J U D G E D
Monday, March 9, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
R. Jensen vs. ft Baker Baker, Elizabeth -Defendant |
One | 5:30 a.m. | DR140684 |
Blackwell, Tristan Augustus-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500922 |
Boone, Richard Lewis Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500962 CR1404689 CR1403754 |
Bridwell, Ryan Douglas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500929 |
Castner, Shantaylah Angelique-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500841 |
Chittenden, Kyle Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500923 |
Goodrich, John Douglas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500708 CR1302930B |
Graves, Matthew Leon-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500921 |
Green, Jimmy W-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500930A |
Green, John B Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500930B |
Hamilton, Cody Shayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500908 CR1403960 |
Hill, John -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500494 |
Leal, Ramiro Martinez-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500925 |
Leon, lgnacio Bravo-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500924 |
Maxwell, Shane Jimmie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500707 |
Mitchell, Richard Leroy-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500911 CR1300742 |
Mouraux, Cierra Jo-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405536B CR1302525 CR1201830 |
Schleth, Arielle Annette-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500926 |
Travis, Terry Lee Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1401705 |
Northcoast Environmental Ctr vs. State Farm Insurance Co Northcoast Environmental Center -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DRI 30351 |
Northcoast Environmental Ctr vs. State Farm Insurance Co Northcoast Environmental Center-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR130351 |
Northcoast Environmental Ctr vs. State Farm Insurance Co State Farm Insurance Company -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | 0R130351 DR130351 |
Brown, Lamoyne Irene-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1500828A CR1400920 CR1203400 |
Curry, Limmie Greg-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1001144A |
Dare, Eric Thomas-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1500017 CR1 205842A |
Leroy, Adrienne Nicole-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1500828B |
Payton, Ronald Ray-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1500829 CR1400397 CR1302576 |
Shelton, Mark Anthony-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1500828C |
Vogel, Kevin Ernest-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1500090 CR1405822 CR1305261 CR1303975 |
Matter Of: ft Kerr Kerr, Roger -Conservatee |
One | 8:30 a.m. | PR980304 |
Matter Of: R. Kerr Kerr, Charlotte L-Conservator |
One | 8:30 a.m. | PR980304 |
R. Jensen vs. R. Baker Baker, Robert -Defendant |
One | 8:30 a.m. | DR140684 |
R. Jensen vs. R. Baker Jensen, Ruth -Plaintiff |
One | 8:30 a.m. | DR140684 |
S. Geddes vs. Beneficial Biologics Beneficial Biologics Inc -Defendant |
One | 8:30 a.m. | CV140304 |
S. Geddes vs. Beneficial Biologics Beneficial Living Center -Plaintiff |
One | 8:30 a.m. | CV140304 |
S. Geddes vs. Beneficial Biologics Coker, Sean -Defendant |
One | 8:30 a.m. | CV140304 |
S. Geddes vs. Beneficial Biologics Geddes, Seth -Plaintiff |
One | 8:30 a.m. | CVI 40304 |
B, Groth vs. J. Jensen Groth, Bergitta 2.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL030437 |
B. Groth vs. J. Jensen County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL030437 |
B. Groth vs. J. Jensen Jensen, John -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL030437 |
Co. of Hum. vs. K. Dewell County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS080360 |
Co. of Hum. vs. K. Dewell Dewell, Kane 1.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS080360 |
Co. of Hum. vs. K. Dewell Roche, Letha J.-Qther Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS080360 |
Co. of Hum. vs. K. Dewell Tiersbeck, Connie -Grandmother |
Six | 8:30 a.m. | F5080360 |
County of Humboldt vs Robert Barton Barton, Robert L.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | F5070249 FS070249 |
County of Humboldt vs Robert Barton County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS070249 F5070249 |
County of Humboldt vs Robert Barton Perez, Christina R.-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | F5070249 FS070249 |
C. Overson vs. M. Crenshaw Crenshaw, Mickey -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLIOOII8 |
C. Overson vs. M. Crenshaw Overson, Cassandra M-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100118 |
C. Woolley vs. C. Woolley Woolley, Carrie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150064 FLI 50064 |
C. Woolley vs. C. Woolley Woolley, Corey -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150064 |
F. James vs. K. Korobi James, Francisco Javier-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP130491 |
F. James vs. K. Korobi Korobi, Karalyn C-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP130491 |
J. Jones vs. D. Lee California State Teacher's, (CaISTRS) -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120012 |
J. Jones vs. D. Lee California State Teachers, (CaISTRS) -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120012 |
J. Jones vs. D. Lee Jones, Jennifer Anne-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120012 FLI 20012 |
J. Jones vs. D. Lee Lee, Douglas Stephen-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120012 FLI 20012 |
K. Korobi vs. F. James James, Francisco Javier-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30572 FL130572 |
K. Korobi vs. F. James James, Francisco -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CPI 30470 |
K. Korobi vs. F. James Korobi, Karalyn C-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130572 CP130470 |
Mailer of: Frye Minors Frye, Don -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Mailer of: Frye Minors Frye, Jayden Thomas-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Mailer of: Frye Minors Frye, Sandra -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Matter of: Frye Minors Barrios, Desi -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Matter of: Frye Minors Frye, Steve -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 PRI 00226 |
Matter of: Frye Minors Frye, Summer-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Matter of: Frye Minors Frye, Tyler Allen-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Matter of: Frye Minors Frye, Tyler-Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Matter of: Frye Minors Frye, Tyler-Relative lsV2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Matter of: Frye Minors Gorman, Ron -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Matter of: Frye Minors Johnson, McKenna -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Matter of: Frye Minors Stewart, Janice -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PRI 00226 |
Matter Of: Jensen Minors Groth, Bergitta -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR130044 |
Matter Of: Jensen Minors Jensen, Gabrielle Marie-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PRI 30044 |
Matter Of: Jensen Minors Jensen, John -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR1 30044 |
Matter Of: Jensen Minors Jensen, Maureen -Relative lsV2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130044 |
Matter Of: Jensen Minors Jensen, Theodore Demetrius-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR130044 |
Matter Of: Jensen Minors Stratton, Susan Myers-Relative lstl2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130044 |
Matter of: T. Abbott Abbott, Cyle Sr-Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120110 |
Matter of: T. Abbott Abbott, Tyler Malikai-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR120110 |
Matter of: T. Abbott Abbott, Tyler William Sr-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR1 20110 |
Matter of: T. Abbott Diaz, Babette -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PRI2OIIO |
Matter of: T. Abbott Tidd, Herbert Paul Jr-Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PRI 20110 |
Matter of: T. Abbott Tidd, McKenzie Marie-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PRI 20110 |
Matter of: T. Abbott Tidd, Teresa -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PRI 20110 |
Matter ot Frye Minors Frye, Tyler Allen-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
Matter ot Frye Minors Johnson, McKenna -Relative lst/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR100226 |
M. Tinkham vs. K. Tinkham Tinkham, Maria -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140454 |
M. Tinkham vs. K. Yinkham Tinkham, Kenneth -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140454 |
N. Fleming vs. J. Fleming County of Sonoma -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130128 |
N. Fleming vs. J. Fleming Fleming, Jason -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI 30128 |
N. Fleming vs. J. Fleming Fleming, Nancy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 301 28 |
P. O'Dwyer vs. J. Zimmerman O'Dwyer, Patrick J-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI400IO |
P. O'Dwyer vs. J. Zimmerman O'Dwyer, Patrick J-PeUtioner |
Six | 8:30 a.m. | FLI 40010 |
P. O'Dwyer vs. J. Zimmerman Zimmerman, Jeannene -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FLI400IO |
R. Erickson vs. T. Donahue Donahue, Tessa -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL060086 |
R. Erickson vs. T. Donahue Erickson, Robert -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL060086 |
W. Jackson Ill vs. S. Niggli-Jackson Jackson, William Ill-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120220 |
W. Jackson Ill vs. S. Niggli-Jackson Niggli-Jackson, Silvia F-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120220 |
People vs. $20,540.00 US Currency Claypool, Andrea -Claimant |
Two | 8:30 a.m. | CV140646 |
People vs. $20,540.00 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 8:30 a.m. | CV140646 |
People vs. $20540.00 US Currency $20,540.00 US Currency -Respondent |
Two | 8:30 a.m. | CV140646 |
Bailey, Perry Zebulon-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1404387 CR1401080 |
R. Zoss vs. L. Angelini Angelini, Leo S-Cross Complainant |
Eight | 8:31 a.m. | DRI 30242 |
R. Zoss vs. L. Angelini Angelini, Leo S-Defendant |
Eight | 8:31 a.m. | DR130242 |
R. Zoss vs. L. Angelini Angelini, Virginia -Cross Complainant |
Eight | 8:31 a.m. | DR1 30242 |
R. Zoss vs. L. Angelini Angelini, Virginia -Defendant |
Eight | 8:31 a.m. | DR1 30242 |
R. Zoss vs. L. Angelini Zoss, Roger-Cross Defendant |
Eight | 8:31 a.m. | 0R130242 |
Zoss, Roger-Plaintiff | Eight | 8:31 a.m. | DR130242 |
Lewis, Bronson Moon-Defendant | MasterCal | 8:31 a.m. | CR1400041 CR1201986 CR1201331 |
Co. of Hum. vs. ft WhitUngton, Ill Whittington, Roosevelt D. Ill-Respondent |
Six | 9 a.m. | F5040768 |
Co. of Hum. vs. R. Whittington, Ill Christiansen, Minette J.-Other Parent-Mother |
Six | 9 a.m. | FS040768 |
Co. of Hum. vs. R. Whittington, Ill County of Humboldt -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FS040768 |
J. Galeone vs. A. Galeone Galeone, Alexander-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL150019 |
J. Galeone vs. A. Galeone Galeone, Jamie -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL150019 |
Armstrong, David Scott Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403540 CR1301187 |
Carter, Ryan James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401488 |
Cathey, Devon Preston-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1101967 CR1100492 |
Corral Kaylyn Rene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403814 |
Hall, Jubal Zebulin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1402073 |
Hart1 Phillip Scott-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1204036 |
Hart, Philip Scott-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405897 |
Kelsey, Cattissa Rose-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403407 |
Kindred, Dexter Dominic-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500173 |
Lowe, Frances Janette-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1406142 |
Mills, Robert Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404412 |
Owejan, Amanda Elaine-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405863 CR1404604 |
Pierce, Whitnee Rose-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404346 |
Sam, Nathan David-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404485 CR1203357 |
Severe, Kaleb Cory-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405823 |
Vesga, Saul Fernando-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405754 |
Volpi, Donna Jean-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403624 |
Rudicel, Jason Richard-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1402913 |
Stone, Shane Stephen-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1303862 CR12006598 CR1104893 CR1103184 CR1101230 CR1100997 |
Wissel, Monika Luise-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1403832 CR1301408 CR1103546 CR1100593 |
A. Brown vs. J. Hansen Brown, Amanda M-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140154 |
A. Brown vs. J. Hansen Hanson, Jesse Allen-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140154 |
A. Estes vs. B. Josey Estes, Alicia Dawn-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL020361 |
A. Estes vs. B. Josey Josey, Brian Lee-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL020361 |
A, Schwartzman vs. J. Schwartzman Schwartzman, Justmn -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140342 |
A. Schwartzman vs. J. Schwartzman Schwartzman, Amber-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140342 |
A. Tapia vs. J. Tapia Tapia, Angela -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FLI 301 96 |
A. Tapia vs. J. Tapia Tapia, Javier -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL130196 |
B. Sullivan vs. J. Sullivan Sullivan, Bradley -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140452 |
B. Sullivan vs. J. Sullivan Sullivan, Jacaqualine -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140452 |
C, Bates vs. J. Bates Bates, Joshua N-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140458 |
C. Bates vs. J. Bates Bates, Chara L-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140458 |
C. Burrell vs. T. Chase Burrell, Candice C-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140140 |
C. Burrell vs. T. Chase Chase, Teresa -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140140 |
C, Byrum vs. C. Passler Byrum, Chad -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL060520 |
C. Byrum vs. C. Passler Byrum, Chad -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL060520 |
C. Byrum vs. C. Passler County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL060520 |
C. Byrum vs. C. Passler CountyofHumboldt-DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL060520 |
C. Byrum vs. C. Passler Passler, Carol -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL060520 |
C. Lindgren vs. B. Chandler Chandler, Brian -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP150088 |
C. Lindgren vs. B. Chandler Lindgren, Connie Kay-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP150088 |
Co. of Hum. vs. J. Collins Collins, Jason J.-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FS090316 |
Co. of Hum. vs. J. Collins County of Humboldt-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FS090316 |
Co. of Hum. vs. J. Colllns Alexander, Reichel -Other Parent-Mother |
Six | 1:30 p.m. | FS090316 |
Co. of Hum. vs. M. Alexander Alexander, Mario D.-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FS090612 |
Co. of Hum. vs. M. Alexander County of Humboldt-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FS090612 |
Co. of Hum. vs. M. Alexander Roth, Melissa M.-Other Parent-Mother |
Six | 1:30 p.m. | FS090612 |
D. Duncan vs. C. Aubrey Aubrey, Calvin J-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140150 |
D. Duncan vs. C. Aubrey County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL140150 |
D. Duncan vs. C. Aubrey Duncan, Danielle L-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140150 |
J. Buck vs. M. Payne Buck, Jeremy-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP140738 |
J. Buck vs. M. Payne Payne, Michelle Lynn-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140738 |
J. Dennison vs. W. Dennison Dennison, Jennifer Anne-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140456 |
J. Dennison vs. W. Dennison Dennison, Wayne F-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140456 |
J. Erickson vs. R. Erickson Erickson, Joy Lynn-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140626 |
J. Erickson vs. R. Erickson Erickson, Rocky Man Sr-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140626 |
J. Hart vs. 6. Hart Hart, Ethan -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140462 |
J. Knipscheer-Costello vs. K. Adkins Adkins, Kayla -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL090228 |
J. Knipscheer-Costello vs. K. Adkins Knipscheer-Costello, Jacob -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL090228 |
J. Minkler vs. T. Clary Clary, Tamera Lynn-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CPI 50082 |
J. Minkler vs. T. Clary Minkler, Jack -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP150082 |
J. Shelton vs. A. Rowland County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL070114 |
J. Shelton vs. A. Rowland Rowland, Allison -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL070114 |
J. Shelton vs. A. Rowland Shelton, Eleanore Christina-Minor |
Six | 1:30 p.m. | FL070114 |
J. Shelton vs. A. Rowland Shelton, James -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL070114 |
L. Offield vs L. Offield Offield, Larissa -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL070444 |
L. Offield vs L. Offield Offield, Loren -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL070444 |
L. Offleld vs L. Offleld County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL070444 |
Maffer of: J. Morgan Morgan, Jakob -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR140294 |
Matter of: B. Harmon Duniphin, Michael A-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR100032 |
Matter of: B. Harmon Parent, Joshua -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR100032 |
Matter of: B. Harmon Parent, Latacia -Previous Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR100032 |
Matter of: C. Brady Brady, Daniel -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR060265 |
Matter of: C. Brady Hartman, Whitney-Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR060265 |
Matter of: J. Morgan Burok, Jenny-Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR140294 |
Matter of: J. Morgan Burok, Judith -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR140294 |
Matter of: J. Morgan McComas, Jorey -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR140294 |
Matter of: J. Morgan McComas, Sallie -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR140294 |
Matter of: J. Morgan Morgan, Jayden -Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR140294 |
Matter of: J. Morgan Morgan, Mike-Relative lsU2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR140294 |
Matter of: J. Morgan Morgan, Nathan -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR140294 |
Matter of: M. Clements, Jr Rogers, Roxanna -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR040284 |
Matter of: M. Clements, Jr Rogers, Steven -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR040284 |
Matter of: M. Clements, Jr. Allen (Rogers), Stepanie L-Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR040284 |
Matter of: M. Clements, Jr. Clements, Michael D Jr-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR040284 |
Matter of: R. Meyer Meyer, Michael -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR070376 |
Matter of: R. Meyer Meyer, Ryder Michael-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR070376 |
Matter of: R. Meyer Rosenberg, Crystal -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR070376 |
Matter of: R. Meyer Sotelo, Patricia -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR070376 |
Matter of S. Peterson Lloyd, Alicia -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR070307 |
Matter of S. Peterson Peterson, Seth -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR070307 |
Matter of S. Peterson Thomas, Judith -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR070307 |
Matterot C. Brady Brady! Camille -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR060265 |
M. Rodriguez vs. A. Jones Jones, Alan D-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140732 |
M. Rodriguez vs. A. Jones Rodriguez, Marina -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP140732 |
M. Stansberry vs. F. Stansberry-Shed Stansberry, Franklyn -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP150084 |
M. Trenberth vs. A. Hill Hill, Andrew-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP150078 |
M. Trenberth vs. A. Hill Trenberth, Madigan -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP150078 |
M. Whightsil vs. J. Whightsil Whightsil, Jessica S-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140128 |
M. Whightsil vs. J. Whightsil Whightsil, Michael L-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140128 |
N. Tejeda vs. J. Martinez Martinez, James R-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP110122 |
R. Dent vs. S. Dent II CountyofHumboldt-DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL080300 |
R. Dent vs. S. Dent II Dent, Rachel A-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL080300 |
R. Dent vs. S. Dent II Dent, Shelton Il-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL080300 |
Bowman, Clifton Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI 500053 |
Eby, William Tyler-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1417612 |
Fiorentini, Fabian Alberto-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500076 |
Golf, Tammy Lynn-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1416084 |
Gulley, Timothy Luke-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500889 |
Haddock, Donte Jerome-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI 501 328 |
Howard, David Keith-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1410483 |
Hunsucker, Alyssa Joanne-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI4I 5638 |
Hunter, Ramon Jeremiah-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1411959 |
Lavin, Tina Ann-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500673 |
Macy, Brian Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1417896 |
McMahan, Clayton Paul-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500862 |
Soloman, Corbin Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1417032 |
Spurlock, Steven Bruce-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500210 |
Sullivan, Patrick Joseph Francis-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TRI 500719 |
Taylor, Mark Anthony-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1501668 |
Teboul, Nathan Alan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500320 |
Walsh, Courtney Lorraine Keller-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1417418 |
Webb, Roland Nadia-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1416735 |
Lapriore, Robert Michael Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1400606 |
Perez, Reuben Manuel-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1302151 |
A. Wolf vs. L. Soboleski Soboleski, Lawrence -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | C P140661 |
A. Wolf vs. L. Soboleski WoIf Amy -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP140661 |
Matter of: L. Martines Martines, Lance-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV150040 |
E. Trigonis vs. A. Rose Rose, Alleluja -Respondent |
Eight | 2 p.m. | FLI0007I |
E. Trigonis vs. A. Rose Trigonis, Ezekiel -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | FLI0007I |
Matter of M. Krebs Krebs, Megan .Petitioner |
Eight | 2 p.m. | CV100329 |
Matter of: M. Krebs Spillard II, Everett -Respondent |
Eight | 2 p.m. | CV100329 |
P. Wilson vs. American Mortgage Network Inc American Mortgage Network, Inc. -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR140154 |
P. Wilson vs. American Mortgage Network Inc Calli, Dorothy F-Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR140154 |
P. Wilson vs. American Mortgage Network Inc Calli, Dorothy F-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR140154 |
P. Wilson vs. American Mortgage Network Inc Fargas, Angel -Cross Complainant |
Eight | 2 p.m. | DR140154 |
P. Wilson vs. American Mortgage Network Inc Fargas, Angel -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR140154 |
P. Wilson vs. American Mortgage Network Inc Mortgage Electronic Registration Systems, Inc-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR140154 |
P. Wilson vs. American Mortgage Network Inc Wilson, Patricia A-Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR140154 |
P. Wilson vs. American Mortgage Network Inc Wilson, Patricia A-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR140154 |
Eggers, Richard Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR060261S CR0602475 CR036882A5 CR010777S CR010573S CROOS43OS |
Gazzera, Andriana Dyann-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400072 |
Gingerich, Tyler Blame-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402581 |
GodoyStandley, Hector -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402945 |
Gomez, Aaron Daniel-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405344 |
Harris, Kayla Kathryn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1203463 |
Hostler, Byron Steve-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1001755 |
Howser, David Charles-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401712 |
Hughes, Lloyd Andrew-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402203 |
Hunt, Howard St John-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1201238 |
Jansen, Christopher Ryan-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1300064 |
Barber, Christopher William-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402430 |
Severns, Edmond Eugene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR081 204S CR062265S |
Severns, Edmund Eugene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR0945495 |
Smith, Alexander Joint-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1200067 |
Sworftel, Bret Lawrence-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500991 |
Swothel, Bret Lawrence-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404829 |
Vining, Ian Matthew-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405605 |
Wooten, Eva Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401294 CR1304145 |
Yarbrough, Robert Wesley-Defendant | Four | 2 p.m. | CR093608S |
Yarbrough, Robert Wesley Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1103001 |
People vs. $250,124.49 $260124.49 US Currency-Respondent |
One | 2 p.m. | CV140298 |
People vs. $250,124.49 Chenoweth, Nancy Ann-Claimant |
One | 2 p.m. | CV140297 |
People vs. $260,124.49 People of the State of California -Petitioner |
One | 2 p.m. | CV140298 CV140297 |
People vs. 5260,124.49 $250,124.49 US Currency-Respondent |
One | 2 p.m. | CV140297 |
People vs. 5260,124.49 Hale, John Douglas-Claimant |
One | 2 p.m. | CV140298 |
Anderson, Justin -Defendant | One | 2 p.m. | CR1401582 |
Aubrey, Scott Alan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1406159 |
Belt, Brian Earl-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500500 CR1404650 |
Blake David Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500118 |
Blake, David Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501006 CR1402180 |
Brown, Christopher Anthony-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404884 |
Brown, Todd Joseph-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404971 |
Buliwinkel, John Frederick-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500235 |
Burbank, Joshua John-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405112 |
Byrd, Daniel Alan Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500456 CR1401 723A CR1301291 |
Campbell, Andrew Boyce-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500640 CR1302029 |
Campbell, Phoenix Riley-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405814 CR1403188 |
Cantrell, Ilene Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404910 |
Chenoweth, Nancy Dee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 403053A |
Hale, John Douglas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403053B |
Stark, Abram Monroe-Defendant | One | 2 p.m. | CR1400249 |
Dias, Theresa Luiza-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1414930 |
Duran, Van Paul-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1416895 |
Grytness, Dane Kristian-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1418285 |
Hall, Kacie Lynn-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1418 116 |
Peerson, Tracy Amber-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1417096 |
Kolodjeski, Zachary James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500894 CR1404639 |
Larsen, David Jared-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1104368 |
Lawhon, John Kenneth-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405187 |
Lerski, Dana Laurence-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405237 CR1205280 |
Lyons, Lance Richard-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303070 CR1205651 |
Mallo, Rebecca Faye-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402336 |
Martinez, Rafael -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500858 CR1406091 CR1205633 |
McQueen, Marvin Ray-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500824 CR1403595 |
Merz Mark Steven-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402399 |
Merz, Mark Steven-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405179 CR1404616 |
Miguelena, Tracy Elaine-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1103369 |
Miller, Renee Grace-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304913 CR1205447 |
Moreno, Jose Luis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404217 |
Nelson, Richard Leon-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304230 |
Newton, David William-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500617 |
Orsenico, Cory Marcus-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500479 |
Padilla, Dana -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500507 |
Padilla, Dario -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305602 CR1 304291B CR1304223 |
Peters, Van Stratton-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404651 |
Poletski, Travis Tracy-Defendant | Two | 2 p.m. | CR073522S |
Pommerening, Korey James Sell-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1001108 |
Quimson, Vivian Villanueva-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404862 |
Spaulding, James Alexander-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403927 |
Hovarter, Jackie Ray-Petitioner | Five | 3 p.m. | CR1200776 |
Rowland, Michael Anthony-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1305912 CR1304531 CR1304425 CR1303681 CR1302755 |
Sanford, Barry John-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1401326 |
Shaffer, Julian Nicholas-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1500694 |
Shephard, Michael Allan-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1500859 CR1302537 CR1005637 |
Shephard, Michael Allen-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1304845B |
Shoemaker, John Filson-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1105094 |
Smith1 Angeleke Deanna-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1500856 |
Wescott, Troy Lynn-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1403964 |
Willis, Donald Allen Jr-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1405480 CR1405283 |
Adams, Martin Quincy-Defendant | One | 3 p.m. | CR1405108 CR1404132 |
Aubrey, Scott Alan-Defendant | One | 3 p.m. | CR1406159 |
Begaye, Larry Keoki Neoski-Defendant | One | 3 p.m. | CR1300582 |
Begaye, Larry Keoki Neoski Sr-Defendant | One | 3 p.m. | CR1305723 |
Burgoon, Nathan Ryan-Defendant | One | 3 p.m. | CR1205727 |
Carlson, Justin Blame-Defendant | One | 3 p.m. | CR1400999 CR1302567 |
Christie, Daniel Eugene-Defendant | One | 3 p.m. | CR1500893 CR1404064 CR1402805 |
Cleveland, Hokti -Defendant | One | 3 p.m. | CR1500512 |
Cruise, Donnie Gene Ill-Defendant | One | 3 p.m. | CR1405740 |
Frank, Gregory Samuel-Defendant | One | 3 p.m. | CR1 500944B |
Shelley, Tim E-Defendant | One | 3 p.m. | CR1403098 |
Sherrer, Shaun -Defendant | One | 3 p.m. | CR1500944C |
Watkins, Anthony Maurice-Defendant | One | 3 p.m. | CR15008986 CR1500896 |
Coast Central Credit Union vs. A. White Coast Central Credit Union -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140351 |
Coast Central Credit Union vs. A. White White, Anthony -Defendant |
Three | 3 p.m. | 5C140351 |
Coast Central Credit Union vs. S. Weekly Coast Central Credit Union -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC150019 |
Coast Central Credit Union vs. S. Weekly Weekly, Shane -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC150019 |
Vern's Furniture vs. H. Tautscher Tautscher, Hans -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC150008 |
Vern's Furniture vs. J. Dominick Dominick, Joseph -Defendant |
Three | 3 p.m. | 5C150007 |
Vern's Furniture vs. J. Dominick Verne Furniture -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC150007 |
Vern's Furniture vs. R. Kowtko Kowtko, Rosann -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140152 |
Vern's Furniture vs. R. Kowtko Vein's Furniture -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140152 |
Vern's Furniture vs. S. Miller Miller, Sarah -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140260 |
Vern's Furniture vs. S. Miller Vern's Furniture -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140260 |
Confidential | Three | 3 p.m. | CV150070 CV150045 CV140819 |