J U D G E D
Wednesday, Nov. 26, 2014’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Aronson, Jon Taylor-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405243 CR1402403 CR1102761 |
Barrett Susan Renee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405640 |
Galan Cruz, Roberto -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1201835 |
Galan, Roberto -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405265 |
Garcia, Cornelio Medrano-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405247A |
George, James Patrick-Defendant | Three | 8 a.m. | CR14052518 CR1404707 CR1403572 CR1402130 |
Henderson, Jon Dorsey-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405626 CR1404944 CR1203417 |
Hendrickson, Justin Moore-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405639 CR1405068 |
Humphrey, Zeb Jeffrey-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405264 |
Parker, John Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405629 |
Preza, Chstobal Rivas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304604 |
Preza, Cristobal Rivas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405266 |
Roberts, Bradley Vincent-Defendant | Three | 8 a.m. | CR14052478 |
Sarvinski, So T-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405638 |
Smith, Jess Lawrence-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405248 |
W. Nickerson vs. C. Hacker Hacker, Christopher J-Defendant |
Five | 8:30 a.m. | DR110809 |
W. Nickerson vs. C. Hacker Hacker, Georgia L-Defendant |
Five | 8:30 a.m. | DRIIOBO9 |
W. Nickerson vs. C. Hacker Nickerson, Wayne -Plaintiff |
Five | 8:30 a.m. | DR110809 |
Confidential | Five | 8:30 a.m. | CV140781 |
Emerson, Lauren Denise-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405315 |
Felix, Jessica -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1301 332A |
Garfield, Lloyd Cameron-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405536A |
Gordon, Kathryn Jean-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405529 CR1401247 CR084475S |
Khounsinnavong, Somchanh -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1 301332B |
King, John Paul-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405563 |
Mykham, Jeperson -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1 301 332C |
Mykham, Marisol -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR13013320 |
Nelson1 William Lloyd-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402184 |
Nelson, William Lloyd-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402928 |
Stanley, Aaron Storm-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403427 CR1304021A CR1204786 CR1202216 |
Strong, Clifford Wayne-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1404558 |
Vitolo, Darin Blame-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403392 CR1204549 |
Co of Humboldt vs Ronald Vaughn County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS1 20381 |
Co of Humboldt vs Ronald Vaughn Ruth, Aundrea A-Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | FS1 20381 |
Co of Humboldt vs Ronald Vaughn Vaughn, Ronald L-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS120381 |
Co. of Hum. vs. D. Lucas, Jr. County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS080205 |
Co. of Hum. vs. D. Lucas, Jr. Kotterman, Natasha S-Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | P5080205 |
Co. of Hum. vs. D. Lucas, Jr. Lucas, Daniel W Jr-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS080205 |
ft Throop vs. J. Wood I Throop, Rebecca -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110535 |
J. Leonhardt vs. C. Leonhardt Leonhardt, Jason -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL100387 |
J. Leonhardtvs. C. Leonhardt Leonhardt, Cassie -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL100387 |
L. Fergison vs. T, Fergison Fergison, Thomas U Sr-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison Fergison, Luciano -Minor |
Seven | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison Fergison, Luckky E-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison Fergison, Thomas -Minor |
Seven | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison Wagner, Susan -Grandmother |
Seven | 8:30 a.m. | FL090239 |
R. Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou Broese Van Groenou, Fritzi B-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL100373 |
R. Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou Broese Van Groenou, Russell W-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL100373 |
R. Slionys vs. N. Slionys Slionys, Nicole -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130601 |
R. Slionys vs. N. Slionys Slionys, Robert -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL130601 |
R. Slionys vs. N. Slionys Slionys, Robert-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL130601 |
R. Throop vs. J. Wood i Wood, Jonathan B I-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110535 |
RThroop vs. J.Woodi Wood, Jonathan B i-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110535 |
R, Throop vs. J. Wood I Throop, Rebecca -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110535 |
R. Throop vs. J. Wood I Throop, Rebecca -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110535 |
R. Throop vs. J. Wood I Wood, Jonathan B I-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110535 |
A. Chase vs. D, Chase Chase, Dennis -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL090403 |
A. Chase vs. D. Chase Bugenig (Chase), Ann Made-Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FL090403 |
A. Chase vs. D. Chase Bugenig (Chase), Ann Marie-Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FL090403 |
A. Chase vs. D. Chase Chase, Dennis -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL090403 |
A. Chase vs. D. Chase County of Humboldt -DCSS |
Seven | 9 a.m. | FL090403 |
K, Larripa vs. A. Prieditis Pheditis, Armand -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL090283 |
K. Larripa vs. A. Prieditis County of Humboldt -DCSS |
Seven | 9 a.m. | FL090283 |
K. Larripa vs. A. Prieditis Larripa, Kamila -Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FL090283 |
Dahm, Anthony Joseph-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1405731 |
Haselip, Brandon Roy-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1405708 |
Ramsey, Brian Franklin-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1405733 |
Saba, Benjamin Donald-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1405732 |
Ward, Stephanie Darlene-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1405730 |
Oliveira, Jasen Fredrick-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1203036 |
Goodrich, John CaIdwell-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1405262 |
Johnson, Christine Genevieve-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1405259 |
Osbom, John David Paul-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1403932 |
Osborn, John David Paul-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1403932 CR1403911B |
Spaugy, Jasmine Fay-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1404955 CR1403277 CR1303261 |
Whitten, Dustin Matthew-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1302535 CR12050688 |
Bullock, Shanan Leigh-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1404520 CR1400938 |
B. Waxier vs. M. Waxier Waxier, Brenda-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP140651 |
B. WaxIer vs. M. WaxIer Waxier, Michael -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP140651 |
J. Leon vs S. Bones-Haberstock Bones, Shane -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL110443 |
J. Leon vs S. Bones-Haberstock County of Humboldt -DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL110443 |
J. Leon vs S. Bones-Haberstock Leon, Jennifer -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL110443 |
J. Smigle vs. J. Pitchford Pitchford, Jared -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140561 |
J. Smigle vs. J. Pitchford Smigle, Jessica -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140561 |
K. Fregeau vs. M. Fregeau CountyofHumboldt-DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL130031 |
K. Fregeau vs. M. Fregeau Fregeau, Keegan -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL130031 |
K. Fregeau vs. M. Fregeau Fregeau, Miranda -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FLI 30031 |
K. O'Callahan vs. S. Vasquez County of Humboldt-DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL130609 |
K. O'Callahan vs. S. Vasquez CountyofHumboldt-DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL130609 |
K. OCallahan vs. S. Vasquez County of Humboldt -DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL130609 |
K. OCallahan vs. S. Vasquez OCallahan, Katherine Marie-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FLI 30609 FL130609 |
K. OCallahan vs. S. Vasquez Vasquez, Sebastian -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FLI 30609 FL130609 |
K. Otallahan vs. S. Vasquez Vasquez, Sebastian -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL130609 |
M. Hendricks vs. B. Russell Hendricks, Marshall -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL130607 |
M. Hendricks vs. B. Russell Russell, Brittany-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL130607 |
M. Switzer vs. L. Tryon County of Humboldt -DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL060501 |
M. Switzer vs. L. Tryon Switzer, Mark -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL060501 |
M. Swtervs. L. Tryon Tryon, Lorraine -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL060501 |
P. Cochran vs. 0. Cochran Cochran, Don -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FLI 30603 |
P. Cochran vs. D. Cochran Cochran, Patricia -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL130603 |
S. Finigan vs. J. Vinum Finigan, Sean -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140559 |
S. Finigan vs. J. Vinum Vinum, Julie-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140559 |
S. Martin vs. L.. MacAuley MacAuley, Lucas Crowe-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FLI 30599 |
S. Martin vs. L.. MacAuley Martin, Saskia C-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FLI 30599 |
Newmaker, Gerald Wayne-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1405212 CR1304649 CR1201528 CRI2OII3BB |
E. Heath vs. G. Griffin Griffin, Gabrielle S-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP140664 |
E. Heath vs. G. Griffin Heath, Everett -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP140664 |
G. Griffin vs. E. Heath Griffin, Gabrielle Susan-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP140654 |
G. Griffin vs. E. Heath Heath1 Everett-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP140654 |
Matter of G. West State of CA Franchise Tax Board -Real Party in Interest |
Eight | 1:45 p.m. | PR130204 |
Matter of: G. West Colegrove, Chaene -Real Party in Interest |
Eight | 1:45 p.m. | PR130204 |
Matter of: G. West Colegrove, Charlene P-Creditor |
Eight | 1:45 p.m. | PRI 30204 |
Matter of: G. West McCulley, Vicki -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | PRI 30204 |
Matter of: G. West State of CA Franchise Tax Board -Creditor |
Eight | 1:45 p.m. | PRI 30204 |
Matter of: G. West West, Gary Lee-Decedent |
Eight | 1:45 p.m. | PR130204 |
Matter of: S. West Department of Health Care Services -Creditor |
Eight | 1:45 p.m. | PR130204 |
M. Verhey vs. M. Parker Parker, Mara -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP140653 |
R, Storms vs. Z. Seda Seda, Zane -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP140624 |
R. Storms vs. Z. Seda Storms, Ryan Nathaniel-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP140624 |
Confidential | Eight | 1:45 p.m. | CV140727 |
Deleon, Nicholas Steven-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401470 |
Gallagher, Shawn Anthony Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400050 |
Gates, Derick Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405722 CR1305336 CR1205198 |
Gilmore, Zakary Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404236 CR14039428 CR1402737 |
Glass, Timothy William Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405715 |
Grant, Kevin Craig Lawrance-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404848 CR1402556 CR1205656 |
Grant! Kevin Craig Lawrance-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1105375 |
Gregodo, Joseph Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305492 |
Gregoho, Joseph Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405561 |
Gregorio, Joseph Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405566 CR1302104 |
Haven, Carter Harold-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1000041 |
Wright, William Haroid-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403146 |
Roddquez, Angela Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304718 |
Rodriquez, Angela Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302286 |
Sanchez, Luis Alberto Rodriquez-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400460 |
Seil, Ryan John-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403835 CR1403687 |
Surbrugg, Jesse Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402390 |
Thompson, Jamie Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405118 |
Vance, Nicole Roselyn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1006329 |
Vance, Nicole Roselyne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1100295 |
Williams, Torry Rowchester-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401574 CR1401351 |
Arriaga, Jeremy Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405166 |
Buchanan, Joshua Douglas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400750 CR1400723A CR1301213 |
Cline, Andrew Dylan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405720 |
Cochran, Robert Patrick Ill-Defendant | One | 2 p.m. | CR1103981 CR1103208 |
Colby, James Homer Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404831 CR1400958 |
Curtis, Jason Neil-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405707 CR1404487 CR1403672 CR1400582 |
Hamline, Rebecca Louise-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404511 |
Emerson, Lauren Denise-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1405753 |
Markussen, Russel Bud-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401535 CR1306025 |
McCovey, Notchko Paul Sr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405614 CR1301596 CR1300309 CR1007399 CR0905923 |
Newby, Todd Woodson-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1204649 |
Owens, Stephen Wayne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1007022 |
Whiffing, Wilham Clifford-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1300416 |
Whiffing, William Clifford-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405615 |
Cunha, James Edward-Defendant | One | 3 p.m. | CR1405676 CR1405091A CR1405086 CR1405085 CR1400963A CR1400472 |
Hamline, Rebecca Louise-Defendant | One | 3 p.m. | CR14050918 CR1405090 CR1404511 CR1400963B |