J U D G E D
Thursday, March 5, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alvarado, Steven -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301645 CR1204065 |
Andrews, Christopher Stewart-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401299 |
Bowman, Lydia Mydha Elvira-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304992 |
Bowman, Lydia Myhha Elvira-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405047 |
Bowman, Lydia Myriha Elvira-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405047 CR1404490 CR1305740 CR1304992 CR1303454 |
Case, Phenicia Marie Renee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304160 CR1204716 |
Devita, James Louis-Defendant | Three | 8 a.m. | CR0462696 |
Edwards, Raymond David Il-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1102201 |
Garcia, Breanna Rekay-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500869 |
Gensaw, David Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500687 |
George, Theodore Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1201660 CR1103735 CR1101561 |
Godoy, Jose Hector-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500665 CR1203102 |
Graham, Wayne Ralph-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500530 |
Green, Russell Jay-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500662 |
Jones, Brittany Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1003153 CR094543S |
Nunez, Eric Bonifacio-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500868 |
Padilla, Sean Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500867 |
Rivers, Paul Eugene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500788 |
Romero, Kevin James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500876 |
Ruiz, Juana Lilia-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500131 |
Serna, Terfi Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1002445 |
Sturtzen, Linda -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1203950 |
Younger, Amber Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500815 |
K. O'Callahan vs. S. Vasquez County of Humboldt -DCSS |
Eight | 8:30 a.m. | FLI 30609 |
K. O'Callahan vs. S. Vasquez O'Callahan, Katherine Marie-Petitioner |
Eight | 8:30 a.m. | FL130609 |
K. OCallahan vs. S. Vasquez Vasquez, Sebastian -Respondent |
Eight | 8:30 a.m. | FL1 30609 |
Anderson, Owen Donald-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR14041 84A |
Brown, Michael Wayne-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1500710 CR1202471A CR1105238 |
Bullock, Edward Jerome Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1404140 |
Bullwinkel, John Frederick-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1500235 |
Cosce, Vito Halo-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1302776 |
Cosce, Vito Italo-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1005576B |
Harper, Philip Andra-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1500780 |
Horn, Charles Eddie-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR14041 84B |
Johnson, Larry Shawn-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1406134 |
Miller, Jeffrey Cody-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1100544B |
Moreland, Blake Gregory-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1500784 |
Soltero, Alejandro David-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1500807 |
Wight, Matthew James-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1202730 CR1006603 |
B. Hudgens vs. C. Damiani Damiani, Christine -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140025 |
B. Hudgens vs. C. Damiani Hudgens, Brian R-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140025 |
E. Richard vs. 8. Richard Richard, Ben -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140137 |
E. Richard vs. 8. Richard Richard, Electra -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140137 |
J. Turner vs. R, Payton County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL060437 |
J. Turner vs. R. Payton County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL060437 |
J. Turner vs. R. Payton Payton, Ryan -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL060437 |
J. Turner vs. R. Payton Turner, Joseph -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL060437 |
K. O'Callahan vs. S. Vasquez Vasquez, Sebastian -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30609 |
K. OCallahan vs. S. Vasquez County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30609 |
K. OCallahan vs. S. Vasquez OCallahan, Katherine Marie-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | ELI 30609 |
N. Fuluvaka vs. I. Coley Coley, India -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140617 |
Fuluvaka, Nathan -Petitioner | Seven | 8:30 a.m. | FL140617 |
K. Elson vs. C. Woodcock Woodcock, Gary -Respondent |
Seven | 9 a.m. | FL140325 |
K. Elson vs. G. Woodcock County of Humboldt -DCSS |
Seven | 9 a.m. | FL140325 |
K. Elson vs. G. Woodcock Elson, Krista -Petitioner |
Seven | 9 a.m. | FL140325 |
Asbury, Daniel Brian-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403884 CR1101913 |
Bell, Joseph Henderson lV-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403313 |
Brose, David Wayne-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500095 |
Champagne Jacques Maurice-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500084 |
Champagne, Jacques Maurice-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1205169 |
Corder, John Lurue-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402665 |
Friedenbach, Natalie Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500502 |
Frizzell, Jeffrey George-Defendant | Three | 10 a.m. | TR1412732 CR1406120 CR1404750 CR1403926 CR1403436 CR1403138 CR1403136 |
Hoopes, Justin Matthew-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500542 |
Johnson, David William-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403509 |
Moore, Nicole Diane-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402646 |
Oleary, Elizabeth Rose-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402635 |
RodriguezHernandez, Santiago -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405044 |
Ward, Tessa Rose-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1303993 CR1302996 CR1205001 CR1202775 CR1105374 |
E. Seal vs. B. Floyd Cummings1 Gayle 6-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140611 |
E. Seal vs. B. Floyd Floyd, Bradford Esq.-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI4OGII |
E. Seal vs. B. Floyd Seal, Emily-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140611 |
First American Title Insurance Co. vs. C. Fleder Felder, Greg -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140612 |
First American Title Insurance Co. vs. G. Fleder Felder, Kimberly-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140612 |
First American Title Insurance Co. vs. G. Fleder First American Title Insurance Company-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140612 |
I Swanson vs. K. Swanson CountyofHumboldt-DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL120439 |
J. Swanson vs. K. Swanson Swanson, James -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL120439 |
J. Swanson vs. K. Swanson Swanson, Kristen -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL120439 |
.5. Elgin vs. R. Benson County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL140159 |
A. Burton vs. R. Burton Burton, Amy -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL070386 |
A. Burton vs. R. Burton Burton, Robert-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL070386 |
A. Burton vs. R. Burton County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL070386 |
A. Fanucchi-Moua vs. 3, Moua Fanucchi-Moua, Angela M-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL990112 |
A. Fanucchi-Moua vs. B. Moua County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL990112 |
A. Fanucchi-Moua vs. B. Moua Moua, Blong -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL990112 |
A Murphy vs. M. Dotson Murphy, Amy-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100345 |
A. Murphy vs. M. Dotson Dotson, Michael J-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100345 |
Co of Humboldt vs Adam Stevens Jarnagham, Sarah -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140191 |
Co of Humboldt vs Adam Stevens Stevens, Adam J-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140191 |
Co of Humboldt vs Christopher Wilson County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140337 |
Co of Humboldt vs Christopher Wilson Koen, Tisha L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140337 |
Co of Humboldt vs Christopher Wilson Wilson, Christopher C-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140337 |
Co of Humboldt vs Cynthia Belak Belak, Cynthia June-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS960483 |
Co of Humboldt vs Cynthia Belak County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | F5960483 |
Co of Humboldt vs Jesse Price County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140121 |
Co of Humboldt vs Jesse Price Price, Denise -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140121 |
Co of Humboldt vs Jesse Price Price, Jesse -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140121 |
Co of Humboldt vs Justin Walsh Parker, Kendra C-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS130126 |
Co of Humboldt vs Justin Walsh Walsh, Justin T-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130126 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy Macewen, Justin -Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy MacEwen, Sandra L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy Nagy, Michael -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Paul Vanmechelen Mattox, Teresa A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090481 |
Co of Humboldt vs Paul Vanmechelen Vanmechelen, Paul R.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090481 |
Co. of Hum. vs. E. Vest County Of Humboldt-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS990353 |
Co. of Hum. vs. E. Vest Saulus, Rhonda M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS990353 |
Co. of Hum. vs. E. Vest Vest, Erick Thomas-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS990353 |
Co. Of Hum. vs M. Gage Blocker, Patricia -Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS990031 |
Co. Of Hum. vs M. Gage Gage, Michael -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS990031 |
E. McCovey vs. A. Younger CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL090194 |
Go of Humboldt vs Adam Stevens County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140191 |
Go of Humboldt vs Justin Walsh County of Humboldt-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130126 |
Goof Humboldt vs Paul Vanmechelen County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090481 |
J. Elgin vs. R. Benson Benson, Richard L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140159 |
J. Elgin vs. R. Benson Elgin, Jessica -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140159 |
K. Cruz vs. P. Jones County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080477 |
K. Cruz vs. P. Jones Cruz, Kimberly L-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080477 |
K. Cruz vs. P. Jones Jones, Philip N-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL080477 |
K. MacCutcheon vs. R. MacCutcheon County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS040033 |
S Burns vs. B. Her Her, Blong -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL040277 |
S. Burns vs. B. Her Burns, Shayla -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL040277 |
S. Burns vs. B. Her County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL040277 |
State of Washington vs William E Spurlock Jr County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS120360 |
State of Washington vs William E Spurlock Jr Spurlock, William E Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120360 |
State of Washington vs William E Spurlock Jr State of Washington DSHS -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120360 |
State of Washington vs William F Spurlock Jr Stanton, Brittany -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS120360 |
State of Washington vs W Spurlock & M Ramos CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS120371 |
State of Washington vs W Spurlock & M Ramos Ramos, Marissa P-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FSI 20371 |
State of Washington vs W Spurlock & M Ramos Spurlock, William E-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120371 |
State of Washington vs W Spurlock & M Ramos State of Washington -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120371 |
Tanya & Daryl Robirts vs Anal Robirts & William Sprulock Spurlock, William E Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS1 20365 |
Tanya & Daryl Robirts vs Ariel Robins & William Sprulock County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS120365 |
Tanya & Daryl Robirts vs Ariel Robirts & William Sprulock Robirts, Ariel L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS120365 |
Tanya & Daryl Robirts vs Ariel Robirts & William Sprulock Robirts, Daryl J-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FSI 20365 |
Tanya & Daryl Robirts vs Ariel Robirts & William Sprulock Robirts, Tanya L-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS120365 |
County Of Humboldt -Plaintiff | Three | 1:30 p.m. | FS990031 |
Younger, Amber-Respondent | Three | 1:30 p.m. | FL090194 |
Paczwoski, Jakub Richard-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1405610 |
Matter of A. Bethel Bethel, Andrew Charles-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140241 |
Matter of: A. Bethel Bethel, Alan Charles-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140241 |
Matter of: A. Smither Department of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PRI 20039 |
Matter of: A. Smither Smither, Anna Marie-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 20039 |
Matter of: A. Smither Smither, Kenneth Ray-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR120039 |
Matter of: C. Cooper Cooper! Gary M-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150037 |
Matter Of: C. Lockwood Coast Central Credit Union -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR100156 PRI 00156 |
Matter Of: C. Lockwood Gibbens, Ronald -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 001 56 PR100156 |
Matter Of: C. Lockwood Inheritance Funding Company, Inc. -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PRI 00156 PR100156 |
Matter Of: C. Lockwood Lockwood, Cynthia Jean-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PRI 00156 PR100156 |
Matter of: C. Samuelson Regli, Kathleen -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140209 |
Matter of: C. Samuelson Warren, Julie -Objector |
Eight | 2 p.m. | PR140209 |
Matter of: E. Barlow Barlow, Edith -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140219 |
Matter of: G. Cooper Cooper, Shirlee -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PRI 50037 |
Matter Of: J. Berg Berg, JalmerThrolvald-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR000092 |
Matter Of: J. Berg Grace, Donald 0.-Agency |
Eight | 2 p.m. | PR000092 |
Matter Of: J. Berg Prior, Robert D.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR000092 |
Matter ot A. Smither County of Humboldt -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR120039 |
Matter ot C. Samuelson Samuelson, Gail -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140209 |
Matter ot E, Barlow Lansing, Christine -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140219 |
Flares, William -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1304231 |
Flemens, Carl Rowe-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303811 |
Garcia, Luis Angel Torres-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403582 |
Hackett, Michael Blaise-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1100756 |
Handley, Zachary Brandon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500942 CR1202919 |
Hannah, Sasha Kathleen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401551 CR1303535A |
Harris, Remy Shea-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401809 |
Harvey, Travis Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500391 CR1402072 |
Hassall, Ligeia -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405204 |
Hoyt, Jeremiah Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400450 CR1303723 |
Hull, Shanna Leann-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401122 |
Mykham, Marisol -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1 301332D |
Ravazzini, Jeremy John-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402119 |
Redd, Michael Shannon-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303701 |
Roiff, James Philip-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301661 |
Rolif, James Philip-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400649 |
Ross, Phillip Allen Il-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404267 |
Rowland, Roger Charles-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404058 |
Saba, Benjamin Donald-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405732 |
SalinasMartinez, Juan Luis-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304280 |
Sanchez, Silverio Parrosnider-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403378 CR1401942 |
Schachter, Samuel Elias-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402788 |
Seymore, William Ray-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500749 |
Smith, Crystal Louise-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404533 CR1105236 |
Smith, Herman Ray-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404284 |
Spaugy, Jasmine Fay-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404955 CR1403277 CR1303261 |
Steinbach, Karen Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304127 |
Tinkham, Maria Suzanne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304152 |
Tipp, David Bryan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302699B |
Vanpelt, Dwight Allen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303414 |
Weist, William Eugene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404353 |
Wenstrom, CassadyAyn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1200874 |
White, Eugene Christopher-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303911 |
Winker, Benjamin Jay-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302275 |
Yang, Ka Chao-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404772B |
yang, Pae -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404772A |
Bell, Cassion Jehial-Defendant | One | 2 p.m. | CR1101460 CR1 006629A |
Bennett, Alexander Poy-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401456 |
Bennett, Joshua Richard-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500940 CR1404843 |
Black, Samantha Leigh-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 304133A |
Bowman, Derek Wendell-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 500657A |
Brest, Paula Alexandria-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405694 |
Campos, Pablo Garcia-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403573 |
Carter, Beau Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403185 CR1402199 |
Chavez, Juan Manuel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405576 CR1401390 |
Cope, Benjamin Levi-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401208 |
ALPHA CALENI)AR ALL COURTROOMS Losey, Jason Mickel-Defendant |
Two | 2 p.m. | CR1500290 |
Lind, Chris Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302421 CR1300531 |
Logan, John Ill-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404276 CR1002537 |
Losey, Jason Mickel-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1401812 CR1102842B |
Nyce Kevin Lewis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1204220 |
Nyce, Kevin Lewis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500744 CR1204220 |
Owens, Ashlynn Mae-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305211 CR1302595C |
Pifferini, Samantha Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 500203A CR1200701 |
Pires, Alvin Frank-Defendant | Two | 2 p.m. | CR045369S CR045321S |
Long, Roxanna Marie Rose-Defendant | Two | 2:01 p.m. | CR1405760B CR0621 55S |
Mailer Of: J. Griffin, Jr. Griffin, John WylmerJr-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR26645 |
Mailer Of: M. Tyner Tyner, Mary T.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR27656 |
Mailer Of: T. Murphy Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR28415 |
Matter Of; A. Madden Madden, Lone -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR010253 |
Matter Of: A. Madden Madden, Adrian -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR010253 |
Matter of B. Mello Mello, Brian Ray-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140028 |
Matter of: B. Mello Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140028 |
Matter Of: B Price Price, John S-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040340 |
Matter Of: B. Price Price, Brian J-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR040340 |
Matter Of: B. Price Price, Dawn R-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040340 |
Matter Of: D. Boudreau Boudreau, David Arnold-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR090360 |
Matter Of: D. Boudreau Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR090360 |
Matter of: E. Elwell Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130326 |
Matter of: E. Roberson Roberson, Elisabeth -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130216 |
Matter of: E. Roberson Roberson, Roswitha -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30216 |
Matter of: F. Megazzi Megazzi, Felix E-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120152 |
Matter of: F. Megazzi Megazzi, Michael L-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20152 |
Matter Of: G. Allen Allen, Glenn -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR040376 |
Matter Of: G. Allen Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040376 |
Matter of: I. Lendahl Lendahi, lone Stapp-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150026 |
Matter of: I. Lendahl Nylander, Cindy-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150026 |
Matter of; J. Ashley White, Lisa Dianne-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150034 |
Matter of: J. Ashley Ashley, Jennifer Lynn-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150034 |
Matter Of: J. Griffin, Jr. Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR26645 |
Matter Of: J. Jackson-Kviz Jackson-Kviz, Juanita -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR050226 |
Matter Of: J. Jackson-Kviz Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR050226 |
Matter of: J. Young Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130177 |
Matter of: J. Young Young, Joy -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130177 |
Matter Of: K, Begaye Begaye, Kassandra -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR080357 |
Matter Of: K. Begaye Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR080357 |
Matter Of: K. Francis Francis, Kenneth -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120283 |
Matter Of: L. Cheadle Cheadle, Lynn M.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR100090 |
Matter Of: L. Cheadle Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR10009O |
Matter of:. Lendahl Stapp, Joy -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150026 |
Matter of: L Luiz Luiz, Leona -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 50028 |
Matter of: L. Luiz Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150028 |
Matter Of: L. Oscar Oscar, Larry L-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR900299 |
Matter Of: L. Oscar Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR900299 |
Matter Of: M. Mitchell Dobbs Objector, Dan -Previous Creditor |
Eight | 2:15 p.m. | PR080343 |
Matter Of: M. Mitchell Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR080343 |
Matter of M. Stevenson Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140002 |
Matter of M. Stevenson Stevenson, Mary -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140002 |
Matter Of: M. Tyner Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR27656 |
Matter Of: M. Tyner Public Guardian -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR27656 |
Matter Of: M. Tyner Tyner, Betty A-Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR27656 |
Matter Of: M. Tyner Tyner, Chester R-Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR27656 |
Matter of: R. Caywood Caywood, Rosita J-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130055 |
Matter oft E. Elwell Elwell, Elaine Joyce-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130326 |
Matter Of: T. Murphy Murphy, Thomas H,-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR28415 |
Matter Ot K. Francis Francis, Doris I-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 20283 |
Matter Ot M. Mitchell Mitchell, Mary Elizabeth-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR080343 |
Matter ot R. Caywood Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PRI 30055 |
Confidential | Eight | 2:15 p.m. | PR910064 PR20606 PR140061 PR130360 PR1 30047 PR090087 |
Aric Holberg vs. Alycia Jackson County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL140106 |
Aric Holberg vs. Alycia Jackson Holberg, Art -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL140106 |
Aric Holberg vs. Alycia Jackson Jackson, Alycia -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL140106 |
A, Stedman vs. M. Stedman Stedman, Michael -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL090197 |
A. Stedman vs. M. Stedman CountyofHumboldt-DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL090197 |
A. Stedman vs. M. Stedman Keisner, Arlys -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL090197 |
Brandie Christian vs Chris Christian Christian, Brandie -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL020105 |
Brandie Christian vs Chris Christian Christian, Chris -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL020105 |
Brandie Christian vs Chris Christian County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FLO2OIOS |
Co of Humboldt vs Cody Wuilimier WuilImer, Cody R-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS110311 |
Co of Humboldt vs Cody Wuillmier County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS1 10311 |
Co of Humboldt vs Cody Wuillmier Green, Amber N-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FSIIO31I |
Co. of Hum, vs. L. Sillaway Sillaway, Larry J.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS9338 |
Co. of Hum. vs. L. Sillaway Christopher, Dawn C-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS9338 |
Co. of Hum. vs. L. Sillaway County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS9338 |
W. Franck vs. R. Franck Franck, Randy S-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL060459 |
W. Franck vs. R. Franck Franck, Wendy A-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL060459 |
W. Franek vs. R. Franck County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL060459 |
ALPHA CALEN1AR ALL COURTROOMS Hall, Richard Scott-Defendant |
Five | 3 p.m. | CR1304118 |
Day, Jerod William-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1404335 CR1403217A |
Deknight, Mahah Kathleen-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401481 |
Deknight Mariah Kathleen-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1401481 |
DeKnight, Mariah Kathleen-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1404846A |
Foster, Mohah Kate-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405011 |
Foster, Moriah Kate-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1402704 CR1301545 |
Goodrich, John Caldwell-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405262 |
Hall, Richard Scott-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405317 CR1405055 CR1404220 CR1402456 CR1400527 CR1400421A CR1400147 |
Harrison, Sean Aron-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405257 |
Hattje, Josan Gianna-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1303707 |
Hayden, Xococ Star-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500846 CR1500720 CR1404493 |
Huntley, Rachel Louise-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1303715 |
James, Francisco Javier-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500272 CR1406079 CR1405419 CR1405314 CR1405059 CR1404283 CR1305846 |
Littlejohn, Christopher Alan-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500854 CR1500561 CR1203939A |
Maim, Julie Anne-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1006301 |
Merrill, Teresa Elizabeth-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1202482 CR1103264 |
Muro, Linnie Charlena-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403421 CR1203471 |
Nelson, Gene Chester-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500692 CR1500076 |
Padilla, Dario -Defendant | Two | 3 p.m. | CR1500507 CR1305602 CR1304291B CR1304223 |
Pinnow, Alysan -Defendant | Two | 3 p.m. | CR1006867 |
Pinnow, Alysan Jane-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1201816 |
Curry. Limmie Greg-Defendant | One | 3:30 p.m. | CRIOOII44A |