331 |
Markussen, Russel Bud-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401535 CR1306025 |
McGary, Shawn Jacob-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403027A |
Mcsary, Shawn Jacob-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403027A |
Mucciante, Stephanie Lynne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR14030278 |
Owen, Kayla Leeann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403330 CR1305651 |
Owen, Kayla LeeAnn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1204905B |
Phillips, Tayler Quinn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402029 |
Potter, Diane Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403626 |
Ribeiro, Julie Mary-Defendant | Three | 8 a.m. | CR073592S |
Rozelle, Anthony Kevin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403308 |
Schaefer, Mary Sydney-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1305921 CR1304451 |
Stone, Shannon Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403398 CR1402532 CR1402350 CR1204648 |
Walters, Billy Joe-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403652 CR1403552 |
J. Loft vs, C. Storr Rollings, Rudy -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Loft vs. C. Storr Brenard, Barry -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Loft vs. C. Storr Brundin, Claudia -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | 0R140393 |
J. Loft vs. C. Storr Lewis-Raymond, Maxine -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | 0R140393 |
J. Loft vs. C. Storr Myer, Richard -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Loft vs. C. Storr Sundberg, Joy -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Loft vs. C. Storr United Indian Health Services -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Starr Starr, Farrell -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J, Lott vs. C. Storr Bates, Florene "Fern-Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Storr Angell, Velva -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Storr Borden, Laura -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Storr Durfee, Carol Ellen-Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Storr Green, John -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Storr Lott, John -Plaintiff |
Eight | 8:30 a.m. | DRI 40393 |
J. Lott vs. C. Storr Meyers, Everett Dewey-Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Storr Moorehead, Virgil -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Storr Padgette, Denise -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Storr Storr, Charlene -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lott vs. C. Storr Storr, Raja C-Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | 0R140393 |
J. Lottvs. C. Storr Holliday, Diane -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lottvs. C. Storr Meyer, Aileen -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | 0R140393 |
J. Lottvs. C. Storr Seidner, Cheryl -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
J. Lou vs. C. Storr Hall, Lenora -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | 0R140393 |
J. LoU vs. C. Storr McCovey, Donald -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | 0R140393 |
J. LoU vs. C. Storr Roberts, Kenneth -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR140393 |
Bates, Ronald Arlen-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402196 |
Dorantes, Karen Marie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1304920 |
Gustafson, Glen Eric-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1304069 |
Reum, Cory Robert Allan-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403625 CR1401568 CR1400339 CR1305961 CR1301701 |
Trapp, John Michael-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402653 CR1304517 |
Washington, Mishaundra Chanel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402505 CR1303608 |
Wright, Jennifer Ann-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1303268B |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Bailey, Patricia -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi City of Trinidad -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | 0R100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi City of Trinidad -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DRIOO9BI |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi City of Trinidad -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Coastal Tree Service -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Coastal Tree Service -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Coastal Tree Service -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Ferreff, Sharon K-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Ferrett, Sharon -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Ferrett, Sharon K-Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Head, Tom -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Head, Tom -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | 0R100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Head, Tom -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Jarboe, Chet -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Axel Ill-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Kelly -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DRIOOB8I |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Kris K.C.-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Parris -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Sarah -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DRIOO9BI |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Tanna -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Nelson, Gary -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Nelson, George -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Pennisi, Sam -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Pennisi, Sam -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Pennisi, Sam -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Tsurai Ancestral Society -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | 0R100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Williams, Christine -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DRI 00981 |
C. Brown vs. 2. Brown Brown, Charles David-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090474 |
C. Brown vs. 2. Brown Brown, Erin C-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090474 |
C. Brown vs. E. Brown Brown, Jillian -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL090474 |
ft Whitaker vs. J. Whitaker Whitaker, Joan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30612 |
G. Wilson vs. L. Wilson Wilson, George -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 20574 |
G. Wilson vs. L. Wilson Wilson, Lynne -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120574 |
J. Matias vs. A. Matias Matias, Angelica -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130290 |
J. Matias vs. A. Matias Matias, Jorge -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30290 |
K. Deisman vs. R. Deisman Deisman, Robert A Jr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140231 |
K. Delsman vs. R. Deisman Delsman, Kelli A-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140231 |
L. Alexander vs. M. Alexander Alexander, Bradley A-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander Alexander, Bradley A.-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander Alexander, Lester 2.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander Alexander, Lester E,-Petiboner |
Six | 8:30 a.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander Alexander, Mikaela M.-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander Cervantes (Alexander), Martha Alicia-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL020241 |
Laura Lewis vs Jeffrey Lewis County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130332 |
Laura Lewis vs Jeffrey Lewis Lewis, Jeffrey-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130332 |
Laura Lewis vs Jeffrey Lewis Lewis, Laura -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130332 |
R. Dedecker vs. P. Dauphinee Dauphinee, Peter -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL050362 |
R. Dedecker vs. P. Dauphinee Dedecker, Renee -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL050362 |
R. Whitaker vs. J. Whitaker Whitaker, Joan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130612 |
R. Whitaker vs. J. Whitaker Whitaker, Richard -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130612 |
S. Stallworth vs. S. Stallworth Stallworth, Scout -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140005 |
S. Stallworth vs. S. Stallworth Stallworth, Scout-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140005 |
S. Stallworth vs. S. Stallworth Stallworth, Speliman R-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140005 |
S. Stallworth vs. S. Stallworth Stallworth, Spellman R-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40005 |
M. Nordlof vs. Pacific Specialty Ins. Co. Nordlof, Michael -Plaintiff |
Eight | 8:31 a.m. | DR091052 |
M. Nordlof vs. Pacific Specialty Ins. Co. Pacific Specialty Insurance Company -Defendant |
Eight | 8:31 a.m. | DR091052 |
M. Nordlof vs. Pacific Specialty Ins. Co. Vickers Insurance Agency -Defendant |
Eight | 8:31 a.m. | DR091052 |
Hedges, Ryan Christopher-Defendant | Five | 8:31 a.m. | CR1401409 CR1302206 CR1205414 CR1203584 CR1102935 |
R. Bonfadini vs. C. Cooney Bonfadini, Reanna -Petitioner |
Six | 9 a.m. | CP140312 |
R. Bonfadini vs. C. Cooney Cooney, Cameron -Respondent |
Six | 9 a.m. | CP140312 |
Dalporto, Briftani Rene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401486 |
Dorsch, Cali Sierra-Defendant | Three | 10 a.m. | TRI 313363 |
Harmon, Eric Douglas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402776 CR1401493 |
Harper, Jason Joshua-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1203777 CR1200847 |
Kelly, Richard Alan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401996 CR1401753 CR1303392 CR1301084 |
Likins, David Eugene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401982 CR1302821 |
Marshall, Dennis Eugene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401156 |
Smart, Jonathan Crenshaw-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401745 CR1301771 |
Stueckle, Jimmy Roger Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401669 CR1302964 CR1203689 CR1104475 CR1101725 |
Whittington, Tammy Lou-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402410 CR1102064 |
Williams, Ruby Ileen-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402383 |
Wymer, Dana George-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400711 |
Yocom, Lisa Made-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402483 |
S. Goodwin vs. Northern Humboldt Union High School Dist Goodwin, Sarah -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140177 |
S. Goodwin vs. Northern Humboldt Union High School Dist Northern Humboldt Union High School District-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140177 |
The People vs. $16482.00 in U.S. Currency Olson, Brian C-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CV140290 |
The People vs. $16482.00 in U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV140290 |
The People vs. S16482.00 in U.S. Currency $16,462.00 US Currency-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV140290 |
Eacret, Raymond Jonathan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1 201286A CR1201286A |
Hatton, Anthony Joseph-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1403518 |
Hill, James Allen-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1401681 |
ALPHA CALEN1AR ALL COURTROOMS Valentine, Rocky Anthony-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | CR1303107B |
Bishop, Emily Renie-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR0906391 |
A. Keisner vs. R. Hatfield Hatfield, Raymond G-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140416 |
A. Keisner vs. R. Hatfield Keisner, Arlys F-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CR140416 |
A. Lemp vs. N. Lemp Lemp, Adam F.H.-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140058 |
A. Lemp vs. N. Lemp Lemp, Nola M-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140058 |
A. Turner vs. J. Turner Longbine, Alesha -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL070476 |
A. Turner vs. J. Turner Turner, Joseph -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL070476 |
Ca of Hum. vs. M. Thompson Thompson, Michael G.-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FS040872 |
Co. of Hum. vs. M. Thompson Blachly, Jennifer D.-Other Parent-Mother |
Six | 1:30 p.m. | FS040872 |
Co. of Hum. vs. M. Thompson County of Humboldt-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FS040872 |
Co. of Hum. vs. R. Sanchez Brisco, Misty A-Other Parent-Mother |
Six | 1:30 p.m. | FS090566 |
Co. of Hum. vs. R. Sanchez County of Humboldt -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FS090566 |
Co. of Hum. vs. R. Sanchez Sanchez, Ronald S. Il-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FS090566 |
Co. of Hum. vs. T. Garrett Alonzo, Sarah M.-Other Parent-Mother |
Six | 1:30 p.m. | FS100036 |
Co. of Hum. vs. T. Garrett County of Humboldt-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FS100036 |
Co. of Hum. vs. T. Garrett Garrett, Tod A-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FS100036 |
C. Steier vs. M. Lehnherr Steier, Genevieve -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP140200 |
C. Vang vs. K. Vang Vang, Chia Chang-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140050 |
C. Vang vs. K. Vang yang, Koua -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140050 |
D. Sundberg vs. S. Sundberg Sundberg, David Todd-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP140404 |
D. Sundberg vs. S. Sundberg Sundberg, Shannon Paige-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140404 |
G. Steier vs. M. Lehnherr Lehnherr, Michaes -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140200 |
J. Benn vs. A. Benn Benn, Andrea -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL070472 |
J. Benn vs. A. Benn Benn, Jeremy -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL070472 |
K. Stockwell vs. D. Lorton Lorton, Dustin -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL130410 |
K. Stockwell vs. ft Lorton Stockwell, Kaleena -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL130410 |
Mailer Of: Dease Minors Dease, Kaliana -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR020184 |
Mailer of: Dennison Minors Robblee, Pamela-Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter Of: Dease Minors Dease, Aliyah J.-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR020184 |
Matter Of: Dease Minors Licari, Christine-Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR020184 |
Matter of: Dennison Minors Dennison, Koda -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter of: Dennison Minors Dennison, Shawnee -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter of: Dennison Minors Dennison, Shawn -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter of: Dennison Minors Rhymes, Veronica -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter of: Z. dine Cline, Isaac Wade-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR060080 |
Matter of: Z. dine Cline, Zachariah -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR060080 |
Matter of: Z. dine dIme, Kay -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR060080 |
Matter Ot Dease Minors Hansen, Tiffany -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR020184 |
Matter ot Z. Cline Garcia, Arabella -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR060080 |
M. Wheetley vs. M. Wheetley Fowlkes, Mary E-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140044 |
M. Wheetley vs. M. Wheetley Wheetley, Mark E-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140044 |
N. Cook vs. D. Norris Cook, Nakia N-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL130404 |
N. Cook vs. D. Norris Norris, Daniel E-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL130404 |
P. Jake vs. F. Jake Jake, Franklin Jr-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140046 |
P. Jake vs. F. Jake Jake, Patricia -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140046 |
R. Duff Ill vs. A. Dollete CountyofHumboldt-DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL130180 |
R. Duff Ill vs. A. Dollete Dollete, Angelia Made-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL130180 |
R. Duff Ill vs. A. Dollete Duff, Raymond John Colson Ill-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FLI3OIBO |
Robert Bacon v Sandra Bacon Bacon, Robert -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL960908 |
Robert Bacon v Sandra Bacon Bacon, Sandra L.-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL960908 |
Robert Bacon v Sandra Bacon Davis, Dancer -Guardian Ad Litem |
Six | 1:30 p.m. | FL960908 |
R. Smith vs. N. Walburn Smith, Rebecca Ann-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140222 |
R. Smith vs. N. Walburn Wilburn, Nicholas -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140222 |
S. Borglund vs. K Shrubsole Borglund, Steve -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL130406 |
S. Borglund vs. K Shrubsole Shrubsole, Kim -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL130406 |
S. Caruso vs. S. Caruso Caruso, Samuel Philip-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FLIOO5IO |
S. Caruso vs. S. Caruso Stark, Sarah Jennifer-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FLI 00510 |
S. Sundberg vs. 0. Sundberg Sundberg, David Todd-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140408 |
S. Sundberg vs. D. Sundberg Sundberg, Shannon -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP140408 |
T. Miller vs. D. Edwards Edwards, Dennae -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP120418 |
T. Miller vs. D. Edwards Miller, Torrence -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CR120418 |
V. Kirkpatrick vs. L. Pate Kirkpatrick, Valerie -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP140410 |
V. Kirkpatrick vs. L. Pate Pate, Lemar Devine-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140410 |
Alberson, Alexander Allan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1406917 |
Anagnost, Karli Elizabeth Lynn-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1401445 |
Brownleon, Jennifer Riohelle-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1409405 |
Carlson, Scott Edward-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1410331 |
Colbert, Christian Lawrence-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1404911 |
ContrerasCabrera, Juan -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1406701 |
Contrerasdabrera, Juan -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1406701 |
Coons, Ryan John-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1408858 TR1406527 |
Craig, Spencer Allen-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1408449 |
Dautovic, Medina -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1410153 |
Donaldson, Kira Lynn-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1407251 |
Ellsworth, Nathaniel Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1404311 TR1403681 |
Elwell, Ashley Nicole-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1316129 |
ElweU, Ashley Nicole-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI 3161 29 |
Foster, Michael Arthur-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1215702 TRI2I 5702 |
Fuhrmann, Byran Conway-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1407253 |
Fuller, Richard Kent-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1407421 |
Garlinghouse, Cole Scott-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1408607 |
Goergen, Garold Marvin-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1406908 |
Griffin, Matthew Isaiah Theodore-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1407291 |
Harding, Franchesca Jean-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1405643 |
Howe, Taylor Dustin-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1408282 |
Jackson, Nathaniel Ross-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1406937 |
Jessee, Jimmee Zee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1410391 |
Keyes, Lance Jameson-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1405553 |
Latham, Destiny Faye-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1405787 |
Marginean, Byron Eugene-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1408443 |
Miller, Jeffery Cody-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1408265 |
Murrell, Jennifer Jean-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1409156 |
Nuse, Hannah Kristine-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1405350 TR1404711 |
Olvera, Josue -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1406572 |
Oneill, Solo Conner-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1409786 |
Partlowe, Jeremy Austin-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1410323 |
Shaw, Graham sacc-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1408936 |
Stoffer, Julie Ann-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1408935 |
Stover, Franklin Howard-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1410168 |
Tyree, Drew Joseph-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1305590 |
Webster, John Andrew-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1409215 |
Wimmer, Valerie M-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1409762 |
Winer, Aja Helen-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1405990 |
Mills, Rhonda Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1403571 |
Neal, Travis Leland-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1403578 CR1403576 CR1006755 |
C. Preller vs. Federal National Mortgage Association Federal National Mortgage Assoc. -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 301 36 |
C. Preller vs. Federal National Mortgage Association Preller, Cynthia -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130136 |
G. Elliott vs. Redwood Podiatry Group, Inc. Alway, Philip DPM-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 20069 |
G. Elliott vs. Redwood Podiatry Group, Inc. Andrews, William DPM-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR120069 |
G. Elliott vs. Redwood Podiatry Group, Inc. Elliott, James -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR120069 |
G. Elliott vs. Redwood Podiatry Group, Inc. Ho-Alway, Tiffany DPM-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 20069 |
G. Elliott vs. Redwood Podiatry Group, Inc. Redwood Podiatry Group, Inc. -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 20069 |
M. Blachly vs. A. Burks Blachly, Melissa -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP140397 |
M. Blachly vs. A. Burks Burks, Andrea -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP140397 |
S Elliott vs. Redwood Podiatry Group, Inc. Elliott, Glenda -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 20069 |
Target National Bank vs. E. Holgersen Holgersen, Edward C-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR110214 |
Target National Bank vs. E. Holgersen Target National Bank -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR110214 |
T. Duffy vs. A. Brannon Brannon, Anthony -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP140401 |
T. Duffy vs. A. Brannon Duffy, Ted -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP140401 |
St. Joseph Hospital of Eureka -Defendant | Eight | 1:45 p.m. | DR120069 |
0. Cardiff vs. A. Cardiff County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2 p.m. | FL080569 |
Citibank NA vs. J. Alves Alves, James A-Defendant |
Eight | 2 p.m. | 0R130203 |
Citibank NA vs. J. Alves Citibank, N.A. -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DRI 30203 |
D, Cardiff vs. A. Cardiff Cardiff, Darrell -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | FL080569 |
D. Cardiff vs. A. Cardiff Cardiff, Ana 0-Respondent |
Eight | 2 p.m. | FL080569 |
Heather Smith vs Scott Mitchell County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2 p.m. | FLI 20089 |
Heather Smith vs Scott Mitchell Mitchell, Scott P-Respondent |
Eight | 2 p.m. | FL120089 |
Heather Smith vs Scott Mitchell Smith, Heather-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | FL120089 |
J. Cooper vs. B. Zander Cooper, Jill -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DRI 20522 |
J. Cooper vs. B. Zander Nicholson, Melissa -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR120522 |
J. Tennison vs. K. Tennison Tennison, Jeffrey -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | FL140060 |
J. Tennison vs. K. Tennison Tennison, Kathryn 6-Respondent |
Eight | 2 p.m. | FL140060 |
M. Cervantes vs. A. Alexander Alexander, Amanda -Respondent |
Eight | 2 p.m. | FL140059 |
M. Cervantes vs. A. Alexander Alexander, Jesse -Other Parent-Father |
Eight | 2 p.m. | FL140059 |
M. Cervantes vs. A. Alexander Cervantes, Martha Alicia-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | FLI 40059 |
S. Subotich vs. S. Tirsbeck Polsky, Katie -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DRI 30055 |
S. Subotich vs. S. Tirsbeck Subotich, Sandra -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DRI 30055 |
S. Subotich vs. S. Tirsbeck Tirsbeck, Shelley -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130055 |
Confidential | Eight | 2 p.m. | CV140412 |
Zander, Belinda -Defendant | Eight | 2 p.m. | DR120522 |
Dewell, Kane ian-Defendant | Five | 2 p.m. | CR0946445 |
Dewell, Kane lan-Defendant | Five | 2 p.m. | CR076365S |
Dodson, Joshua James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305376 |
Driscoll, Timothy Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401909A |
Figas, James Dean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1301546 |
Franceschi, Aaron Joseph-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403516 |
Freitas, Christina Enes-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400449A CR1100555 |
Gillum, Darrell Bruce-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401563 CR1303575 |
Golla, Bret -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1200063 |
Gustafson, Glen Eric-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1304069 |
Gustatson, Glen Eric-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1203347 |
Gutierrez, Gabriella Leticia-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303783 |
Henley, Desiree Mae-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403669 CR1400104 CR1202307 |
Hensley, Rebeccah Lynn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401826 |
Hill, James Allen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402372 CR1401681 |
Hill, Jamie Lynn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR091298S |
Holt, Jeffery Isaac-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403643 CR1 403217B CR1401027 |
Jenson, Melvin Charles Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1300855 CR1204135 |
Johnson, Job Desean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1304195 |
Jolley, Jason Kyle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403733 |
Rhodes, James Errol Louis-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304716 |
Sandum, Chelsie Ann-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302586 CR1302310 |
Sherman, Jason Levi-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1 301748C |
Skillings, Ronald Alfons Il-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301853 |
Slater, Joshua Matthew-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301866 |
Wildman, Jeremy Dean-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305127 CR1304667 CR1200625 CR1102950 |
Williams, Matthew Robert-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402957 CR1400550 CR1400139 CR1304641 CR1202672 |
Wooten, Eva Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401294 CR1304145 |
Young, Allen Keith-Defendant | Four | 2 p.m. | CR050319S |
People vs. $23,356.00 U.S. Currency $23,356 US Currency -Respondent |
One | 2 p.m. | CV130041 |
People vs. $23,356.00 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
One | 2 p.m. | CVI 30041 |
People vs. $23,356.00 U.S. Currency Rosales, Maria -Claimant |
One | 2 p.m. | CVI 30041 |
Andrade, Anthony Joseph-Defendant | One | 2 p.m. | CR1304245 |
Bautista, Visele -Defendant | One | 2 p.m. | CR1305513B |
Bradburn, Kent Andrew-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403425 CR1303864 |
Campbell, Phoenix Riley-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403188 |
Carter Melinda Elaine-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401871 |
Colvin, Joe Carl-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402800 CR1103271 |
Esparza, Luis Miguel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305513C |
Fraser, Jamie Nicole-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1404030 TR1403542 CR1402041 |
Guadamuz, Stephany Juvanny-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1405052 |
Kluck, Amber Marguerite-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1403649 |
Markie, Tyler Anthony-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1403362 |
Moore, Laura Louise-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1406213 |
Renier, Rachel A-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1314923 |
Shaffer, David Wayne-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1404713 |
Wester, Charles Nicholas-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1403049 TR1402458 |
Wohlfeil, Dallas William-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1404835 |
Langdon, Jon Martin-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305911 |
Macias, Hebeft -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304155 |
Macias, Hebert -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402609 CR1401703 CR1401421 |
Macias, Herbert -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1203741 |
Macias, Herbert-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403174 CR1402417 CR1401089 CR1401088 CR1205862 CR1204252 CR1104429 |
Maples, Keysha Dawn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305267 |
Marcks, Jeramy Merle-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302657 CR1301207 CR1202789 |
Mattox, Jeanne Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403015 CR1305397 CR1203848 |
McAdams, Michael William-Defendant | Two | 2 p.m. | CR094989S |
Mehrtens, Brett Bothelia-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401257 CR1303344 |
Montooth, Michael Edward-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403655 CR1403263 CR1402738 CR1400835 CR1400513 CR1305902 |
Mouraux, Cierra Jo-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302525 CR1201830 CR1104781 |
Murillo, Jose Luis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305552 |
Netzow, Maximilian Xyth-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1100111 |
Nichols, Christopher Stephen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403359 CR1401680 |
Nichols, Christpher Stephen-Defendant | Two | 2 p.m. | TR1406553 |
Norman, James Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1204621 |
Olson, Stephen Brian-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403724 |
Perez, Reuben Manuel-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403535 CR1402535 CR1302151 |
Perry, Robert Charles-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305039 |
Perry, Timothy Patrick Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403594 CR1301484 CR1005195 CR0933815 |
Confidential | Eight | 3 p.m. | CV140416 |
Reynolds, Jubal Augustus-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1403103 |
Saxon, Aeriael Agnes-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1300911 CR1100084 |
ALPHA CALEN1AR ALL COURTROOMS Beaver, Johnnie Jay-Defendant |
One | 3 p.m. | CR1403662 |
Abbott, Cyle Warren Sr-Defendant | One | 3 p.m. | CR1402095 CR1304998 |
Adams, Michael Lee-Defendant | One | 3 p.m. | CR1402580 |
Aguilar, Jeffrey -Defendant | One | 3 p.m. | CR1403670 |
Aguilar, Jeffrey Omar-Defendant | One | 3 p.m. | CR1305582 |
Backues, Gavin Lee-Defendant | One | 3 p.m. | CR1302898 |
Barto, Christopher James-Defendant | One | 3 p.m. | CR1403377 |
Beaver, Johnnie Jay-Defendant | One | 3 p.m. | CR1403647 CR1402572 |
Burgess, Cacey Lee-Defendant | One | 3 p.m. | CR1401907 CR1202812 |
Geiwicks, Zachary Blake-Defendant | One | 3 p.m. | CR1400445B |
Dr. Sam Kennedy vs. C. Phillips Kennedy, Sam D.D.S-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | 5C140177 |
Dr. Sam Kennedy vs. C. Phillips Phillips Chris -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140177 |
Dr. Sam Kennedy vs. J. Carroll Carroll, Jordan -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140178 |
Dr. Sam Kennedy vs. J. Carroll Kennedy, Sam D.D.S-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140178 |
K. Myers vs. L. Badgley Badgley, Laurance MD-Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140102 |
K. Myers vs. L. Badgley Myers, Kelly -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140102 |
Mickey's Quality Cars vs. D. Rose Mickeys Quality Cars -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140136 |
Mickey's Quality Cars vs. D. Rose Rose, Darwin Joseph-Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140136 |
Vern's Furniture vs. T. Strohbin Strohbin, Tiffany -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140197 |
Vern's Furniture vs. T. Strohbin Vern's Furniture -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140197 |
Confidential | Three | 3 p.m. | CV140417 |