J U D G E D
Thursday, Oct. 6, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Ahyou, VictoriaMayne Atoealoema-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604351 |
Anderson, Garrett James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604363 |
Bailey, Brett David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604391 |
Barker, Corey Allen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604103 |
Beattie, Aaron Gene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603715 |
Blinn, Joshua -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604389 CR1601271 CR1600240 |
Botello, Jessiman Ryan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604377 CR1601333 CR1505257 CR1504307 CR1400171 |
ByrdTaylor, Trina Rene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604388 CR1601299 |
Changose, Madisen Jo-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604387A |
Cipollone, Michael Ray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604418 |
Colegrove, Damon Barry-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1204703 |
Colegrove, Damon Berry-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1302570 |
Crown, Ashley Ryan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604387B |
Diegan, Timothy David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604366 |
Gibson, Joshua Tyler-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604384 |
Gillihan, Trevor John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1600960 |
Gulley, Johnny Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604410 |
Heflin, Kathleen Carol-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603962 |
Hohstadt, Paris Ellen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603893 |
Johnson, Jesse Mark-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603157 CR1600715 |
Key, Ronald Wayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503195 |
Lamberson, Amanda Katherine-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603334 |
Ludd, Mariqus Eugene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505525 |
Mallatt, Tamara Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604380 |
Mattox, Jeanne Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604409 CR1406136 |
Mitchell, Ryan David Phillip-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604395 |
Montgomery, William Bryant-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604411 |
Munson, Tyler Andrew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604369 |
Neal, Erik Francis-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604361 CR1601113 |
Nickols, Dustin Zane-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1503692 |
Noel, Ashley Sue-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405184 |
Norman, Jenifer Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603043 CR1401339 CR1303609A |
Ohman, Ruby Elisa-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505392 |
Phoebus, Carson Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604355 |
Rowland, Rebecca Jo-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604353 |
Severns, Raymond Charles-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604367 |
Simonsen, Nathen Erik-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603892 |
Thurman, Steven Cray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604416 |
Torrey, Vincent David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604417 |
Trotter, Jacob William-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604408 CR1501176 |
Valladon, Dustin Sean-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604419 |
Vaverka, Jessica Erin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604390 |
Vercoe, Edward Charles Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604385 |
Wigham, Maddie Jane-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604412 |
Williams, Madison Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604362 |
Wilson, Karen Lea-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604368 |
W. Bertain vs. K. Turner Bertain, William G-Plaintiff |
Eight | 8:30 a.m. | DR110942 |
W. Bertain vs. K. Turner Turner, Kristi Wrigley-Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR110942 |
North, Benjamin Keath-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1602533B CR1601132 |
Clark, Justin Gilmore-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1502565 CR1500811A |
A. Lindgren vs. R. Lindgren Lindgren, Axel Roderick-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160269 |
A. Lindgren vs. R. Lindgren Lindgren, Ruby E-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160269 |
A. Losh vs. A. Savage Losh, Andrew Jackson-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130340 |
A. Losh vs. A. Savage Savage, Anya Marta-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130340 |
C. O'Sullivan vs. R. Robinson O'Sullivan, Colleen -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP130351 |
C. O'Sullivan vs. R. Robinson Robinson, Robert Leonard III-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP130351 |
C. Rossen vs. E. Rossen Rossen, Camille -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130576 |
C. Rossen vs. E. Rossen Rossen, Eric -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130576 |
G. Davis vs. J. Davis Davis, Gerry Kay-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160037 |
G. Davis vs. J. Davis Davis, James H.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160037 |
J. Kanter vs. K. Kanter Kanter, Jeremy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160233 |
J. Kanter vs. K. Kanter Kanter, Kathleen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160233 |
J. Mann vs. S. Adams Adams, Summer -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160525 |
J. Mann vs. S. Adams Mann, Joseph -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160525 |
K. Jackson vs. F. Jackson Jackson, Fred -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL070212 |
K. Jackson vs. F. Jackson Jackson, Kimberly -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL070212 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Pimentel, Nathan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130242 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Swenson, Kammi -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130242 |
S. Ayub vs. H. Avilez Avilez, Hector -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090269 |
S. Ayub vs. H. Avilez Ayub, Sheila V-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090269 |
S. Ayub vs. H. Avilez County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL090269 |
S. Doty vs. D. Wight Doty, Shawn E-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150241 |
S. Doty vs. D. Wight Wight, Danielle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150241 |
S. Tuttle vs. C. Tuttle Tuttle, Chad Austin-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150567 |
S. Tuttle vs. C. Tuttle Tuttle, Samantha Rose-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150567 |
W. Leder vs. D. Leder and R. Schavoir Leder, Danielle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160061 |
W. Leder vs. D. Leder and R. Schavoir Leder, Wolfgang -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160061 |
W. Leder vs. D. Leder and R. Schavoir Schavoir, Robin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160061 |
Bauer, James Christian-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1603717 |
Davidson, Joseph Dorsey-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1101345 CR1101068 |
Davis, Oscar Allen-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1603501 |
Dean, Scott Cooper-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1604128 |
Hebert, Robert Anton-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1604266 |
Kiesel, Riley Gordon-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1604202 |
Montgomery, Joseph David-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1404397 |
Mulligan, Patrick Dennis-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1501695 |
Richard, Brenton Charles-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1604299 CR1601538 |
Girard, Destry Beargrease-Defendant | Five | 8:31 a.m. | CR1603059 CR1501573 |
Adams, Rod Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603290 |
Banda, Michele Kay-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602717 CR1305133A |
Bennett, Alexander Poy-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603177 CR1601865 CR1500579 CR1403115 |
Crawford, Fabaine Morgan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603035 |
Delossantos, Laura Ashley-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1604397 CR1602413 |
Flemate, Damien Allister-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601804 |
Grimm, Stephane -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1504341 |
Harner, Kaitlyn Jane-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601478 |
Machado, Alvin Eugene-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600574 CR1500024 |
McBeth, Bryan Edward-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601582 |
Mendoza, Mark Anthony-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600660 |
Nguyen, Sonny Cao Dinh-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503985 |
Nunez, Francisco D Martinez-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603110 |
Purdy, Anthony John-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404809 CR1404076 |
Risling, Michael Ryan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600310 CR1505324 CR1300974 |
Roberts, Jesse Lawrence-Defendant | Three | 10 a.m. | CR091284S |
Rodriguez, Victor Timothy-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603533 CR1403864 |
Williams, Christine Land-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601714 |
Wright, Todd David-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601473 |
Scott, Kyle Christopher-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1603889 CR1504295 |
Bagley, Bobbie Gene-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1604480 CR1600144 |
Bloomhuff, Boyd Lee-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1404352 |
Hattje, Josan Gianna-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1604233 |
Ryan, Jonathon Paul-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1006721 |
Batemon, Jeffrey Scott-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1604330 CR1603897 CR1601214 |
Foster, Zipporah Louise-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1604005 |
Mehrtens, Brett Bothelia-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1503603 CR1502253B |
Pitts, Niamani I-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1603887 |
B. Moore vs. D. Dodson Costa, Becky Lee-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FL950825 |
B. Moore vs. D. Dodson County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL950825 |
B. Moore vs. D. Dodson Dodson, Dennis Kyle-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FL950825 |
Co of Humboldt vs Blake Treadwell County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS150133 |
Co of Humboldt vs Blake Treadwell Treadwell, Blake Nicole-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS150133 |
Co of Humboldt vs Blake Treadwell Treadwell, Ian M-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS150133 |
Co. Of Hum. vs. B. Moore County of Humboldt -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | FS961204 |
Co. Of Hum. vs. B. Moore Moore, Becky Lee-Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS961204 |
Co. Of Hum. vs. B. Moore Moore, Michael J.-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS961204 |
Co. Of Hum. vs. B. Moore Vizgaudis, Teresa L.-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS961204 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Dillon, Alexandria P.-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Garza, Mary -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Kurtz, Daryl R.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS900521 |
County of Humboldt vs. Klinton Hunsucker Campbell, Dawn -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090266 |
County of Humboldt vs. Klinton Hunsucker Campbell, Gina F-De-Facto Parent |
Three | 1:30 p.m. | FS090266 |
County of Humboldt vs. Klinton Hunsucker County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090266 |
County of Humboldt vs. Klinton Hunsucker Hunsucker, Klinton K.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090266 |
County of Humboldt vs. S. Spott County Of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS921182 |
County of Humboldt vs. S. Spott Spott, Bonnie L.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS921182 |
County of Humboldt vs. S. Spott Spott, Seeley Lane-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS921182 |
County of Humboldt vs Titus Foster County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS160172 |
County of Humboldt vs Titus Foster Foster, Titus Marcus-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS160172 |
County of Humboldt vs Titus Foster Smith, Grace -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS160172 |
County of Sacramento vs Anthony Reynolds County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS160183 |
County of Sacramento vs Anthony Reynolds County of Sacramento -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS160183 |
County of Sacramento vs Anthony Reynolds Nutt, Chasity -Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS160183 |
County of Sacramento vs Anthony Reynolds Reynolds, Anthony Q-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS160183 |
C. Thompson vs. M. Thompson Thompson, Christina L-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL100269 |
C. Thompson vs. M. Thompson Thompson, Michael F-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL100269 |
G. Sullivan vs B. Davison County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL000788 |
G. Sullivan vs B. Davison Davison, Betsy Janet-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL000788 |
G. Sullivan vs B. Davison Sullivan, Gregory T.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL000788 |
J. Harris vs. A. Harris County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL050707 |
J. Harris vs. A. Harris Harris, Amber Lynn-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL050707 |
J. Harris vs. A. Harris Harris, Jeremy Robert-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL050707 |
J. Harris vs. A. Harris Harris, John Robert Allan-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FL050707 |
J. Harris vs. A. Harris Harris, Kassandra Leanne-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FL050707 |
J. Harris vs. A. Harris Harris, Samantha Rose-Marie-Minor |
Three | 1:30 p.m. | FL050707 |
K. MacCutcheon vs. R. MacCutcheon County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS040033 |
K. MacCutcheon vs. R. MacCutcheon Kyle, Karen M.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040033 |
K. MacCutcheon vs. R. MacCutcheon MacCutcheon, Roy -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS040033 |
M. Shadle vs. G. Shaw County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL140554 |
M. Shadle vs. G. Shaw Shadle, Meagan -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140554 |
M. Shadle vs. G. Shaw Shaw, Graham -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140554 |
Natalie Antoinette-Relph vs Patrick Garth Antoinette, Natalie -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140417 |
Natalie Antoinette-Relph vs Patrick Garth County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL140417 |
Natalie Antoinette-Relph vs Patrick Garth Garth, Patrick -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140417 |
R. Beltran vs. A. Beltran Beltran, Ana Rose-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL150658 |
R. Beltran vs. A. Beltran Beltran, Roberto C-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL150658 |
R. Beltran vs. A. Beltran County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL150658 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. Lyman, John A Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. State of Arizona -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090249 |
Terrance Wilson vs Kristin Kaye County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL130259 |
Terrance Wilson vs Kristin Kaye Kaye, Kristin -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL130259 |
Terrance Wilson vs Kristin Kaye Wilson, Terrance -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL130259 |
Morrison, Ottis O-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609693 |
King, Cedric Byron II-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1503314 |
Matter of: Ballard Family Trust Ballard, Kathryn D-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160036 |
Matter of: Ballard Family Trust Ballard, Terry A-Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR160036 |
Matter of: Ballard Family Trust Hansen, Lisa K-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160036 |
Matter of: J. Coffey Inter Vivos Trust Coffey, James R-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160189 |
Matter of: J. Coffey Inter Vivos Trust Eckert, Barbara -Respondent |
Eight | 2 p.m. | PR160189 |
Matter of: J. Coffey Inter Vivos Trust Shively, Thomas M-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160189 |
Matter of: K. Corbett Corbett, John W-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160047 |
Matter of: K. Corbett Corbett, Kathryn L-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160047 |
Matter of: K. Corbett State of CA Franchise Tax Board -Previous Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR160047 |
Matter of: M. Likins Breaux, Virginia -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160265 |
Matter of: M. Likins Likins, Martha Jane-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160265 |
Matter of: M. Morris Davis Morris, Mary Barbara-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160053 |
Matter of: M. Morris Morris, Robert E-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160053 |
Matter of: M. Randall Gloeggler, Frank X-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160271 |
Matter of: M. Randall Randall, Minnie Laverne-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160271 |
Matter of: N. Winogradov Frye, Dollie -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: N. Winogradov Silverbrand, David A-Previous Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: N. Winogradov Silverbrand, David -Real Party in Interest |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: N. Winogradov Torres, Elvira W.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: N. Winogradov Winogradov, Bob -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter of: N. Winogradov Winogradov, Nina -Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130144 |
Matter Of: P. Parker Atkinson, Valerie -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150007 |
Matter Of: P. Parker Howard, Dorre Kidd-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150007 |
Matter Of: P. Parker Parker, Patricia Ann-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150007 |
Matter of: S. Pletta Pinne, Daniel Lee-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160268 |
Matter of: S. Pletta Pletta, Stephen Winn-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160268 |
Matter of: V. Thrasher Einman, William -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130327 |
Matter of: V. Thrasher Thrasher, Viola Joyce-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130327 |
Moreno, Leonicio Ramon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603854 CR1402915 |
Blackston, Keala Nuiko-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601696 |
Byrd, Eric Lane Sr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1602906 |
Dias, Bebette Camillia-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404442B |
Giddings, Billy Joe-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504203 CR1502245 CR1502203A |
Goldberg, Jon David-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1604370 |
Gore, Bart Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403285A |
Heidmann, Benjamin Isaiah-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603499A |
Hempe, Thomas Earl-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1602775 CR1602581 CR1601105 CR1501486 |
Huntzinger, Robert Louis-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502366 CR1502203B CR1500454 CR1500451 |
Hutson, Michael Thomas-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603617 |
Jett, Kristopher Frank-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505395 CR1504776 |
Keller, Robert Ervin-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504629C |
Keller, Speer Randal-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504629D |
Lennox, Arlene Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502834 |
Littlefield, Roscoe Floyd-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504629E |
Littlefield, Timothy Floyd-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504629F |
Lusk, Thomas Leonard II-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1602313 |
Malin, Julie Anne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1006301 |
Misztal, Ewa -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603930 |
Parker, Antonio Derelle-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1303835 |
Silva, Cheyenne Lea -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1105242 |
Silva, Cheyenne Lea-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502566 |
SilvaLovfald, Cheyenne Lea-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601833 |
Walker, Matthew Brooks-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502600 CR1303735 |
Wright, Konnor Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603499B |
Bailey, Stephen A-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503879 |
Brousseau, Christopher Robert-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500046 |
Brown, Lucas John-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604340 CR1604339 CR1604016 CR1503450 CR1503407 |
Burke, Ronda Ruth-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503705 |
Cain, Robert Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1504858 CR1404764 CR1304692 CR1302175 |
Demos, Maxwell Jake-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1602397 |
Greer, Terry Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1603626 CR1603622 CR1603613 |
Haslam, Latasha Justine-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1603227 CR1602250A CR1600370A CR1503200 |
Munts, Robert Lamont-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1602185 CR1601984 CR1601775 |
Remington, Jacqueline Christine-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1403281 |
Rojas, Keta Darleen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503628 CR1203508 |
Schaible, Marcus Doyle-Defendant | Two | 2 p.m. | CR085293S CR084123S CR072839S CR003201S |
Schnell, Kate Marjorie-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302779 |
Searle, Scott Andrew-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1505328 |
Shelton, Lorenzo Marquis-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604281 CR1604176 CR1601917 CR1601915 CR1504753 CR1503645 CR1503070 |
Stephens, Ramona Irene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1600142 |
Strickland, Stephen C Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1603322 CR1600494 CR1504309 |
Wade, Billye Renee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1602181 |
Walsh, Justin Taylor-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302778 |
West, Josephine Kathleen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1504644 CR1201817 |
Yocom, Lisa Marie-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502947 CR1404508 CR1402483 CR1301131 |
Matter Of: A. Holland Holland, Austin E-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter Of: A. Holland Holland, Donna -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter Of: A. Holland Holland, Isaac -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter Of: A. Holland Public Guardian -Previous Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR060326 |
Matter of A. Korbly Beyer, Jessica Renee-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160079 |
Matter of A. Korbly Korbly, Aries Jason-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160079 |
Matter of A. Korbly Korbly, Eric -Objector |
Eight | 2:15 p.m. | PR160079 |
Matter of: C. Perras, Sr. Perras, Claude D Jr-Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR110172 |
Matter of: C. Perras, Sr. Perras, Claude D Sr-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR110172 |
Matter of: C. Ryan Kordes, Elizabeth R-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160010 |
Matter of: C. Ryan Kordes, Gregory W-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160010 |
Matter of: C. Ryan Ryan, Curtis Michael-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160010 |
Matter of D. Barnhart Barnhart, Donna -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130187 |
Matter of D. Barnhart Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130187 |
Matter of: D. Sanchez Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160279 |
Matter of: D. Sanchez Sanchez, David -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160279 |
Matter of: D. Titlow Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130169 |
Matter of: D. Titlow Titlow, Denise Marie-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130169 |
Matter of: E. Turnell Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130243 |
Matter of: E. Turnell Rose, Diane -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR130243 |
Matter of: E. Turnell Ruiz, Tiffany -Objector |
Eight | 2:15 p.m. | PR130243 |
Matter of: E. Turnell Turnell, Elizabeth A-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130243 |
Matter of: G. Kenney Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150275 |
Matter of: G. Kenney Kenney, Gayle -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150275 |
Matter of: J. Damon Damon, John -Father |
Eight | 2:15 p.m. | PR920287 |
Matter of: J. Damon Damon, Julia Christine-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR920287 |
Matter of: J. Damon Oilar, Carolyn -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR920287 |
Matter of: L. Andalman Andalman, Leslie J-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130184 |
Matter of: L. Andalman Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130184 |
Matter of: L. Dougherty Bauer, Kay Dougherty-Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160193 |
Matter of: L. Dougherty Dougherty, Linda Mary-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160193 |
Matter of: L. Kerr Kerr, Laura Eloise-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160025 |
Matter of: L. Kerr Kerr, Olivia -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160025 |
Matter of: P. Couch Couch, Pamela -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160278 |
Matter of: P. Couch Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160278 |
Matter of: P. Danel Danel, Judy -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160041 |
Matter of: P. Danel Danel, Kevin -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160041 |
Matter of: P. Danel Danel, Parker Chance-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160041 |
Matter of: W. Nickerson Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130019 |
Matter of: W. Nickerson Nickerson, Wayne -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130019 |
Confidential | Eight | 2:16 p.m. | PR910138 PR140135 |
Confidential | Eight | 2:17 p.m. | PR150042 |
A. Machado vs. T. Parsons County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FL080321 |
A. Machado vs. T. Parsons Machado, Ashley -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FL080321 |
A. Machado vs. T. Parsons Parsons, Thomas -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FL080321 |
Co. of Alameda vs. P. Cooney Cooney, Angela Marie-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS060748 |
Co. of Alameda vs. P. Cooney Cooney, Paul D.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS060748 |
Co. of Alameda vs. P. Cooney County of Alameda -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS060748 |
Co. of Alameda vs. P. Cooney County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS060748 |
Co. Of Hum. vs. B. Bear, Jr. Adams, Trudy N.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS030705 |
Co. Of Hum. vs. B. Bear, Jr. Bear, Buddy Jr-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS030705 |
Co. Of Hum. vs. B. Bear, Jr. County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS030705 |
Co. Of Hum. vs. C. Town County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS981238 |
Co. Of Hum. vs. C. Town Town, Colin B.-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS981238 |
Co. Of Hum. vs. C. Town Town, Francine Denise-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS981238 |
David Priddle vs Debora Brooks Brooks, Debora L-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS130389 |
David Priddle vs Debora Brooks County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS130389 |
David Priddle vs Debora Brooks Priddle, David A-Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS130389 |
Anderson, Monte Duane-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1604305 CR1302006 |
Dressel, David Mark-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1604249 CR1500019 |
Durrett, Jason Allen-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1403682B |
Evensen, Jacob Edward Darol-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1604328 |
Flood, Irashaka Levealt-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1601753 |
Goldberg, Jon David-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1604370 |
Green, John Robert-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1601967 |
Gurnett, Nicholas Lee-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1505126 |
Hines, Jacob Allen-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1604342 CR1503772 CR1401266 |
Hodge, Canyon -Defendant | Four | 3 p.m. | CR1604401 CR1602468 |
Huntley, Rachel Louise-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1303715 |
Johnson, Larry Shawn-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1604347 CR1601420 CR1406134 |
Kline, Jennifer Anne-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1205764 CR1205464 CR1204827 CR1204813 CR1204005 CR1202821 CR1103760B |
Looney, James Keith-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1504853 |
Lyman, John Aaron-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1604371 CR1501482 CR1501102 CR1305395 |
Merrill, Teresa Elizabeth-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1202482 |
Powers, Daniel Lee-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1602942 |
Price, Roman Jay-Defendant | Four | 3 p.m. | CR1601413 |
Eads, Nicholas Alexander-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1505650 |
Gibson, Sara Jean-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1603405 CR1505539 |
Haselip, Richard Eugene Jr-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1103911 |
Shannon, Jonathon David-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1604153 CR1601150 CR1402866 CR1300686 |
Ruptak, Nathan Aaron-Defendant | Four | 4 p.m. | CR1500129 CR1500128 CR1500050 CR1304331B |
Zamora, Robert Charles Jr-Defendant | One | 4 p.m. | CR1403850 |
Campau, Kyle Gerry-Defendant | One | 4 p.m. | CR1603886 |
Liles, Vonda Joyce-Defendant | One | 4 p.m. | CR1603883B CR1205920 CR1205101A |
Zamora, Robert Charles Jr-Defendant | One | 4 p.m. | CR1301383 |
MartinezChavarin, Ivan -Defendant | Two | 4 p.m. | CR1602051 CR1602012 CR1504762B |
P. McKinney vs. L. Hansen Hansen, Louise -Defendant |
Two | 4:30 p.m. | SC160202 |
P. McKinney vs. L. Hansen McKinney, Paula -Plaintiff |
Two | 4:30 p.m. | SC160202 |