J U D G E D
Thursday, Nov. 20, 2014’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Williams, Gary Keith-Defendant | Three | 6 a.m. | CR1204584 |
J. Weeks vs. H. Weeks Weeks1 Harry -Respondent |
Seven | 6:30 a.m. | FL130056 |
Zanten, Jessie Van-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405549 |
Ames1 Timothy Wayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402110 |
Bohanon, Clayton Charles-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403221 CR1202166 |
Cotherman, Bruce Richard-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405541 |
Dahi, Deborah Mae-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405176 |
Hawkins, Kamal Rashad-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405545 |
Hendrickson, Justin Moore-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405639 CR1405068 |
Lamb, Andrew Evans-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402466 |
Maguire, Kevin Michael Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1310033 CR1405542 |
Morgan, Ryan Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR11035428 |
Morgan, Ryan Bradley-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405539 |
Pratt, Chelsey Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402935D CR1400666 CR12014788 |
Tchalev, Borislav -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405501 |
Titus, Wanda Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405544 |
Vandalsem, Gary William-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405415 CR1204533 CR1201909 |
Wilham, Jordan Ray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405546 |
Williams, Gary Keith-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405548 CR1305150 CR1103977 CR1102250 |
Younger, Beverly Anne Star-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1305375 |
Workman, Elmy A-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1202409 |
Costa, Troy Kevin-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1404288 |
A. Bowers vs. R. Moore Bowers, Alyssa Anne-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | CP140118 CP130535 |
A. Bowers vs. R. Moore Moore, Ryan Joseph-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | CP130535 |
A. Chase vs. D. Chase Bugenig (Chase), Ann Marie-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL090403 |
A. Chase vs. D. Chase Chase, Dennis -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL090403 |
A. Chase vs. D. Chase County of Humboldt -DOSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL090403 |
Co. of Hum. vs. A. Flares Ferris, Brittany D.-Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | FS090425 |
Co. of Hum. vs. A. Flares Flores, Anthony -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS090425 |
Co. of Hum. vs. A. Sores County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS090425 |
County of Humboldt vs Jonah Taylor County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS100453 |
County of Humboldt vs Jonah Taylor Fonseca, Cristina -Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | FSI 00453 FS100453 |
County of Humboldt vs Jonah Taylor Taylor, Jonah K-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS1 00453 FS100453 |
J, Weeks vs. H. Weeks Weeks, Jane C-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30056 |
K. Bentler vs. E. Bentler Bentler, Eric -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL010149 |
K. Bentler vs. E. Bentler Bentler, Kathleen -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL010149 |
Matter Of: T. Watson Brown, Pamela -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR020215 |
Matter Of: T. Watson Deveraux, Tiffany M-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR020215 |
Matter Of: T. Watson Watson, Christopher M-Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR020215 |
Matter Of: T. Watson Watson, Darrell -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR020215 |
Matter Of: T. Watson Watson, Taylor N.-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR020215 |
Matter Of: T. Watson Yurok Tribe -Real Party in Interest |
Seven | 8:30 a.m. | PR020215 |
Barisdale, Roger Samuel-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1403756A |
Cortez, Froilan -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1102926 |
Hilderbrand, Josiah Michael-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1405475 CR1303721 |
Hoffarth, Caleb Weston-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1404466 CR1403561 CR1402877 |
Kistler, Nicholas I-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1205927 |
Kistler, Nicholas lnskip-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1404918 CR1404373 CR1404287 CR1400585 CR1400100 |
Richardson, Shellie Marie-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1304652 |
Sanford, Barry John-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1401326 |
Valdez, Joshua Joel-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1405484 |
ft Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou Broese Van Groenou, Russell W-Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FL100373 |
R, Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou Broese Van Groenou, Fritzi 8-Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL100373 |
S. Spain vs. R. Jones Jones, Ruben -Respondent |
Seven | 9 a.m. | CP140255 |
S. Spain vs. R. Jones Spain, Savanna -Petitioner |
Seven | 9 a.m. | CP140255 |
W. Bailey vs. T, Jamerson Jamerson, Tyra -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL130347 |
W. Bailey vs. T. Jamerson Bailey, William -Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FL130347 |
L. Millsaps vs. S. Milisaps Millsaps, Sheila J-Respondent |
Six | 9:30 a.m. | FL140378 |
L. Millsaps vs. S. Millsaps Millsaps, Lonnie R-Petitioner |
Six | 9:30 a.m. | FL140378 |
Christensen! Damien William-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1401709 |
Alexander1 Phillip Roberto-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404578 |
Barnwefl, Madeline Louise-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405191 |
Bell, Richard Austin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403718 |
Castillo, Earl Ray-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403020 |
Creech, James Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404411 |
Crowley, Timothy James Il-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404580 CR1300685 CR1203063 CR1201450 |
Evans Larisa Katharine-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1303516 |
Evans, Larisa Katharine-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1203509 |
Frazel, Coiy Todd-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404029 |
Frazel, Cory Todd-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402636 |
Hastings, Stephen Paul-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404627 |
Loftis Wendy April Elizabeth-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403437 |
Mesch, Michael Alan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402275 |
Mildbrandt, Matthew John-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404424 |
Northern, Brendan Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404793 |
Rogers, Matthew Martin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401492 |
Stebner, Brenda Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404607 |
White, Jessica Darlene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405156 |
D. Dougherty vs. K, Dougherty Dougherty, Kevin -Respondent |
Three | 1:29 p.m. | FLI 201 08 |
D. Dougherty vs. K. Dougherty CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:29 p.m. | FL120108 |
D. Dougherty vs. K. Dougherty Countyof Humboldt-DOSS |
Three | 1:29 p.m. | FLI2OIOB |
D. Dougherty vs. K. Dougherty Dougherty Darlene-Petitioner |
Three | 1:29 p.m. | FL120108 |
D. Dougherty vs. K. Dougherty Dougherty, Darlene -Petitioner |
Three | 1:29 p.m. | FLI2OIOB |
D. Dougherty vs. K. Dougherty Dougherty, Kevin -Respondent |
Three | 1:29 p.m. | FLI2OIOS |
D. Deike vs. C. Copp Copp, Christina -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FLI 20556 |
D. Deike vs. C. Copp Copp, Christina-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL120556 |
D. Deike vs. C. Copp Deike, Dustin T-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FLI 20556 FL120556 |
Hickok, Benjamin Soren-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1205620 |
Russell, Michael Lee Hoyt-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1401931 CR1400980 |
Straub, Brian Scott-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1405330 |
Weaver, Russell Mahlon-Defendant | Four | 1:30 p.m. | TR1416458 |
Wentworth, Michael Daniel-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1405332 |
Wright, Mark Jonathan-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1404948 CR1305110 |
Arredondo, Esteban Domingo-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1300920A CR1 300920A CR1 204858A |
Booth, Judith Darlene-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1405375 CR1400604 CR1205539 CR093560S |
Bussell, Virgil Owen-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1001056 |
Bussell, Virgil Owen Jr-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1405067 |
B. Lunin vs. M. Hayes County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080464 |
B. Lunin vs. M. Hayes Hayes, Melissa -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL080464 |
B. Lunin vs. M. Hayes Lunin, Boris -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080464 |
B. Lunin vs. M. Hayes Lunin, Brennan Michael-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FL080464 |
Christine Gardner vs Robert Robinson Co of San Diego -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110256 |
Christine Gardner vs Robert Robinson CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110256 |
Christine Gardner vs Robert Robinson Gardner, Christine M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110256 |
Christine Gardner vs Robert Robinson Robinson, Robert L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110256 |
Co. Cf Hum. vs. D. Dunn County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS960032 |
Co of Humboldt et al vs John Yeend County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | P5920295 |
Co of Humboldt et al vs John Yeend McDorman, Stacey A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS920295 |
Co of Humboldt et al vs John Yeend Yeend, John Bryan-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS920295 |
Co. of Humboldt vs. Christine Dunivin Contreras, Frank J. Jr-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS090043 |
Co. of Humboldt vs. Christine Dunivin County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090043 |
Co. of Humboldt vs. Christine Dunivin Dunivin, Christine L.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090043 |
Co of Humboldt vs Jeffrey Osborne County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | P5901022 |
Co of Humboldt vs Jeffrey Osborne Leonardo, Tawny-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS901022 |
Co of Humboldt vs Jeffrey Osborne Osborne, Jeffrey E-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | F5901 022 |
Co. of Humboldt vs. John Wiley, II County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060619 |
Co. of Humboldt vs. John Wiley, II Wiley, II, John D.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060619 |
Co. of Humboldt vs. John Wiley, II Williams, KC -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS060619 |
Co of Humboldt vs Richard VanLoon County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | P5969 |
Co of Humboldt vs Richard VanLoon Smith, Tern L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS969 |
Co of Humboldt vs Richard VanLoon Vanloon, Richard Wayne-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS969 |
Co of Humboldt vs Steven Clark Clark, Steven W-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5120221 |
Co of Humboldt vs Steven Clark County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120221 |
Co of Humboldt vs Steven Clark Greenfield, Jessica F-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS120221 |
Co. Of Hum. vs. 0. Bretz County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | P5980921 |
Co. Of Hum, vs. 0. Dunn Cox, Bryan E.-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | F5960032 |
Co. Of Hum. vs. D. Bretz Bretz, Drew -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | F5980921 |
Co. Of Hum. vs. D. Bretz Calton, Heidi -Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5980921 |
Co. Of Hum. vs. D. Burniesci Shinn, Naomi M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS990029 |
Co. Of Hum. vs. D. Burriesci Buresci, Dennis -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS990029 |
Co. Of Hum. vs. D. Burriesci County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS990029 |
Co. Of Hum. vs. D. Dunn Mikeshin (Dunn), Dawn Marie-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS960032 |
Co. Of Hum. vs. J. Ausiello Ausiello, Joseph Anthony-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS940226 |
Co. Of Hum. vs. J. Ausiello Ausiello, Nina M.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS940226 |
Co. Of Hum. vs. J. Ausiello County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | P5940226 |
Co. of Hum. vs. J. Beyer Beyer, Jacob P-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050880 |
Co. of Hum. vs. J. Beyer Brazil, Megan A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS050880 |
Co. of Hum. vs. J. Beyer County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050880 |
Co. of Hum. vs. J. Wilson County Of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS010757 |
Co. of Hum. vs. J. Wilson Pollard, Michelle J-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS010757 |
Co. of Hum. vs. J. Wilson Wilson, James P-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS010757 |
Co. Of Hum. vs. R. Vanloon County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5950894 |
Co. Of Hum. vs. R. Vanloon Vanloon, Richard Wayne-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS950894 |
Co. Of Hum. vs. R. Vanloon Yates, Angela R-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS950894 |
Co. of Hum. vs, S. Carroll County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS051049 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll Carroll, Sarah M.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5051049 |
Co. of Hum. vs. T. Wallace, Jr Wallace, Thomas L. Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS080468 |
Co. of Hum. vs. T. Wallace, Jr. Chandler, Kristen R.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5080468 |
Co. of Hum. vs. T. Wallace, Jr. County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5080468 |
County of Del Node vs Melissa McDonald County of Del Node -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130378 |
County of Del None vs Melissa McDonald Mcdonald, Melissa -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130378 |
County of Del Norte vs Melissa McDonald County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS130378 |
County of Del Norte vs Melissa McDonald Serna, Joshua C-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS130378 |
County of Humboldt vs. Antone Prosser County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS960730 |
County of Humboldt vs. Antone Prosser Daetweler, Tonia M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS960730 |
County of Humboldt vs. Antone Prosser Prosser, Antone Lawrence-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS960730 |
County of Humboldt vs Jacob Lane County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS100370 |
County of Humboldt vs Jacob Lane Lane, Jacob C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS100370 |
County of Humboldt vs Jacob Lane Manjarrez, Katherine R-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS100370 |
County of Humboldt vs Loren Lenhart County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI 10114 |
County of Humboldt vs Loren Lenhart Lenhart, Loran M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSIIOII4 |
D. Corbridge vs. J. Stavola Corbridge, Dale Kelly-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL070573 |
D. Corbridge vs. J. Stavola Corbridge, Willow-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FL070573 |
D. Corbridge vs. J. Stavola County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL070573 |
D. Corbridge vs. J. Stavola Stavola, Jennifer Ann-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL070573 |
D. Jeannotte vs. F, Chapman Jeanotte, Denise R.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050795 |
D. Jeannotte vs. F. Chapman Chapman, Frank D.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5050795 FS050795 |
D. Jeannotte vs. F. Chapman County of Humboldt -DOSS |
Three | 1:30 p.m. | FS050795 |
D. Jeannotte vs. F. Chapman Jeanotte, Denise R.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050795 |
Jeffery Waggener vs Aliyya Eaton County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS140076 |
Jeffery Waggener vs Aliyya Eaton Eaton, Aliyya -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5140076 |
Jeffery Waggener vs Aliyya Eaton Waggener, Jeffery -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140076 |
Jennifer Kartes vs Herbert Kartes CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110249 |
Jennifer Kartes vs Herbert Kartes Kartes, Herbert David-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110249 |
Jennifer Kartes vs Herbert Kartes Roby, Jennifer Kay-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110249 |
J. Moore vs 0. Russell Moore, Jennifer E.-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS030255 |
J. Moore vs 0. Russell Russell, Owen E.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS030255 |
L. Budde vs. J. Liles Budde, Leihia Joan-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130574 |
L. Budde vs. J. Liles County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130574 |
L. Budde vs. J. Liles Liles, James Walker-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130574 |
L. Juarez vs. M. Leon County of Humboldt -DOSS |
Three | 1:30 p.m. | FL090570 |
L. Juarezvs. M. Leon Juarez, Luis -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL090570 |
M. Hoffman vs. D. Gallagher Center for Child Advocacy -Court Investigator |
Three | 1:30 p.m. | FL020274 |
M. Hoffman vs. D. Gallagher CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL020274 |
M. Hoffman vs. D. Gallagher Gallagher, Darren D.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL020274 |
M. Hoffman vs. D. Gallagher Hoffman, Merry F.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL020274 |
M. Matlock vs. M. Walters CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL070026 |
M. Matlock vs. M. Walters Matlock, Michael -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL070026 |
M. Matlock vs. M. Walters Walters, Monica -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL070026 |
State of Idaho vs Derek Hughes County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes Hughes, Derek A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSIIOO2S |
State of Idaho vs Derek Hughes State of Idaho -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Missouri vs. R. Robinson CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS060551 |
State of Missouri vs. R. Robinson Robinson, Robert -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060551 |
State of Missouri vs. R. Robinson State of Missouri-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060551 |
T. Osborne vs. J. Osborne CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL050547 |
T. Osborne vs. J. Osborne Osborne, Jeffrey -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL050547 |
T. Osborne vs. J. Osborne Osborne, Tammy -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL050547 |
Leon, Manuela -Respondent | Three | 1:30 p.m. | FL090570 |
Korte, Jeremy Rains-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1305712 |
McKune, Carrie Lanette-Defendant | Two | 1:30 p.m. | TR1415671 |
Muro, Linnie Chadena-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1403421 |
Muro, Linnie Charlena-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1203471 |
M. Rabies vs. R. Barneft Barnett, Roxanne -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140353 |
M. Rabies vs. R. Barneft Ramett, Mark -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140353 |
M. Rabies vs. R, Barnett Barnett, Rebecca -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140353 |
M. Robles vs. R. Bamett Robles, Marcus -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140353 |
Mailer of J. Swanlund Swanlund, Joyce -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140153 |
Matter at L. Belak Belak, Peter C-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 30320 |
Matter of: A. Cortinas Low trust Low, David H-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140255 |
Matter of: C. Moon Cannafax, Greg -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140103 |
Matter of: C. Moon Dept. of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140103 |
Matter of: C. Moon Moody, James -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140103 |
Matter of: C. Moon Moon, Carl Lewis-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140103 |
Matter of: C. Moon Vorpahl, Althea -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140103 |
Matter of: D. Overbey Overbey, Deanna M-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140128 |
Matter of: D. Overbey Overbey, Janice -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140128 |
Matter of: D. Perkins Perkins, Donald Roger-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140257 |
Matter of: D. Silva Silva, David I-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 40112 |
Matter of: E. Klemzak Klemzak, Emily D.-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140268 |
Matter of: E. Klemzak Klemzak, Tom -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 40268 |
Matter of: H. Stewart Stewart, Suellen Plummer-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140252 |
Matter Of: I. Ammon Special Needs Trust Ammon, Isaiah -Beneficiary |
Eight | 2 p.m. | PR090053 |
Matter Of: I. Ammon Special Needs Trust Wells Fargo Bank N A -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR090053 |
Matter of: J. Sights Hansen, Brinie Lynn-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140265 |
Matter of: J. Sights Sights, Janice A-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140265 |
Matter of J. Swanlund Fullerton, John B-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140153 |
Matter of J. Swanlund Seely, Susan J-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140153 |
Matter of K. Hopkins Eureka Internal Medicine -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 30304 |
Matter of K. Hopkins Evans-Roy, Lorena Andelain-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130304 |
Matter of K. Hopkins Hopkins, Kathryn Irene-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 30304 |
Matter of K. Hopkins J & L Collection Services, Inc -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130304 |
Matter of K. Hopkins Professional Credit Management Inc -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130304 |
Matter of K. Hopkins Stanislaus Credit Control Service -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130304 |
Matter of K. Hopkins State of Calif. Franchise Tax Board -Previous Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130304 |
Matter of K. Hopkins Time Investment Company Inc -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130304 |
Matter of: L. Beiak Belak, Lois R-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130320 |
Matter of Stockton Family Trust Chilson, Karen -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR1 40272 |
Matter of: Stockton Family Trust Stockton Family Trust -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140272 |
Matter oft H. Stewart Stewart, Hector Hugh-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140252 |
Matter of: V. Marshall Burgess, Jennifer-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140274 |
Matter of: V. Marshall Marshall, Virginia -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140274 |
Matter of: V. Marshall Singleton, Jennifer -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140274 |
Matter of: W. Eubanks Eubanks, Kimberly Carene-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140095 |
Matter of: W. Eubanks Eubanks, William Dale-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140095 |
Matter ot A. Cortinas Low trust Low, Kevin M-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140255 |
Matter ot D. Perkins Vasquez, Randall B-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140257 |
Matter ot D. Silva Silva, Paul A-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140112 |
Edwards, Stephen Larry-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1004175A |
Elliott, Dale Otto-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405273 CR1402070 CR1304575 CR1303798B |
Ellis, Robert 0-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1300755 CRI2O2IOOA |
Ellis, Robert G-Defendant | Five | 2 p.m. | CRI2O2IOOA |
Ellis, Robert Glenn Adam-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1003681 |
Fales, Jody Daniel-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405533 |
Fernandez, Rudolph Valentino-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400688A |
Flemens, Carl Rowe-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303811 |
Fredericks, Melissa Lauren-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1104657 CR1101408A |
Gerard, Jeremiah Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305944 CR1304910 |
Gillespie, Rebecca Lyn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1204018 |
Gonzales, Aaron Garth-Defendant | Five | 2 p.m. | CR013732S CR01 3729S |
Griesbach, Wayne Curtis-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205319 |
Hannah, Sasha Kathleen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401551 CR1303535A |
Herman, Steven Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405282 CR1400467 |
Hilderbrand, Josiah Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303721 |
Holt, Bryan James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303901 |
Hunsucker, Gerald Bruce Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404890A |
John, Shelly Elaine-Defendant | Five | 2 p.m. | CR0361195 CR036119S |
Johnson, Kenneth James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1300390 |
Long. Alan Dorsie-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305009 |
Macias, Justin Anothony-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400688B |
Olomon, Joshua Dean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400688C |
Seladoki, Jennifer Michelle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR14048908 |
Quigley, Jacob Edward Mills-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305080 |
Rager, Michael Jacob-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1103042 |
Rainbolt, Angelina Maria-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400849 |
Rees, Jeffrey Dee JR-Defendant | Four | 2 p.m. | CR093860S |
Reidel, Rosco Keegan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405635 CR1404279 CR1304111 CR1303111B |
Renier, Nathan Paul-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400972 |
Riddle, Richard Nelson-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403617 |
Robinson, Dawnice Renae-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401 030A |
Royal, Mark Andrew-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403915 CR1403368 |
Rutledge, Joseph Randal-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404292 |
Sampay, Tina -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1201451 |
Seher, Zachariah Aaron-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400090 |
Serna, Tern Ann-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1002445 |
Smith, Margaret Michele-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1006982A CR090989S |
Stockhoff, Timothy Lynn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305447 |
Swift, Meredith Lois-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405656 CR1404385 CR1403162 |
Vanduzer, Michael Bradley-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405444 CR1301831 CR1003293 |
Wight, Danielle Renee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302308 |
Wright, Damon Patrick-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1007028 |
Wright Damon Patrick Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403252 |
Wright, Damon Patrick Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405535 |
Wright, Sweet Melody-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405490 CR1401986 CR1304672 CR1302887 |
Asbury, Kevin Rod-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402785 |
Backman, Joshua Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403444 |
Bell, Cassion Jehial-Defendant | One | 2 p.m. | CR1101460 CR1006629A |
Bettencourt, Curtis Daniel-Defendant | One | 2 p.m. | TR1409187 CR1403114 CR1403014 CR1402822 CR1402314 CR1303411 |
Blaquelourde, Thomas Deacon-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401846 CR1400860 |
Boswell, Nicholas Paul-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402142 |
Burke, Jillian Alicia-Defendant | One | 2 p.m. | CR1103613 |
Colborn, Jacob Alan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401169 CR1305534A |
Comstock, Brian Edward-Defendant | One | 2 p.m. | CR0905575 |
Curiel, Aracely -Defendant | One | 2 p.m. | CR1401543 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency $129860.00 U.S. Currency -Respondent |
Two | 2 p.m. | CV120697 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CV120697 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency Pratts, Tarah Danielle-Claimant |
Two | 2 p.m. | CVI 20697 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency Pratts Timothy Matthew-Claimant |
Two | 2 p.m. | CV120697 |
People vs. $2,856.96 US Currency Pretto, Jay -Claimant |
Two | 2 p.m. | CV140351 |
People vs. $2,858.96 US Currency $2,858.96 US Currency -Respondent |
Two | 2 p.m. | CV140351 |
People vs. $2,858.96 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CV140351 |
People vs. $38,000 US Currency $38,000.00 US Currency-Respondent |
Two | 2 p.m. | CV140218 |
People vs. $38,000 US Currency Ross, Jennifer-Claimant |
Two | 2 p.m. | CV140218 |
People vs. $38,100 US Currency $38100 US Currency-Respondent |
Two | 2 p.m. | CV140216 |
People vs. $38,100 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CV14021 6 |
People vs. $38100 US Currency Pretto, Jay -Claimant |
Two | 2 p.m. | CV140216 |
People vs. $40,958.96 US Currency $40,958.96 US Currency -Respondent |
Two | 2 p.m. | CV140325 |
People vs. $40,958.96 US Currency Ross, Jennifer -Claimant |
Two | 2 p.m. | CV140325 |
People vs. $40958.96 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CV140325 |
People vs. 538,000 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CV140218 |
Kemp, Neil Eugene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401150 CR1303319 CR1303161 CR1301496 |
Kemps, Sean Paul-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401074 |
Kemps, Sean P-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303010 CR1302624 |
Knight, Charles Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404327 CR1401092 CR1305754 CR1305213 |
Knight, Charles Junior Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305144 |
Ladd, Jamie Dean-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1202474 |
Lopez, Yohan Perez-Defendant | Two | 2 p.m. | CR980099CM |
Malfatti, Brandon Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402106 |
Maples, Keysha Dawn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1005778 |
May, Michael Leekimo-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405667 |
Maynard, Amber Elizabeth-Defendant | Two | 2 p.m. | CRIIO3OS3B |
McQueen, Marvin Ray-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403595 CR1202383 |
Mell, Christopher Glenn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403910 CR1403905 |
Melvin, Royce Earl li-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1100413 |
Middieton, Matthew James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405669 |
Mirkin, Alexander Blaker-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405353 CR1401977 |
Moore, Michael Eugene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404405 CR1301220 CR1 202477B |
Morrow, Larry Clinton-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400193 |
Parker, Lloyd Lane-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400225 CR1301803 |
Pendergrass, Cory Adam-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1300366 |
Perry1 Annalise -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1300496 |
Prails, Tarah Danielle-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303269A |
Pratts, Tarah Danielle-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 205594A |
Pratts, Timothy Matthew-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 303269B CR1205594B |
Pretto, Jay Steven-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402563A |
Quinn, Daniel Edward-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1204624 |
Ross, Jennifer Nicole-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402563B |
Mailer Of: H. Goad Goad, Jo Ann-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Mailer Of: J. Rose Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR25168 |
Mailer of: S. West West, Stella L.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140262 |
Matter of: B, Palmer Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140258 |
Matter of: B. Palmer Palmer, Beatrice E.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140258 |
Matter Of: D. Cevolani Cevolani, Dana Ann-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR100227 |
Matter Of: D. Cevolani Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR100227 |
Matter of: F. Megazzi Megazzi, Felix E-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120152 |
Matter Of: H. Goad CourtCall, LLC -Creditor |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard H.-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard J.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: I, Ammon Ammon, Erick C-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR090308 |
Matter Of: I. Ammon Amman, Nicole' J-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR090308 |
Matter Of: I. Ammon Ammon, Isaiah Erick-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR090308 |
Matter Of: I Rose Rose, Joyce -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR25168 |
Matter of: J. Leishman Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30317 |
Matter of: J. Leishman Leishman, Jean Vicky-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30317 |
Matter Of: J. Salas Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR100195 |
Matter Of: J. Salas Salas, Juana -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR100195 |
Matter of: J. Spada Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140079 |
Matter Of: K. Francis Francis, Doris I-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20283 |
Matter Of: K. Francis Francis, Kenneth -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20283 |
Matter Of: K Tritten Tritten, Katherine -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR25166 |
Matter Of: K. Tritten Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR25166 |
Matter of: N. Ford Ford, Nesbit-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140120 |
Matter of: N. Ford Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140120 |
Matter of S. West Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140262 |
Matter Of: W. Haasis Haasis, Walter -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR27766 |
Matter Of: W. Haasis Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR27766 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR140266 PR130324 PRI 20309 |
Matter of: J. Spada Spada, Jennifer Jeanette-Conservatee |
Eight | 2:16 p.m. | PR140079 |
Confidential | Eight | 2:16 p.m. | PRI 20210 |
Hickok, Benjamin Soren-Defendant | Five | 2:30 p.m. | CR1205620 |
Co of Humboldt vs Jake Hogan County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | P5140130 |
Co of Humboldt vs Jake Hogan Hogan, Jake R-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS140130 |
Co of Humboldt vs Jake Hogan Hogan, Melissa W-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS140130 |
Co of Humboldt vs Seth Gaynor County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS140050 |
Co of Humboldt vs Seth Gaynor Gaynor, Seth D-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS140050 |
Co of Humboldt vs Seth Gaynor Nau, Elise A-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS140050 |
Co of San Bernardino vs Marc Brodell Brodell, Marc D-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS130128 |
Co of San Bernardino vs Marc Brodell CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 2:30 p.m. | F5130128 |
Co of San Bernardino vs Marc Brodell County of San Bernardino -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | P5130128 |
Co of San Bernardino vs Marc Brodell Guadmauz, Stephany J-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | F5130128 |
County of Humboldt vs Ronald Smith County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | P5931280 |
County of Humboldt vs Ronald Smith Hawke, Ruby Joy-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS931280 |
County of Humboldt vs Ronald Smith Smith! Ronald Glenn-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS931280 |
D. Martin vs. J. Martin County of Humboldt -DOSS |
Three | 2:30 p.m. | FL050259 |
D. Martin vs. J. Martin Martin, Desiree L-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL050259 |
D. Martin vs. J. Martin Martin, Jonathan P-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL050259 |
J. Johnson vs. M. Pittman County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL070284 |
J. Johnson vs. M. Pittman Johnson, Jennifer -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL070284 |
J. Johnson vs. M. Pittman Pittman, Michael -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL070284 |
David, Jonathan S-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405434 CR1 302591A CR1201899 |
Fales, Jody Daniel-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405533 |
Fares, Jody Daniel-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1301410 |
Gordon, Kathryn Jean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405529 CR1401247 |
Gurnett, Nicholas Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405333 CR1402122 |
Horn, Michael Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1404638 |
K. Halley vs. A. Rose County of Humboldt -DOSS |
Four | 3 p.m. | FL110603 |
K. Halley vs. A. Rose County of Humboldt-DOSS |
Four | 3 p.m. | FL110603 |
K. Halley vs. A. Rose Halley, Kurtis -Petitioner |
Four | 3 p.m. | FL110603 |
K. Halley vs. A. Rose Johnson, Brandon -Other Parent-Father |
Four | 3 p.m. | FL110603 |
K. Halley vs. A. Rose Rose, Amy -Respondent |
Four | 3 p.m. | FL110603 |
K. Halley vs. A. Rose Rose, Amy-Respondent |
Four | 3 p.m. | FL110603 |
Cast, James Avery-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1404229 |
King, John Paul-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1405563 |
Okelly, Reshawn L-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1103326 |
O'kelly, Reshawn Lindsay-Defendant | Two | 3 p.m. | CR085054S |
Okelly, Reshawn Lindsay-Defendant | Two | 3 p.m. | CRIZOO9O9A |