J U D G E D
Wednesday, July 8, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
S. Wilkinson vs. E. Wilkinson Wilkinson, Shawmalea R.-Petitioner |
Seven | 5:30 a.m. | FS070072 |
Bearden, Tanya Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304410 |
Briseno, Alexander William-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502993 CR1404522 |
Cooper, David Todd-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502990 CR1501569 |
Cox, Timothy James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502933 CR1301449 |
Dick David Alan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501729 |
Garner, Carnell Demon-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502821 |
Gumeti, Nicholas Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500439 |
Gurnett, Nicholas Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502991 CR1500439 CR1405333 |
Johnson, Sara Kathleen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502989 |
Jones, Levi Joseph-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404617 CR1305831A CR1303628 CR1202968A |
Molina, Monique Therese-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403822 |
Morris, Joshua Mark-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1302962 CR1204920 CR1006382 CR1000456 |
Nelson, Ross Allen li-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502992 CR1501965 |
Vaneepoel, Robert James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502988 |
Kufner, John Edward-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1404028 |
Davidsen, Michael Eugene-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1502748 CR1403249 CR1400792 CR1202497 CR1104832 |
A. White vs. R. Hunsucker County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 00093 |
A. White vs. R. Hunsucker Hunsucker, Robert E Jr-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL100093 |
A. White vs. R. Hunsucker White, April Rose-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL100093 |
H. Bruckner vs. E. Bruckner Bruckner, Eric -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150129 |
H. Bruckner vs. E. Bruckner Bruckner, Hannah -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL150129 |
J. Briggs vs. J. Briggs Briggs, Jason Wayne-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL080121 |
J. Briggs vs. J. Briggs Briggs, Julie Mae-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL080121 |
J. Briggs vs. J. Briggs County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL080121 |
J. Mitchell vs. S. Mitchell Mitchell, Justin Wayne-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110627 |
J. Mitchell vs. S. Mitchell Mitchell, Susanna Astri-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110627 |
K. Delsman vs. R. Delsman Deisman, Kelli A-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140231 |
K. Delsman vs. R. Delsman Deisman, Robert A Jr-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 40231 |
K. Ellis vs. T. Ellis Ellis, Katherine T-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 50009 |
K. Ellis vs. T. Ellis Ellis, Todd W-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150009 |
K, Elson vs. G. Woodcock Woodcock, Gary -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140325 |
K. Elson vs. G, Woodcock County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL140325 |
K. Elson vs. G. Woodcock County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL140325 |
K. Elson vs. G. Woodcock Elson, Krista -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140325 FLI 40325 |
K. Elson vs. G. Woodcock Woodcock, Gary -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140325 |
K. Gray vs. L. Gray Gray, Kenneth E-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30355 |
K. Gray vs. L. Gray Gray, Ladeena R-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130355 |
M. Bowser vs. J. Bowser Bowser, Justin Scott-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150015 |
M. Bowser vs. J. Bowser Bowser, May Frances-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL150015 |
M. Dowling vs. A. Bondurant Bondurant, Alicia M-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130371 |
M. Dowling vs. A. Bondurant County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL130371 |
M. Dowling vs. A. Bondurant Dowling, Michael J-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL130371 |
M. McDonald vs. T. Hutcheon Hutcheon, Tara -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140354 |
M. McDonald vs. T. Hutcheon McDonald, Matthew P-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140354 |
R. Hooven vs. T. Hooven Hooven, Rebbeca J-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 50017 |
R. Hooven vs. T. Hooven Hooven, Timmothy A-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150017 FLI 50017 |
R. Mell vs. J. Mell Mell, Jo Ann -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150003 |
R. Mell vs. J. Mell MeN, Robert -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL150003 |
S. Vail vs. 0. Vail County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 20515 |
S. Vail vs. D, Vail Vail, Daniel T.-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL120515 |
S. Vail vs. D. Vail Vail, Shaya Jean-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 20515 |
S. Wilkinson vs. E. Wilkinson County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | F5070072 |
S. Wilkinson vs. E. Wilkinson Wilkinson, Eugene A-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS070072 |
T, Morris vs. G. Morris Morris, Trevor -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
T. Morris vs. G. Morris CA Public Employees' Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
T. Morris vs. S. Morris Morris, Ginger-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
People vs. $3,330 US Currency $3,330 US Currency -Respondent |
Two | 8:30 a.m. | CV140763 |
People vs. $3,330 US Currency Johnson, Delaney -Claimant |
Two | 8:30 a.m. | CV140763 |
People vs. $3,330 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 8:30 a.m. | CV140763 |
Fontaine Beth Renee-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1105370 |
Fontaine, Beth Renee-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1402767 CR1402092 |
Gilbert, Gregory Michael Sr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502893 |
Johnson, Delaney Elizabeth-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1500187 |
Lewis, Arthur Douglas Ill-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502895 |
Morton, Seth Robert Sr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1501070 |
Munsell, Missy Jean-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1501905 CR1401813 CR1304842 |
Villines, Justin Kelly-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502892 |
Shelton, Benson Keith-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1304708 |
M. Babcock vs. E. Garcia Babcock, Makayla S-Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FLI 40599 |
M. Babcock vs. E. Garcia Garcia, Eric -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL140599 |
Asbury, Mitchell Wifliams-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1300271 |
Asbury, Mitchell William-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1007078 |
Asbury, Mitchell Williams-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400642A |
Chandler, Thomas John-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501805 |
Costa, Michelle Y-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501823 |
Garrett, Courtney Ann-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403778 CR13039158 |
Houseworth, Brodie William-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501797 CR1205903 |
McEwen, Paul Dufay Ill-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404294 |
Meeks, Paula Theodora-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500183 |
Moreno, Simon Anthony-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500799 |
Noel, Ashley Sue-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405184 |
Ortega, Nicholas John-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501574 |
Rocheleau, Iris Dorene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1400873 CR1304161 CR1304092 CR13024448 |
Sanders, Stephen Ray-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404492 CR1205952 |
Starets, Astrid Kai-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501761 |
Stockoff, Michael Sherman-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501750 CR1404120 |
Stockton1 Damon Reed-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501852 |
Stockton, Damon Reed-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1305066 CR1202039 CR1102429 |
Thompson, Ryan Thomas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR14061528 |
Thurston, Michael Ray-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501239 |
Liebe, David Bruce-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1301912 CR1300729 |
Liebe, David -Defendant | Two | 1 p.m. | CR1501844 CR1501827 CR1400123 |
0. Giannotta vs. S. Costanzo Costanzo, Michael -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140384 |
0. Giannotta vs. S. Costanzo Costanzo, Salvatore A-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140384 |
C. Bellis vs. Arcata Elementary School District Arbaugh, Felix -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30549 |
C. Bellis vs. Arcata Elementary School District Arbaugh, Joshua -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130549 |
C. Bellis vs. Arcata Elementary School District Arcata Elementary School Dist -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130549 |
C. Bellis vs. Arcata Elementary School District Bellis, Cija -Guardian Ad Litem |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30549 |
C. Bellis vs. Arcata Elementary School District Flenner, Margaret-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130549 |
C. Bellis vs. Arcata Elementary School District Jones, Pamela -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130549 |
D. Davis vs. Ford Motor Company Davis, Darrell Douglas-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130451 |
D. Davis vs. Ford Motor Company Davis, Donna -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30451 |
D. Davis vs. Ford Motor Company Ford Motor Company -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30451 |
D. Giannotta vs. S. Costanzo Giannotta, Daniel -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140384 |
D. Giannotta vs. S. Costanzo Myers, Logan Michael-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140384 |
D. Giannotta vs. S. Costanzo Sidelines Sports Bar-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140384 |
D. Howard vs. K. Marthi Payne, Benjamin -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30578 |
D. Howard vs. K Martin Howard, David -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30578 |
D. Howard vs. K. Martin Erdman, Mark-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130578 |
D. Howard vs. K. Martin Martin, Kelly -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30578 |
N, Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Wolfe, Ray-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140210 |
N. Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Ray Wolfe Construction, Inc. -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140210 |
N. Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Ray Wolfe Construction, Inc. -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140210 |
N. Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Ray Wolfe Construction, Inc-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140210 |
N. Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Schmidbauer Lumber, Inc. -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140210 |
N. Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Schmidbauer Lumber, Inc. -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140210 |
N. Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Winnacott, Marguerite -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140210 |
N. Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Winnacott, Neal -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | 0R140210 |
N. Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Wolfe, Ray-Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R140210 |
N. Winnacott vs. Ray Wolfe Construction Wolfe, Ray-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R140210 |
People vs. $27,000 US Currency $27,000 US Currency -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CVI 50269 |
People vs. $27,000 US Currency PeopleoftheStateofCalifornia-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV150269 |
People vs. $27000 US Currency Manzo, Gerardo -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CV150269 |
People vs. $4999 US Currency $4999 US Currency-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150342 |
People vs. $4999 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV150342 |
People vs. $4999 US Currency Semore, Jonas Randall-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CVI 50342 |
Andrews, Derrick Carl-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1502055 CR085938S |
Brown, Todd Parker-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1502883 |
A. Harrison vs. B. Harrison Harrison, Anna Marie-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL150277 |
A. Harrison vs. B. Harrison Harrison, Brian Dean-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL150277 |
C. Jordan vs. R. Jordan Jordan, Candace -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140355 |
C. Jordan vs. R. Jordan Jordan, Robert-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140355 |
F. Clover vs. 0. Clover Glover, David Valentino-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL150011 |
F. Clover vs. D. Glover Clover, Felicia Marie-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL150011 |
F. Town vs. C. Town Town, Cohn B L-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL150007 |
F. Town vs. C. Town Town Francine D-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL150007 |
J. Rutherford vs. R. Rutherford, Jr. Rutherford, Jacquelyn M-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140347 |
J. Rutherford vs. R. Rutherford, Jr. Rutherford, Richard W Jr-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140347 |
L.Masaki vs. G. Masaki Masaki, Geoffrey-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140339 |
L.Masaki vs. G. Masaki Masaki, Linda -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140339 |
Mailer of: D. Boyte Whipple, Suzanne-Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR100065 |
Mailer of: D. Soyte Boyte, Dylan Caillou Kelly-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR100065 |
Matter at D. Boyte Howard, Alexis -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PRI0006S |
Matter of: A. Ames Ames, Amber-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR090115 |
Matter of: A. Ames Ames, Danny -Relative 1 sU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PRO9OI 15 |
Matter of: A. Ames McCornack, Tracy -Relative lsV2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR090115 |
Matter of: A. Ames Milhorne, Aaron -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR090115 |
Matter of: A. Ames Rose, Rachel -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR090115 |
Matter of: A. Ames Ward, Randolph -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR090115 |
Matter Of: A. Caidwell Miller, Casey -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter Of: A. CaIdwell CaIdwell, Atiana X.-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter Of: A. CaIdwell Crowell, Vicki -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter Of: A. CaIdwell Spears, Lauren -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter Of: A. Caldwell CaIdwell, Ebony -Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter of: Boak Minors Hunter, Nathaniel John-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR080103 |
Matter of: Boak Minors Soak, Heather-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | PR080103 |
Matter of: D. Boyte Boyte, Justin -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PRI0006S |
Matter of: D. Boyte Kelly, Katherine -Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR100065 |
Matter of: D. Boyte Kelly, Willam Charles-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR100065 |
Matter ofi Sian Salas Minors Sian Sales, Bryan -Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 20085 |
Matter of: M, Tullis Tullis, Wayne -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR090107 |
Matter of: M. Tullis Campos, Frances -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR090107 |
Matter of: M. Tullis Diffin, Tabitha -Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR090107 |
Matter of: M. Tullis Evers, Angela-Relative lstl2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR090107 |
Matter of: M. Tullis Evers, Henry-Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR090107 |
Matter of: M. Tullis Pearce, Angie -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR090107 |
Matter of: M. Tullis Tuflis, Lamar-Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR090107 |
Matter of: M. Tullis Wilkes, Charlie-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR090107 |
Matter of: Navarro-Olson Minors Navarro, Philip Ronald-Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR090199 |
Matter of: Navarro-Olson Minors Olson, Donald -Previous Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR090199 |
Matter of: Sian Salas Minors Darling, Shirley -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 20085 |
Matter of: Sian Salas Minors Salas, Ramon -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 20085 |
Matter of: Sian Salas Minors Sian, Ruben -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 20085 |
Matter of: Sian Salas Minors Sian Salas, Berta Judith-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 20085 |
Matter of: Sian Salas Minors Sian Salas, Christian Jonathan-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR120085 |
Matter of: Soak Minors Soak, Melanie-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR080103 |
Matter oft A. Ames Rose, Gabriel -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR090115 |
Matter oft Navarro-Olson Minors Navarro, Brandy Kay-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR090199 |
Matter oft Navarro-Olson Minors Olson-Navarro, Lewis Lee-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR090199 |
Matter oft Navarro-Olson Minors Olson-Navarro, Ronald Dale-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR090199 |
Matter oft Navarro-Olson Minors Olson, Rhonda -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR090199 |
Matter oft Sian Salas Minors Salas, Berta Marina-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR120085 |
Matter ot A. Ames Ames, Alena Shavonne-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR090115 |
Matter ot A. Ames Ward, Sylvia -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR090115 |
Matter ot M. Tullis Tullis, Melis5a -Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR090107 |
Matter ot Sian Salas Minors Pirir, Juana Conc-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 20085 |
Matter ot Sian Salas Minors Sian Salas, Jeffrey Ruben-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 20085 |
M. Edwards vs. J. Harris Edwards, Monique -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP140257 |
M. Edwards vs. J. Harris Harris, Jeifrie -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP140257 |
P. Ahrens vs. C. Boyd Ahrens, Phcilla -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL150055 |
P. Ahrens vs. C. Boyd Boyd, Christopher-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL150055 |
S. Escorcia-Ruiz vs. S. Rojas Escorcia-Ruiz, Sabrina -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140341 |
S. Escorcia-Ruiz vs. S. Rojas Rolas, Sunny 0-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140341 |
S. Sunberg vs. D. Sunberg Sundberg, David T-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140345 |
S. Sunberg vs. D. Sunberg Sundberg, Shannon P-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140345 |
Ellsworth, Jacob Thomas-Minor | Seven | 1:30 p.m. | PR080103 |
Bellegante, Jason Scott-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1506407 TR0605867 TR0601481 |
Garcia, JavierNavarro-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1506944 |
Gillespie, Anthony Raymond-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1507535 |
Golat, Randi Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1507201 |
Johnston, Martha Grace-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1507146 |
Niles, Colette Dawn-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1417576 |
Varrallo, Natalie H-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1417854 |
Lewis, Jay Aubrey-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1502829 |
A. Durham-Aguilar vs. C, Cummings Durham, Astride Mitchelle-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150289 |
A. Durham-Aguilar vs. G. Cummings Cummings, George W-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150289 |
Matter of: D. Gatica Catica, Deva Ileanna-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CVI 50308 |
S. Fiedler vs. K. Boedecker Soedecker, Kevin -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150264 |
S. Fiedlervs. K. Boedecker Fiedler, Sharon Paige-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150264 |
S. Patel vs. Jansen Construction Golden State Acoustical, Inc. -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction Herbert Roofing, Inc. -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction Jansen Construction Company of California-Cross Complainar |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction Jansen Construction Company of California-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction Patel, Jayshree -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | 0R140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction Patel, Shailesh -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction Redwood Coast Hospitality, LLC -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction Redwood Coast Hospitality, LLC -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction The Shailesh Patel and Jayshree Patel Revoc. Trust-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction Thyssenkrupp Elevator Corporation -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Patel vs. Jansen Construction Trustees of the Shailesh Patel and Jayshree Patel Trust-Plainti |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
S. Pate! vs. Jansen Construction Harbert Roofing, Inc. -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140694 |
W. Dvorak vs. C. Cummings Dvorak, Will -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150288 |
W. Dvorak vs. G. Cummings Cummings, George W-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150288 |
Confidential | Eight | 1:45 p.m. | CV150246 |
E. Romano vs. T. Johnson Johnson, Tyler Keith-Respondent |
Eight | 2 p.m. | CP150209 |
E. Romano vs. T. Johnson Romano, Elizabeth Barrett-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | CP150209 |
Davis Christie Rose-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502559 |
Evans, Travis Joe-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400645 |
Fallan, Gary James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1302732 |
Freitas, Christina Enes-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1100555 |
Hamblock, Lisa Kay-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501635 |
Heaton, Douglas Bruce-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405094 |
Hooper, Kenneth Monroe-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405098 |
Horvath, Leo Stephen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405099 |
Hostler, Keith Alan Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501670 CR1501660 CR1405817 |
Huffman, Carey Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404075 |
Jensen, Shane Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501150 CR1202355 CR1201447 CR1102924 |
Johnson, Vernon Eugene Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500857 |
Johnson, Wayne Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503021 CR1502355 CR1400152 CR1204679 |
Jones, Mervena Chauntelle Leve-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501068 |
Jordan, Wesley A-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400739 |
Mosier, Mynah Renee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402701C |
Treadwell, Blake Nicole-Defendant | Five | 2 p.m. | CR13058828 |
Young, Ronald Rory-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301738 |
People vs. $9,940 US Currency $9,940 US Currency -Respondent |
Four | 2 p.m. | CV150121 |
People vs. $9,940 US Currency Grzymski, Thomas -Claimant |
Four | 2 p.m. | CV150121 |
People vs. $9,940 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Four | 2 p.m. | CVI 50121 |
Grzymski, Thomas John-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500452 CR1303317A CR1303138B CR1302116 CR1202896 |
Richards, Steven William-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501019 |
Rollyson, Donald Lowell Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR0143245 |
Rose, Devin Mathew-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502387 |
Saldana, Moises Camarillo-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404589 |
Saxon, Cameron Sats-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501475 CR1301550 |
Sells, Brandon Eugene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502459 |
Spindler, Amy Sue-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502164 CR1501971 |
Sweat, Ervin Eugene Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403839 |
Swor&el, Bret Lawrence-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500991 |
Swortzel, Bret Lawrence-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404829 |
Voigh Sarah Audrey-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305674 |
Voight, Sarah Audrey-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1 3002 CR1103025 CR1102773 |
Watts, Donald David-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502632 |
Whitchurch, Jennifer Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1203107 |
WhitchurchMcCain, Jennifer Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305644 |
People vs. $24,182.93 U.S. Currency Jones, Jack A-Claimant |
One | 2 p.m. | CV120612 |
People vs. $24,182.93 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
One | 2 p.m. | CVI 20612 |
People vs. $24182.93 U.S. Currency $24182.93 U.S. Currency -Respondent |
One | 2 p.m. | CV120612 |
Adams, Martin Quincy-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405108 CR1404132 |
Ayer, Micheal Wayne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502659 CR1 502657A |
Benck, Gerhardt John Ill-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501226 |
Bremer, Logan Corey-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501352 CR1501128 CR1501111 |
Carr, Christopher Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402955B |
Chapman, Jason Wayne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402843 CR1401235 CR1400914 |
Conn Joseph Gene-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403758 |
Conn, Joseph Gene-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501483 CR1403229 CR1305861 |
Coutain, Anthony Glen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404820 |
Cruise, Donnie Gene Ill-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405740 |
Jimenez, Elizabeth Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502341 CR1501023B CR1500733 |
Jones, Jack Arthur-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205844B |
Jones, Jack Elmer-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205844C |
McElroy, Paul Kenneth-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501201 CR1501168 CR1304740 CR1203860 |
Sovereign, Shad Andreu-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502657B |
Stark, Abram Monroe-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400249 |
Barnard, Justin Leslie-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1417036 |
Deluna, Nicholas Michael-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1501481 TRI 501481 |
Heer, Amandip S-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1503361 |
Kaufmann, Michelle Jean-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1502609 |
Steele, Laverne Lee Jr-Defendant | Three | 2 p.m. | TRI 505062 |
Kramer, Crystal Phoenix-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500753 |
Lewis1 Bronson Moon-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400041 |
Lewis, Bronson Moon-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1201986 |
Lovergine, Troy -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503055 CR1502921 CR1502091 |
Lunsford, Bradley Lane-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501367 |
Malfatti, Brandon Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402106 |
McCurdy, Robert Allen-Defendant | Two | 2 p.m. | CRO0S6IOS |
McDonald, Deanna Elizabeth-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1406084 CR1304959 |
McKinnon, Erik Merlin-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400453 CR1205568 CR1204683 |
Mcree, Robert Monroe-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305992 |
McRee, Robert Monroe-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404645 CR1404531 CR1304897 CR1102960 CR1003436 |
Mead, Randall Roy Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500384 |
Mendez, James -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400610 CR1300764 CR1202862 |
Messinger, Ryan Eric-Defendant | Two | 2 p.m. | CR975502M |
Middleton, Frank Allen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403805 |
Miller, John Curtis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500072 |
Newman, Andrew Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401794 CR1305607 |
Pacheco, Daniel Sloan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405928 CR1402309 CR1400743 |
Perkins, Travis Eugene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500080 CR1402794 CR1203254 CR1201575 |
Bowman, Derek Wendell-Petitioner | Eight | 2:30 p.m. | CR1300495 |
Brazelton, P D-Respondent | Eight | 2:30 p.m. | CR1300495 |
Raven, Michael Christian-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1503061 |
Serna, Joe Jason-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1204890 |
Shipley, Shelly Marie-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1502957 |
Steele, Kimberly Lyn-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1503009A CR1501874 |
Stockhoff, Nicole Jean-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1103301 |
Trevino, Marc Jason-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1503022 CR1501630 |
Viveiros, David -Defendant | Four | 3 p.m. | CR1502377 |
Wicker, Christian David-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1501680 |
Wilson, Christopher Carlyle-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1503009B |
Applewhite, ToMe Lynn-Defendant | One | 3 p.m. | CR1503004A CR1406005 |
Applewhite, Tone Lynn-Defendant | One | 3 p.m. | CR1403199 CR1400175A CR1305564 |
Aronson, Jon Taylor-Defendant | One | 3 p.m. | CR1500623 CR1405243 CR1402403 CR1102761 |
Bailey, Joshua Benjamin-Defendant | One | 3 p.m. | CR1502786 CR1502655 CR1502622 |
Barb, Christopher James-Defendant | One | 3 p.m. | CR1 404559A CR1403377 |
Barto, Christopher James-Defendant | One | 3 p.m. | CR1 502955A CR1304839 |
Bradford, Christian -Defendant | One | 3 p.m. | CR1503004B |
Brewer, Vincent Duane-Defendant | One | 3 p.m. | CR1502925 CR1405509 CR1402579 CR1204087 |
Cheng, Fong -Defendant | One | 3 p.m. | CR1502241 |
Kotterman, Edmund Clifford-Defendant | One | 3 p.m. | CR15029558 CR1404559C CR1402198 CR1401118 |
K. Rocha vs. P. KaIlo Rocha, Kenny -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC150098 |
K. Rocha vs. P. Kallo Kallo, Nick -Defendant |
Three | 3 p.m. | 5C150098 |
K. Rocha vs. P. Kallo Kallo, Paulette -Defendant |
Three | 3 p.m. | 5C150098 |
K. Rocha vs. P. Kallo Laidlaw, Kim -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC150098 |
Confidential | Three | 3 p.m. | CV150340 |