J U D G E D
Thursday, July 28, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alvarado, Taqurri Raquel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603244 |
Goldsmith, Hopi -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603023 |
Goodrich, Shane Paul-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602982 CR1403094 CR1302262 |
Hicks, Don Allen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603245 |
Jones, Johnathan Matthew Ryan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1600964 CR1600363 |
Jones, Johnathan M-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402077 |
Lawson, Justin J-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603325 CR1600331 |
Manos, Lawrence Patrick-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602993 |
Markussen, Amanda Blake-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603373 |
Marshall, James Leland-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503843 |
Marshall, James Leland Sr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1504684 |
Ogan, Brayson Jeffrey Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1302167 |
Torres, Jacqueline Renee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602987 CR1402523 CR1303354 |
VegaRamos, Victor Manuel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602991 |
Wennerholm, Sherrel Bernice-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602992 CR1304819 |
Winnop, Jill Deanna-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602627C |
Worrell, Jacob Charles-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602989 |
Aldrich, Derek Anthony-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1601788A CR1500822 |
Barnes, Andrew Arthur-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1601799 CR1601788B |
Barnes, Andrew Arthur Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1601501A |
Butler, William Felton Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1600765 CR1600414 |
Colegrove, Robert Nathaniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603370 |
Eastermontiel, Korynn Kristine-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1300024 |
EasterMontiel, Korynn Kristine-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1602322 |
McCabe, Beau Jackson-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1500523 CR1402133 |
Meyers, Cody Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603241 CR1503662A CR1502395 CR1404427 |
North, Benjamin Keath-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1602533B CR1601132 |
Nunez, Mario -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1600449B |
Porter, Shawn Sterling-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603228 |
Savraejae, Charmayne -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1202007B CR1104782 |
Wilson, Garett Ross-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1506050 CR1505566C |
Lockhart, David Lewis Jr-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1501396 |
A. Cammack vs. D. Cammack Cammack, Adrienne -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150351 |
A. Cammack vs. D. Cammack Cammack, Dennis -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150351 |
C. Heath vs. M. Heath Heath, Candace Nicole-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160047 |
C. Heath vs. M. Heath Heath, Michael Patrick-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160047 |
Demetrius Williams vs Nicole Williams County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130634 |
Demetrius Williams vs Nicole Williams Williams, Demetrius -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130634 |
Demetrius Williams vs Nicole Williams Williams, Nicole -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130634 |
H. Bruckner vs. E. Bruckner Bruckner, Eric -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150129 |
H. Bruckner vs. E. Bruckner Bruckner, Hannah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150129 |
J. Kanter vs. K. Kanter Kanter, Jeremy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160233 |
J. Kanter vs. K. Kanter Kanter, Kathleen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160233 |
L. Roloff vs. N. Manners Manners, Noel C-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100477 |
L. Roloff vs. N. Manners Roloff, Lenda -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100477 |
L. Roth, Jr vs. H. Roth County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140349 |
L. Roth, Jr vs. H. Roth Robert Colburn Electric, Inc -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL140349 |
L. Roth, Jr vs. H. Roth Roth, Heaven R-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140349 |
L. Roth, Jr vs. H. Roth Roth, Larry R Jr-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140349 |
L. Roth, Jr vs. H. Roth Western Electrical Conractors Association(WECA)-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL140349 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Jordan J-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Lariah Dustine-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Laycie Ann-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Logan -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Starla D-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Bremer, Terrance -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Chance, Ron -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Kirk, Lisa -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Bremer-Kirk Minors Kirk, Patsy -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140133 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Bremer, Amanda -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Bremer, Logan Corey-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Bremer, Starla -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Chance, Jeffery Glenn-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Chance, Ronald -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Chance, Whitney Michele-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Kirk-Bremer, Lariah -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Kirk-Bremer, Laycie Ann-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Kirk, Lisa Virginia-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
Matter of: Kirk-Bremer Minors Kirk, Patricia -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150018 |
M. Dunaway vs. A. Dunaway Dunaway, Anna -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150586 |
M. Dunaway vs. A. Dunaway Dunaway, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150586 |
M. Holmes vs. G. Holmes Holmes, Guy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140565 |
M. Holmes vs. G. Holmes Holmes, Micah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140565 |
Cole, Charles Wesley-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1600243 CR1600234 |
B. Remington vs. J. Mathson Mathson, John -Defendant |
Eight | 8:45 a.m. | DR080678 |
B. Remington vs. J. Mathson Mathson, Joy -Defendant |
Eight | 8:45 a.m. | DR080678 |
B. Remington vs. J. Mathson Remington, Bruce -Plaintiff |
Eight | 8:45 a.m. | DR080678 |
A. Vaughn vs. P. Vaughn CalPers -Claimant |
Six | 9 a.m. | FL100389 |
A. Vaughn vs. P. Vaughn Vaughn, Anne J-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL100389 |
A. Vaughn vs. P. Vaughn Vaughn, Phillip E-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL100389 |
Matter of: J. Duff Duff, Jenna Nichole-Minor |
Six | 9 a.m. | PR160148 |
Matter of: J. Duff Duff, Raymond John III-Father |
Six | 9 a.m. | PR160148 |
Matter of: J. Duff Duff, Sondra Marie-Petitioner |
Six | 9 a.m. | PR160148 |
Matter of: J. Duff Robertson, Sue -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR160148 |
Matter of: J. Duff Squires, Floyd -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR160148 |
Matter of: J. Duff Vinsant, Stephanie Nichol-Mother |
Six | 9 a.m. | PR160148 |
Meserve, Kailan Coridon-Defendant | Four | 10 a.m. | CR1501663 |
Bamber, Larisa Kerynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505899 |
Briggs, Karen Louise-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601783 |
Coons, Ryan John-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602213 CR1503169 |
Evensen, Jason Robert-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602333 |
Field, James Webster-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503704 CR1400734 |
Frank, Deverous R Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602043 |
Grabelle, Allison Victoria-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600678 |
Hernandez, Paul Nicholas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602836 |
Johnson, Hugh Wyatt-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602044 |
Katz, Daniel Franklin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602311 |
Lindgren, Mariah Diane-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502328 |
Searlelebel, Lauren Renee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600430 |
Szekeres, Michael Anthony-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602677 CR1405492 |
Trombetti, John Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602564 |
Urbani, Rex Alfredo-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600602 |
Vadas, Kathryn Ann-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602236 |
Yang, Cha Benjamin-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505912 |
Green, Aaron Arthur-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1600214 |
Hoyos, Ari Michael-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1201012 |
Jensen, Joshua Edward-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1501213 |
Taylor, Shayne Darvai-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1602672 |
James, Francisco Javier-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1603409A |
Uber, Charles Wayne-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1603351 |
Jones, Jerimiah Daniel-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1505646 CR1405690 CR1400626 CR1303894 |
Lockhart, Cody Lynn-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1505793 |
Young, Erwin Woodrow Charles-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1602986 |
Griffith, James William-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603162 CR1602797 CR1600805B |
Macan, Nicole Charlette-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1600355 |
Munson, Bret Karl-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1505515 |
Putansu, Keenan Douglas Sr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603359B |
Reilly, Xenia Mitchell-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1602681A |
A. Machado vs. T. Parsons County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080321 |
A. Machado vs. T. Parsons Machado, Ashley -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080321 |
A. Machado vs. T. Parsons Parsons, Thomas -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL080321 |
A. Toste vs. T. Jackson County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Jackson, Tashina Waci Win-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Toste, Andrew Faria-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140473 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz California Public Employees Retirement System-Claimant |
Three | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Brook -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Kenneth -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130294 |
C. Dorrell vs. F. Cortez Cortez, Froilan -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL090131 |
C. Dorrell vs. F. Cortez County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL090131 |
C. Dorrell vs. F. Cortez Dorrell, Carolyn -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL090131 |
C. Dorrell vs. F. Cortez Dorrell, Christine A-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FL090131 |
Christina Cook vs Kristopher Cook Cook, Christina -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140277 |
Christina Cook vs Kristopher Cook Cook, Kristopher -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140277 |
Christina Cook vs Kristopher Cook County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS140277 |
Co of Humboldt vs Frank Adams Adams, Frank D-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS020800 |
Co of Humboldt vs Frank Adams Counts, Danielle M.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS020800 |
Co of Humboldt vs Frank Adams County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS020800 |
Co of Humboldt vs James O'Neill County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140189 |
Co of Humboldt vs James O'Neill O'Neill, James Daniel-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140189 |
Co of Humboldt vs James O'Neill O'Neill, May-Shum-Tray -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140189 |
Co of Humboldt vs Mark Patereau Graham County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS010633 |
Co of Humboldt vs Mark Patereau Graham McBroome, Lisa Michelle-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS010633 |
Co of Humboldt vs Mark Patereau Graham Patereau, Job Z-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS010633 |
Co of Humboldt vs Mark Patereau Graham Patereau, Mark -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS010633 |
Co. of Humboldt vs Miles Streb County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040744 |
Co. of Humboldt vs Miles Streb Cunningham, Shannon -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS040744 |
Co. of Humboldt vs Miles Streb Streb, Miles B.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS040744 |
Co. Of Hum. vs K. Pratt County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS961200 |
Co. Of Hum. vs K. Pratt Pratt, Kenneth Charles-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS961200 |
Co. Of Hum. vs K. Pratt Thomas, Tiffiny A.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS961200 |
Co. Of Hum. vs. S. Stewart County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS980288 |
Co. Of Hum. vs. S. Stewart Stewart, Edith D-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS980288 |
Co. Of Hum. vs. S. Stewart Stewart, Scott Olden-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS980288 |
Co. of Hum. vs. W. Ward County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS080351 |
Co. of Hum. vs. W. Ward Reynolds, Rolanda C.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS080351 |
Co. of Hum. vs. W. Ward Ward, Susan -De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS080351 |
Co. of Hum. vs. W. Ward Ward, William J.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS080351 |
Co of Santa Clara vs Carter Rodriquez County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS140011 |
Co of Santa Clara vs Carter Rodriquez County of Santa Clara -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140011 |
Co of Santa Clara vs Carter Rodriquez Lewis, Brombe Jessica Marie-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140011 |
Co of Santa Clara vs Carter Rodriquez Rodriquez, Carter F-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140011 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch County of Tuolumne -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch Lynch, Brent C.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch Lynch, Megan M-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS060817 |
County of Humboldt vs John Smith Jr County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr Hescock, Terra Y-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr Smith, John E Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110149 |
David Priddle vs Debora Brooks Brooks, Debora L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130389 |
David Priddle vs Debora Brooks County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS130389 |
David Priddle vs Debora Brooks Priddle, David A-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130389 |
L. Ryf vs. J. Ryf County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL140327 |
L. Ryf vs. J. Ryf Ryf, Jacob D-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140327 |
L. Ryf vs. J. Ryf Ryf, Liana M-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140327 |
P. Her vs. L. Chounlabout Chounlabout, Leck -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140361 |
P. Her vs. L. Chounlabout County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL140361 |
P. Her vs. L. Chounlabout Her, Phoua -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140361 |
Sativa Daniels vs Curtis Daniels County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130393 |
Sativa Daniels vs Curtis Daniels Daniels, Curtis G-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130393 |
Sativa Daniels vs Curtis Daniels Daniels, Sativa R-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130393 |
State of Idaho vs Derek Hughes County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes England, Megan Lee-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes Hughes, Derek A-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes State of Idaho -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS110025 |
Matter of: A. Watson Watson, Arthur Martin-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160201 |
Matter of: A. Watson Watson, Sandra Ann-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160201 |
Matter of: J. Blum Blum, James N-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160209 |
Matter of: J. Blum Trainor, James -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160209 |
Matter of: J. Coffey Inter Vivos Trust Coffey, James R-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160189 |
Matter of: J. Coffey Inter Vivos Trust Eckert, Barbara -Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR160189 |
Matter of: J. Coffey Inter Vivos Trust Shively, Thomas M-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160189 |
Matter of: J. Millwood Ascension Point Recovery -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter of: J. Millwood Capital One -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter of: J. Millwood City of Eureka -Previous Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter of: J. Millwood Discover Bank -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter of: J. Millwood FIA Card Services -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter of: J. Millwood Humboldt County Tax Collector -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter of: J. Millwood Millwood, Joshua R-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter of: J. Millwood Millwood, Matthew -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter of: J. Millwood Verizon Wireless -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR140171 |
Matter of: L. Greif Greif, Leslie Sue-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160082 |
Matter of: L. Greif Scarlett, Dylan -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160082 |
Matter of: R. Kellim Adam, Csilla -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150147 |
Matter of: R. Kellim Ames, Leslie -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150147 |
Matter of: R. Kellim AscensionPoint Recovery Services -Previous Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150147 |
Matter of: R. Kellim Chase Dennis Emergency Med. Group -Previous Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150147 |
Matter of: R. Kellim Citibank NA -Previous Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150147 |
Matter of: R. Kellim Discover Bank -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150147 |
Matter of: R. Kellim Kellim, Kenneth Lee-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150147 |
Matter of: R. Kellim Kellim, Russell Alan-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150147 |
Matter of: R. Kellim US Bank NA -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150147 |
Matter of: R. Moody Moody, Carmon -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160199 |
Matter of: R. Moody Moody, Ralph W-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160199 |
Matter of: R. Moon Britt, Pamela -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160188 |
Matter of: R. Moon Moon, Roberta Jane-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160188 |
Matter of: S. Jansen Dewees, Jacob Earl-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR150280 |
Matter of: S. Jansen Harmon, Melissa Marie-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR150280 |
Matter of: S. Jansen Jansen, Debbie -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150280 |
Matter of: S. Jansen Jansen, Sam -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150280 |
Matter of: S. Jansen Jansen, Sam E. Jr.-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR150280 |
Matter of: S. Williams Krause, Alan E II-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160213 |
Matter of: S. Williams Williams, Susan R-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR160213 |
People vs. $33,895.89 U.S. Currency $33,895.89 U.S. Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CV120412 |
People vs. $33,895.89 U.S. Currency Folmar, David Leon-Claimant |
Five | 2 p.m. | CV120412 |
People vs. $33,895.89 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CV120412 |
Anson, Robert Carl-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1205466 |
Darling, Curtis Alan-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1601506 CR1504928 |
Duff, Raymond John Colson III-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600427 CR1600419 |
Folmar, David Leon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1203878 |
Hartman, Jason Micah-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505298A |
Hempe, Thomas Earl-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602775 CR1602581 CR1601105 CR1501486 |
Henrichs, Sean Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1601901 |
Henson, Marc S II-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600962 |
Hills, Marcus Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602999 |
James, Samantha Ann-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603409B |
Jeffers, Julianna Teresa-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1101572B |
Landowski, Ryan Taylor-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602392 CR1602319 CR1505388 CR1500143 |
Lanzo, Vincent -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303553 |
Markussen, Michael Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404679 CR1100517 |
Masters, Mariah Chantel-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603366 |
Miller, Garrett Adam-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505796 |
Moore, Scott Andrew-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1400709 |
Parker, Antonio Derelle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303835 |
Poirier, Michael Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505761 |
Rice, Jason Eugene-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505298B |
Shannon, Corey Tyler-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1004641 |
Taheri, Bijan -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404059A |
Anagnost, Ronald Douglas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1602069 CR1502224 |
Armstrong, Jesse Scott-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505967 |
Arnold, Timothy Jordan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501853 |
Aubrey, Michael Scott-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1602399 CR1503424 CR1501832 CR1405524 CR1401391 CR1304265 |
Bernhardt, Jeffrey Floyd-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502880 |
Bolt, Justin Scott-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504104 |
Bowley, Wes Allen-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603198 CR1602597A CR1504748 CR1504547 |
Carter, Beau Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603385 CR1502954 CR1403185 CR1402199 |
Coon, John Charles-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405721 CR1401895 |
Gillihan, Trevor John-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600960 |
Jones, Jerimiah Daniel-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603164 CR1602939 CR1505646 CR1405690 CR1400626 CR1303894 |
Marquardt, Michelle S-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505984 |
Niekrasz, Ryan Albert-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305210 |
Rees, Daniel Allan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502247 CR1205412 |
Rogers, Ginger Renee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600060 |
Saelee, Sue Wang-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503747 |
Short, Aubrey Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500913 |
Smith, Katie Jean-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500842 CR1202020 |
Steinbach, Karen Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1304127 |
Taylor, Russell Joseph Elrick-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505867 CR1503124 CR1405037 CR1203688 |
Vandenplas, Jed Amos-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601851 |
Van Eepoel, Darlene Patricia-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502075 CR1501877 CR1400509C |
Wall, Jennifer Rebecca-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600260 |
Watson, Michael Doc-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502219 |
Webster, Rick Wayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505227B CR1300781 |
Whitmer, William James-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500551 |
Wiener, Joshua Steven-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503027 |
Matter of: A. Maher Maher, Arleen -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150269 |
Matter of: A. Maher Parker, Frank -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150269 |
Matter of: B. Erickson Erickson, Brenden Joshua-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130041 |
Matter of: B. Erickson Erickson, Jason B.-Objector |
Eight | 2:15 p.m. | PR130041 |
Matter of: B. Erickson Humboldt Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130041 |
Matter of: B. Erickson Matson, Terri A.-Objector |
Eight | 2:15 p.m. | PR130041 |
Matter Of: E. Robinson Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR090172 |
Matter Of: E. Robinson Robinson, Evelyn D-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR090172 |
Matter of: H. Ford Ford, Helen E.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150304 |
Matter of: H. Ford Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150304 |
Matter Of: H. Goad CourtCall, LLC -Creditor |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard H.-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard J.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Jo Ann-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: I. Smith Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR25957 |
Matter Of: I. Smith Smith, Iris -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR25957 |
Matter of: J. Damon Damon, John -Father |
Eight | 2:15 p.m. | PR920287 |
Matter of: J. Damon Damon, Julia Christine-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR920287 |
Matter of: J. Damon Oilar, Carolyn -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR920287 |
Matter Of: J. Pedersen Pedersen, Jeffrey Lee-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR25906 |
Matter Of: J. Pedersen Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR25906 |
Matter of: L. Arias Arias-Delgadillo, Betty -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR160125 |
Matter of: L. Arias Arias, Lidia Leticia-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160125 |
Matter Of: L. Freemantle Freemantle, Bob -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040099 |
Matter Of: L. Freemantle Freemantle, Lily -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR040099 |
Matter Of: L. Freemantle Freemantle, Vincent -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR040099 |
Matter of: R. Kuhn Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150129 |
Matter of: R. Kuhn Kuhn, Robert -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150129 |
Matter Of: R. Rice Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR23070 |
Matter Of: R. Rice Rice, Robert P.-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR23070 |
Matter Of: S. Chan Chan, Shuk Jing-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR26986 |
Matter Of: S. Chan Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR26986 |
Matter Of: V. Miller Miller, Velma -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110051 |
Matter Of: V. Miller Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110051 |
Confidential | Eight | 2:17 p.m. | PR20978 PR20606 PR160202 PR160162 PR160161 PR160150 PR120165 PR050220 |
Co. of Humboldt vs. Clifford West Clark, Sylvia M.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS951346 |
Co. of Humboldt vs. Clifford West Humboldt, County Of-Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS951346 |
Co. of Humboldt vs. Clifford West West, Clifford Lee-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS951346 |
Co. Of Hum. vs. W. Nicholson Carroll, Sarah M.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS040861 |
Co. Of Hum. vs. W. Nicholson County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS040861 |
Co. Of Hum. vs. W. Nicholson Dahlbacka, Elizabeth A.-De-Facto Parent |
Three | 2:30 p.m. | FS040861 |
Co. Of Hum. vs. W. Nicholson Nicholson, William L-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS040861 |
M. Krebs vs. E. Spillard, II County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL100538 |
M. Krebs vs. E. Spillard, II Schwartz, Megan -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL100538 |
M. Krebs vs. E. Spillard, II Spillard, Everett L II-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL100538 |
Fitzgerald, Garret Dalton-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603375 CR1600617 |
Gensaw, David Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1501995 CR1501075 CR1500687 |
Gibson, Sara Jean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603405 CR1603171 CR1505539 |
Greenspan, Alexi Bree-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602703 CR1600250 CR1503606 CR1401557 CR1303806 |
Harris, Mason Allan-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603328 CR1601839 |
Hartman, Jason Micah-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505298A |
Haselip, Richard Eugene Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1300985 CR1103911 |
Heath, Jacob Daniel-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603307 |
Hoover, Betty Jean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601298 CR1504939 |
Kilduff, Matthew Granville-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601718 CR1502252 CR1501758 CR1500970 |
Langevin, Daniel Michael-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505701 |
Montieth, Jackie Austin-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1302763 |
Rice, Jason Eugene-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602681B CR1505298B CR1502958 |
Flood, Irashaka Levealt-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1601753 CR1600599 |
Hawken, Samuel Wyatt-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1502337 |
Hedges, Ryan Christopher-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1401409 |
Glascoe, Zachary Logan-Defendant | Four | 4 p.m. | CR1501988 CR1404162 |
Anson, Robert Carl-Defendant | One | 4 p.m. | CR1500310 CR1301851 CR1205466 |
Black, Anthony Ebin-Defendant | One | 4 p.m. | CR1601659 |
Salazar, Tays Eaglet Sr-Defendant | One | 4 p.m. | CR1600850 CR1600798 |
Salazar, Tays Eugenio-Defendant | One | 4 p.m. | CR050279S |
Miles, James Neal-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1301923 CR1300694 |
Patterson, Charles Jonathan-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1600119 CR1503880 CR1402217 CR1305477 |