J U D G E D
Thursday, July 31, 2014’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Notman, Jeremy-Defendant | Two | 3:30 a.m. | CR1400369 |
Beaver, Johnnie Jay-Defendant | Two | 6:30 a.m. | CR1402572 |
Arnold, Edward Lee Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403432 |
Clark, Amanda Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403435A |
Cochran, Shawn Patrick-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402288 |
Cook, Nakia Nikki-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402895 |
Gragg, Ronald Douglas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403651 |
Holtz, Dustin James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403429 |
Keefauver, James Edward-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403423 |
Kinswoman Lisa Rose-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401043 |
Kinswoman, Lisa Rose-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400684 CR1303352 CR1302875 |
Lewis, Francine Jewel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403708 |
Liedtke, Chris C-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1401368 |
Liedtke, Chris Curtis-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403419 |
Lubben, Nora Kathryn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403418 |
Masada, Joshua Paul-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403422 |
Mcrae, Courtney Rae-Defendant | Three | 8 a.m. | CR14034358 |
Moody, Richard Francis Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1303724 CR1303714 |
Moutray, William Franklin Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1302267 |
Muhlbauer, Mark Anthony Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403430 |
Muro, Linnie Charlena-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403421 |
Ohlerich, Robert Otto-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403650 |
Reeves, Joseph Richard-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403370 |
Regan, Jacob Thomas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1303114 CR1302725 CR1102319 CR1004552 |
Riddle, Richard Nelson-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403617 |
Sepulveda, Mack Christopher-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400984 |
Smith, Ashley Rosel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402414 |
Thorpe, Nichole Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403646 CR1305720 |
B. Machado vs. J. Machado County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL110215 |
B. Machado vs. J. Machado Machado, Brian -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110215 |
B. Machado vs. J. Machado Machado, Julia -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110215 |
Co of Humboldt vs Darin Franke County of Humboldt-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS120391 |
Co of Humboldt vs Darin Franke Franke, Dadn H-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS120391 |
Co of Humboldt vs Darin Franke Viveiros, Daisy E-Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | FS120391 |
G. Rindels vs. D. Rindels Rindels, Debra -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL070513 |
G. Rindels vs. D. Rindels Rindels, Gaylon -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL070513 |
K. Johnston vs. B. Johnston Brenda, Johnston -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140279 |
K. Johnston vs. B. Johnston Johnston, Kraig -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140279 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Alexander J-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Benjamin -Father |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Eugene -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Raphaella M-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Jimenez, Jennie -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PRI200SI |
Matter of: Hickok Minors Nickols, Leslie -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Evelyn -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PRI200BI |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Lester-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter oft Hickok Minors Rastofer, Lani -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
Matter ot Hickok Minors Hickok, Victoria -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter ot Hickok Minors Jimenez, Josh -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR120051 |
S. Kimberling vs. T. Kimberling Kimberling, Steve -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140047 |
S. Kimberling vs. T. Kimberling Kimberling, Tayler -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140047 |
Beaver, Johnnie Jay-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1403662 CR1403647 |
Grant, Michael Brandon-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1403636 CR1403600 CR1403315 CR1402935B CR1402925 |
Hall, Richard Scott-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1402456 CR1400527 CR1400421A CR1400147 CR1304118 |
Keene Rocky Karl-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1205933 |
Keene, Rocky Karl-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1403791 CR1403599 CR1400496 CR1400392 CR1300868 CR1300638 CR1202157 |
Lawrence, Dane Harold-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1402795 CR1300942 |
Lewis, Steven Dale-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1305331 CR1205197 CR1204483A CR1200798 |
Matthews, Melvin Dwayne-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1201358 |
Matthews, Melvin Dwayne Jr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1401287 CR1400340 CR1303999 CR1300340 CR1205915 CR1204063 |
Neuroth, Austin Edward-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1403790 CR1403649 CR1403085 |
Rutherford, Billy Joe-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1305568 |
C. Brannan vs. B. Brannan Brannan, Brigette -Respondent |
Seven | 8:31 a.m. | FL140029 |
C. Brannan vs. B. Brannan Brannan, Christopher-Petitioner |
Seven | 8:31 a.m. | FL140029 |
S. Spain vs. R. Jones Jones, Ruben -Respondent |
Seven | 9 a.m. | CP140255 |
S. Spain vs. R. Jones Spain, Savanna -Petitioner |
Seven | 9 a.m. | CP140255 |
S. Kloiber vs. A. Kloiber Kloiber, Anton -Respondent |
Seven | 9:01 a.m. | FLI 20425 |
S. Kloiber vs. A. Kloiber Kloiber, Shawna -Petitioner |
Seven | 9:01 a.m. | FLI 20425 |
Adams, Amber Rebina-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403064 |
Alexander, Jesse Alfonzo-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1300500 CR1103740 |
Armstrong, Amanda Lorraine-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400599 CR1302193 CR1203276 CR1103690A |
Bullwinkel, David Robert-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402355 CR1401862 |
Colvin, Anne Louise-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401936 |
Daniels, Elizabeth Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | TR1407424 CR1402828 CR1402628 CR1402353 |
Dias, Paula Sue-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402393 |
Felix, Eric Richard-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1302386A |
Harper, Jason Joshua-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1203777 CR1200847 |
Krader, Donald Robert-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402322 |
Mathews, Colt Christopher-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401722 |
Porter, Jordan Coleman-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1305524 CR1303412 |
Quigley, Kenneth Arthur-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401046 |
Sarty, Teal Jorgen-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401801 |
Scheele, Adam Philip-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403621 CR1402479 |
Short, Robert Chris-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402949 |
Torres, Jacqueline Renee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402523 |
Wisneski, Christa Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401695 |
Seil, Ryan John-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1403835 CR1403687 |
Chiemwichitra, Timothy Buklop-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1305188 |
J. Price vs. K. Cross County of Humboldt -DCSS |
Seven | 1:29 p.m. | FL140045 |
J. Price vs. K. Cross Cross, Kaylee -Respondent |
Seven | 1:29 p.m. | FL140045 |
J. Price vs. K. Cross Price, Jared -Petitioner |
Seven | 1:29 p.m. | FL140045 |
Hillegeist, Michael Brian-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1402686 CR1305841 CR1 2041 38B CR1200825 CR1103425 CR1101847 |
Jones, Daniel Roy-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1403340 |
Cole, John Burton Ill-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1403755 CR1403742 |
Cook, Randy Lee-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1402287 |
A. Negrete vs 2. Negrete Negrete, Eric -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL080260 |
A. Negrete vs E. Negrete Barban, Angela M-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080260 |
A. Negrete vs E. Negrete County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080260 |
Co of Humboldt vs David Beltran-Martinez Beltran, David G-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSI400IO |
Co of Humboldt vs David Beltran-Martinez County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI400IO |
Co of Humboldt vs David Beltran-Martinez Lopez, Julia Z-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FSI400IO |
Co of Humboldt vs David Howser Howser, David C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | 5010789 |
Co of Humboldt vs David Howser Still, Kimberly -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | 5010789 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040953 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS950505 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Johnson, Robin N.-Cther Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS040953 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Punch, Lisa L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS10916 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington The County of Humboldt, etal-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS10916 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wood, Tahnee R,-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS950505 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wormington, Philip A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040953 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wormington, Philip Ashley-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS10916 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wormington, Phillip Ashley-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS950505 |
Co. Of Hum. vs. .1. Toomey Russo1 Tania M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS000194 |
Co. of Hum. vs. C. Starks Starks, Gary J.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS070126 |
Co. of Hum. vs. G. Starks Bissonette, Ashley -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5070126 |
Co. of Hum. vs. G. Starks County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS070126 |
Co. of Hum. vs. J. Still Still, Brenda M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS6518 |
Co. of Hum. vs. J. Still Still, James Gienwood-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS6518 |
Co. Of Hum. vs. J. Toomey County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS000194 |
Co. Of Hum. vs. J. Toomey Toomey, Jacob C.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS000194 |
Co. of Hum. vs. M. Jones County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS901170 |
Co. of Hum. vs. M. Jones Hicks, Danielle R.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS901170 |
Co. of Hum. vs. M. Jones Jones, Melvin D.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS901170 |
Co. Of Hum. vs. R. Gentleman County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS030044 |
Co. Of Hum. vs. R. Gentleman Gentleman, Robert P-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS030044 |
Co. Of Hum. vs. R. Gentleman Scates, Brandi L.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS030044 |
Co. Of Hum. vs. R, Jordan Jordan, Ryan W-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS020121 |
Co. Of Hum. vs. R. Jordan Allen, Michelle L-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS020121 |
Co. Of Hum. vs. R. Jordan County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS020121 |
Co. Of Hum. vs. R. Jordan County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS020121 |
Co. Of Hum. vs. R. Jordan Jordan, Ryan W-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS020121 |
County of Humboldt vs. Eric Chambers Chambers, Eric C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS100227 |
County of Humboldt vs. Eric Chambers County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS100227 |
County of Humboldt vs. Eric Chambers Long, Tracy A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS100227 |
County of Humboldt vs Royce Melvin, III Melvin, Royce E Ill-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS100195 |
County of Humboldt vs Royce Melvin, Ill County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOI 95 |
County of Humboldt vs Royce Melvin, Ill Palmer, Angela -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FSI 00195 |
County of Santa Barbara vs Samantha Brown Brown, Samantha -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS100448 |
County of Santa Barbara vs Samantha Brown County of Humboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS100448 |
County of Santa Barbara vs Samantha Brown County of Santa Barbara -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS100448 |
D. Kalis vs. J. Kalis CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100042 |
D. Kalis vs. J. Kalis Kalis, Daniel -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100042 |
D. Kalis vs. J. Kalis Kalis, Hannah -Minor |
Three | 1:30 p.m. | FL100042 |
D. Kalis vs. J. Kalis Kalis, Jessica -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100042 |
Lacie Black vs Rontay Barthell Barthell, Rontay -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130267 |
Lacie Black vs Rontay Barthell Black, Lacie A-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130267 |
Lacie Black vs Rontay Barthell CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130267 |
L Hall vs. J. Hall Avelar, Jennifer-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL060447 |
L. Hall vs. J. Hall Avelar, Jennifer-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL060447 |
L. Hall vs. J. Hall County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL060447 |
L. Hall vs. J. Hall Hall, Lucas -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL060447 |
R. Beebe vs. L. Bignami Beebe, Richard A-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL980474 |
R. Beebe vs. L. Bignami Bignami, Loranna L.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL980474 |
R. Beebe vs. L. Bignami County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL980474 |
S. Morgan vs. M. Odoniel CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS100055 |
S. Morgan vs. M. Odoniel Morgan, Stacy L.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS100055 |
S. Morgan vs. M. Odoniel Odoniel, Mitchall 2.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS100055 |
State of Arizona V5. J. Lyman Jr. County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. Lyman, John A. Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. State of Arizona -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Washington vs Thomas Sykes County of Humboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110443 |
State of Washington vs Thomas Sykes Richardson, Tanya J-Dther Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110443 |
State of Washington vs Thomas Sykes State of Washington -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110443 |
State of Washington vs Thomas Sykes Sykes! Thomas C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110443 |
Merz, Mark Steven-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1402399 CR1401081 |
Mailer of: G. Brown Grasso, Elizabeth -Objector |
Eight | 2 p.m. | PR140121 |
Matter at C. Giauque Giauque, Robert-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR110150 |
Matter at E. Gonsalves Gonsalves, William -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140187 |
Matter of C. Giauque Giauque, Chris -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRIIOI5O |
Matter of: C. Giauque Giauque, Charlotte -Objector |
Eight | 2 p.m. | PRIIOI5O PR11OI5O |
Matter of: C. Giauque Giauque, Rebecca Smiley-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRIIOI5O PRI1OI5O |
Matter of: C. Giauque Giauque, Robert-Objector |
Eight | 2 p.m. | PRIIOI5O |
Matter of: D. Tuttle Tuttle, Donald Gene-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140168 |
Matter of: D. Tuttle Tuttle, Lloyd -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140168 |
Matter of: E. Gonsalves Gonsalves, Eva -Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR140187 |
Matter of: G. Brochard Brochard, Paul -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140175 |
Matter of: G. Brown Brown, Gary Allen-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140121 |
Matter of: G. Brown Brown, Sherry-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140121 |
Matter of; I. Birindelli Birindelli, Irene Mildred-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140066 |
Matter of: I. Birindelli Birindelli, Gina K-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140066 |
Matter of: M. Scidmore Labarre, Abra -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 40044 |
Matter of: M. Scidmore Scidmore, Matthew Baker-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140044 |
Matter of: S Brochard Brochard, Genevieve L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140175 |
Matter of: W. Koch Koch, William J-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140182 |
Matter of: W. Koch Koch, William J Jr-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140182 |
Matter ot C. Giauque Giauque, Chris -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRIIOISO |
Debiase, Ivan Stefano Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403128A |
Debiese, Ivan Stefano Sr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403128B |
DodmanHanwright, Andrew Kenneth-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403128C |
Durrett, Jason Allen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR14036828 CR1402754 CR1205689 CR1200664 |
Freeman, Todd Alan-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403092 CR14022138 |
Glodo, Angel Antonio-Defendant | Five | 2 p.m. | CR14031 28D |
Jewett, John Howard-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305759 |
Matter of: J. Brady Sr State of Calif. Franchise Tax Board -Creditor |
Four | 2 p.m. | PRI 30312 |
Matter of: W. Boedecker Boedecker, Willard Roger Sr-Decedent |
Four | 2 p.m. | PR130182 |
Matter of: W. Boedecker Boedecker, William R Jr-Petitioner |
Four | 2 p.m. | PR130182 |
Matter of: W. Boedecker Warren, Valerie -Creditor |
Four | 2 p.m. | PRI 301 82 |
Matter of: W. Boedecker Wyman, Abigail -Real Party in Interest |
Four | 2 p.m. | PR130182 |
Matter ot I Brady Sr Brady II, James F-Petitioner |
Four | 2 p.m. | PR130312 |
Matter ot J. Brady Sr Brady Sr. James Francis-Decedent |
Four | 2 p.m. | PR130312 |
Redd, Michael Shannon-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303701 |
Richardson1 Shellie Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304652 |
Robinson Roy Frank-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303868 |
Robinson, Roy Frank-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1306027 CR1203217 CR1102573 |
Sawyer, Lori Ella-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403474 CR1402118 |
Seher, Zachariah Aaron-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400090 |
Smith, Crystal Louise-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1105236 |
Swift, Michael James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1204126 |
Tatum, Cayla Rae-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402890 CR1301217 CR1202994 CR1101601 |
Taylor, Shayne Darvai-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1104352 |
Valdovinos, Lareyna Maria-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202631 |
Vaughn, Lindsey Elizabeth-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1203696 |
Vigil, Jody Pres-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303620 |
Wagner, Susan Etla-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1203380 |
Warner, Robert Dell-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402710 CR1305069 CR1304494 CR1302717 CR1301940 CR1301243 CR1203318 CR1102869 |
Wennerholm, Sherrel Bernice-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304819 |
Alcom, Kelly Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1101018 |
Alcorn, Kelly Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400773 CR1205760 CR1104444 |
Baidridge, Dale Dodge-Defendant | One | 2 p.m. | CR13051 56B |
Baldridge, Dale Dodge-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403813 CR1300001 CR1202679 |
Bolt, Phyllis Anne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305772 CR1100288 |
Briggs, Ronald Arden-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402034 |
Brown, Donald Nicolas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1105456 |
Reiter, Gregory Mathew-Defendant | One | 2 p.m. | CR1304482 |
Yerton, Dashiell Miles-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1005175 |
Conn, Keith Duane-Defendant | Two | 2 p.m. | TR1006369 TR1000570 TRI 000332 CR1304114 CR1205674 |
Hernandez, Paul Nicholas-Defendant | Two | 2 p.m. | CR0905561 |
LeRoux, Jacques Kincaid-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402185 |
Lewis, Bronson Moon-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400041 CR1201986 CR1201331 |
Lockwood, Angela Dawn Starr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305634B CR1304448A CR1201073 CR1104847B |
Newman, Aaron Lance-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302281 |
Ortiz, Theodore Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400991 |
Matter of: 0. Johnson Baccala, Ruby-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130190 |
Matter of: 0. Johnson Johnson, CIa -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130190 |
Matter of: 0. Johnson WaIthall, James Lee-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130190 |
Matter of: J. Lemos Lemos, Dwayne A-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120162 |
Matter of: J. Lemos Lemos, Jacob A-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 201 62 |
Matter Of: J. Pascocello Hostler, Marilyn -Real Party in Interest |
Eight | 2:15 p.m. | PR080105 |
Matter Of: J. Pascocello Pascocello, Judith Ann-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR080105 |
Matter Of: J. Pascocello Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR080105 |
Matter of: L. Dobson Dobson, Leroy -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140004 |
Matter of: L. Dobson Humbodit County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140004 |
Matter of: M. Clancy Clancy, Michael S.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130083 |
Matter of: M. Clancy Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130083 |
Matter of: M. Gonzalez Gonzalez, Margarita -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20300 |
Matter of: M. Gonzalez Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120300 |
Matter of: R. Brigance Brigance, Ruby -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120173 |
Matter of: R. Brigance Lorraine, Kathleen -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20173 |
Matter of: T. Lewis Lewis, Ted -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 40008 |
Matter of: T. Lewis Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140008 |
Matter ot 0. Johnson Johnson, Claudia DISCHARGED-Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130190 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR20606 PR130080 PR090206 |
Co of Humboldt vs Steven Bishop Bishop, Steven W-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS140054 |
Co of Humboldt vs Steven Bishop County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS140054 |
Co of Humboldt vs Steven Bishop McDonald, Sara M-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS140054 |
Co of Solano vs Patrick Spears Beasley, Kimberly -Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS120206 |
Co of Solano vs Patrick Spears County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS120206 |
Co of Solano vs Patrick Spears County of Solano -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS120206 |
Co of Solano vs Patrick Spears Spears! Patrick S-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS120206 |
H, Uselton vs. A. Uselton Manion, Hilary -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL140009 |
H. Uselton vs. A. Uselton Uselton, Athan -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL140009 |
K. Weaver-Wilson vs. B. Wilson Weaver-Wilson, Kelly Anne-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL090277 |
K. Weaver-Wilson vs. E. Wilson County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL090277 |
K. Weaver-Wilson vs. E. Wilson Wilson, Edward Orvil-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL090277 |
P. Lathrop vs. T. Williams Boling, Pandora -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL100571 |
P. Lathrop vs. T. Williams Williams, Theone -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL100571 |
R Lathrop vs. T. Williams County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL100571 |
Dwyer, Matthew Joseph-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1305289 |
Edwards, Stephen Larry-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403723 CR1004175A |
Evans, Wesley Lavern-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403772 CR1105270 |
Gensawcrum, Lee Roy-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1300844 |
Gensaw Crum, Lee Roy-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1203747 |
Gensaw, Lee Roy-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1201958 |
Hennings, Jessica Leigh-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1400839A CR1303207 |
Hoffarth, Caleb Weston-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403561 CR1402877 CR1400082 |
Parks, William Dean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1305062B |
People vs. $11,500 US Currency $11,500 US Currency-Respondent |
Two | 3 p.m. | CV130270 |
People vs. $11,500 US Currency Mitten, Shawn -Claimant |
Two | 3 p.m. | CV130270 |
People vs. $11,500 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 3 p.m. | CV130270 |
People vs. $17,207 US Currency $17,207 US Currency -Respondent |
Two | 3 p.m. | CV130271 |
People vs. $17,207 US Currency Murray, Ashley -Claimant |
Two | 3 p.m. | CV130271 |
People vs. $17,207 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 3 p.m. | CVI 30271 |
People vs. $28,707.00 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 3 p.m. | CVI4OI 80 |
People vs. $2870700 US Currency $28707.00 U.S. Currency-Respondent |
Two | 3 p.m. | CV140180 |
Lyons, Robert Allen-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403735 |
McCallum, Shawn Dorran-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1401323 |
Mitten, Shawn Allan-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1401251A |
Murray, Ashley Renee-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1401251B |
Nash, Tina Renee-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1402193 |
Olson, Stephen Brian-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403724 |
Owsley, Cory Adam-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403657 CR1102584A |