J U D G E D
Tuesday, Feb. 17, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alvarado, Steven -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301645 CR1204065 |
Becker, Dustin James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500399 |
Bennett, Alexander Poy-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500579 |
Bonham, Mary Katherine-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500578 |
Cardon, Kristi Ann Schuknecht-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500400 |
Carr, Serena Renee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1305278 CR1303624 |
Carr, Serrena R-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1309522 |
Carr, Serrena Renee-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1309493 TRI 309337 |
Comstock, Julie Elaine-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500588 |
Cox, Timothy James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301449 CR1101333 CR1001821 |
Duclo, Michael Keith-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401771 CR1305658 |
Fischer, James 0-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500583 |
Gorman, Sarah Fay-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500580 |
Hash, Travis Theodore-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1101109 CR1100057 |
Hernandez, Star Labelle-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500581 |
Lawson, Justin J-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500595 |
Mead, Randall Roy Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500384 |
Miller, Ralph Duane-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500590 |
Neeld, Brooke Renee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500575 |
Nelson, Theodore Earl James Sr-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1314500 CR1500586 CR1500582 |
Olson, Russ Alan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500402 CR1005208 |
Orozco de Ia Paz, Barbara Ann -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1302664 |
Orozco De Ia Paz, Barbara Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1000888 |
Orozco De La Paz, Barbara Ann -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401762 |
Rabah, Nicholas Ryan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400402 CR1006088 |
Randall, Mark William-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500584 |
Rockholt, Catana Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1 500414A |
Rockholt, Daniel Leroy-Defendant | Three | 8 a.m. | CR15004148 |
Sundberg, Adam Daniel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404486 CR1403710 CR1401127 |
Terry, Crystal Rhea-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500591 |
Therres, Jessica Lea-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500265 |
Valadao, Danette Kay-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500589 |
Yelle Sandra Theresa-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1302499 |
B. Johnson vs. T. Johnson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110258 |
B. Johnson vs. T. Johnson CountyofHumboldt-DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110258 |
B. Johnson vs. T. Johnson Johnson, Belinda J-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110258 |
B. Johnson vs. T. Johnson Johnson, Travis R-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110258 |
C. Blackwood vs. C. McNalley Blackwood, Christina -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140090 |
C. Blackwood vs. C. McNalley County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140090 |
C. Blackwood vs. C. McNalley McNally, Charles -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140090 |
C. Kellum vs. S. Kellum Kellum, Christopher Wayne-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150042 |
C. Kellum vs. S. Kellum Kellum, Stephanie Marie-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150042 |
Co. of Hum. vs. R. Whittington, Ill Christiansen, Minette J.-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS040768 |
Co. of Hum. vs. R. Whittington, Ill County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS040768 |
Co. of Hum. vs. R. Whittington, Ill Whittington, Roosevelt D. Ill-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS040768 |
County of Humboldt vs John Niskey Castillo, Vanessa -Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS100284 |
County of Humboldt vs John Niskey County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS100284 |
County of Humboldt vs John Niskey County of Humboldt-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | F5100284 |
County of Humboldt vs John Niskey Niskey, John -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS100284 FSI 00284 |
County of Humboldt vs John Niskey Niskey, Nicholas -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FS100284 F5100284 |
C. Robertson vs. A. Robertson Robertson, Georgina Darlene-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140530 |
G. Roach vs. T. Roach Roach, Gabrielle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130119 |
G. Roach vs. T. Roach Roach, Tony-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130119 |
G. Robertson vs. A. Robertson Robertson, Andrew -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140530 |
J. Weeks vs. H. Weeks Weeks, Harry -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL1 30056 |
J. Weeks vs. H. Weeks Weeks, Jane C-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130056 |
L. Lucido vs. I Lucido Lucido, John Francis-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130380 |
L. Lucido vs. I Lucido Lucido, Linda Arlene-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30380 |
L. Lucido vs. J. Lucido Western State Colorado University -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL130380 |
M. Dowling vs. A. Bondurant Bondurant, Alicia M-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130371 |
M. Dowling vs. A. Bondurant County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130371 |
M. Dowling vs. A. Bondurant Dowling, Michael J-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130371 |
M. Robles vs. T. Arnold Arnold, Timothy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40534 |
M. Robles vs. T. Arnold Robles, Molly L-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40534 |
M. Strain vs. L. Strain Strain, Levi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130204 |
M. Strain vs. L. Strain Strain, Melissa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130204 |
Colegrove, Robert Nathaniel-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1500596 |
Crowl, Anna Marie-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1404463A CR1404136 |
Erickson, Sharon Patriee-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1404979 |
Fessler, Robert Eugene-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1402068 |
Kanter, Jaesen Douglas-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1300388 |
Lewis, Arthur Douglas Ill-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1403567 CR1402986 |
Lourenzo, Michael Donavan-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1500571 CR1305852 |
Lovergine, Troy -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1303088 CR1303039 CR1302489 |
Rutherford, Billy Joe-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1405956 |
Schmitt, Billy Joe Ill-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1500484 |
Silva, Mellisa Marie-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1400600A |
Stark, Abram Monroe-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1401618 CR1400249 |
Stiglich, Judson Allen-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1500151 CR1402173 |
Surbrugg, Jesse Lee-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1402390 |
C. Jason vs. K. Jason Jason, Chrystal -Petitioner |
Eight | 8:45 a.m. | FL140187 |
C. Jason vs. K. Jason Jason, Kris -Respondent |
Eight | 8:45 a.m. | FLI 40187 |
C. Campbell vs. K. Belz Belz, Kara -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL100414 |
C. Campbell vs. K. Belz Campbell, Cyril -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FLI 00414 |
Bates, Ryan Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404262 CR1403793 |
Deakin, Michael Gordon-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1303492 |
Haitz, James Matthew-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403258 CR1402268 |
Hartzell, Michelle Dawn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404232 CR1200901 |
Hay, Douglas Horace-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405254 |
Lavar, Christus James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405502 |
Lewin, Talia Mer-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403120 |
Lewis, Eugene George-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405632 CR1304975 CR1304974 CR1004973 |
Murray, Glenn Jay-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401206 |
Self, Edwin Bishop-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402354 |
Smalley, James Edward Ill-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404313 |
Szekeres, Michael Anthony-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405492 |
Tidwell, Kayla Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR14050318 |
Vasquez, John Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404940 CR1400508 CR1200021 |
Villarreal, Marina -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404905 |
Cleary, Elizabeth Rose-Defendant | Two | 10 a.m. | CR1402635 |
Bowman, Derek Wendell-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1500657A |
Lanier, Braylan Jay-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1 500657B |
C. Lundblade vs. R. Figas Figas, Kathryn J-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140566 |
C. Lundblade vs. R. Figas Figas, Robert L-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140566 |
C. Lundblade vs. R. Figas Lundblade, Charlene J-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140566 |
C. Lundblade vs. R. Figas Lundblade, Ronald B-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140566 |
Eureka Rehab & Wellness vs. CA Dept of Public Health, et al California Department of Public Health-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140573 |
Eureka Rehab & Wellness vs. CA Dept of Public Health, et al Chapman, Ron M.D-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140573 |
Eureka Rehab & Wellness vs. CA Dept of Public Health, et al Eureka Rehabilitation & Wellness Center, LP-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140573 |
J. Laberteaux vs. Ford Motor Co. Ford Motor Company-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140577 |
J. Laberteaux vs. Ford Motor Co. Laberteaux, Joy -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140577 |
J. Laberteaux vs. Ford Motor Co. Laberteaux, Richard Jr-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140577 |
K. Hammer vs. S. Clark Clark, Sharon -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140460 |
K. Hammer vs. S. Clark Hammer, Karen -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140460 |
M. Hudson vs. S. Stauffacher City of Fortuna -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140402 |
M. Hudson vs. S. Stauffacher City of Fortuna -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140402 |
M. Hudson vs. S. Stauffacher Fortuna Rodeo Association, Inc. -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140402 |
M. Hudson vs. S. Stauffacher Fortuna Rodeo Association Inc -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140402 |
M. Hudson vs. S. Stauffacher Hudson, Mark -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140402 |
M. Hudson vs. S. Stauffacher Stauffacher, Steven Michael-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140402 |
M. Hudson vs. S. Stauffacher Stauffacher, Steven Michael-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140402 |
M. McKenzie vs. Ninth District Agricultural Assoc. McKenzie, Megan -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140275 |
M. McKenzie vs. Ninth District Agricultural Assoc. Ninth District Agricultural Association-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140275 |
People vs. $24,815 U.S. Currency Goddard, Gary-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CV140830 |
People vs. $24,815 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CVI 40830 |
People vs. $24815 U.S. Currency $24,815 US Currency, 3 Motorcycles. -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV140830 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Burns, Martha -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Collins, Ella A-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Crum, Otto C-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Flynn, Gerald William-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Flynn, John Bernard-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Flynn, Raymond Joseph-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Flynn, Theresa -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Rogers, Bertha M-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Sean, Donald William-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Swain, Alma A-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns The Redwood Company LLC -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
The Redwood Co LLC vs. M. Burns Walters, Barbara Bean-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140570 |
Dorris, Alford Ernest Il-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1405476 |
Horan, Tina Marie-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1402587 CR1401559 CR1 204340A |
Koch, Eddie C Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1301486 |
Scales, Hap Doug-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1301586 |
Songer, Katy Marie-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1406148 CR1405363 CR1401611 |
Young Casey Alan-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1500573 |
Christensen, Justin Kyle-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1500615 |
Crossland, Ronald Allen-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1403979 |
J. Galeone vs. A. Galeone Galeone, Alexander-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150019 |
J. Galeone vs. A. Galeone Galeone, Jamie -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FLI 50019 |
C, Blackwood vs. C. McNalley McNally, Charles -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140090 |
C. Blackwood vs. C. McNalley Blackwood, Christina -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140090 |
C. Blackwood vs. C. McNalley County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL140090 |
Co of Butte vs Jason Anderson Anderson, Jason C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSI 201 91 |
Co of Butte vs Jason Anderson County of Butte-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120191 |
Co of Butte vs Jason Anderson CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS120191 |
Co of Butte vs Jason Anderson Rosander, Natasha J-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FSI 20191 |
Co of Humboldt vs Floyd Conner Conner, Floyd E.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS000372 |
Co of Humboldt vs Floyd Conner County of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | F5000372 |
Co of Humboldt vs Floyd Conner Fontenot, Barbara A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS000372 |
Co of Humboldt vs Jason Bowman Bowman, Jason D-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5140264 |
Co of Humboldt vs Jason Bowman County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5140264 |
Co of Humboldt vs Jason Bowman Padilla, Hana Rose-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140264 |
Co of Humboldt vs Jason Lorenzen County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5120084 |
Co of Humboldt vs Jason Lorenzen Humphrey, Alyssa L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS120084 |
Co of Humboldt vs Jason Lorenzen Lorenzen, Jason S-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5120084 |
Co of Humboldt vs Javier Guerrero Alcazar, Alma -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS120101 |
Co of Humboldt vs Javier Guerrero County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI2OIOI |
Co of Humboldt vs Javier Guerrero Guerrero, Javier -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120101 |
Co of Humboldt vs Justin Weitz Weitz, Cynthia R-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | P5130195 |
Co of Humboldt vs Justin Wet County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5130195 |
Co of Humboldt vs Justin Wet Weitz, Justin J-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130195 |
Co of Humboldt vs Robert Hipol Hipol, Lisa -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS960437 |
Co of Humboldt vs Robert Hipol Hipol, Robert Abeyta-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS960437 |
Co of Humboldt vs Robert Hipol Humboldt, County Of-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS960437 |
Co of Humboldt vs Robert Hipol Keisner, Lorraine -Grandparent |
Three | 1:30 p.m. | FS960437 |
Co. of Hum. vs. B. Rodriguez Breaux, Heather C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5090560 |
Co. of Hum. vs. B. Rodriguez Breaux, Heather C.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5090560 |
Co. of Hum. vs. B. Rodriguez County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090560 |
Co. of Hum. vs. B. Rodriguez Rodriguez, Braulio -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090560 |
Co. Of Hum. vs. J. Conyers Conyers, Jesse L.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS900424 |
Co. Of Hum. vs. J. Conyers County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS900424 |
Co. Of Hum. vs. J. Conyers Schaible, Marcus -Real Party in Interest |
Three | 1:30 p.m. | FS900424 |
Co. Of Hum. vs. J. Conyers Waddell, Angie D.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS900424 |
Co. of Hum. vs. J. Jimenez Fletes, Rachel L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS050494 |
Co. of Hum. vs. J. Jimenez Jimenez, Jose C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050494 |
Co. Of Hum. vs. M. Pollard County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS020174 |
Co. Of Hum. vs. M. Pollard County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | F5010707 |
Co. Of Hum. vs. M. Pollard Durrett, Stephanie -De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | F5010707 |
Co. Of Hum. vs. M. Pollard Pollard, Michael -Father |
Three | 1:30 p.m. | FS010707 |
Co. Of Hum. vs. M. Pollard Pollard, Michelle J-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS010707 |
Co. Of Hum. vs. M. Pollard Pollard, Michelle J.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS020174 |
Co. Of Hum. vs. M. Pollard Wilson, James P-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS020174 |
Co. Of Hum. vs. N. Lewis County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040614 |
Co. Of Hum. vs. N. Lewis Flenniken, Nicholas-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040614 |
Co. Of Hum. vs. N. Lewis Rivera, Ginger B-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS040614 |
Co. of Hum. vs. R. Coombes Coombes, Rodney Lee-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS940204 |
Co. of Hum. vs. R. Coombes County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS940204 |
Co. of Hum. vs. R. Coombes Weisse, Candy -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS940204 |
Co. of Hum. vs. S. Kopiej Barrett, Barbara A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5050720 |
Co. of Hum. vs. S. Kopiej County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050720 |
Co. of Hum. vs. S. Kopiej Kopiej, Stacio -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5050720 |
Co. of Hum. vs. T. Miller Carbonneau, Megan -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5040710 |
Co. of Hum. vs. T. Miller County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040710 |
Co. of Hum. vs. T. Miller Miller, Tony G.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040710 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch County of Tuolumne -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch Lynch, Brent C.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
County of Humboldt vs Shawn Day Austrus, Corrie L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS100151 |
County of Humboldt vs Shawn Day County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOI5I |
County of Humboldt vs Shawn Day Day, ShawnT-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS100151 |
E. Boteiho vs. lvi. Sandoval Luna, Rosalina -Grandmother |
Three | 1:30 p.m. | FL110437 |
E. Boteiho vs. M, Sandoval Sandoval, Melecio L Sr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL110437 |
E. Botelho vs. M. Sandoval Botelho, Erin Brook-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL110437 |
E. Botelho vs. M. Sandoval CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL110437 |
E. Botelho vs. M. Sandoval Luna, Rosalina -Grandmother |
Three | 1:30 p.m. | FL110437 |
E. Botelho vs. M. Sandoval Sandoval, Melecio L Sr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL110437 |
K. Richards vs. J. Richards CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL110432 |
K. Richards vs. J. Richards Richards, Jesse R-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL110432 |
K. Richards vs. J. Richards Richards, Kristina M-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL110432 |
Lindsey Idler vs Jefferey Jann CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110329 |
Lindsey Idler vs Jefferey Jann Idler, Lindsey -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110329 |
Lindsey Idler vs Jefferey Jann Jann, Jefferey -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110329 |
S. Day vs. B. Bettis County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FLO6OI 69 |
S. Day vs. B. Bettis Day, Shawn Thomas-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL060169 |
S. Day vs. B. Bettis Vaile(Bettis), Bridget Lee-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL060169 |
Sierra Sjoding vs Samuel Rios III Sjoding, Sierra -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140555 |
Sierra Sjoding vs Samuel Rios Ill CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL140555 |
Sierra Sjoding vs Samuel Rios Ill Rios, Samuel -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140555 |
State of Florida vs Angelique Smith County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS140238 |
State of Florida vs Angelique Smith Smith, Angelique Darlene-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140238 |
State of Florida vs Angelique Smith State of Florida, Dept of Revenue obo Paul G. Smith-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140238 |
State of Oregon vs Asa Zosel State of Oregon -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140176 |
State of Oregon vs Ma Zosel Wilson, Melissa A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140176 |
T. Miller vs. S. Miller CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL940971 |
T. Miller vs. S. Miller Miller, Shelley -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL940971 |
T. Miller vs. S. Miller Miller, Tony -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL940971 |
T. Miller vs. S. Miller Murrell, Brian Lee Sr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL940971 |
County of Humboldt -Petitioner | Three | 1:30 p.m. | FS050494 |
Zosel Asa E-Respondent | Three | 1:30 p.m. | FS140176 |
McGuire, Sian Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1500448 |
MoGuire, Sian Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1500448 |
D. Davis vs. Ford Motor Company Davis, Darrell Douglas-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30451 |
D. Davis vs. Ford Motor Company Davis, Donna -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30451 |
D. Davis vs. Ford Motor Company Ford Motor Company-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130451 |
S. Springs vs. D. Patton Patton, Donna -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150044 |
S. Springs vs. D. Patton Springs, Shirley A-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150044 |
J. Stewart vs. P. Stewart Parris, David -Defendant |
Eight | 2 p.m. | 0R081020 |
J. Stewart vs. P. Stewart Rolif, William -Intervenor |
Eight | 2 p.m. | DR081020 |
J. Stewart vs. P. Stewart Stewart, John -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR081020 |
J. Stewart vs. P. Stewart Stewart, John H-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR081 020 |
J. Stewart vs. P. Stewart Stewart, Patricia Lean-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR081020 |
J. Stewart vs. P. Stewart Taylor, James Lewis-Intervenor |
Eight | 2 p.m. | DRO8I 020 |
Mailer Of: P. Lean Parris, David -Public Administrator |
Eight | 2 p.m. | PR090102 |
Mailer Of: P. Stewart Humboldt County Sheriff -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR090073 |
Mailer Of: P. Stewart Parris, David -Public Administrator |
Eight | 2 p.m. | PR090073 |
Matter Of; P. Lean Stewart, John H-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR090102 |
Matter Of: P. Lean Lean, Patricia A-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR090102 |
Matter Of: P. Lean Taylor, James -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR090102 |
Matter Of; P. Stewart Stewart, Patricia Aibright-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR090073 |
Matter Of: P. Stewart Stewart, John -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR090073 |
Matter Of: P. Stewart Taylor, James -Objector |
Eight | 2 p.m. | PR090073 |
V. Temple vs. A. Anderson Anderson, Asia -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR120034 |
V. Temple vs. A. Anderson Temple, Victor-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DRI 20034 |
People vs. $136,166.83 U.S. Currency, et al, Khan, Jomra -Claimant |
Five | 2 p.m. | CVI 30148 |
People vs. $136,166.83 U.S. Currency, et al. $136,166.83 U.S. Currency, et al. -Respondent |
Five | 2 p.m. | CV130148 |
People vs. $136,166.83 U.S. Currency, et al. Khum, Rose Channy-Claimant |
Five | 2 p.m. | CV130148 |
People vs. $136,166.83 U.S. Currency, etal. People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CVI 30148 |
Dixon, Alen Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303313 |
Dressel, David Mark-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500044 CR1500019 |
Fletcher, Cody Steven-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500506A CR1406090 CR1405870 |
Flores, William -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1304231 |
Fraker, Chad Eion-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405931 CR1405901 |
Franks, Kern Ann-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1200484 |
Frost, Tommy Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500052 CR1403045 |
Fuller, Sara Ssphnnalynn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403104 |
Garcia, Tessa Lynn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1300968A |
Goodrich, John Douglas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404833 CR1401774 CR1401084 CR1401024 CR13029308 |
Gretlein, Skylar Owen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500273 |
Gundersen, David Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CRO8IIO3S |
Haberman, Kevin Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500672 |
Hanevik, Caleb John-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1100041 |
Hanley, John Joseph Sr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406055 |
Hassall, Ligeia -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405204 |
Hedden, Chase Emerson-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305654 |
Hogan, Ray David-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401505 |
Holder, Dixie Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1300630 CR1300395 CR1203593 |
Hunsucker, Gerald Bruce Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404890A |
Jewett, John Howard-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305759 |
Johnston, Christopher David-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401980 CR1401408A CR1304323 CR1304211 |
Kan, Jomra Choy-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205158A |
Khun, Rose Channy-Defendant | Five | 2 p.m. | CR12051 58B |
Koopman, Jennifer Brook-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205661 |
Ripley, Roger Dewayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404304 |
Rose, William David-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1000545 |
Salaices, Arthur Pete Ill-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301743 |
Sandoval, Melecio Luna-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401433 CR1400863 |
Scott, Stoney Ray-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405954 |
Scripter, Kendra Lynn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303782 |
Snow, Vajra Atri-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303486 |
Steiner, April Lorraine-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305929 CR1303245 |
Titus, Wanda Ann-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405544 |
Toews, Cody Alexander Charl-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305373 |
Toste, Joseph Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403620 |
Ward, Justin James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404606 |
Wear, Kevin Maurice-Defendant | Four | 2 p.m. | TR1308876 TR1307217 TR1307148 CR1305273 CR1305259 CR1305132 CR1301019 CR1203823 CR1105235 |
Wight, Matthew James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202730 CR1006603 |
Wyatt Echo Katybeth-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401887 |
Wyatt, Echo Katybeth-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401887 |
Adams, Tracy Lee Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401900 |
Arellanes, Ryan Miguel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1204480 |
Asher, Derrick James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 403886A CR1403381 |
Bailey, Heather Brianna Leigh-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500639 |
Barbata, Laura Rose-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405069 CR1104680 |
Barbour, Martin Lewis Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405327 |
Bays, Lauren Elizabeth-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404471 |
Bennett, Jessica Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1303821 |
Brewer, Jody Layne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404738 |
Bruner, Stephanie Michelle-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404149 |
Buck, Jeremy Ryan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405921 |
Campbell, Shannon Edward-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500671 |
Caroll, Alexander Emile-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403269 |
Carter, Beau Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403185 CR1402199 |
Conrad, Mitchell Newton-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400730 CR1305201 |
Cooper, Matthew Don-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405300 CR1404512 |
Cortez, Richard Ernest Il-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500086 |
Cross, Shannan Christeen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403697 CR1205603 |
Cummings, Shaun Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400571 |
Lafayette, Andrea Rishard-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403965 |
Lafayette, Andres Rishard-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1406102 CR1406101 CR1401835 |
Lewis, Steven Dale-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1204483A CR1200798 |
Little, Runningbear Rayme-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500220 |
Loomis, Adam Matthew-Defendant | Two | 2 p.m. | CR093483S CR072696S |
McConnell, Marshall David Paxton-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500171 CR1402125 |
Moody, Meghan Claire-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1200108D |
Morgan, Shelby Taylor-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500293 CR14004058 |
Morrow, Dylan Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500357 CR1202875 CR1103058 |
Patterson, Danny Ray-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305292 |
Peper, Joseph Aaron-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401527 |
Perkins, Trevis Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305206 |
Potter, Justin Erick-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1203671 |
Pricer, Ashley Janea-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404398 |
Co of Humboldt vs William Osborne County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS140221 |
Co of Humboldt vs William Osborne Hoehn, Rebecca Elizabeth i-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS140221 |
Co of Humboldt vs William Osborne Osborne, William Whittley-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS140221 |
Co. Of Hum. vs E. Harmon County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS970601 |
Co. Of Hum. vs E. Harmon Crook, Jennifer A-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS970601 |
Co. of Hum. vs. M. Foote County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS000502 FS0005OI |
Co. of Hum. vs. M. Foote Foote, Mark 2.-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS000502 FS0005OI |
Co. of Hum. vs. M. Foote Temple, Jessica M.-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS000502 |
Co. of Hum. vs. M. Foote Weese, Rebbecca A-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS000501 |
Co. of Hum. vs. M. Foote Zalvala Carolyn A.-De-Facto Parent |
Three | 2:30 p.m. | FS000502 |
Co. Of Hum. vs. R. Jordan Allen, Michelle L-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS020121 |
Co. Of Hum. vs. R. Jordan Countyof Humboldt-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS020121 |
Co. Of Hum. vs. R. Jordan Jordan, Ryan W-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS020121 |
Co. of Sutter vs. S. Smith County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS080633 |
Co. of Sutter vs. S. Smith County of Sutter -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS080633 |
Co. of Sutter vs. S. Smith Home, Greg J-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS080633 |
Co. of Sutter vs. S. Smith Smith, Stephanie A-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS080633 |
County of Humboldt vs Christopher Thomson Burks, Andrea R.-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS990027 |
County of Humboldt vs Christopher Thomson County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS990027 |
County of Humboldt vs Christopher Thomson Thomson, Christopher S-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS990027 |
J. Burke vs. M. McBride Burke, Joshua -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL050684 |
J. Burke vs. M. McBride County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL050684 |
J. Burke vs. M. McBride McBride, Michelle -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL050684 |
Harmon, Eric Douglas-Defendant | Three | 2:30 p.m. | FS970601 |
Dare, Eric Thomas-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500017 CR1 205842A |
Ganfield, Pamala Rochelle-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402753 |
Grant, Michael Brandon-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403600 |
Hescock, Alyson Joyce-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1406066A |
Hostler, Keith Alan Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405817 |
Jenkins, Jeremy Edward-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401659 CR1002197 |
Johnson, Derek Ray-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500474 CR1404659 CR1404390 CR1403847 |
Jordan, Ryan Wade-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 402701A CR1301987 CR1300189 |
Moon, Misgilo Darian-Defendant | Five | 3 p.m. | CR14060668 |
Dixon, Steven Ray-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1404240 CR1400102 |
Lorenzen, Lance Christian-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1400674C CR1400341A CR1200917 |
Manto, Anthony Joseph Ill-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1402560 CR1305635 |
Massey, Brenda Lee-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1406025A CR1404186 CR1403483 |
Moreland, Blake G-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500568 |
Morgan, Shelby Taylor-Defendant | Two | 3 p.m. | CR14004058 |
Payton, Kyle Lee-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1404950 |
Polk, Christopher Jermaine-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1405500 |
Wilson, John Walter-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1 406025B |