J U D G E D
Tuesday, Feb. 10, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alvarado, Carlos -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500299 |
Baassiri, Giovanni Omar-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500514 |
Baker, Susan Amber-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405510 CR082800AS |
Baker, Susan Amber-Delendant | Three | 8 a.m. | CR1500276 |
Bobis, Craig Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500350 |
Colegrove, Francis -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405963 CR1405855 CR1404269 CR1402333 CR1401556 |
Crowl, Christopher Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500513 CR1202794 |
Dunn, Steven Clyde-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500395 |
Emery, Katherine Elizabeth-Defendant | Three | 8 a.m. | TR0821 999 CR1500296 |
George, Peter Theodore-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500492 CR1500295 |
Hummel, Vanya Ericson-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500277 |
Liebe, David Bruce-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301912 CR1300729 |
Liebe, David -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400123 |
Maxfield, Leticia Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | TR0605325 CR1404421 |
Maxfleld, Leticia Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404421 |
Mendel, Barbara Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1205009 |
Mitchell, Craig Allen Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500518 |
Rivas, Shante Retna Littlefea-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404757A |
Watkins, Brad Wayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500297 |
Burgess, Anthony Manuel Christop-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1500450 CR1500339 |
Confidential | Eight | 8:30 a.m. | CVI 50071 |
Derosa, Steven John-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1405213 CR1404400 CR1303494 |
Fonseca, Manuel -Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1204444 |
Grzymski, Thomas John-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1500452 CR1404784 CR1404372 CR1 303317A CR1303138B CR1302116 CR1202896 |
Howe, Donielle Aja-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1500517 CR1402941 |
Huntzinger, Louis John-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1402211 CR1205178 |
Huntzinger, Robert Louis-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1500454 |
Hutinger, Robert Louis-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1500451 |
Kress, Albert Durant Jr-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1405107 |
Lewis, Arthur Douglas Ill-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1403567 CR1402986 |
Mahle, David William-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR12043008 CR1203768 |
Maupin, Shayne Gregory-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1500123 CR1500120 |
Randall, Johnny Edward Victor Jr-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1 500203B CR1301998 CR1 203139C CR1104936B |
Scott Ryan Keith-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1500306 |
Scott, Ryan Keith-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1402438 CR1204619 |
Starritt, Waymond Earl-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1405316 CR1402647 |
Yates, Heather Louise-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1403831 |
Nelson, Andrew Joseph-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405387 |
Confidential | Four | 8:30 a.m. | CV140571 |
Brown, Matthew Aaron-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1403934 |
2. Jackson vs. S. Jackson Jackson, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 00252 |
A. Timek vs. S. Timek County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130302 |
A. Timek vs. S. Timek Timek, Adam Joseph-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30302 |
A. Timek vs. S. Timek Timek, Suzanne -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130302 |
C. Moore vs. J. Moore Moore, Christopher -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140602 |
C. Moore vs. J. Moore Moore, Joanna -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140602 |
E. Graves vs. S. Vouravish Graves, Eric A-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL050493 |
E. Graves vs. S. Ycuravish Youravish, Samantha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL050493 |
E. Graves vs. S. Youravish County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL050493 |
E. Jackson vs. S. Jackson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FLI 00252 |
E. Jackson vs. S. Jackson Jackson, Erik -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100252 |
K. Zingaro vs. N. Zingaro Zingaro, Kathrine -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 50030 |
Matter of: Martin Minors Edwards, Edmond Ray-Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Feack, Tena -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Arthur Lance Nathan-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Nathan Tyler-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Patience Mae-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Susan Edwards-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Oldridge-Ves, Ohve Janice-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
M. VanVoitenburg vs. S. Fuller Fuller, Scott -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140228 |
M. VanVoltenburg vs. S. Fuller County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140228 |
M. VanVoltenburg vs. S. Fuller Fuller, Scott -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40228 |
M. VanVoltenburg vs. S. Fuller VanVoltenburg, Melissa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40228 FL140228 |
T. Glavich vs. B. Glavich Glavich, Barbie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130042 |
T. Glavich vs. B. Glavich Glavich, Tammas -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130042 |
Zingaro, Nicholas -Respondent | Six | 8:30 a.m. | FLI 50030 |
Spaulding, James Alexander-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1403927 |
Mellon, Kathiene Crystal-Defendant | Eight | 8:31 a.m. | CR1104749 |
Mellon, Kathlene Crystal-Defendant | Eight | 8:31 a.m. | CR1 500045B CR1403954 CR1205165 CR1200177 CR1102955 |
Nelson, Andrew Joseph-Defendant | Five | 8:31 a.m. | CR1500189 CR1404637 CR1404636 CR1404635 CR1404310 |
Cox, Timothy James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1301449 CR1101333 CR1001821 |
Doucet, Ryan Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402756 CR1401795 |
Gallardo, Manuel Robert-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405091 |
Gordon, Mark Leon-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405030 CR1404933 CR1403879 CR1403878 CR1403434 CR1403433 CR1403140 CR1403043 |
Hooper, Kenneth Monroe-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405098 |
Jones, Johnathan M-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402077 |
Krause, Jeremy Wanleong-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404608 |
Paz, Santiago Pimental-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405478 |
Paz, Santiago Pimentel-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1300004 |
Stolberg, Briana Rochelle-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403046 |
Straub, Brian Scott-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405330 |
Wentworth, Michael Daniel-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405332 |
Whitlow, Wyatt Waylon-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405892 CR1201053 |
Wilson, Christopher Carlyle-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405440 CR1205176 |
Youravish, Jessye Angel-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405337 |
Payton, Nathan Thomas-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1500605 |
C. McGuire vs. B. Lawton Sellers, Steven -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 201 36 |
ft Lucero vs. T. Simmons Lucero, Elizabeth -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30483 |
G. McGuire vs. B. Lawton Byrer, Paul -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 20136 |
G. McGuire vs. B. Lawton Lawlon, Bob -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 20136 |
G. McGuire vs. B. Lawton McGuire, Gerald -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 201 36 |
H. Graham vs. D. Dumas Dumas, DeAnne -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140030 |
H. Graham vs. D. Dumas Graham, Heidi -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140030 |
H. Graham vs. D. Dumas Phillips, Chris -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140030 |
H. Graham vs. ft Dumas Hennings, Jessie -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140030 |
J. Ellis vs. L, Ellis Ellis, Jodie S-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140209 |
J. Ellis vs. L. Ellis Ellis, Larry B-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140209 |
J. Ryan vs. K. Reynolds Reynolds, Kristine -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120791 |
J. Ryan vs. K. Reynolds Ryan, John -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR120791 |
K. Gregg vs. M. Franzblau Franzblau, Millicient -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140251 |
K. Gregg vs. M. Franzblau Gregg, Katrina E-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140251 |
K. Gregg vs. M. Franzblau Professional Property Management Co -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140251 |
L. Shealor vs. City of Eureka City of Eureka -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140466 |
L. Shealor vs. City of Eureka Shealor, Kenneth -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140466 |
L. Shealor vs. City of Eureka Shealor, Lesa -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140466 |
M. O'Connor vs. C. Chau Chau, Chhou -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140559 |
M. O'Connor vs. C. Chau Chau, You Sun Yien-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140559 |
M. O'Connor vs. C. Chau James, Nicole -Guardian Ad Litem |
Eight | 1:30 p.m. | DR140559 |
M. O'Connor vs. C. Chau O'Connor, Lawrence-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140559 |
M. O'Connor vs. C. Chau O'Connor, Michael -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | 0R140559 |
P. Chambers vs. Town of Scotia Co. Chambers, Patricia -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | 0R130667 |
P. Chambers vs. Town of Scotia Co. Darns, Jeanne -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R130667 |
P. Chambers vs. Town of Scotia Co. Dorris, Jeanne -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30667 |
P. Chambers vs. Town of Scotia Co. Town of Scotia Co., LLC -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30667 |
P. Chambers vs. Town of Scotia Co. Town of Scotia Co., LLC -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130667 |
R. Lucero vs. T. Simmons All persons claiming interest in, Shelter Cove CA -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30483 |
R. Lucero vs. T. Simmons Baker, Louisa M-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R130483 |
R. Lucero vs. T. Simmons Lucero, Reynal -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130483 |
R. Lucero vs. T. Simmons Simmons, Terresa -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130483 |
S McGuire vs. B. Lawton Seizer Home Loan -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120136 |
Wahiund Construction vs. Apex Directional Drilling The Cincinnati Insurance Company -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R140563 |
Wahlund Construction vs. Apex Directional Drilling Apex Directional Drilling, LLC -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R140563 |
Wahlund Construction vs. Apex Directional Drilling City of Eureka -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140563 |
Wahlund Construction vs. Apex Directional Drilling Wahlund Construction, Inc. -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140563 |
Wahlund Construction vs. Apex Directional Drilling Ward Insurance Company -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140563 |
Dimico, Christina Marie-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1403968 |
Egger, Daniel Dean-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1500386 |
Foster, Moriah Kate-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1405011 CR1402704 CR1301545 |
Harris, Wade Daniel-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1 202795A |
Rader, Lester Allen-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1500279 |
Stueckle, Jimmy Roger Jr-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1401669 CR1302964 CR1203689 CR1104475 CR1101725 |
Cuevas, David -Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1500298 CR1304554 CR1200789 |
Anglea Adams vs Joshua Culver Adams, Angela D.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040782 |
Anglea Adams vs Joshua Culver County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS040782 |
Anglea Adams vs Joshua Culver Culver, Joshua A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040782 |
Aric Holberg vs. Alycia Jackson Holberg, Aric -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140106 |
Aric Holberg vs. Alycia Jackson Jackson, Alycia -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140106 |
Aric Holberg vs. Alycta Jackson County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FLI4OIOG |
Christine Gardner vs Robert Robinson Co of San Diego -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI 10256 |
Christine Gardner vs Robert Robinson County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | F5110256 |
Christine Gardner vs Robert Robinson Gardner, Christine M-Dther Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110256 |
Christine Gardner vs Robert Robinson Robinson, Robert L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSI 10256 |
Co of Humboldt vs Cody Wuillmier County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSIIO3II |
Co of Humboldt vs Cody Wuillmier Green, Amber N-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FSIIO3II |
Co of Humboldt vs Cody Wuillmier Wuillmier, Cody R-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSIIO3II |
Co of Humboldt vs Ginger Stone County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS930425 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Humboldt, County Of-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS960303 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Pezzoli, Brian S-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS930425 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Stone, Cory Michael-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS930425 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Stone, Ginger Louise-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS960303 FS930425 |
Co of Humboldt vs Ginger Stone Stone, Kodey Bob-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS930425 |
Co of Humboldt vs Jonathan Russell County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS990140 |
Co of Humboldt vs Jonathan Russell Russell, Jonathan Lee-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | F5990140 |
Co of Humboldt vs Jonathan Russell Russo, Cheri L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS990140 |
Co of Humboldt vs Justin Walsh County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI 301 26 |
Co of Humboldt vs Justin Walsh Walsh, Justin T-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130126 |
Co of Humboldt vs Ronald Bates, Jr Bates, Ronald A Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130404 |
Co of Humboldt vs Ronald Bates, Jr County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130404 |
Co of Humboldt VS Ronald Bates, Jr Bahul, Moriah A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS130404 |
Co. Of Hum. vs. C. Town County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS981238 |
Co. Of Hum. vs. C. Town Town, Cohn B-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS981238 |
Co. Of Hum. vs. C. Town Town, Francine Denise-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS981238 |
Co. of Hum. vs. J. Gilbert Alton, Shalyn S-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS070099 |
Co. of Hum. vs. J. Gilbert County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS070099 |
Co. of Hum. vs. J. Gilbert Gilbert, Joseph C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5070099 |
Co. of Hum. vs J. Gonzalez Gonzalez, Juan Antonio-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS960952 |
Co. of Hum. vs J. Gonzalez Gonzalez, Roberta A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS960952 |
Co. of Hum. vs J. Gonzalez Humboldt, County Of-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS960952 |
Co. Of Hum. vs J. Lucas County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS030355 |
Co. Of Hum. vs J. Lucas Johnson, Shauna K-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS030355 |
Co. Of Hum. vs J. Lucas Lucas, Jeremiah A-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS030355 |
Co. Of Hum. vs. L. Martin County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FSOIOII3 FS010113 |
Co. Of Hum. vs. L. Martin Edwards, Susan G.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS010113 FSOIOII3 |
Co. Of Hum. vs. L. Martin Martin, Lance N-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FSOI 0113 FSOIOII3 |
Co. of Hum. vs. N, McCovey, Sr. County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS960450 |
Co. of Hum. vs. N. McCovey, Sr. McCovey, Notchko Paul Sr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS960450 |
Co. of Hum. vs. N. McCovey, Sr. McCovey, Taihvoochi W.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS960450 |
Co. Of Hum. vs T. Deveraux County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS020881 |
Co. Of Hum. vs T. Deveraux Deveraux, Tiffany N-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FSO2OBSI FS020881 |
Co. Of Hum. vs T. Deveraux Watson, Christopher -Father |
Three | 1:30 p.m. | FS020881 |
Co. Of Hum. vs T. Deveraux Watson, Christopher-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS020881 |
Co. of Hum. vs. T. Lowery County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5060300 |
Co. of Hum. vs. T. Lowery Grandfield, Korine -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS060300 |
Co. of Hum. vs. T. Lowery Lowery, Tyrone T.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060300 |
Co. of Sacramento vs. R. Prater County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS070267 |
Co. of Sacramento vs. R. Prater County of Sacrameto -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS070267 |
Co. of Sacramento vs. R. Prater Edwards, Racheal -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS070267 |
Co. of Sacramento vs. R. Prater Prater, Ryan A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS070267 |
Coot Humboldt vs Ginger Stone Stone, William -Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS930425 |
County of Humboldt vs Christopher Watson Brown, Pamela -De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS020341 |
County of Humboldt vs Christopher Watson County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS020341 |
County of Humboldt vs Christopher Watson Deveraux, Tiffany N-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS020341 |
County of Humboldt vs Christopher Watson Watson, Christopher-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS020341 |
County of Humboldt vs Kou Her County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050634 |
County of Humboldt vs Kou Her Her, Kou -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050634 |
County of Humboldt vs Kou Her Osborne, Misha R.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5050634 |
County of Humboldt vs Marc Leonard County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS940601 |
County of Humboldt vs Marc Leonard Lanier, Janine -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS940601 |
County of Humboldt vs Marc Leonard Leonard, Mark Joseph-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | F5940601 |
County of Humboldt vs. Notchco McCovey County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS910902 |
County of Humboldt vs. Notchco McCovey Fletcher, Tami Raquel-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS91 0902 |
County of Humboldt vs. Notchco McCovey McCovey, Notchco Paul-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5910902 |
County of Humboldt vs Rodney Foster Aubrey, Angelica -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110162 |
County of Humboldt vs Rodney Foster County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110162 |
County of Humboldt vs Rodney Foster Foster, Rodney S-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110162 |
D. Dougherty vs. K. Dougherty CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120108 |
D. Dougherty vs. K. Dougherty Dougherty, Darlene -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL120108 |
D. Dougherty vs. K. Dougherty Dougherty, Kevin -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120108 |
Donna Stallings vs Jeremy Stallings CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110463 |
Donna Stallings vs Jeremy Stallings Stallings, Donna -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110463 |
Donna Stallings vs Jeremy Stallings Stallings, Jeremy -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110463 |
Emily Vanderpool vs Peter Jackson Jr CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS120377 |
Emily Vanderpool vs Peter Jackson Jr Jackson, Peter L Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120377 |
Emily Vanderpool vs Peter Jackson Jr Vanderpool, Emily G-PeUtioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120377 |
Goof Humboldt vs Justin Walsh Parker, Kendra C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5130126 |
Joe Robinson Jr vs Leah Darlington CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS130157 |
Joe Robinson Jr vs Leah Darlington Darlington, Leah R-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130157 |
Joe Robinson Jr vs Leah Darlington Robinson, Joe E Jr-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130157 |
K. Davis, Jr vs. A. Hines Hines, Ashly Ann-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120267 |
K. Davis, Jr. vs. A. Hines CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120267 |
K. Davis, Jr. vs. A. Hines Davis, Kenneth Samuel Jr-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FLI 20267 |
L. Alexander vs. M. Alexander Alexander, Bradley A.-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander Alexander, Lester E.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander Alexander, Mikaela M.-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander Cervantes (Alexander), Martha Alicia-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL020241 |
L. Alexander vs. M. Alexander CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL020241 |
L. Mayo vs. M. Mayo County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100525 |
L. Mayo vs. M. Mayo Mayo, Lisa -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100525 |
L. Mayo vs. M. Mayo Mayo, Mark -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FLI 00525 |
L. Miller vs. M. Mello CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS051023 |
L. Miller vs. M. Mello Mello, Michael -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5051023 |
L. Miller vs. M. Mello Miller, Laura-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS051023 |
M. Keffer vs. L. Churchill Churchill, Lesa C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL080304 |
M. Keffer vs. L. Churchill Keffer, Michael Jason-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080304 |
M. Keffervs. L. Churchill County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080304 |
R. Carlson vs. J. Terrini County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120264 |
R. Carlson vs. J. Terrini Terrini, James-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120264 |
State of Missouri vs Carl Eggleston County of Humboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FSIIOO3B |
State of Missouri vs Carl Eggleston Eggleston, Carl A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110036 |
State of Missouri vs Carl Eggleston Sanders, Kacey D-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110036 |
State of Missouri vs Carl Eggleston State of Missouri-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110036 |
State of Missouri vs. R. Robinson County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS060551 |
State of Missouri vs. R. Robinson Robinson, Robert-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5060551 |
State of Missouri vs. R. Robinson State of Missouri -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060551 |
T. Dressier vs. J. German Dressier, Tracy -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS080491 |
T. Dressier vs. J. German German, Jeanne -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5080491 |
T. DressIer vs. J. German County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | F5080491 |
Victoria Jones vs John Jones County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL79112 |
Victoria Jones vs John Jones Jones, John Paul-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL79112 |
Victoria Jones vs John Jones Jones, Victoria -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL79112 |
W. Franck vs. R. Franck County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL060459 |
W. Franck vs. R. Franck Franck, Randy S-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL060459 |
W. Franck vs. R. Franck Franck, Wendy A-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL060459 |
B. Chandler vs. N, Hutchins Hutchins, Noel -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150035 |
B. Chandler vs. N. Hutchins Chandler, Brian -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150035 |
C. Hall vs. D. DAmico DAmico, David J DC-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
C. Hall vs. D. DAmico David J. DAmico Chiropractic -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
C. Hall vs. D. DAmico Hall, Christopher-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | 0R140034 |
C. Hall vs. D. DAmico Hall, Dylan -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
C. Hall vs. D. DAmico Hall, Linda -Guardian Ad Litem |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
C. Hall vs. D. DAmico Hall, Olivia -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
C. Hall vs. D. D'Amico Cowell, Benjamin R DC-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
C. Hall vs. D. D'Amico DAmico, David J DC-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
C. Hall vs. D. D'Amico David J. DAmico Chiropractic -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | 0R140034 |
C. Hall vs. D. D'Amico Hall, Christopher-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
C. Hall vs. D. D'Amico Hall, Dylan -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
C, Hall vs. ID. D'Amico Cowell, Benjamin R DC-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140034 |
First Resolution Investment vs. S. Border Border, Sharon C-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | 0R100038 |
First Resolution Investment vs. S. Border First Resolution Investment Corp -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR100038 |
J. Egger vs. Humboldt County Board of Supervisors Egger, Janelle -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV140631 |
J. Egger vs. Humboldt County Board of Supervisors Humboldt County Board of Supervisor -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV140631 |
S. Jessen vs. R. Crosswhite Carroll-Daniel, Chris -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30071 |
S. Jessen vs. R. Crosswhite Crosswhite Mail, (Doe #1) -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130071 |
S. Jessen vs. R. Crosswhite Crosswhite, Richard -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30071 |
S. Jessen vs. R. Crosswhite Jessen, Adam -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130071 |
S. Jessen vs. R. Crosswhite Jessen, Stevie -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130071 |
S. Jessen vs. R. Crosswhite Lorico Transport-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130071 |
S. Jessen vs. R. Crosswhite Wood, C W-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | 0R130071 |
Confidential | Eight | 2 p.m. | CVI 20583 |
People vs. $33895.89 U.S. Currency Folmar, David Leon-Claimant |
Five | 2 p.m. | CV120412 |
People vs. $5143.00 in US Currency $5,143.00 US Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CV140551 |
People vs. $5143.00 in US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CVI 40551 |
People vs. 533,895.89 U.S. Currency $33,895.89 U.S. Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CVI 20412 |
People vs. 55143.00 in US Currency Madley, Six Alexander-Claimant |
Five | 2 p.m. | CV140551 |
People vs. S33,895.89 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CV120412 |
Drew, Tracey Dontaye Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405218 |
Durant, Tyler Joseph-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401262B CR1400433 CR1202406 CR1101330 |
Folmar, David Leon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1203878 |
Francis, Chelvey Learoy-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403515 |
Gillum, Darrell Bruce-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401563 |
Gower, Jason Adam-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405674 CR1402837 CR1305807 |
Graham, Teresa Louise-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303860A CR1205016 |
Hanley, John Joseph Sr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406055 |
Haselip, Brandon Roy-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406103 CR1405788B CR1405741 CR1405738 CR1405708 CR1402116 |
Hawkins, Lee Kelly-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402577 CR1301967 CR1 203859A |
Hensley, Lindsey Michelle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405007 |
James, Clayton Jerod-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500242 |
Johns, Michael Tray Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1 305530B CR1304331A CR1304104 |
Knauff, Tyler Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404973 CR1403869B CR1403856 |
Madley, Six Alexander-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405201B |
Nolasco, Luis Alonso-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205619 |
Weese Robert Lee Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404193 CR1403373F |
Renier, Nathan Paul-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400972 |
Roberts, Michael Albert-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405443 |
Robertson, Douglas Scott Wayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402940 |
Rutter, Jared Douglas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404721 CR1304533 |
Santiago, Matthew James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404300 |
Seipp, July Kathleen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405005 CR1001164 |
Stogner, Corey James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1406030 CR1405568 CR1400195 CR1301185 CR1005878 |
Subway, Scott Leonard-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402080 |
Tello, Rosemarie Ellen Louise-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302078 |
Watson, Brandon Matthew-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405745 |
Wear, Kevin Maurice-Defendant | Four | 2 p.m. | TR1308876 TR1307217 TR1307148 CR1305273 CR1305259 CR1305132 CR1301019 CR1203823 CR1105235 |
Wescoatt, Heather Renee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1300149 CR1102650 CR1002363 |
Wyatt, Echo Katybeth-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401887 |
Ziepseerder John Russell-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301373 |
Ziepseerder, John Russell-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301373 |
Abreu, Summerr Mae Waters-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403224 |
Agee, Cody Andrew-Defendant | One | 2 p.m. | CR075306S |
Agee. Cody Andrew-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403658 |
Andrews, Joe Kenneth Ill-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401975 CR1305990 CR1304983 |
Aubrey, Henry Calvin Ill-Defendant | One | 2 p.m. | CR1300825 |
Balke, Jason Edward-Defendant | One | 2 p.m. | CR1406010 CR1403731 CR1403387 CR1303325 |
Bell, Timothy James Wilson-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403248 |
Brown, Tharren Reece-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500415 CR1404945 CR1404308 |
Buck, Jeremy Ryan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405921 |
Bullock, Gary Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400054 |
Christensen, Shena Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400927 |
Cleaver, Gregg -Defendant | One | 2 p.m. | CR1402259 |
Coleman, Joseph Demarcus-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402682 CR1300928 |
Cook, Heather Elaine-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403698 CR1400099 CR1202053A |
Cooper, Matthew Don-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405300 CR1404512 |
Moon, Shaylynn Lelandra Autumn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405961B CR1404043 |
Rice, Cashkoa Jade-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305368 |
Kay, Christian John-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305518 |
Kemp, Neil Eugene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405986 CR1401150 CR1303319 CR1303161 CR1301496 |
Kirtley, Joshua Edward-Defendant | Two | 2 p.m. | CR033190S |
Kuemmel, Jeremy Dieter-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500192 CR1404052 |
Kufner, John Edward-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404028 |
Lennon, Jacob Donald-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1006665 |
Lincoln, Kiai Kicking Bear-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400748 |
Lindke, Jeremiah J-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 303423B |
Maldonado, Cesar Eduardo-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401452 CR1 302860A |
Marshall, Harold Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1406149 CR0905535 |
McElroy, Derick Jonathan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1104240A |
Methgen, Amra Lily-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404482 |
Morris, Stacy Renee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1201732 |
Mulligan, Patrick Dennis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500195 CR1500174 CR1405584 CR1405138 |
Oloughlin, Sean Newell-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1103931 |
Ostlund, Lance Eric-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405811 |
Pote, Patricia Marie-Defendant | Two | 2 p.m. | CR975341S |
Scott, Eli Timothy-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1104241 |
B. Machado v5. J. Machado CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL110215 |
B, Machado vs. J. Machado Machado, Brian -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FLIIO2IG |
B. Machado vs. J. Machado County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FLIIO2IS |
B. Machado vs. J. Machado Machado, Brian -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL110215 |
B. Machado vs. J. Machado Machado, Julia -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL110215 |
Co of Humboldt vs Amy Chavez Britton, Steven G-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS140218 |
Co of Humboldt vs Amy Chavez Chavez, Amy M-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS140218 |
Co of Humboldt vs Amy Chavez County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS140218 |
Co of Humboldt vs Amy Chavez Lawrence, Harold Frank-De-Facto Parent |
Three | 2:30 p.m. | FS140218 |
Co. Of Hum. vs. R. Jodrey County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS040086 |
Co. Of Hum. vs. R. Jodrey County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS000712 |
Co. Of Hum. vs. R. Jodrey Jodrey, Russell L.-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS000TI2 |
Co. Of Hum. vs. R. Jodrey Jodrey, Russell L.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS040086 |
Co. Of Hum. vs. R. Jodrey Stauffer, Sheila A-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | F5000712 |
Co. Of Hum. vs. R. Jodrey Toomey, Ember A-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS040086 |
Co. Of Hum. vs. R. Munoz County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS9I 0660 |
Co. Of Hum. vs. R. Munoz DeLeon, Tina R-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS910660 |
Co. Of Hum. vs. R. Munoz Munoz, Ricardo -Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS9I 0660 |
Co of Tehema v Shane L Anderson Anderson, Shane L-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS120165 |
Co of Tehema v Shane L Anderson County of Tehema -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS120165 |
Co of Tehema v Shane L Anderson Smith, Maureen -Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS120165 |
R. Harrell vs. M. Harrell County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS000404 |
R. Harrell vs. M. Harrell Harrell, Mitchell -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | F5000404 |
R. Harrell vs. M. Harrell Sider, Rebecca -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | F5000404 |
R. Hutson vs. A, Akselsen Hutson, Ryan -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL130431 |
R. Hutson vs. A. Akselsen Akselsen, Alden I-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL130431 |
R. Hutson vs. A. Akselsen CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL130431 |
People vs. $8643.00 in U.S. Currency $8643 US Currency -Respondent |
Five | 3 p.m. | CV140825 |
People vs. $8643.00 in U.S. Currency Harris, Wade -Claimant |
Five | 3 p.m. | CVI 40825 |
People vs. $8643.00 in U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 3 p.m. | CV140825 |
Duenckel, Stefan William David-Defendant | Five | 3 p.m. | CRI4004OSA |
Foley, Kiera Lynn-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1304633 |
Gonsalves, Todd William-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500527 CR1406139 CR1402881 CR1401501 |
Gurley, Daniel Paul-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1104804 |
HaL Shawn Eugene Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403560A |
Harris, Wade Daniel-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500304 CR1405275 CR1401256 CR1303155 CR1 202795A |
Iloff, Laurance Troy-Defendant | Five | 3 p.m. | CR14035600 |
Kesselflng, Charles Albert-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1405978 |
Kesselring, Charles Albert IV-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500524 |
Kesselring, Charles Albert lV-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500526 |
Kotterman, Edmund Clifford-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1402198 CR1401118 |
Lewis, Jason Dwayne-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500549 CR1203015 |
Lewis, Steven Dale-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1204483A CR1200798 |
Lovergine, Troy -Defendant | Two | 3 p.m. | CR1303088 CR1303039 CR1302489 |
Lynch, Brent Clayton-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1406076 CR1405607 CR1401734 CR1400343 |
Melton, Ericka Carolyn Nicole-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1405591 |
Miller, Jeremi Daniel-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1401432 CR1401430 |
Odom, Jerry Mitchell Jr-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500236 |
Padilla, Dario -Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500507 CR1305602 CR13042918 CR1304223 |
Parr, Tyler Jonathan-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1305183 |
Pollara, Josephine Elizabeth-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1 205744A |
Pollara, Josephine Elizabeth May-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500544 |
Stiglich, Judson Allen-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500151 CR1402173 CR1301647 |
Vandenpias, Jesse Micah-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1103098 |
Vandenplas, Jesse Micah-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1405100B CR1401888 |
Vandenplas, Jesse Michael-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1203647 |
S. Phillips vs. K. Godck Phillips, Sam S-Plaintiff |
Eight | 4 p.m. | DRI 30567 |
S. Phillips vs. K. Gohck Phillips, Carolyn J-Plaintiff |
Eight | 4 p.m. | DRI30567 |
S. Phillips vs. K. Gorick Gorick, Karen M-Defendant |
Eight | 4 p.m. | DR130567 |
lbonnet, Johines -Defendant | Five | 4 p.m. | CR1301251 |