J U D G E D
Thursday, Sept. 3, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Oscar Pineda vs Season Pineda Pineda, Oscar Rene-PetiUoner |
Seven | 6:30 a.m. | FL110533 |
Aguirre, Fredy Parral-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503718 CR1403167 |
Barkdull, Brian John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503798 |
Bartley, Jonathon David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400089 |
Blair, Monica Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503939 CR1503053 |
Carlson, Ashley Dawn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503444 |
Dalton, Kimberly Sue-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403674 |
Decamara, Paul Patrick-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500555 |
Egger, Daniel Dean-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503936 |
Figueroa, Virginia Amy-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503937 |
Fillmore, Celeste Irene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503769 CR1402899 |
Hall, Corbett Kelly-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503797 |
Hall, Sandra Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503796 |
Hamra, George Alexander-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503853 |
Hodges, Joey Kendall-Defendant | Three | 8 a.m. | TRI 41 0273 TR1410088 TR1410016 CR1405269 CR1404131 |
Hum, Morris Blame-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503744 |
Martinez, Francisco Alcantara-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503833 |
Moschetti, Sarah Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503940 |
Orr, William Dale-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502621 CR1202378 |
Richards, Allison Rose-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503938 |
Stibich, Emily Justine-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405898 |
Wentworth, Michael Herbert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503795 CR1503794 CR1404658 CR1 3044378 CR1105217 |
Wilson, Ben Albert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503363 |
Kistler, Nicholas I-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1500679 |
Patterson, Charles Jonathan-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1305477 |
Abraham, Justin Alexander-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1503741 |
County of Humboldt vs Jonah Taylor County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS100453 |
County of Humboldt vs Jonah Taylor Taylor, Jonah K-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FSI 00453 |
H. Miller vs. C. Hanly County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL150083 |
H. Miller vs. C. Hanly Hanly, Christopher -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 50083 |
H. Miller vs. C. Hanly Miller, Hollie -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 50083 |
K. Horn vs. B. Horn Horn, Barbara Zirkelbach-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140403 |
K. Horn vs. B. Horn Horn, Kevin Dale-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140403 |
K. Lehman vs. B. Lehman Lehman, Blake -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150309 |
K. Lehman vs. B. Lehman Lehman, Kelly -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL150309 |
L, Jarnaghan vs. A, Jones Sr Jones, Arthur Sr-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL090579 |
L. Jarnaghan vs. A. Jones Sr County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL090579 |
L. Jarnaghan vs. A. Jones Sr Jarnaghan, Leah -PetiUoner |
Seven | 8:30 a.m. | FL090579 |
Mailer Of: M. Magdiel Posey, Benton -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR130136 |
Matter Of: J & D Osier Kearsey, Michelle Elaine-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR130159 |
Matter Of: J & D Osier Kearsey, R L-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR130159 |
Matter Of: J & D Osier Osier, Angela Christine-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR130159 |
Matter Of: J & D Osier Osier, Deborah -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR130159 |
Matter Of: J & D Osier Osier, Deborah -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR130159 |
Matter Of: J & D Osier Osier, Haley Marie-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 30159 |
Matter Of: J & D Osier Osier, Jacob Ryan-Father |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 301 59 |
Matter Of: J & D Osier Osier, James -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR130159 |
Matter Of: J & D Osier Osier, James -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR130159 |
Matter Of: M. Magdiel Magdiel, John David-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR130136 |
Matter Of: M. Magdiel Magdiel, Max Ryan-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 301 36 |
Matter Of: M. Magdiel No Name, No Name -Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR130136 |
Matter Of: M. Magdiel Posey, Sandy -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR130136 |
Matter Of: M. Magdiel Warner, Gina -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR130136 |
Matter Of: M. Magdiel Warner, Michael -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 301 36 |
Matter Ot M. Magdiel Magdiel, Stephanie -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 301 36 |
M. Genge vs. C. Genge Genge, Maureen F-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140067 |
M. Genge vs. G. Genge Genge, Gregory P-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140067 |
Oscar Pineda vs Season Pineda CountyofHumboldt-DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL110533 |
Oscar Pineda vs Season Pineda Pineda, Oscar Rene-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110533 |
Oscar Pineda vs Season Pineda Pineda, Season Marie-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110533 |
Fonseca, Cristina -Other Parent-Mother | Seven | 8:30 a.m. | FS100453 |
Yang, Soua -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR15023568 |
Bautista, Yisele -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502356A CR1502069 CR1 502045A |
Colborn, Jacob Alan-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1503830 |
Kistler, Nicholas I-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1501455 |
Parks, Lawanda Jean-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1504046 CR1503900 CR1503886 CR1503707 CR1501126 CR1500074 CR1404700 CR1402845 |
Patterson, Charles Jonathan-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1503880 CR1402217 CR1305477 |
Vining, lan Matthew-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1405605 |
Wojciechowski, Robert Carl-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1503864 |
Yang, Soua -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR15020458 |
H. Miller vs. C. Hanly County of Humboldt -DCSS |
Seven | 9 a.m. | FL150083 |
H. Miller vs. C. Hanly Hanly, Christopher -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL150083 |
H. Miller vs. C. Hanly Hanly, Christopher-Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL150083 |
H. Miller vs. C. Hanly Miller, Hollie -Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FLI 50083 |
T. Williams vs. C. Fosnaugh Ferreboeuf, Marie -Guardian Ad Litem |
Six | 9 a.m. | FL150320 |
T. Williams vs. C. Fosnaugh Fosnaugh, Christopher -Respondent |
Six | 9 a.m. | FLI 50320 |
T. Williams vs. C. Fosnaugh Williams, Trinity -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FLI 50320 |
Barnes, Margaret Ann-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405458 |
Bartolomei, Sarah Elizabeth-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500866 |
Davidson, Holly Ann-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502828 |
Harrell, Robert Willie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502941 |
Herrera, Jose Dejesus-Defendant | Three | 10 a.m. | CR094618S |
North, Brian Frederick-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502818 CR1102390 |
Paz, Joseph Humberto-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502756 |
Smith, Jack Abraham Il-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503359 |
Hines, Jacob Allen-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1401266 |
Lafranchi, Dylan Ray-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502987 CR15025628 |
Taylor, Crystal Dawn-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502562C CR1405818 CR1205586 |
Bartlett, Stephanie Nicole-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1405895 |
Co of El Dorado vs John MacDonald County of El Dorado -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140349 |
Co of El Dorado vs John MacDonald County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | F5140349 |
Co of El Dorado vs John MacDonald Justus, Jodi A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140349 |
Co of El Dorado vs John MacDonald MacDonald, John S-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140349 |
Co of Humboldt vs Amy Chavez Britton, Steven G-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS140218 |
Co of Humboldt vs Amy Chavez Chavez, Amy M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140218 |
Co of Humboldt vs Amy Chavez County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140218 |
Co of Humboldt vs Amy Chavez Lawrence, Harold Frank-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS140218 |
Co of Humboldt vs Cannon Dale Mullens Arnold, Ronnie J-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140309 |
Co of Humboldt vs Cannon Dale Mullens County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140309 |
Co of Humboldt vs Cannon Dale Mullens Mullens, Cannon Dale-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140309 |
Co of Humboldt vs Jennifer Sanderson County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140310 |
Co of Humboldt vs Jennifer Sanderson Mulvaney, Jeremy -Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS140310 |
Co of Humboldt vs Jennifer Sanderson Sanderson, Cheryl E-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS140310 |
Co of Humboldt vs Jennifer Sanderson Sanderson, Jennifer Lynn-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140310 |
Co of Humboldt vs Wilfred Raymond County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130267 |
Co of Humboldt vs Wilfred Raymond Jones, Mervena C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FSI 30267 |
Co of Humboldt vs Wilfred Raymond Raymond, Wilfred M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5130267 |
Co. Of Hum, vs. D. Rano Lichlyter, Alena V-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS000696 |
Co. Of Hum. vs. D. Rano County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS000696 |
Co. Of Hum. vs. D. Rano Lichlyter, Alena V-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS000696 |
Co. Of Hum. vs. D. Rano Rano, David C-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS000696 F5000696 |
Co. of Hum. vs. E. Clark Arnold, Tara -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS000458 |
Co. of Hum. vs. E. Clark Clark, Elliott D.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS000458 |
Co. of Hum. vs. E. Clark County Of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS000458 |
Co. of Hum. vs. V. Sisouphanh County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060365 |
Co. of Hum. vs. V. Sisouphanh Laphayvahn, Nouphay N-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS060365 |
Co. of Hum. vs. V. Sisouphanh Sisouphanh, Vichay S-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060365 |
Fiona Grant-Endsley vs Andrew Endsley CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120507 |
Fiona Grant-Endsley vs Andrew Endsley Endsley, Andrew-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120507 |
Fiona Grant-Endsley vs Andrew Endsley Grant-Endsley, Fiona -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLI 20507 |
J. Holbrook vs. S Vonglakhone Vonglakhone, Stephanie -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL150014 |
J. Holbrook vs. S. Vonglakhone CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL150014 |
J. Holbrook vs. S. Vonglakhone Holbrook, Jerome -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLI 50014 |
M. Magnatta vs. A. McCartney County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130459 |
M. Magnatta vs. A. McCartney McCartney, Abigale -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130459 |
M. Magnatta vs. A. McCartney Megnatta, Max -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130459 |
N. Fuluvaka vs. I. Coley Coley, India-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140617 |
N. Fuluvaka vs. I. Coley CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL140617 |
N. Fuluvaka vs. I. Coley Fuluvaka, Nathan -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140617 |
Tynecia Patterson vs Jonathan Celestine Celestine, Jonathan -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSI 30112 |
Tynecia Patterson vs Jonathan Celestine County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS130112 |
Tynecia Patterson vs Jonathan Celestine Patterson, Tynecia R-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130112 |
I. Silva vs. A. Polvos Polvos, Arabella Garcia-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV150538 |
I. Silva vs. A. Polvos Silva, Irma Lorena-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV150538 |
R. Furber vs. Ford Motor Company Ford Motor Company -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30223 |
R. Furber vs. Ford Motor Company Furber, Marjorie Ann-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130223 |
R. Furber vs. Ford Motor Company Furber, Robert-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | 0R130223 |
Matter of: C. Christie Christie, Bradley V-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150209 |
Matter of: C. Christie Christie, Carole Lee-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150209 |
Matter of: E. DeMarzi Demarzi, Curtis -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150159 |
Matter of: E. DeMarzi Watson, Gregory Lee-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR150159 |
Matter of: J. Minton Azez, Krasner -Minor |
Eight | 2 p.m. | PRI 50170 |
Matter of: J. Minton Minton, Jilene -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150170 |
Matter of: N. Hemmert Hemmert, Karen Martha-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI5OIOO |
Matter of S. Miller Miller, Stephen Patrick-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150205 |
Matter of: S. Miller Miller, Gary M-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150205 |
Matter ot N. Hemmert Hemmert, Nelson Jack-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 501 00 |
Chidinelli, Jonathan Raymond-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402124A |
Dale, Cody Allen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404368 CR1403885A CR1400067 CR1305332 CR1303258 |
Deleon, Nicholas Steven-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401470 |
Deremer, Nickolas Edmund-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401786 |
Dickson, Dewayne Anderson-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501069 |
Farmer, Glenn Ray Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504052 CR1504051 CR1503776 |
Gadsen, Sean Anthony-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503103 CR1501668 CR1501617 CR1501257 CR1301397 |
Garcia, Danny Edward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR140221 GA |
Greenspan Alexi Bree-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303806 |
Greenspan, Alexi Bree-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503606 CR1503351 CR1503310 CR1503140 CR1401557 CR1303974 |
Howard, Dion Devon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405140 |
Hughes, Demetrius Elward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503000 |
Jackson Keyonna Aveia Shante-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1 0051 27B |
Jackson, Keyonna Aveia Shante-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1002001 |
Johnson, Larry Shawn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406134 CR1405472 |
Jones, Erica Juanita-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405982 CR1201971 CR1102127 |
Jones, James E-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501794 |
Osborne, William Eugene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503904 CR1503815 CR1305648 |
Reynolds, Daniel Wayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502859 |
Sanchez, Selene -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404808 |
Settlemire, Mickey Dean Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503829 |
Shelton1 Lorenzo Marquis-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503645 |
Shelton, Lorenzo Marquis-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503934 CR1503645 CR1503070 CR1502708 CR1502021 |
Shinn, Lisa Laveme-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402966 |
Shinn, Lisa Laverne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR14048698 CR1404869B CR1402966 CR1102152 |
Sinclair, Dawn Michelle-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1300988 |
Songer, Katy Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405363 CR1401611 |
Spencer, Douglas Lynn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202239 |
Taylor, Richard Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1200417 |
Tharpe, Sandra Dennise-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404822 CR1302888 |
Vincent, Jennifer-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403819 |
Ward, Stephanie Darlene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405730 |
Washington, Mishaundra Chanel-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402505 CR1303608 |
Wellington. Victor James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400727 |
Antonsen, Jessie Duane-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503783 |
Asbury, Kevin Rod-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402785 |
Bauer, Megan Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503304 |
Bremer, Starla Dustine-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501215 |
Campos, Pablo Garcia-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403573 |
Chapman, Ashly Nicole-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405948 |
Cochran, Robert Patrick Ill-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503856 CR1301592 CR1300481 |
Combs, Melanne Nichole-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404818 |
The People vs. $12,400 in U.S. Currency $12400 US Currency-Respondent |
Two | 2 p.m. | CV140805 |
The People vs. $12,400 in U.S. Currency McGuire, Stan Lee-Claimant |
Two | 2 p.m. | CV140805 |
The People vs. $12,400 in U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CV140805 |
Kaiser, Harry Parnell Ill-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501 289A |
Kesselring, Charles Albert V-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502595 |
Krasnay, Jonathan Phillip-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 503306A CR1501673 CR1405105 |
Leon, Lisa Marie-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501741 CR1403781 |
Lewis, Jason Dwayne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1203015 |
Manes, James Thad-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402934 CR1304952 CR1302726 |
Matilton, Eric Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501373 |
McGuire, Stan Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500448 |
Meserve, Kailan Coridon-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501663 |
Morris, William Larry-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501478 CR1305074 CR1201240 CR052956S CR051163S CR026028S |
Nobles, Peter Conrad-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503604 CR1503224 |
Peters, Merlin -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501059 |
Pullen, Kole Ryan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402873 |
Stiglich, Judson Allen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500151 CR1402173 CR1301647 |
Walker, Michele Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501289B |
Mailer of: K. McVay McVay, William H -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110227 |
Matter Ct B. Price Price, John S-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040340 |
Matter Of: B. Price Price, Brian J-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR040340 |
Matter Of: B. Price Price, Dawn R-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040340 |
Matter Of: I. Smith Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR25957 |
Matter Of: I. Smith Smith, Iris -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR25957 |
Matter of: K. McVay McVay, Kenneth Cad-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110227 |
Matter Of: L. Benbrook Benbrook, Larry -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140102 |
Matter Of: L. Benbrook Schwartz, Kelli -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140102 |
Matter of: L. Dobson Dobson, Leroy -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140004 |
Matter of: L. Dobson Humbodlt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140004 |
Matter of: M. Benton Harrison Jr Wayne -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120007 |
Matter of: M. Benton Public Defender -Real Party in Interest |
Eight | 2:15 p.m. | PR120007 |
Matter of: M. Benton Public Guardian -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120007 |
Matter of: M. Benton Stine Benton, Mary Lou -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20007 |
Matter Of: S. Whitlow Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR100101 |
Matter Of: S. Whitlow Whitlow, Sam -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR1 00101 |
Matter of: W. Geerdts Geerdts, Willfred -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140127 |
Matter of: W. Geerdts Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140127 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR23620 PR150200 PR140097 PRI 201 35 |
Confidential | Eight | 2:16 p.m. | PR120125 |
Co of Humboldt vs Keyshan Bowen Bowen, Keyshan J-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS010689 |
Co of Humboldt vs Keyshan Bowen County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS010689 |
Co of Humboldt vs Keyshan Bowen County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS010689 |
Co of Humboldt vs Keyshan Bowen Scott, Anita R-Grandmother |
Three | 2:30 p.m. | F5010689 FS010689 |
Co of Humboldt vs Keyshan Bowen White, Travis R-Cther Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS010689 |
Co of Humboldt vs Keyshan Bowen White, Travis R-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS010689 |
Co of Humboldt vs Keyshan Sowen Bowen, Keyshan J-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS01 0689 |
Co. Of Hum. vs. J. Parrott Cathey, Melanie D.-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS020016 |
Co. Of Hum. vs. J. Parrott County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS020016 |
Co. Of Hum. vs. J. Parrott Parrott, Jackson A.-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS020016 |
Co. Of Hum. vs. L. Miller County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS990453 |
Co. Of Hum. vs. L. Miller Miller, Lenard Alan-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS990453 |
Co. Of Hum. vs. L. Miller Miller! Trena Michelle-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS990453 |
Co. of Hum. vs. S. McLaughlin County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS000283 |
Co. of Hum. vs. S. McLaughlin Frank, Deverous R Sr-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS000283 |
Co. of Hum. vs. S. McLaughlin Mclaughlin, Summer F-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS000283 |
Daniel Reisinger vs Renea Sundberg County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | F5140077 |
Daniel Reisinger vs Renea Sundberg Reisinger, Daniel R-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS140077 |
Daniel Reisinger vs Renea Sundberg Sundberg, Renea D-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS140077 |
G. Johnson vs. T. Johnson County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL72954 |
G. Johnson vs. T. Johnson Manasco, Gail L.-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL72954 |
S. Johnson vs. T. Johnson Johnson, Timothy L.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL72954 |
Deleon, Nicholas Steven-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501622 |
Fitzgerald, Johnny Joseph-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501353 |
Fleming, John Christopher-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500497 |
Gaddy, Jean Marie-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 502363A |
Giddings, Billy Joe-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502245 CR1502203A |
Harris, Marquell Anttwon-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500960 |
Harvey, Travis Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500391 CR1402072 |
Hines, Jacob Allen-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1503773 CR1503772 CR1401616 CR1401266 |
Horn, Chaise Allen-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502592 |
Huntzinger, Robert Louis-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502366 CR15022038 CR1500451 |
HunWnger, Robert Louis-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500454 |
Lafayette1 Jerrad Rishard-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503860 CR1402108 CR1304415 |
Lafayette Jerrad Rishard-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503589 |
Lafayette, Jerrad Rishard-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503683 CR1500142 |
Lamoureux, Shadrach -Defendant | Two | 3 p.m. | CR1502500 |
Lussow, Jesse Rawlin-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503584 CR1501637 |
Mcintyre, Kaine Albert-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1502815 CR1502670 CR1502466 CR1405907A |
Osborne, Christopher Lee-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503563 |
Overholt, Christopher Clayton-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1 501 230A |
Parra, Francisco Aristeo-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1404866 |
Platt, Robert David-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1501929 |
Whilden, Franklin Tyler Packard-Defendant | Two | 3 p.m. | CR15012308 |
M. Platt vs. Ford Motor Co Ford Motor Company -Defendant |
MasterCal | 4 p.m. | DRI 40601 |
M. Platt vs. Ford Motor Co Harvey M. Harper Company -Defendant |
MasterCal | 4 p.m. | DR140601 |
M. Platt vs. Ford Motor Co Platt, Michael A-Plaintiff |
MasterCal | 4 p.m. | DR140601 |