J U D G E D
Tuesday, Dec. 13, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Adams, Harold Edwin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604627 |
Bolt, Justin Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1504104 |
Breslin, Cody Robert-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1603816 CR1603397 CR1504739 |
Bruner, Stephanie Michelle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605421A CR1404149 |
Falesmessina, Gracen Moon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1501604 |
FalesMessina, Gracen Moon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604116 CR1602801 |
GeckMoeller, Dylan Joel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605321 |
Hannegan, John Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605229 |
Harris, Charles James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605428 |
Hayes, Luke Henry-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605429 |
Hulbutta, Tony Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605237 |
Jordan, Summer Michelle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604974 |
Lavera, Deborah Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604914 CR1505856 |
Long, Christopher Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605239 CR1506036 |
Murphy, Virgil Leon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605228 |
Orvazo, Miguel Angel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1501775 |
Phillips, Jonathan Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602341 CR1501883 CR1202306 |
Riggs, Jeremy Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605421B |
Wood, Andrew Donald-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605246 |
Duncan, Tom Ray-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604987A CR1600991 CR1502014 CR1402481 CR1305171 CR1201261 |
Farley, Melissa Dawn-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605004 |
Hames, John Edward-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604991 CR1604885 CR1604701 CR1602897 CR1602847 |
Harpe, Travis Boyd-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1305026 |
Hebert, Robert Anton-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604266 |
Nickols, William Andrew III-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1602750 |
Wissel, Monika Luise-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604987B |
Sibley, Kellen James-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1601471 |
V. Monschke vs. Timber Ridge Assist Living LLC Monschke, Valerie -Plaintiff |
Nine | 8:30 a.m. | DR140247 |
V. Monschke vs. Timber Ridge Assist Living LLC Timber Ridge Assisted Living, LLC -Defendant |
Nine | 8:30 a.m. | DR140247 |
V. Monschke vs. Timber Ridge Assist Living LLC Western Living Concepts, Inc. (Doe 1)-Defendant |
Nine | 8:30 a.m. | DR140247 |
Beacham, Isiah Martin Nevarez-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1604112 CR1602779 CR1401880 |
Brown, Austin Cade-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1604891 CR1604474 CR1505428 |
Cervantes, Ivan Gustavo-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1505566A |
Clark, Steven Malcolm-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1501771 |
A. Joseph vs. C. Hanson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150450 |
A. Joseph vs. C. Hanson Hanson, Carlota -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150450 |
A. Joseph vs. C. Hanson Joseph, Andrew T-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150450 |
A. Spaulding vs. J. Spaulding, Jr. County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL030342 |
A. Spaulding vs. J. Spaulding, Jr. Evaluator, Court -Court Investigator |
Six | 8:30 a.m. | FL030342 |
A. Spaulding vs. J. Spaulding, Jr. Spaulding, Andrea Lynn-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL030342 |
A. Spaulding vs. J. Spaulding, Jr. Spaulding, Jada A-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL030342 |
A. Spaulding vs. J. Spaulding, Jr. Spaulding, Jerry Lee-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL030342 |
A. Spaulding vs. J. Spaulding, Jr. Spaulding, Jordan A-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL030342 |
B. Dunphy vs. S. Dunphy Dunphy, Beth -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140243 |
B. Dunphy vs. S. Dunphy Dunphy, Sean -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140243 |
B. Larson vs. C. Chandler Chandler, Cori -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160427 |
B. Larson vs. C. Chandler Larson, Benjamin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160427 |
C. Cress vs. P. Cress Cress, Cindy C-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160610 |
C. Cress vs. P. Cress Cress, Peter A-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160610 |
C. Cress vs. P. Cress Sacramento County Employees' Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160610 |
J. Asbury vs. D. Metzler Asbury, Jessica Faye-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110426 |
J. Asbury vs. D. Metzler County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110426 |
J. Asbury vs. D. Metzler Metzler, Daniel Michael-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110426 |
J. Johnston vs. J. Johnston Johnston, Janet -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150346 |
J. Johnston vs. J. Johnston Johnston, John -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150346 |
K. Bailey vs. S. Dunphy Bailey, Kyle Micah-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CV150883 |
K. Bailey vs. S. Dunphy Dunphy, Sean -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CV150883 |
L. Kauffman vs. J. D'Usseau County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150291 |
L. Kauffman vs. J. D'Usseau Dusseau, Jullian -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150291 |
L. Kauffman vs. J. D'Usseau Kauffman, Lindsey -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150291 |
L. Lewis vs J. Lewis County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130332 |
L. Lewis vs J. Lewis Lewis, Jeffrey -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130332 |
L. Lewis vs J. Lewis Lewis, Laura -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130332 |
M. Davis vs. C. Davis California School Teacher's, CalSTRS -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL150472 |
M. Davis vs. C. Davis Davis, Brodie -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150472 |
M. Davis vs. C. Davis Davis, Charles -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150472 |
M. Davis vs. C. Davis Davis, Holden -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150472 |
M. Davis vs. C. Davis Davis, Lakota -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150472 |
M. Davis vs. C. Davis Davis, Mary -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150472 |
M. Lindgren vs. J. Jacobs Jacobs, Jake -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160768 |
M. Lindgren vs. J. Jacobs Lindgren, Milynn -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160768 |
P. Elcock vs. D. Jacobson-Elcock Elcock, Phillip -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160800 |
P. Elcock vs. D. Jacobson-Elcock Jacobson, Danielle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160800 |
P. Moore vs. A. Moore Moore, Amanda K.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150738 |
P. Moore vs. A. Moore Moore, Peter J.R.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150738 |
S. Girard vs. A. Goodman County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140532 |
S. Girard vs. A. Goodman Girard, Sylus -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140532 |
S. Girard vs. A. Goodman Goodman, Alena -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140532 |
William Hall vs Laurel Hall County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160622 |
William Hall vs Laurel Hall Hall, Laurel A.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160622 |
William Hall vs Laurel Hall Hall, William Joseph-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160622 |
Land, Brandy Anne-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1602318 CR1602074 CR1501477 |
Ochoa, Jose German-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1603932B |
Rincon, Arthur David-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1604882 CR1602297 |
Williams, Charles Franklin-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1601337 CR1601336 CR1504222 CR1504218 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Ashley Ann-Petitioner |
Six | 8:32 a.m. | FL120098 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Dana Lenerd-Respondent |
Six | 8:32 a.m. | FL120098 |
S. Moore vs. State of California All Phase Excavating & Construction , Inc.-Cross Defendant |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California Anderson, Kyle Alden-Plaintiff |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California City of Eureka -Defendant |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California County of Humboldt, Department of Public Works-Defendant |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California Deleon, Michael Edward (Doe 1)-Defendant |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California Moore, Shannon -Plaintiff |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California Ranney, Selena Nicole-Defendant |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California State Compensation Insurance Fund -Claimant |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California State of California, Department of Transportation-Cross Complainant |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California State of California, Department of Transportation-Defendant |
Three | 8:45 a.m. | DR120609 |
Miller, Thomas Glenn-Defendant | Four | 9 a.m. | CR1302871 CR1101406 |
D. Mendes vs. K. Mendes Carpenter's Pension Trust Fund for Northern California-Claimant |
Six | 9 a.m. | FL150131 |
D. Mendes vs. K. Mendes Mendes, David J.-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL150131 |
D. Mendes vs. K. Mendes Mendes, Kim D.-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL150131 |
H. Jarose vs. E. Davidson Davidson, Earl -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL110330 |
H. Jarose vs. E. Davidson Jarose, Holly -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL110330 |
L. Ryf vs. J. Ryf County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL140327 |
L. Ryf vs. J. Ryf Ryf, Jacob D-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL140327 |
L. Ryf vs. J. Ryf Ryf, Liana M-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL140327 |
Sanford, Barry John-Defendant | Two | 9 a.m. | CR1401326 |
Byrum, Jonathon Guy-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605360 CR1600727 |
Eudy, Joseph Caleb-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1500419 |
Groves, Charles Kenneth-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1604041A CR1603949A |
Haselip, Michael Seth-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605196 CR1605055 CR1503636 CR1500077 CR1405109 |
Hubbard, Christopher Dean-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1604275 |
Johns, Michael Tray-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1603725 |
Johns, Michael Tray Jr-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1604041B |
Kangas, Charlie Paul-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605312 CR1600795 CR1505067 CR1500252 |
Morris, Dawnette Morie-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1600855 CR1600700 CR1505758 CR1505437 CR1505086 |
Nobora, Brandon Scott-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605416 |
Osenbaugh, Jesse Daniel-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1603891 |
Smith, Christopher Paul-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605358 CR1605265A CR1603968A |
Wright, Walter Wayne-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605367 CR1404468 |
Adams, Frank Dalton-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1605220 CR1605211 CR1403664 |
Franke, Darin Herbert-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1601652 |
Gray, Virginia Rosella-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1604331 |
Hamrick, Brandt Alan-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1600045 CR1503293 CR1403566 CR1401941 |
Hollon, Earl Leroy III-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1605313 |
Lopez, Danny Joseph Sr-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1007378 |
Meisner, Jason Andrue-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1603289B CR1504264 CR1501940 CR1104215A |
Mulderig, Dawn Mary-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1605344 |
Sherman, Aundre Lavon-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1604045 |
Whitten, Dustin Matthew-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1605340 CR1604150 CR1602389 CR1500005 |
Wolf, Nichole Uilani-Defendant | One | 9:45 a.m. | CR1605338 |
Pineda, Oscar Rene-Defendant | Five | 9:46 a.m. | CR1605215 |
Bennett, Andrew Kyle-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602746 |
Carter, Ryan James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602995 CR1502729 CR1401488 |
Chapman, Jona Birkas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1601276 |
Cote, Teresa Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1605205 |
Delosada, Christian Evan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604668 CR1504716 |
Dubee, Anthony Steven-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604663 CR1504993 CR1501195 |
Eskra, Cole Easton-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604246 |
Guido, Christopher Allen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604276 |
Guido, Christopher -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600138 |
Hoffman, Cory Joe-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604100 CR1402404 |
Ippolito, Joseph Anthony-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604595 |
King, Raymond William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603596 |
Lopez, Arturo Gutierrez-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604465 |
McSherry, Kate Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602190 |
Miles, Kathleen Susan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604018 |
Murphy, Jaechon Kyre-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604245 |
Rios Adkins, SweetMolly Joann-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604653 |
Topete, Angel Bernard-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602325 |
Venegas, Jerusha Breeanna K Chan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604875 CR1603074 |
Villarruel, Antonio Chavez-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603595 |
People vs. $12,638 US Currency $12,638.00 US Currency -Respondent |
Five | 10:15 a.m. | CV160459 |
People vs. $12,638 US Currency Miranda Cabrera, Jose Miguel-Claimant |
Five | 10:15 a.m. | CV160459 |
People vs. $12,638 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 10:15 a.m. | CV160459 |
People vs. $74,643 US Currency $74,643.00 US Currency -Respondent |
Five | 10:15 a.m. | CV160470 |
People vs. $74,643 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 10:15 a.m. | CV160470 |
People vs. $74,643 US Currency Sanchez, Adriana -Claimant |
Five | 10:15 a.m. | CV160470 |
Bond, Shiva -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1404868 |
CabreraMiranda, JoseMiguel -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603819 CR1603818A |
Cabreramiranda, Juan Carlos -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603813A |
CabreraMiranda, JuanCarlos -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603818B |
Erickson, Sharon Patriee-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603576 CR1502413 CR1404979 |
Glidewell, Joseph Eagle-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604348 CR1604335 |
Her, Bao -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1505237 |
Howell, Kennedy Edward-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1602894 |
Hoy, Michael Andrew-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604533 |
McWayne, Christine Sandra-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1505975 |
Miller, Shaun David-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604665 CR1603940 CR1503999 |
Nelson, Richard Leon-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604337 CR1601992 |
Sanchez, Adriana Rodriguez-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603813B |
Timmerman, James Michael-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603872 |
Vega Ramos, Victor Manuel-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1205991 |
VegaRamos, Victor Manuel-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1602991 |
Vega, Victor Manuel-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604254 |
VerduzcoMunguia, Dilsia J-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1600499 |
Weese, Robert Lee Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1403373F |
Winans, Charles Clay-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1303443 |
Camacho, Casey Joe-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1604099 |
Claymore, Jana Mae-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1603315A |
Dould, Jonathan William-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1601083 |
Estebes, Jenny Miroslava-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1403233 |
Garibay, Tyler Jordan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1506037 |
Johnson, Miles Jacob-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1504315 |
Morris, Gary Allie-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1602616 |
Nelson, Theodore Earl James Sr-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1500582 |
Osborne, Christopher Lee-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1503563 |
Sandoval, Melecio Luna-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1400863 |
Scott, Kyle Christopher-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1603889 CR1504295 |
Williams, Velma Diane-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1600985 |
Willis, Donald Allen Jr-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1600147 CR1502577 |
Co. of Hum. vs. J. Pollock County Of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:29 p.m. | FS990190 |
Co. of Hum. vs. J. Pollock Pollock, James Leslie-Respondent |
Eight | 1:29 p.m. | FS990190 |
Co. of Hum. vs. J. Pollock Wilson, Kadee Marie-Other Parent-Mother |
Eight | 1:29 p.m. | FS990190 |
A. Groeling vs. N. Stanford, Jr. County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL990382 |
A. Groeling vs. N. Stanford, Jr. Groeling, Ashleigh -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL990382 |
A. Groeling vs. N. Stanford, Jr. Stanford, Noah B. Jr.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL990382 |
April Stephens vs. Joshua Stephens County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL070644 |
April Stephens vs. Joshua Stephens Stephens, April A-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL070644 |
April Stephens vs. Joshua Stephens Stephens, Joshua T W-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL070644 |
Co of Humboldt vs Christopher Williams County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130351 |
Co of Humboldt vs Christopher Williams Victor, Clemistene -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS130351 |
Co of Humboldt vs Christopher Williams Williams, Christopher Tyree Terrell-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130351 |
Co of Humboldt vs Michael Ross Amaloo, Kelly P-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS130268 |
Co of Humboldt vs Michael Ross County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130268 |
Co of Humboldt vs Michael Ross Ross, Michael S-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130268 |
Co. Of Hum. vs. A. Heron Anderson, Karen -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS020407 |
Co. Of Hum. vs. A. Heron County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS981405 FS020407 |
Co. Of Hum. vs. A. Heron Dellas, Joy -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS981405 |
Co. Of Hum. vs. A. Heron Heron, Arnold W-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS981405 FS020407 |
Co. Of Hum. vs. D. Fontaine County Of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS010622 |
Co. Of Hum. vs. D. Fontaine Fontaine, David Robert-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS010622 |
Co. Of Hum. vs. D. Fontaine Rose, Sheila J-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS010622 |
Co. of Hum. vs. J. Cornely Cornely, Joseph N.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090310 |
Co. of Hum. vs. J. Cornely County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS090310 |
Co. of Hum. vs. J. Cornely Menniweathers, Erynn R.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090310 |
Co. of Hum. vs. J. Randall Colegrove, Dawn S.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS080029 |
Co. of Hum. vs. J. Randall County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS080029 |
Co. of Hum. vs. J. Randall Randall, Johnny E.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS080029 |
Co. of Hum. vs. J. Valentine County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS060741 |
Co. of Hum. vs. J. Valentine Ewing, Dawn M.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS060741 |
Co. of Hum. vs. J. Valentine Valentine, John A.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS060741 |
Co of San Bernardino vs Marc Brodell Brodell, Marc D-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130128 |
Co of San Bernardino vs Marc Brodell County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS130128 |
Co of San Bernardino vs Marc Brodell County of San Bernardino -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130128 |
Co of San Bernardino vs Marc Brodell Guadmauz, Stephany J-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS130128 |
C. Valencia vs. C. Torres County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL070545 |
C. Valencia vs. C. Torres Torres, Carlos -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL070545 |
C. Valencia vs. C. Torres Valencia, Catalina -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL070545 |
Danielle KC vs Omshree KC Kc, Danielle -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150228 |
Danielle KC vs Omshree KC Kc, Omshree -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150228 |
Kandi Holland vs John Stolpe County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | CP130087 |
Kandi Holland vs John Stolpe Holland, Kandi -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CP130087 |
Kandi Holland vs John Stolpe Stolpe, John Michael-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CP130087 |
L. Kauffman vs. J. D'Usseau County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL150291 |
L. Kauffman vs. J. D'Usseau Dusseau, Jullian -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150291 |
L. Kauffman vs. J. D'Usseau Kauffman, Lindsey -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150291 |
Matthew Howard vs. Kimberly Howard County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160484 |
Matthew Howard vs. Kimberly Howard Howard, Kimberly S-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160484 |
Matthew Howard vs. Kimberly Howard Howard, Matthew Evan-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160484 |
Theresa Gillespie vs Jose Valerio County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL150646 |
Theresa Gillespie vs Jose Valerio Gillespie, Theresa -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150646 |
Theresa Gillespie vs Jose Valerio Valerio, Jose -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150646 |
William Hall vs Laurel Hall County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160622 |
William Hall vs Laurel Hall Hall, Laurel A.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160622 |
William Hall vs Laurel Hall Hall, William Joseph-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160622 |
Allen, Brendia Lee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1602182 |
Chambers, Eric Christopher-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1602725 CR1600733 |
Colegrove, Christian Atlascougar-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1602854 |
Crane, Scott Joseph-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1605334 CR1604958 CR1604161 CR1504481 |
Estebes Silva, Jenny Miroslava-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1105377 |
Meniooh, Rata Bey-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603280 CR1502055 CR085938S |
Rodriguez, Estella Jane-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1602726 |
Smith, Kristi Lynn-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1504333 CR1503439 CR1501707 |
White, Jessica Darlene-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1405156 |
Shelton, Lorenzo Marquis-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1605493 CR1605270 CR1605145 CR1604176 CR1601917 CR1601915 |
Marrocco, Bao -Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1605388 |
April Stephens vs. Joshua Stephens County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL070644 |
April Stephens vs. Joshua Stephens Stephens, April A-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL070644 |
April Stephens vs. Joshua Stephens Stephens, Joshua T W-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL070644 |
C. McClure vs. T. Tuckell McClure, Cristian -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | DR160302 |
C. McClure vs. T. Tuckell Tuckell, Travis -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | DR160302 |
Midland Funding LLC vs. D. Petrie Midland Funding LLC -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | DR160261 |
Midland Funding LLC vs. D. Petrie Petrie, Darlene -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | DR160261 |
M. Lister vs. D. Lopez Gumataotao, Casey -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | DR150018 |
M. Lister vs. D. Lopez Lister, Margaret -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | DR150018 |
M. Lister vs. D. Lopez Lopez, Devin Joel-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | DR150018 |
S. Patton vs. Beau Pre Corp Inc Beau Pre Corporation, Inc. -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | DR160255 |
S. Patton vs. Beau Pre Corp Inc Harling, Donald -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | DR160255 |
S. Patton vs. Beau Pre Corp Inc Patton, John R-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | DR160255 |
S. Patton vs. Beau Pre Corp Inc Patton, Sally Ann-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | DR160255 |
Munoz, Salvador C-Defendant | One | 1:31 p.m. | CR1605227 CR055560S |
Coleman, Kylie Lianne-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405968 |
Sovereign, Wayne Eugene-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501156 |
Munts, Robert Lamont-Defendant | One | 2 p.m. | CR1605532 CR1605432 CR1605223 |
Slattery, Sean Patrick Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1605496 CR1601476 CR1600135 CR1600132 |
A. Jenkins vs. R. Jaramillo County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL070037 |
A. Jenkins vs. R. Jaramillo Gouthier, Ashley -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL070037 |
A. Jenkins vs. R. Jaramillo Jaramillo, Robert -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL070037 |
Co of Humboldt et al vs John Yeend County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS920295 |
Co of Humboldt et al vs John Yeend McDorman, Stacey A-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS920295 |
Co of Humboldt vs Francis Colegrove Chisum, Valerie L-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS06011 |
Co of Humboldt vs Francis Colegrove Colegrove, Francis L-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS06011 |
Co of Humboldt vs Francis Colegrove County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS06011 |
Co of Humboldt vs Robert Jaramillo County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS130393 |
Co of Humboldt vs Robert Jaramillo Iloff, Sherice -Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS130393 |
Co of Humboldt vs Robert Jaramillo Jaramillo, Robert T-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS130393 |
Co. Of Hum. vs. J. Papageorge County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS000442 |
Co. Of Hum. vs. J. Papageorge County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS000442 |
Co. Of Hum. vs. J. Papageorge Papageorge, Jason -Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS000442 |
Co of Tehema v Shane L Anderson Anderson, Shane L-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS120165 |
Co of Tehema v Shane L Anderson County of Tehema -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS120165 |
Co of Tehema v Shane L Anderson Smith, Maureen -Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS120165 |
J. Masad vs. T. Collins Collins, Travis M-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL130507 |
J. Masad vs. T. Collins County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL130507 |
J. Masad vs. T. Collins Masad, Jennifer A-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL130507 |
K. Calderon vs J. Walsh Calderon, Kendra C-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | CP140688 |
K. Calderon vs J. Walsh County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | CP140688 |
K. Calderon vs J. Walsh Walsh, Justin Taylor-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | CP140688 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Kregen -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL140358 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Pamela -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL140358 |
State of So Dakota vs Darryl Spiers County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS130186 |
State of So Dakota vs Darryl Spiers Cumberworth, Kimberly L-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS130186 |
State of So Dakota vs Darryl Spiers Spiers, Darryl S-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS130186 |
State of So Dakota vs Darryl Spiers State of South Dakota -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS130186 |
Yeend, John Bryan-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | FS920295 |