J U D G E D
Wednesday, Jan. 21, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Zanten, Jessie Van-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405549 |
Brubaker, Michael Douglas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500209 |
Casey, Amber Raye-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500207 |
Coates, Robert Warren-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1305154 |
Coats, Robert Warren-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404976 CR1303697 CR1102754 |
Culbertson, Joshua James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401808 |
Fletcher, Cody Steven-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406090 |
Garcia, Justin Jose-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1305729 CR1203721 |
Gerstner, Gary Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500204A |
Gillette, Joshua Daniel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500210 CR1204484 |
Goldsmith, John Charles-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406093 CR1405736 CR1402722 CR1205284 |
Kienk, Michael David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406049 |
Miguel, Darien Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405752 |
Miguel, Darren Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1201597 |
Miller, John Curtis-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500072 |
Murphy, Brian John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406147 |
Perez, Gilmore -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406095 |
Richards, Kevin Craine-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500206 CR1304852 |
Roberto, Tilei Bendana-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500208 |
Roberts, Tristina Lavern-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1303200B |
Roe, Ryan Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500211 |
Showen, Timothy Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406160 CR1300741 |
Smart, Ryan Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405893 |
Songer, Katy Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406148 |
Stanton, Bret Lyle-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404936 CR1404846C |
Wangberg, Richard Edwin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403026 CR1402407 |
Yocum, Rod Wilham-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405940 |
Yocum, Rod William-Defendant | Three | 8 a.m. | CR15002048 CR1405940 |
Zanten, Jessie Van-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405549 |
Barrette, Michael Anthony-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1500069 CR1405172 CR1404907 CR1305538 CR1300882 CR1204315 |
Butcher1 Robert Edwin Ill-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405828 |
Butcher, Robert Edwin Ill-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405609 |
Henry, James Lawrence-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1202644 |
Henry, James Lawrence Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1500063 CR1405271A |
Johnson, Ronald Ray Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1404649 |
Long, Robert Alan-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1406133 CR1200890B CR1104217A |
Mckenney, Vincent Charles-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405377 |
McKenney, Vincent Charles-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401261 CR1200236 |
Quinn, Gary-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1500070 |
Shelley! Tim E-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403098 |
Streamdutra, Lucas Matthew-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1104677 |
Stream, Lucas Matthew-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1404026 |
Surbrugg, Jesse Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402390 |
Thomas, Brenda Jean-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1305509 |
Barber, Christopher William-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1402430 |
County of Humboldt vs Jonah Taylor County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS100453 |
County of Humboldt vs Jonah Taylor Fonseca, Cristina -Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | FS100453 P5100453 |
County of Humboldt vs Jonah Taylor Taylor, Jonah K-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS100453 F5100453 |
H. Uselton vs. A. Uselton County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL140009 |
H. Uselton vs. A. Uselton Manion, Hilary -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140009 |
H. Uselton vs. A. Uselton Uselton, Athan -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140009 |
Joseph Thompson vs Kimberly Chapman Chapman, Kimberly D.-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL040039 |
Joseph Thompson vs Kimberly Chapman County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL040039 |
Joseph Thompson vs Kimberly Chapman Thompson, Joseph E.-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL040039 |
K. Johnston vs. B. Johnston Johnston, Brenda -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140279 |
K. Johnston vs. B. Johnston Johnston, Kraig -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140279 |
K. Shrubsole vs, S. Borglund Shrubsole, Kim -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30408 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund Borglund, Steven -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130408 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL130408 |
Matter at D. Espitia Ross! Sara -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D, Espitia Espitia, David Jorge-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Amparn, Dma -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Belen -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Chelsea -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Jorge Alberto-Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Karma -Relative 151)2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Karma -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Kevin -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Kevin -Relative lsV2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Maximo -Relative 151)2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Maximo -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Kessel, Sabra -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Kessel, Theodor David-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Ross, Cyan Kessel-Objector |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Ross, Sara -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter ot D. Espitia Espitia, David Jorge-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR140191 |
M. Davis vs. C. Davis Davis, Charles -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140615 |
M. Davis vs. C. Davis Davis, Mary Elizabeth-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140615 |
S. Reed vs. 5, Rice Reed, Stacy -Petitioner |
Eight | 8:31 a.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Reed, Stacy -Petitioner |
Eight | 8:31 a.m. | FLI 20047 FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Laurie -Claimant |
Eight | 8:31 a.m. | FLI 20047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Sean A-Respondent |
Eight | 8:31 a.m. | FLI 20047 FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Thomas -Claimant |
Eight | 8:31 a.m. | FL120047 |
Mailer of: M. Escareno Escareno, Miguel Angel-Minor |
Seven | 9 a.m. | PRI 20253 |
Matter of: M. Escareno Anderson, Rhonda -Guardian |
Seven | 9 a.m. | PRI 20253 PR120253 |
Matter of: M. Escareno Cote, Tracy-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 9 a.m. | PR120253 |
Matter of: M. Escareno Escareno, Braulio -Father |
Seven | 9 a.m. | PRI 20253 |
Matter of: M. Escareno Keevaufer, Alexander-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 9 a.m. | PR120253 |
Matter of: M. Escareno Mayo-Cote, Brittany -Mother |
Seven | 9 a.m. | PR120253 |
Matter of: M. Escareno Ramos, Candelaria -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 9 a.m. | PRI 20253 |
Matter ot M. Escareno Cote, Tracy -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 9 a.m. | PR120253 |
Matter ot M. Escareno Ramos, Candelaria -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 9 a.m. | PRI 20253 |
Matterot M. Escareno Escareno, Braulio -Father |
Seven | 9 a.m. | PR120253 |
R. Slionys vs. N, Slionys Slionys, Nicole -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FLI 30601 |
R. Slionys vs. N. Slionys Slionys, Robert -Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FL130601 |
S. Burcell vs. R. Rohde Rohde, Robert B Jr-Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL130389 |
Escareno, Miguel Angel-Minor | Seven | 9 a.m. | PRI 20253 |
Abdulali, Jaleel Askiaatiba-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404765 |
Aquino, Santiago -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405169 |
Bet, Andrew Joseph-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403691 |
Clickner, Kristen Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405170 |
Crowl, Susan Yvette-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404758 |
Fox, Ellice Dawn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405846 |
GensawCrum, Raymond Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405171 |
Gonzalez, Eduardo -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404416 CR1401321 |
Gonzalez, Joseph Anthony-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405174 |
Granado, Robert-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402451 |
Griffith, Jeannine Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402413 |
Hood, Sarah Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405255 |
Kelsey, Christopher Scott-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403409 |
Lewis, Cassandra Christine-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402316 |
Madonia, Tara Teresa-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405216 |
Martin, Chhstiane Adele-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401990 |
Newman, Kurt Stein-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404762 |
Poore, Josh Dylan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402228 CR1400168 |
Rogers, Glen Franklin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1103960 |
Spiers, Darryl Scott-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405447 CR1304116 CR086814S |
Wohlwend, Neale Louis-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404293 |
Kay, Christian John-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1305518 |
Loyd, Dustin Allen-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1404733 |
Martinez, Luis Arnoldo-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1200831 |
Martinez, LuisArnoldo-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1500083 |
Marvel, Joseph Everett-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1202567 |
Mattox, Debra Lea-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1401995 CR1203329 |
Meyer, Michael Thomas-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1402594 |
Palmquist. Elizabeth Ann-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1403740 |
Park, Andrew-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1402620 |
Abbott, Cyle Warren Jr-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1405360 |
A. Lindgren 1W vs. City of Trinidad Curatolo, Ruth -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Bailey, Patricia-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Butler, Joan -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad City of Trinidad -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad City of Trinidad -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad City of Trinidad -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Curatolo, Ruth -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Curatolo, Ruth -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Jarboe, Chet -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Lindgren-Akana, Sarah -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Lindgren, Axel Ill-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Lindgren-Tripp, Tanna -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Mendoza, Juan -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Mendoza, Juan-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Mendoza, Juan -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Stadler, Leslie -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Stalder, Leslie -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Tsurai Ancestral Society -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
A. Lindgren Ill vs. City of Trinidad Williams, Christine-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130589 |
D. Bushnell vs. D. Moody Bushnell, David L.-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR050511 |
D. Bushnell vs. D. Moody Moody, Doug -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R050511 |
D. Bushnell vs. D. Moody Moody, Jeff-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR050511 |
J. Meaner vs. S. Patel, et al Patel, Jayshree -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140546 |
J. Mesner vs. S. Patel, eta! Pate!, Shailesh -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140546 |
J. Mesner vs. S. Patel, et al Jansen Construction Company of California-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140546 |
J. Mesnervs. S. Patel, etal Menser, Jesse -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140546 |
L. Punch vs. K. Punch Punch, Kendra Kay-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140427 |
L. Punch vs. K. Punch Punch, Larry David-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140427 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Bailey, Patricia-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | 0R100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi City of Trinidad -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi City of Trinidad -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi City of Trinidad -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Coastal Tree Service -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Coastal Tree Service-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRIOO9BI |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Coastal Tree Service-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Ferrett, Sharon -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Ferrett, Sharon K-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Ferrett, Sharon K-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Head, Tom -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Head, Tom -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Head, Tom -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Jarboe, Chet -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Axel Ill-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRIOO9RI |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Kelly -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Kris ICC-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Parris -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Sarah -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR1 00981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Lindgren, Tanna -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Nelson, Gary -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Nelson, George-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Pennisi, Sam -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Pennisi, Sam -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRIOO9SI |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Pennisi, Sam -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Tsurai Ancestral Society -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR100981 |
Tsurai Ancestral Society vs. S. Pennisi Williams, Christine -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRIOO9SI |
Deknight, Mariah Kathleen-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1404846A |
Easley, Pete Gilbert-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1303209 |
Evans, Travis Joe-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1400645 |
Hess, Cole Eren-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1403358 |
Yates, Heather Louise-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1403831 |
Cook, Nakia Nikki-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1500105 CR1405113 CR1402895 |
A. Gower vs. M. Gower Gower, Anna Cristina-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140357 |
A. Gower vs. M. Gower Gower, Mark Jason-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140357 |
A. White vs. ft Hunsucker White, April Rose-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL100093 |
A. White vs. R. Hunsucker County of Humboldt -DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL100093 |
A. White vs. R. Hunsucker Hunsucker, Robert E Jr-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL100093 |
C. Bishop vs. P. Bishop Bishop, Courtney -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140027 |
C. Bishop vs. P. Bishop Bishop, Patrick -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140027 |
Co of Humboldt vs Jacob Roach County of Humboldt-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FS130292 |
Co of Humboldt vs Jacob Roach Pearcy, Amber L-Other Parent-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | FS130292 |
Co of Humboldt vs Jacob Roach Roach, Jacob T-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FS1 30292 |
C. Reyes vs. J. Luna Luna, Jose Alberto-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140359 |
C. Reyes vs. J. Luna Reyes, Cristina -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140359 |
C. Sengduangchan vs. 0. Sengduangchan Sengduangchan, Chandeng -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP140531 |
C. Sengduangchan vs. 0. Sengduangchan Xayavong, On -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP140531 |
D. McKnight vs. A. Bogantes Bogantes, Anthony Parker-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP140757 |
D. McKnight vs. A. Bogantes McKnight, Debiah -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP140757 |
D. Tull vs. E. Rogers Rogers, Elizabeth A-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FLI400II |
D. Tull vs. E. Rogers Tull, Debra S-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140011 |
D. VanTassel vs. D. VanEepoel VanEepoel, Darlene Patricia-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP140765 |
D. VanTassel vs. D. VanEepoel VanTassel, Duane Winsor-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP140765 |
Frances J0 Galli v. Dale Galli District Attorney Family Suppo -De-Facto Parent |
Seven | 1:30 p.m. | FL930413 |
Frances Jo Galli v. Dale GaIN Galli, Dale -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL930413 |
Frances Jo Galli v. Dale Galli Davis1 Sherlyn Dancer-Guardian Ad Litem |
Seven | 1:30 p.m. | FL930413 |
Frances Jo Galli v. Dale Galli Galli, Frances Jo-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL930413 |
J. Hastings vs. A. Russell Hastings, James Earl-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140633 |
J. Hastings vs. A. Russell Russelle, Andrea Lynn-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140633 |
J. Pschaidi vs. J. Puntonio Pschaida, Jenny R-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140017 |
J. Pschaidi vs. J. Puntonio Puntonio, James -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140017 |
J. Scott-Armstrong vs. S. Harrington Harrington, Shakyla E Fawna-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140635 |
J. Scott-Armstrong vs. S. Harrington Scott! Jesse Victor-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140635 |
Matter of: D. Ashley Ashley, Dakota -Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR070265 |
Matter of: D. Ashley Ashley, Jennifer-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR070265 |
Matter of: D. Ashley Ridenour, Gerald -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR070265 |
Matter of: D. Ashley White, Lisa -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR070265 |
Matter of: L. Taylor and H. Stevenson Kierce, Shirley-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | PR120199 |
Matter of: L. Taylor and H. Stevenson Stevensen, Harley-Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR120199 |
Matter of: L. Taylor and H. Stevenson Stevenson, Harlee Rose-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR120199 |
Matter of: L. Taylor and H. Stevenson Taylor, Mary -Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR120199 |
Matter of: O'Neil Minors Lucas, Kenny-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR130297 |
Matter of: O'Neil Minors ONeil, Dustin -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 30297 |
Matter of: O'Neil Minors O'Neil, Meghan Christine-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 30297 |
Matter of: O'Neil Minors O'Neil, Michael Edwin-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR130297 |
Matter of: O'Neil Minors O'Neil, Shaylee Ann-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR130297 |
Matter of: ONeil Minors Allen, Edward Zane-Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR130297 |
Matter of: ONeil Minors Allen, Theresa Ann-Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR130297 |
Matter of: ONeil Minors King, Patsy -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 30297 |
Matter of: ONeil Minors Lucas, Michelle-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR130297 |
Matter of: T. Knodel Knodel, Carol -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR070311 |
Matter of: T. Knodel Knodel, Tanner Justice-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR070311 |
Matter of: T. Knodel Knodel, Waldemer Ill-Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR070311 |
Matter of: T. Knodel Williams, Christine-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR070311 |
Matter oft L. Taylor and H. Stevenson Taylor, Lawrence Stephen-Demitri-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR120199 |
M. Kindred vs. G. Thurston Kindred, Michelle -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP140754 |
M. Kindred vs. G. Thurston Thurston, Gary Charles Ill-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP140754 |
P. Her vs. L. Chounlabout Chounlabout, Leck -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140361 |
P. Her vs. L. Chounlabout County of Humboldt -DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL140361 |
P. Her vs. L. Chounlabout Her, Phoua -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140361 |
P. McMahon vs. C. Thurston McMahon, Patrick -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP140753 |
P. McMahon vs. G. Thurston Thurston, Gary Ill-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP140753 |
S. Cunningham vs. B. Aultman Aultman, Bryan -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL090411 |
S. Cunningham vs. B. Aultman County of Humboldt -DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL090411 |
S. Cunningham vs. B. Aultman Cunningham, Sarah -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL090411 |
S. Whalen vs. C. Andrews Andrews, Christopher-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP140751 |
S. Whalen vs. C. Andrews Whalen, Shearin -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP140751 |
T. Gregory vs. L. Gregory Gregory, Leann -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140583 |
T. Gregory vs. L. Gregory Gregory, Todd J-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140583 |
Bates, Michael Todd-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1414181 |
Coons, Ryan John-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI4I 8082 |
Dates, James Stanford Ill-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI4I 5634 |
Garcia, Fernando Ill-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1414794 |
Giramonti, Brittany Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500006 |
Hall, Kacie Lynn-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1418116 |
Hanson, Joshua Robert-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR141 6938 |
Hendrix, Allison Jewel-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1417179 |
Hsu, David -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1415774 |
Juarez, Ramon Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1416954 |
Lehman, Chelsea -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1415310 |
Martinez, James Richard-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI4I 0727 |
Martinez, Michael Andrew-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1414415 |
Oferrall, Tyler Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1417837 |
Orozco, Kristin Cherie-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI4I 8205 |
ReynozaDuran, Juan Luis-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500049 |
Rice, John Ray-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1113679 |
Sloss, Branndon Dale-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500069 |
Varrallo, Natalie H-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1417854 |
Watson, Elizabeth Ann-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1416992 |
Gott, Dorothy Elizabeth-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1405709 CR1402283 CR1201815A |
Korn, Dorothy Elizabethilava-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1203824 |
Korn, Dorothy Elizabeth Ilava-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1200606 |
Manto, Anthony Joseph Ill-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1305635 |
Miguelena, Shannon Renee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1401222 |
Owsley, Shawn Keith-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1406158 |
Jansen Construction Co vs. PacWest Contracting LLC Jansen Construction Company of California-Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130374 DRI 30374 |
Jansen Construction Co vs. PacWest Contracting LLC Jansen Construction Company of California-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130374 |
Jansen Construction Co vs. PacWest Contracting LLC Lupton, Lance A-Cross Complainant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130374 |
Jansen Construction Co vs. PacWest Contracting LLC Lupton, Lance A-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130374 |
Jansen Construction Co vs. PacWest Contracting LLC Old Republic Surety Co. -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130374 |
Jansen Construction Co vs. PacWest Contracting LLC PacWest Contracting, LLC -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130374 |
Jansen Construction Co vs. PacWest Contracting LLC Patel, Jayshree -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130374 |
Jansen Construction Co vs. PacWest Contracting LLC Patel, Shailesh -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30374 |
Jansen Construction Co vs. PacWest Contracting LLC Umpqua Bank -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DRI 30374 DR130374 |
J. Avelar vs. D. Pond Avelar, Jennifer-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | 0R120106 |
J. Avelar vs. D. Pond Hall, Lucas -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DRI 20106 |
J. Avelar vs. D. Pond Pond, Dane -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DRI 20106 |
Daniels, Carter James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404882 |
Darling, Paula Sue-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401943 |
Deknight, Mariah Kathleen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401481 |
Demmons, Scott Byron-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305031 |
Deveraux, Tiffany Nicole-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1104549 |
Epker, Nicholas Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303276 |
Faria, Michael Joseph-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500140 CR1405250 CR1404628 CR1103071 CR090288S |
Fells, David Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404859 |
Fonseca, Manuel -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1204444 |
Fox, Andreas Daniel-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403969 |
Fraser, Cindy Lea-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404996 CR1403452 |
Free, Andrea Leann-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1101590 |
Glass, Timothy Williams-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404952 |
Grant, Kevin Craig Lawrance-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404848 CR1402556 CR1205656 CR1105375 |
Gunning, Ryan Lawrence-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500150 CR1404182 CR1300978 |
Harris, Jay Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402025 |
Hernandez, Albert-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403388 |
Huninger, Louis John-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405012 |
Huntzinger, Louis John-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402211 CR1205178 |
Mosier, Mynah Renee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402701C |
Weatherford, Vernon James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500051 |
Raymond, Wilfred Melton Alvin-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500280 |
Rogers, Lena Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404968 CR1400112 |
Ryan, Michael Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400875 CR1305112 CR1304071 CR1203161 CR1200012 |
Salinas, Luis Manuel-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401962 |
Sanchez, Luisalberto Rodriquez-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202381 |
Shiflett, Samuel William-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403701 |
Simmons, Vander Roe-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1300171 |
Stobaugh, Richard Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | 111495 |
Thomsen, Jeff Peter-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302957 CR1201473 |
Vernot, Daniel Anthony Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1200623 |
Walsh, Destry Wayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403304 |
Wilbur, Alicia Carole-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1406045 CR1402457 CR13058318 |
Withers, Shirley Jean-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404507 CR1200340 |
Wright, Curtis Eugene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401848 CR1400497 CR1400495 |
Young, Ronald Rory-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301738 |
Alvarez, Joseph Michael Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1304831 CR1304319 |
Andora, Daniel Grant-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402529 |
Balke, Sara Ann-Defendant | One | 2 p.m. | CRI4OIIO5A CR1400279 |
Barrett, Spencer Scott-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405764 |
Bartlett, Jess Leroy lV-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400276A |
Bauer, James Christian-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403792A CR1305117 CR1200692 |
Bettiga, Cole Abrahm-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405675 |
Bloomhuff, Boyd Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404951 CR1404352 CR1403668 CR1400096 CR1305686 |
Booth, Judith Darlene-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405375 CR1400604 CR1205539 CR093560S |
Breckels, Jesse Ichiro-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404228 CR1103047 |
Brown1 Amanda Michele-Defendant | One | 2 p.m. | CR075392AS |
Camilli, Doug Albert-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401726 CR1401025 CR1400212 |
Chaney, Travis Allen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500274 |
Chapman, Ashly Nicole-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405948 |
Conway, David Nathaniel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 202281A |
Cooke, Alan Anthony-Defendant | One | 2 p.m. | CR1406052 |
Curry, Limmie Greg-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 001144A CR1001144A |
Hillegeist, William Duane-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402637B CR1401106 CRI4OIIO5B CR1304813 CR1303859 |
Talavera, Javier -Defendant | One | 2 p.m. | CR1404463B |
Capps, Richard John Jr-Defendant | Three | 2 p.m. | TRI4I 3779 |
Choate, Wendy Rose-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1415511 |
Enis, Michael Ariel-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1411038 |
Fisher, Cynthia Irene-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1415236 |
Gardiner, Gregg Carl-Defendant | Three | 2 p.m. | TRI4I 6398 TR1416398 |
Valenzuela, Juan Carlos Marquez-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1415959 TR1407344 |
Varshock, Mark David-Defendant | Three | 2 p.m. | TR141 5497 |
Ekorn, Randall Scott-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1003588 CR1003401 |
Keegan, Jennifer Anne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400291 |
Kelly, Thomas Bernard-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 200815A |
Kemps, Sean Paul-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401074 |
Kemps, Sean P-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303010 CR1302624 |
Krastes, Chad Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1301634 |
Krohn, Joseph Darryl-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302107 CR1202279 CR1201181 |
Landowski, Ryan Taylor-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500143 |
Larsen, Bradley Owen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400178 |
Lee, Katy Ann-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304446 CR1205049A |
Loomis, Adam William-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1406144 CR1400023 |
Loyd, Jenae Deborah-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304207 |
Marsh, Martin Lorree-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401810 |
Mattson, Roger Calvin-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404896 |
McCovey, Notchko Paul Sr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1301596 |
Merz, Charla Anne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404175 |
Miller, Justin Daniel-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401484 |
Minasian, Jessica Ember-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1300389 CR091 354S CR090335S |
Mindus, Roshelle Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404264 |
Morris, Dawnette Morie-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1101974 |
Munts, Robert Lamont-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404997 |
ODonnell, Tytiana Lupitha Ngeyang-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400476 |
Perrine, Geneva Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305553 |
Phounleuth, Chanthachone John-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303603 |
Porter, Jordan Coleman-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405856 CR1305524 CR1303412 |
Renfro, Ashley Laura-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1404909 |
Robinson, Cody Lee-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405891 |
Simpson, Christopher Andrew-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1404445 CR1403547 |
Simpson! Christopher Andrew-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1403521 |
Simpson! Stephen James-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1404912 |
Standart, Arthur James-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405849 CR1402099 |
Starritt, Waymond Earl-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405316 CR1402647 |
Stiglich, Judson Allen-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1500151 |
Sundeen, Kristofor Daniel-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405540 |
Sweat, Ervin Eugene Jr-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1403839 |
Torres, John Aaron-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1500098 |
Tufte, Bryce Matthew-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405890 |
Valdez, Joshua Joel-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405484 |
Vogel, Kevin Ernest-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1500090 CR1405822 CR1305261 CR1303975 |
Walsh, Destry Wayne-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1403305 CR1403304 CR1202868 |
Whiffing, William Clifford-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405615 CR1300416 |
Abbott, Cyle Warren Sr-Defendant | One | 3 p.m. | CR15001 21A CR1402095 |
Araneo, Leshaun Antoinette-Defendant | One | 3 p.m. | CR1404080A CR1403665 CR1402065A |
Bagley, Shaun Dale-Defendant | One | 3 p.m. | CR1301783 CR1101866 CR1002149 |
Blake, David Michael-Defendant | One | 3 p.m. | CR1500237 CR1500118 CR1500117 CR1402180 |
Blinn, Joshua -Defendant | One | 3 p.m. | CR1304677 |
Buchholz, Brandon Lee-Defendant | One | 3 p.m. | CR1500125 CR1305086 |
Buliwinkel, John Frederick-Defendant | One | 3 p.m. | CR1500235 |
ButlerSmith, Sean Robert-Defendant | One | 3 p.m. | CR1303470 |
Cunha, James Edward-Defendant | One | 3 p.m. | CR1500199A CR1406068A CR1405746 CR1405676 CR1405091A CR1405086 CR1405085 CR1400963A CR1400472 |
Hamline, Rebecca Louise-Defendant | One | 3 p.m. | CR15001998 CR14060688 CR1405825 CR14050918 CR1405090 CR1404511 CR1400963B |
A. Stillinger vs. D. Erickson Erickson, Diana Lynn-Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140379 |
A. Stillinger vs. D. Erickson Erickson, Ronald L-Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140379 |
A. Stillinger vs. D. Erickson Stillinger, Amelia -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140379 |
B. Kenny vs. D. McGraw Kenny, Bryce J-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140336 |
B. Kenny vs. D. McGraw McGraw, Dee Anna-Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140336 |
V. Westphal vs. S. Toops Toops, Semiramis L-Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140372 |
V. Westphal vs. S. Toops Westphal, Verna Lynn-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140372 |
T. Kanowsky vs. J. Stump Arnold, Karl Ill-Defendant |
Eight | 4 p.m. | DR130128 |
T. Kanowsky vs. J. Stump Kanowsky, Terry Terry-Plaintiff |
Eight | 4 p.m. | DR130128 |
T. Kanowsky vs. J. Stump Ocallaghan, William Jr-Defendant |
Eight | 4 p.m. | DRI 301 28 |
T. Kanowsky vs. J. Stump Stump, Jacob -Defendant |
Eight | 4 p.m. | DR130128 |