J U D G E D
Thursday, Dec. 3, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alway, Garrett Paul-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1504550 |
Bangsund, Peter Edward Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505401A CR1202727 |
Blymyer, Tad Jeremiah-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505459 |
Bray Amber Sue-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505222 |
Bray, Amber Sue-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505222 |
Brown, Patrick Hunter-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1302706 CR1205945A |
Burleson, Fawn Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505485 CR1403329 |
Corlett, Jeannie Lisa-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505464 |
Daher, Dustin James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505457 CR1403685 |
Dominguez, Pearl -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505451 |
Estes, Natalie Renee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505254 |
Gerace, Thomas Allen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505465 |
Henson, Christopher Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1504884 CR1500473 CR1500457 CR1305750 |
Huss, Natalie Jane-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505456 |
Johnson, Jake Daniel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505441 CR1403454A |
North, Brian Frederick-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505275 CR1102390 |
Obenhaus, Matthew Ernest-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505462 |
Parker! Archie Claude Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505445 |
Piasecki, Robert James Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505453 |
Preston, Andrew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505482 |
Reed, Sonja Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503481 |
Silva, Victor Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505410 |
Sorling, Brandon Joshua-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505274 |
Steyn, Elizabeth Belle-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1504195 CR1403998 |
Surleson, Fawn Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403329 |
Tallmann, Tiffany Patricia-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505444 |
Thurston, Michael Ray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505159 CR1501239 |
Tito, Christian Enrique-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505461 CR1400317 |
Utley, Bradley Keith-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505443 |
Wilson, Angela Mary-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505452 |
Wood, Tyrah Sentalee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405071 CR1204925 CR1203865 |
Woodward, Jacob David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505458 |
Brudvik, Joal Steven-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505326 CR1303728 |
Doucet, Ryan Michael-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1502562A CR1402756 CR1401795 |
Filyau, Joseph Bruce-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505330 |
Grunert, Frank Wallace-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505276 |
Gurnett, Nicholas Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505126 CR1502991 CR1500439 CR1405333 |
John, Shelly Elaine-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1503671 CR1501879 |
Kelley, Charles Albert-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505371 CR15053458 CR1503442A CR1301549 |
Lafranchi, Dylan Ray-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1502987 CR1502562B |
Maguire, Kevin Michael Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505449 CR1505249 CR1504538 CR1504226 CR1504066 CR1502764 CR1501807 CR1500460 |
Schafer, Stephen James-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405942 |
Schmidt, Devin Lee James-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505145 CR1401877 |
Searle, Scott Andrew-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505328 |
Summers, Todd Ryan-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1504984 |
Taylor, Crystal Dawn-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1502562C CR1405818 CR1205586 |
Waterman, Loren Alfred Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1502785 |
Zumwait, Deanna Kathlene-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505325 |
Armstrong, Jason Everett-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1405308 |
A. Moore vs. J. Sempsroil Moore, Anna -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 50545 |
A. Moore vs. J. Sempsrott Sempsrott, Justin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 50545 |
B. Price vs. S. Clark Clark Samantha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150223 |
B. Price vs. S. Clark Clark, Samantha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150223 |
B. Price vs. S. Clark Price, Brandon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150223 |
B. Thomason vs. J. Thomason Monarch Leasing Profltsharing Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FLI 50257 |
B. Thomason vs. J. Thomason Thomason, Betty Erm-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150257 |
B. Thomason vs. J. Thomason Thomason, John A-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150257 |
E. Dominguez vs. C. Tiedeman County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120471 |
E. Dominguez vs. C. Tiedeman Dominguez, Esmeralda -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 20471 |
E. Dominguez vs. C. Tiedeman Tiedeman, Christopher -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120471 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund Borglund, Nancy -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL130408 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund Borglund, Steven -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30408 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund CountyofHumboldt-DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130408 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund Shrubsole. Kim -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130408 |
L. Goodeyon vs. E. Goodeyon California Public Employees Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL82849 |
L. Goodeyon vs. E. Goodeyon Goodeyon, Edward -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL82849 |
L. Goodeyon vs. E. Goodeyon Goodeyon, Lynda G-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL82849 |
Matter at A. Arndt Arndt, Aurrora R-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR030199 |
Matter of; A. Arndt Hiney, Misty -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR030199 |
Matter of: A Arndt Arndt, Larry -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR030199 |
Matter of: A. Arndt Arndt, Rebecca -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR030199 |
Matter of A. Nelson-Woodard Woodard, John David-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR140211 |
Matter of: A. Nelson-Woodard Ayers, Alan -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR140211 |
Matter of: A. Nelson-Woodard Ayers, Katherine -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR140211 |
Matter of: A. Nelson-Woodard Hakes-Vargason, Elsie -Relative lsti2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140211 |
Matter of: A. Nelson-Woodard Nelson, Karen -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140211 |
Matter of: A. Nelson-Woodard Nelson, Thomas -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140211 |
Matter of: A. Nelson-Woodard Nelson-Woodard, Althea -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140211 |
Matter of: A. Nelson-Woodard Vargason, Asa -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140211 |
Matter oft A. Nelson-Woodard Nelson, Carolyn -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR140211 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Campbell, Valerie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Gasparas, Stephen -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Layla Jordan-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Potlentier Campbell, Valerie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
Amy Murphy vs Michael Dotson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 8:45 a.m. | FL100345 |
Amy Murphy vs Michael Dotson Murphy, Amy -Petitioner |
Eight | 8:45 a.m. | FL100345 |
Amy Murphy vs Mrchael Dotson Dotson, Michael J-Respondent |
Eight | 8:45 a.m. | FL100345 |
C. Jensen vs. B. Jensen Jensen, Betty -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL150305 |
C. Jensen vs. B. Jensen Jensen, Craig -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL150305 |
C. Rose vs. J. Rose, et al Rose, Carol -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FLI 50270 |
C. Rose vs. J. Rose, et al Rose, Jerrica -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL150270 |
C. Rose vs. J. Rose, et at Cempa, Aaron -Respondent |
Six | 9 a.m. | FLI 50270 |
M Jimenez vs. T. Johnson Johnson, Tara -Respondent |
Six | 9 a.m. | FLI 00401 |
M. Jimenez vs. T. Johnson County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FLI 00401 |
M. Jimenez vs. T. Johnson Jimenez, Mario -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FLIOO4OI |
Brackenbury, Ruby Nicole-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502383 CR1500737 |
Brignac, Brandon Christopher-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1504055 CR1204800 |
Brsckenbury, Ruby Nicole-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401901 |
Deruyter, Eric James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501825 |
Dominguez, Amber Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1306012 |
Ely, James William-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503852 |
Faughn, Dwayne Sterling-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503983 CR1503461 |
Fuhrmann, Byran Conway-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1504086 |
Fuson, Jenny Sue-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505256 |
Hall, Sandra Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503796 |
Holcomb, Lyndsey Brooke-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1204272 |
Lockwood, Angela Dawn Starr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1504560 CR1503812 |
Lopez, Suzan Renee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405903 CR1404853 |
McCain, Marcus Todd-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1301205 |
Millett, Brian Stanwood-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503924 |
Patterson, Benjamin Bryan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505015 CR1502874 CR1400332 |
Tobin, Shannon Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503365 CR1502236 CR1502234 |
Torrez, Jason Scott-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503428 CR1403641 |
Poirier, Michael Ray-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1505545 CR1 500936 |
Pittman, JD -Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1503631 |
Bardwell, Donald Lee Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1504204 |
Benton, Miranda Lee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502589 CR1304818 |
Berry James Ray-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1500609 |
Dunn, Morgan James-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1505473 CR1505239 |
George, Desiree Monique-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1301038 |
Grunert, Frank Wallace-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1305682 |
Her, Bao -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1505237 |
Johnston, Christopher David-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1401980 CR1304211 |
Andrea Foulkes vs Christopher Reeves County of Humboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS150016 |
Andrea Foulkes vs Christopher Reeves Foulkes, Andrea Dawn-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI 50016 |
Andrea Foulkes vs Christopher Reeves Reeves, Christopher A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150016 |
Co. of El Dorado vs. M. Lee Campbell, Raechael D-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS950499 |
Co. of El Dorado vs. M. Lee County of El Dorado -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS950499 |
Co. of El Dorado vs. M. Lee County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS950499 |
Co. of El Dorado vs. M. Lee Lee, Michael James-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS950499 |
Co of Humboldt vs Darrel Odom County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS920657 |
Co of Humboldt vs Darrel Odom Odom, Darrel 0-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS920657 |
Co of Humboldt vs Darrel Odom Taylor, Tonya L.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS920657 |
Co of Humboldt vs Mark Giraudo Cooke, Melissa R-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS010241 |
Co of Humboldt vs Mark Giraudo CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS010241 |
Co of Humboldt vs Mark Giraudo County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS010241 |
Co of Humboldt vs Mark Giraudo Giraudo, Mark A-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | F5010241 |
Co. of Hum. vs. E. Hernandez County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS080436 |
Co. of Hum. vs. E. Hernandez Hernandez, Edgar-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS080436 |
Co. of Hum. vs. E. Hernsndez Hernandez, Cecilia -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS080436 |
Co. of Hum. vs. M. Lee County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS980697 |
Co. of Hum. vs. M. Lee County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS980697 |
Co. of Hum. vs. M. Lee Lee, Michael J-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS980697 |
Co. of Hum. vs. M. Lee Powell, Lynette -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS980697 |
Co. of Hum. vs. S. Cruz Adkins, April Ann-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co. of Hum. vs. S. Cruz County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co. of Hum. vs. S. Cruz Cruz, Simon Rios-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co. of Hum. vs. S. Cruz Wright, Guadalupe -De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS9701 359 |
Co. of Hum. vs. S. Dabutch Bates, Melissa A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS050647 |
Co. of Hum. vs. S. Dabutch County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050647 |
Co. of Hum. vs. S. Dabutch Dabutch, Stephen V-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050647 |
County of Humboldt vs John Smith Jr County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI 10149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr Hescock, Terra V-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr Smith, John E Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr Smith, John S Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110149 |
K. Davis, Jr. vs. A. Hines County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120267 |
K. Davis, Jr. vs. A. Hines Davis, Kenneth Samuel Jr-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL120267 |
K. Davis, Jr. vs. A. Hines Hines, Ashly Ann-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120267 |
L. Lorenzen vs. T. Glavich CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FLISO2IO |
L. Lorenzen vs. T. Glavich Glavich, Tammas Gordon-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FLI 50210 |
L. Lorenzen vs. T. Glavich Lorenzen, Li5a Chede-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLI 50210 |
T. Her vs. S. Vang County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FLI 10167 |
T. Her vs. S. yang yang, Sous -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL110167 |
Her, Tee-Petitioner | Three | 1:30 p.m. | FLIIOIS7 |
ALPHA CALEMME ALL COURTROOMS Beaty, Lan Lynn-Defendant |
Two | 1:30 p.m. | CR1304804 |
Cswell, James Allen li-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1006199 |
Confidential | Eight | 1:45 p.m. | CVI 50696 |
George B. & Leah L. Stiglich 2005 Living Trust Jones, Julie Stiglich-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50251 |
George B. & Leah L. Stiglich 2005 Living Trust Stiglich, George B-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 50251 |
George B. & Leah L. Stiglich 2005 Living Trust Stiglich, Kim Scott-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR150251 |
George B. & Leah L. Stiglich 2005 Living Trust Stiglich, Leah L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150251 |
L. Waxier vs. B. Marcelli Estate of Ronald W. Marcelli -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR150232 |
L. Waxier vs. B. Marcelli Marcelli, Brandon W-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DRI 50232 |
L. Waxier vs. B. Marcelli Rogina, Kara C-Defendant |
Eight | 2 p.m. | 0R150232 |
L. Waxier vs. S. Marcelli Waxier, Lisa -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DRI 50232 |
Mafterof: G. Cyrek Cyrek, Gabriel Oles-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 50098 |
Mailer of; C. Metzger Discover Bank -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Mailer of: E. Mitchell, Jr Mitchell, Minds T-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150136 |
Mailer of; S. Conn Devore, Susan -Objector |
Eight | 2 p.m. | PR140237 |
Mailer ot B. Borquez Eureka Internal Medicine -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140263 |
Mailer ot E. Salmon Governmental Municipality Rio Dell -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140273 |
Matter at D. Cram AscensionPoint Recovery Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140264 |
Matter of: 0. Cmin Klein, Barbra J.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140264 |
Matter of A. Riedel Bishop, Barbara -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140154 |
Matter of A. Riedel Conn, Janice -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140154 |
Matter of A. Riedel Riedel, Alice Louise-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 40154 |
Matter of A. Roath Hanson! Melissa A-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50149 |
Matter of: A. Roath Dept. of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150149 |
Matter of: A. Roath Roath, Annie May-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150149 |
Matter of: B. Borquez Borquez, Betty Jane-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140263 |
Matter of: B. Borquez Borquez, Michael Ernest-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140263 |
Matter of: B. Borquez TD Bank USA, NA/Target Credit Card -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140263 |
Matter of: B. Price Price, Benjamin Maxwell-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140090 |
Matter of: B. Price Snell, Susan E.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140090 |
Matter of: C. Cyrek Cyrek, Teal Waters-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150098 |
Matter of: C. Meger Owens1 Dustin E-Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of; C. Metzger Edwards, Cherie -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger Bank of America-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger DCM Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger Decampo, Ma -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger Gobles Fortuna Mortuary -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger Hamer, Chris Johnson-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger Johnson, Julie A-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger Metzger, Christopher George-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger Mixer, Mike -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger PG & Electric Rejected -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger State of California Franchise Tax-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: C. Metzger Ziegenbein, Candy -Objector |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter of: D. Cram Cram, Dixie Janice-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140264 |
Matter of: D. Cram Ryan, Geneva -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR140264 |
Matter of: E. Davis Sr. Davis Sr., Elmer Gary-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140276 |
Matter of: E. Davis Sr. Stuart, Debora Lynn-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 40276 |
Matter of: E. Klemzak Kay, William Jr-Administrator |
Eight | 2 p.m. | PR140268 |
Matter of: E. Klemzak Klemzak, Emily 0.-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140268 |
Matter of: E. Klemzak Klemzak, Emily Dolores-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140284 |
Matter of: E. Klemzak Klemzak, Tom -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 40268 |
Matter of: E. Mitchell, Jr. Mitchell, Edward Elmer Jr-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150136 |
Matter of E. Salmon Thompson, Edie -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140273 |
Matter of: E. Salmon Salmon Elesie Elizabeth-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140273 |
Matter of: ft Marceili Rogina, Kara C-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140267 |
Matter of; H. Atkins Dept of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 40282 |
Matter of: H. Atkins Aronson, Dianne L.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140282 |
Matter of: H. Atkins Atkins, Helen Maxine-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140282 |
Matter of: J. Gleaton Gleaton, James Randall-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150180 |
Matter of J. Lamoree LaMoree, Aaron R-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50177 |
Matter of J. Lamoree LaMoree, Jefferson 0-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR150177 |
Matter of J. Lamoree Lamoree, Sharon E-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR150177 |
Matter of J, Lavish Lavash, Joseph Forest-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150277 |
Matter of J. Lavish Lavash, Jacob -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50277 |
Matter of: K. Rollins Creighton, Susan -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150279 |
Matter of: K. Rollins Rollins, Kenneth William-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150279 |
Matter of: L. Hodge Bypass Trust Hodge, Brennan N-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PRI 50252 |
Matter of: L. Hodge Bypass Trust Hodge, Cameron C-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR150252 |
Matter of: L. Hodge Bypass Trust Hodge, Kathryn L.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150252 |
Matter of: L. Launer Jr. Launer, Stephanie -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150019 |
Matter of: R. Bagnell Bagnell, Kenneth W-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50162 |
Matter of: R. Bagnell Bagnell, Russell Webster-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150162 |
Matter of: R. Marcelli American Express Bank, FSB -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140267 |
Matter of: R. Marcelli Chase Dennis Emergency Med. Group -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140267 |
Matter of: R. Marcelli Discover Bank -Previous Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140267 |
Matter of: R. Marcelli Marcelli, Brandon W-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 40267 |
Matter of: R. Marcelli Marcelli, Ronald W-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140267 |
Matter of: R. Ridout Ridout, Rodney Russell-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140046 |
Matter of: R. Ridout Ridout, Ronald R-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140046 |
Matter of: S. Conn Conn, Brett H-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140237 |
Matter of: S. Conn Conn, Wes G-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140237 |
Matter of: S. Cyrek American Express Centurion Bank -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150098 |
Matter of: S. Salmon Dept. of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140273 |
Matter of: S. Sorquez Dept. of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140263 |
Matter oft B. Borquez Mad River Ambulance -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140263 |
Matter oft C. Metzger Jackson & Eklund, Accountancy Corp -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter oft D. Cram Valenti, Kathrina S.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140264 |
Matter oft E. Klemzak Morelli, Val May-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140284 |
Matter oft ft Marcelli U.S. Bank, NA-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140267 |
Matter oft L. Launer Jr. Launer, Lloyd Arthur Jr-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150019 |
Matter oft R. Marcelli Verizon Wireless -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140267 |
Matter oft R. Marcelli Waxier, Lisa -Guardian Ad Litem |
Eight | 2 p.m. | PR140267 |
Matter oft S. Conn Conn, Shane Hugh-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI40237 |
Matter of: William B. Garbutt Garbuft, Nicholas -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150283 |
Matter of: William B. Garbutt Garbutt, Rebekka T.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150283 |
Matter of: William B. Garbutt Garbutt, William Bennett-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150283 |
Matter ot C. Metzger Johnson, Julie A-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR110321 |
Matter ot E. Salmon Eureka Rehab & Weiiness Center -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140273 |
Matter ot E. Salmon Thompson, Norman -Objector |
Eight | 2 p.m. | PR140273 |
Matter ot J. Gleaton Gleaton, June Gayle-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150180 |
Bullwinkel, John Frederick-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500235 |
Deleon, Nicholas Steven-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501622 CR1401470 |
Fockaert, Matt hew Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401649 |
Grimes, Christopher Wayne-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505526 CR1500866 CR1305685 |
Hansen, Timothy Edward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR070538S |
Hansen! Timothy Edward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR082810S |
Hester, Roosevelt Il-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504413 CR1401142 CR1304274 CR1000711 |
Hipes, David Eric-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505035 CR1504179 |
Jackson, Keith Clifford-Defendant | Five | 2 p.m. | 93CR0321S |
James, Francisco Javier-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504698 CR1501119 CR1500272 CR1406079 CR1405419 CR1405314 CR1405059 CR1404283 CR1305846 |
Johnson, Larry Shawn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406134 |
Lewis, Arthur Douglas Ill-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504775 |
Lewis! Arthur Douglas Ill-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403567 |
Lewis, Jason Dwayne-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1203015 |
Littlefleld, Timothy Floyd-Defendant | Five | 2 p.m. | CR091204S CR091187S |
Ludd, Mahqus Eugene-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505525 |
Meserve, Kailan Coridon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501663 |
Miller, Brian Razzini-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504612 CR1604124 |
Morton, Seth Robert Sr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501070 |
Obie, Laurence Neal-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505531 CR1404425 |
Parra, Francisco Aristeo-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404866 |
Whitehurst, Crystal Lynn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400462 |
Timothy Mark-Defendant Balm |
Two | 2 p.m. | CR1501621 |
Adams, Michaela Rebecca-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400466A CR1305129 |
Alexander, Kirt Larry-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503564 |
Allen1 Delmar Wayne Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503866 |
Allen, Delmar Wayne Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404897 CR1404583 |
Anderson, Owen Donald-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404184A |
Anderson, Taylor-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503086 |
Armstrong, Anthony -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1504122 CR1503571 CR1502877 CR1403692 |
Armstrong, Anthony-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502877 |
Armstrong, Anthony Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501984A |
Baker, David Wesley-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403734 |
Balm, Timothy Mark-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501621 |
Braun, Steven Philip-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1200885 |
Camacho, Erika Marie-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 503500 |
Campos, Pablo Garcia-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403573 |
Coats, Robert Warren-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1505529 CR1505528 CR1404976 CR1303697 |
Combs, Melanne Nichole-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1504929 |
Cooper, Nathan Brett-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1505414 |
Cowan, Perdeda Kristina-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502222A |
Dass, Shaminder Sunny-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1006489A CR094148S CR092984S |
Ritter, Jake Jeffrey-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502939 |
Sanchez, Luis Alberta Rodriquez-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400455 |
Sanchez, Luis Alberto Rodriquez-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400460 |
Schafer, Stephen James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405942 |
Scott, Eli Timothy-Defendant | Two | 2 p.m. | CR15022228 |
Shepherd, Raymond W Ill-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503688 |
Sottosanto, Angelina Colleen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503964 |
Sottosantos, Angelina Colleen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401694 CR1305027 CR1304743 |
Steinbach, Karen Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304127 |
Thomas, Travon Scott-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1205718 |
Vanornum, Robert Arnold Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503447 |
Voight, Sarah Audrey-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305674 CR1300244 CR1103025 |
Mailer of: D. Boehler Boehler, Dale Leroy-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30286 |
Matter Of: 2. Patchin Patchin, Eric -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR000364 |
Matter Of: 2. Patchin Patchin, Michael -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR000364 |
Matter of: A. Maher Maher, Arleen -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 50269 |
Matter of: A. Maher Parker, Frank -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150269 |
Matter Of: C. Coltts Coltts, Carole Jo-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR27208 |
Matter Of: C. Coltts Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR27208 |
Matter of: D. Boehier Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30286 |
Matter Of: E. Patchin Patchin, Eric -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR000364 |
Matter Of: E. Patchin Patchin, Karen -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR000364 |
Matter of: E. Washington Washington, Esterlene -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150267 |
Matter of: ft Kindrick Kindrick, Carole -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150102 |
Matter of: ft Kindrick Kindrick, Ralph Clinton-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150102 |
Matter of: J. Lemos Lemos, Dwayne A-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120162 |
Matter of: J. Paladin Paladin, John -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140194 |
Matter of: J. Paladin Paladin, Joseph C.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140194 |
Matter of: J. Steele Daniel, Susan -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150107 |
Matter of: L. Luiz Luiz, Leona -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRISOO2B |
Matter of: L. Luiz Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150028 |
Matter Of: L. McKenzie McKenzie, Lorraine Dee-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR950218 |
Matter Of: L. McKenzie Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR950218 |
Matter of M. Reed Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150065 |
Matter of M. Reed Reed, Mary Coileen-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150065 |
Matter of M. Reed Reed, Mary Colleen-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150065 |
Matter of M. Reed Rodes, Joseph -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150065 |
Matter of: N. Ford Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140120 |
Matter Of: R. Woodward Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR26058 |
Matter Of: R. Woodward Woodward, Rodney D-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR26058 |
Matter of: S. Sperry Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 50097 |
Matter of: S. Sperry Sperry, Shelley A-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150097 |
Matter oft E. Washington Hunboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 50267 |
Matter Of: T. Gilbert Gilbert, Thomas E.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR26022 |
Matter Of: T. Gilbert Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR26022 |
Matter oft J. Lemos Lemos, Jacob A-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120162 |
Matter oft J. Steele Steele, Julie -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150107 |
Matter of: W. Ruebenack Ruebenack, William Wayne-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120157 |
Matterot N. Ford Ford, Nesbit-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140120 |
Matter ot W. Ruebenack Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120157 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR940356 PR9I 0366 PR140266 PR140196 PR140097 PRI 20293 PR120135 PRI10298 PR080317 |
Confidential | Eight | 2:16 p.m. | PR140197 |
C. Johnson vs. T. Johnson County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL72954 |
Co of Humboldt vs Jeffrey King County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS9I 0959 |
Co of Humboldt vs Jeffrey King King, Jeffrey Neil-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS910959 |
Co of Humboldt vs Jeffrey King Mohney, Cheryl Ann-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS910959 |
Co of Humboldt vs Michael Nicholson County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS150115 |
Co of Humboldt vs Michael Nicholson Gray, Brandee Marie-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS150115 |
Co of Humboldt vs Michael Nicholson Gray, Dottie -De-Facto Parent |
Three | 2:30 p.m. | FS150115 |
Co of Humboldt vs Michael Nicholson Nicholson, Michael L-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS150115 |
Co. of Hum. vs. D. Cantrell Cantrell, Cynthia J.-Dther Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS090432 |
Co. of Hum. vs. D. Cantrell Cantrell, David L-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | F5090432 |
Co. of Hum. vs. D. Cantrell County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS090432 |
Co. Of Hum. vs S. Washington County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS970462 |
Co. Of Hum. vs S. Washington Littlefleld, Debra D-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS970462 |
Co. Of Hum. vs S. Washington Washington, Stewart Grinnell-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS970462 |
Gene Hunter vs Molly Hunter County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS900641 |
Gene Hunter vs Molly Hunter Hunter, Gene -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS900641 |
Gene Hunter vs Molly Hunter Hunter, Molly -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS900641 |
G. Johnson vs. T. Johnson Johnson, Timothy L.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL72954 |
Jeffrey King vs Carmen King County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL72735 |
Jeffrey King vs Carmen King King, Carmen R.-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FL72735 |
Jeffrey King vs Carmen King King, Jeffrey N-Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FL72735 |
S. Johnson vs. T. Johnson Manasco, Gail L.-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL72954 |
People vs. 2005 Chevrolet Duramax 2005 Chevrolet Duramax, 2012 Yamaha -Respondent |
Five | 3 p.m. | CV130529 |
People vs. 2005 Chevrolet Duramax Miller, Amy-Claimant |
Five | 3 p.m. | CV130529 |
People vs. 2005 Chevrolet Duramax Miller, Roger Ill-Claimant |
Five | 3 p.m. | CV130529 |
People vs. 2005 Chevrolet Duramax People of the State of California -Petitioner |
Five | 3 p.m. | CVI 30529 |
People vs. 2005 Chevrolet Durmax C4500 2005 Chevrolet Durmax C4500 -Respondent |
Five | 3 p.m. | CV140236 |
People vs. 2005 Chevrolet Durmax C4500 2012 Yamaha Grizzly 700 AW -Respondent |
Five | 3 p.m. | CV140236 |
People vs. 2005 Chevrolet Durmax C4500 People of the State of California -Petitioner |
Five | 3 p.m. | CV140236 |
People vs. 58643.00 in U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 3 p.m. | CV140825 |
People vs. $8643.00 in U.S. Currency $8643 US Currency -Respondent |
Five | 3 p.m. | CV140825 |
People vs. $8643.00 in U.S. Currency Harris, Wade -Claimant |
Five | 3 p.m. | CV140825 |
Bowley, Wes Allen-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1504748 CR1504547 |
Dean, Richard Villa Il-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505185 CR1504997 |
Frank, Gregory Samuel-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 500944B |
Giampapa, Keith Dewayne-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505398 |
Glass, Bruce Owens-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502598 |
Harris, Wade Daniel-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501892 CR1501868 CR1501798 CR1501520 CR1501005 CR1500304 CR1405275 CR1401256 CR1303155 CR1202795A |
Haselip, Shawn David-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501010 |
Hughes, Holly Lynne-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501565 CR1100382 |
Larimore, Donovan Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1303134 |
Miller, Amy Elizabeth-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401252A |
Miller, Roger Ill-Defendant | Five | 3 p.m. | CR14012528 |
Nolen, Daniel Lewis Wade-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1504284 CR1501840 CR1205968 |
Patrick, Justin Farris-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505432 |
Stdngfellow, Shaun Maurice-Defendant | Two | 3:15 p.m. | CR1404644 |
Stiglich, Judson Allen-Defendant | Two | 3:15 p.m. | CR1500151 CR1402173 CR1301647 |
Stringfellow Shaun Maurice-Defendant | Two | 3:15 p.m. | CR1502750 |
Stringfellow, Shaun Maurice-Defendant | Two | 3:15 p.m. | CR1504128 CR15006938 |