J U D G E D
Monday, June 1, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alkema, David Noel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502348 |
Bahn, Danielle Rae-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502329 CR1403919 CR1305102 CR1203371 |
Brice, Robert Charles Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1 500025 |
Brown, Jeremy Alan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502346 |
Bruch, Christopher John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304097 |
Call, Thomas Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502344 CR1501086 |
Carrillo, Moises Herera-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502349 |
Diaz, Fernando Alfonso-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502347 |
Elswick, James Everett-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502343 |
Flowers, Curtis Wayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502332 CR1303979 |
Gaona, Anthony Peter-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502340 |
Garcia, Melissa Irene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502342 |
Grzymski, Jessica Darlene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1 303138A |
Jimenez, Elizabeth Made-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502341 |
Kanen, Kyle Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502339 |
Keffer, Brian Glen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403848 CR1400035 |
Kelsey, Michael Robert Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402067 CR1400947 |
Lockhart, Chelsea Eileen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502232 |
lsaacson, Matthew Thomas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403431 |
Mello, Brian Ray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502323 CR1501503 CR1403977 CR1402755 |
Ortega, Jose Fermin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501764 |
Patterson, Charles Jonathan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402217 CR1305477 |
Smith, Jeremy Christopher-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502345 |
Staflings, Donna Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402448 |
Sylvia, Paula Dae-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404460 |
Windsor, Aswad Demon Elliott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501470 |
Womack, Robert Leo-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406122 |
Herbert, Mark Joseph-Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1405466 |
Matter of: L. Charles Charles, Leslie Charles-Decedent |
Five | 8:30 a.m. | PR140067 |
Matter of: L. Charles Sanderson, Steve -Petitioner |
Five | 8:30 a.m. | PRI 40067 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency 3129,860.00 U.S. Currency -Respondent |
Four | 8:30 a.m. | CV120697 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Four | 8:30 a.m. | CVI 20697 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency Pratts, Tarah Danielle-Claimant |
Four | 8:30 a.m. | CV120697 |
People vs. $129,860.00 U.S. Currency Pratts, Timothy Matthew-Claimant |
Four | 8:30 a.m. | CV120697 |
Beals, Catherine Teresa-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1502208 CR1403536A |
Murrell, Jennifer Jean-Defendant | Four | 8:30 a.m. | TR1502772 |
Pratts, Tarah Danielle-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1500215 CR1 303269A CR1303269A CR1 205594A CR1205594A |
Pratts, Timothy Matthew-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1303269B CR12055948 |
Spears, David Lee-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1502230 |
Stolberg, Steven Michael-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1501287 |
Stolberg, Steven Micheal-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1501305 CR1405244 CR1304106 CR1303455 |
Stolbery. Steven Micheal-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1405766 |
Stommel, Henry Sabitini-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1501652 |
B. Harrison vs. Eureka Care and Weilness Smail, Kayleen -Guardian Ad Litem |
One | 8:30 a.m. | DR140680 |
B. Harrison vs. Eureka Care and Wellness Eureka Rehabilitation & Wellness Center, LP-Defendant |
One | 8:30 a.m. | 0R140680 |
B. Harrison vs. Eureka Care and Wellness Harrison, Betty -Plaintiff |
One | 8:30 a.m. | DR140680 |
L. Herrera vs. S. Jones Herrera, Liliana -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140276 |
L. Herrera vs. S. Jones Jones, Shaquille -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140276 |
Mailer of: J. Wallace Wallace, Dana -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR080052 |
Mailer Of: L. & G. Sundberg Sundberg, Linda -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR130194 |
Matter Of: C. Milisap Lingenfelter, Rose -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR020254 |
Matter Of: C. Milisap Millsap, Pamela -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR020254 |
Matter Of: C. Milisap Wade, Roxanne -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR020254 |
Matter Of: C. Millsap Dc:Ly, Geraldine -Previous Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR020254 |
Matter Of: C. Millsap Dc:Ly, Ngan -Previous Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR020254 |
Matter Of: C. Millsap Elizabeth, Jessica -Relative lsV2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR020254 |
Matter Of: C. Millsap Milisap, Christopher A-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR020254 |
Matter Of: C. Millsap Milisap, William -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR020254 |
Matter of: I Wallace Montross, Tracy -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR080052 |
Matter of: J Wallace Wallace, Jessica -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR080052 |
Matter of: J. Wallace Wallace, Thomas Jr-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR080052 |
Matter of: J. Wallace Wallace, Thomas Sr-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR080052 |
Matter Of: L. & G. Sundberg Reisinger, Jack -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130194 |
Matter Of: L. & G. Sundberg Soderberg, Renea A-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PRI 30194 |
Matter Of: L. & G. Sundberg Soderberg, Steven W-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR1 30194 |
Matter Of: L. & G. Sundberg Soderberg, Trenton K-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR130194 |
Matter Of: L. & G. Sundberg Sundberg, Garth -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PRI 30194 |
Matter of: M. Morton Lingenfelter, Rose M.-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR060038 |
Matter of: M. Morton Morton, Bobbie -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR060038 |
Matter of: M. Morton Morton, Malachi Davis-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR060038 |
Matter of: M. Morton Watkins, Pattie -Real Party in Interest |
Six | 8:30 a.m. | PR060038 |
R. Wilcox vs. R. Wilcox Wilcox, Ray Dean-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140290 |
R. Wilcox vs. R. Wilcox Wilcox, Ruth Janine-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40290 |
S. Fortress vs. T. Fortress Fortress, Shannon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 20336 |
S. Fortress vs. T. Fortress Fortress, Tanner-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120336 |
S. Kellum vs. C. Kellum Kellum, Christopher-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 50048 |
S. Kellum vs. C. Kellum Kellum, Stephanie M-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150048 |
W. Jackson Ill vs. S. Niggli-Jackson Jackson, William Ill-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120220 |
W. Jackson Ill vs. S. Niggli-Jackson Niggli-Jackson, Silvia F-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120220 |
K. Deisman vs. R. Delsman Delsman, Kelli A-Petitioner |
Eight | 8:31 a.m. | FL140231 |
K. Delsman vs. R. Delsman Delsman, Kelli A-Petitioner |
Eight | 8:31 a.m. | FL140231 |
K. Delsman vs. R. Delsman Delsman, Robert A Jr-Respondent |
Eight | 8:31 a.m. | FL140231 |
Confidential | Two | 8:31 a.m. | CV150214 |
Peters, Merlin -Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1501059 |
Carbonneau, Jonpierre Lawrence-Defendant | Three | 10 a.m. | TRI 504275 CR1403001 |
Carbonnesu, Jonpierre Lawrence-Defendant | Three | 10 a.m. | TRI 504275 |
Corona, Erick -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1406092 |
Elam, Stephanie Ann-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1303795 |
Garcia, John Anthony-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402323 |
Grimes, Mark Paul-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402462 CR1402266 CR1400685 CR0834505 |
Jones, Barbara -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501499 CR1402096 |
Ledford, Jason Chad-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501848 CR1405188 CR1404160 CR1303541 CR1205743 |
Lewis, Jason Jazz-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502109 |
Lovel, Patrick Charles-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501109 CR0908115 |
Raymond, Wilfred Melton Alvin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500280 |
Sellars, Robert Duane-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1304945 |
Torres, Veronica -Defendant | Three | 10 a.m. | TR1415064 |
Still Timothy Sampson-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1401445 |
Comstock, Julie Elaine-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1500588 |
A. Strege vs. Humboldt Court California DMV -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140592 |
A. Strege vs. Humboldt Court City of Eureka -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140592 |
A. Strege vs. Humboldt Court Humboldt University -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140592 |
A. Strege vs. Humboldt Court MSDI Physicians -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R140592 |
A. Strege vs. Humboldt Court Strege, Adam Paul-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140592 |
A. Strege vs. Humboldt Court Superior Court of California, County of Humboldt-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140592 |
D. Andrews vs. Tuck's Inc. Andrews, Derrick -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150045 |
D. Andrews vs. Tuck's Inc. Huber, Darin -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150045 |
D. Andrews vs. Tucks Inc. Tucks Inc. -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150045 |
M. Brasher vs. CSAA ACA Insurance Company -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR110490 |
M. Brasher vs. CSAA Brasher, Michael -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR110490 |
M. Brasher vs. CSAA California State Automobile Association-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR110490 |
M. Brasher vs. CSAA CSM Inter-Insurance Bureau-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR110490 |
M. Brasher vs. CSM AALA Mountainwest Insurance Co -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR110490 |
M. Brasher vs. CSM MA Northern California, Nevada & Utah Ins. Exchange-Defen |
Eight | 1:30 p.m. | DR110490 |
People vs. $16,588 US Currency $16588 US Currency-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150257 |
People vs. $16,588 US Currency Burtram, Kenneth William-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CV150257 |
People vs. $16588 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV150257 |
People vs. $55,030 US Currency $55,030 US Currency -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CVI 50261 |
People vs. $55,030 US Currency Crandall, Ryan -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CVI 50261 |
People vs. $55,030 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV150261 |
People vs. $8000 US Currency $8000 US Currency-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150274 |
People vs. $8000 US Currency Owens, Timothy E-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CVI 50274 |
People vs. $8000 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV150274 |
People vs. $90,710 US Currency $90,710 US Currency -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150262 |
People vs. $90,710 US Currency Her, Fred -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CV150262 |
People vs. $90,710 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV150262 |
Gingerich, Donald David-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1500574 |
Rodriquez, Angela Marie-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1500065 |
Roman, Christopher Edwin-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1501405 CR1202563A |
Rush, Brian Canton-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1204576 |
Sanchez, Kristi Nola-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1402539 |
Swenson, Brenda Mitchell-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1400877 CR1300456 CR1204420 CR0934105 CR0905476 |
Vanepps, John Kevin-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1304863 |
Wilson, John Walter-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR14060258 CR14038528 |
Brown, Tawny Alyssa-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1405627 |
Cheng, Pia -Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1502238 CR1404739 CR1401120 CR1400891 |
A. Barney vs. K. Severe Barney, Amanda -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FLI 50006 |
A. Barney vs. K. Severe Severe, Kaleb -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FLI 50006 |
A. Vanderplas vs. J. Vanderplas Vandenpias, Angeline -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140600 |
A. Vanderplas vs. J. Vanderplas Vandenplas, Jed -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140600 |
B. Wilmot vs. 1, Quinn Wilmot, Brittany -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140272 |
B. Wilmot vs. T. Quinn Quinn, Travis -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140272 |
C. Bennett vs. .1. Maushardt CountyofHumboldt-DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL100486 |
C. Bennett vs. J. Maushardt Bennett, Clayton -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL100486 |
C. Bennett vs. J. Maushardt Maushardt Jessica-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL100486 |
J. Buck vs. J. Buck Buck, Joseph Leonard-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140612 |
J. Suck vs. J. Buck Buck, Jennifer Denine-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140612 |
K. Calderon vs. T. Utterback Calderon, Karma -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL120064 FLI 20064 |
K. Calderon vs. T. Utterback Utterback, Timothy -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL120064 |
K. Calderon vs. T. Utterback Utterback, Timothy-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL120064 |
L. Meyer vs. J. Aldeguer Aldeguer, Joseph L-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140598 |
L. Meyer vs. J. Aldeguer Meyer, Liana H-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140598 |
Mailer oft J. Berry Machado, Robert-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR120026 |
Mailer of: Zambrano Minors Zambrano, Eva Patricia-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR050290 |
Matter of: A. Gonzales, Jr. Gonzales, Anthony Wayne Jr-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR060354 |
Matter of: A. Gonzales, Jr. Gonzales, Anthony Wayne Sr-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR060354 |
Matter of: A. Gonzales, Jr. Rocha, Sandra-Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR060354 |
Matter of: A. Gonzales, Jr. Shaner, Brandie Lee-Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR060354 |
Matter of: A. Gonzales, Jr. Shaner, Kellie Anne-Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR060354 |
Matter of: A. Holland Holland, Linda Gail-Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR050291 |
Matter of: A. Holland Smith, Anna -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR050291 |
Matter of: A. Holland Stewart, John -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR050291 |
Matter of: B. Adams, II Adams, Brian Michael Il-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR080048 |
Matter of: B. Adams, II Payne, Brian Keith-Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR080048 |
Matter of: B. Adams, II Payne, Veronica Joyce-Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR080048 |
Matter of: Bagley Minors Bagley, Bonnie -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR150044 |
Matter of: Bagley Minors Bagley, David -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR150044 |
Matter of: Bagley Minors Bagley, Don -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR150044 |
Matter of: Bagley Minors Bagley, Nathan Ray-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PRI 50044 |
Matter of: Bagley Minors Bagley, Vivian Lilly-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PRI 50044 |
Matter of: Bagley Minors Griffith, Elizabeth -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR150044 |
Matter of: Bagley Minors White, Larry-Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR150044 |
Matter of: I Berry Stewart, Marvin Jr-Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PRI 20026 |
Matter of: J. Berry Berry, Cassie Dee-Relative lsV2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR120026 |
Matter of: J. Berry Berry, Jacob Zander-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR120026 |
Matter of: J. Berry Berry, Jessica -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PRI 20026 |
Matter of: J. Berry Kamberger, Brandon -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR120026 |
Matter of: J. Berry Stewart, Mary-Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR120026 |
Matter of: M. Adams Adams, Michael Dominic-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR080138 |
Matter of: M. Adams Lane, Rachael -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR080138 |
Matter of: M. Adams Mileham, Francis -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR080138 |
Matter of: M. Adams Mileham, Roberta -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR080138 |
Matter oft Bagley Minors Griffith, Helena -Relative 151)2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR150044 |
Matter oft Bagley Minors Griffith, Lanilu -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR150044 |
Matter of: Zambrano Minors Holland, Linda Gail-Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR050290 |
Matter of: Zambrano Minors Smith, Anna -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR050290 |
Matter of: Zambrano Minors Zambrano, Canoe Manuel-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR050290 |
Matter of: Zambrano Minors Zambrano, Eva Gelina-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR050290 |
Matter ot A. Holland Holland, Alicia Made-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR050291 |
Matter ot Bagley Minors White, Judith -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PRI 50044 |
Matter ot M. Adams Bosworth, Theodore -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR080138 |
M. Calls vs. N. Deluna Catts, MacKenzie-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP150214 |
M. Catts vs. N. Deluna Deluna, Nicholas -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP150214 |
M. Hall vs. T, Hall Hall, Michael Wayne-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP1 501 64 |
M. Hall vs. T, Hall Hall, Terry Lee-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP150164 |
S. Caruso vs. S. Caruso Caruso, Samuel Philip-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FLIOO5IO |
S. Caruso vs. S. Caruso Stark Sarah Jennifer-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FLI 00510 |
S. Dunlap vs. J. England Dunlap, Sheala J-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP150210 |
S. Dunlap vs. J. England England, Justin L-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP150210 |
S. Morris vs. T, Johnson Morris, Stacy -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140370 |
S. Morris vs. T. Johnson Johnson, Travis -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140370 |
S. Portillo vs. R. Mares Mares, Richard G-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP150212 |
S. Portillo vs. R. Mares Portillo, Shiree -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP150212 |
T. Calvin vs. H. Smith Calvin, Teresa-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP150202 |
T. Calvin vs. H. Smith Smith, Herman Ray-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP150202 |
Zambrano, Juan Carlos-Father | Six | 1:30 p.m. | PR050290 |
ALPHA CALENTh4R ALL COURTROOMS Garber, Amber Faelyn-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | TR1 505034 |
Bolton, Elizabeth Ann-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1504906 |
Carter, Keith James-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1504832 |
Christensen, Robert William-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1502923 |
Husted, Desiree Charlotte-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI 505814 |
Morrison! Jordan Bryce-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1501856 |
Polk, Julian Dejuan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI 503464 |
Rankin, Tyson Kelly-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1504883 |
Salas, Jesus Alberto-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI 5031 57 |
Tompkins, Jason Kelly-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1504834 |
Tye, Russ Archie-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1504833 |
yang, Nhia -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1504463 |
N. Garcia vs. F, Vielma Garcia, Norma-Petitioner |
Six | 1:31 p.m. | CP130424 |
N. Garcia vs. F. Vielma Vielma, Fernando -Respondent |
Six | 1:31 p.m. | CP130424 |
A. Abdelrahman vs. D. Lincourt Abdelrahman, Ahmed Sharafeldin-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 50224 |
A. Abdelrahman vs. D. Lincourt Lincourt, Daniel -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150224 |
C. Brown vs. N. Rose Brown, Charles R.-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150176 |
C. Brown vs. N. Rose Rose, Nelda -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 50176 |
FR. Berg vs. L. Crocker Berg, Roberta Crocker-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150240 |
L. Maynard vs. G. Forby Forby, George -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 50225 |
L. Maynard vs. S Forby Maynard, Lee -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150225 |
P. Alexander vs. C. Retzloff Alexander, Phillip Roberto-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150226 |
P. Alexander vs. C. Retzloff Retzloff, Cynthia -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150226 |
R. Berg vs. L. Crocker Crocker, Laurance P-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 50240 |
B, Burns vs. M. Moore Moore, Myrna -Respondent |
Eight | 2 p.m. | FLI 30497 |
B. Burns vs. M. Moore Burns, Bernard -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | FL130497 |
I. Mora vs. C. Nogales Mora, lsmael -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DRI 30208 |
I. Mora vs. C. Nogales Nogales, Carlos Antonio-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DRI 30208 |
I. Mora vs. C. Nogales Wal-Mart Stores Inc -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130208 |
Jansen Construction Co vs. Tim's Plumbing Jansen Construction Company of California-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR130494 |
Jansen Construction Co vs. Tim's Plumbing Shelley, Tim E-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DRI 30494 |
J. Kish vs. En Touch Wireless En Touch Wireless -Defendant |
Eight | 2 p.m. | SCI 50132 |
J. Kish vs. En Touch Wireless Kish, Jeremy -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | SC150132 |
L. Schall vs. P. Chiokai Chiokai, Phyllis Marie-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DRI 30696 |
L. Schall vs. P. Chiokai Santos, Stephen -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DRI 30696 |
L. Schall vs. P. Chiokai Schall, Larry Jon-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR130696 |
Confidential | Eight | 2 p.m. | CV150273 CV150246 |
Davila, Yolanda Joyce-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1302547 |
Dias, Krystina Keala-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403797 CR1303718 |
Dodson, Joshua James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305376 |
Donahue, Derek Ike-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502166 CR1500741 |
Donahue, Edwin Gail Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500377 CR1203274 |
Gingehch, Tyler Blame-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402581 |
Gonzalez, Julio C-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1301 692A |
Gordon, Ethan Allen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401956 |
Grundman, Kevin Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1001634 |
Gutierrez, Gabriella Leticia-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303783 |
Hale, John Patrick-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404226 |
Harmon, Eric Douglas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402776 CR1401493 |
Hemandez, Eric-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1301014 |
Herkshan, Charles Raven-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501976 |
Hernandez, Eric -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401309 |
Hernandez, Eric-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1301014 |
Hernandez, Esenia Ernelia-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401284 |
Hoisington, Floyd Arthur-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401639 CR1304774 |
Horst, Jamie Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1202486 |
Hunizinger, Joseph Wesley-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502295 |
Huntzinger, Joseph Wesley-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1305175 |
Huntzinger, Louis John-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501858 CR1402211 CR1205178 |
Johnson, Jimmy Lewis Il-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402374 CR1305229 |
Jordan, Rachel Jane-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500097 CR1305043 |
Robinson, James Jeffrey-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501026 |
Rose, Devin Mathew-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502387 |
Ryan, Michael Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400875 CR1305112 CR1304071 CR1203161 CR1200012 |
Saunders, Daniel Jacob-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404749 CR1300923 |
Simon, Darryl Andre-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501185 CR1501173 |
Smith, Alexander Joint-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1200067 |
Spencer, Cohn Sky-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1204401 CR12010688 |
Thorp, Douglas Patrick-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304693 |
Thorp, Douglas Patrick Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405412 |
Titus, Dusty Wayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305507 CR1201513 CR1201370 |
Wescott, Kyle John-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500725 |
Wilbur, Alicia Carole-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1406045 |
Woolen, Eva Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401294 |
Wooten, Eva Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304145 |
Younger, Beverly Anne Star-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501306 |
Alejandrez, Benito Lopez-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404201 |
Asbury, Mitchell William-Defendant | One | 2 p.m. | CR1007078 |
Asbury, Mitchell Williams-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400642A CR1300271 |
Berry, James Ray-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500609 |
Boyd Mason Chandler-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 501789A |
Buskirk, Steven Russel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205787A |
Carter, Benjamin Jasper-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402688 |
Johnson, Derek Ray-Defendant | One | 2 p.m. | CR15017898 CR1501776 CR1500474 CR1404390 CR1403847 |
Hoffman, Maria Leilani-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1502198 |
Intorcia, Jillian Leigh-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1502918 |
Johnson, Jared W-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1502196 |
Ledford, Janet Marie-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1502951 |
Risling, Mary Geneva-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1503510 |
Wyart, Kevin Russell-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1500417 |
Kalpin, James Patrick-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1105281 |
Kesner, Brian Robert-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402542 |
Kilgore, Aimee Christina-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304471 |
Kinnamon, Christopher M Vanmeter-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402240 |
Kinsang, Wilson -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403187 |
Knopf, Randy Charles-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500850 |
Ladd, Jamie Dean-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501817 CR1501688 CR1500806 CR1500684 CR1203793 |
Lewis, Tracy Reigh-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405491 |
Lloyd, George Thomas Ill-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1205258 CR1204044 |
Long, Kenneth James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500278 CR1301512 |
Lyman, John Aaron-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305395 |
Martinez, Philip Andrew-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1301703 |
Mehrtens, Brett Bothelia-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502253B CR1404603 CR1403862 CR1401816 CR1401257 CR1303344 CR1104379 |
Meyers, Cody Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502395 |
Miguel, Sierra Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400601 |
Montano, Rene Fonseca-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500732 |
Moon, Sheila Annefte-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500567 |
Moon, Sheila Annette-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500567 |
Moreland, Blake G-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500568 |
Murschel, Sarah Lea-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302438 |
Osmanson, Christopher Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305941 |
Pacheco, Daniel Sloan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405928 CR1402309 CR1400743 |
Plympton, Justin Leslie-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502398 CR1500660 |
Preston, Andrew Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | TR1502757 CR1500103 |
Price, Tracy Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401182 |
Reed, Jacob Dalton-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1502335A |
Rice, Andrenia Elizabeth-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1502335B CR1403867 |
Robinson, Valerie Sue-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1502327 |
Rollings, Misty Dawn-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1204551 |
Scudder, Zackary Theodore-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1502291 CR1403846 |
Segall, Jason Eric-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1501299 CR1100502 CR1100433 CR1005033 |
Silk, Regina Fay-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1 304266C CR1304146 CR1303336 |
Smith, Julia Therese-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405671 CR1202382 CR1200534 |
Stolberg, Steven Michael-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1501287 |
Stolberg Steven Micheal-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1501305 |
Stolberg, Steven Micheal-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405766 CR1405244 CR1303455 |
Bowie, Duane James Jr-Defendant | One | 3 p.m. | CR1502278 |
Cashman, Benjamin Scott-Defendant | One | 3 p.m. | CR1502282 |
Stolberg, Steven Micheal-Defendant | Pour | 3 p.m. | CR1304106 |
J. Betham vs. C. Hensley Betham, Jeanette -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC150113 |
J. Betham vs. C. Hensley Hensley, Cody -Defendant |
Three | 3 p.m. | SCI 50113 |
J. Betham vs. C. Hensley Hensley, Michael -Defendant |
Three | 3 p.m. | SCI 50113 |
J. Betham vs. C. Hensley High, Micheal -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SCI 50113 |
J. Flores vs. R. ray Flores, Jacob -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC150140 |
J. Flores vs. R. ray Ray, Ratausha Sara-Defendant |
Three | 3 p.m. | SCI 50140 |
K. Rocha vs. P. KaIlo Kallo, Paulette -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC150098 |
K. Rocha vs. P. Kallo Kallo, Nick -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC150098 |
K. Rocha vs. P. Kallo Laidlaw, Kim -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC150098 |
K. Rocha vs. P. Kallo Rocha, Kenny-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | 5C150098 |
M. High vs. M. Bruner Bruner, Michael -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC150112 |
M. High vs. M. Bruner High, Michael A-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC150112 |
Confidential | Three | 3 p.m. | CV150251 |