J U D G E D
Wednesday, Aug. 3, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Bardin, Melissa Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1601071 CR1104349A |
Breslin, Cody Robert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603397 CR1504739 |
Carbonneau, Megan Nicol-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1504665 CR1303876 |
Carbonneau, Megan Nicole-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1203709A |
Chambers, Dorothy Loree-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603398 |
Conley, Tamara Anne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603219 CR1601574 |
Eastman, Miles Rogers-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603391 |
Gaiera, Heather Anne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603222 |
German, William Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1601018 |
Goergen, Garold Marvin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603396 |
Gray, Christopher Dale Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603389 |
Hagen, Holly Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603473 CR1602459 CR1602018 CR1505697 |
Hardin, Darren Leroy Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603220 CR1603079 |
Jorgensen, Jonathan Pierce-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603226A CR1501554 |
King, Timothy James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1601835 |
Korn, Phyllicia Fawn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603472 |
Martin, Christopher Edwin Lavon-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603287 |
Nairne, Andrew Kenton-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603393 |
Nielsen, Dianne Judith-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603221 |
Obando, Leonel Jose Rubi-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603392 |
Saechao, San Meng-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603390 |
Sandefur, Kerry Lyn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR065797S |
Smith, Setiva -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603218 |
Wood, Chance Tyler-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603394 CR1603084 CR1602242 |
Johnson, Nickolas Ryan Joseph-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1502233A CR1501521 |
Langevin, Daniel Michael-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1505701 |
Love, Crystal Celeste-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1600904 |
Maher, Tess Leanne-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1602973 |
Martinez, Rafael -Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1602584 |
Nickols, William Andrew III-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1602750 |
Rasella, Derin Jome-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603372 CR1602924 |
Van, Desmon Isaac-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603167 CR1603154 |
Van, Desmon Isacc-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1601882C |
Walker, Luke David-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1602846 CR1505533 CR1505312 CR1300007 |
Weston, Jennifer Overson-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603291A |
B. Patton vs. C. Maylond Patton Patton, Brian S.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160096 |
B. Patton vs. C. Maylond Patton Patton, Claire -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160096 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson Harris, Taylor D-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson Wilson, Spencer R-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS130461 |
C. Taylor vs. D. Taylor Taylor, Cindy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160085 |
C. Taylor vs. D. Taylor Taylor, Dennis H.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160085 |
D. Delpardo vs. Z. Navarro Delpardo, Deiter -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150494 |
D. Delpardo vs. Z. Navarro Navarro, Zuleika -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150494 |
D. Monschke vs. P. Harris Harris, Patrick -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CV160589 |
D. Monschke vs. P. Harris Monschke, David F-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CV160589 |
D. Turner vs. M. Turner Morgan Stanley 401(k) Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL150373 |
D. Turner vs. M. Turner Morgan Stanley Pension Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL150373 |
D. Turner vs. M. Turner Turner, David -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150373 |
D. Turner vs. M. Turner Turner, Myrna -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150373 |
I. Marx vs. F. Meza Marx, Ivory -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150335 |
I. Marx vs. F. Meza Meza, Fermin T-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150335 |
J. Davis vs. E. Davis County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110327 |
J. Davis vs. E. Davis Davis, Elmer -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110327 |
J. Davis vs. E. Davis Davis, Jessica -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110327 |
J. Lee vs. S. Lee Bostick, Jessica -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160081 |
J. Lee vs. S. Lee Lee, Scott -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160081 |
J. Shelton vs. A. Rowland County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL070114 |
J. Shelton vs. A. Rowland Rowland, Allison -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL070114 |
J. Shelton vs. A. Rowland Shelton, Eleanore Christina-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL070114 |
J. Shelton vs. A. Rowland Shelton, James -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL070114 |
K. Douglas vs. M. Douglas Douglas, Kalvin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160091 |
K. Douglas vs. M. Douglas Douglas, Miranda -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160091 |
M. Pasko vs. T. Johnson Johnson, Tyler T-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160359 |
M. Pasko vs. T. Johnson Pasko, Margaret C-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160359 |
P. Chunhawat vs. L. Chunhawat Chunhawat, Lynda -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150233 |
P. Chunhawat vs. L. Chunhawat Chunhawat, Phanuwat -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150233 |
V. Valenzuela vs. T. Wilson Valenzuela, Valerie R-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160392 |
V. Valenzuela vs. T. Wilson Wilson, Tanner J-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160392 |
E. Philips vs. J. Singleton Philips, Elnora Mae-Plaintiff |
Five | 8:31 a.m. | DR150221 |
E. Philips vs. J. Singleton RUI Partners -Defendant |
Five | 8:31 a.m. | DR150221 |
E. Philips vs. J. Singleton Singleton, Jason -Defendant |
Five | 8:31 a.m. | DR150221 |
Zamora, Ruth C (DOE 3)-Defendant | Five | 8:31 a.m. | DR150221 |
L. Johnson vs. G. Johnson Johnson, Leonard -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL090536 |
L. Johnson vs. G. Johnson Masten, Glenda -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL090536 |
Alves, Evan Allen-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602626 |
Bradfield, Tyler Mason-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602057 |
Butler, Jeremy Todd-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603123 CR1602831 CR1602490 CR1502042A |
Delaney, Patrick Dale-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601707 |
Domant, Raquel Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602458 |
East, Jarod Mickael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505940 |
Gaudet, David Gerard-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602573 |
Halker, Noel Francis-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602415 |
Hancock, Loretta Ann-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505112 |
Holberg, Anthony Joseph-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601198 CR1105041 |
LopezGarcia, Vicente -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602508 |
Martin, Richard Lucas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503594 |
McClurg, Walter Brent-Defendant | Three | 10 a.m. | TR1414357 CR1601138 |
Modic, Bruce Harold-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601181 CR1600777 |
Owejan, Amanda Elaine-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600950 |
Schneider, Caleb Matthew-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601712 |
Tengwall, Chasen Douglas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602234 |
Thallheimer, Russell Ogden-Defendant | Three | 10 a.m. | TR1601933 CR1600281 |
Turner, Vincent Bruce-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600418 CR1402645B |
Vanleir, Tyler Ryan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1504124 |
Walters, Billy Joe-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501543 CR1403652 |
Dandurand, Heather Elaine-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1502938A |
Tur, Tanya Lizett-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1601160 |
Burns, Kenneth Allen-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1503599 CR1303559 |
A. Toste vs. T. Jackson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Jackson, Tashina Waci Win-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Toste, Andrew Faria-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140473 |
J. Winslow vs. R. Winslow Winslow, Judith -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL100561 |
J. Winslow vs. R. Winslow Winslow, Roger -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL100561 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Acosta, Taylor -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Babock, Elizabeth -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Bailey, Danielle -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Bailey, Mike -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Blair, Robert -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Cain, Jerry -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Clymo, Carol -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Conrad, Maya -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Diller, Janice -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Diller, Lowell -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Douglas, Linda -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Douglas, Michael -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Douglass, Bryan -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Franklin, Ronnie J-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Gaethle, Anita -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Gaethle, Francis -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Grantz, Eric -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Grantz, Joan -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Helm, Paul -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Hudson, Sequoyah -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Hufford, Gary -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Hufford, Toy -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Lanning, Lee -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Lanning, Samuel -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Larson, Timothy -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org McDaniels, Lynette -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Orsolics, Karen -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Palmer, Landis -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Palmer, Wayne -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Patton, Carolyn -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Sheffield, Robert -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Storm, Deborah -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Thorwaldson, David -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Thorwaldson, Logan -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Thorwaldson, Michelle -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Vincent, Maria -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Vine Avenue Road Organization -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Vogeazopoulos, Gregory -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Vorgeazopoulos, Aurelia -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Watts, Simone -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Wells, Trenton -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org West, Haley -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Givins vs. C. Weston Givins, Kelly -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150304 |
R. Givins vs. C. Weston Givins, Kelly -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150304 |
R. Givins vs. C. Weston Givins, Richard -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150304 |
R. Givins vs. C. Weston Givins, Richard -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150304 |
R. Givins vs. C. Weston Weston, Chris -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150304 |
R. Givins vs. C. Weston Weston, Chris -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150304 |
Sharp, Craig Lavarn-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1601344 |
Cameron, Larry Darnell-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1601834 |
Wood, Chance Tyler-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1602242 |
A. Mancia vs. T. Valdez Mancia, Angela M-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160079 |
A. Mancia vs. T. Valdez Valdez, Tania -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160079 |
B. Dean vs. L. Dean Dean, Bridget Sophia-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160171 |
B. Dean vs. L. Dean Dean, Lonnie Richard-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160171 |
B. Treadwell vs. I. Treadwell Treadwell, Blake -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160093 |
B. Treadwell vs. I. Treadwell Treadwell, Ian -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160093 |
Co of Humboldt vs Anthony Lux County of Humboldt -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FS140282 |
Co of Humboldt vs Anthony Lux Lux, Anthony William Harriso-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FS140282 |
Co of Humboldt vs Anthony Lux Shirey, Caitlin M-Other Parent-Mother |
Six | 1:30 p.m. | FS140282 |
C. Schlapkohl vs. C. Mendez Mendez, Christopher -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150381 |
C. Schlapkohl vs. C. Mendez Schlapkohl, Courtney -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150381 |
H. Moore vs,. S. Moore Moore, Hope -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160509 |
H. Moore vs,. S. Moore Moore, Shawn Michael-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160509 |
J. Yellon vs. M. Yellon Yellon, Jeff -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160399 |
J. Yellon vs. M. Yellon Yellon, Melinda -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160399 |
K. Chambers vs. D. Chambers Chambers, Dorothy Loree-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160418 |
K. Chambers vs. D. Chambers Chambers, Kelton John-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160418 |
Matter of: A. Marsh Andrews, LeArrah -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Andrews, William -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Marsh, Arcadia Leigh-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Marsh, LeRoy Jr-Previous Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Marsh, Ray E-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Marsh, Tammie -Previous Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Scott, Yvonne -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Whiteflint, Skye Raven-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Wilcock, Alethea -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Marsh Wilcock, William -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR130334 |
Matter of: A. Shirey Fontaine, Leah -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Lux, Anthony William-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Shirey, Allison Arianna-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Shirey, Caitlin Marie-Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Shirey, Mary Suzanne-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Unknown, Father's Father -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Unknown, Mother's Father -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: C. Mulvaney Mulvaney, Cage Conner-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR140021 |
Matter of: C. Mulvaney Mulvaney, Jeremy -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR140021 |
Matter of: C. Mulvaney Mulvaney, Larry -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR140021 |
Matter of: C. Mulvaney Roland, Leri -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR140021 |
Matter of: C. Mulvaney Sanderson, Cheryl -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR140021 |
Matter of: C. Mulvaney Sanderson, Jennifer -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR140021 |
Matter of: C. Mulvaney Sanderson, John Jr-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR140021 |
M. Barajas vs. A. Barajas Barajas, Alejandro Jr-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160095 |
M. Barajas vs. A. Barajas Barajas, Marlena -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160095 |
M. Garrett vs. S. Phillip County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL140541 |
M. Garrett vs. S. Phillip Garrett, Misty -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140541 |
M. Garrett vs. S. Phillip Phillips, Scott -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140541 |
M. Seals vs. S. Chadwick Chadwick, Shaina G-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL100179 |
M. Seals vs. S. Chadwick County of Humbodt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL100179 |
M. Seals vs. S. Chadwick Seals, Mark D-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL100179 |
O. Mackay vs. B. Giddings Giddings, Brandon Harland-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140275 |
O. Mackay vs. B. Giddings Mackay, Onyx -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP140275 |
P. Ahrens vs. C. Boyd Ahrens, Priscilla -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150055 |
P. Ahrens vs. C. Boyd Boyd, Christopher -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150055 |
P. Ahrens vs. C. Boyd County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL150055 |
Cao, Chao -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607056 |
Faustino, Manuel Chester Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606355 |
Harrington, Kayla Marie-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605762 |
Kelley, Shelley Leone-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1603697 |
Listberger, Shane Jacob-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1602629 |
Rossotti, Candita A-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1601924 |
Thompson, Patrick Collin-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606946 |
Vizzuett, Jeannette -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606325 |
Walpole, Chase Gray-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606441 |
Ward, Timothy Alan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1604894 |
A. Ibsen vs. P. Stewart Ibsen, Adrienne Petra-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV150566 |
A. Ibsen vs. P. Stewart Stewart, Phillip McCloud-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV150566 |
N. Wullweber vs. R. Mitchell Mitchell, Ryan -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160586 |
N. Wullweber vs. R. Mitchell Wullweber, Nicholas Paul-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160586 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Collins, Tamera E-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Billie Lee-Cross Complainant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Billy Lee-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Gary J-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Merlin W Jr-Cross Complainant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Merlin W Jr-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Rocky Lee-Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Rocky Lee-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Sarah -Cross Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Sarah -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130381 |
R. Klingerman vs. Northcoast Knittery Klingerman, R. M.-Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140370 |
R. Klingerman vs. Northcoast Knittery Lamers, Laura -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140370 |
R. Klingerman vs. Northcoast Knittery Wren, Tally -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140370 |
Aldrich, Derek Anthony-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601788A CR1500822 |
Andrews, Joe Kenneth II-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405417 |
Barnes, Andrew Arthur-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601799 CR1601788B |
Barnes, Andrew Arthur Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601501A |
Burrell, Candice Crystal-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601629 CR1505179 CR1305621 |
Crosby, Brandon Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1602984 CR1601352 CR1503485 CR1500775 CR1406156 |
Ladd, Jamie Dean-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502616 CR1502574 CR1501817 CR1500806 CR1500684 CR1203793 |
Morrison, Mark Anthony-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502722 |
Nobles, Peter Conrad-Defendant | Four | 2 p.m. | TR1508607 CR1503604 CR1503224 |
Robinson, Dorian Dupre-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603224 CR1601095 |
Roman, Christopher Edwin-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501405 |
Sierra, Raul Eduardo IV-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505816 |
Stennes, Michael Paul-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1302079 |
Stirling, Thomas Frederick-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1203077 |
Woodin, Daron -Defendant | Four | 2 p.m. | CR050394S |
Daniels, Marc George-Defendant | One | 2 p.m. | CR1504667 |
Dorner, Tracine -Defendant | One | 2 p.m. | CR1100278 |
Dresser, David Joseph-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600937 |
Drews, Jennifer Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1602453 |
Dunkelberger, Cidnee Ann-Defendant | One | 2 p.m. | CR1603426 |
Ficken, Roxy Dale-Defendant | One | 2 p.m. | CR1504974 |
Fischer, Terryn Christopher-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600938 CR1504192 |
Gibson, Matthew Orrin-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503469 CR1502972 |
Glover, Jennifer Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600074 |
Godoy, Velina Arlene-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600035 |
Hamrick, Lisa Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600971 CR1305842 |
Hendricks, Scott Loren-Defendant | One | 2 p.m. | CR1504442 |
Herrera, Victor Manuel-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501927 |
Howard, Duane Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1202092 CR1104971 |
Huffman, Carey Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600728 CR1600696 CR1404075 |
Jones, Johnathan Matthew Ryan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600964 CR1600363 |
Jones, Johnathan M-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402077 |
Kaufman, Caleb Paul-Defendant | One | 2 p.m. | CR1601797 CR1601036 |
Kennedy, Rose Lucy Mae-Defendant | One | 2 p.m. | CR1601711 CR1601401 |
Lawson, Justin J-Defendant | One | 2 p.m. | CR1603325 CR1600331 CR1500595 CR1405025 |
Lerski, Dana Laurence-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503553 |
Lollich, John Frazier-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502494 CR1004365 |
Lugo, Raymond Joseph-Defendant | One | 2 p.m. | CR071954S |
Lundy, Sean Elwood-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404673 |
Mashburn, Emily Alexis-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502746 |
Mendiola, Mary Isabelle-Defendant | One | 2 p.m. | CR1601066 CR1500966 |
Miguel, Sierra Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600952 CR1400601 |
Moon, Rosella Louise-Defendant | One | 2 p.m. | CR1602829 CR1602646B |
Moore, Nicole Diane-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402646 |
Taggart, Steven Grant-Defendant | One | 2 p.m. | CR1505985 CR1404773 CR1304481 CR1302757 CR1302358 |
Rodriquez, Joseph Frank-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1603092 |
Allegra, Michael Joseph II-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1402482 |
Bender, James Fredrick III-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1600833 |
Bianchi, Nicholas Anthony McBroom-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1603465 CR1500425 |
Black, Samantha Leigh-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1305995 |
Burns, Kenneth Allen-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1603470 |
Rose, Devin Mathew-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1502387 |
Stebbins, Cynthia Irene-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1600560A |
SylviesPullen, Kenneth Lane-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1602706 CR1600412 |
Tanksley, Michael Dexter-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1603430 CR1500038 |
Tatom, Rayanna -Defendant | Four | 3 p.m. | CR1602772 |
Torrance, Jesse Jay-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1602597B |
Wild, Daniel Deru-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1600560B |
C. Swingrover Jr. vs. J. Swingrover Swingrover, Charles Fredrick Jr-Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC160142 |
C. Swingrover Jr. vs. J. Swingrover Swingrover, Jane -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC160142 |
O&M Industries vs. D. Richmond O&M Industries -Plaintiff |
Three | 3 p.m. | SC160144 |
O&M Industries vs. D. Richmond Richmond, Dale -Defendant |
Three | 3 p.m. | SC160144 |
Adams, Ryan Gabriel-Defendant | One | 4 p.m. | CR1601207 |
Brewer, Vincent Duane-Defendant | One | 4 p.m. | CR1601631 |
Collins, Cody James-Defendant | One | 4 p.m. | CR1602895 CR1500746 |
Miles, James Neal-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1301923 CR1300694 |