J U D G E D
Thursday, June 18, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Bible, William Thomas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502698 |
Blair, Eric Justin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502680 |
Carras Dakota Mathew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1303663 |
Carras, Dakota Mathew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502615 |
Hill, Ryan Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502687 CR1501849 CR1303539 CR1302904 |
Knodel, Waldemar Assmus Ill-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502451 |
Knodel, WaldemarAssmus Ill-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502451 CR1201211 |
McIntyre, Kaine Albert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502670 |
Mclaughlin, Jess Charles-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403091 CR1302313 |
Minard, Phillip Eugene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502671 |
Orr, William Dale-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1202378 |
Orr, WiNiam Dale-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502621 |
Rodriguez, RicardoArauza-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502669 |
Rogers, Damon Wade-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502642 |
Ryles, Daniel William Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR14036606 |
Strange, Stanley Owen Ill-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404113 CR1202652 CR1104838 |
Tindle, Kelly Monte-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502640 |
Tompkins, Tara Nichole-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502638 |
Warren1 Jerry Kert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1403198 |
Warren, Jerry Ked-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500468 |
Warren, Jerry Kert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301804 |
Albertson, Sarah Louise-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1500022 CR1300337 CR1205324A |
Clark, Justin Gilmore-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1502565 CR1502012 CR1501265 CRI500BIIA CR1500001 |
Cook, Nakia Nikki-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1405113 CR1402895 |
Coutain, Anthony Glen-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1404820 |
Fidler, Daniel Ray-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1501665 |
James1 Desmund Steelie-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1302013 |
James, Desmund Steelie-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1302227 |
Jenkins, Jeremy Edward-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1502121 CR1401659 CR1002197 |
Manto, Anthony Joseph Ill-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1402560 |
Nixon, Jonathan Stclair-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR072484S |
Nixon, Jonathan St Clair-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1500889 CR1305116 CR1303487 |
Pettit, Darren Eugene-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1400733 CR1305061 CR1303840 |
Raimondi, Antonio Rosario-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1502569 |
Reeves, Mariah Faye-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1200757 |
Weber, Matthew Thomas-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1502591B CR1405547 CR1203515 |
B. Alves vs. J. Alves Alves, Bonnie -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL030235 |
B. Alves vs. J. Alves Alves, James -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL030235 |
C. McCIeIIand vs. C. Castillo Castillo, Christopher John-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140301 |
C. McClelland vs. C. Castillo McClelland, Christine Ardis-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140301 |
P. Chunhawat vs. L. Chunhawat Chunhawat, Phanuwat -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 50233 |
P. Chunhawatvs. L. Chunhawat Chunhawat, Lynda -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL150233 |
S. Reed vs. S. Rice County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Reed, Stacy -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 20047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Laurie -Claimant |
Seven | 8:30 a.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Sean A-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Thomas -Claimant |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 20047 |
S Wilson vs. T. Wilson Wilson, Thaissa -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 40307 |
S. Wilson vs. T. Wilson Wilson, Galen -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140307 |
Campbell Phoenix Riley-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1405814 |
Campbell, Phoenix Riley-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1405814 CR1403188 |
Richards, Steven WiNiam-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1501019 |
Achane, Jacoby James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1 403945 |
Dunn, Sarah Flerida-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500552 |
Fazzone, August West-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501456 |
Fulton, Eugene Thomas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405516 |
Hunt, Jaime Sean-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501453 CR1303703 |
Landry, Derixa Jennifer-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1302148 |
Letson, William Joseph-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501460 |
Mitchell, Richard Leroy-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500911 CR1300742 |
Moran, Whiski Bruce-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501458 CR1400578B CR1205853 CR1202814 |
Parker, Ehn Elisabeth-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501000 |
Spires, Christopher Jerry-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500477 CR1405670 CR1405454 CR1202498 |
Wood, Tyrah Sentalee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405071 CR1203865 |
Branch, Colleen Made-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1102497 |
Branch, Colleen Marie-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1301519 |
Garrison, Roberta Sue-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502593 |
Vaughan, Andrew Wade-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1204852 CR1204092 |
A. Nichols vs. B. Kendall County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL100475 |
A. Nichols vs. B. Kendall Kendall, Brice -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100475 |
A. Nichols vs. B. Kendall Nichols, Ashley -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100475 |
Co of Humboldt vs Angela King County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120227 |
Co of Humboldt vs Angela King Houston, Jeremy -Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS120227 |
Co of Humboldt vs Angela King King, Angela R-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSI 20227 |
Co of Humboldt vs Angela Lavanty Acevedo, Michael R-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS120026 |
Co of Humboldt vs Angela Lavanty County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120026 F5120026 |
Co of Humboldt vs Angela Lavanty Lavanty, Angela M-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSI 20026 |
Co of Humboldt vs Angela R King County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120226 |
Co of Humboldt vs Angela R King Deceased -Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | F5120226 |
Co of Humboldt vs Angela R King King, Angela fl-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120226 |
Co of Humboldt vs Debra Hider Bott, David F-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FSOI 0481 |
Co of Humboldt vs Debra Hider County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSOIO4BI |
Co of Humboldt vs Debra Hider Fulton, Donna -De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS010481 |
Co of Humboldt vs Debra Hider Hider, Debra L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS010481 |
Co of Humboldt vs Fernando Ramirez Flares County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS150027 |
Co of Humboldt vs Fernando Ramirez Flores Ramirez Flores, Fernando Hizahar-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150027 |
Co of Humboldt vs Fernando Ramirez Flores Weaver, Enid M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS150027 |
Co of Humboldt vs Paul Diaz Jr County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140168 |
Co of Humboldt vs Paul Diaz Jr Diaz, Anne M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140168 |
Co of Humboldt vs Paul Diaz Jr Diaz, PaulA Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140168 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040953 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS950505 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Johnson, Robin N-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS040953 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wood, Tahnee R.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS950505 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wormington, Philip A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040953 |
Co of Humboldt vs Philip Wormington Wormington, Phillip Ashley-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS950505 |
Co. of Hum. vs. D, Kurtz Dillon, Alexandria P.-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Garza, Mary -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum, vs. D. Kuth County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Ruth Ruth, Daryl R.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. H. Alameda, Jr. Alameda, Jr., Henry C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS070163 |
Co. of Hum. vs. H. Alameda, Jr. County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS070163 |
Co. of Hum. vs. H. Alameda, Jr. Gray, Kimberly D.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS070163 |
Co. Of Hum. vs. J. Dalrymple County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSII5SI |
Co. Of Hum. vs. J. Dalrymple Dalrymple, Janie L.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS11561 |
Co. Of Hum. vs. J. Dalrymple Dalrymple, Jesse William-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | P511561 |
Co. of Hum. vs. L. Powell County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS050867 |
Co. of Hum. vs. L. Powell Marshall, Dana J-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS050867 |
Co. of Hum. vs. L. Powell Powell, Leah E.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS050867 |
Co. of Hum. vs. L. Powell Swanson, Matthew L.-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS050867 |
Co. of Hum. vs. R. Harhngton Harrington, Ryan M.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS070104 |
Co. of Hum. vs. R. Harrington County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS070104 |
Co. of Hum. vs. R. Harrington Moreno, Monica E.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS070104 |
Co. Of Hum. vs. R. Wilson, Jr. County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS020018 |
Co. Of Hum. vs. R. Wilson, Jr. Wilson, RickeyC. Jr-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS020018 |
Co. of Hum. vs. S. Mitchell, Jr. County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOIOI |
Co. of Hum. vs. S. Mitchell, Jr. Hughes, Vanessa C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOIO1 |
Co. of Hum. vs. S. Mitchell, Jr. Mitchell, Stanley J Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSIOOIO1 |
Cool Humboldt vs Angela Lavanty Acevedo, Michael R-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS120026 |
County of Humboldt vs Leah Powell Bussell, Virgil 0-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FSII0004 |
County of Humboldt vs Leah Powell County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSII0004 |
County of Humboldt vs Leah Powell Powell, Leah E-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSII0004 |
County of Humboldt vs Leah Powell Powell, Sarah Elise-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FSII0004 |
County of San Joaquin vs Larry Grimes Bahm, Christine R-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS000079 |
County of San Joaquin vs Larry Grimes County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS000079 |
County of San Joaquin vs Larry Grimes Grimes1 Larry Wayne-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS000079 |
County of San Joaquin vs Larry Grimes San Joaquin County -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS000079 |
G. Poli vs. E. Poli Poli, Edward Kenneth-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL940521 |
G. Poli vs. E. Poli Poli, Gina Dianne-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL940521 |
G. Poll vs. E. Poli County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL940521 |
Kathleen Rohde (Herring) vs Doyle Rohde CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110409 |
Kathleen Rohde (Herring) vs Doyle Rohde Herring, Kathleen J-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110409 |
Kathleen Rohde (Herring) vs Doyle Rohde Rohde, Doyle L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | F5110409 |
M. Sylvies vs. C. Pulido-Segura County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL030399 |
M. Sylvies vs. C. Pulido-Segura Pulido-Segura, Ceberino -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL030399 |
M. Sylvies vs. C. Pulido-Segura Sylvies, Maggie C-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL030399 |
M. Wilson vs. J. Wilson County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FLI 20548 |
M. Wilson vs. J. Wilson Wilson, Joshua J-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL120548 |
M. Wilson vs. J. Wilson Wilson, Megan A-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL120548 |
State of Idaho vs Derek Hughes CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes England, Megan Lee-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes Hughes, Derek A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSIIOO2S |
State of Idaho vs Derek Hughes State of Idaho-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5110025 |
Zimmerman, Caralyn M-Mother | Three | 1:30 p.m. | FS020018 |
Kane, Thomas Marshall Franci-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1502441 |
Martin, Michael Edward-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1303326 CR1 203672B |
Mailer of: R. Carter Department of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140136 |
Mailer of: T. Swartwout, Jr. Swartwout, Thomas Jr-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR110159 |
Mailer ot M. Nunes Employment Development Department -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140143 |
Mailer ot The Helen Fenwick 1997 Vivos Trust Sweet, Walter-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR150127 |
Matter of: 0. Costa Costa, Ora Laverne-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140297 |
Matter of: 0. Costa Thrash1 Balenda Colleen-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140297 |
Matter of: A. Bethel Bethel, Alan Charles-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140241 |
Matter of: A. Bethel Bethel, Andrew Charles-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140241 |
Matter Of: B. Stapp Fichera, Ronnie -Objector |
Eight | 2 p.m. | PR130325 |
Matter Of: B. Stapp Horn, Carlina M-Objector |
Eight | 2 p.m. | PRI 30325 |
Matter Of: B. Stapp Lendahl, lone Stapp-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 30325 |
Matter Of: B. Stapp Paddock, Sharon M-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 30325 |
Matter Of: B. Stapp Riley, Carole Rose-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR130325 |
Matter Of: B. Stapp Stapp, Betty Jane-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130325 |
Matter Of: B. Stapp Stapp, Glenda D-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130325 |
Matter of: B. Walker Walker, Jeffrey Hill-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140106 |
Matter of: Claude Devaux Burns Adams, Michael Anthony-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150104 |
Matter of: Claude Devaux Burns Burns Connie Jean-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150104 |
Matter of: Claude Devaux Burns Burns, Dawn Louise-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 501 04 |
Matter of: Claude Devaux Burns Burns, Harold Dee-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50104 |
Matter of: Claude Devaux Burns Burns, Mark Duval-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150104 |
Matter of: D, Gallacci Aronson, Dianne -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR140088 |
Matter of: D. Gallacci Gallacci, Wilda -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140088 |
Matter of: D. Gervan Wells Fargo Bank -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140291 |
Matter of: M. Nunes American Express Centurion Bank -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140143 |
Matter of: M. Nunes Ascension Point Recovery -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140143 |
Matter of: M. Nunes Bank of America, N.A-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140143 |
Matter of: M. Nunes Broadway Medical Service&Supply Inc -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140143 |
Matter of: M. Nunes Humboldt County Tax Collector -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140143 |
Matter of: M. Nunes Nunes, Michael D-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140143 |
Matter of: M. Willison Mela, Karen -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140144 |
Matter of: M. Willison Miroyan, Debbie -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140144 |
Matter of: M. Willison Willison, Mary-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140144 |
Matter of: R. Carter Carter1 Rosie Lena-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140136 |
Matter of: R. Carter Department of Health Care Services Estate Recovery Sect-Re |
Eight | 2 p.m. | PR140136 |
Matter of: R. Carter Hall, Monda Lena-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140136 |
Matter oft Claude Devaux Burns Burns, Claude Devaux-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150104 |
Matter oft Claude Devaux Burns Burns, Tnisha Lynn-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150104 |
Matter of: T. Cooper Revocable Trust Cooper, David F-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50131 |
Matter of: T. Cooper Revocable Trust Cooper, Theodore C-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150131 |
Matter oft D. Gallacci Gallacci, Donald Leo-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI400SB |
Matter oft D. Gervan Gervan. Anne Davis-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140291 |
Matter oft D. Gervan Gervan, David Richard-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140291 |
Matter of The Helen Fenwick 1997 Vivos Trust Fenwick, Sherryl -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150127 |
Matter of: The Helen Fenwick 1997 Vivos Trust Fenwick, Brad -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR1 50127 |
Matter of: The Helen Fenwick 1997 Vivos Trust Green, Janice -Objector |
Eight | 2 p.m. | PRI 501 27 |
Matter of: The Helen Fenwick 1997 Vivos Trust Nilson, Susan -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 501 27 |
Matter of: T. Swartwout, Jr. Sanders, Cynthia Lee-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR110159 |
Matter ot M. Nunes City of Eureka -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 40143 |
Matter ot M. Nunes Nunes, Tony S-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140143 |
People vs. $8643.00 in U.S. Currency $8643 US Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CVI 40825 |
People vs. $8643.00 in U.S. Currency Harris, Wade -Claimant |
Five | 2 p.m. | CV140825 |
People vs. $8643.00 in U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CV140825 |
Dale, Cody Allen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404368 CR1403885A CR1400067 CR1305332 CR1303258 |
Davidsen, Michael Eugene-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1202497 |
Donahue, Edwin Gail Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502736 CR1500377 CR1203274 |
Dressel, David Mark-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500044 CR1500019 |
Fisher, Robert Lewis-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404181 CR1302568 |
Gabriel, Jennifer Katherinen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR072208S |
Gadsen, Sean Anthony-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501668 CR1501617 CR1501257 CR1301397 |
Gonzalez1 Crystal Anita-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1005079 |
Gordon, Kathryn Jean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501092 CR1500873 CR1401247 |
Grimes, Mark Paul-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402462 CR1402266 CR1400685 CROB34SOS |
Harris, Wade Daniel-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501892 CR1501868 CR1501798 CR1501520 CR1501005 CR1500304 CR1405275 CR1401256 CR1303155 CR1202795A |
Her, Fue -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401191 |
Hunsucker, Alyssa Joanne-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405717 |
Hunter, Gene John-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501894 |
Johnson, Vanessa Renee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501580 |
Waddell, Shawn Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404982 |
Baskette, William J Dalton-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501578 |
Pabalate, Angela Lynne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402147 CR1304445 |
Radford, Jerimiah Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502555 CR1501821 |
Randall, Johnny Edward Victor Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500203B |
Rothwell, Travis Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502016 CR1501942 |
Ruiz, Alice Anita-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500320 CR1500319 CR1400965 |
Ruiz, Arthur Ill-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502482 |
Sanchez, Luisalberto Rodriquez-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1202381 |
Sanchez, Luis Alberto Rodriquez-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400455 |
Schmidt, Devin Lee James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401877 |
Schoenberner, Ryan Richard-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405634 CR1404917B CR1302105 |
Sok, Khanna -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502321 |
Sundberg, Renea Dale-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404697 CR1301611 CR1300830 |
Sutton, Sean Paul-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501721 |
Taylor, Russell Joseph Elrick-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302942 |
Tharpe, Sandra Dennise-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404822 CR1302888 |
Thompson, Raymond Clayton-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502627 CR1500417 |
Tolbed, Kirk Miles-Defendant | Four | 2 p.m. | TRI 302266 |
Tolbert, Kirk Miles-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502690 CR1501101 |
Tolbert, Kirk Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502320 |
Townsend, Bronson Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405329 CR1305653 CR1201759C |
Tyson, Steven Lawrence-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302929 |
Wellington, Victor James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500587 CR1400727 CR082490S |
West, Dillon James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1406039 |
West, Josephine Kathleen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1201817 |
Wright, Mark Jonathan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500541 CR1404948 CR1305110 |
Anello, Remijia Lea Inong-Defendant | One | 2 p.m. | CR1201335 |
Arroyo, Mark Brandon-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500763 |
Ault, Sally Kathaleen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1305612 |
Bourgoin, Chase Hofmann-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502737 |
Branch, Colleen Made-Defendant | One | 2 p.m. | CR1102497 |
Branch, Colleen Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502261 CR1301519 |
Brannon, Joseph Dale-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500891 |
Brisbon, Monty Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500465 |
Brown, Aifreda Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502385A |
Brown, Alfreda Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404783 CR1203096 |
Brown! Alfreda Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1203096 |
Brown, Kent Stephen-Defendant | One | 2 p.m. | CR033035S CR026317S |
Burleigh Mark Charles-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403196 |
Burleigh, Mark Charles-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404925 CR1202062 |
Burrus, Tosh -Defendant | One | 2 p.m. | CR1404216 |
Camacho Casey Joe-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403194 |
Carmony, Adana Fiamma Kiduche-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404794 |
Cearley, Cade Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500461 |
Chadwick, James Kieth-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502576 |
Christie, Jason Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404231 CR1101136 |
Coon, Kristopher Alan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500986 |
Cross, Shannan Chhsteen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1205603 |
Rurleigh Mark Charles-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401392 |
Surleigh, Mark Charles-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501538 |
Ketchum, Tyler Cody-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403354 |
LaForce, Jordan James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 405724 |
Morrison, Mark Anthony-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502722 CR1403637 |
Orr, Earl C-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501918 |
Ortman, Riley William-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500330 CR1406063 |
Peatross, Daniel Austin-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501 349A |
Peatross, David Andrew-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501 3496 |
Peatross, Oscar Bruce Ill-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501349C |
Thurston, Gary Charles Ill-Defendant | Two | 2 p.m. | CR11015058 CR1100526 |
Tierney, Amanda Kathleen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402760 |
ALPHA CALEN1AR ALL COURTROOMS Confidential |
Eight | 2:15 p.m. | PR910138 |
Est Of Julia Christine Damon Damon, John -Father |
Eight | 2:15 p.m. | PR920287 |
Est Of Julia Christine Damon Damon, Julia Christine-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR920287 |
Est Of Julia Christine Damon Oilar, Carolyn -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR920287 |
Mailer Of: E. Tomroth II Tornroth, Edward H Il-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR19889 |
Mailer Of: L. Boulby Boulby, Leonard -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRO1 0025 |
Mailer Of: L. Brodedck Broderick, Linda Jean-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR940297 |
Mailer of: W. Dutra Dutra, William A-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150109 |
Matter Ct A. Holland Holland, Donna -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter Of: A. Holland Public Guardian -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter of: C. Green Green, Cordell Wilson-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120062 |
Matter of: C. Green Green, Sandra K-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120062 |
Matter of: C. Mapes Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 301 65 |
Matter of E. Damron Damron, Elizabeth -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR090306 |
Matter of: E. Damron Mckinley, Cynthia J.-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR090306 |
Matter of: E. Musante Musante, Elliott J-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150137 |
Matter of: E. Musante Musante, Kenneth J-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150137 |
Matter Of: E. Robinson Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR090172 |
Matter Of: E. Robinson Robinson, Evelyn D-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR090172 |
Matter Of: E. Tomroth II Cedeno, Betty A-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 9889 |
Matter Of: E. Tornroth II Tornroth, Genevieve M-Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 9889 |
Matter Of: K. Bumam Cowan STRICKEN, Lou -Objector |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 00067 |
Matter Of: K. Burnam Burnam, Katy L-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR100067 |
Matter Of: K. Burnam Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR100067 |
Matter of: K. Harper Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30045 |
Matter Of: L, Bearden Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR21 590 |
Matter Of: L. Bearden Bearden, Larry Joe-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR21590 |
Matter Of: L. Boulby Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR0I 0025 |
Matter Of: L. Brodenick McIntosh, James W.-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR940297 |
Matter Of: N. Wrisley Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR24289 |
Matter Of: N. Wrisley Wrisley, Norma J-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR24289 |
Matter Of: P. Phillip, Jr. Philipp, Jr., Paul Alois-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR24008 |
Matter Of: P. Phillip, Jr. Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR24008 |
Matteroft C. Mapes Mapes, Carolyn -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130165 |
Matter Of: W. Nieburg Nieburg, William A.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR030030 |
Matter Of: W. Nieburg Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR030030 |
Matter Ot A. Holland Holland, Austin E-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter ot C. Green Green, Willie A-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20062 |
Matter ot K. Harper Harper, Kenneth A.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130045 |
Matter ot W. Dutra Dutra, Albert -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 50109 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR930073 PR150135 PR110047 PR100230 |
A. Platz vs. T. Hayden County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL980747 |
A. Platz vs. T. Hayden Hayden, Timothy R.-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FL980747 |
A. Platz vs. T. Hayden Pla, Amanda Y.-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL980747 |
Co of Humboldt vs Justin Weitz Weitz, Justin J-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FSI 301 95 |
Co of Humboldt vs Justin Wet County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS130195 |
Co of Humboldt vs Justin Wet Weitz, Cynthia R-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS130195 |
Co. Of Hum. vs. C. Chaidez Chaidez, Christopher -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS030828 |
Co. Of Hum. vs. C. Chaidez County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS030828 |
Co. Of Hum. vs. C. Chaidez Lefebvre (Chaidez), Michelle 6.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS030828 |
Co. of Hum. vs. S. Albers Albers, Shantel L.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS060285 |
Co. of Hum. vs. S. Albers Coop, Kevin E.-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS060285 |
Co. of Hum. vs. S. Albers County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS060285 |
Co. of Hum. vs. S. Albers Smith, Vickie R-De-Facto Parent |
Three | 2:30 p.m. | FS060285 |
County of Humboldt vs John Smith Jr County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr Hescock, Terra Y-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr Smith, John E Jr-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs Natasha Kotterman County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS100432 |
County of Humboldt vs Natasha Kotterman Kouerman, Natasha S-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FSI 00432 |
County of Humboldt vs Natasha Kotterman Lucas, Daniel Wesley Jr-Other Parent-Father |
Three | 2:30 p.m. | FS100432 |
M. Seals vs. S. Chadwick Chadwick, Shaina G-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL100179 |
M. Seals vs. S. Chadwick CountyofHumbodt-DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL100179 |
M. Seals vs. S. Chadwick Seals, Mark D-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL1 00179 |
S. Hackett vs. V. Hackett County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL080584 |
S. Hackett vs. V. Hackett Hackett, Shawna -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL080584 |
S. Hackett vs. V. Hackett Hackett, Vincent -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL080584 |
Elliott, Maxwell Thomas-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501542 CR1403341 CR1401228 |
Ellis, Robert Glenn Adam-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 502424A CR1305775 |
Gates, Derick Thomas-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502612 CR1405722 |
Giddings, Billy Joe-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502245 CR1502203A |
Glascoe, Zachary Logan-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501988 CR1404162 |
Glass, Bruce Owens-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502598 |
Haile, David Noah-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501601 |
Harris, Jordan Benjamin-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502610 CR1204012 |
Harrison, Sean Aron-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405257 |
Holt, Russell James-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502618 |
Hunbnger, Robert Louis-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502366 |
Hunizinger, Robert Louis-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500454 |
Huntzinger, Robed Louis-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500451 |
Huntzinger, Robert Louis-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1 502203B |
James, Christopher -Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501751 |
James, Christopher Lawerance-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502142 |
Johnson, Jason David-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1403994 CR1303991 CR1204822 CR1204170 CRO929IOBS CR074816S |
Kesselring, Charles Albert-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1502315 |
Kesselring, Charles Albert IV-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1502595 |
McCovey, Madelyn Kay-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1502071 CR1502070 CR1404528 CR1002140A CR0943755 |
Melvin, Royce Earl Ill-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1100413 |
Piper, Kelly Allen-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500606 |