J U D G E D
Thursday, July 9, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Blake, Lonnie Ray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503059 |
Carroll, Pamela Kim-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502942 CR1404857 CR1205385 |
Elwell, Ronald Gene Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404141 |
Footdale, Steven Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502944 |
Grootonk, Joshua Dillon-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502689 |
Loudon, Keara Leighanne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503014 |
Lunders, Louis Glenn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501 262B |
Makaya, Francois Herve-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502782 |
Olmos, Juan Jose C-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503013 |
Parks, David Emory-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403175 |
Parks, David Emory Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503012 CR1501799 |
Rogers, Nicole Joe-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502945 |
Silvey, Marsha R-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502803 |
Vionnet, Maurice Alfredochr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR063843S CR061464S |
Vionnet, Maurice Alfredo-Defendant | Three | 8 a.m. | TR0602007 |
Wingate, Jennifer Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502943 |
Kufner, John Edward-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1404028 |
Co of Humboldt vs Carl Susa County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | F5120127 FS120127 |
Co of Humboldt vs Carl Susa Dorsey, Amy K-Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | FSI 201 27 FS120127 |
Co of Humboldt vs Carl Susa Susa, Carl C-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FSI 201 27 FS120127 |
Co of Humboldt vs Carl Susa Susa, Carl G-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | F5120127 |
Co of Humboldt vs Carl Susa Susa, Carl S-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS120127 |
Matter of: S. Beasley Beasley, Shawn C-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
Matter of: S. Beasley Beasley, Stafford C Ill-Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
Matter of: S. Beasley Brown, James T-Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
Matter of: S. Beasley Brown, Janet E-Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
Matter of: S. Beasley Brown, Libby E-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR090149 |
Brewer, Vincent Duane-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502925 CR1405509 CR1402579 CR1204087 |
Cheng, Fong -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502241 |
Herman, Jeremy Scott-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1500598 CR1 305986A |
Loomis, Adam William-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502908 CR1406144 CR1400023 |
McKenzie, David Kevin Jr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1501773 |
Mello, Brian Ray-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502771 CR1502323 CR1403977 CR1402755 |
Smith, Benjamin Taylor-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1502923 |
Starritt, Waymond Earl-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1405316 |
Gilbert, Gregory Michael Sr-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1502893 |
D. Fowler vs. A. Heady Fowler, Amanda L-Plaintiff |
Eight | 8:45 a.m. | DR120630 |
D. Fowler vs. A. Heady Heady, Allen T-Defendant |
Eight | 8:45 a.m. | DRI 20630 |
D. Fowlervs. A. Heady Fowler, Donald L-Plaintiff |
Eight | 8:45 a.m. | DRI 20630 |
Morton, Seth Robert Sr-Defendant | Five | 9:30 a.m. | CR1501070 |
ALPHA CALEMAR ALL COURTROOMS Cortez, David -Defendant |
Three | 10 a.m. | CR1501024 |
Adams, Larry Quincy Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405161 |
Blodgett, John Eldon-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502113 CR1502111 |
Bravo, Guy -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501887 |
Brown, Gwendolyn Geneva-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501648 |
Cortez, David -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501930 CR1500823 |
Hicks, Jimmy Dale-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1205888 |
Huang, Wai Liang William-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501882 |
Leavift, Cierra Made-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502118 |
Naze, Racheal Michelle-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501187 CR1302058A |
Oliveria, Robert Norman-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502543 |
Padilla, Sean Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500867 |
Reinseth, Katherine Frances-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1204722 |
Rogers, Erik Douglas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1301972 |
Sharp, Chelsea Rainne-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403230 |
Stewart, Toni D-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502120 |
Tobin, Shannon Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502236 CR1502234 |
Cook, Cyrus David Jr-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1405848 |
Tynecia Patterson vs Jonathan Celestine Celestine, Jonathan -Respondent |
Three | 1:29 p.m. | FS130112 |
Tynecia Patterson vs Jonathan Celestine County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:29 p.m. | FSI 30112 FSI3OI 12 |
Tynecia Patterson vs Jonathan Celestine Patterson, Tynecia R-Petitioner |
Three | 1:29 p.m. | FS130112 |
Discover Bank vs. E, Baker Baker, Ewa E-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30702 |
Discover Bank vs. E. Baker Discover Bank-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130702 |
David Joseph-Defendant Gomez, |
Five | 1:30 p.m. | CR1502609 |
Combs, Melanne Nichole-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1404818 CR1305044 CR1304916 CR1304154 |
Delauz, Javier Luis Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502830 |
Gomez, David Joseph-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502609 |
Herron, Holly Ann-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502758A |
Hunsucker, Peter James Little Raccoon-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502758B |
Rice, Jason Eugene-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1502958 |
Washburn, Isaac William-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1500554 |
West, Dillon James-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1406039 |
Cooper, David Todd-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1502990 CR1501569 |
Co of Humboldt vs Clifford Ward County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS4522 |
Co of Humboldt vs Clifford Ward Sturdevant, Patricia D-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS4522 |
Co of Humboldt vs Clifford Ward Ward, Clifford -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | F54522 |
Co of Humboldt vs Clifford Ward Ward, Jeremy James-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS4522 |
Co of Humboldt vs Danny Browning County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS150065 |
Co of Humboldt vs Danny Browning Rand, Peggy L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS150065 |
Co of Humboldt vs James McLaughlin County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130220 |
Co of Humboldt vs James McLaughlin Goodwin, Sammi J-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS130220 |
Co of Humboldt vs James McLaughlin McLaughlin, James C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130220 |
Co. of Humboldt vs. Kevin Norton County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040209 |
Co. of Humboldt vs. Kevin Norton Hamrick, Lisa M.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS040209 |
Co. of Humboldt vs. Kevin Norton Norton, Kevin A.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS040209 |
Co of Humboldt vs Winsong Nelson-Lopez Aguilar, Dagoberto L-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS990479 |
Co of Humboldt vs Winsong Nelson-Lopez County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS990479 |
Co of Humboldt vs Winsong Nelson-Lopez Nelson-Lopez, Windsong -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS990479 |
Co. of Hum. vs. J. Serna County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090371 |
Co. of Hum. vs. J. Serna McDonald, Melissa -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | F5090371 |
Co. of Hum. vs. J. Serna Serna, Joshua C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090371 |
Co. Of Hum. vs. M. Redd County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | F5020309 |
Co. Of Hum. vs. M. Redd Redd, Michael S-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS020309 |
Co. Of Hum. vs. M. Redd Urhammer, Stacey L.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS020309 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll Carroll, Sarah M.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSOSI 049 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS051049 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll Nicholson, William L.-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FSO5I 049 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch County of Tuolumne -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch Lynch, Brent C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch Lynch, Megan M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
Cool Humboldt vs Danny Browning Browning, Danny D-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150065 |
County of Humboldt vs Gary Brown Baltzley, Diana L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS100275 |
County of Humboldt vs Gary Brown Brown, Gary E-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5100275 |
County of Humboldt vs Gary Brown County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS100275 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Bussell, Cheryl L.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS11307 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Colegrove, Lonnie B-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS7838 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Colegrove, Lonny 3.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS11306 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Colegrove, Lonny B-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS11307 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS7838 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS11306 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS11307 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Donahue, Marilyn M.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS11306 |
County of Humboldt vs Lonny B Colegrove Peters, Jamie -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS7838 |
Rachael Duncan vs. Adam Stevens County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080586 |
Rachael Duncan vs. Adam Stevens Duncan, Rachael -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080586 |
Rachael Duncan vs. Adam Stevens Stevens, Adam -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL080586 |
Rachael Duncan vs. Adam Stevens Stevens, Beverly-Claimant |
Three | 1:30 p.m. | FL080586 |
K. Boedecker vs. M. CaIdwell Caldwell, Michael -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 50294 |
K. Boedeckervs. M. Caldwell Boedecker, Kevin -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150294 |
N. Ziehm vs. S. DuPriest DuPriest, Susan -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150299 |
Ziehm, Nancy-Petitioner | Eight | 1:45 p.m. | CP150299 |
Mailer of: L. Larsen Larsen, Lloyd N-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140243 |
Mailer oft K. McKeag Dept of Child Support -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140159 |
Matter of: 6. King Revocable Trust King, Elsie -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 50158 |
Matter of: B. Walker Walker, Jeffrey Hill-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140106 |
Matter Of: C. Lockwood Coast Central Credit Union -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 00156 |
Matter Of: C. Lockwood Gibbens, Ronald -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR100156 |
Matter Of: C. Lockwood Inheritance Funding Company, Inc. -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR100156 |
Matter Of: C. Lockwood Lockwood, Cynthia Jean-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR100156 |
Matter of: E. King Revocable Trust Burrerfield, Darrel Jay-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150158 |
Matter of: H. Kelley Kelley, Marcia Kay-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 501 56 |
Matter of: I. William Durango Fire and Rescue Authority -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50141 |
Matter of: I. William Smith, Floyd L-PeUtioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50141 |
Matter of: J, Mays Mays, Jack Laurin-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150035 |
Matter of: J. Mays Mays, Donna -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50035 |
Matter of: K. McKeag Butler, Patty -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 40159 |
Matter of: K. McKeag Mckeag, Lis -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR140159 |
Matter of: L. Larsen Williams, Joan L-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140243 |
Matter of: M. Machi Machi, Elizabeth Ann-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PHI 50150 |
Matter of: M. Machi Machi, Marilyn Faye-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 50150 |
Matter of: M. Machi Machi, Sara Lynn-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50150 |
Matter of: M. Machi Machi, Thomas Joseph Jr-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50150 |
Matter of: N. Winogradov Frye, Dollie -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: N. Winogradov Silverbrand, David A-Previous Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: N. Winogradov Silverbrand, David -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: N. Winogradov Winogradov, Bob -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: N. Winogradov Winogradov, Nina -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: R. Hinks Hinks, Robert W-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150153 |
Matter of: R. Hinks Humboldt Public Administrator, Michael -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150153 |
Matter oft H. Kelley Kelly, Harold W-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 501 56 |
Matter of: .William William, Irene Francis-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150141 |
Matter of: W. Williamson Hartman, Kerry -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50148 |
Matter of: W. Williamson Williamson, Wilbert P-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150148 |
Matterot N. Winogradov Torres, Elvira W.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Deleon, Nicholas Steven-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501622 CR1401470 |
Dimico, Christina Marie-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403968 |
Dobbs, Dan Craig-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502312 |
Dobbs, Daniel Craig-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405152 CR1304878 CR1302354 CR1204991 |
Ellis, Robert Glenn Adam-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502978B CR1502424A CR1305775 |
Fales, Jody Daniel-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405533 CR1301410 |
Fitzgerald, Johnny Joseph-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501353 |
Flores, Rodolfo -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501351 |
Hanley, John Joseph Sr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406055 |
Hannon, Andrew Lawrence-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500201 |
Harvin, Johnell Denise-Defendant | Five | 2 p.m. | 96CROI5IAS |
Hempe, Thomas Earl-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501486 CR1400039 |
Herrington, David Franklin-Defendant | Five | 2 p.m. | 95CR0272S |
Parks, William Dean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500431 CR1305062B |
Koilerman, Natasha Sue-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502527A |
Kotterman, Natasha Sue-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502527A CR1401754 CR1305306A CR1 305306A |
Leonard, Frank Bonner-Defendant | Four | 2 p.m. | CR0906414 |
Radford, Jerimiah Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501821 |
Riggins, Ericka Nancy-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501820 |
Russell, Deana Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403825 CR1007279 CR1006281 |
Ryan, Amanda Charlene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404509A |
Sack, John Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303289 |
Sack, Johnnie Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302470 |
Sanderson, Christopher Ryan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404077 CR1102812 |
Sanderson, Laurie Chemayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501969 |
SandovalDiaz, Roberto -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503120 CR1402051 |
Schoenberner, Ryan Richard-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405634 CR1404917B CR1302105 |
Sells, Jonathan Cody-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1204458 |
Silva, Corey Allen-Defendant | Four | 2 p.m. | E865478M CR1502975 |
Simpson, Stephen James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404912 |
Sinclair, Dawn Michelle-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1300988 |
Smith, Angeleke Deanna-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503088 CR1502876 CR1502416 CR1500856 |
Temple, Larry Alien-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502728 |
Temple, Larry Allen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502952 CR1502728 CR1502527B CR1405459 CR1404167 CR1402886 CR1205002 CR1204518 |
Tidd, Mckenzie Made-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503121 |
Tidd, Mckenzie Mane-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1201420 |
Tidd, Mckenzie Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202675 |
Tiemey, Amanda Kathleen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402760 |
Tierney, Amanda Kathleen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402760 |
Townsend, Bronson Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405329 CR1305653 |
Townsend! Bronson Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1201759C |
Villarreal, Gregory Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302762 |
Voight, Roy Edward-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502488 |
Whitmore, Brandy Dee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305706 |
Wilde, Shelly An-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403382 CR1102557 |
Winfrey, Ashley Dawn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304159 |
Alberson, Shawn Paul-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503115 |
Babauta, Kristina Janell-Defendant | One | 2 p.m. | CR1302037 |
Boak, Jennifer Alta-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503118 CR1301777 |
Bradford, Amber -Defendant | One | 2 p.m. | CR1502641 |
Bradford, Amber L-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503119 CR1502810 CR1501280 CR1400078 |
Cole, John Burton Ill-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502420 CR1502419 CR1502144 CR1502143A CR1501413 CR1500340 CR1403755 CR1403742 |
Crowl, Christopher Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502953 CR1502486 CR1502214 CR1500513 CR1202794 |
Gillespie, Rebecca Lyn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1204018 CR1 000367B |
Ke5selhng, Charles Albert-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502315 |
Kesseiring, Charles Albert IV-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502595 |
Kish, Jeremy Allan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503125 CR1503056 CR1502894 CR1502607 CR1502463 CR1502427 CR1502426 CR1502405 |
Logan, John Ill-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404276 CR1002537 |
Lorentzen, Peter Christian-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503093 CR1502575 |
Lorenzen, William James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500026 CR1403683 |
Loureiro, Ronald Joshua-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501426 |
Loureiro, Ronald W F Joshua Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501602 CR1501516 CR1501514 CR1302521 CR1302243 |
Melilli, Michael Cocetto-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502399 CR1501953 CR1501209 |
Morris, Gage Ryan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502389 CR1403730 CR1201572 |
Nelson, James Austin-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1200262 |
Newcomb, Brian James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 303600A CR1 007208A |
Oregan, Angela -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405395 |
Ortiz, Rodney Vincent-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501297A |
Ortiz, Vincent Rudy-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501382 CR1501046 |
OrUz, Vincent Rudy-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 501297B |
Osborn, Shane Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501463A |
Ouimet, Helene Maria-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500347 |
Payton, Christopher Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501873 |
Penick, Michael William-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502192 |
Valencia, Felipe -Defendant | Two | 2 p.m. | CR15014638 |
Mailer Of: N. Davis Davis, Nettie-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110079 |
Matter of: B. Steen Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 50154 |
Matter of: B. Steen Steen, Barbara A-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150154 |
Matter Of: B, Sturdivant Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20001 |
Matter Of: B, Sturdivant Sturdivant, Bobby -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI2000I |
Matter Of: B. Tanferani Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: B. Tanferani Tanferani, Bonnie M.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: B. Tanferani Tanferani, Brett -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: H. Goad CourtCall, LLC -Creditor |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard H-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard J.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, J0 Ann-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: J. Pedersen Pedersen, Jeffrey Lee-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR25906 |
Matter Of: J. Pedersen Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR25906 |
Matter Of K. Carrico Carrico, Kirk T-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110098 |
Matter Of K. Carrico Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110098 |
Matter Of: K. Francis Francis, Doris I-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120283 |
Matter Of: K. Francis Francis, Kenneth -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120283 |
Matter Of: K. Francis Francis, Kenneth L-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20283 |
Matter of: K. McVay McVay, Kenneth Carl-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110227 |
Matter Of: L. Benbrook Benbrook, Larry -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140102 |
Matter Of: L. Benbrook Schwartz, Kelli -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140102 |
Matter Of: L. Freemantle Freemantle, Bob -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040099 |
Matter Of: L. Freemantle Freemantle, Lily -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR040099 |
Matter Of: L. Freemantle Freemantle, Vincent -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040099 |
Matter Of: M. Rose Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR23507 |
Matter Of: M. Rose Rose, Melodie -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR23507 |
Matter Of: N. Davis Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110079 |
Matter of: N. Simpson Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR140082 |
Matter of: N. Simpson Simpson, Nancy K-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140082 |
Matter of: P. Runningwolf Altunsu, Michelle -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140166 |
Matter of: P. Runningwolf Runningwolf, Phoenix -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140166 |
Matter Of: S. Chan Chan, Shuk Jing-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR26986 |
Matter oft K. McVay McVay, William H -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110227 |
Matter Ot S. Chan Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR26986 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR23821 PR140061 PR110287 PR110047 PR100261 PR060214 PR030304 |
Confidential | Eight | 2:16 p.m. | PR150135 |
Co of Fresno vs Alvaro Vargas County of Fresno -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS990164 |
Co of Fresno vs Alvaro Vargas County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS990164 |
Co of Fresno vs Alvaro Vargas Vargas, Alvaro P-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS990164 |
Co of Fresno vs Alvaro Vargas Vargas, Celina Maria Gorringe-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS990164 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS040953 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | F5950505 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Johnson! Robin N-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS040953 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wood, Tahnee R.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS950505 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wormington, Philip A.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS040953 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wormington, Phillip Ashley-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS950505 |
Co of Humboldt vs Steven Clark Clark, Steven W-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FSI 20221 |
Co of Humboldt vs Steven Clark County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | F5120221 |
Co of Humboldt vs Steven Clark Greenfield, Jessica F-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS120221 |
Co. Of Hum. vs. D. Porter Bobillot, Nora L-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS5808 |
Co. Of Hum. vs. D. Porter County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS5SOB |
Co. Of Hum. vs. D. Porter Porter, Dwayne L.-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS5808 |
Co. Of Hum. vs. D. Porter Porter, Tare N-Minor |
Three | 2:30 p.m. | FS5808 |
Co. of Hum. vs. E. Haushild County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS010696 |
Co. of Hum. vs. E. Haushild Haushild, Elizabeth A.-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FSOI 0696 |
Co. of Hum. vs. E. Haushild Marquez, Alex -Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS010696 |
Co. of Hum vs. K. Baltezore Baltezore, Kevin Andrew-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS990734 |
Co. of Hum vs. K. Baltezore County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS990734 |
Co. of Hum vs. K. Baltezore Worden, Shari R-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS990734 |
Co. Of Hum. vs. R. Munoz County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS9I 0660 |
Co. Of Hum. vs. R. Munoz DeLeon, Tina R-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS910660 |
Co. Of Hum. vs. R. Munoz Munoz, Ricardo -Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS910660 |
Co. of Hum vs. S Mitchell, Jr. Hughes, Vanessa C-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FSIOOIOI |
Co. of Hum. vs. S. Mitchell, Jr County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FSIOOIOI |
Co. of Hum. vs. S. Mitchell, Jr. Mitchell, Stanley J Jr-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FSIOOIOI |
Dawn Warren vs Michael Warren County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS070495 |
Dawn Warren vs Michael Warren Warren, Dawn M.-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS070495 |
Dawn Warren vs Michael Warren Warren, Michael 2.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS070495 |
Joe Robinson Jr vs Leah Darlington County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS130157 |
Joe Robinson Jr vs Leah Darlington Darlington, Leah R-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS130157 |
Joe Robinson Jr vs Leah Darlington Robinson, Joe E Jr-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS130157 |
State of Idaho vs Derek Hughes CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes England, Megan Lee-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes Hughes, Derek A-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes State of Idaho -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS110025 |
ALPHA CALEMAR ALL COURTROOMS Gordon, Kathryn Jean-Defendant |
Five | 3 p.m. | CR1401247 |
Danning, Jayson Lynn-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1205606 |
Dickson, Dewayne Anderson-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501069 |
Durant, Tyler Joseph-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501282 |
Gonzalez, Jorge A-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500292 |
Gordon, Kathryn Jean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501092 CR1500873 |
Greeno, Keturah Michal-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1303090 CR1004062 CR082465S |
Hughes, Demetrius Elward-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1503000 |
James, Christopher-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501751 |
James, Christopher Lawerance-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502142 |
Jantz, Tasha Ticheal-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502092 CR1501698 CR1403861 CRI4OI4IOA CR1302879 |
Johnson, Michael Robert-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1404565A |
Johnson, Wayne Ray-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1503021 CR1502355 CR1400152 CR1204679 |
Parks, William Dean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500431 CR1305062B CR073597S |
Moody, James Robert-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403629 CR1304022 CR1004042 |
Morris, William Larry-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1501478 CR1305074 |
Peters, Sasha Rae-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1502977 CR1500184 CR1500156 CR1405124 |
Anderson, Owen Donald-Defendant | One | 3:30 p.m. | CR14041 84A |