J U D G E D
Thursday, Oct. 27, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Arriaga, Thomas Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1301714 |
Asbury, William Blaine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1500225 |
Brackenbury, Ruby Nicole-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604521 CR1502383 CR1500737 CR1401901 |
Carlson, Shannon Rae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1402743 |
Dalkin, John -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604690 CR1603376 |
Epperson, Daniel George-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604717 CR1400028 |
Felperin, Martin Louis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604517 |
Gulley, Johnny Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604410 CR1404083 |
Guyle, Sean David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1601041A |
Harlow, Connie Frances-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604731 CR1404849 |
Hutchens, Clifton Patrick-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604719 |
Iglesias, Tony David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1504030 |
Johnston, Teri -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604720 |
Kosiak, Cynthia Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604729 |
Lambert, Eric Russell-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604519 |
Meeks, Gary Allen III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1601580 |
Murphy, Samuel Aaron-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604518 |
Narajowski, Sara C-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604738 |
Petersen, Michael Joseph II-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604497 CR1600961 |
Renner, Xavier David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604737 |
Serna, Ernesto Manuel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604732 |
Swingrover, Charles Frederick Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604288 |
Valverde, Alyssa Monique-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600248 |
Villarreal, Gregory Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604492 |
Baldridge, Daniel -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604702 CR1604693 CR1604574 CR1601101 CR1600258 CR1600150 |
Camilli, Doug Albert-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1504682 |
Camilli, Douglas Albert-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603586 CR1603418 CR1602202 CR1601560 CR1600780 |
Findlay, Bruce Uri-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1501350 |
Gonsalves, Todd William-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604102 CR1604101 CR1603591 CR1603588 CR1600972 CR1503761 CR1501268 CR1500967 CR1500527 |
Hickey, Brian Neal-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604816 CR1603744 CR1601860A |
Kick, Michael Alexander-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603851A |
Mears, Christopher John-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604679 |
Mehrtens, Brett Bothelia-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603824A CR1503603 CR1502253B |
Petersen, Heather Athlyn-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1600825 |
Rau, Joshua Dale-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603540 CR1602892 CR1505836A |
Rivers, Donald Ray-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505600A |
Rosenburg, Crystal Lynn-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1600555B CR1505836B CR1402951 |
Ryan, Jonathon Paul-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604716 CR1006721 |
Smith, Thomas Robert-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1602186 CR1601898 CR1505836C |
Spears, Ronald Jimmy-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505600B CR1503962 CR1305415B |
Whilden, Franklin Tyler Packard-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505836D CR1501230B |
Lusk, Thomas Leonard II-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1602313 |
A. Jansen vs. S. Jansen Jansen, Abraham -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150617 |
A. Jansen vs. S. Jansen Jansen, Savannah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150617 |
E. Shearin vs. A. Butt Butt, Andrew V Sr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP130597 |
E. Shearin vs. A. Butt Shearin, Emily -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP130597 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Alexander J-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Benjamin -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Eugene -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Raphaella M-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Victoria -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Jimenez, Jennie -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Jimenez, Josh -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Nickols, Leslie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Evelyn -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Lani -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastofer, Lester -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
M. Corral-Ribordy vs. J. Ribordy Corral-Ribordy, Maria -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090271 |
M. Corral-Ribordy vs. J. Ribordy Ribordy, Jeffrey T.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090271 |
M. Kautzer vs. C. Kautzer Kautzer, Charles -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150331 |
M. Kautzer vs. C. Kautzer Kautzer, Marissa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150331 |
M. McLaren vs. T. Guynup Guynup, Taya -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140621 |
M. McLaren vs. T. Guynup McLaren, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140621 |
R. Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou Broese Van Groenou, Fritzi B-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100373 |
R. Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou Broese Van Groenou, Russell W-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100373 |
R. Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL100373 |
R. Dare vs. A. Dare Dare, Angela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160542 |
R. Dare vs. A. Dare Dare, Robert V-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160542 |
S. Girard vs. A. Goodman Girard, Sylus -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140532 |
S. Girard vs. A. Goodman Goodman, Alena -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140532 |
S. Lowry vs. M. Lowry Lowry, Merry Kate-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160615 |
S. Lowry vs. M. Lowry Lowry, Skip -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160615 |
T. Dixon vs. C. Dixon Dixon, Christopher -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160345 |
T. Dixon vs. C. Dixon Dixon, Terri -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160345 |
T. Larsen-Willis vs. R. Larsen-Willis Larsen-Willis, Rebeca -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140553 |
T. Larsen-Willis vs. R. Larsen-Willis Larsen-Willis, Tosh -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140553 |
William Hall vs Laurel Hall County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160622 |
William Hall vs Laurel Hall Hall, Laurel A.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160622 |
William Hall vs Laurel Hall Hall, William Joseph-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160622 |
Ewing, Jonathan Christopher And-Defendant | Two | 8:45 a.m. | CR1602276 |
E. Meyer vs. J. Meyer County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL140291 |
E. Meyer vs. J. Meyer Meyer, Elisa -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL140291 |
E. Meyer vs. J. Meyer Meyer, Eva -Minor |
Six | 9 a.m. | FL140291 |
E. Meyer vs. J. Meyer Meyer, Jason -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL140291 |
E. Meyer vs. J. Meyer Meyer, Julien -Minor |
Six | 9 a.m. | FL140291 |
J. Shelton vs. A. Rowland County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL070114 |
J. Shelton vs. A. Rowland Rowland, Allison -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL070114 |
J. Shelton vs. A. Rowland Shelton, Eleanore Christina-Minor |
Six | 9 a.m. | FL070114 |
J. Shelton vs. A. Rowland Shelton, James -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL070114 |
S. Moore vs. State of California All Phase Excavating & Construction , Inc.-Cross Defendant |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California Anderson, Kyle Alden-Plaintiff |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California City of Eureka -Defendant |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California County of Humboldt, Department of Public Works-Defendant |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California Deleon, Michael Edward (Doe 1)-Defendant |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California Moore, Shannon -Plaintiff |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California Ranney, Selena Nicole-Defendant |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California State Compensation Insurance Fund -Claimant |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California State of California, Department of Transportation-Cross Complainant |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
S. Moore vs. State of California State of California, Department of Transportation-Defendant |
Three | 9 a.m. | DR120609 |
Anderson, Jeremiah Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603811 |
Bradley, Damion Elijah-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1505420 CR1400510 |
Brandi, Jason Joseph-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600473 |
Burns, Kyle Winfield-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1601172A |
Crenshaw, Mickey -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600784 |
Crooks, Katie Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1601043 |
Frye, Jamison Ray-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1505777 |
Glover, Felicia Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600289 CR1502683 |
Hassett, Michael Dennis-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1601172B CR1503465 |
Holmes, Sharon Charlene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1504715 |
Holmes, Sharon Turner-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1400199 |
IrvineMckeown, Nikolas Joran-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600175 |
Lawton, Robert John-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600550 |
Marchetti, Rita Linnae-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603573 |
Nicklin, Mathias Kai-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602711 |
NietoGonzalez, Laura Yamina-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1601642 |
Nieto, Laura Yamina-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1503172 |
Perkins, Karl Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | TR1002489 TR0911959 TR0907107 TR0905501 TR0903444 TR0806125 CR1006927 |
Ploeckelmann, Sara Jean-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600651B |
Richards, Allison Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603088 CR1503938 |
Riley, Jessica Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602785 |
Schafer, Rama Krishna-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600324 |
Scott, Lacey Joan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1601927 CR1601435 CR1401928 |
Shelton, Jamie Lennon Delaine-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1506043 |
Trigonis, Zekial Rawls-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600171 CR1405889 |
Waterman, Jamie Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603414 |
White, Alexander Esaia-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1504861 |
Arnold, Robert Richard-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1601931 |
Busenius, David Lyn-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1602524 |
Demark, Marcella Rose-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1501756 |
Gjackson, Joseph Ryan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1603612 |
Hernandez, David -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1504301 |
Hilbig, Elizabeth Anne-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1402968 |
Kanen, Kyle Anthony-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1502339 |
Linz, John Joseph Jr-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1204833 |
Macleod, Jonathan Scott-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1505096 |
Melendez, Nathan James-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1504795 |
Nelson, Steven Jon-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1502886 |
Orvazo, Miguel Angel-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1501775 |
Pike, Joshua James-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1505909 |
ShullPruyn, Julieanne M-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1505695 |
Turpen, Shawn Michael-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1602156 |
Gibney, Justin Allen-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1500901 |
Co of Humboldt vs Dave Bott Bott, David F-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS000281 |
Co of Humboldt vs Dave Bott County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS000281 |
Co of Humboldt vs Dave Bott Spencer, Michelle K.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS000281 |
Co of Humboldt vs David F. Bott Bott, David Fredrick-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS981006 |
Co of Humboldt vs David F. Bott County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS981006 |
Co of Humboldt vs David F. Bott Fulton, Donna -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS981006 |
Co of Humboldt vs David F. Bott Hider, Debra L-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS981006 |
Co of Humboldt vs James O'Neill County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS140189 |
Co of Humboldt vs James O'Neill O'Neill, James Daniel-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS140189 |
Co of Humboldt vs James O'Neill O'Neill, May-Shum-Tray -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS140189 |
Co of Humboldt vs Jason Lorenzen County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS120084 |
Co of Humboldt vs Jason Lorenzen Humphrey, Alyssa L-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS120084 |
Co of Humboldt vs Jason Lorenzen Lorenzen, Jason S-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS120084 |
Co. of Hum. vs. A. Kim County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS070622 |
Co. of Hum. vs. A. Kim Kim, Anthony H.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS070622 |
Co. of Hum. vs. A. Kim Qualls, Tammy G.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS070622 |
Co. Of Hum. vs E. Harmon County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co. Of Hum. vs E. Harmon Crook, Jennifer A-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co. Of Hum. vs E. Harmon Harmon, Eric Douglas-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co of San Diego vs. Victor Alvarez Alvarez, Victor -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS050742 |
Co of San Diego vs. Victor Alvarez County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS050742 |
Co of San Diego vs. Victor Alvarez County of San Diego -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS050742 |
Co of San Diego vs. Victor Alvarez Henry, Lisa P.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS050742 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch County of Tuolumne -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch Lynch, Brent C.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS060817 |
Co. of Tuolumne vs. B. Lynch Lynch, Megan M-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS060817 |
County of Humboldt vs Devon Larsen County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS160162 |
County of Humboldt vs Devon Larsen Larsen, Devon A-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS160162 |
County of Humboldt vs Devon Larsen Weinzinger, Laura L-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS160162 |
J. Palmer vs. J. Ekholm County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL150263 |
J. Palmer vs. J. Ekholm Ekholm, Jeffery -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150263 |
J. Palmer vs. J. Ekholm Palmer, Jenelle -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150263 |
State Of California vs. Alan Lumley County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS991068 |
State Of California vs. Alan Lumley Dintleman, Stephanie D.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS991068 |
State Of California vs. Alan Lumley Lumley, Alan -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS991068 |
State Of California vs. Alan Lumley The State Of California -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS991068 |
State of Idaho vs Derek Hughes County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes England, Megan Lee-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes Hughes, Derek A-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS110025 |
State of Idaho vs Derek Hughes State of Idaho -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS110025 |
Jones, Kenyatta -Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1601186 TR1511947 TR1509580 TR1411267 TR1410767 |
Hall, Rodney Arthur-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1604520 |
Logan, John III-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1002537 |
Salazar, Cristobal -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1604514 |
J. Crawford vs. J. Campbell Campbell, Jaclyn -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150678 |
J. Crawford vs. J. Campbell Crawford, John Russell IV-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150678 |
Bush, Lonnie Gene-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1501376 |
Conoboy, Lee Allen-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1501408 |
Davis, Joshua Dean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504766 |
Dobbs, Dan Craig-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502312 |
Dobbs, Daniel Craig-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1304878 CR1302354 |
Evans, Matthew Ryan-Defendant | Five | 2 p.m. | CR020849BS |
Greer, Timothy Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504856 CR1504849 CR1504848 |
Hardy, Rachel Lynn-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505191A CR1503176 CR1300920B CR1202806B |
Hempe, Thomas Earl-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602775 CR1602581 CR1601105 CR1501486 |
Her, Dou Lia-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501052 |
Ladd, Jamie Dean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502616 CR1502574 CR1501817 CR1500806 CR1500684 CR1203793 |
Looney, James Keith-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504853 |
Misztal, Ewa -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603930 |
Morgan, Travis Lee Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603749 CR1602833 CR1600027 |
Nobles, Peter Conrad-Defendant | Five | 2 p.m. | TR1508607 CR1503604 CR1503224 |
Olivares, Juan Jose-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602016 |
Poirier, Michael Ray-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505761 |
George B. & Leah L. Stiglich 2005 Living Trust Jones, Julie Stiglich-Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR150251 |
George B. & Leah L. Stiglich 2005 Living Trust Stiglich, George B-Decedent |
Three | 2 p.m. | PR150251 |
George B. & Leah L. Stiglich 2005 Living Trust Stiglich, Kim Scott-Respondent |
Three | 2 p.m. | PR150251 |
George B. & Leah L. Stiglich 2005 Living Trust Stiglich, Leah L-Decedent |
Three | 2 p.m. | PR150251 |
Matter of: C. Bettiga Bettiga, Charles J-Decedent |
Three | 2 p.m. | PR160099 |
Matter of: C. Bettiga Bettiga, Charles Kelly-Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160099 |
Matter of: C. Bettiga Bettiga, Matthew Kyle-Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160099 |
Matter of: D. Fox Dept. of Health Care Services -Previous Creditor |
Three | 2 p.m. | PR160077 |
Matter of: D. Fox Fox, Dorothy J-Decedent |
Three | 2 p.m. | PR160077 |
Matter of: D. Fox Fox, John -Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160077 |
Matter of: D. Graham Graham, Donald Allen-Decedent |
Three | 2 p.m. | PR160229 PR160214 |
Matter of: D. Graham Graham, Faye -Objector |
Three | 2 p.m. | PR160229 |
Matter of: D. Graham Graham, Faye -Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: D. Graham Graham, Stephen -Objector |
Three | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: D. Graham Graham, Stephen -Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160229 |
Matter of: D. Sallady Granada Rehab. & Wellness Center -Creditor |
Three | 2 p.m. | PR160145 |
Matter of: D. Sallady Hackett, Candace -Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160145 |
Matter of: D. Sallady Sallady, Darrel -Decedent |
Three | 2 p.m. | PR160145 |
Matter of: D. Sallady Sallady, Richard -Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160145 |
Matter of: D. Susmilch Dept. of Health Care Services -Creditor |
Three | 2 p.m. | PR160177 |
Matter of: D. Susmilch Susmilch, Douglas Mills-Decedent |
Three | 2 p.m. | PR160177 |
Matter of: D. Susmilch Vogt, Connie Itan-Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160177 |
Matter of: G. Eaton Duley, Dani Ashley-Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160288 |
Matter of: G. Eaton Eaton, Gail Yvonne-Decedent |
Three | 2 p.m. | PR160288 |
Matter of: G. Jackson Dickman, Christina -Guardian Ad Litem |
Three | 2 p.m. | PR150094 |
Matter of: G. Jackson Dickman, Christina -Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR150094 |
Matter of: G. Jackson Jackson, Gabriel -Decedent |
Three | 2 p.m. | PR150094 |
Matter of: G. Jackson Jackson, Liam -Minor |
Three | 2 p.m. | PR150094 |
Matter of: G. Jackson VanMeter, Kerri -Previous Creditor |
Three | 2 p.m. | PR150094 |
Matter of: J. Bagley Bagley, John Henry-Decedent |
Three | 2 p.m. | PR150140 |
Matter of: J. Bagley Continental Credit Control -Creditor |
Three | 2 p.m. | PR150140 |
Matter of: J. Bagley Credit Bureau Of Ukiah, Inc. -Creditor |
Three | 2 p.m. | PR150140 |
Matter of: J. Bagley Herbert P. Sears Co., Inc. -Creditor |
Three | 2 p.m. | PR150140 |
Matter of: J. Bagley Hood, Becca -Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR150140 |
Matter of: J. Bagley Les Schwab Tire Ctr. -Creditor |
Three | 2 p.m. | PR150140 |
Matter of: J. Bagley Professional Credit Management -Creditor |
Three | 2 p.m. | PR150140 |
Matter of: J. Bagley U.S. Bank National Association -Creditor |
Three | 2 p.m. | PR150140 |
Matter of: M. Harris Harris, Makeda -Minor |
Three | 2 p.m. | PR160262 |
Matter of: M. Harris Harris, Sheahannah -Guardian Ad Litem |
Three | 2 p.m. | PR160262 |
Matter of: M. Harris Harris, Sheahannah -Petitioner |
Three | 2 p.m. | PR160262 |
Winters, Kelly Kirsten-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604000B |
Anderson, Susan Kimberly-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1600115 CR022430AS |
Barber, Hunter Maxwell-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500427A |
Bartlett, Stephanie Nicole-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1405895 |
Byfield, Heather Sheree-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604498 CR1401210 |
Chamberlain, Fallon Irene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR094474S |
Colegrove, Francis -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1601362 CR1404269 CR1402333 CR1401556 |
Ferguson, Morgan Loren-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1600669 |
Haitz, James Matthew-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1500666 CR1403258 CR1402268 |
Humphrey, Zeb Jeffrey-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1600655 |
Latham, Robroy Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302609 |
Lenz, Antone John-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1603812 |
Pricer, Ashely Janea-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1505787 |
Rawson, Julia Anne-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1402047C |
Richcreek, Preston Terrence-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604065 CR1602554 |
Ridgecreek, Preston Terence-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1302782 |
Rosenquist, Douglas Howard-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1001481B |
Shannon, Jonathon David-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604153 |
Sidoff, Samuel Duncan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1502705 |
Simpson, Alex Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604312 |
Steyn, Elizabeth Belle-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1603776 CR1504791 CR1504195 CR1403998 |
Stolpe, John Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1603866 |
Thomas, Catherine Caroline-Defendant | Two | 2 p.m. | TR1604602 CR1600314 |
Thomas, Isaac Hamilton-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604336 CR1602207 CR1602162 CR1602005 CR1601877 |
Tinkham, Alyssa June-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1601547 |
Torrez, Jason Scott-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604500 CR1503428 CR1403641 |
Valdez, Runa Luz-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1604532 CR1602904 CR1602686 |
Winters, Kelly Kirsten-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1501904D |
Matter of: B. Carpenter Carpenter, Brenda -Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR150243 |
Matter of: B. Carpenter Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR150243 |
Matter of: B. Maybury Burke, Desiree -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR160037 |
Matter of: B. Maybury Maybury, Betty -Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR160037 |
Matter of: G. McCoy Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR150244 |
Matter of: G. McCoy McCoy, Gary R-Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR150244 |
Matter of: I. Lamb Butterfield, Darrel Jay-Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR140223 |
Matter of: I. Lamb Hansen, Lisa -Conservator |
Three | 2:15 p.m. | PR140223 |
Matter of: I. Lamb Harvey, Sirrena -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR140223 |
Matter of: I. Lamb Knapek, Kathy -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR140223 |
Matter of: I. Lamb Lamb, Ima Lea-Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR140223 |
Matter of: I. Lamb Luiz, Kristopher -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR140223 |
Matter of: J. Darms Darms, Johnathan -Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR140134 |
Matter of: J. Darms Public Guardian -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR140134 |
Matter Of: J. Jeffries Jeffries, Jim -Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR23689 |
Matter Of: J. Jeffries Public Guardian -Conservator |
Three | 2:15 p.m. | PR23689 |
Matter of: K. MacDonald Kennemer MacDonald, Loretta J-Conservator |
Three | 2:15 p.m. | PR120206 |
Matter of: K. MacDonald MacDonald, Kameron Mark-Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR120206 |
Matter of: K. McNamara Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR140174 |
Matter of: K. McNamara McNamara, Katherine -Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR140174 |
Matter of: L. Dougherty Bauer, Kay Dougherty-Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR160193 |
Matter of: L. Dougherty Dougherty, Linda Mary-Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR160193 |
Matter Of: M. Graham Graham, Donald -Conservator |
Three | 2:15 p.m. | PR27673 |
Matter Of: M. Graham Graham, Melissa Leayn-Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR27673 |
Matter Of: M. Graham Graham, Meredith -Conservator |
Three | 2:15 p.m. | PR27673 |
Matter of: R. Greene Greene, Richard S-Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR150110 |
Matter of: R. Greene Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR150110 |
Matter of : R. Harris Harris, Robert Eugene-Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR130191 |
Matter of : R. Harris Harris, Wyatt William-Conservator |
Three | 2:15 p.m. | PR130191 |
Matter of: S. Smith Smith, Steven C-Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR150216 |
Matter of: S. Smith Thurrott-Smith, Pamela -Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR150216 |
Matter of: T. Allison Allison, Conor Wade-Petitioner |
Three | 2:15 p.m. | PR160128 |
Matter of: T. Allison Allison, Ty E-Conservatee |
Three | 2:15 p.m. | PR160128 |
Confidential | Three | 2:17 p.m. | PR25939 PR23938 PR160283 PR160094 PR150257 PR150160 PR150124 PR120167 PR120125 PR000445 |
Christina Cook vs Kristopher Cook Cook, Christina -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS140277 |
Christina Cook vs Kristopher Cook Cook, Kristopher -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS140277 |
Christina Cook vs Kristopher Cook County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS140277 |
Co of Humboldt vs Mark Patereau Graham County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS010633 |
Co of Humboldt vs Mark Patereau Graham McBroome, Lisa Michelle-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS010633 |
Co of Humboldt vs Mark Patereau Graham Patereau, Job Z-Minor |
Eight | 2:30 p.m. | FS010633 |
Co of Humboldt vs Mark Patereau Graham Patereau, Mark -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS010633 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Dillon, Alexandria P.-Minor |
Eight | 2:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Garza, Mary -Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS900521 |
Co. of Hum. vs. D. Kurtz Kurtz, Daryl R.-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS900521 |
Co. Of Hum. vs J. Lucas County of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS030355 |
Co. Of Hum. vs J. Lucas Johnson, Shauna K.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS030355 |
Co. Of Hum. vs J. Lucas Lucas, Jeremiah A-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS030355 |
Co. of Hum. vs. L. Ammon Ammon, Alex D.-Minor |
Eight | 2:30 p.m. | FS930440 |
Co. of Hum. vs. L. Ammon Ammon, Lee C-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS930440 |
Co. of Hum. vs. L. Ammon Ammon, Lee Christian-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS990241 |
Co. of Hum. vs. L. Ammon County of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS990241 FS930440 |
Co. of Hum. vs. L. Ammon Downs, Suntalena K.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS990241 |
Co. of Hum. vs. L. Ammon Pearson, Barbara L.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS930440 |
Natalie Antoinette-Relph vs Patrick Garth Antoinette, Natalie -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL140417 |
Natalie Antoinette-Relph vs Patrick Garth County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL140417 |
Natalie Antoinette-Relph vs Patrick Garth Garth, Patrick -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL140417 |
Dimmick, Benjamin Ervin James-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604735 CR1604734 CR1602359 CR1504899 CR1502890 |
Gensaw, Angela Christine-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603910 CR1603802 CR1300329 |
Grimes, Mark Paul-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604703 CR1604552 CR1602771 CR1602525 CR1601460 CR1402266 |
Heath, Jacob Daniel-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603307 |
Hepburn, Caleb Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1506031 |
Hubbard, Christopher Dean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604275 |
Kelley, Charles Albert-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505371 CR1505345B |
Lyman, John Aaron-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604371 CR1501482 CR1501102 CR1305395 |
Meisner, Jason Andrue-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603289B CR1504264 CR1501940 CR1104215A |
Middleton, Matthew James-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1405669 |
Morris, Gage Ryan-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502389 |
Owens, Ashlynn Mae-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604814 CR1604115 CR1305211 |
Gibbs, Jennifer Renee-Defendant | Two | 3 p.m. | CR1403101 |
George, Mervin Louis III-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1601661 |
Casey, Shane William-Defendant | One | 4 p.m. | CR1603181 CR1501662 CR1402634 |
Smith, Michael -Defendant | Two | 4 p.m. | CR1602694 |
Spindler, Amy Sue-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1502164 |