J U D G E D
Tuesday, May 26, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Anagnost, Ronald Douglas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502224 |
Buck, Lonnie Joe-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502225 |
Cabot, John Joseph Ill-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502220 |
Cowan, Perdeda Kristina-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502222A |
Crowl, Christopher Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502214 CR1202794 |
Erickson, Scott Jeffrey-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502226 |
Eusted, Brittany Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502217 |
Hart, Karl James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502229 |
Hawk, Janey Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1204031 |
Hawk! Janey Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1100236 |
James, Allea Michelle-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502250 |
Julson, Danielle Desiree-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501774 CR1500777 |
Labonte, Patricia -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502223 |
Lourenzo, Chad Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502221 |
Lundvall, Britney Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502218 |
McDonald, Daniel Joseph-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502227 CR1402655 |
McNeil, Camille Winans-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502154 |
Moore, Stormie Dawnn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502212 |
Nelson, Richard Leon-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304230 |
Pemberton, Brian Timithy-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502256 CR1502255 |
Regan, Daniel Charles-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502009 |
Roberson, George Albert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501796 CR1403639 |
Roberson, George -Defendant | Three | 8 a.m. | TR0702846 |
Ruvio, Steven Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502213 |
Sack, Sammy Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502211 |
Schroeder, Arika Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502132 |
Scott, Eli Timothy-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1 5022228 |
Steele, Rose Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502228 |
Stergiou, Jarrett James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1305960 CR1305919 CR1305557 |
Sullinger, Deburah Jean-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500651 CR1405287 CR1404864 CR1304710 |
Taylor, Richard Thomas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1200417 |
Thomas, Terry Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502216 |
Volas, Christopher Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403073C |
Watson, Michael Doc-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502219 |
Weinman, Mark Pate-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502191 |
Cook, Terry Edward-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1 403603B |
Morgan, Lea Justann-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1501277 |
Rose, Erica Louise-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1006090 |
Simon, Salina Marie-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1502129 |
Nero, Mark William-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1405769 |
A. Bedell vs. W. Bedell Bedell, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 50206 |
A. Bedell vs. W. Bedell Bedell, Wendell -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150206 |
B. McKay vs. J. Sinnen McKay, Brett-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL060142 |
B. McKay vs. J. Sinnen Sinnen, Jacqeline -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL060142 |
J. Gay vs. M. Terpko Coleman, Virginia -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | CP140160 |
J. Gay vs. M. Terpko Gay, Jaime -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP140160 |
J. Gay vs. M. Terpko Minors, Terpko -Minor |
Six | 8:30 a.m. | CP140160 |
J. Gay vs. M. Terpko Terpko, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP140160 |
J. Grimm vs. K Grimm Grimm, Kimberly -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30244 |
J. Grimm vs. K. Grimm Grimm, John R-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130244 |
Laura Lewis vs Jeffrey Lewis County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130332 |
Laura Lewis vs Jeffrey Lewis Lewis, Jeffrey -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130332 FLI 30332 |
Laura Lewis vs Jeffrey Lewis Lewis, Laura -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30332 FL130332 |
Matter of: D. Mungai Miller, Grace Jean-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PRI 30056 |
Matter of: D. Mungai Miller, Lena -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130056 |
Matter of: D. Mungai Mungai, Devante Charles Tariq-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR130056 |
Matter of: D. Mungai Mungai, James -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR130056 |
Matter of: D. Mungai Nganga, Charles -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PRI 30056 PR130056 |
Matter of: D. Mungai Ward, Leishara -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR130056 |
Matter of: Shaw Minors Brattin, Jeanne -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR090058 |
Matter of: Shaw Minors Shaw, Jr, Scott Alan-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR090058 |
Matter of: Shaw Minors Shaw, Sara Rochelle-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR090058 |
Matter of: Shaw Minors Shaw, Scott -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR090058 |
Matter of: Shaw Minors Valva, Joseph William-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR090058 |
Matter of: Shaw Minors Valva, Marilyn Kay-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR090058 |
Matter of: S. Roger Bonneson, Jill -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR060314 |
Matter of: S. Roger Dearwent, ErnesUne -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR060314 |
Matter of: S. Roger Roger, Brad A-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR060314 |
Matter of: S. Roger Roger, Simon -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR060314 |
Matter oft Shaw Minors Shaw, Boston Michael-Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR090058 |
Matter oft Shaw Minors Shaw, Dylan Joseph-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR090058 |
Matter ot D. Mungai Miller, Grace Jean-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PHI 30056 |
Matter ot D. Mungai Mungai, James -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR130056 |
Matter ot D. Mungai Ward, Leishara -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR130056 |
N. Melendrez vs. T. Bramlett Bramlett, Trinton -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30508 |
N. Melendrez vs. T. Bramlett Melendrez, Nicole -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30508 |
N. Pike vs. J, Pike Pike, Bjari -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL070528 |
N. Pike vs. J. Pike County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL070528 |
N. Pike vs. J. Pike Markham, Johanna I-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL070528 |
N. Pike vs. J. Pike Markham, Johanna -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL070528 |
N. Pike vs. J. Pike Pike, Amicah -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL070528 |
N. Pike vs. J. Pike Pike, Bjari -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL070528 |
N. Pike vs. J. Pike Pike, Elisha -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL070528 |
N. Pike vs. J. Pike Pike, Nathan N-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL070528 |
N. Pike vs. J. Pike Pike, Shin -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL070528 |
S. Bench vs. D. Pool Bench, Stephanie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100176 |
S. Bench vs. D. Pool County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FLI 001 76 |
S. Bench vs. D. Pool Pool, Dustin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 00176 |
S. Ferguson vs. R. Ferguson Ferguson, Ralph T-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL070030 |
S. Ferguson vs. R. Ferguson Ferguson, Sandra L-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL070030 |
S. Shatter vs. D. Shatter Shatter, David -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40556 |
S. Shatter vs. D. Shatter Shatter, Siv -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40556 |
T. Morris vs. G. Morris CA Public Employees' Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
T. Morris vs. G. Morris Morris, Ginger -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
T. Morris vs. G. Morris Morris, Ginger-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
T. Morris vs. G. Morris Morris, Trevor -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
T. Moulton vs. L. Shanklin Hall, Gerald -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL070620 |
T. Moulton vs. L. Shanklin Hall, Linda -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL070620 |
T. Moulton vs. L. Shanklin Moulton, Travis -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL070620 |
T. Moulton vs. L. Shanklin Shanklin, Leslie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL070620 |
Mobley, Ashley Morgan-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1402761 |
Richards, Steven William-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1501019 CR1100124 CR1004852 CR091952S |
M. Krebs vs. E. Spillard, II County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL100538 FLI 00538 |
M. Krebs vs. E. Spillard, II Schwartz, Megan -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL100538 |
M. Krebs vs. E. Spillard, II Spillard, Everett L Il-Respondent |
Six | 9 a.m. | FLI 00538 |
M. Krebs vs. E. Spillard, II SpiUard, Everett L Il-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL100538 |
Battaglia, Gary Wayne-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501221 |
Clapper, William Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500462 |
Galvez, Mario Rene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1406165 |
Garza, Jacob Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501220 |
Hayes! Michael Casey-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405504 |
Howe, Donielle Aja-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402941 |
Howe! Donielle Aja-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500517 |
Paul, Steven Indra-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501192 |
Plouffe, Peter Alan Henry Rona-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403738 CR1303317B |
Preston, David Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501205 |
Ryan, Amanda Charlene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404509A |
D. Andrews vs. Arcata Police Department Andrews, Derrick -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130625 |
D. Andrews vs. Arcata Police Department Arcata Police Department-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130625 |
D. Andrews vs. Arcata Police Department Martinez, Bob -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130625 |
ft Andrews vs. Arcata Police Department Gorosmann, Officer-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130625 |
Wilson, John Walter-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1406025B CR14038528 |
Achane, Rajean Delone-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1501135 CR1501132 CR1402501 |
Callil, Andre Aleixo-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1502064A |
Colegrove, Jacqueline Faye Worthen-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1402988 |
Yashizane, Diego Henrique-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR15020648 |
A. Redman vc. .1 Linz Redman, Angelina Suzanne-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL070595 |
A, Redman vc. J. Linz CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL070595 |
A. Redman vc, J. Linz Linz, John Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL070595 |
C. Hanson vs. M. Hanson CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100419 |
C. Hanson vs. M. Hanson Hanson, Carlota Ann Marie-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLI 00419 FL100419 |
C. Hanson vs. M. Hanson Hanson, Mike James-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100419 FLI 00419 |
Co. of Del Node vs. J. Logan Logan, John -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS030142 |
Co. of Del Norte vs. J. Logan County Of Del Norte -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS030142 |
Co. of Del Norte vs. J. Logan County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS030142 |
Co. of Del Norte vs. J. Logan Reed, Radenia -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS030142 |
Co of Humboldt vs Jeffery Thomsen County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120079 |
Co of Humboldt vs Jeffery Thomsen Thomsen, Jeffery -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120079 |
Co of Humboldt vs Jeffery Thomsen Thomsen, Jenny -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS120079 |
Co of Humboldt vs Larry Trimble Blackwell, Ava L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS3803 |
Co of Humboldt vs Larry Trimble County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS3803 |
Co of Humboldt vs Larry Trimble Trimble, Larry W-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F53803 |
Co of Humboldt vs Marcel Doane Cabral, Kym -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5140087 |
Co of Humboldt vs Marcel Doane County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140087 |
Co of Humboldt vs Marcel Doane Doane, Marcel J-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140087 |
Co of Humboldt vs Ryan Joseph Baird Baird, Ryan Joseph-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140355 |
Co of Humboldt vs Ryan Joseph Baird County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140355 |
Co of Humboldt vs Ryan Joseph Baird Leon, Malinda Marie-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5140355 |
Co of Humboldt vs Shane Moore Conley, Tamara Anne-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS150095 |
Co of Humboldt vs Shane Moore County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS150095 |
Co of Humboldt vs Shane Moore Moore, Shane M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150095 |
Co. of Hum. vs. C. Roudebush County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090601 |
Co. of Hum. vs. C. Roudebush Milligan, Stacy Ann M.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090601 |
Co. of Hum. vs. C. Roudebush Roudebush, Cameron M.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090601 |
Co. Of Hum. vs C. Taylor County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS9700742 |
Co. Of Hum. vs C. Taylor Solano, Jamie L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS9700742 |
Co. Of Hum. vs C. Taylor Taylor, Claude Allen-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS9700742 |
Co. Of Hum, vs E. Harmon Crook, JenniferA-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co. Of Hum. vs E. Harmon County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co. Of Hum. vs E. Harmon Harmon, Eric Douglas-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co. Of Hum. vs. L. Trimble Aldrich, Debra M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | SOIIII |
Co. Of Hum. vs. L. Trimble County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | SOllil |
Co. Of Hum. vs. L. Trimble Trimble, Larry -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | 501111 |
Co. of Hum. vs. N. McCovey, Sr. County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS960450 |
Co. of Hum. vs. N. McCovey, Sr. McCovey, Notchko Paul Sr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS960450 |
Co. of Hum. vs. N. McCovey, Sr. McCovey, Taihvoochi W.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS960450 |
Co. of Hum. vs. S. Ferris County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050957 |
Co. of Hum. vs. S. Ferris Ferns, Lavae C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS050957 |
Co. of Hum. vs. S. Ferris Ferris, Stanley D-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050957 |
Co. of Hum. vs. S. Martin, Jr County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090579 |
Co. of Hum. vs. S. Martin, Jr Martin, Steven G. Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090579 |
Co. of Hum. vs. S. Martin, Jr. Peters, Margaret L.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090579 |
Co. Of Stanislaus vs. J. Linz, Jr Linz, John J. Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS030305 |
Co. Of Stanislaus vs. J. Linz, Jr. Bailey, Chrystal A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS030305 |
Co. Of Stanislaus vs. J. Linz, Jr. County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | F5030305 |
Co. Of Stanislaus vs. J. Linz, Jr. County of Stanislaus -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS030305 |
Co. Of Stanislaus vs. J. Linz, Jr. Crothers, Lola -De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS030305 |
Desay Karstens vs Richard Widdoes CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS150003 |
Desay Karstens vs Richard Widdoes Karstens, Desay A-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS150003 |
Desay Karstens vs Richard Widdoes Widdoes, Richard W-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150003 |
K Dillon vs. K. Todd Dillon, Kyle W-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLI 20436 |
K. Dillon vs. K, Todd Todd, Kaitlyn S-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120436 |
K. Dillon vs. K. Todd CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120436 |
Natasha Merezko vs Jovito Moctezuma County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL9700894 |
Natasha Merezko vs Jovito Moctezuma Merezko, Natasha -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL9700894 |
Natasha Merezko vs Jovito Moctezuma Moctezuma, Jovito F-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL9700894 |
Rebecca Work vs Jimmie Work County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS150020 |
Rebecca Work vs Jimmie Work Work, Jimmie Don-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5150020 |
Rebecca Work vs Jimmie Work Work, Rebecca Lyn-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS150020 |
S. Reed vs. S. Rice County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FLI 20047 |
S. Reed vs. S. Rice Reed, Stacy -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Laurie -Claimant |
Three | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Sean A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Thomas -Claimant |
Three | 1:30 p.m. | FL120047 |
State of Oregon vs. L. Lorenzen CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOII8 |
State of Oregon vs. L. Lorenzen Coyle, Katlyn J-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS100118 |
State of Oregon vs. L. Lorenzen Lorenzen, Lance-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOII8 |
State of Oregon vs. L. Lorenzen State of Oregon -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS100II8 |
T. Saldana vs. M. Saldana Saldana, Izabella -Minor |
Three | 1:30 p.m. | FL140483 |
T. Saldana vs. M. Saldana Saldana, Moises -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140483 |
T. Saldana vs. M. Saldana Saldana, Tammy -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140483 |
Mcintyre, Kaine Albert-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1405907A |
J. Smigle vs. J. Pitchford Pitchford, Jared -Respondent |
Six | 1:35 p.m. | FL140561 |
J. Smigle vs. J. Pitchford Smigle, Jessica -Petitioner |
Six | 1:35 p.m. | FL140561 |
R. Chichizola vs. K. Kuster Chichizola, Regina -Petitioner |
Six | 1:35 p.m. | FL140577 |
R. Chichizola vs. K. Kuster Kuster, Kent-Respondent |
Six | 1:35 p.m. | FL140577 |
R. Thornton vs. J. Fernandez Fernandez, Jarrod -Respondent |
Six | 1:35 p.m. | FL140573 |
R. Thornton vs. J. Fernandez Thornton, Rachena -Petitioner |
Six | 1:35 p.m. | FL140573 |
E. Neuwirth vs. C. Anderson Anderson, Carol-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150168 |
E. Neuwirth vs. C. Anderson Neuwirth, Eric Sam-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 501 68 |
W. McFarland vs. K. Gebhardt Gebhardt, Kurt-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP130437 |
W. McFarland vs. K. Gebhardt McFarland, Wayne -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP130437 |
C. Hawthorne vs. S. Sutley De Ocampo, Ana -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DRI 30255 |
C. Hawthorne vs. S. Sutley Sutley, Stephen -Cross Complainant |
Eight | 2 p.m. | DR130255 |
C. Hawthorne vs. S. Sutley Sutley, Stephen P-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130255 |
D. Raven vs. Captain R. Bligh Bligh, Captain Robert-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR120857 |
D. Raven vs. Captain R. Bligh Humboldt TransitAuthority -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR120857 |
D. Raven vs. Captain R. Bligh Raven, Darrol -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DRI 20857 |
G. Hawthorne vs. S. Sutley Hawthorne, Glenn Spicer-Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130255 |
G. Hawthorne vs. S. Sutley Hawthorne, Glenn Spicer-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DRI 30255 |
J. Hatfield vs. S. Casey Casey, Scott-Defendant |
Eight | 2 p.m. | SC140345 |
J. Hatfield vs. S. Casey Hatfield, Jamie -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | SC140345 |
K. Delsman vs. R. Delsman Delsman, Kelli A-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | FL140231 |
K. Delsman vs. R. Delsman Delsman, Robert A Jr-Respondent |
Eight | 2 p.m. | FL140231 |
University Rentals vs. 0. Andrews Dillon, Chris -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | CV140656 |
University Rentals vs. D. Andrews Andrews, Derrick -Defendant |
Eight | 2 p.m. | CV140656 |
University Rentals vs. D. Andrews University Rentals -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | CV140656 |
Cadsen, Sean Anthony-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501257 CR1301397 |
Daniels, Jason Scott-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405158 |
Dare, Eric Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502334 CR1205842A |
Gadsen, Sean Anthony-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501668 CR1501617 |
Gibney, Justin Allen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500901 |
Gutierrez, Robert Adrian-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403373B |
Hescock, Alyson Joyce-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406066A |
Moon, Misgilo Danan-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406066B |
Parks, William Dean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500431 CR1 305062B |
Yocum, Rod William-Defendant | Five | 2 p.m. | CR15002048 CR1405940 CR1401858 |
Rosen, Sherry Ann-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405293 |
Smith, Amber Rose-Defendant | Four | 2 p.m. | CR065592A5 |
Smith, Julia Theresa-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405671 |
Smith, Julia Therese-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202382 CR1200534 |
Stanton, Brat Lyle-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501422 |
Vega, Gerardo Herrada -Defendant | Four | 2 p.m. | CR086684S |
Vega, Gerardo Herrada-Defendant | Four | 2 p.m. | CR0906558 |
White, Jessica Darlene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405156 |
Adams1 Desiree Rose-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404348 |
Adams, Desiree Rose-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502106 CR1501742 CR1404348 |
Adams, Gary Don-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405168 CR1404071 |
Andersen, Tony Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405089 |
Asbury, Heather Ann-Defendant | One | 2 p.m. | TR1308638 CR1400648 CR1201017 CR1101746 |
Asbury, HeatherAnn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1101502 |
Asher, Derrick James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502331 CR1502160 CR1403886A CR1403381 CR1304871 |
Aspinwall, Natashia Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502116 CR1500988 CR1305156A CR1304841A |
Bailey Bridgette Saquela-Defendant | One | 2 p.m. | CR1304350 |
Bailey, Bridgette Sequillia-Defendant | One | 2 p.m. | CR1202937B CR10051 27A |
Barges, Jonathan Bradley-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403889 |
Bawen, Michael Shane-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403297 |
Bearden, Tanya Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1304410 |
Bowen, Michael Shane-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404827 |
Bradford, Berry Daminga-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402712 |
Bradford, Berry Dominga-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501616 CR1405155 CR1405081 CR1301629 |
Brannon, Gina Kay-Defendant | One | 2 p.m. | CR1302647 |
Brawn, Naomi Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1301270 |
Brennan, Gina Kay-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501133 |
Brewer, Jody Layne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404738 |
Bullman, Michael Robert-Defendant | One | 2 p.m. | CR005188S |
Canning, Ian Douglas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305001 |
Canning, lan Douglas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305001 |
Cearley, Colt Samuel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1104835 CRI1OI1S8A |
Celestine, Jonathan Israel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403845 CR1200612 |
McCutcheon, Michael Joel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1304698D |
Confidential | Two | 2 p.m. | CV150214 |
Keene, Ray Mason-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502303 CR1502294 |
Langlo, Louis Ronald-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305514 |
Lemas, Eugene Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500262 |
Lindgren, Mariah Diane-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502328 |
Long, Kenneth James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500278 CR1301512 |
Long, Paula Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404892 |
Lyons, Robert Allen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502126 |
Maietta, Marina Clarice-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501058 |
Mccluskey, Troy Curtis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502018 |
McCluskey, Troy Curtis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1202150 |
McCrane, Michael James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1204188 |
Miller, Justin David-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500548 |
Mills, Jeremy Wayne-Defendant | Two | 2 p.m. | E8OTIIM E79989M E79846M |
Obarr, Georgia Peach-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1105444 CR1104031 CR1102540 |
Orfiz, Vincent Rudy-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501046 |
Ortiz, Rodney Vincent-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501297A |
Ortiz, Vincent Rudy-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501 297B |
Ownbey, Angelique Sue-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1003316 |
Parrott, Jackson Arnold-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500625 |
Payton, Ronald Ray-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500829 CR1400397 CR1302576 |
Peters, Merlin -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501059 |
Phillips, Brendan Jon-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502025 |
Sanchez, Silverio -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1006943 CR1002049 CR1001218 CR0906314B |
Sanchez, Silverio Parro Snid-Defendant | Two | 2 p.m. | CR094454CS |
Sanchez, Silverio Parro Snider-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402083 |
Surbrugg, Jesse Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402390 |
Co fo Humboldt vs Nicholas Flenniken Flenniken, Nicholas L-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | F5140295 |
Co fo Humboldt vs Nicholas Flenniken Waldenburg, Erin Michele-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | F5140295 |
Co of Humboldt vs David Rohrbach County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS130072 |
Co of Humboldt vs David Rohrbach Rohrbach, David Allen-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | F5130072 |
Co of Humboldt vs David Rohrbach Taylor, Ashley N-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS130072 |
Co. Of Hum. vs. N. Lewis County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS040614 |
Co. Of Hum. vs. N. Lewis Flenniken, Nicholas -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS040614 |
Co. Of Hum. vs. N. Lewis Rivera, Ginger 6.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | F5040614 |
Co to Humboldt vs Nicholas Flenniken County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS140295 |
County of Humboldt vs Jacob Lane County of Humboldt-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS100370 |
County of Humboldt vs Jacob Lane Lane, Jacob C-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS100370 |
County of Humboldt vs Jacob Lane Manjarrez, Katherine R-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS100370 |
County of Humboldt vs Sarah Schnell Chester, Austin L.-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS050798 |
County of Humboldt vs Sarah Schnell County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS070434 FS050798 |
County of Humboldt vs Sarah Schnell Denham, Deborah -De-Facto Parent |
Three | 2:30 p.m. | FS050798 |
County of Humboldt vs Sarah Schnell Reveles, Mario A-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS070434 |
County of Humboldt vs Sarah Schnell Schnell, Sarah R-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | F5070434 FS050798 |
C. Schwartz vs. M. Schwartz County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL77062 |
C. Schwartz vs. M. Schwartz Schwartz Carrie L.-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL77062 |
C. Schwartz vs. M. Schwartz Schwartz, Mark D,-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL77062 |
Daniel Reisinger vs Renea Sundberg Sundberg, Renea 0-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS140077 |
Daniel Reisingervs Renea Sundberg County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS140077 |
Daniel Reisingervs Renea Sundberg Reisinger, Daniel R-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | F5140077 |
D. Jauernig vs. S. Zeigler County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL990083 |
D. Jauernig vs. S. Zeigler Jauernig, Dieter H.-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL990083 |
State of Florida vs Angelique Smith County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS140238 |
State of Florida vs Angelique Smith State of Florida, Dept of Revenue obo Paul G. Smith-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS140238 |
State of Florida vs Angelique Smith Yochum, Angelique Darlene-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS140238 |
Ziegler, Sheri L.-Respondent | Three | 2:30 p.m. | FL990083 |
Daniels, Vint Kyle-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502248 CR1502244 |
Dickens, Emerald Elizabeth-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502283 CR1400716 CR1203527A CR1104702 CR10035908 |
Finney, Sunniva Anne-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403218 |
Gomez, Zoe Cody-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502206 CR1502195 |
Grant Tyrel James-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502128 |
Grant, Tyrel James-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401969 |
Hardy, Daniel Scott-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1304076 CR1303527 CR1300968B CR1201935 |
Jackson, Ernest Eugene-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1104676 |
Lynch, Logan James-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1301 899A |
Lynch, Logan James Sr-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1400009 |
Nicolaus, Jeremy Martin-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1303725 |
Owen, Michael Andrew-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1501803 CR1500039 |
Paczwoski, Jakub Richard-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1405610 |
Painter, Matthew Robert-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500768 |
Painter, Matthew Robert Jr-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1501120 |
Penick, Michael William-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1502192 |