J U D G E D
Thursday, Aug. 4, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Yocom, Lisa Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1502947 |
Brubaker, Michael Douglas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500209 |
Camilli, Douglas Albert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603418 |
Credit, Rodney Franklin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603417 |
Digiovanni, Tiffany Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603399 |
Dillenbeck, Bhakti Jnana-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500566 |
Gibson, Terra Robert Josiah-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503348 CR1503173 CR1401755 |
Harrison, Asa Lei-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603421 |
Lindquist, Matthew Odin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501334 |
Little, Anthony David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603400 |
Maldonado, Jose Luis-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603403 |
Owens, Stephen Wayne Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603416 CR1600651A CR1600011 CR1504539 |
Payton, Thomas Nathan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603395 |
Potter, Justin Erick-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503139 |
Schaut, Jade David Mark-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603086 |
Schumacher, Trisha Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603415 |
Spivey, Jason Charles-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603332 |
Stapp, Jared Wade-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603085 |
Stradling, Austin -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603404 |
Toroni, Brienne Joanna-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603402 |
Torrez, Angelica Esmeralda-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603321 |
Tustison, Chelsea Monet-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603262 |
Waterman, Jamie Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603414 |
Yocom, Lisa Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404508 CR1402483 CR1301131 |
Bettes, Eleanor Floy-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1406069A CR1203087 CR1201898A |
Fitzgerald, Garret Dalton-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603375 CR1600617 |
Gaitan, Mingo Allen-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1406069B |
Masters, Mariah Chantel-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603366 |
Newman, Lori Carlene-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1500818 |
Nunez, Mario -Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1600449B |
Price, Roman Jay-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1601413 |
A. Smith vs. J. Smith County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110513 |
A. Smith vs. J. Smith Smith, Amanda Rose-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110513 |
A. Smith vs. J. Smith Smith, Jesse Lee-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110513 |
B. Alves vs. J. Alves Alves, Bonnie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL030235 |
B. Alves vs. J. Alves Alves, James -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL030235 |
C. Rossen vs. E. Rossen Rossen, Camille -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130576 |
C. Rossen vs. E. Rossen Rossen, Eric -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130576 |
D. Lux vs. J. Eckert Eckert, James B-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150067 |
D. Lux vs. J. Eckert Lux, Divina -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150067 |
G. Davis vs. J. Davis Davis, Gerry Kay-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160037 |
G. Davis vs. J. Davis Davis, James H.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160037 |
M. Barsanti v. S. Barsanti Barsanti, Hunter -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL010697 |
M. Barsanti v. S. Barsanti Barsanti, Marc -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL010697 |
M. Barsanti v. S. Barsanti Eskra, Stephanie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL010697 |
M. Jimenez vs. T. Johnson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL100401 |
M. Jimenez vs. T. Johnson Jimenez, Mario -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100401 |
M. Jimenez vs. T. Johnson Johnson, Tara -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100401 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Campbell, Valerie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Gasparas, Stephen -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Layla Jordan-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
Matter of: C. Scholl Barraza, Javier -Petitioner |
Seven | 8:32 a.m. | PR150293 |
Matter of: C. Scholl Robbins, Scott -Petitioner |
Seven | 8:32 a.m. | PR150293 |
Matter of: C. Scholl Scholl, Curtis J-Conservatee |
Seven | 8:32 a.m. | PR150293 |
B. Remington vs. J. Mathson Mathson, John -Defendant |
Eight | 8:45 a.m. | DR080678 |
B. Remington vs. J. Mathson Mathson, Joy -Defendant |
Eight | 8:45 a.m. | DR080678 |
B. Remington vs. J. Mathson Remington, Bruce -Plaintiff |
Eight | 8:45 a.m. | DR080678 |
Benjamin, Beau Arthur-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503095 |
Combs, Vickie Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503232 CR1503231 |
Cunningham, Marley Iri Infinity-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601273 |
Gibson, Benjamin Paul-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505783 CR1505425 |
Hawkins, Roger Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602839 |
Herder, Lana Rosette-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600364 |
Hill, Ryan Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602549 CR1502687 CR1501849 CR1303539 CR1302904 |
Hostler, Jolene Renay-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1501141 CR1004531 |
Johnson, Jesse Mark-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603157 CR1600715 |
Lussow, Jesse Rawlin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600806 |
Madinabeitia, Marc Lewis-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600507B |
McGaughey, Ashley Dawn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601466 |
Oneil, Jeffrie Francis-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602622 |
Overholt, Joshua Marvin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600864 |
Rakestraw, Kori Ann-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600949B |
Speciale, Eugene -Defendant | Three | 10 a.m. | TR1507815 |
Speciale, Eugene Robert-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503575 |
Thurman, Bobbie Joe Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600254 |
Trenary, Judith Rae-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1500411 CR1205884B |
Wiggins, Daniel Jerry-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601246 CR1500355 |
Wright, Samuel Bruce Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601323 |
Costa, Paul Steven-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1602945 |
Dunker, Jeffry Randall-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1601996 |
Hanly, Lauretta Alice-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1600057 |
Lyles, Ruby Rose-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1501184A |
Athey, Todd David-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603115 |
Crossley, Robbie Michael-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603114 |
Gates, Nicole Wendy-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1301263 |
Kelly, Fara G-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603112A |
Sanders, Paul Andrew Bryan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603112B |
Parker, Carson Ross-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1603488 |
A. Lindgren vs. R. Lindgren Lindgren, Axel -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CV160308 |
A. Lindgren vs. R. Lindgren Lindgren, Ruby -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CV160308 |
Co of Humbodlt vs Scott Rengulbai Black, Amanda Jane-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS160083 |
Co of Humbodlt vs Scott Rengulbai County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS160083 |
Co of Humbodlt vs Scott Rengulbai Rengulbai, Scott -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS160083 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Dillon, Alexandria P.-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Garza, Mary -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Kurtz, Daryl R.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co of Mendocino vs Pamela Murphy County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS130231 |
Co of Mendocino vs Pamela Murphy County of Mendocino -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130231 |
Co of Mendocino vs Pamela Murphy Murphy, Jessica -De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS130231 |
Co of Mendocino vs Pamela Murphy Murphy, Pamela -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130231 |
County of Humboldt vs Brent Lynch Conley, April Dianne-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS160080 |
County of Humboldt vs Brent Lynch Conley, Tamara A-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS160080 |
County of Humboldt vs Brent Lynch County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS160080 |
County of Humboldt vs Brent Lynch Lynch, Brent -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS160080 |
K. Christian vs. O. Gregorio Christian, Kari -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL060069 |
K. Christian vs. O. Gregorio County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL060069 |
K. Christian vs. O. Gregorio Gregorio, Ozzie -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL060069 |
Matter of: D. Graham Graham, Donald Allen-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: D. Graham Graham, Faye -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: E. Radebaugh-Smith Bailey, Stan G-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160061 |
Matter of: E. Radebaugh-Smith Capital One -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR160061 |
Matter of: E. Radebaugh-Smith Coast Central Credit Union -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR160061 |
Matter of: E. Radebaugh-Smith Dept. of Health Care Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR160061 |
Matter of: E. Radebaugh-Smith Humboldt County Revenue of Recovery -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR160061 |
Matter of: E. Radebaugh-Smith Humboldt Revenue Recovery -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR160061 |
Matter of: E. Radebaugh-Smith Radebaugh-Smith, Elizabeth L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160061 |
Matter of: E. Radebaugh-Smith Tri Counties Bank -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR160061 |
Matter of: J. Wilkerson Wilkerson, Jimmie C-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160023 |
Matter of: J. Wilkerson Wilkerson, Scott K-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160023 |
Matter of: Martin and Donna Gift Trust 6-30-98 Gift, Connie -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160113 |
Matter of: Martin and Donna Gift Trust 6-30-98 Gift, Donna -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160113 |
Matter of: Martin and Donna Gift Trust 6-30-98 Gift, Martin -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160113 |
Matter of: Martin and Donna Gift Trust 6-30-98 Gift, Todd -Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR160113 |
Matter of: Martin and Donna Gift Trust 6-30-98 Togersen, Robin -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160113 |
Matter of: Martin and Donna Gift Trust 6-30-98 Worth, Ronnie -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160113 |
Matter of: R. Upton Upton, Rachel Doris-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160126 |
Matter of: R. Upton Willis, Angela D-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160126 |
Matter of: T. Remler Harr, Paul Edward-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160011 |
Matter of: T. Remler Remler, Tora Roskjar-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160011 |
Matter of: V. Thrasher Einman, William -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130327 |
Matter of: V. Thrasher Thrasher, Viola Joyce-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130327 |
Matter of: Z. Ulanoff Ulanoff, Samuel -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160211 |
Matter of: Z. Ulanoff Ulanoff, Zolla -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160211 |
Altree, Cameron Kyle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1601991 |
Burrell, Candice Crystal-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505179 CR1305621 |
Deveraux, Tiffany Nicole-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602533A |
Eads, Nicholas Alexander-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505650 |
Gonzales, Aaron Garth-Defendant | Five | 2 p.m. | CR013732S CR013729S |
Hardy, Rachel Lynn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505191A CR1503176 CR1300920B CR1202806B |
Howell, Kennedy Edward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602894 |
Jantz, Tasha Ticheal-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401410A |
Lusk, Thomas Leonard II-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602313 |
Magpie, Charles Don-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303886 |
Martinez, Crystal Raye-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1300733 |
Moore, Amber -Petitioner | Five | 2 p.m. | CR1602682 |
Moran, Roy Leon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1601191 |
Morgan, Travis Lee Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600027 |
Aguilar, Paul Allen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600702 |
Allen, Delmar Wayne Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1602821 CR1602820 CR1602819 CR1602096 CR1601508 CR1503866 CR1404897 CR1404583 |
Antonucci, Joseph Anthony-Defendant | One | 2 p.m. | CR1504509A |
Asbury, Mitchell William-Defendant | One | 2 p.m. | CR1007078 |
Asbury, Mitchell Williams-Defendant | One | 2 p.m. | CR1505577 CR1400642A CR1300271 |
Atkins, Vernon Julian II-Defendant | One | 2 p.m. | CR1601134 |
Bagley, Lyn Edward-Defendant | One | 2 p.m. | CR1601142 CR1502354 |
Baird, Kimberly Michele-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503521 |
Blankenship, Jonathan Andrew-Defendant | One | 2 p.m. | CR1603195 CR1402057 |
Carden, Jerry Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600763 |
Case, Phenicia Marierenee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1603346 |
Case, Phenicia Marie Renee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502653 CR1304160 |
Coffer, Melvin Louis-Defendant | One | 2 p.m. | CR1603497 CR1603495 |
Flores, Karl -Defendant | One | 2 p.m. | CR085174S |
Gossett, Jedidiah Kanana-Defendant | One | 2 p.m. | CR1403857 |
Grabowski, Nicholas A-Defendant | One | 2 p.m. | CR1504509B |
Huff, Teraun Carey-Defendant | One | 2 p.m. | CR1505434 |
Huff, Teraun Carey Ray-Defendant | One | 2 p.m. | CR1600770 |
Lockhart, Cody Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1505793 |
Ramirez, Marco Jaime-Defendant | One | 2 p.m. | CR1505972 |
Rivas, Shante Retna Littlefea-Defendant | One | 2 p.m. | CR1404757A |
Shelton, Lorenzo Marquis-Defendant | One | 2 p.m. | CR1601917 CR1601915 CR1504753 CR1503645 CR1503070 CR1502021 |
Shrader, Eric Carl Kim-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502984 CR1302182 |
Sottosanto, Angelina Colleen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503964 |
Sottosantos, Angelina Colleen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1401694 CR1305027 CR1304743 |
St Arbor, Dale Scott-Defendant | One | 2 p.m. | CR1505055 CR1504567 CR1502570 |
StArbor, Dale Scott-Defendant | One | 2 p.m. | CR1603306 CR1603305 CR1602059 CR1600868 CR1600537 |
Stueckle, Lola June-Defendant | One | 2 p.m. | CR1501536 |
Thomas, Isaac Hamilton-Defendant | One | 2 p.m. | CR1602207 CR1602005 CR1601877 |
Tinoco, Pedro Tovar-Defendant | One | 2 p.m. | CR1405313 |
Vandenplas, Jed Amos-Defendant | One | 2 p.m. | CR1601851 |
Weatherford, Vernon James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1503215 CR1500051 |
Whalen, Thomas Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1402741 |
Winston, Amani Rachelle-Defendant | One | 2 p.m. | CR1504594 |
Matter of: A. Adams Adams, Alice -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160174 |
Matter of: A. Adams Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160174 |
Matter of: A. Roberts Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140148 |
Matter of: A. Roberts Roberts, Ann G.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140148 |
Matter of: B. Steen Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150154 |
Matter of: B. Steen Steen, Barbara A-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150154 |
Matter Of: B. Sturdivant Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120001 |
Matter Of: B. Sturdivant Sturdivant, Bobby -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120001 |
Matter of: C. Glover Glover, Chris M-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120055 |
Matter of: C. Glover Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120055 |
Matter of: D. Randall Kordes, Elizabeth R-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140163 |
Matter of: D. Randall Kordes, Gregory W-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140163 |
Matter of: D. Randall Randall, Dillan Riley-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140163 |
Matter Of: E. McCarty McCarty, Eva -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR090100 |
Matter Of: E. McCarty Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR090100 |
Matter Of: E. Radell Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR930193 |
Matter Of: E. Radell Radell, Eugene Patrick-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR930193 |
Matter of: H. Ford Ford, Helen E.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150304 |
Matter of: H. Ford Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150304 |
Matter of: J. Vanhorne Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160212 |
Matter of: J. Vanhorne Vanhorne, Joyce -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160212 |
Matter Of K. Carrico Carrico, Kirk T-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110098 |
Matter Of K. Carrico Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110098 |
Matter Of: K. Stillwell Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR050166 |
Matter Of: K. Stillwell Stillwell, Kevin D-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR050166 |
Matter of: L. Adams Adams, Louis -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160173 |
Matter of: L. Adams Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160173 |
Matter of: L. Dougherty Bauer, Kay Dougherty-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160193 |
Matter of: L. Dougherty Dougherty, Linda Mary-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160193 |
Matter Of: M. Rose Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR23507 |
Matter Of: M. Rose Rose, Melodie -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR23507 |
Matter Of: M. Wooden Schatz, Dana K-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040178 |
Matter Of: M. Wooden Wooden, Forrest -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040178 |
Matter Of: M. Wooden Wooden, Maddie A-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR040178 |
Matter Of: N. Davis Davis, Nettie -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110079 |
Matter Of: N. Davis Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110079 |
Matter Of: S. Chan Chan, Shuk Jing-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR26986 |
Matter Of: S. Chan Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR26986 |
Matter of: S. Limon Limon, Salvador -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130068 |
Matter of: S. Limon Rodriguez, Arolla -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130068 |
Matter of: T. Olson Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150285 |
Matter of: T. Olson Olson, Theodore -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150285 |
Matter of: V. Buffington Buffington, Virlyn -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140186 |
Matter of: V. Buffington Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140186 |
Matter of: W. Nickols Nickols, Annette F.-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130211 |
Matter of: W. Nickols Nickols, Timothy A-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130211 |
Matter of: W. Nickols Nickols, William Andrew-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130211 |
Matter o: P. Buffington Buffington, Patricia -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR140172 |
Matter o: P. Buffington Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR140172 |
Confidential | Eight | 2:17 p.m. | PR25939 PR23938 PR150160 PR150130 PR150042 PR140081 PR120167 PR090189 PR050118 |
Co. of Hum. vs. W. Telnes County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS050398 |
Co. of Hum. vs. W. Telnes Telnes, Sherri L.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS050398 |
Co. of Hum. vs. W. Telnes Telnes, William D.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS050398 |
K. Peterman vs. S. Peterman County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL110678 |
K. Peterman vs. S. Peterman Peterman, Delilah -Minor |
Three | 2:30 p.m. | FL110678 |
K. Peterman vs. S. Peterman Peterman, Isabella -Minor |
Three | 2:30 p.m. | FL110678 |
K. Peterman vs. S. Peterman Peterman, Kristen -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL110678 |
K. Peterman vs. S. Peterman Peterman, Scott -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL110678 |
K. Peterman vs. S. Peterman Peterman, Talula -Minor |
Three | 2:30 p.m. | FL110678 |
Blakeslee, Justin Tyler-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601778 |
Crutchfield, Kason Henry-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602757A |
Denouden, Forrest Matteys-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501250 |
Edwards, Stephen Larry-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1004175A |
Erickson, Steven Edward-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601440A CR1305345 |
Gallagher, Shawn Anthony Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603471 CR1600202 CR1405985 CR1400050 |
Greenspan, Alexi Bree-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602703 CR1600250 CR1503606 CR1401557 CR1303806 |
James, Francisco Javier-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603409A |
James, Samantha Ann-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603409B CR1505561 |
Moreno, Samantha Ann-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1406080 |
Nahm, Joshua David-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603408 CR1602631A CR1601255A |
Olson, Nichole Glee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601945 |
Porter, Zachary Alvin-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601803 CR1103074 |
Wagner, Eunice Janet-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601440B |
Garrison, Roberta Sue-Defendant | Four | 4 p.m. | CR1502593 |
Long, Mark Ryan II-Defendant | Four | 4 p.m. | CR1601828 CR1504208 |
Aubrey, Angelina Marie-Defendant | One | 4 p.m. | CR1602385 CR1602361 |
Hilliard, Patricia Leann-Defendant | One | 4 p.m. | CR1601637B |
Schmidt, Kevin Michael-Defendant | One | 4 p.m. | CR1504541 |
Mace, Willow Rose-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1501155 CR1301324 |
McRae, William Debruce Jr-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1602513 CR1504209 CR1304358 CR1303544 |