J U D G E D
Tuesday, July 28, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Anderson, Taylor -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503086 |
Blagden, Darren Jay-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503085 |
Foster, Coral Rose-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502816 CR1403863 CR1303275 CR1201982 |
Hudson, John Thomas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503102 |
Lavallee, Michelle Lise-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503193 CR1401272 |
Marcks, Jeramy Merle-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503289 |
Mccoosh, Darren Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503180 |
Mckinnon, Andrew Richard-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304260 |
McKinnon, Andrew Richard-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503108 CR1405488 |
Round, Derek Charles-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1205732 |
Seipp, July Kathleen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503084 CR1405005 CR1001164 |
Sharkey, David Depeche-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502102 |
Smith, Kenneth Andrew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502765A |
Vonladwig, Sanford Earl Il-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503237 |
Williams, Charles Franklin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503101 |
Johnston, Jayson Kyle-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405636 |
Kufner, John Edward-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1404028 |
Moon, Little Eagle-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1502314 CR1501559 CR1300687 |
A. Gibson vs. B. Gibson Gibson, Angela C-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130402 |
A. Gibson vs. B. Gibson Gibson, Bradley M-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130402 |
A. Hayth vs. R. Hayth Hayth, Alicia A-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL060260 |
A. Hayth vs. R. Hayth Hayth, Ryan T-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL060260 |
Co. of Hum. vs. F. Breckenridge Breckenridge, Frederick W.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS060547 |
Co. of Hum. vs. F. Breckenridge County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS060547 |
Co. of Hum. vs. F. Breckenridge McCurdy, Malone F-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS060547 |
County of Humboldt vs Frederick Breckenridge Arrington, Lori Marie-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FSI 00378 |
County of Humboldt vs Frederick Breckenridge Breckenridge, Frederick W-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS100378 |
County of Humboldt vs Frederick Breckenridge County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FSI 00378 |
D. KC vs. 0. KC Kc, Omshree -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150228 ELI 50228 |
D. KC vs. 0. KG Kc, Danielle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | ELI 50228 |
D. KG vs. 0. KG Kc, Danielle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | EL150228 |
D. KG vs. 0. KG Kc, Omshree -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI50228 |
ft KC vs. 0. KG Kc, Danielle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | ELI 50228 |
H. Pendery vs. D. Armstrong Armstrong, David S Jr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130052 |
H. Pendery vs. D. Armstrong County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130052 |
H. Pendery vs. D. Armstrong Pendery, Heather-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130052 |
J. Gay vs. M. Terpko Coleman, Virginia -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | CP140160 |
J. Gay vs. M. Terpko Gay, Jaime -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP140160 |
J. Gay vs. M. Terpko Minors, Terpko -Minor |
Six | 8:30 a.m. | CP140160 |
J. Gay vs. M. Terpko Terpko, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP140160 |
M. Jorgensen vs. J. Jorgensen County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140248 |
M. Jorgensen vs. J. Jorgensen Jorgensen, Jonathan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140248 |
M. Jorgensen vs. J. Jorgensen Jorgensen, Mandy Elizabeth-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140248 |
M. Terpko vs. J. Terpko Terpko. Jaime -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140429 |
M. Terpko vs. J. Terpko Terpko, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40429 |
M. VanVoltenburg vs. S. Fuller County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140228 |
M. VanVoltenburg vs. S. Fuller Fuller, Scott -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140228 |
M. VanVoltenburg vs. S. Fuller VanVoltenburg, Melissa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140228 |
M. VenVoltenburg vs. S. Fuller Fuller! Scott -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140228 |
S. Hahner vs. I. Hahner Hahner, Isaiah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140516 |
S. Hahner vs. I. Hahner Hahner, Stephanie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140516 |
S. Hahnervs. I. Hahner Hahner, Isaiah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140516 |
S. Seelye vs. S. Seelye Seelye, Scott J-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150258 |
S. Seelye vs. S. Seelye Seelye, Sherry-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150258 |
T. Williams vs. C. Fosnaugh Ferreboeuf, Marie -Guardian Ad Litem |
Six | 8:30 a.m. | FLI 50320 |
T. Williams vs. C. Fosnaugh Fosnaugh, Christopher -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
T. Williams vs. C. Fosnaugh Williams, Trinity -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
People vs. $15,600 US Currency $15,600.00 US Currency -Respondent |
Two | 8:30 a.m. | CVI 501 50 |
People vs. $15,600 US Currency Sproul, James -Claimant |
Two | 8:30 a.m. | CV150150 |
People vs. S15,600 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 8:30 a.m. | CV150150 |
Achane, Ronette Marie-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1 500898A |
Biondini, Brandon Joseph-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1500612 |
Kaminsky, Lindsay Michelle-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502602 |
Kotterman, Natasha Sue-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1401754 CR1305306A |
Leon, Lisa Marie-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1501741 CR1500705 CR1403781 |
Lyles, Ruby Rose-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1 501184A |
Moon, Little Eagle-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1503223A |
Piper, Kelly Allen-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1500606 |
Sanford, Barry John-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1401326 |
Shelton, Morgan Shelby-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1300121 |
Sproul, James Steven-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1501767 |
Watkins, Christopher Dvon-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502710 CR15011848 |
Wilks, Michael Terrell-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1503226 |
Matter of: J. Parr and I Henderson Parr, Stephen -Father |
Six | 9 a.m. | PR040366 |
Matter of: J. Parr and J. Henderson Byrd, Sarah -Real Party in Interest |
Six | 9 a.m. | PR040366 |
Matter of: J. Parr and J. Henderson Henderson, Journee -Minor |
Six | 9 a.m. | PR040366 |
Matter of: J. Parr and J. Henderson Henderson, Maureen -Mother |
Six | 9 a.m. | PR040366 |
Matter of: J. Parr and J. Henderson Parr, Joshua -Minor |
Six | 9 a.m. | PR040366 |
Matter of: J. Parr and J. Henderson Ragan, Janine -Guardian |
Six | 9 a.m. | PR040366 |
Matter of: J. Parr and J. Henderson Ragan, Jeff -Guardian |
Six | 9 a.m. | PR040366 |
Matter of: J. Parr and J. Henderson Ragan, Jeff-Guardian |
Six | 9 a.m. | PR040366 |
Matter ot J. Parr and J. Henderson Parr, Stephen -Father |
Six | 9 a.m. | PR040366 |
Anagnost, Ronald Douglas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502224 |
Buck, Lonnie Joe-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502225 |
Cabot, John Joseph Ill-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502220 |
Cowan, Perdeda Kristina-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1 502222A |
Erickson, Scott Jeffrey-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502226 |
Essig, Stephanie Nicole-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502468 |
Evenson, Corey Aron-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502287 |
Hart, Karl James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502229 |
Jensen, Joshua Edward-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501213 |
Lourenzo, Chad Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502221 |
Lundvall, Britney Ann-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502218 |
Maples, Keysha Dawn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502288 CR1305267 |
McNeil, Camille Winans-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502154 CR0824375 |
Pemberton, Brian Timithy-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502256 CR1502255 |
Regan, Daniel Charles-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502009 |
Ruvio, Steven Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502213 |
Scott, Eli Timothy-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1 502222B |
Sisk, Donald Linn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502246 |
Steele, Rose Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502228 |
8. Lange vs. Bank of America Nationstar Mortgage, LLC -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120707 |
American Express Bank FSB vs. H. Ade Ade, Hillary -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150152 |
American Express Bank FSB vs. H. Ade American Express Bank, FSB -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 501 52 |
B. Lange vs. Bank of America Bank of America, National Assoc. -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120707 |
B. Lange vs. Bank of America Citibank N.A. -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120707 |
B. Lange vs. Bank of America Lange, Brenda J-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR120707 |
City of Rio Dell vs. SHN Consulting Engineers City of Rio Dell-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130745 |
City of Rio Dell vs. SHN Consulting Engineers SHN Consulting Engineers & Geologists, Inc-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130745 |
L. Kujawa-Seda vs. A. Sprague Kujawa-Seda, Lynn Rose-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130533 |
L. Kujawa-Seda vs. A. Sprague Sprague, Amy -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130533 |
R. Kieselhorst vs. R. Kieselhorst Kieselhorst-Eckart, Marjorie -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140672 |
R. Kieselhorst vs. R. Kieselhorst Kieselhorst, Richard -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140672 |
R. Kieselhorst vs. R. Kieselhorst Kieselhorst, Robert-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140672 |
R. Kieselhorst vs. R. Kieselhorst Kieselhorst, Sheree -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140672 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Nasalroad, Shae -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, Hanna -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, Shea -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, William -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, William -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, Wyatt-Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, Wyatt-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whyman, Zachery -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whyman, Zachery -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150150 |
Daniels, Carter James-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1500388 CR1404882 |
Diffin, Dakota Dean-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1503239A |
Jarnaghan, Leah Marie-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502792 |
Jessen, Steven Paul-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1501154 |
Neal, Kirra Jorden-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR15032398 |
White, Glenn Roy-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1503192 |
Yadac, Scott David-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1503191 |
Yadao, Scott David-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1402882 |
Andrews, Christopher Stewart-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1401299 |
Centeno, Sergio Moises-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1503236 |
Colegrove, Jacqueline Faye Worthen-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1402988 |
A. Ilgunas vs. E. Weaver County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL110486 FLI 10486 |
A. Ilgunas vs. E. Weaver Ilgunas, Andrius D.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL110486 |
A. Ilgunas vs. E. Weaver Weaver, Enid -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL110486 |
A. llgunas vs. E. Weaver llgunas, Andrius D.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL110486 |
A. McDonald vs. K. McDonald County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL000274 |
A. McDonald vs. K. McDonald Mcdonald, April S-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL000274 |
A. McDonald vs. K. McDonald McDonald, Kevin J-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL000274 |
C. Bluser vs. J. Trejo Bluser, Christina M.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS080668 |
C. Bluser vs. J. Trejo County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS080668 |
C. Bluservs. J. Trejo Trejo, Jesus J.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS080668 |
C. Glidewell vs. A. Abarr Brooks (Abarr), Amber -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL040357 |
C. Glidewell vs. A. Abarr County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL040357 |
C. Glidewell vs. A. Abarr Glidewell, Cyrus -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL040357 |
C. Hanson vs. M. Hanson CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100419 |
C. Hanson vs. M. Hanson Hanson1 Carlota Ann Marie-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100419 |
C. Hanson vs. M. Hanson Hanson, Mike James-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100419 |
C. Hoppis vs. J. Hoppis Hoppis, Chelci -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL150119 |
C. Hoppis vs. J. Hoppis Hoppis, Johnathan -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL150119 |
Co of Humboldt vs Cody Wuilimier Wuillmier, Cody R-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110311 |
Co of Humboldt vs Cody Wuillmier County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI 10311 |
Co of Humboldt vs Cody Wuillmier Green, Amber N-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FSIIO3II |
Co of Humboldt vs Ginger Stone County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS930425 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Humboldt, County Of-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS960303 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Pezzoli, Brian S-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS930425 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Stone, Cory Michael-Minor |
Three | 1:30 p.m. | F5930425 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Stone, Ginger Louise-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS960303 FS930425 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Stone, Kodey Bob-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS930425 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Stone, William -Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS930425 |
Co of Humboldt vs Janet Ledford County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI 501 52 |
Co of Humboldt vs Janet Ledford Fonger, David EJr-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS150152 |
Co of Humboldt vs Janet Ledford Ledford, Janet M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150152 |
Co of Humboldt vs Janet Ledford Melugin, Charlene A-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS150152 |
Co of Humboldt vs Jeffery Thomsen County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS1 20079 |
Co of Humboldt vs Jeffery Thomsen Thomsen, Jeffery -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120079 |
Co of Humboldt vs Jeffery Thomsen Thomsen, Jenny -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5120079 |
Co of Humboldt vs Jonathan Russell County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | F5990140 |
Co of Humboldt vs Jonathan Russell Russell, Jonathan Lee-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS990140 |
Co of Humboldt vs Jonathan Russell Russo, Cheri L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS99014 |
Co of Humboldt vs Marcel Doane Cabral, Kym -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140087 |
Co of Humboldt vs Marcel Doane County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140087 |
Co of Humboldt vs Marcel Doane Doane, Marcel J-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140087 |
Co of Humboldt vs Shane Moore County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS1 50095 |
Co of Humboldt vs Shane Moore Moore, Shane M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150095 |
Co. of Hum. vs. A. Barfiey, Jr. Bartley, Andrew Daniel Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS960946 |
Co. of Hum. vs. A. Bartley, Jr. County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS960946 |
Co. of Hum. vs. A. Bartley, Jr. Goodman, Arliss D.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS960946 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Carpenter, Katey A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS931321 |
Co. of Hum. vs. B. Porter County Of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS931321 |
Co. of Hum. vs. B. Porter County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS921 110 FS900375 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Pickle, Michelle G-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS921110 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Porter, Brian Scott-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS921110 FS900375 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Porter, Brian Scott-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS931 321 |
Co. of Hum. vs. B. Porter Sullivan, Shannon C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS900375 |
Co. of Hum. vs. C. Glidewell County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5090517 |
Co. of Hum. vs. C. Glidewell Glidewell, Cyrus M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090517 |
Co. of Hum. vs. C. Glidewell Herman, Amanda N-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090517 |
Co. Of Hum. vs. G, Moon, Jr Moon, Gerald E. Jr-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS000654 |
Co. Of Hum. vs. G. Moon, Jr County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS000654 |
Co. Of Hum. vs. G. Moon, Jr. Carpenter, Christina Elaine-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5000654 |
Co. of Hum vs. J. Chaney, Jr. County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040141 |
Co. of Hum. vs. J. Chaney, Jr. Chaney, John P. Jr.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040141 |
Co. of Hum. vs. J. Chaney, Jr. Macan, Nicole C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS040141 |
Co. of Hum. vs J. Gonzalez Gonzalez, Juan Antonio-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS960952 |
Co. of Hum. vs J. Gonzalez Gonzalez, Roberta A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS960952 |
Co. of Hum. vs J. Gonzalez Humboldt, County Of-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS960952 |
Co. of Hum. vs. J. Richardson Castillo, Melissa A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090181 |
Co. of Hum. vs. J. Richardson County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090181 |
Co. of Hum. vs. J. Richardson Richardson, Jon W.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090181 |
Co. of Hum. vs. S. Martin, Jr County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090579 |
Co. of Hum. vs. S. Martin, Jr. Martin, Steven G. Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090579 |
Co. of Hum. vs. S. Martin, Jr. Peters, Margaret L.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090579 |
Co. of Hum. vs. T. An Nissen, Brenda E.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS950160 |
Co. of Hum. vs. T. Aziz Aziz, Tehseen Ahmad-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS950160 |
Co. of Hum. vs. T. Aziz The County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS950160 |
Co. of Santa Cnn vs. D. Rigney County of Santa Cruz -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS08071 1 |
Co. of Santa Cruz vs. 0. Rigney County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | F5080711 F508071 1 |
Co. of Santa Cruz vs. D. Rigney County of Santa Cruz -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS08071 1 |
Co. of Santa Cruz vs. D. Rigney Dewiel, Jennifer -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS08071 1 F5080711 |
Co. of Santa Cruz vs. D. Rigney Rigney, David B-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSOSO7II F5080711 |
Cool Humboldt vs Shane Moore Conley, Tamara Anne-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS150095 |
County of Humboldt vs Jacob Lane County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5100370 |
County of Humboldt vs Jacob Lane Lane, Jacob C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS1 00370 |
County of Humboldt vs Jacob Lane Manjarrez, Katherine R-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS100370 |
County of Humboldt vs Katherine Helton County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110084 |
County of Humboldt vs Katherine Helton Helton, Katerine -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5110084 |
County of Humboldt vs Katherine Helton Hof, Shawn E-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS110084 |
D. Beltran vs. J. Lopez Lopez, Julia Z-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140256 |
D. Beltran vs. J. Lopez Martinez, David S-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140256 |
D. Burchfield vs. L. Burchfield Burchfield, Delsin -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL120240 |
D. Burchfield vs. L. Burchfield Nestor, Laura -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FLI 20240 |
D. Burchfleld vs. L. Burchfleld County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120240 |
K. Arnold vs. P. Keller Arnold, Krista -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080302 |
K. Arnold vs. P. Keller County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080302 |
K. Arnold vs. P. Keller Keller, Patrick John-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL080302 |
K. O'Callahan vs. S. Vasquez D'Callahan, Katherine Made-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130609 |
K. OCallahan vs. S. Vasquez County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130609 |
K. Otallahan vs. S. Vasquez Vasquez, Sebastian -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130609 |
Melea Farlow vs Richard Yates County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080678 |
Melea Farlow vs Richard Yates Farlow, Melea B-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080678 |
Sutter Co. vs R. Slayton County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS030628 |
Sutter Co. vs R. Slayton County Of Sutter -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS030628 |
Sutter Co. vs R. Slayton Slayton, Rose M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS030628 |
Sutter Co. vs R. Slayton Slayton, Tommy T-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS030628 |
Yates, Richard A-Respondent | Three | 1:30 p.m. | FL080678 |
D. Carbiener vs. J. Mosher Carbiener, David Alan-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 50244 |
D. Carbiener vs. J. Mosher Masher, James David-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150244 |
J. Ellis vs. L. Ellis Ellis, Jodie S-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | 0R140209 |
J. Ellis vs. L. Ellis Ellis, Larry B-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140209 |
K. Trevillion vs. J. Holt Holt, James -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 50349 |
K. Trevillion vs. J. Holt Trevillion, Kim Yvonne-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150349 |
L. Thomsen vs. P. Murphy Murphy, Patrick -Cross Complainant |
Eight | 1:45 p.m. | 0R140381 |
L. Thomsen vs. P. Murphy Murphy, Patrick-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140381 |
L. Thomsen vs. P. Murphy Thomsen, Lane -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140381 |
L. Thomsen vs. P. Murphy Thomsen, Lane -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | 0R140381 |
People vs. $22,270 US Currency $22,270.00 US Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CV140633 |
People vs. $22,270 US Currency Fleming, John -Claimant |
Five | 2 p.m. | CV140633 |
People vs. $22270 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CV140633 |
People vs. $26,283.04 $26,283.04 U.S. Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CV140720 |
People vs. $26,283.04 Fleming, Jason Dewane-Claimant |
Five | 2 p.m. | CV140720 |
People vs. $26,283.04 People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CV140720 |
Debiase, Ivan Stefano Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR14031 28A |
Drew, Tracey Dontaye Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405218 |
Ervin, David Edward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403876 |
Farr, Robby Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1 203284A CR1203284A |
Feliz, Tisa Michelle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403765 |
Fleming, Jason Dewane-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503250 CR1501318 CR1405473 |
Fraker, Chad Eion-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500773 CR1405901 |
Fraker, Chad Eon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405931 |
Graham, Gorden Curtis-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1102919 |
Hanley, John Joseph Sr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406055 |
Hunsucker, Gerald Bruce Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404890A |
Jarnaghan, William Joseph Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502462 |
Ross, Timothy Evert-Defendant | Five | 2 p.m. | CR0450165 |
Waddell, Shawn Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404982 |
Ramirez, James Rudy-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503275 CR1503256 CR1503255 CR1501718 |
Rodriguez, Enrique -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501724 |
Root, Teitan -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503279 CR1404704 |
Rose, Erica Louise-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1006090 |
Rosen, Sherry Ann-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405293 |
Roybal, Charles Joseph Ill-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202939 |
Salaices, Arthur Pete Ill-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301743 |
Sovereign, Michael Edward-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301376 CR1206003 |
Stauffer, Eric Damon-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1203485 |
Steadman, Mark Christian Antho-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403615 |
Suiker, Krista Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1201492 |
Acosta, Tiffany Denise-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501682 |
Anderson, Erik Gayler-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403209 CR1402619 CR1402022 |
Arata, Dustin -Defendant | One | 2 p.m. | CR1501831A |
Armstrong, Anthony -Defendant | One | 2 p.m. | CR1503376 CR1502877 CR1403692 |
Armstrong, Anthony Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1202338 |
Askay, Brenden Timothy-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502053 |
Baassiri, Giovanni Omar-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500514 |
Brewer, David Lee V-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501899 |
Brink, Kenneth Justin-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503290 CR1205529 |
Bullock, Shanan Leigh-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500695 CR1404520 CR1400938 CR1 204267A |
Burger, Donald Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501739 |
Burrell, Candice Crystal-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502768 CR1404516 CR1305621 |
Calori, Peter Guy-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500880 |
Campbell, Carl Emery Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 501 806A |
Canez, Benjamin Wayne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501047 CR1401594 |
Cardoza, Jordan Troy-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501984B |
Collins1 Cassie Rene-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400687 |
Conoboy, Lee Allen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501408 |
Contreras, Margaret Ann-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305660 CR1002177 |
Cordero, Jason Eric-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502477 CR1404242 CR1205119 |
Crandall, Lorraine -Defendant | One | 2 p.m. | CR1503197 |
Kerr1 Lennon Joseph-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 5018066 |
Rangsund, Peter Edward Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1202727 |
Rodgers, Timothy Clay-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 501 806C |
Williams, Denise Elizabeth-Defendant | One | 2 p.m. | CR15018318 CR1500648 |
ALPHA CALEMAR ALL COURTROOMS Stringfellow, Shaun Maurice-Defendant |
Two | 2 p.m. | CR1302442 |
Kemp, Neil Eugene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501222 CR1405986 CR1401150 CR1303319 CR1303161 CR1301496 |
Lee, Katy Ann-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502376 CR1304446 CR1 205049A |
Lemas, Eugene Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500262 |
Lenhart, Loren Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1202565 |
Long, Paula Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404892 |
Loureiro, Ronald Joshua-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501426 |
Loureiro, Ronald W F Joshua Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501602 CR1501516 CR1501514 CR1302521 CR1302243 |
McCrane, Michael James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR081867S CR0765425 |
McDonald, Chad Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | E95454M CR9951095 |
Mcelroy, Paul Kenneth-Defendant | Two | 2 p.m. | CR0538985 CR032117S 10995S |
Meenan, Tyler Fitzgibbons-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 2001 08C |
Melilli, Michael Cocetto-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502399 CR1501953 CR1501209 |
Miller, Joseph Allen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503159 |
Pachi, Christopher Adam-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501735 CR1501393 |
Stiglich, Judson Allen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500151 |
Stringfellow Shaun Maurice-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500693B |
Stringfellow, Shaun Maurice-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502750 CR1404036 |
Stringlellow, Shaun Maurice-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404644 |
C. Jones vs. J. Jones County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL080282 |
C. Jones vs. J. Jones Jones, Christine A-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL080282 |
C. Jones vs. J. Jones Jones, James C-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL080282 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy Macewen, Justin -Minor |
Three | 2:30 p.m. | F59895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy MacEwen, Sandra L-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy Nagy, Michael -Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS9895 |
Co. Of Hum. vs. D. Rano County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS000696 |
Co. Of Hum. vs. D. Rano Lichlyter, Alena V-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS000696 |
Co. Of Hum. vs. D. Rano Rano, David C-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS000696 |
Co. of Hum. vs. E. Hernandez County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS080436 |
Co. of Hum. vs. E. Hernandez Hernandez, Cecilia -Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS080436 |
Co. of Hum. vs. E. Hernandez Hernandez, Edgar -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS080436 |
Co. of Hum. vs. Milhorn Ames, Amber R.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS070769 |
Co. of Hum. vs. Milhorn County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | F5070769 |
Co. of Hum. vs. Milhorn Milhorn, Aaron M.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS070769 |
County of Humboldt vs Steven Britton Britton, Steven G.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS041004 |
County of Humboldt vs Steven Britton Chavez, Amy M.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS041004 |
County of Humboldt vs Steven Britton County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS041004 |
C. Smith vs. C. Smith CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL110319 |
C. Smith vs. C. Smith Smith, Crystal L-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL110319 |
C. Smith vs. C. Smith Smith, Curtis L-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL110319 |
R. Dent vs. S. Dent II County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL080300 |
R. Dent vs. S. Dent II Dent, Rachel A-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FLOBO300 |
R. Dent vs. S. Dent II Dent, Shelton li-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FLOBO300 |
Dexter, Derek Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1503338 CR1501793 CR1403464 |
Dillenbeck, Bhakti Jnana-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500566 CR1402585 CR1300914 CR1300141 CR1300016 |
Dunn, Damien David-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502004 CR1400623 |
Dunn, Steven Clyde-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1503238 CR1501694 CR1501684 CR1500971 CR1500395 |
Ferris, Stanley Dale-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1503311 |
Gibbens, David Alexander-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1404782 CR1404307 CR1403581 CR1402943 |
Humphrey, Scott William-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501404A |
Malast, Jeffrey Mitchell-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 501404B |
Ross, Timothy Evert-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 501404C |
Keene, Rocky Karl-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403791 |
Krasnay, Jonathan Philip-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1405105 |
Krasnay, Jonathan PhilIp-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503306A |
Krasnay, Jonathan Phillip-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1501673 |
Little, David Earl-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503339 |
McCarver, Paul Douglas-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503329 |
Miller, Zackary Aaron-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503319 CR1501553 CR1500762 CR1500412 |
Norman, Zachary Earl-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503321 CR1302660 CR1 205139B |
Patel, Roshan Bhai Bhulabhai-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500987 |
Platt, Robert David-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1501929 |
Russell, Michael Lee Hoyt-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1501462 |
B. Burns vs. M. Moore Burns, Bernard -Petitioner |
Eight | 3:30 p.m. | FL130497 |
B. Burns vs. M. Moore Moore, Myrna -Respondent |
Eight | 3:30 p.m. | FL130497 |