J U D G E D
Wednesday, Jan. 23, 2013’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Adams, Elias Quincy-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1201740 |
Batson, Richard Burnham-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1105314 |
Bushnell, William Jack-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300245 |
Chadwick, Corolyn Nacole-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300215 |
Day, Leota Diane-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300213 |
Freeman, Robin Richard-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1204928 CR1200498 CR1104103 CR1001329 |
Hogan, Ray David-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1214967 TR1214965 TR1214651 CR1300086 |
Killingsworth, Kelly Leroy-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300214 |
Kirby, Joshua Clay-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300217 |
Macias, Hebert -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1205799 |
Macias, Herbert -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300080 CR1205862 CR1205798 CR1205797 CR1205717 CR1205225 CR1204252 CR1203741 CR1104429 |
Malone, Tiffany Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | TR0807211 TR0605133 CR1300212 |
Malone, Tiffany M-Defendant | Three | 8 a.m. | TR0816603 |
Ortiz, Utilia Torres-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300218 |
Roslosnik, Paul Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300211 CR1103206 CR1103041 CR1000512 |
Shay, Patricia Susan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1204369 |
Stockton, Damon Reed-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1204505 CR1202039 CR1102429 |
Viale, David Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1005989 |
T. Gutierrez vs. T. Gutierrez County of Humboldt -DCSS |
Three | 8:01 a.m. | FS090197 |
T. Gutierrez vs. T. Gutierrez Gutierrez, Tanya J. -Petitioner |
Three | 8:01 a.m. | FS090197 |
T. Gutierrez vs. T. Gutierrez Gutierrez, Tony -Respondent |
Three | 8:01 a.m. | FS090197 |
Girard, Sylus Christian-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1006922 |
Adams, Sandra Louise-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1202798 CR1200189A |
Floreen, Adrienne Helen-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1203545A |
Haynes, Jeremiah James-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1300120 CR1300116 |
Heidinger, Gary Dean-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1204826A CR1101916 |
Liles, Vonda Joyce-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1205920 CR1205101A CR1203244 |
Manthey, Jennifer Marie-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1204363 CR1202833 |
McConnell, Anthony Christophe-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1102506 |
McConnell, Anthony Christopher-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1203516 |
Mell, Deana Alisa-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1300112 CR1104127 CR1007086 |
Moran, Whiski Bruce-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1205853 CR1205101B CR1203427 CR1202814 CR1006831 CR1001361 |
Shelton, Morgan Shelby-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1300121 |
Tatro, David Allen-Defendant | One | 8:30 a.m. | TR1215158 TR1209620B CR1200812 |
Townsend, John Phillip-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1205883A CR1204762 CR1201815B |
B. Taylor vs. J. Summers County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | F L100143 |
B. Taylor vs. J. Summers Summers, John P-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL100143 |
B. Taylor vs. J. Summers Taylor, Bethany -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL100143 |
C. Molina-Morrow vs. D. Morrow Molina-Morrow, Celene -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL120279 |
C. Molina-Morrow vs. D. Morrow Morrow, Dale C.-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL120279 |
Co of Humboldt vs Bobbylee Tatum County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS120254 |
Co of Humboldt vs Bobbylee Tatum Tatum, Bobbylee -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS120254 |
Co of Humboldt vs Bobbylee Tatum Tatum, Cayla R-Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | FS120254 |
C. Tatum vs. B. Tatum Sr Tatum, Bobbylee Sr-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | CP120411 |
C. Tatum vs. B. Tatum Sr Tatum, Cayla -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | CP120411 |
D. Carpenter vs. M. Carpenter Carpenter, Dominique Rae-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL120198 |
D. Carpenter vs. M. Carpenter Carpenter, Malcolm Atwood III-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL120198 |
F. Grant-Endsley vs. A. Endsley Endsley, Andrew -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL120507 |
F. Grant-Endsley vs. A. Endsley Grant-Endsley, Fiona -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL120507 |
G. Senestraro vs. S. Senestraro Senestraro, Glen -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL120377 |
G. Senestraro vs. S. Senestraro Senestraro, Sharon -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL120377 |
J. Schieberl vs. G. Schieberl Schieberl, Gina E-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL100563 |
J. Schieberl vs. G. Schieberl Schieberl, John -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL100563 |
Matter of: Manser-Szczygiel Minors Manser, Cullen -Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR070321 |
Matter of: Manser-Szczygiel Minors Manser, Leo Shane -Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR070321 |
Matter of: Manser-Szczygiel Minors Stinespring, Jereme -Previous Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR070321 |
Matter of: Manser-Szczygiel Minors Szczygiel, Jill -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PRO70321 |
Matter of: Manser-Szczygiel Minors Szczygiel, Wendy -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PRO70321 |
Matter of: Manser-Szczygiel Minors Szczygiel, Willow -Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PRO70321 |
Matter of: M. Thao Cunningham, Shannon -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PRO40001 |
Matter of: M. Thao Thao, Malaysia -Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PRO40001 |
Matter of: M. Thao Zanotti, Gail -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PRO40001 |
Matter of: M. Thao Zanotti, Richard A.-Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PRO40001 |
M. Willburn vs. C. Willburn-Rodacker County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL070603 |
M. Willburn vs. C. Willburn-Rodacker Willburn, Misty -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL070603 |
M. Willburn vs. C. Willburn-Rodacker Willburn-Rodacker, Christopher Jarrett-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL070603 |
P. Mincks vs. J. Provence County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL040509 |
P. Mincks vs. J. Provence Mincks, Peter -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL040509 |
P. Mincks vs. J. Provence Provence, Jessica -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL040509 |
P. Rutherford vs. A. Seaquist County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | F L100565 |
P. Rutherford vs. A. Seaquist Rutherford, Patrick -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL100565 |
P. Rutherford vs. A. Seaquist Seaquist, Anne -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL100565 |
Bohn, Trevor Glen-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1204763A |
Oneil, James Michael-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1204763B |
Stephens, Gregory Aaron-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1204763C |
Williamson, Wyatt Gene-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1204763D |
Anderson, Todd Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1203757 |
Bailey, Richard Clinton-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1202750 |
Booth, Judith Darlene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1205539 CR093560S |
Brink, Kenneth Justin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1205529 |
Dawe, Ralph Stanleytes-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1103438 |
Fairchild, Colin Thomas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1102093 |
Garrett, Travis Wade-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1202925 |
Harvey, Jimeise Clare-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1300314 CR1204322 |
Hughes, Holly Lynne-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1100382 |
Hunter, Mattasyn Jade-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1204794 CR1005286 |
Jewett, Michelle Regina-Defendant | Three | 10 a.m. | CR0906099 |
Lemp, Adam Frederick Hunzi-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1205598 |
Lovio, Henry Pandula-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1006937 |
Mitchell, Michele Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1202049 |
Munn, Kevin Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1204557 CR1204338 |
Pate, Joanna Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1205062 CR1002730 |
Reeves, Douglas Alan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1201961 |
Ryan, Michael Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1203161 CR1200012 |
Scott, Kyle Christopher-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1205658 |
Smith, Crystal Louise-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1105236 |
Still, Casey Ernesst-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1205657 |
Treacy, Natalie Diette-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1205547 |
Tremel, John Joseph-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1203298 |
Weaver, Christopher Richard-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1202910 |
Lehman, Craig Stadler-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1202479 |
Long, Mark Ryan II-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1205108 CR1204181 CR1203351 |
Perry, Timothy Patrick-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1105104 |
0 & M Industries vs. Grace, Titan, DVBE, Inc. Grace Construction Company, Inc. -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120426 |
0 & M Industries vs. Grace, Titan, DVBE, Inc. Grace Titan, DVBE, Inc. -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120426 |
Cannon Cochran vs. J. Ward Cannon Cochran Management Services, Inc.-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR110620 |
Cannon Cochran vs. J. Ward Ward, Joe -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR110620 |
C. Melugin vs. St. Joseph Hospital of Eureka Melugin, Charlene -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR120357 |
C. Melugin vs. St. Joseph Hospital of Eureka Melugin, Robert -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR120357 |
C. Melugin vs. St. Joseph Hospital of Eureka St. Joseph Hospital -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120357 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Aalfs, Evans & Company, LLP -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Aalfs, Evans & Company, LLP -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Coombs, Barton -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Coombs, Judith -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Coombs, Malcolm -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Coombs Tree Farms, Inc. -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Coombs Tree Farms, Inc -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Coombs Tree Farms, Inc. -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Coombs Tree Farms, Inc. -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Guild, Scott H-Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Guild, Scott H-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Munoz as Executor, Richard -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Munoz, as Trustee, Richard -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Munoz, Richard -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Munoz, Richard M-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Munoz, Richard M.-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Munoz, Richard M-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Munoz, Richard M.-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
Coombs Tree Farms vs. R. Munoz Richard Daly, Inc. -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR090142 |
J. Jonak vs. M. Graham Graham, Maria A-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120033 |
J. Jonak vs. M. Graham Jonak, Jennifer -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR120033 |
J. Smith vs. Crestwood Behavioral Health Crestwood Behavioral Health, Inc. -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR110243 |
J. Smith vs. Crestwood Behavioral Health Smith, James -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR110243 |
M. Coombs vs. R. Munoz Coombs, Barton -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR110715 |
M. Coombs vs. R. Munoz Coombs, Malcolm -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR110715 |
M. Coombs vs. R. Munoz Jones, Judith Coombs-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR110715 |
M. Coombs vs. R. Munoz Munoz, Richard M-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR110715 |
M. Coombs vs. R. Munoz Munoz, Richard M-Executor |
Eight | 1:30 p.m. | DR110715 |
People vs. $6,886.50 US Currency $6886.50 US Currency -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV120760 |
People vs. $6,886.50 US Currency Hulcy, Kevin -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CV120760 |
People vs. $6,886.50 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV120760 |
Twin City Fire Insurance Co. vs. The Estate of K. Yates The Estate of Kenneth Yates -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120656 |
Twin City Fire Insurance Co. vs. The Estate of K. Yates Twin City Fire Insurance Company -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR120656 |
O&M Industries -Plaintiff | Eight | 1:30 p.m. | DR120426 |
Henrikson, Leanne -Defendant | Five | 1:30 p.m. | TR0901010 |
Henrikson, Leanne Mad-Defendant | Five | 1:30 p.m. | TR0815247 TR0813969 |
Henrikson, Leanne Mari-Defendant | Five | 1:30 p.m. | TR0818529 CR1205867 |
Thorpe, Douglas Patrick JR-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR052962S |
Vaughan, Andrew Wade-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1204852 CR1204092 |
Belisle, Sandra Ann-Defendant | One | 1:30 p.m. | TR1211820 CR1205413 CR1205170 CR1202483 |
Carey, Jason Ryan-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1205671 CR1200078A CR1104830 |
Champagne, Jacques Maurice-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1205169 |
A. Garber vs. K. Jones Garber, Amber -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP120614 |
A. Garber vs. K. Jones Jones, Kenyana -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP120614 |
Co. of Hum. vs. 0. Bramlett Bramlett, Oryan S.-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FS090279 |
Co. of Hum. vs. 0. Bramlett County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FS090279 |
Co. of Hum. vs. 0. Bramlett Miller, Sarah E.-Other Parent-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | FS090279 |
Co. Of Hum. vs. R. Franklin County of Humboldt -Plaintiff |
Seven | 1:30 p.m. | FS030530 |
Co. Of Hum. vs. R. Franklin Franklin, Ross T.-Defendant |
Seven | 1:30 p.m. | FS030530 |
Co. Of Hum. vs. R. Franklin Jackson, Tara D.-Other Parent-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | FS030530 |
Co. of Hum. vs. Z. Alexander Alexander, Zachary E.-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FS070347 |
Co. of Hum. vs. Z. Alexander Anderson, Summer S.-Other Parent-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | F5070347 FS070347 |
Co. of Hum. vs. Z. Alexander County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FS070347 |
D. Pedersen vs. S. Ross Pedersen, Dawn Marie-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP120578 |
D. Pedersen vs. S. Ross Ross, Sharon Lee-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP120578 |
D. Rocha vs. J. Mann Mann, Joshua -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP130001 |
D. Rocha vs. J. Mann Rocha, Danielle -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP130001 |
G. Ruth vs. J. Mattox Mattox, Jeanne -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL120499 |
G. Ruth vs. J. Mattox Ruth, George Daniel-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL120499 |
G. Smith vs. K. Campbell Campbell, Katherine -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL120392 |
G. Smith vs. K. Campbell Smith, Gerry -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL120392 |
J. Masada vs. S. Masada Masada, Joshua -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP120611 |
J. Masada vs. S. Masada Masada, Sarah Ann-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP120611 |
J. Underwood, Jr. vs. N. Underwood Underwood, Jeffrie Michael Jr-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL130007 |
J. Underwood, Jr. vs. N. Underwood Underwood, Niamh Anna-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL130007 |
K. Meistrell vs. R. Cross Cross, Rickey A-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP130005 |
K. Meistrell vs. R. Cross Meistrell, Kathleen -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP130005 |
Matter of: A. Davis Davis, Allicea L-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR980387 |
Matter of: A. Davis Davis, John -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR980387 |
Matter of: A. Davis Dutra, Shirley -Grandparent |
Seven | 1:30 p.m. | PR980387 |
Matter of: A. Davis Thurman, James -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR980387 |
Matter of: A. Davis Thurman, Sharon -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR980387 |
Matter of: D. Ashley Ashley, Dakota -Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PRO70265 |
Matter of: D. Ashley Ashley, Jennifer -Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PRO70265 |
Matter of: D. Ashley Ridenour, Gerald -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR070265 |
Matter of: D. Ashley White, Lisa -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PRO70265 |
Matter of: Halliday/Hopkins Minors Alcorn, Peggy A.-Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR9700073 |
Matter of: Halliday/Hopkins Minors Halliday, Jacob -Relative lst/2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR9700073 |
Matter of: Halliday/Hopkins Minors Halliday, Joe -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR9700073 |
Matter of: Halliday/Hopkins Minors Hopkins, Christopher -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR9700073 |
Matter of: Halliday/Hopkins Minors Hopkins, Jason -Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR9700073 |
Matter of: Halliday/Hopkins Minors Hopkins, John -Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR9700073 |
M. Llewellyn vs. D. Good Good, Donald Edward-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP120085 |
M. Llewellyn vs. D. Good Llewellyn, Megan S-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP120085 |
M. Payne vs. J. Buck Buck, Jeremy -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL120247 |
M. Payne vs. J. Buck Payne, Michelle -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL120247 |
N. Jackson vs. M. Ortega County of Humboldt -DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL110539 |
N. Jackson vs. M. Ortega Jackson, Natalya -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL110539 |
N. Jackson vs. M. Ortega Ortega, Matthew -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL110539 |
S. Masada vs. J. Masada Masada, Joshua -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL130015 CP130003 |
S. Masada vs. J. Masada Masada, Sarah -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL130015 CP130003 |
S. Ross vs. D. Pedersen Pedersen, Dawn Marie-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP130007 |
S. Ross vs. D. Pedersen Ross, Sharon Lee-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP130007 |
S. Vail vs. D. Vail Vail, Daniel T.-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL120515 |
S. Vail vs. D. Vail Vail, Shaya Jean-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL120515 |
Anglin, Matthew John-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1212571 |
Barker, Ian Patrick-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216821 |
Huntress, Kathleen Janette-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216503 |
King, Sara Elizabeth-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216819 |
Lang, Justin William-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216964 |
Meeks, Charles Ray Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216445 |
Owens, Andrew Martin-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1215752 TR1214886 |
Reiter, Gregory Mathew-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1210902 |
Rotbergs, Kristan Mae-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216638 |
Schafer, Rama Krishna-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216764 |
Selby, Sonya Ann-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216167 |
Thomas, Adrian Isreal-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1210814 |
Townsend, lsaak Fredrick-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216474 |
Vadas, Kathryn Ann-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1215783 |
Walsh, David Cole-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1215996 |
Walters, Garrett Daniel-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216822 |
Wilson, Robert Michael-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1216407 |
Lincoln, Cotc Randolph Saul-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1300010 |
Lyman, John Aaron-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1300003 |
E. McCarl vs. M. McClelland McCarl, Elliott -Petitioner |
Seven | 1:31 p.m. | CP120581 |
E. McCarl vs. M. McClelland McClelland, Mary Beth -Respondent |
Seven | 1:31 p.m. | CP120581 |
A. Cockburn vs. Eureka Ob/Gyn Cockburn, Andrew -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR120450 |
A. Cockburn vs. Eureka Ob/Gyn Cockburn, Candice -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR120450 |
A. Cockburn vs. Eureka Ob/Gyn Eureka Ob/Gyn Associates -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR120450 |
A. Cockburn vs. Eureka Ob/Gyn Stokes, Deepak M.D.-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR120450 |
L. Rice-Krela vs. Fortuna Union High School Fortuna Union High School District -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR110120 |
L. Rice-Krela vs. Fortuna Union High School Rice-Krela, Linda -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR110120 |
Matter of: B. Pozos Maya, Alicia -Minor Confidential |
Eight | 1:45 p.m. | CV120726 |
Matter of: B. Pozos Maya, Kayli -Minor Confidential |
Eight | 1:45 p.m. | CV120726 |
Matter of: B. Pozos Pozos, Bunny -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV120726 |
Confidential | Five | 2 p.m. | CV110595 |
Egger, Wallace Dean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1200284 |
Fleek, Celeste Lenore-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1101863 |
Flint, Teresa Lynn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1201028 CR093866S |
French, Stacy Lynn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1203787 |
Galadjian, Vazgen -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1203986 |
Galan Cruz, Roberto -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1201835 |
Gibson, Brian Alden-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1204630 CR1101934 |
Hardin, Sean Wesley-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205374 |
Hedges, Ryan Christopher-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1203584 CR1102935 |
Henson, Hugh Bradley-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205725 CR1006726 |
Henson, Hugh Bradly-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1300176A |
Hudnall, Roger Marlyn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR092907S |
Johnston, Khan Yeshe-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1102785 |
Keener, Von Eric-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1204936 |
King, George J Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1201247 |
Kordell, Richard Wayne-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1000162 |
Rose, Sai Stephen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1202451 CR1202015 |
Beilin, Benjamin Henri-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1105222A |
Donahue, Rodney Allen JR-Defendant | Four | 2 p.m. | CR094508S |
Randall, Joshua Henrik-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1204643 CR1204273 |
Reed, Marshall Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1201535 |
Sample, Chad Allen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1205209 CR1104387 CR1006324 |
Sharp, Miles B-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1204829 |
Stewart, Anthony Dean-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1204088 |
Thurmanrains, Garrett Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1205155 CR1006181 |
Tracy, Larry Sidney-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1205608 |
Valadao, Virgilio Defreitas Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1205729 CR1202257 |
Villegas, Eric Daniel-Defendant | Four | 2 p.m. | TR1213869 CR1204191 CR1201638 |
Washington, Shawn Fitzgerald-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202415 |
Weems, Randy Dale-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1104927 CR1100380 CR0905423 |
Weems, Randy D-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1206034 CR1205314 |
White, Gregory -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1204665 |
Whitten, Dustin Matthew-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1205068B CR1100371 CR1005337 |
Wood, Jeffrey Morgan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1205088 |
Yang, Yer -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1300313 CR1203827 |
Yates, Robert Scott-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1205486 CR1205485 CR1103352 CR1101067 CR1005664 |
People vs. $1,000.00 US Currency $1000.00 U.S. Currency -Respondent |
One | 2 p.m. | CV120298 |
People vs. $1,000.00 US Currency Barker, Cari -Claimant |
One | 2 p.m. | CV120298 |
People vs. $1,000.00 US Currency People of the State of California -Petitioner |
One | 2 p.m. | CV120298 |
People vs. $287.00 US Currency $287.00 U.S. Currency -Respondent |
One | 2 p.m. | CV120299 |
People vs. $287.00 US Currency Armstrong, John -Claimant |
One | 2 p.m. | CV120299 |
People vs. $287.00 US Currency People of the State of California -Petitioner |
One | 2 p.m. | CV120299 |
Adams, Sandra Louise-Defendant | One | 2 p.m. | CR1202798 CR1200189A |
Armstrong, John Matthews-Defendant | One | 2 p.m. | CR1201788 |
Bareilles, Paul Lester-Defendant | One | 2 p.m. | CR1104584 |
Bell, Bradley Christopher-Defendant | One | 2 p.m. | CR1203382 |
Black, Cedric Wellington JR-Defendant | One | 2 p.m. | CR971619M |
Boudreaux, Scott Darrell-Defendant | One | 2 p.m. | CR1300300 CR1205667 CR1200456 |
Bryan, Brittany Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1200900C |
Camilli, Douglas Clyde-Defendant | One | 2 p.m. | CR1200900A |
Carlson, Christine Louise-Defendant | One | 2 p.m. | CR071185AS |
Carocetto, Douglas Joseph-Defendant | One | 2 p.m. | CR1300321 CR1007073 |
Chenault, Amanda Louise-Defendant | One | 2 p.m. | CR1100737 |
Coen, Michael Alan-Petitioner | One | 2 p.m. | CR1202237 CR1202234 |
Conn, Keith Duane-Defendant | One | 2 p.m. | TR1006369 TR1000570 TR1000332 TR0904906 TR0901513 TR0614340 TR0612146 TR0611803 CR1205674 CR1204323 CR1201242 CR1000300 CR0907908 CR0868758 CR085453S |
Criner, Arthur Thomas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205358 CR1103751 CR1102800A CR1004528 CR1003096 CR094114S |
Dacosse, William Ryan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205728 |
Daniels, Jack Kyle-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205205 CR1203551 CR1201870 CR1105001 CR1001440 |
Diloreto, Jennifer Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1203644 CR1100926 CR1006702 |
Dombek, Jonathon Anthony-Defendant | One | 2 p.m. | CR1201000 |
Donahue, Martha Elizabeth-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205236 |
Griner, Arthur Thomas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1204745 |
Humboldt Superior Court -Respondent | One | 2 p.m. | CR1202237 CR1202234 |
Nichols, Sarah Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1200900 B |
Alvarenga, Jose Wilian-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1213120 |
Burns, Michael Patrick-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1213397 |
Clark, Haley Elizabeth-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1215232 |
Dominick, Jocelyn Rose-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1214758 |
Sylvia, John -Defendant | Three | 2 p.m. | TR1213057 |
Welnick, Joseph William-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1216418 |
LAllier, Samantha Gene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1205653 |
Lincourt, Daniel Steven-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1201063 |
Long, Holly Marie-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1104938A |
Madero, Edgar -Defendant | Two | 2 p.m. | CR094329S |
Martinez, Steven Lauvell-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1203758 |
Montgomery, Joseph David-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1202480 CR1105164 |
Murphy, Ryan Christopher-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1203833 |
Netzow, Maximilian Xyth-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1104678 CR1100111 |
Norris, Daniel Earl-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1204907 CR1007277 CR1002322 |
Pincus, Tyler Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1103889 |
Brown, Tamela Deette-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | CR1204086 |
Eisenberg, Hilary Patricia-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1203669 |
Godoy, Antonio Jairo-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1203840 |
King, George J Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1201247 |
People vs. US Currency $33,882.92 17 Gold Coins -Respondent |
Four | 3 p.m. | CV120429 |
People vs. US Currency $33,882.92 $33,881.92 US Currency -Respondent |
Four | 3 p.m. | CV120429 |
People vs. US Currency $33,882.92 $3,984.33 US Currency -Respondent |
Four | 3 p.m. | CV120429 |
People vs. US Currency $33,882.92 People of the State of California -Petitioner |
Four | 3 p.m. | CV120429 |
People vs. US Currency $33,882.92 Waldrop, Joshua Zebulon-Claimant |
Four | 3 p.m. | CV120429 |
Beilin, Benjamin Henri-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1105222A |
Roberson, Joshua David-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1204245 CR1202722 |
Rolff, Jarrett James-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1205877 CR1205365 |
Romero, Martin Jukich-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1204364 |
Scott, Ryan Keith-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1204619 |
Sharp, Miles B-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1204829 |
Sneed, Jeremy Christopher-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1300023 |
Vitolo, Darin Blaine-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1204549 CR1006578B |
Waldrop, Joshua Zebulon-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1205454 CR1203440 |
Weisbly, Marissa Alyson-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1300148 CR1205673 |
Barfield, Robert Brian-Defendant | One | 3 p.m. | CR1205925 |
Boudreaux, Scott Darrell-Defendant | One | 3 p.m. | CR1300300 CR1205667 CR1200456 |
Bullwinkel, David Robert-Defendant | One | 3 p.m. | CR1203529 |
Clark, Victoria Shirley-Defendant | One | 3 p.m. | CR1300180 CR1200434 CR1006145 |
Clark, Victoria Shirley Jane-Defendant | One | 3 p.m. | CR1300173 |
Dahm, Anthony Joseph-Defendant | One | 3 p.m. | CR1300228 CR1204025 |
Demontigny, Devon Jeane-Defendant | One | 3 p.m. | CR1200345 CR1105447 |
Maez, Deanna Marie-Defendant | One | 3 p.m. | CR1205505B CR1203902 CR1200517 CR1002781 CR1001677 |
G McGuire vs. R. James James, Robert -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC120454 |
G McGuire vs. R. James McGuire, Gerald -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | 5C120454 |
M. Collum vs. J. Vance Collum, Mitchell A-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC120453 |
M. Collum vs. J. Vance Knox, Nancy G-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC120453 |
M. Collum vs. J. Vance Vance, James B-Defendant |
Three | 3 p.m. | SC120453 |
Myrtletown Lumber vs. J. Puntonio Jim Puntonio Long Branch Const. -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC120096 |
Myrtletown Lumber vs. J. Puntonio Myrtletown Lumber & Supply Inc. -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC120096 |
Confidential | Three | 3 p.m. | CV120716 |