J U D G E D
Monday, Sept. 12, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Aguirre, Manuel David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603482 |
Allen, Jordan Ryan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603957 CR1602075 |
Boroughs, Eric Christopher-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603992 |
Cadle, Jennifer Frances-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603210 |
Carpenter, Sylvia Faye-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1304390 |
Catton, Richard Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603367 |
Cisneros, Rene John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603483 |
Clark, Fletcher Steven-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603806 CR1603805 CR1303822 |
Dickson, Michael Robert-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603582 |
Elliott, Fred William Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603989 |
Forsythe, Ron Warren-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603936 CR1505470 |
Garcia, Mathew Clayton-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405858 |
Grunden, Casey William-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1601683 |
Hadley, Karen Layne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603960 |
Hawthorne, Steven Tex-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1504175 CR1404178 |
Hewitt, Jack L B-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603975 |
Hoplock, Melissa Jean-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603952 |
Joseph, Bonnie Lillian-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1505342 |
Lenihan, Donovan Dean-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603965 |
Maupin, Tyler Dylan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1601764 CR1502202 CR1403558 |
McArthur, Christina Noel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603976 |
McMeekin, William Henry IV-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603963 |
Merz, Mark Steven-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1405179 CR1404616 CR1402399 |
Otteson, Jason Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603974 |
Peacock, Justin Jae-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1600859 |
Pope, Anna Lynn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603967 |
Randall, Johnny Edward Victor Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500203B |
Richardson, Philip Anthony-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603988 |
Riggs, Michael Keith-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604008 |
Ritter, Jonathan Christopher-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603993 |
Sheely, Gabrielle G-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603966 |
Smith, Eric Christopher-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603484 |
Vogel, Kevin Ernest-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603644 CR1603643 CR1501822 CR1500090 CR1405822 CR1305261 |
Williams, John David-Defendant | Three | 8 a.m. | TR0920412 TR0909301 TR0908926 TR0907313 TR0903165 |
Yarbrough, Robert Wesley Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603954 CR1501642 |
A. Toste vs. T. Jackson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 8:30 a.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Jackson, Tashina Waci Win-Respondent |
Eight | 8:30 a.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Toste, Andrew Faria-Petitioner |
Eight | 8:30 a.m. | FL140473 |
I. Mora vs. C. Nogales Mora, Ismael -Plaintiff |
Eight | 8:30 a.m. | DR130208 |
I. Mora vs. C. Nogales Nogales, Carlos Antonio-Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR130208 |
I. Mora vs. C. Nogales Wal-Mart Stores Inc -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR130208 |
Matter Of: V. Kirtley Johnson, Patricia -Conservator |
Four | 8:30 a.m. | PR080147 |
Matter Of: V. Kirtley Kirtley, Vivian -Conservatee |
Four | 8:30 a.m. | PR080147 |
Black, Jeffrey Dean-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603303 |
Flippen, David Benjamin-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603888 |
Gibbs, Jennifer Renee-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1403101 |
Sotelo, Nathan Paul-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1503117 |
Wuillmier, Cody Ryan-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603860B CR1603052 CR1401136 CR1201283 |
Cole, Charles Wesley-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1600243 CR1600234 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Ashley Ann-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Dana Lenerd-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
E. Pope-Smith vs. C. Smith Pope-Smith, Elizabeth -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100245 |
E. Pope-Smith vs. C. Smith Smith, Chad A-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100245 |
J. Crawford vs. J. Campbell Campbell, Jaclyn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150678 |
J. Crawford vs. J. Campbell Crawford, John Russell IV-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150678 |
L. Sullivan vs. J. Sullivan Sullivan, Jason -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150464 |
L. Sullivan vs. J. Sullivan Sullivan, Lisa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150464 |
M. Bauer vs. F. Bauer Bauer, Fred -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150084 |
M. Bauer vs. F. Bauer Bauer, Marcia C-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150084 |
M. Davis vs. C. Greene Davis, Michelle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160442 |
M. Davis vs. C. Greene Greene, Cole Patrick-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160442 |
MartinezChavarin, Ivan -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1602051 CR1602012 CR1505554 CR1504762B |
A. Toste vs. T. Jackson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 8:31 a.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Jackson, Tashina Waci Win-Respondent |
Eight | 8:31 a.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Toste, Andrew Faria-Petitioner |
Eight | 8:31 a.m. | FL140473 |
Lovatto, Anthony Thomas-Defendant | Four | 8:31 a.m. | CR1404741 |
Preschern, Raymond Earl-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1603122 |
Burke, Jillian Alicia-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1504945 |
Coats, Robert Warren-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602511 CR1602151 CR1505529 CR1505528 CR1404976 CR1303697 |
Dandurand, Heather Elaine-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502938A |
Gossett, Jedidiah Kanana-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1403857 |
GuadarramaRamirez, Paola Berenice-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603090 |
Hackett, Colton John-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600201 |
Jackson, Robert Carl Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601793 |
Lewis, Richard William-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1305439 |
Moreno, Robert Anthony-Defendant | Three | 10 a.m. | CR074507S CR064259S |
Philipson, Brandon V-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602011 |
Vanleir, Tyler Ryan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1504124 |
Vega, Alfredo -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505959 |
Wood, Boden Solamar-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600341 |
Clark, Victoria Shirley Jane-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1500629 |
Owsley, Cory Adam-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1504981 CR1502898 |
Rainey, Arlis Michael-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1604038 CR1501566 CR1403829A CR1400502 |
B. Theumler vs. K. Chandler Chandler, Kade -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150293 |
B. Theumler vs. K. Chandler Chandler, Marsha -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150293 |
B. Theumler vs. K. Chandler Chandler, Stan Lee-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150293 |
B. Theumler vs. K. Chandler Thuemler, Bradley Ray-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150293 |
C. Arnold vs. R, Thompson Arnold, Charles -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150306 |
C. Arnold vs. R, Thompson Thompson, Raymond -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150306 |
C. Marshall vs. M. Kennedy Huber, Marjorie -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150396 |
C. Marshall vs. M. Kennedy Kennedy, Myra -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150396 |
C. Marshall vs. M. Kennedy Kennedy, Steven -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150396 |
C. Marshall vs. M. Kennedy Marshall, Charles -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150396 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc Kulchin, Dan -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc Kulchin, Dan -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc Lefebre, John (Roe 2)-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc Lefebre, Jon -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc Lefebre, Jon David-Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc Neill, John -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc Neill, John -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc Neill, John (Roe 1)-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc Roes 1-20 -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc RW Murray, Inc. -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc RW Murray Inc -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc RW Murray, Inc. -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
D. Kulchin vs. RW Murray Inc RW Murray, Inc. -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160067 |
K. Hammer vs. S. Clark Clark, Sharon -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140460 |
K. Hammer vs. S. Clark Hammer, Karen -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140460 |
L. Kinney vs. D. Crager Crager, Dewey -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160251 |
L. Kinney vs. D. Crager Kinney, Laura -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR160251 |
L. Kinney vs. D. Crager Kinney, Robert L Jr-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR160251 |
L. Kinney vs. D. Crager Parkway Feed -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160251 |
M. Casteel vs. E. Beaton Beaton, Edward Thomas-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150521 |
M. Casteel vs. E. Beaton Casteel, Mark -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150521 |
M. Glasper vs. B. Viale BV's Trees -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150247 |
M. Glasper vs. B. Viale Glasper, Molly -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150247 |
M. Glasper vs. B. Viale Viale, Brian -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150247 |
N. Rosen vs. No. Hum. United H.S District Northern Humboldt Union High School District-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR160252 |
N. Rosen vs. No. Hum. United H.S District Rosen, Edith -Guardian Ad Litem |
Eight | 1:30 p.m. | DR160252 |
N. Rosen vs. No. Hum. United H.S District Rosen, Naiyah -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR160252 |
S. Milford vs. Winco Foods, LLC Milford, Shelley -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150507 |
S. Milford vs. Winco Foods, LLC Winco Foods, LLC -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150507 |
W. Homem vs. L. Hoffman Hoffman, Linda -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140387 |
W. Homem vs. L. Hoffman Homem, Wendy -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140387 |
W. Homem vs. L. Hoffman USF&G Insurance Company -Intervenor |
Eight | 1:30 p.m. | DR140387 |
People vs. $74,643 US Currency $74,643.00 US Currency -Respondent |
Five | 1:30 p.m. | CV160470 |
People vs. $74,643 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 1:30 p.m. | CV160470 |
People vs. $74,643 US Currency Sanchez, Adriana -Claimant |
Five | 1:30 p.m. | CV160470 |
Branstetter, Lee Phillip-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1602390 CR1303538 CR1203687 |
Buchanan, Joshua Douglas-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603860A CR1603502 CR1400750 CR1400723A |
CabreraMiranda, JoseMiguel -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603819 CR1603818A |
Cabreramiranda, Juan Carlos -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603813A |
CabreraMiranda, JuanCarlos -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603818B |
Osenbaugh, Jesse Daniel-Defendant | Five | 1:30 p.m. | TR1506906 CR1603891 |
Sanchez, Adriana Rodriguez-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603813B |
Hutchinson, Robert Darrell-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1401665 |
Sanders, Natasha Leeann-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1603510 |
Wells, Micah Leigh-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1603853 CR1403439 |
A. Dotson vs. H. Gold Dotson, Andrew -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160192 |
A. Dotson vs. H. Gold Gold, Hannah -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160192 |
A. Tibbets vs. N. Iriarte Iriarte, Nelsin -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150490 |
A. Tibbets vs. N. Iriarte Tibbets, Amy -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150490 |
D. Bowling vs. L. Wilkinson Bowling, David -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160608 |
D. Bowling vs. L. Wilkinson Wilkinson, Lilly -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160608 |
D. Steudel vs. A. Bissonette Bissonette, Ashley -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150018 |
D. Steudel vs. A. Bissonette County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL150018 |
D. Steudel vs. A. Bissonette Steudel, Daniel -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150018 |
H. Wendt vs. J. Wendt Wendt, Holly May-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140143 |
H. Wendt vs. J. Wendt Wendt, Joshua Michael-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140143 |
J. Joachim vs. S. Joachim County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL110018 |
J. Joachim vs. S. Joachim Joachim, Joanna M-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL110018 |
J. Joachim vs. S. Joachim Joachim, Scott -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL110018 |
K. Gonzalez vs. S. Ramirez-Gonzalez Gonzalez, Katherine A-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160198 |
K. Gonzalez vs. S. Ramirez-Gonzalez Ramirez-Gonzalez, Salomon R-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160198 |
K. Pergande vs. D. Beasley Beasley, David Franklin-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150128 |
K. Pergande vs. D. Beasley Pergande, Katrina -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150128 |
L. Short vs. S. Sovereign Short, Linden -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160616 |
L. Short vs. S. Sovereign Sovereign, Sonia -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160616 |
Matter of: D. DalPorto Clark, Greg -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR130180 |
Matter of: D. DalPorto Clark, Tracy -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR130180 |
Matter of: D. DalPorto DalPorto, Brittany -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR130180 |
Matter of: D. DalPorto DalPorto, Dan -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR130180 |
Matter of: D. DalPorto DalPorto, Dominick -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR130180 |
Matter of: D. DalPorto DalPorto, Michael -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR130180 |
Matter of: Dennison Minors Dennison, Koda -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter of: Dennison Minors Dennison, Shawnee -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter of: Dennison Minors Dennison, Shawn -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter of: Dennison Minors Rhymes, Veronica -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter of: Dennison Minors Robblee, Pamela -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR080164 |
Matter of: J. Henderson-Stamp Henderson, Anthony -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160164 |
Matter of: J. Henderson-Stamp Henderson, Charisse -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR160164 |
Matter of: J. Henderson-Stamp Henderson-Stamp, Julian James-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR160164 |
Matter of: J. Henderson-Stamp Morris, Natasha -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR160164 |
Matter of: J. Henderson-Stamp Morris, Natasha -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160164 |
Matter of: T. Lamberson Lamberson, Amanda -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160224 |
Matter of: T. Lamberson Lamberson, Andrew Jr-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR160224 |
Matter of: T. Lamberson Lamberson, Andrew -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160224 |
Matter of: T. Lamberson Lamberson, Taneyah Avery-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR160224 |
Matter of: T. Lamberson Rains, Robbie -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR160224 |
Matter of: T. Lamberson Rains, Scott -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160224 |
Matter of: T. Lamberson Rains, Taylor -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR160224 |
M. Edwards vs. T. Chaney Chaney, Travis Allen-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140600 |
M. Edwards vs. T. Chaney Edwards, Mark -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP140600 |
M. Lopez vs. S. Pinedo Lopez, Mauro -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150144 |
M. Lopez vs. S. Pinedo Pinedo, Sara -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150144 |
M. Reynolds vs. J. Bull Bull, Jahson -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150126 |
M. Reynolds vs. J. Bull Reynolds, Melissa -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150126 |
M. Rodriguez vs. A. Jones Jones, Alan D-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CP140732 |
M. Rodriguez vs. A. Jones Rodriguez, Marina -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CP140732 |
M. White vs. G. White White, Glenn Roy-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150138 |
M. White vs. G. White White, Michelle Suzanne-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150138 |
P. Jimenez vs. F. Ortega Jimenez, Patrick -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160524 |
P. Jimenez vs. F. Ortega Ortega, Frances -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160524 |
R. Ryan vs. J. Ryan Ryan, Jillian -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150492 |
R. Ryan vs. J. Ryan Ryan, Joshua -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150492 |
S. Bench vs. D. Pool Bench, Stephanie -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL100176 |
S. Bench vs. D. Pool County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL100176 |
S. Bench vs. D. Pool Pool, Dustin -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL100176 |
S. Williams vs. K. Yoccum Williams, Sarah -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160510 |
T. Hoyt vs. J. Griffith Griffith, James -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150124 |
T. Hoyt vs. J. Griffith Hoyt, Tiffany -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150124 |
T. Kimball vs. C. Kimball Kimball, Cheri -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150482 |
T. Kimball vs. C. Kimball Kimball, Tyler -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150482 |
Yoccum, Kattie Rae-Respondent | Six | 1:30 p.m. | FL160510 |
Anderson, Tyler -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605770 |
Arevalo, Natanya Salome-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606275 |
Baldwin, Louis Beardslee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1602263 |
Bowman, Erin Kate-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606414 |
Clark, Amanda Lynn-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605003 |
Cortazar, Jim E-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606379 |
Curo, Anthony Mark-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605779 |
Francis, Babetta Ella-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607703 |
Hadley, Rachelle Leigh-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1603267 |
Halverstadt, Brent Edward-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607567 TR1607329 |
Harrington, Kayla Marie-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605762 |
Johnson, John Edward-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606894 |
Johnson, Nicolas Carter-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1608047 |
Jones, Kenyatta -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1601186 TR1511947 TR1509580 TR1411267 TR1410767 |
Jones, Miriaha Georgina-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605477 |
Jones, Robert Benjamin-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1601717 |
Lee, Darnell Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605304 |
Lowery, Artina Angelo-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605981 |
Maveety, Alyssa Harley-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1608435 |
McClure, William Hoyt-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605954 |
McCovey, Lindsay Rose-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607988 |
Monino, Juan Ignacio-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1603808 |
OConnor, Loren David-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1513457 |
Osicka, Peter Todd-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606800 |
Robelen, Wesley James-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606151 |
Salas, Luis Conrado-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1604848 |
Salinas, Julian Marcus Millian-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606312 |
Schuler, William Ross-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606877 |
Seeley, Andrew Wesley-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1607112 |
Singh, Pawandeep -Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606958 |
Trucks, Martin Todd-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1604787 TR1604706 |
Vanpelt, Bradley Michael-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1604614 |
Wilkerson, Tara Renee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1606756 |
C. McCovey vs. M. Leach-Brown Leach-Brown, Mia -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160505 |
C. McCovey vs. M. Leach-Brown McCovey, Candee -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160505 |
D. McLeod vs. C. Smith McLeod, Dana Rae-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160676 |
D. McLeod vs. C. Smith Smith, Charles James-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160676 |
D. Robson vs. D. Thorneycroft Robson, David N-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160653 |
D. Robson vs. D. Thorneycroft Thorneycroft, Danny -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160653 |
L. Fergison vs. A. King Fergison, Luckky -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160695 |
L. Fergison vs. A. King King, Angela -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160695 |
M. Leach-Brown vs. C. McCovey Leach-Brown, Mia -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160639 |
M. Leach-Brown vs. C. McCovey McCovey, Candee -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160639 |
V. Alves vs. S. Lopez Alves, Veralei -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130392 |
V. Alves vs. S. Lopez Lopez, Shayna L-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130392 |
V. Alves vs. S. Lopez Robletto, Ryan W-Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130392 |
Antech Diagnostics Inc. vs. S. Green Antech Diagnostics, Inc. -Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR120780 |
Antech Diagnostics Inc. vs. S. Green Antech Diagnostics, Inc. -Plaintiff |
Eight | 2 p.m. | DR120780 |
Antech Diagnostics Inc. vs. S. Green Green, Sarah -Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR120780 |
Antech Diagnostics Inc. vs. S. Green Green, Sarah D.V.M.-Cross Complainant |
Eight | 2 p.m. | DR120780 |
Antech Diagnostics Inc. vs. S. Green VCA Cenvet, Inc. -Cross Defendant |
Eight | 2 p.m. | DR120780 |
D. Powell vs. S. Cunningham County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2 p.m. | FL110233 |
D. Powell vs. S. Cunningham Cunningham, Shannon -Respondent |
Eight | 2 p.m. | FL110233 |
D. Powell vs. S. Cunningham Powell, Derik -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | FL110233 |
Bailey, Perry Zebulon-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401080 |
Benn, Stephen Gerald-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1601208 |
Blizzard, Peter -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603934A |
Brooks, Joshua Allen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603841 |
Burbridge, John Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604035 |
Byrd, Daniel Alan Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500456 |
Campbell, Jesse Bruce-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604040 CR1601287 CR1601093 CR1300071 |
Chase, Gerald Gordon-Defendant | Five | 2 p.m. | 90CR0442S |
Lussow, Jesse Rawlin-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600806 CR1501637 |
McNeil, Ryan Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600411 |
Shelton, Travis James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1204735D |
Silverman, Jacob S-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604000A CR1603934B |
Vandalsem, Gary William-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602033 CR1501699 CR1405415 CR1304304 |
Vandorn, Forrest Dean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604043 |
Williams, Michael Nelson-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504933 |
Wooten, Eva Marie-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1505837 CR1304145 |
Barland, Susan Faye-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503799 |
Brazil, Joseph Lowell-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1604027 |
Enriquez, Joaquin Astoga-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501865 |
Fox, Robert Alan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503677 CR1401506 CR1400185 |
Garfield, John Wesley-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403093 |
Halbert, Donta Damond-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1602183 CR1600164 |
Heaton, Douglas Bruce-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601655 CR1405094 |
Hoyos, Sara Rose-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603017 CR1602642 CR1602555 CR1602376 |
Johnson, Miles Jacob-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504315 |
Jones, Barbara -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603030 CR1504938B CR1504501 CR1503096 CR1402096 |
Jones, Sarah Anne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504708 CR1303377 CR1301367 CR1300675 |
Jordan, Wesley A-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400739 |
Kelley, Paul William Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1401959 |
KnipscheerCostello, Jacob John Paul-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600441 |
Lira, Philip -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603890 CR1603173 CR1504893 CR1500217 |
Little, Joseph David-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600709 |
London, Michael Alan-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601754 CR1601179 CR1600334 CR1505331 |
Mayo, Steven Wayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603407 |
McCovey, Charles Alfred VI-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600622 |
McGrady, Tammie Lynn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600526 |
Mclaughlin, Jess Charles-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1403091 CR1302313 |
Metreveli, Laurie Alice-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505739 |
Michael, Walter Joe Dale-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505930A |
Mims, Antonio Elmo-Defendant | Four | 2 p.m. | TR1606149 CR1600551 |
Moore, Shawn Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603950 CR1302301 |
Mullis, Rebecca Wynona-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600848 |
Murphy, Kevin John-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404953 |
Nickell, Justin Bryce-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504471 |
Novak, Gary Frank Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503952 |
Petersen, Jessie Elizabeth-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601742 |
Price, Debra Gail-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603427 |
Rivas, Shante Retna Littlefea-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1404757A |
Silva, James George Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1402514 CR1204767 CR1001818 |
Littlejohn, Christopher Alan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1500854 |
Ruby, Jack Dominic-Defendant | One | 2 p.m. | CR1602666 |
Hoyt, Harley Aaron-Defendant | Three | 2 p.m. | TR1602986 |
Anderson, Letisha Marie Keani-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1604793 |
Arnold, Deborah Leanne-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606045 |
Camargo, Joseph Leroy-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1603733 |
Davalos, Jose Alfredo-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1603946 |
Harvey, Sirrena Lea-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1605279 |
Jackson, William Smith-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606350 |
North, Christopher Earl-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1604974 TR1604391 TR1604062 TR1603526 |
Parker, Mike James-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1603771 |
Poteet, James Oliver-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606106 |
Randall, Caroline Sarah-Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1605093 |
Shammo, Thitinan -Defendant | Three | 2:30 p.m. | TR1606535 |
People of the State of CA vs. S. Sloan People of the State of California -Petitioner |
Five | 3 p.m. | CV160084 |
People of the State of CA vs. S. Sloan Precious Metals & Funds from Chking -Respondent |
Five | 3 p.m. | CV160084 |
People of the State of CA vs. S. Sloan Sloan, Stephen -Claimant |
Five | 3 p.m. | CV160084 |
Blizzard, Peter -Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603934A |
Conner, Kevin Sr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602635A CR1602633A |
Crane, Steven Alan-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603104 |
Crossland, Ronald Allen-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603830 CR1504241 CR1403979 CR1403512 CR1401502 |
Randall, Rachel Autumn-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601078A |
Rau, Joshua Dale-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603540 CR1602892 CR1505836A |
Reynolds, Kristine Shere-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602631B CR1601255B CR1305851B |
Rivers, Donald Ray-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505600A |
Rosenburg, Crystal Lynn-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1600555B CR1505836B CR1402951 |
Shaffer, David Henry-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603054 |
Silverman, Jacob S-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603934B |
Sloan, Stephen Anthony-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601078B |
Smith, Christopher Paul-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603968A CR1505488 CR1505169 |
Smith, Thomas Robert-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602186 CR1601898 CR1505836C |
Spears, Ronald Jimmy-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505600B CR1503962 CR1305415B |
Springs, Michael Otis-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601175 CR1505302A |
Whilden, Franklin Tyler Packard-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505836D CR1501230B |
Gill, Jerry Robin-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1600191 CR1505374 CR1505368 CR1502098 CR1404934 |
Williams, Michael Nelson-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1504933 |
Sanchez, Silverio Parrosnider-Defendant | Four | 4 p.m. | CR1603514B CR1403378 CR1401942 |
Best, Duwayne Xavier Saygep Jr-Defendant | One | 4 p.m. | CR1504397 |
Bourland, David Craig-Defendant | One | 4 p.m. | CR1600071 CR1504982 CR1503838 |
Couey, Lisa Marie-Defendant | One | 4 p.m. | CR1502749 |
Madrone, Josh Emerald-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1501769 CR1405249 CR1402801 CR1401763 |
Morton, Seth Robert Sr-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1501070 |