J U D G E D
Thursday, July 10, 2014’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Sims, Miranda Rochelle-Defendant | Four | 2 a.m. | CR1403386 CR1402450 |
Peel, Leon Rockwell-Defendant | Five | 5:30 a.m. | CR1403339 |
Aguirre, Fredy Parral-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403167 |
Anderson, Erik Gayler-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403209 CR1402619 CR1402022 |
Bennett, Clayton Adams-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403202 |
Bettis, Richard Leroy Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1303866 CR1204530 |
Blackwell, Ava Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403011 |
Boyd, Christopher Casey-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403163 |
Bramhill, Emily Saline-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403007 |
Brooks, Veronica Glenora-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1104027A |
Burrell, Candice Crystal-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403210 CR1305621 |
Castillo, Earl Ray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403020 |
Combs, Heather Laree-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401448 |
Dawson, James Sean Eric-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403161 CR1305387 CR1301785 CR1300082 CR1103039A |
Dennis, Shawn Letrel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403200 |
Dickson, Cory John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400871 |
Douangdao, Tou -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403008 |
Downing, Lisa Mary-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1203804 CR1203416 CR1202715 CR1002895 |
Earl, Jade Felecia-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1200576 |
Gerarden, Andrea Leigh-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403160 CR1401553 CR1301327 |
Hamrick, Ashley Rose-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402662 CR1401552 CR1 301370A CR1301033 |
Holappa, Karl Mathew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403166 |
Johnson, Jeremiah Hathaway-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300342 |
Jones, Heather M-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401604 |
Jones, Heather Michelle-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403231 CR1403204 CR1403049 CR1403030 CR1402546 CR1402500 CR1401461 |
Kimbrough, Jason Marvin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403009 |
Kingsley, Michael David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403004 |
Ledesma, Cohn David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403006 CR1400602 |
Littleboy, Eleesha Dawn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402044 CR1401337 CR1401160 CR1301847B |
lkeya, Rois -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403212 |
Long, Tony Jordan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403087 |
Macten, Torrey Virgil-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300888 |
Marcus, Gregory Hyman-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403010 |
Masten, Torrey Virgil-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1300888 |
McCovey, Notchko Paul Sr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301596 CR1300309 CR1007399 CR0905923 |
Monges, Macinda Leah Dollard-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403207 CR1402696 |
Montes, Charlie Joe-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403201 CR1401840 |
Nicholson, James Daniel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403013 |
Powell, Nicole Elizabeth-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403205 |
Richards, Darlene Derae-Defendant | Three | 8 a.m. | CR044375S |
Seiway, Kathryn Elizabeth-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403206 |
Sherer, Kenneth Edward-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402997B |
Sibley, Kellen James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403203 |
Sullivan, Daniel Paul-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403164 |
Swift, Meredith Lois-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403162 |
Titus, Micah James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403208 |
Velasco, Fermin -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403211 |
Venable, Dadami Laurel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400273 |
Venable, Geneva Dadami-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401601 |
Co. of Hum. vs. N. McCovey, Sr. County of Humboldt -Petitioner |
Three | 8:01 a.m. | FS960450 |
Co. of Hum. vs. N. McCovey, Sr. McCovey, Notchko Paul Sr-Respondent |
Three | 8:01 a.m. | FS960450 |
Co. of Hum. vs. N. McCovey, Sr. McCovey, Taihvoochi W.-Other Parent-Mother |
Three | 8:01 a.m. | FS960450 |
Gibbs, Jennifer Renee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403101 CR1402731 CR1402730 CR1400386 |
Greene, Lydia Marie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1304917 |
Lamont, Nolan Thomas-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR10041 75C |
Peel, Leon Rockwell-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1400190 |
Anderson, David Bernard Il-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1400854 |
A. Leeper vs. M. Swift Swift, Meredith L.-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL120187 |
A. Leepervs. M. Swift Leeper, Abraham H-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL120187 |
C. McCIelland vs. C. Castillo Castillo, Christopher John-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140301 |
C. McClelland vs. C. Castillo McClelland, Christine Ardis-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140301 |
C. Messina vs. S. Messina County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL060547 |
C. Messina vs. S. Messina Messina, Charisse -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL060547 |
C. Messina vs. S. Messina Messina, Scott -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL060547 |
C. Messina vs. S. Messina Russell, Jane -Grandparent |
Seven | 8:30 a.m. | FL060547 |
C. Messina vs. S. Messina Russell, Scott -Grandparent |
Seven | 8:30 a.m. | FL060547 |
C. Wilson vs. T Wilson Wilson! Galen -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140307 |
C. Wilson vs. T. Wilson Wilson! Thiesa -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140307 |
D. Wheeler vs. T. Humphrey County of Siskiyou -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL070575 |
D. Wheeler vs. T. Humphrey Humphrey, Tricia A-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL070575 |
D. Wheeler vs. T. Humphrey Wheeler, Dennis R-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL070575 |
Matter of: S. Beasley Beasley, Shawn C-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
Matter of: S. Beasley Brown, Janet E-Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
Matter of: S. Beasley Brown, Libby E-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
Matter oft S. Beasley Beasley, Stafford C Ill-Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
Matter ot S. Beasley Brown, James T-Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
M. Cortez vs. California Department of Transportation California Department of Parks and Recreation-Defendant |
Eight | 8:31 a.m. | DRI 20256 |
M. Cortez vs. California Department of Transportation California Department of Transportation-Defendant |
Eight | 8:31 a.m. | DRI 20256 |
M. Cortez vs. California Department of Transportation Cortez, Maile -Plaintiff |
Eight | 8:31 a.m. | DRI 20256 |
M. Cortez vs. California Department of Transportation Miller, Robert William-Defendant |
Eight | 8:31 a.m. | DRI 20256 |
Tree, Bodhi -Defendant | Four | 8:45 a.m. | CR1302250 |
Duffitt, Leanne Anne-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1201805 |
Duffitt, Leanne -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1301267 |
Emerson, Laura Denise-Defendant | Five | 1:30 p.m. | TR1208936 |
Emerson, Lauren Denise-Defendant | Five | 1:30 p.m. | TR1405753 |
Eslick, Alexander Beaden-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1202696 |
Garcia, Mario Marcel-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1402926 CR1004916 |
Hamrick, Ashley Rose-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1402662 |
Healy, Kevin Allen-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1402937 CR1402904 CR1402158 CR1202659 |
Kennedy, Corynn Marie-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1402981B |
Shephard, Michael Allan-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1302537 CR1005637 |
Shephard, Michael Allen-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR13048458 |
Shepherd, Michael Allan-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1005637 |
Stramaglia, Richard Scott-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1402900 |
Little, Dustin Edward-Defendant | Two | 1:30 p.m. | TR1400545 |
Confidential | Eight | 1:45 p.m. | CV140382 |
Mailer of: G. Tomlinson Humboldt County Tax Collector -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130265 |
Mailer of: H Hoim Hoim, Philomena -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140054 |
Matter Of: B, Calkins Calkins, Ellie K-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR090174 |
Matter Of: B. Calkins Calkins, Erling S-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR090174 |
Matter of: B. Gale American Express Bank -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130152 |
Matter of: B. Gale AscensionPoint Recovery Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 301 52 |
Matter of: B. Gale Athanas, Susan M.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 301 52 |
Matter of: B. Gale Department of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130152 |
Matter of: B. Gale Phillips & Cohen Assoc's, Ltd. -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130152 |
Matter Of: E. Calkins Harland Law Firm LLP -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR090174 |
Matter of: G. Tomlinson Tomlinson, Glennda F-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130265 |
Matter of: Harold Keith Scott Borgelin, Darlene -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 30197 PR130197 |
Matter of: Harold Keith Scott Borgelin, David -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130197 |
Matter of: Harold Keith Scott Coast Central Credit Union -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130197 |
Matter of: Harold Keith Scott Coast Central Credit Union .Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130197 |
Matter of: Harold Keith Scott Davis & Poovey, Inc -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130197 |
Matter of: Harold Keith Scott Scott, Harold Keith-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130197 |
Matter of: Harold Keith Scott Scott, Juanita -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130197 |
Matter of: Harold Keith Scott Scott, Robert-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130197 |
Matter of: H Hoim Hoim, Herbert L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140054 |
Matter of: J. Doolittle Doolittle, June -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130349 |
Matter of: J. Doolittle Freshour, Samuel J-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 30349 |
Matter of: J. Fuller Fuller, Joyce Marie-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140137 |
Matter of: J. Fuller Johnson, Patricia Ann-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140137 |
Matter of: J. Yoon Fitzgerald, Robert-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140138 |
Matter of: K. McKeag Butler, Patty -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140159 |
Matter Of: L. Latimer Carroll, Deborah -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PRI 20223 |
Matter Of: L. Latimer Carroll, Thomas -Respondent |
Eight | 2 p.m. | PRI 20223 |
Matter Of: L. Latimer Latimer, Linda L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 20223 |
Matter Of: L. Latimer Latimer, Timothy L-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 20223 |
Matter of: L. Millsap Buddy's Auto Center-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: L. Millsap Dept. of Child Support Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: L. Millsap Millsap, Loren W-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: L. Millsap Millsap, Lorrance Wayne-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: L. Millsap Roby, Jack -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: L. Millsap Roby, Monica-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: L. Millsap Swanson, Delana -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: L. Millsap Swanson, Delana -Objector |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: L. Millsap Swanson, Delana Rose-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: L. Millsap Will Kay -Administrator |
Eight | 2 p.m. | PR110317 |
Matter of: M. Sells-McCown McCown, Kermit-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140167 |
Matter of: M. Sells-McCown Sells-McCown, Mary C-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140167 |
Matter Of: S. Calkins Southern CA Assoc of Seventh Day Ad -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR090174 |
Matter of: S. Gale Gale, Betty Webber-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130152 |
Matter Of: S. Gan Gan, John Paul-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR120197 |
Matter Of: S. Gan San, Stephen L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR120197 |
Matter of: W. Boedecker Boedecker, Willard Roger Sr-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130182 |
Matter of: W. Boedecker Boedecker, William R Jr-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130182 |
Matter of: W. Boedecker Warren, Valerie -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 301 82 |
Matter of: W. Boedecker Wyman, Abigail -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR130182 |
Matter ot G. Tomlinson Pagano, Tanisha -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130265 |
Yoon, Paula Fitzgerald-Decedent | Eight | 2 p.m. | PR140138 |
Dale, Cody Allen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400067 CR1305332 CR1303258 |
Doolitfie, Rodney Lowell Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1302691 |
Doolittle, Rodney Lowell Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402012 |
Drummond, Harold Gene-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402576 |
Drummond, Harold Gene Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402093 |
Gillespie Rebecca Lyn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1204018 |
Gillespie, Rebecca Lyn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402677 |
Gobbel, Derrick James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403347 CR1400459 |
Gordon, Kathryn Jean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401247 |
Hebert, Patricia Gayle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1204623 CR1202938 CR1202190 CR1103561 |
Herman, Jeremy Scott-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305986A CR1304234A CR1201951 |
Hermanski, Jennifer Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1301574 CR1206000 |
Hillegeist, Michael Brian-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1 2041 38B CR1200825 CR1103425 CR1101847 |
Hull, Shanna Leann-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401122 |
Huse, Kim Michelle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305986C |
Iriarte, Nelsin Bernardo-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400900 |
Jackson1 Mikyo Leroy-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1301042 |
Jackson, Keith Clifford-Defendant | Five | 2 p.m. | 93CR0321S |
Jones, Erica Juanita-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1201971 CR1102127 |
Long, Alan Dorsie-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305009 |
Reed, Roger Allen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1102580 |
Reed, Roger Allen Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1104892 |
Richardson, Torn Lynn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1103228 |
Robinson, Michael Wray-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402306 |
Rocha, John Manuel-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1204208 |
Rodriguez, Larry Daniel Ill-Defendant | Four | 2 p.m. | CR13OIOOSA |
SandovalDiaz, Roberto -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402051 |
Shenk, Grant Wesley-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1002528 |
Slade, Frank Albert-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402522 CR1400646 CR1301361 |
Smithers, Louis James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403380 |
Stearns, Ryan Bradley-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1300302 |
Stevenson, Harley Clayton Ill-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1104955 |
Stockhoff, Timothy Lynn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305447 |
Tatro, Darrel Dwayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303181 |
Tufte, Blame Jon-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304490 |
Unutoa, Courtney Susanne Kaiulan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1 303873B |
Vanbeers, Sjoerd James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1205342 |
Vandeberg, Hubert Marc-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1002130 |
Williams, Tony Rowchester-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401351 |
Williams, Torry Rowchester-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401574 |
Wolfe, Kenneth Steve-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1101950 |
Wolfe, Kenneth Steven-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402618 CR1402496 |
Yocum, Kattie Rae-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304206 CR1301605 CR1004278 |
Adams, Lance Loren-Defendant | One | 2 p.m. | CR1104829 |
Arnold, James Kenneth Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401968 CR1202695 |
Asher, Derrick James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403381 |
Beland, Dylan Gray-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402023A |
Benbow, Michelle Daylene-Defendant | One | 2 p.m. | CR1200568 |
Bettencourt, Roy William Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402553 CR1301340A |
Bott, David Fredrick-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305925 |
Briggs, Ronald Arden-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402034 |
Butt, Andrew Valentine-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400988 CR1305926 |
Button, Patrick Wayne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401710 CR063458S |
Cantrell, Raylene Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305565 CR1303658 CRI2OIO9IA |
Cleveland, Kiani Merle-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305334 |
Curry, Evan Burton-Defendant | One | 2 p.m. | CR1203323 |
Eisma, Hilary Meghan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402023B |
Rice, Cashkoa Jade-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305368 |
People vs. $1,267.00 US Currency $1,267.00 US Currency -Respondent |
Two | 2 p.m. | CV140006 |
People vs. $1,267.00 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CV140006 |
People vs. $1267.00 US Currency Milette, Jean Sebastian-Claimant |
Two | 2 p.m. | CV140006 |
People vs. $4,433.25 US Currency $4,433.25 US Currency -Respondent |
Two | 2 p.m. | CV140227 |
People vs. $4,433.25 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CV140227 |
People vs. $4,433.25 US Currency Sebastien, Jean F-Claimant |
Two | 2 p.m. | CV140227 |
People vs. $8,900 US Currency $8,900 US Currency, Computer, Ipad -Respondent |
Two | 2 p.m. | CV130334 |
People vs. $8,900 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CVI 30334 |
People vs. $8900 US Currency Rawson, Julia A-Claimant |
Two | 2 p.m. | CVI 30334 |
Keene, Ray Mason-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403350 |
Langlo, Louis Ronald-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305514 |
Lewis, Jason Dwayne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1203015 |
Magpie, Charles Don-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303886 |
Malfatti, Brandon Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402106 |
McElroy, Paul Kenneth-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305216 CR1304740 CR1203860 |
Mendoza, Michelle -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402047A |
Merrill, Teresa Elizabeth-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1202482 CR1103264 |
Milette, Jean F Sebastian-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305876 |
Moffitt, Kurt Thomas-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1005008 |
Morgan, Melbourne Octavious-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1205956 |
Oloughlin, Sean Newell-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1103931 |
Parker, Antonio Derelle-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303835 |
Patrick, Dawson Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401033 |
Patrick, Kiyoshi Lauren-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302915 CR1300402 CR1201944 CR1200027 |
Rawson, Jack Lindsay-Defendant | Two | 2 p.m. | CR14020478 |
Rawson, Julia Anne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402047C |
Mailer of D. Barnhart Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130187 |
Mailer Of: M. Rhodes Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110219 |
Mailer of: N. Simpson Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR140082 |
Mailer Of: S. Reese Reese, Sherry A.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR26828 |
Mailer ot L. Andalman Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130184 |
Matter Of: B. Sturdivant Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI2000I |
Matter Of: B. Sturdivant Sturdivant, Bobby -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI2000I |
Matter Of: C. Breedlove Breedlove, Constance A.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR020062 |
Matter Of: C. Breedlove Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR020062 |
Matter Of: D. Hoffman, Ill Hoffman, Duane Andrew Ill-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR050216 |
Matter Of: D. Hoffman, Ill Hoffman, Duane Andrew Jr-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR050216 |
Matter Of: D. Hoffman, Ill Hoffman, Maria L-Objector |
Eight | 2:15 p.m. | PR050216 |
Matter of: D. Titlow Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130169 |
Matter of: D. Titlow Titlow, Denise Marie-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 301 69 |
Matter Of: E. McCarty McCarty, Eva -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR090100 |
Matter Of: E. McCarty Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRO9OIOO |
Matter of: F. Weeks Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120041 |
Matter of: F. Weeks Weeks, Frances H-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20041 |
Matter Of: J. Pedersen Pedersen, Jeffrey Lee-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR25906 |
Matter Of: J. Pedersen Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR25906 |
Matter Of K. Carrico Carrico, Kirk T-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110098 |
Matter Of K. Carrico Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110098 |
Matter of: L. Andalman Andalman, Leslie J-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130184 |
Matter Of: L. Freemantle Freemantle, Bob -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040099 |
Matter Of: L. Freemantle Freemantle, Lily -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR040099 |
Matter Of: L. Freemantle Freemantle, Vincent -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040099 |
Matter Of: M. Boije Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR22275 |
Matter of: M. Clancy Clancy, Michael S.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30083 |
Matter of: M. Clancy Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30083 |
Matter Of: M. Rhodes Rhodes, Margaret -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110219 |
Matter Of: M. Rose Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR23507 |
Matter Of: M. Rose Rose, Melodie -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR23507 |
Matter of: N. Clark Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130173 |
Matter Of N. Davis Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110079 |
Matter Of: N. Davis Davis, Nettie -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110079 |
Matter Of: R. Rice Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR23070 |
Matter Of: R. Rice Rice, Robert P.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR23070 |
Matter Of: S. Diet Diet, Stanley Richard-Minor |
Eight | 2:15 p.m. | PR070284 |
Matter Of: S. Diet Diet, Steven J-Decedent |
Eight | 2:15 p.m. | PR070284 |
Matter Of: S. Dietz Mamer, Lynette M-Guardian |
Eight | 2:15 p.m. | PR070284 |
Matter of: T, Costa Costa, Mark -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20092 |
Matter of: T. Costa Costa, Alexa -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120092 |
Matter of: T. Costa Costa, Tawnya Ann-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20092 |
Matter Oft M. Boije Boije, Mark Charles-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR22275 |
Matter ot N. Simpson Simpson, Nancy K-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140082 |
Matter ot R. Clark Clark, Robert -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130173 |
Matter Ot S. Reese Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR26828 |
Barnhart, Donna -Conservatee | Eight | 2:15 p.m. | PR130187 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR960181 PR930073 PR23620 PRI 30095 PR120125 PR050027 |
ALPHA CALEP'ThAR ALL COURTROOMS Dellera, Ladonna Dee-Defendant |
Five | 3 p.m. | CR1402008 |
People vs. $3,200 US Currency $3,200 US Currency -Respondent |
Five | 3 p.m. | CV140338 |
People vs. $3,200 US Currency Easley, Isaiah Rei-Claimant |
Five | 3 p.m. | CV140338 |
People vs. $3,200 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 3 p.m. | CV140338 |
Day, Jerod William-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 403217A |
DelgadoBueno, Carmen Alexa-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401991 |
Dollar, Homer Leslie-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401658 |
Dollar, Homer Leslie IV-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402982 |
Easley, Isaiah Rei-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402220A |
Easley, Uriah Koda-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402220B |
Flemens, Carl Rowe-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1303811 |
Fontaine, Beth Renee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402767 CR1402092 CR1105370 |
Hall, Richard Scott-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402456 CR1400527 CR1400421A CR1400147 CR1304118 |
Harris, Jordan Benjamin-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403254 CR1002082 |
Hayden, Sean Winterhawk-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1304996 CR1304041 |
Hillegeist, Michael Brian-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402686 CR1305841 CR1 2041 38B CR1200825 CR1103425 CR1101847 |
Howard, Dion Devon-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402431 |
Johnson, Brandon Michael-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402944 CR13029168 CR1101128 |
Juan, Gary Gilbert Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401852 CR1303206 CR1203104 CR1103532 CR1102703 CR1003947 |
Parks, William Dean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1305062B |
Cringle, Brandi Lynn-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1200754 |
Kircher, Jackson Charles Eli-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1402195 |