J U D G E D
Thursday, July 30, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
BelloAbelino, Jose Alberto-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503366 |
Benjamin, Beau Arthur-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503095 |
Dingier, Jerry Dean-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404900 |
Ferro, Joseph Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503360 |
Harvey, Tern Denise-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503362 |
Lund, Lance -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503214 CR1301227 |
Marggraf, Catherine Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1302263 CR1501835 |
Miller, Manna -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503364 |
Moschetti, Joshua Andrew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503337 CR1302090 |
Mullins, Joyce Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1501651 CR1501980 |
Reynolds, Anthony Quentin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503295 |
Sand, Jessica Ann Couch-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403191B |
Smith, Jack Abraham-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1103210 TR1018938 |
Smith, Jack Abraham Il-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503359 |
Tobin, Shannon Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503365 |
Wennerholm, Sherrel Bernice-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503212 CR1304819 |
Wilson, Ben Albert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503363 |
Johnston, Jayson Kyle-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405636 |
Wilson, Mason James-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1503280 |
Berg, Patrick Dale-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1500126 |
Erickson, Sharon Patriee-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1502413 CR1404979 |
McKenzie, David Kevin Jr-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1501773 |
White, Christopher Wendell-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1500855 CR1200897 |
Wilson, Mason James-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1405003 |
B Alves vs. J. Alves Alves, James -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL030235 |
B. Alves vs. J. Alves Alves, Bonnie -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL030235 |
B. Sciandra vs. D. McCauley McCauley, Douglas -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150313 |
B. Sciandra vs. D. McCauley Sciandra, Barbara -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL150313 |
Co. of Hum. vs. L. Bremer Bremer, Logan C-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS050623 |
Co. of Hum. vs. L. Bremer County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS050623 |
Co. of Hum. vs. L. Bremer Kirk, Lisa V-Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | FS050623 |
D. Bailey vs. K. Bailey Bailey, Dma M-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140387 |
D. Bailey vs. K. Bailey Bailey, Dma M-PeUtioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 40387 |
D. Bailey vs. K. Bailey Bailey, Kyle M-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140387 |
J. LeBlanc vs. T. LeBlanc LeBlanc, John -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 301 85 FL130185 |
J. LeBlanc vs. T. LeBlanc Leslanc, Teresa -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130185 |
J, Lefllanc vs. T. LeBlanc LeBlanc, Teresa -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130185 |
J. Mitchell vs. S. Mitchell Mitchell1 Susanna Astri-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110627 |
J. Mitchell vs. S. Mitchell Mitchell, Justin Wayne-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110627 |
J. Mitchell vs. S. Mitchell Mitchell, Susanna Astri-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110627 |
K. Beck vs. G. Beck Beck, Geoffrey M-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150240 |
K. Beck vs. G. Beck Beck, Karen M-PeUtioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 50240 |
K. Larripa vs. A. Pheditis Larripa, Kamila -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL090283 |
K. Larripa vs. A. Prieditis County of Humboldt -DOSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL090283 |
K. Larripa vs. A. Prieditis Prieditis, Armand -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL090283 |
K. Lehman vs. B. Lehman Lehman, Blake -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150309 |
K. Lehman vs. B. Lehman Lehman, Kelly -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL150309 |
Mailer of: Kirk-Bremer Minors Chance, Ronald -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of Bremer-Kirk Minors Bremer, Logan -Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Jordan J-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Lariah Dustine-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Laycie Ann-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 40133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Terrance -Relative lsV2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Kirk, Lisa -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Kirk, Patsy -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Bremer, Amanda -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Bremer, Logan Corey-Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Bremer, Starla -Relative lsV2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Chance, Jeffery Glenn-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Chance, Whitney Michele-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Kirk-Bremer, Lariah -Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 50018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Kirk-Bremer, Laycie Ann-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter ot Bremer-Kirk Minors Chance, Ron -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matterot Bremer-Kirk Minors Bremer, Starla D-PeUtioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter ot Kirk-Bremer Minors Kirk, Lisa Virginia-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter ot Kirk-Bremer Minors Kirk, Patricia -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 50018 |
Oscar Pineda vs Season Pineda County of Humboldt -DOSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL110533 |
Oscar Pineda vs Season Pineda Pineda, Oscar Rene-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL110533 |
Oscar Pineda vs Season Pineda Pineda, Season Marie-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL110533 |
S. Doty vs. D. Wight Doty, Shawn 2-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 50241 |
S. Doty vs. D. Wight Wight, Danielle -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150241 |
M. Graziose vs. S. Graziose County of Humboldt -DCSS |
Seven | 9 a.m. | FL100439 |
M. Graziose vs. S. Graziose Graziose, Michael Lawrence-Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FL100439 |
M. Graziose vs. S. Graziose Graziose, Shawna L,-Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL100439 |
Boiman, Brett James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402512 |
Cobern, James Grant Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404289 |
Condon, Chelsea Louise-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502300 |
Dorreli, Carolyn Kaye-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1301467 |
Dougherty, Kevin Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502978A CR1502433 CR1502031 |
Elgin, Lillian Brady-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501356 |
Gifford, Travis Gene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500289 |
Herrera, Victor Manuel-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501927 |
Medina, Amanda Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502310 CR1301990 |
Mitchell, Edward John-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501920 CR1305539 |
Olander, Stephany Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500611 |
Paul, Steven Indra-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501192 |
Plouffe, Peter Alan Henry Rona-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403738 CR1303317B |
Preston, David Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501205 |
Rakestraw, Robert Allen Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404455 |
Rhall, Robert Wagner-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502175 CR1302677 |
Smith, Marc David-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501208 |
Brown, Lucas John-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1503451 CR1503450 CR1503407 CR1502917 |
Ames, Timothy Wayne-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1500961 CR1402110 |
Abby Armstrong vs Eli Lindsey Armstrong, Abby -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130197 |
Abby Armstrong vs Eli Lindsey County of Humboldt-DOSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130197 |
Abby Armstrong vs Eli Lindsey Lindsey, Eli -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130197 |
A Brown vs1 J. Brown Brown, James H-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140235 |
A. Brown vs, J. Brown Brown, Alesha Joy-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140235 |
Co. Of Alameda vs C. Roberts County Of Alameda -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS020395 |
Co. Of Alameda vs C. Roberts County of Humboldt -DOSS |
Three | 1:30 p.m. | FS020395 |
Co. Of Alameda vs C. Roberts Roberts, Gary R.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS020395 |
Co. Of Alameda vs G. Roberts Gonzalez Aceituno, Gloria M.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS020395 |
Co of Humboldt vs Andrew Butt Sr Butt, Andrew V Sr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140021 |
Co of Humboldt vs Andrew Butt Sr County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140021 |
Co of Humboldt vs Andrew Butt Sr Shearin, Emily A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140021 |
Co of Humboldt vs Bryan Holt County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120060 |
Co of Humboldt vs Bryan Holt Holt, Bryan J-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120060 |
Co of Humboldt vs Bryan Holt Obie, Miranda R-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS120060 |
Co of Humboldt vs Cynthia Shelton County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130371 |
Co of Humboldt vs Cynthia Shelton Landry, Lenoxx D-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS130371 |
Co of Humboldt vs Cynthia Shelton Shelton, Cynthia S-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130371 |
Co of Humboldt vs Cynthia Shelton Shelton, Lorenzo -Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS130371 |
Co of Humboldt vs David Rominger County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS150085 |
Co of Humboldt vs David Rominger Rominger, David Thomas-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150085 |
Co of Humboldt vs David Rominger Rominger, Katherine Ellan-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS150085 |
Co of Humboldt vs Fernando Ramirez Flores County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI 50027 |
Co of Humboldt vs Fernando Ramirez Flores Ramirez Flores, Fernando Hizahar-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150027 |
Co of Humboldt vs Fernando Ramirez Flores Weaver, Enid M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS150027 |
Co of Humboldt vs Jeffrey King County of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS910959 |
Co of Humboldt vs Jeffrey King King, Jeffrey Neil-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS910959 |
Co of Humboldt vs Jeffrey King Mohney, Cheryl Ann-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS910959 |
Co of Humboldt vs Kai Gray County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110385 |
Co of Humboldt vs Kai Gray Gray, Kai A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110385 |
Co of Humboldt vs Kai Gray Kay, Joycelyn -De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS110385 |
Co of Humboldt vs Kerd Lazarus Fidler, Johnie Rexx HI-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS1 50079 |
Co of Humboldt vs Kern Lazarus County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS150079 |
Co of Humboldt vs Kern Lazarus Lazarus, Kern -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS1 50079 |
Co of Humboldt vs Monty Walks Brock, Amberlei Skye-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS080710 |
Co of Humboldt vs Monty Walks County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSOBO7IO |
Co of Humboldt vs Monty Walks Walks, Monty Joseph-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS080710 |
Co of Humboldt vs William Long County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140041 |
Co of Humboldt vs William Long Long, Jennifer L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140041 |
Co. of Hum. vs. A. Dana Belak, Barry L-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS080027 |
Co. of Hum. vs. A. Dana County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS080027 |
Co. of Hum. vs. C. Juan, Jr Mccovey, Bessie U.-Dther Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS970571 |
Co. of Hum. vs. C. Juan, Jr. Mccovey, Bessie U-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS970571 |
Co. Of Hum. vs C. Taylor County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS9700742 |
Co. Of Hum. vs C. Taylor Solano, Jamie L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS9700742 |
Co. Of Hum. vs C. Taylor Taylor, Claude Allen-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS9700742 |
Co. of Hum. vs. G. Juan, Jr. Carpenter, Sylvia F.-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS970571 |
Co. of Hum. vs. G. Juan, Jr. County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS970571 |
Co. of Hum. vs. G. Juan, Jr. Juan, Gary Gilbert-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS970571 F5970571 |
Co. of Hum. vs. L. Powell County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050867 |
Co. of Hum. vs. L. Powell Marshall, Dana J-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS050867 |
Co. of Hum. vs. L. Powell Powell, Leah E.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050867 |
Co. of Hum. vs. L. Powell Swanson, Matthew L.-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS050867 |
Co. Of Hum. vs. M. Michel County of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS950723 |
Co. Of Hum. vs. M. Michel Michel, Kristi A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS950723 |
Co. Of Hum. vs. M. Michel Michel, Michael John-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS950723 |
Co. of Hum. vs. Pt Dana Dana, Angalina M.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS080027 |
Co. of Hum. vs. R. Harhngton County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS070104 |
Co. of Hum. vs. R. Harrington Harrington, Ryan M.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS070104 |
Co. of Hum. vs. R. Harrington Moreno, Monica E.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS070104 |
Co. of Hum. vs. S Juan, Jr. County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS970571 |
Co. of Hum. vs. S. McLaughlin County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS000283 |
Co. of Hum. vs. S. McLaughlin Frank, Deverous R Sr-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS000283 |
Co. of Hum. vs. S. McLaughlin Mclaughlin, Summer F-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS000283 |
Co. Of Riverside vs. F. Bowen County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS961723 |
Co. Of Riverside vs. F. Bowen County of Riverside -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS961723 |
Co. Of Riverside vs. F. Bowen Sowen, Floyd Monroe-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS961723 |
Cool Humboldt vs William Long Long, William T-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140041 |
County of Humboldt vs Leah Powell Bussell, Virgil 0-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS110004 |
County of Humboldt vs Leah Powell County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSII0004 |
County of Humboldt vs Leah Powell Powell, Leah E-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5110004 |
County of Humboldt vs Leah Powell Powell, Sarah Elise-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FSII0004 |
County of Humboldt vs Valentino Guffey Barnett, Kenyon J-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS110239 |
County of Humboldt vs Valentino Guffey County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110239 |
County of Humboldt vs Valentino Guffey Gather, Amber F-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110239 |
County of Humboldt vs Valentino Guffey Guffey, Valentino -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110239 |
C. Overson vs. M. Crenshaw Crenshaw, Mickey-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FLIOOII8 |
C. Overson vs. M. Crenshaw Overson, Cassandra M-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100118 |
C. Pace vs. M. Pace County of Humboldt-DOSS |
Three | 1:30 p.m. | FL120196 |
C. Pace vs. M. Pace Pace, Crystal -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL120196 |
C. Pace vs. M. Pace Pace, Michael -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FLI 201 96 |
Gene Hunter vs Molly Hunter County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS900641 |
Gene Hunter vs Molly Hunter Hunter, Gene -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F8900641 |
Gene Hunter vs Molly Hunter Hunter, Molly -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F8900641 |
J. Bayless vs. K, Bayless Bayless, Jennifer R-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL090563 |
J. Bayless vs. K. Bayless Bayless, Kevin M.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL090563 |
J. Bayless vs. K. Bayless County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL090563 |
Jeffrey King vs Carmen King County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL72735 |
Jeffrey King vs Carmen King King, Carmen R.-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FL72735 |
Jeffrey King vs Carmen King King, Jeffrey N-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FL72735 |
K. Mata vs. M. Mata County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS040891 |
K. Mata vs. M. Mata Mata, Matthew -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040891 |
K. Mata vs. M. Mata Taylor, Kimberly -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040891 |
Laurie Freeman vs Todd Freeman County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FLO5000I |
Laurie Freeman vs Todd Freeman Freeman, Laurie K.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL050001 |
Laurie Freeman vs Todd Freeman Freeman, Todd A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL050001 |
R. Bones vs. T. Bones Bones, Rebbecca L.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL66581 |
R. Bones vs. T. Bones Bones, Tim L.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL66581 |
R. Bones vs. T. Bones County of Humboldt -DOSS |
Three | 1:30 p.m. | FL66581 |
S. Hackett vs. V. Hackett County of Humboldt-DOSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080584 |
S. Hackett vs. V. Hackett Hackett, Shawna -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080584 |
S. Hackett vs. V. Hackett Hackett, Vincent-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL080584 |
S. Reed vs. S. Rice County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FLI 20047 |
S. Reed vs. S. Rice Reed, Stacy-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Laurie-Claimant |
Three | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Sean A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Thomas -Claimant |
Three | 1:30 p.m. | FL120047 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. Lyman, John A Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. State of Arizona -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Oregon vs. L. Lorenzen County of Humboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | F5100118 |
State of Oregon vs. L. Lorenzen Coyle, Katlyn J-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOII8 |
State of Oregon vs. L. Lorenzen Lorenzen, Lance -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS100118 |
State of Oregon vs. L. Lorenzen State of Oregon-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS100118 |
Daly, Tyra -De-Facto Parent | Three | 1:30 p.m. | FSOBO7IO |
Mailer OE M. Nakao Nakao, Marion Jane-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 30335 |
Mailer of: J. Bagley Bagley, John Henry-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150140 |
Mailer of: Kit Crosby-Williams Trust Crosby-Williams, Kittredge -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 50167 |
Mailer of: M. McKenzie McKenzie, Michael R-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 50176 |
Mailer of: M. McKenzie McKenzie, Rachel -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50176 |
Mailer ot W. Marlow Marlow, William C-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150004 |
Matter oE W. Marlow Marlow, Thomas W-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50004 |
Matter of: B. Bergstrand Bergstrand, Bryan S-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150168 |
Matter of: B. Bergstrand Slover, Sandra C-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50168 |
Matter of: C. Getchell Getchell, Carlene Marjorie-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140287 |
Matter of: C. Getchell Trobi, Heather-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140287 |
Matter of: D. Bannister Bannister, Diane R-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130281 |
Matter of: D. Bannister Bannister, Kevin S-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130281 |
Matter of: D. Bannister HA Card Services N.A -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 30281 |
Matter of: E. Mitchell, Jr. Mitchell, Edward Elmer Jr-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150136 |
Matter of: E. Mitchell, Jr. Mitchell, Minds T-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150136 |
Matter of: J. Bagley Hood, Becca -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50140 |
Matter of J. Lamoree LaMoree, Aaron R-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50177 |
Matter of J. Lamoree LaMoree, Jefferson D-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR150177 |
Matter of J. Lamoree Lamoree, Sharon E-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR150177 |
Matter of: Kit Crosby-Williams Trust Williams, Kathleen -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150167 |
Matter of: M. Andrychowicz Andrychowica, Gail Kimberly-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150067 |
Matter of: M. Andrychowicz Andrychowicz, Michael Allen-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150067 |
Matter oft V. Lindstrom Hansen, Lisa -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140151 |
Matter oh V. Lindstrom Lindstrom, Verla Dorothy-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 40151 |
Kitahara, Guy K-Petitioner | Eight | 2 p.m. | PR130335 |
People vs. $3,330 US Currency Johnson, Delaney -Claimant |
Five | 2 p.m. | CV140763 |
People vs. $3330 US Currency $3330 US Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | 0V140763 |
People vs. 33,330 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CV140763 |
People vs. $33,895.69 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CV120412 |
People vs. $33,895.89 U.S. Currency $33,895.89 U.S. Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CV120412 |
PeQpIe vs. $33,895.89 U.S. Currency Folmar, David Leon-Claimant |
Five | 2 p.m. | CV120412 |
Dressel, David Mark-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500044 CR1500019 |
Folmar, David Leon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1203878 |
Fuller, Aaron Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503454 |
Gibson, Larry Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503453 |
Glascoe, Zachary Logan-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501988 CR1404162 |
Griesbach, Wayne Curtis-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205319 |
Hardy, Zachariah James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405024 |
Harris, Jordan Benjamin-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502610 |
Hebert, Patricia Gayle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1204623 CR1202938 CR1202190 CR1103561 |
Hughes, Demethus Elward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503000 |
Hunsucker, Alyssa Joanne-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502805 CR1405717 |
Jacaway, Lane Korry-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502513 CR1301802 |
James, Rafey Michael Sr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503254 |
Johnson, Delaney Elizabeth-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500187 |
Johnson, Jason David-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502549 CR1403994 CR1204822 CR1204170 |
Jones, James Eugene-Defendant | Five | 2 p.m. | CR0041 875 |
Jorgensen, Christin Nicole-Defendant | Five | 2 p.m. | CRO7IO86BS |
Knauff, Tyler Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404973 CR1403869B CR1403856 |
Nolasco, Luis Alonso-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205619 |
Owen, Christopher David-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401373 |
Radford, Jerimiah Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501821 |
Ray, Joseph Donald-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502336 CR1500092 CR1406119 CR1405819 CR1402247 CR1304153 |
Robinson, Dawnice Renae-Defendant | Four | 2 p.m. | CRI4OIO3OA |
Rose, Steven Charles-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502836 CR1401372 CR1400308 CR1303342 CR1300223 |
RuizLopez, Sergio Enrique-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402351 |
Sanchez, Selene -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404808 |
Sanders, Christopher Tabor-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503225 CR1500791 |
Savraejae, Charmayne -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1 202007B CR1104782 |
Schnell, Kate Marjorie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302779 |
Smith, Crystal Louise-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404533 CR1105236 |
Spencer, Carla Yvette-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405668 |
Spencer, Douglas Lynn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202239 |
Steinborn, Kevin Jeffrey-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501851 CR1402441 |
Szekeres, Michael Anthony-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405492 |
Taylor, Richard Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1200417 |
Torgersen, Monica Lynn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404571 CR1404251 |
Townsend, Bronson Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405329 CR1305653 CR1 201759C |
Vasquez, John Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404940 CR1400508 CR1200021 |
Vogel, Kevin Ernest-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501822 CR1500090 CR1405822 CR1305261 |
Voight, Sarah Audrey-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305674 CR1300244 CR1103025 CR1102773 |
Anderson, Owen Donald-Defendant | One | 2 p.m. | CR14041 84A |
Archer, Jim Johnny-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500642 CR1405936 |
Boden, Erick Kris-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205036 |
Burrows, Mary Alexis-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501556 |
Byrum, Justin John-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500226 |
Casqueira, Michael Scott-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500413 |
Colvin, Anne Louise-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401936 |
Cooper, Nathan Brett-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503299 CR1205074 |
People vs. $8,900 US Currency $8900 US Currency, Computer, Ipad -Respondent |
Two | 2 p.m. | CV130334 |
People vs. $8,900 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 2 p.m. | CV130334 |
People vs. $8,900 US Currency Rawson, Julia A-Claimant |
Two | 2 p.m. | CVI 30334 |
Kesselhng, Charles Albert lV-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502595 |
Kesselring, Charles Albert-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405978 |
Kish, Jeremy Allan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503152 CR1503125 CR1503056 CR1502894 CR1502607 CR1502463 CR1502427 CR1502426 CR1502405 |
Lockhart, David Lewis Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501396 |
Lorenzen, William James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500026 CR1403683 |
Macosko, Matthew Scott-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1204184 |
Manes, James Thad-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502798 CR1402934 CR1400410 CR1304952 CR1302726 CR1204660 |
Matthews, Melvin Dwayne Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400340 CR1303999 CR1300340 |
Melendy, James Robert-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1101474 |
Mendoza, Michelle -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1406094 CR1402047A |
Miller, Charles Kenneth-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501167 CR1402429 |
Moon, Joshua Ellis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501170 CR1302744B |
Moore, Scott Andrew-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400709 |
Osborn, Shane Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 501463A |
Piffedni, Samantha Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500203A |
Pifferini, Samantha Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1200701 |
Rawson, Jack Lindsay-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402047B |
Rawson, Julia Anne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402047C |
Sanchez, Silvedo Parro Snider-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402083 |
Sanchez, Silvenio -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1006943 CR1001218 CR0906314B |
Sanchez, Silvenio Parro Snid-Defendant | Two | 2 p.m. | CR094454CS |
Sanchez, Silverio -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1002049 |
Valencia, Felipe -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501463B |
Mailer Of: D. Ross Public Guardian -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR050257 |
Mailer of: J. Lemos Lemos, Jacob A-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120162 |
Matter Of: D. Ross Herrera, Ramon -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR050257 |
Matter Of: D. Ross Ross, Ten -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR050257 |
Matter Of: I. Smith Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR25957 |
Matter Of: I. Smith Smith, Iris -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR25957 |
Matter of: J. Lemos Lemos, Dwayne A-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120162 |
Matter of: R. Brigance Brigance, Ruby -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120173 |
Matter of: R. Brigance Lorraine, Kathleen -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120173 |
Matter of: T. Lewis Lewis, Ted -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140008 |
Matter of: T. Lewis Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140008 |
Matter Ot D. Ross Walsh, John J-Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR050257 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR150172 PRI 50124 PR120172 |
Ross, David D-Conservatee | Eight | 2:15 p.m. | PR050257 |
Co of Humboldt vs Danny Browning Browning, Danny D-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS150065 |
Co of Humboldt vs Danny Browning County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS150065 |
Co of Humboldt vs Danny Browning Rand, Peggy L-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS150065 |
Co of Humboldt vs Winsong Nelson-Lopez Aguilar, Dagoberto L-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS990479 |
Co of Humboldt vs Winsong Nelson-Lopez County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS990479 |
Co of Humboldt vs Winsong Nelson-Lopez Nelson-Lopez, Windsong -Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS990479 |
Co. Of Hum. vs. 0. Montgomery County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS040378 |
Co. of Hum. vs. A. Claybon Claybon, Adam R,-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | F5070642 |
Co. of Hum. vs. A. Claybon County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS070642 |
Co. of Hum. vs. A. Claybon Maher, Sarah Ann M.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS070642 |
Co. Of Hum, vs. G. Montgomery Blake, Cheriku A.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | F5040378 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll Carroll, Sarah M.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS051049 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS051049 |
Co. of Hum. vs. S. Carroll Nicholson, William L.-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS051049 |
Co. Of Hum. vs. S Montgomery Montgomery, Gabriel D-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS040378 |
Co. Of Hum. vs T, Deveraux Watson1 Christopher -Father |
Three | 2:30 p.m. | FS020881 |
Co. Of Hum. vs T. Deveraux County Of Humboldt Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS020881 |
Co. Of Hum. vs T. Deveraux Deveraux, Tiffany N-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS020881 |
C. Sullivan vs B. Davison County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL000788 |
G. Sullivan vs 8. Davison Sullivan, Gregory T.-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL000788 |
G. Sullivan vs B, Davison Davison, Betsy Janet-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL000788 |
Dorey, Sara Adaiee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500152 |
Dorey, Sara Adalee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 501261A |
Finney, Sunniva Anne-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403218 |
Greenspan, Alexi Bree-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1503351 CR1503310 CR1503140 CR1401557 CR1303974 CR1303806 |
Hamilton, Bailey Jean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502512 CR1500758 |
Holt, Russell James-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502618 |
Lockhart, David Lewis Jr-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1501396 |
Parrott, Jackson Arnold-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1503328 CR1500625 |