J U D G E D
Wednesday, May 13, 2015’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Adams, Larry Quincy Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405161 |
Arata, Dustin -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1 501831A |
Boyd, Sarah Jane-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404151 |
Brown, Tharren Reece-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502013 CR1500415 |
Cain, Jerry Allen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502032 |
Call, Thomas Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501086 |
Casarez, Christopher James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1104343 |
Clark! Justin Gilmore-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502012 |
Cunningham, Sarah Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR086841S |
DiazLopez, Gabriel Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404815 |
Duncan Tom Ray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502014 |
Golliher, Brandi Jean-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501 938B CR1 501938B |
James, Charles Dorris-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500839 |
Jones, Jesse Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1305071 |
Kevie, Travis Lloyd-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502006 |
Klein, David Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501295 |
Loomis, Adam William-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1400023 |
Marggraf, Catherine Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | TRI 302263 CR1501835 |
McDonald, Deanna Elizabeth-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406084 CR1304959 |
Reeves, Nathan William Martin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502005 CR1 403604B CR1305692 |
Regan, Daniel Charles-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502009 |
Richards, Kevin Craine-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304852 |
Richards, Kevin Cratne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500206 |
Schoenberner, Ryan Richard-Defendant | Three | 8 a.m. | CR14049178 CR1302105 |
Simco, Jeremy Daniel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502010 |
Toth, Megan Elaine-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502033 |
Whipple, Andrew Richard Sr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405777 CR1405289 |
Stommel, Henry Sabitini-Defendant | Five | 8:03 a.m. | CR1501652 |
Andrews, Joe Kenneth Il-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405417 |
Bays, Lauren Elizabeth-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1404471 |
Gonzalez, Jorge A-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1500292 |
Jones, Daniel Roy-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1403340 |
Kotterman, Natasha Sue-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1 305306A |
Lorenzo, Ross Albert-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1500932 |
Maietta, Marina dance-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1501058 |
McBride, Michael Barny-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1401514A |
McCovey, Victor Orion-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1500569 |
McMahon, Thomas Stephen-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1501948 CR1403473 CR1402778 CR1303409 |
Moon, Joshua Ellis-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1501170 CR13027446 |
Neeley, Michael Joseph Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1404297 CR1400996 |
Sanchez, Sflverio Parro Snid-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR094454CS |
Sanchez, Silverio -Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1006943 CR1002049 CR1001218 |
Sanchez, Silverio Parro Snider-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1402083 |
Sanchez, Silverlo -Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR0906314B |
Ferrer, Juan Joseph-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1305613A |
E. Russ vs. C. Russ Fisher, Loren -Claimant |
Seven | 8:30 a.m. | FL130615 |
E. Russ vs. C. Russ Russ, Christina -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30615 |
E. Russ vs. C. Russ Russ, Elijah -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30615 |
K. Horn vs. B. Horn Horn, Barbara Zirkelbach-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL140403 |
K. Horn vs. B. Horn Horn, Kevin Dale-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL140403 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Alexander J-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Benjamin -Father |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Eugene -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Raphaella M-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Victoria -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Jimenez, Jennie -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Nickols, Leslie -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Evelyn -Relative lst/2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Lani -Mother |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Lester -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter ot Hickok Minors Jimenea, Josh -Guardian |
Seven | 8:30 a.m. | PRI 20081 |
M. Dowling vs. A. Bondurant Bondurant, Alicia M-Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130371 |
M. Dowling vs. A. Bondurant County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL130371 |
M. Dowling vs. A. Bondurant Dowling, Michael J-Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FLI 30371 |
M. Swier vs. L. Tryon Swier, Mark -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL060501 |
M. Switzer vs. L. Tryon County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL060501 |
M. Switzer vs. L. Tryon Switzer, Mark -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL060501 |
M. Switzer vs. L. Tryon Tryon, Lorraine -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL060501 |
S. Gasparas vs. V. Poflentier Gasparas, Stephen -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Campbell, Valerie -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Layla Jordan-Minor |
Seven | 8:30 a.m. | FL090159 |
W. Bailey vs. T. Jamerson Bailey! William -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL130347 |
W. Bailey vs. T. Jamerson Jamerson, Tyra -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL130347 |
Yang, Leng Kao-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1405804 CR1402009C |
Matter of: I. Lamb Butterfield, Darrel Jay-Petitioner |
Eight | 8:45 a.m. | PR140223 |
Matter of: I. Lamb Harvey, Sirrena -Petitioner |
Eight | 8:45 a.m. | PRI 40223 |
Matter of: I. Lamb Knapek, Kathy -Petitioner |
Eight | 8:45 a.m. | PR140223 |
Matter of: I. Lamb Lamb, Ima Lea-Conservatee |
Eight | 8:45 a.m. | PRI 40223 |
Matter of: I. Lamb Luiz, Kristopher -Petitioner |
Eight | 8:45 a.m. | PRI 40223 |
Billings, Justin Keaulana-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501227 |
Bruner, Doug Edward-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404541 |
Butler1 Robert Henry Stevenson-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1201589 |
Casqueira, Michael Scott-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500413 |
Decamara, Paul Patrick-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500555 |
French, Richard Eli-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500608 |
Griffith, John Henry-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403274 CR1205625 CR1202052 |
Griffith, John Trevlin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1305877 |
Horton, Charles Kent-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500489 |
Morris, Hidee Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1000752 |
Powell, Alexander Clayton-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1405043 CR1201102 |
Puckett, Matthew Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500603 |
Romero, Kevin James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500876 |
SaMnski, Chris Alan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403616 |
Sorgi, James Robert-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404624 |
Stolberg, Briana Rochelle-Defendant | Three | 10 a.m. | CR15012618 CR1 501 261B CR1403046 |
Wight, David Allen-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500701 |
Manthey, Jennifer Marie-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1403363 CR1403232 CR1400406 CR1204363 |
Martinez, Luis Arnoldo-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1200831 |
Plowright, Michael Douglas-Defendant | Two | 1 p.m. | CR1501914 |
Plowright, Michael Douglas-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1304228 |
C. McGuire vs. B, Lawton SeIzer Home Loan -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR120136 |
C. McGuire vs. B. Lawton Sellers, Steven -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R120136 |
G. McGuire vs. B. Lawton Byrer, Paul -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 20136 |
G. McGuire vs. B. Lawton McGuire, Gerald -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR120136 |
Liberty Mutual Insurance vs. D. Nielsen Hopkins, Sandra-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R150016 |
Liberty Mutual Insurance vs. D. Nielsen Liberty Mutual Insurance -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150016 |
Liberty Mutual Insurance vs. D. Nielsen Nielsen, Dale Robert-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150016 |
L. Scofield vs. S. Clemenson Clemenson, Shayne -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130741 |
L. Scofleld vs. S. Clemenson Scofield, John -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DRI 30741 |
L. Scofleld vs. S. Clemenson Scofield, Lillian -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130741 |
M. Brody vs. R. Hutchinson Brody, Matt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150022 |
M. Lister vs. D. Lopez Gumataotao, Casey-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150018 |
M. Lister vs. D. Lopez Lister, Margaret-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150018 |
M. Lister vs. D. Lopez Lopez, Devin Joel-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150018 |
NI. Brody vs. R. Hutchinson Hutchinson, Robert-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R150022 |
S. Goodwin vs. Northern Humboldt Union High School Dist Goodwin, Sarah -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140177 |
S. Goodwin vs. Northern Humboldt Union High School Dist Northern Humboldt Union High School District-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140177 |
S. McGuire vs. B. Lawton Lawton, Bob-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R120136 |
So Humboldt Comm Healthcare vs J. Peterson Kluck, Tina Lynn-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R140274 |
So Humboldt Comm Healthcare vs. J. Peterson Blue Cross of California -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140274 |
So Humboldt Comm Healthcare vs. J. Peterson Cyrek, Lisa Marie-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140274 |
So Humboldt Comm Healthcare vs. J. Peterson Petersen, Joyce Nadine-Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140274 |
So Humboldt Comm Healthcare vs. J. Peterson Peterson, Joyce Nadine-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140274 |
So Humboldt Comm Healthcare vs. J. Peterson PG&E Corporation -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140274 |
So Humboldt Comm Healthcare vs. J. Peterson So Humboldt Comm Healthcare Dist -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140274 |
So Humboldt Comm Healthcare vs. J. Peterson Southern Humboldt Community Healthcare District-Cross Defe |
Eight | 1:30 p.m. | DR140274 |
Wahlund Construction vs. Apex Directional Drilling Apex Directional Drilling, LLC -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140563 |
Wahlund Construction vs. Apex Directional Drilling City of Eureka -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140563 |
Wahlund Construction vs. Apex Directional Drilling The Cincinnati Insurance Company -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140563 |
Wahlund Construction vs. Apex Directional Drilling Wahlund Construction, Inc. -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140563 |
Wahlund Construction vs. Apex Directional Drilling Ward Insurance Company -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | 0R140563 |
Dunn, Damien David-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502004 |
Garrison, Roberta Sue-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1403545 |
Hughes, Gerald Bowen-Defendant | Five | 1:30 p.m. | TR1502006 |
Smith, Tinishi Renae-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1501531 |
Toohey, Thomas James-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1501435 |
Warr, Samuel Maxwell-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR13035708 |
Bristow, Paul Ryan-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1406140 |
Cook, Nakia Nikki-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1500105 CR1405113 CR1402895 |
A. Dorsey vs. C. Susa Dorsey, Amy -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | CP150128 |
A. Dorsey vs. C. Susa Susa, Cad-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | CP150128 |
Co of Humboldt vs Carl Susa County of Humboldt-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FS120127 |
Co of Humboldt vs Carl Susa Dorsey, Amy K-Other Parent-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | F5120127 FSI 20127 |
Co of Humboldt vs Carl Susa Susa, Carl G-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FSI 20127 FS120127 |
E. Jackson vs. A. Johnson Jackson, Ernest-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140233 |
E. Jackson vs. A. Johnson Johnson, Ashia -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140233 |
F. Carlson vs. W. Carlson Carlson, FaLisha N-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL130583 |
F. Carlson vs. W. Carlson Carlson, Withehgah N-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL130583 |
G. Fitzgerald vs. T. Alvarado Alvarfado, Taqurri -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL150195 |
G. Fitzgerald vs. T. Alvarado Fitzgerald, Garrett-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL150195 |
H. Ruiz vs. M. Ruiz CountyofHumboldt-DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL100517 |
H. Ruiz vs. M. Ruiz Ruiz, Hannah -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL100517 |
H. Ruiz vs. M. Ruiz Ruiz, Michael-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL100517 |
J. Falicki vs. R. Souther Falicki, Jamie -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140587 |
J. Falicki vs. R. Souther Souther, Ryan -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140587 |
J. Nunez vs. M. Nunez Nunez, Jose A-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL130137 |
J. Nunez vs. M. Nunez Nunez, Michelle-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL130137 |
Mailer of: L. Tuey Tuey, Jimmie Ray-Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR080007 |
Matter Of: A. Caidwell Miller, Casey -Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter Of: A. CaIdwell Crowell, Vicki -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter Of: A. CaIdwell Spears, Lauren -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter Of: A. Caldwell CaIdwell, AtianaX.-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter Of: A. Caldwell CaIdwell, Ebony-Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR020104 |
Matter of: A. Marsh Andrews, LeArrah -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Andrews, William -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Marsh, Tammie -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | PRI 30334 |
Matter of: A. Marsh Scott, Yvonne -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Wilcock, William -Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: E. Ferry-Fox Clemens, Joy -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | PR030287 |
Matter of: E. Ferry-Fox Ferry-Fox, Ethan R.-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR030287 |
Matter of: E. Ferry-Fox Simpson, Maureen -Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR030287 |
Matter of: J. Roe Badgett, Megan -Objector |
Seven | 1:30 p.m. | PR030323 |
Matter of: J. Roe Penry, Melissa M.-Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR030323 |
Matter of: J. Roe Roe, Jaiden M-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR030323 |
Matter of: L. Tuey Tuey, Julie Louise-Guardian |
Seven | 1:30 p.m. | PR080007 |
Matter ot A. Marsh Whiteflint, Skye Raven-Relative lsU2nd Degree, etc |
Seven | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matterot A. Marsh Wilcock, Alethea -Mother |
Seven | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter ot E. Ferry-Fox Fox, Robert-Father |
Seven | 1:30 p.m. | PR030287 |
Matter ot L. Tuey Tuey, Lame Michael-Minor |
Seven | 1:30 p.m. | PR080007 |
P. Long vs. W. Long Long, Paula -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL060315 |
P. Long vs. W. Long Long, Wade-Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL060315 |
R. Law vs. K. Law Law, Kevin -Respondent |
Seven | 1:30 p.m. | FL140567 |
R. Law vs. K. Law Law, Rebecca -Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL140567 |
T. Partee vs. S. Brink CountyofHumboldt-DCSS |
Seven | 1:30 p.m. | FL070145 |
T. Partee vs. S. Brink Partee, Tyler-Petitioner |
Seven | 1:30 p.m. | FL070145 |
Guardino, Theresa Marie-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1504817 |
Holland, Heather Jewel-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1504084 |
Salmans, Effie May-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1503881 |
Schwartzman, Justin Daniel-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1504097 TR1502002 |
Tuel, Guiditta Hilda-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1500740 |
Pratt, Chelsey Lynn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1402935D CR1400666 CR1201478B |
Watkins, Christopher Dvon-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR16011848 |
County of Hum vs. W. Graham County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150185 |
County of Hum vs. W. Graham County of Humboldt-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150187 CP150186 CP150184 |
County of Hum vs. W. Graham Graham, Wayne Ralph-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150187 CPI 501 86 CP150185 |
County of Hum vs. W. Graham Graham, Wayne -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 50184 |
County of Hum vs. W. Graham Griggs, Tobias R-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150186 |
County of Hum vs. W. Graham McMahan-Brlansky, Liza -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150187 |
County of Hum vs. W. Graham Reid, Ferrel Jr-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150184 |
County of Hum vs. W. Graham Tipton, Michael A-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150185 |
L. Bray vs. V. Clark Bray, Leean -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150178 |
L. Bray vs. V. Clark Clark, Victoria -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CPI 50178 |
People vs. $34,870 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CVI 40415 |
People vs. $34,870 US Currency Rodriguez, Andrea Mendez-Claimant |
Eight | 1:45 p.m. | CV140415 |
People vs. $34870 US Currency $34870 US Currency & GPS -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV140415 |
R. Zacher vs. A. Coates Coates, Al -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150183 |
S. Britt vs. R. Tuttle Britt, Susana -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CP150188 |
S. Sritt vs. R. Tuttle Tuttle, Richard -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CP150188 |
Zacher, Richard -Petitioner | Eight | 1:45 p.m. | CPI 50183 |
City of Eureka vs. CA Public Employees Retirment System Board ofAdmin. aICA Public Emp. -Respondent |
Eight | 2 p.m. | CV140617 |
City of Eureka vs. CA Public Employees Retirment System CA Public Employees Retirement -Respondent |
Eight | 2 p.m. | CV140617 |
City of Eureka vs. CA Public Employees Retirment System City of Eureka -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | CVI 40617 |
City of Eureka vs. CA Public Employees Retirment System Hansen, Tawnie -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | CVI 40617 |
Deveraux, Tiffany Nicole-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1104549 |
Dillon, Cody Mark-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1402744 |
Donaldson, Brandon L-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501411 CR1501337 |
Donaldson, Brandon Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500778 |
Dorner Tracine -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1100278 |
Freeman, Richard Brandon Ill-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1301834 |
Garcia, Luis Angel Torres-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403562 |
Ghidinelli, Jonathan Raymond-Defendant | Five | 2 p.m. | CR14021 24A |
Guidara, Antonio Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405911 |
Hamblock, Lisa Kay-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501635 |
Hamrick, Ashley Rose-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502123 |
Hansen, Timothy Edward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501072 CR1501071 |
Hernandez, Christian Paige-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405681 |
Hessian, Keith David-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405298 |
Hnilo, Samuel John-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501079 |
Jensen, Shane Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1102924 |
Jones, Stephen Andrew-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501066 CR1404942 CR1404420 CR1201411 |
Jones! Stephen Andrew-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1201411 |
Weese, Robert Lee Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404193 |
Batson, Richard Burnham-Defendant | Four | 2 p.m. | CRO714SIS |
Martinez, Rafael -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1406091 CR1205633 |
McCoy, Larry Dean-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405000 |
Pabalate, Angela Lynne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402147 |
Parks, William Dean-Defendant | Four | 2 p.m. | CR0735975 |
Rolland, Jerry Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | 96CR01815 |
Russell, Michael Lee Hoyt-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501462 CR1401931 CR1400980 |
Saxon, Cameron Sate-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501475 |
Saxon, Cameron Sats-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1301550 |
Smith, James George Leonard-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501057 CR1500915 CR1500714 CR1500685 |
Stobaugh, Richard Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | 111498 11149S |
Vogel, Kevin Ernest-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501822 CR1500090 CR1405822 CR1305261 CR1303975 |
Vouravish, Michael Raymond-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302689 |
Wentworth, Michael Daniel-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405332 |
Alvidrez, Manuel Roberto-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501683 CR1501152 CR1301915 |
Aronson, Jon Taylor-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500623 CR1405243 CR1402403 CR1102761 |
Beven, James Richard-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500681 CR1303626 CR1200161 |
Breshears, Joshua James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501713 CR1501476 CR1305684 CR1301232 |
Bullwinkel, John Frederick-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500235 |
Buskirk, Steven Russel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1 501564A CR1 205787A |
Cantrell, Raylene Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500176 CR1403682A CRI2OIO9IA |
Carter, Benjamin Jasper-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402688 |
Chamberlain, Gina Catherine-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500849 CR1403165 |
Chapa, Rebecca Kathleen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501485A CR1304892 |
Couturier, Kevin Bruce-Defendant | One | 2 p.m. | G62279M E82005M CR1501523 CR1406067 CR1304833 CR1006776 CR011438A5 95CR0012S |
Dinsmore, Steve Gary-Defendant | One | 2 p.m. | CR055635S |
Sherrer, Shaun -Defendant | One | 2 p.m. | CR1 500944C |
Johnstone, Dave Paul-Defendant | Two | 2 p.m. | CR012525S |
Keyes, Rudy Otis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 305055C |
Kircher, Jackson Charles Eli-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402195 |
Knopf, Randy Charles-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500850 |
Kreid, Stefan John Thomas-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302451 |
Lamb, Andrew Evans-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402466 |
Lorenzen, Jason Scott-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1300939 CR1205596 |
Lyman, John Aaron-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305395 |
Mccovey, Lance Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1303922 CR1103256 CR0906472 |
McCovey, Lance Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1305812 |
Meagher, John Peter-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1300994 |
Mendez, Dorian Rafael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404357 |
Miller, John Curtis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500072 |
Minasian, Jessica Ember-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1300389 CR0913545 CR090335S |
Mixon, Sondra Anne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403352 |
Murphy, Kevin John-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1404953 |
Orourke, Oshun -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1400323 |
Pabalate, Angela Lynne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1304445 |
Spears, Ronald Jimmy-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1 305415B |
Richards, Steven William-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1501019 |
Sanchez, Curran Dustin-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1500649 |
Spindler, Amy Sue-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1501971 CR1402883 CR1400981 CR1400328 |
Strader, Thomas William-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1502028 |
Strader, Thomas William Jr-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1502072 |
Achane, Rajean Delone-Defendant | One | 3 p.m. | CR1501135 CR1501132 CR1402501 |
Balm, Timothy Mark-Defendant | One | 3 p.m. | CR1501621 |
Belisle, Sandra Ann-Defendant | One | 3 p.m. | CR1400760 CR1400621 CR1303514 CR1302617 CR1302149 CR1302114 CR1301015 CR1205413 CR1205170 CR1202483 |
Benck, Gerhardt John Ill-Defendant | One | 3 p.m. | CR1501226 |
Bettes, Eleanor Floy-Defendant | One | 3 p.m. | CR1203087 CR1201898A |
Bettes, Eleanor Ploy-Defendant | One | 3 p.m. | CR1406069A |
Gaitan, Mingo Allen-Defendant | One | 3 p.m. | CR1406069B |
A. Smith vs. C. Sanders Brown, Chelsea Lee-Defendant |
Three | 3 p.m. | SC150115 |
A. Smith vs. C. Sanders Sanders, Cody Lawrence-Defendant |
Three | 3 p.m. | SCI 50115 |
A. Smith vs. C. Sanders Smith, Alexander-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | Sd 50115 |
D. Moore vs. A. Culbertson Culbertson, Andrea -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140366 |
D. Moore vs. A. Culbertson Culbertson, Eric -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC140366 |
D. Moore vs. A. Culbertson Moore, Brenda -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140366 |
D. Moore vs. A. Culbertson Moore, David -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140366 |
R. Prudhomme vs. F. Squires Prudhomme, Ray A-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC150076 |
R. Prudhomme vs. F. Squires Squires, Floyd -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC150076 |
S. Thompson vs. D. Mouton Mouton, David -Defendant |
Three | 3 p.m. | 5C140383 |
S. Thompson vs. D. Mouton Thompson, Sean -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC140383 |
T. Finigan vs. M. Brunner Brunner, Michael -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC150118 |
T. Finigan vs. M. Brunner Finigan, Terry-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SCI5OIIS |
Confidential | Three | 3 p.m. | CV150176 |