J U D G E D
Wednesday, Sept. 14, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Brott, James Dale-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603977 |
Callahan, Jerusalem Angel-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602217 CR1505426 |
Collinson, Dale Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1404067 CR1401279 |
Howard, Levi Harold-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1301931 |
Howard, Levi Hernandez-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1104052 CR1003846 |
Macias, Herbert -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1600266 CR1504508 |
Roelse, Peter John-Defendant | Three | 8 a.m. | TR1400411 |
Strickland, Stephen C Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603322 CR1600494 CR1504309 |
Wahl, Robert Stephen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604012 |
WorthSprague, Nicholas Matthew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603869 |
I. Mora vs. C. Nogales Mora, Ismael -Plaintiff |
Eight | 8:30 a.m. | DR130208 |
I. Mora vs. C. Nogales Nogales, Carlos Antonio-Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR130208 |
I. Mora vs. C. Nogales Wal-Mart Stores Inc -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | DR130208 |
Amen, Erie Nieepuncher-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1104144 |
Blizzard, Peter -Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603934A |
Byrd, Eric Lane-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1205931 |
Byrd, Eric Lane Sr-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1602906 |
Gibson, Elizabeth Ann-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1600601 |
Martin, Blaine Richard-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603877 CR1601904 CR1505978B CR1501439C |
Mayer, Marilyn Jane Robinson-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1501082 CR1403795 |
Misztal, Ewa -Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603930 |
Mullins, Leann Renee-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603931 |
Olson, Nichole Glee-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1601945 |
Rutherford, Richard Wayne Jr-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603926 CR1602701 |
Silveira, Jody Alan-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1600830 |
Silverman, Jacob S-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1604000A CR1603934B |
Underwood, Niamh Anna-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1602247 CR1601896 CR1601895 CR1601893 CR1406044 |
C. Silvey vs. J. Izatt Izatt, Julie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160187 |
C. Silvey vs. J. Izatt Silvey, Christopher -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160187 |
J. Rodriguez vs. W. Rodriguez Rodriguez, Joseph Michael-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110648 |
J. Rodriguez vs. W. Rodriguez Rodriguez, Whitney Ann-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110648 |
M. McLaren vs. T. Guynup Guynup, Taya -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140621 |
M. McLaren vs. T. Guynup McLaren, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140621 |
N. Moore vs. N Moore Moore, Nicole -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160176 |
N. Moore vs. N Moore Moore, Norman -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160176 |
R. Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou Broese Van Groenou, Fritzi B-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100373 |
R. Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou Broese Van Groenou, Russell W-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100373 |
R. Broese Van Groenou vs. F. Broese Van Groenou County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL100373 |
S. Fargas vs. A. Fargas Fargas, Angel J.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160177 |
S. Fargas vs. A. Fargas Fargas, Sophia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160177 |
S. Lowry vs. M. Lowry Lowry, Merry -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160615 |
S. Lowry vs. M. Lowry Lowry, Skip -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160615 |
T. Beauchamp vs. A. Bragas Beauchamp, Tyson -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110387 |
T. Beauchamp vs. A. Bragas Bragas, Angela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110387 |
T. Halling vs. S. Halling County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160111 |
T. Halling vs. S. Halling Halling, Summer J.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160111 |
T. Halling vs. S. Halling Halling, Travis J.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160111 |
D. Warriner vs. P. Warriner Warriner, David A-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL160430 |
D. Warriner vs. P. Warriner Warriner, Pamela K-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL160430 |
S. Panos vs. S. Panos Panos, Shelly -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL120409 |
S. Panos vs. S. Panos Panos, Stamatios -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL120409 |
Bohanon, Rachel Lorine-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603108 |
Brewer, Grace Mary-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601425 |
Coleman, Anita Machelle-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1601758 |
Cooper, Kody Wayne-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602928 |
Copp, Jason Allen-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1203847 |
Danielson, George Lamont Sr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602902 CR1305370 |
Doolittle, Tanisha -Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502912 |
Doolittle, Tanisha Frances-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603799 CR1504910 |
Harden, Jason Henry-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602575 CR1601040 CR1401806 CR1302948A |
Hunter, Leesa Marie-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1505411 |
Lang, Gabriel Gardner-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602002 CR1405238 CR1400157 |
Miller, Elsie Sylverine-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603118 |
Mobbs, Bryan Lynn-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602707 CR1505407 |
Round, Derek Charles-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602201 CR1205732 |
Ruark, Tabitha Ann-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602192 |
Wenzel Furahk, Bianca Joelle-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603109 |
Huffman, Carey Lee-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1600728 CR1600696 CR1404075 |
MacDonald, Denice Hubbard-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1600818 |
Mashburn, Emily Alexis-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1502746 |
Montes, Charlie Joe-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1601874 |
Rainwater, Billy Ray-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1402371 |
Shannon, Richard George Allen-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1501039 |
Taylor, Richard Thomas-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1505610 |
Waring, Patricia M-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1501677 |
Alvidrez, Manuel Roberto-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1603102 CR1502700 CR1501683 CR1501152 |
Barrett, Michael Lawrence-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1603551 |
Casarez, Bernardino Tejeda-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1602108 |
Lee, Kenny Wayne-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1601429 CR1600838 CR1600491 |
Rowland, Michael Anthony-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1305912 |
Anderson, Kenneth Lee-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1500343 CR1303902 |
AndersonRose, Kenneth Lee-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1601004A CR1504527 |
Barnes, Michael Edward-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1603413 CR1601301 |
Fuentes, Stephani Kaye-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1600805A |
Gerace, Thomas Allen-Defendant | Four | 1:29 p.m. | TR1607809 TR1606667 CR1603294 |
Mixon, Rodney Dean-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1504721 CR1304653 |
Newell, Jeffrey Frasier-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1300768 |
Odom, Terre Joedean-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1601685 |
Shelton, Lorenzo Marquis-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1504753 CR1503645 CR1503070 |
White, Ronald Lee-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1603441 |
G. Kuhnle vs. R. Kuhnle American Express Bank FSB -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150059 |
G. Kuhnle vs. R. Kuhnle Humboldt Realty Corp (401 (K)-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150059 |
G. Kuhnle vs. R. Kuhnle Kuhnle, Gordon Ross-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150059 |
G. Kuhnle vs. R. Kuhnle Kuhnle, Robin Leeanne-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150059 |
J. Miller vs. S. Hotchkiss Hotchkiss, Patrick -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150389 |
J. Miller vs. S. Hotchkiss Hotchkiss, Shannon -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150389 |
J. Miller vs. S. Hotchkiss Miller, Jenna -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150389 |
J. Miller vs. S. Hotchkiss Sanford, Kimberly -Guardian Ad Litem |
Eight | 1:30 p.m. | DR150389 |
J. Miller vs. S. Hotchkiss Shelter Cove RV Campground & Deli -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150389 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Brown, John W-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Brown, Judith B-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Cataldo, Arasimo -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Cataldo, Arasimo -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Great American Insurance Company -Real Party in Interest |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. JJB Mortgage and Investment, Inc. 401-K Trust-Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. JJB Mortgage and Investment, Inc. 401-K Trust-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. McDowell, Angeline -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Mendocino Clearwater Corp -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Mendocino Clearwater Corporation -Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Moulton, Kenneth -Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Moulton, Ken -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
K. Moulton vs. Mendocino Clearwater Corp. Redwood Trust Deed Servicing -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR150410 |
People vs. I. Debiase Debiase, Ivan Stefano-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR140697 |
People vs. I. Debiase People of the State of California -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR140697 |
R. Tobin vs. R. Settles Cogburn, Brandy N-Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130773 |
R. Tobin vs. R. Settles Settles, Ronald W-Cross Complainant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130773 |
R. Tobin vs. R. Settles Settles, Ronald W-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130773 |
R. Tobin vs. R. Settles Tobin, Cathryn A-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130773 |
R. Tobin vs. R. Settles Tobin, Cathryn A-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130773 |
R. Tobin vs. R. Settles Tobin, Richard C-Cross Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | DR130773 |
R. Tobin vs. R. Settles Tobin, Richard C-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | DR130773 |
Coontz, Bradley James-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1001843 |
Wiggins, Daniel Jerry-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1604075 |
Davis, Devon Elizabeth-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1403591 CR1402981A |
Fowlkes, Brian Carl-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1503272 |
Hudson, James Robert-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1603864 |
King, Cedric Byron II-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1503314 |
Rietzler, Benjamin Bryce-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1603763 |
A. Bennett vs. A. Bennett Bennett, Andrea -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160603 |
A. Bennett vs. A. Bennett Bennett, Andrew -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160603 |
C. Clark vs. J. Clark Clark, Christina Elizabeth-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160181 |
C. Clark vs. J. Clark Clark, Jason Alexander-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160181 |
C. Matthies vs. C. Matthies Matthies, Caleb -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL110557 |
C. Matthies vs. C. Matthies Matthies, Christene -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL110557 |
C. Matthies vs. C. Matthies O'Reilly Auto Parts/Morgan Stanley -Claimant |
Six | 1:30 p.m. | FL110557 |
C. Nunez vs. C. Surber County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL140497 |
C. Nunez vs. C. Surber Nunez, Chelsea -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL140497 |
C. Nunez vs. C. Surber Surber, Cory -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL140497 |
Co of Humboldt vs Anthony Lux County of Humboldt -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FS140282 |
Co of Humboldt vs Anthony Lux Lux, Anthony William Harriso-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FS140282 |
Co of Humboldt vs Anthony Lux Shirey, Caitlin M-Other Parent-Mother |
Six | 1:30 p.m. | FS140282 |
Co of Humboldt vs Carl Susa County of Humboldt -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FS120127 |
Co of Humboldt vs Carl Susa Dorsey, Amy K-Other Parent-Mother |
Six | 1:30 p.m. | FS120127 |
Co of Humboldt vs Carl Susa Dorsey, Justice -Minor |
Six | 1:30 p.m. | FS120127 |
Co of Humboldt vs Carl Susa Susa, Carl G-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FS120127 |
J. Legan vs. C. Smith Legan, Jon -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160193 |
J. Legan vs. C. Smith Smith, Chyanne -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160193 |
J. Nissen vs. B. Nissen County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL150185 |
J. Nissen vs. B. Nissen Nissen, Brian Allen-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150185 |
J. Nissen vs. B. Nissen Nissen, Jessie Adeline-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150185 |
J. Shelton vs. J. Sherman Shelton, Jamie -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160621 |
J. Shelton vs. J. Sherman Sherman, Jubal T-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160621 |
L. DeVore vs. J. Steele DeVore, Lindsey -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL120274 |
L. DeVore vs. J. Steele Steele, Jacob -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL120274 |
Matter of: A. Shirey Fontaine, Leah -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Lux, Anthony William-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Shirey, Allison Arianna-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Shirey, Caitlin Marie-Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Shirey, Mary Suzanne-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Unknown, Father's Father -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: A. Shirey Unknown, Mother's Father -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160157 |
Matter of: C. Smith Moreno, Stacy -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR050040 |
Matter of: C. Smith Slade, Tammy -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR050040 |
Matter of: C. Smith Smith, Conner Jaden-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR050040 |
Matter of: J. Belmonte-Greene Belmonte-Greene, Jayden Alan M-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR110101 |
Matter of: J. Belmonte-Greene Belmonte, Shannon Alan-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR110101 |
Matter of: J. Belmonte-Greene Larsen, Elizabeth -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR110101 |
Matter of: Moon Minors Lara, David J.-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR090094 |
Matter of: Moon Minors Lara, Dena L.-Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR090094 |
Matter of: Moon Minors Moon, Alonzo Salvador Lara-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR090094 |
Matter of: Moon Minors Moon, Earl -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR090094 |
Matter of: Moon Minors Moon, Earl Louis-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR090094 |
Matter of: Moon Minors Moon, James David Wayne-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR090094 |
Matter of: Moon Minors Moon, James W.-Father |
Six | 1:30 p.m. | PR090094 |
Matter of: Moon Minors Moon, Katherine -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR090094 |
Matter of: Moon Minors Quinn, Sandra L. Quinn-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR090094 |
Matter of: Moran Minors Moran, David (dec)-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Jacob -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Katelynn Rose-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Nelda Sue -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Robert -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Vivian -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR050048 |
Matter of: S. Child Child, Robert -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR160231 |
Matter of: S. Child Child, Simon Gereck-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR160231 |
Matter of: S. Child Gereck, Dawn -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR160231 |
Matter of: S. Child Gereck, Mary -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 1:30 p.m. | PR160231 |
Matter of: S. Child Gereck, Robert Eric-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR160231 |
Matter of: T. Spaugy McCaslin, Patrick -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR090157 |
Matter of: T. Spaugy Oquist, Carl -Father |
Six | 1:30 p.m. | PR090157 |
Matter of: T. Spaugy Spaugy, Jasmine -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR090157 |
Matter of: T. Spaugy Spaugy, Lisa -Guardian |
Six | 1:30 p.m. | PR090157 |
Matter of: T. Spaugy Spaugy, Trenten -Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR090157 |
M. Corral-Ribordy vs. J. Ribordy Corral-Ribordy, Maria -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL090271 |
M. Corral-Ribordy vs. J. Ribordy Ribordy, Jeffrey T.-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL090271 |
P. Delaney vs. J. Lewis Delaney, Paula -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL130489 |
P. Delaney vs. J. Lewis Lewis, John Dillon-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL130489 |
R. Robinson vs. J. Butler Butler, Jeffery -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL130499 |
R. Robinson vs. J. Butler Robinson, Raylinn -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL130499 |
S. Morris vs. N. Sotelo Morris, Stacy -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150469 |
S. Morris vs. N. Sotelo Sotelo, Nathan -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150469 |
S. Price vs. W. Reynolds County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL150467 |
S. Price vs. W. Reynolds Price, Shelby -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150467 |
S. Price vs. W. Reynolds Reynolds, William -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150467 |
T. Fergison vs. A. King Fergison, Thomas Uttam-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160571 |
T. Fergison vs. A. King King, Angela -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160571 |
T. Richardson vs. S. Richardson Richardson, Steven Mark-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160183 |
T. Richardson vs. S. Richardson Richardson, Tiffany Dawn-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160183 |
L. Edwards vs. Northwood Chevrolet Auto Plaza Edwards, Lori K-Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | SC160179 |
L. Edwards vs. Northwood Chevrolet Auto Plaza Northwood Chevrolet Auto Plaza -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | SC160179 |
Confidential | Three | 1:30 p.m. | CV160717 CV160660 CV160616 |
Valvo, Trenton Andrew-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1605995 TR1603892 |
A. Barrios vs. T. Balliet Balliet, Titus -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160731 |
A. Barrios vs. T. Balliet Barrios, Aiyana Rae-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160731 |
A. Floreen vs. J. Vance Floreen, Adrienne Helen-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160736 |
A. Floreen vs. J. Vance Vance, James -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160736 |
C. Hughes vs. K. Kerney Hughes, Charlene Anne-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160728 |
C. Hughes vs. K. Kerney Kerney, Kirsten Celeste-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160728 |
D. Howard vs. K. Martin Erdman, Mark -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130578 |
D. Howard vs. K. Martin Howard, David -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130578 |
D. Howard vs. K. Martin Martin, Kelly -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR130578 |
D. Howard vs. K. Martin Payne, Benjamin -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR130578 |
M. Moore vs. L. Edwards Edwards, Larry Gene-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160729 |
M. Moore vs. L. Edwards Morre, Myrna -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160729 |
N. Estes vs. W. Farnham Estes, Natalie Renee-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160316 |
N. Estes vs. W. Farnham Farnham, Wesley -Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160316 |
S. Reed vs. C. Perrymen Perrymen, Craig Eugene-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160727 |
S. Reed vs. C. Perrymen Reed, Shawnti Marie-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160727 |
S. Smith-Maple vs. J. Heiser Heiser, James F-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV160734 |
S. Smith-Maple vs. J. Heiser Smith-Maple, Setiva -Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV160734 |
People vs. $5459.00 U.S. Currency $5,459 US Currency -Respondent |
Five | 2 p.m. | CV160411 |
People vs. $5459.00 U.S. Currency Mainville, Brendan -Claimant |
Five | 2 p.m. | CV160411 |
People vs. $5459.00 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 2 p.m. | CV160411 |
Albright, Benjamin Clay-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503681A |
Alford, Jasper Wilford III-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602545 |
Baldridge, Dale Dodge-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600448 |
Bartlett, Tyler James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600594 |
Benson, Frank Andrew III-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603598A |
Brannon, Tyrel Gerrard-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604105 CR1604097 CR1600090 |
Bremer, Logan Corey-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602721A CR1505639 CR1503513 CR1501128 CR1501111 |
Byrd, Sandra Dee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504026 |
Chamberlain, Gina Catherine-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500849 |
Crosby, Brandon Michael-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602984 CR1601352 CR1503485 CR1500775 CR1406156 |
Finney, Marcus Jamesterell-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503681B |
Foster, Shawnee NikitaMarrian-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603165 |
Gingerich, Tyler Blaine-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504803 |
Long, Dylan Jacob-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600388A |
Mainville, Brendan James-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600388B |
Owsley, Shawn Keith-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1406158 |
Parker, Jordan -Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600388C |
Perricone, John Joseph-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1600831 |
Rolland, Jerry Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | 96CR0181S |
Sample, Chad Allen-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603935 |
Shelley, Tim E-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1403098 |
Smith, Derrick Dannel Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1503681C |
Upshaw, Holly Rose-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602636B |
Vinson, Kathleen Marie-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1304065 |
Wildman, Jeremy Dean-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603056 CR1601568 CR1504689 |
Delmonte, Skylar Daniel-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503389 |
Donaldson, Brandon L-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501337 |
Eudy, Joseph Caleb-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500419 |
Flaten, Michelle Lynn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503385 |
Freitas, Christina Enes-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601015 |
Gonzalez, Jorge A-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1500292 |
Holt, Alexander Nathaniel-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1601278 CR1600178 CR1404241 |
Huezo, David Jr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504067 |
Hughes, Logan Danny Oneal-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603999 |
Lambert, Melissa Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR086143S CR060047S |
Lang, Gabriel Gardner-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503930 |
Long, Debbie Ann-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405996 |
Lott, Sarah Jayne-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501545 CR1400153 |
McCarthy, Mark Francis-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603741 |
McCovey, Nina Diane-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1604095 CR1504359 CR1503732 CR1404122 |
McKinnon, Donald Dean-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1504548 |
Melilli, Michael Cocetto-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603233 CR1600242 CR1505747 CR1501953 |
Osborne, Christopher Lee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503563 |
Owsley, Jason Lane-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405245 CR1203073 |
Young, Michael Troy Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602889 |
Barrick, Garry Dean-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604036 CR1303852 |
Burbridge, John Thomas-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604035 |
Chaffin, John William-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601408 CR1600112 |
Cortez, Vidal Ysidro-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603460A |
Cubero, Oscar Ricardo-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603460B |
Reeves, Nathan William Martin-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603561 CR1502005 CR1403604B CR1305692 |
Remington, Bradley Christopher-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601829 |
Robinson, Jacob M-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603953A |
Robinson, Thomas William Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603953B |
Rushing, Sean Timothy-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505172 |
Sack, Sammy Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604031 CR1601982 CR1504157 CR1502211 CR1404902 |
Smith, Sarah Nicole-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601981 |
Spindler, Amy Sue-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1502164 |
Stream, Lucas Matthew-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1404026 |
Thayer, Roscoe Stanford-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604030 |
Thurston, Michael Ray-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602123 CR1600730 |
A. Toste vs. T. Jackson County of Humboldt -DCSS |
Six | 3 p.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Jackson, Tashina Waci Win-Respondent |
Six | 3 p.m. | FL140473 |
A. Toste vs. T. Jackson Toste, Andrew Faria-Petitioner |
Six | 3 p.m. | FL140473 |
Gallow, Maurey Lamont-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1603515 CR1504930 |
Roll, Brook Louise-Defendant | Four | 4 p.m. | CR1603514A CR1600764A CR1600515 CR1600097A |
Springs, Michael Otis-Defendant | Four | 4 p.m. | CR1601175 CR1505302A |
Whiteman, Kimberly Ann Leach-Defendant | Four | 4 p.m. | CR1602045 |
Brown, Michael Wayne-Defendant | One | 4 p.m. | CR1603516 CR1602098 |
Langevin, Daniel Michael-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1505701 |
Little, Jonah Dale-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1603578 CR1602132 |
Marcuz, Cindy Marie-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1603261 CR1305341 |
Patton, Randolph Samuel Mohandas-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1603526 |