J U D G E D
Monday, Oct. 24, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Austin, John Snowden-Defendant | Three | 8 a.m. | CR071048S |
Cabeceira, Cynthia Mary-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603640 |
Carpenter, Albert Vaughn Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404430 |
Counts, Danielle Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1400271 CR1604415 CR1504233 |
Dillenbeck, Bhakti Jnana-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500566 |
Dubee, Anthony Steven-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604663 CR1504993 CR1501195 |
Gulley, Johnny Lee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604410 CR1404083 |
Harrison, Steven Alan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604705 |
Johnson, Cameron Jared-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604677 CR1601033 |
Kane, Pilar Marguerite-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604661 CR1402680 CR1400975 |
Kennedy, Robin Renee-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604215 |
Lee, Chester -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603638 CR1603637 |
Lee, Chester III-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603780 |
Malsol, Kelib -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402656 CR1201616 |
Manger, Katherine Rose-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604404 CR1201222 |
Marquez, Juan Marcos-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604675 |
Miller, Shaun David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604665 |
MitchellEby, Kaitlyn R-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603862 |
Murphy, Jaechon Kyre-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604245 |
Norris, Kaylyn Sue-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1415075 |
Odom, Jerry Mitchell-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604666 |
Panitz, Norman Jay-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604654 |
Pullen, Joni Leann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604579 |
Ringwald, Brandan Ray-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604643 |
Riosadkins, SweetMolly Joanna-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604653 |
Roelse, Peter John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604678 |
Ross, Matteson Casner-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1406096 |
Sanderson, Christopher Ryan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1504089 CR1404077 |
Sellers, Joel wayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604424 |
Shelton, Jefferson Monroe-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604432 |
Turkovich, John Mark II-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604210 |
White, Winkle Edward-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604664 |
Dunsing, Sara Lee-Defendant | Two | 8 a.m. | CR1604662 |
Beacham, Isiah Martin Nevarez-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1604112 |
Camilli, Sierra Lee Ashley-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1604566A |
Crane, Steven Alan-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1603104 |
Hoy, Michael Andrew-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1604533 |
Nagle, Lucas Lyman-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1504345 CR1406106 |
Phounleuth, Chanthachone John-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1303603 |
Rice, Andrenia Elizabeth-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1604566B CR1602420 CR1502335B CR1403867 |
Sanderson, Christopher Ryan-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1102812 |
Shields, Jason Garrett-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1603618 CR1400640 |
Thurston, Gary Charles III-Defendant | MasterCal | 8:30 a.m. | CR1101505B |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Ashley Ann-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Dana Lenerd-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
C. Bradley vs. L. Bradley Bradley, Christopher -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160700 |
C. Bradley vs. L. Bradley Bradley, Lydia -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160700 |
M. Schreiber vs. F. Schreiber Schreiber, Fred Jr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160296 |
M. Schreiber vs. F. Schreiber Schreiber, Marci -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160296 |
Norman Moore vs Nicole Morre County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160176 |
Norman Moore vs Nicole Morre Moore, Nicole -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160176 |
Norman Moore vs Nicole Morre Moore, Norman -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160176 |
R. Pancoast vs. C. Isreal Isreal, Chelsey -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150433 |
R. Pancoast vs. C. Isreal Pancoast, Richard -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150433 |
Dayacamos, Keneth Douglas-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1404776 |
Ewing, Jonathan Christopher And-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1602276 |
Hoisington, Floyd Arthur-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1401639 CR1304774 |
Brown, Lucas John-Defendant | Three | 8:45 a.m. | CR1604340 CR1604339 CR1604016 CR1503450 CR1503407 |
Lusk, Thomas Leonard II-Defendant | One | 9 a.m. | CR1602313 |
J. McCullough vs. L. McCullough McCullough, Joshua -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL100260 |
J. McCullough vs. L. McCullough McCullough, Lynnette -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL100260 |
K. Martin vs. M. Jimenez Jimenez, Mario -Defendant |
Eight | 9:30 a.m. | DR150093 |
K. Martin vs. M. Jimenez Martin, Keith -Plaintiff |
Eight | 9:30 a.m. | DR150093 |
Athey, Sunny Nicole-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603628A |
Cessna, Amber Dawn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1301310 |
Edwards, Louis William-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603716 CR1505731 |
Gensaw, Annie Jane-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1504889 CR1502797B |
Heller, Peter David-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602168 |
Manzi, Grant Michael-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603260 |
McIntireMorgan, Lynzi Dawnelle-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505047 CR1503957 |
Metreveli, Laurie Alice-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505739 |
Miller, William Allen-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603199 |
Newcomb, Brian James-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602110 CR1303600A |
Ouk, Rith Channthea-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1401240 |
Pierce, Nathaniel Dale-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603793 CR1602197 CR1503129 |
Pinkerton, Burnel Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1504424 |
Rodriguez, Angelo Jake-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1404839 |
Slattery, Sean Patrick Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601476 CR1600135 CR1600132 |
Thompson, Ryan Thomas-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603658 CR1406152B |
Viayount, Shaylin Ambrosia-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602716 CR1602227 CR1505258 |
Brannon, Joseph Dale-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1500891 |
Cleary, Erin Grace-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1602010 |
Formby, Julie May-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1603234 |
Klinchock, John Martin-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1602327 |
Lachance, Rebecca Lynn-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1503647 |
Patterson, Tove Elizabeth-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1503001 |
Rees, Daniel Allan-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1502247 CR1205412 |
Supahan, Terance Joseph-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1601930 |
Cheng, Pia -Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1401120 |
Walker, Cody Derrick-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1504117 CR1503616 |
Womack, Robert Leo-Defendant | Five | 1:29 p.m. | TR1606569 CR1604764 |
Webb, Benjamin Godwin-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1604756 |
B. McKenny vs. K. McKenny McKenny, Brendan -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150188 |
B. McKenny vs. K. McKenny McKenny, Kevin -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150188 |
B. McKenny vs. K. McKenny McKenny, Laurie -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150188 |
B. McKenny vs. K. McKenny McKenny, Neal J-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150188 |
B. McKenny vs. K. McKenny McKenny, Wendi -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150188 |
D. Ryan vs. City of Fortuna City of Fortuna -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130291 |
D. Ryan vs. City of Fortuna Ryan, Dennis -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130291 |
L. Avelar vs. Myrtletown Lumber Avelar, Lisa -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR160323 |
L. Avelar vs. Myrtletown Lumber Myrtletown Lumber & Supply, Inc. -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160323 |
L. Sauers vs. D. Gagliardo-Smith Gagliardo-Smith, Devon -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150578 |
L. Sauers vs. D. Gagliardo-Smith Sauers, Lorrie -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150578 |
L. Sears vs. G. Dale Crider, Jack -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150690 |
L. Sears vs. G. Dale Dale, Greg -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150690 |
L. Sears vs. G. Dale Higgins, Pat -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150690 |
L. Sears vs. G. Dale Humboldt Bay Harbor Recreation -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150690 |
L. Sears vs. G. Dale Marks, Richard -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150690 |
L. Sears vs. G. Dale Newman, Aaron -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150690 |
L. Sears vs. G. Dale Sears, Leo -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV150690 |
L. Sears vs. G. Dale Wilson, Mike -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV150690 |
M. Gilgore-Smith vs. K. Jenkins Gilgore-Smith, Meghan -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR160322 |
M. Gilgore-Smith vs. K. Jenkins Jenkins, Kevin -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160322 |
People vs. $14,668 US Currency $14,668 US Currency -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV160802 |
People vs. $14,668 US Currency Blizzard, Peter -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CV160802 |
People vs. $14,668 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV160802 |
People vs. $14,668 US Currency Silverman, Jacob -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CV160802 |
People vs. $17,680 U.S. Currency $17,680 US Currency -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CV160804 |
People vs. $17,680 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CV160804 |
People vs. $17,680 U.S. Currency Soffe, Blair JoAnne-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | CV160804 |
Statewide Collection Inc vs. K. Bassett Bassett, Kay Marie-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160018 |
Statewide Collection Inc vs. K. Bassett Statewide Collection, Inc. -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR160018 |
T. Crutcher vs. D. Flippen Crutcher, Thomas W-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR160333 |
T. Crutcher vs. D. Flippen Flippen, David Benjamin-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160333 |
T. Crutcher vs. D. Flippen Pinkard, Joseph Duane-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160333 |
T. Crutcher vs. D. Flippen Pratt, Anthony Valandingh Sr-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160333 |
T. Crutcher vs. D. Flippen Pratt, Chelsey -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160333 |
Rodriquez, Angela Marie-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1500065 |
Sanders, Lejaun Eugene-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603363 |
A. Estrada vs. B. Palmer Estrada, Adrian -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160318 |
A. Estrada vs. B. Palmer Palmer, Betsy -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160318 |
A. Hunsucker vs. B. Lewis Hunsucker, Antoinette -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP120138 |
A. Hunsucker vs. B. Lewis Lewis, Bonzi -Minor |
Six | 1:30 p.m. | CP120138 |
A. Hunsucker vs. B. Lewis Lewis, Brandis -Minor |
Six | 1:30 p.m. | CP120138 |
A. Hunsucker vs. B. Lewis Lewis, Brianna -Minor |
Six | 1:30 p.m. | CP120138 |
A. Hunsucker vs. B. Lewis Lewis, Bronson Jr-Minor |
Six | 1:30 p.m. | CP120138 |
A. Hunsucker vs. B. Lewis Lewis, Bronson Moon-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP120138 |
A. Navarrette vs. I. Gonzalez Gonzalez, Inocencio Munoz-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160559 |
A. Navarrette vs. I. Gonzalez Navarrete, Antonia -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160559 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Ashley Ann-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL120098 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Dana Lenerd-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL120098 |
C. Augustine vs. S. Cummings Augustine, Corin -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160292 |
C. Augustine vs. S. Cummings Cummings, Shaun -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160292 |
In Re: Moore and Rosas Minors Moore, Dameon Jedidiah-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR100282 |
In Re: Moore and Rosas Minors Moore, Jordan Nickolas/Wesley-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR100282 |
In Re: Moore and Rosas Minors Moore, Pamela -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR100282 |
In Re: Moore and Rosas Minors Moore, Randall -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR100282 |
In Re: Moore and Rosas Minors Moore, Rita -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR100282 |
In Re: Moore and Rosas Minors Rosas, Ericka Marie-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR100282 |
In Re: Moore and Rosas Minors Viera, Charles -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR100282 |
J. Lopez-Espinoza vs. V. Vega-Ramos Lopez-Espinoza, Josefina -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160694 |
J. Lopez-Espinoza vs. V. Vega-Ramos Vega, Victor Manuel-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160694 |
K. Boehms vs. W. Curtis Boehms, Kelly -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160302 |
K. Boehms vs. W. Curtis Curtis, William -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160302 |
L. Dallasheh vs. D. Scacalossi Dallasheh, Leena -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160692 |
L. Dallasheh vs. D. Scacalossi Scacalossi, Daniel -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160692 |
L. Jentry-Rakestraw vs. W. Jentry-Rakestraw Jentry-Rakestraw, Lisa -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150606 |
L. Jentry-Rakestraw vs. W. Jentry-Rakestraw Jentry-Rakestraw, William -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150606 |
L. Ramirez Burgara vs. A. Ramirez Lund Ramirez, Alejandro -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160300 |
L. Ramirez Burgara vs. A. Ramirez Lund Ramirez, Libier -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160300 |
Matter of: K. Argo Argo, Kai -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR070162 |
Matter of: K. Argo Argo, Kiley -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR070162 |
Matter of: K. Argo Robinson, Crystal -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR070162 |
Matter of: K. Argo Robinson, Margaret -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR070162 |
Matter of: M. Fleek Burton, Walter Joseph-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160260 |
Matter of: M. Fleek Fleek, Mackenzie -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR160260 |
Matter of: M. Fleek Fleek, Martha -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR160260 |
Matter of: M. Fleek Fleek-Schifano, Nadine -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR160260 |
Matter of: M. Fleek Fleek, Terrance -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160260 |
Matter of: M. Fleek Gavigan, Christopher -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160260 |
Matter of: M. Fleek Gavigan, David -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR160260 |
Matter of: Riley Minors Ausenbauer, Mamie -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR090208 |
Matter of: Riley Minors Riley, April -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR090208 |
Matter of: Riley Minors Riley, Aron -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR090208 |
Matter of: Riley Minors Riley, Marcella -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR090208 |
Matter of: Riley Minors Riley, Samantha -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR090208 |
Matter of: Riley Minors Sims, Heather -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR090208 |
Matter of: T. Fleek Adams, Kaylie Marie-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Adams, Owen -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Burton, Walter Joseph-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Fleek, Mackenzie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Fleek, Martha -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Fleek-Schifano, Nadine -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Fleek, Terrance -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR160261 |
Matter of: T. Richards Holzinger, William -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR130128 |
Matter of: T. Richards Mossbacker, Marcia -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR130128 |
Matter of: T. Richards Plant, Eliza -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR130128 |
Matter of: T. Richards Richards, Serenity Charmaine-Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR130128 |
Matter of: T. Richards Richards, Taji Citrine-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR130128 |
M. Baratti vs. D. Pelletier Baratti, Martha -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150376 |
M. Baratti vs. D. Pelletier Pelletier, David -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150376 |
P. Casanas vs. M. Casanas Casanas, Michelle -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160294 |
P. Casanas vs. M. Casanas Casanas, Paul -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160294 |
Zorskie, Adam Grant-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607543 |
Afsarzadeh, Sidney Rain-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609487 |
Alves, Lorena Fonseca-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1600277 |
Balsley, Brendan Dolan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609454 |
Barajaas, Pricila -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607940 |
Barcelo, Carlos Raul Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1608259 |
Berengian, Anderee Keza-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609005 |
Casas, Efren -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609590 |
Conners, Vernon Sterling-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1608643 |
Coventry, Fred Matthew-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1610098 TR1609531 |
Day, Kurtis Shayne-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606713 |
Fotanez, Jose R-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1608869 |
Guerrero, Correna Bernadett-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609489 |
Haclin, Nicolas -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609892 |
Johnson, Jared R-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607108 |
Kesselring, Charles A III-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1608077 |
Lally, Glenn M-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609533 |
Moore, Stella J-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609486 |
Newman, Treston Craig-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1608255 TR1607858 TR1607525 TR1606660 |
Norwood, Ryan James-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609621 |
Nuckols, Amos Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606905 |
OConnor, Lori Renae-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1608075 |
Olivares, Christina Lizette-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609561 |
Patts, Andrew Joseph-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1609488 |
Polasek, Dillon Marie-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607718 |
Reene, Keaton Ryan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606287 |
Riedel, Colin Christopher-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607391 |
Sanderson, Natoshia Irene-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1602668 |
Savage, Donald Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1604448 |
Waltrip, Darold Anthony-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1604686 |
Wilson, Johnnesha Malkia-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1608480 |
Garfield, John Wesley-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1403093 |
Killingsworth, Iris Gayle-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1604141 |
Steele, Kimberly Lyn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1503009A |
Taylor, Mary Helen-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1600329 |
C. Bruhn vs. J. Day Bruhn, Clifford Duane-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160865 |
C. Bruhn vs. J. Day Day, Jerod -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160865 |
D. Bryant vs. J. Howe Bryant, Douglas R-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160678 |
D. Bryant vs. J. Howe Howe, Jacob Bradley-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160678 |
K. Bruce vs. N. Stubs Bruce, Kelly Usborne-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160840 |
K. Bruce vs. N. Stubs Stubs, Nicole Betty-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160840 |
K. Lustig vs. R. Ray Lustig, Kathie -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR160475 |
K. Lustig vs. R. Ray Ray, Rachel L-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR160475 |
Matter of: C. Baker Baker, Cody D-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160621 |
Matter of: C. Baker Herrera, Kennedy Jayde-Minor Confidential |
Eight | 1:45 p.m. | CV160621 |
R. Lucero vs. T. Simmons All persons claiming interest in, Shelter Cove CA -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130483 |
R. Lucero vs. T. Simmons Baker, Louisa M-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130483 |
R. Lucero vs. T. Simmons Lucero, Elizabeth -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130483 |
R. Lucero vs. T. Simmons Lucero, Reynal -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130483 |
R. Lucero vs. T. Simmons Simmons, Terresa -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130483 |
County of Humboldt Board of Sup's. -Respondent | Eight | 1:45 p.m. | CV160171 |
Humboldt-Mendocino Marijuana Advoc. -Petitioner | Eight | 1:45 p.m. | CV160171 |
D. Walthall vs. C. Edwards APN 221-101-010 in rem -Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR081205 |
D. Walthall vs. C. Edwards Edwards, Cherie Ann-Cross Complainant |
Eight | 2 p.m. | DR081205 |
D. Walthall vs. C. Edwards Edwards, Cherie Ann-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR081205 |
D. Walthall vs. C. Edwards Walthall, Dani -Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR081205 |
D. Walthall vs. C. Edwards Walthall, Dani -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR081205 |
D. Walthall vs. C. Edwards Zigler, Robert A-Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR081205 |
Jansen Construction Co vs. Tim's Plumbing Jansen Construction Company of California-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR130494 |
Jansen Construction Co vs. Tim's Plumbing Shelley, Tim E-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130494 |
L. Schall vs. P. Chiokai Chiokai, Phyllis Marie-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130696 |
L. Schall vs. P. Chiokai Santos, Stephen -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130696 |
L. Schall vs. P. Chiokai Schall, Larry Jon-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR130696 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Collins, Tamera E-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Billie Lee-Cross Complainant |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Billy Lee-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Gary J-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Merlin W Jr-Cross Complainant |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Merlin W Jr-Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Rocky Lee-Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Rocky Lee-Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Sarah -Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Sarah -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR130381 |
Alford, Jasper Wilford III-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602545 |
Bemis, Brandon James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603933 CR1505378 |
Benn, Stephen Gerald-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1601208 |
Best, Duwayne Xavier Saygep Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504397 |
Blizzard, Peter -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603934A |
Boatsman, James L Dwayne-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604259A |
Bray, Shawn Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602921 CR1600209 CR1501711 |
Carpenter, Matthew Alex-Defendant | Five | 2 p.m. | CR993992S CR1301079 CR062406S |
Coffelt, Burt Carl-Defendant | Five | 2 p.m. | TR1303416 CR1602054A |
Couey, Lisa Marie-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502749 |
Dimitrov, Dimitar A-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602976C |
Hames, John Edward-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604701 CR1602897 CR1602847 |
Leland, David Ryan-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404693B |
Salas, Ryan Anthony-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1201698B |
Senestraro, Sharon Elizabeth-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1301173 |
Shelley, Tim E-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403098 |
Silverman, Jacob S-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603934B |
Simpson, Ronald Dwayne Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401554 |
Upton, Steven Nicholas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604306 CR1603353 CR1603058 CR1503933 |
Vandalsem, Gary William-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602033 CR1501699 CR1405415 CR1304304 |
Walker, Cody Derrick-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604647 CR1604615 CR1604407 |
Waters, Michael -Petitioner | Five | 2 p.m. | CR1503907 |
Wells, Russell Harry-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604483 |
Confidential | Three | 2 p.m. | CV160716 |
Belisle, Timothy Joseph-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604683 CR1604644 CR1603696 CR1603362 CR1602862 |
Blank, David Dillionchadwick-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604758 |
Davis, Jeremy Daniel-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604688 |
Delossantos, Laura Ashley-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604696 CR1604397 CR1602413 |
Elliott, Cecil Ellsworth Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604327 CR1600791 |
Evensen, Jason Robert-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1602333 |
Flemate, Damien Allister-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1601804 |
Gilbert, Joseph Cory-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604682 CR1601514 |
Hobbs, Amy Jo-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604534 CR1603735 |
Hodges, Joey Kendall-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604523 CR1405269 CR1404131 |
Lenz, Antone John-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1603812 |
Masten, Viola Irene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1601014 |
Melilli, Michael Cocetto-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1603233 CR1600242 CR1505747 CR1501953 |
Menge, Mark Norvin-Defendant | Two | 2 p.m. | TR1310190 CR1601590 |
Miller, Shaun David-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503999 |
Munts, Robert Lamont-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1602185 CR1601984 CR1601775 |
Newkirk, Brian Zachary-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604295 CR1505318 |
Norman, Jenifer Lynn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1603043 CR1401339 CR1303609A |
Pack, Douglas Russell-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1601555 CR1601024 CR1405555 CR1305858 |
Roberts, Randall Gene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1504138 |
Steele, Kimberly Lyn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503009A |
Anderson, Tyler -Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1605770 |
Bowman, Erin Kate-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606414 |
Francis, Babetta Ella-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1607703 |
Jackson, William Smith-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1607539 TR1607485 |
Jennings, Shamus Allen-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1607288 |
Julyan, Glenn Paul-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1605380 |
Manus, Jacob Randall-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606901 TR1606054 |
Miles, Kathy Mae-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606692 |
Panchal, Nisha Balvant-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1608111 |
Post, Sarah Winoma-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1604923 |
Rahimi, Mustafa -Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1605760 |
Salinas, Julian Marcus Millian-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606312 |
Singh, Pawandeep -Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606958 |
Stiles, William George-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1607000 |
Walker, Haley Michelle-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1604240 |
Wilkerson, Tara Renee-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606756 |
Altree, Cameron Kyle-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601991 |
Araneo, Leshaun Antoinette-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601752 CR1404080A |
Armstrong, Mark Earl-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1503377 |
Baldridge, Daniel -Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604702 CR1604693 CR1604574 CR1601101 CR1600258 CR1600150 |
Batemon, Jeffrey Scott-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604655 CR1604330 CR1603897 CR1601214 |
Boatsman, James L Dwayne-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604259A |
Bosworth, Angela Gloria Jean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604619A CR1603694 CR1603105 |
Bosworth, Theodore Parr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604619B CR1601195 |
Buskirk, Steven Russel-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604598 CR1205787A |
Camilli, Doug Albert-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1504682 |
Camilli, Douglas Albert-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603586 CR1603418 CR1602202 CR1601560 CR1600780 |
Cheng, Pia -Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604645 CR1502238 CR1404739 CR1400891 |
Coffer, Melvin Louis-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604406A CR1603495 |
Curtis, Josh Taylor-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1504260 |
Dutra, Jonathan Antone-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604287 |
Rafferty, Jasmine Marie-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1600033 |
Shaffer, David Henry-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603054 |
Solares, Silvia Maria Lara-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602344 |
Springs, Michael Otis-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604617 CR1601175 CR1505302A |
Walker, Cody Derrick-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604647 CR1604615 CR1604407 CR1504117 CR1503616 |
Bremer, Logan Corey-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1603289A CR1501128 CR1501111 |
Beacham, Isiah Martin Nevarez-Defendant | One | 4 p.m. | CR1602779 CR1401880 |
Chase, Shiloh John-Defendant | One | 4 p.m. | CR1604535 CR1604134 |