J U D G E D
Thursday, Sept. 15, 2016’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Berg, Robert Wayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1601634 CR1601633 |
Castillo, Christian David-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603554 |
Christiansen, Zachary Edward-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603542 CR1103190 |
Corder, Haley Jo-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603849 CR1603546 |
Courtemanche, Shane Allen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1501525 |
DeLuca, Vincent James-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603556 |
DiRoberto, Roger Michael-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1600265 |
Duke, Joaquin Henry-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604039 |
Emery, Katherine Elizabeth-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604051 CR1500296 |
Grimes, Christopher Wayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602400 CR1505526 CR1305685 |
Grimes, Larry Wayne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500748 CR1200724 |
Henderson, Joel Andrew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604052 CR1602158 CR1503026 |
Hogarty, Thomas John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604067 |
Huerta, Ricky Martin-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1500099 |
Jarrett, Vicki Ellen-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604062 |
Jones, William Scott-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603553A |
Kavanaugh, James Joseph-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604078A |
Kleiner, Benjamin Thomas-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604056 |
Koelzer, Shelley Ann-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603529 |
Larsen, David Jared-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604064 |
Laub, Rachel L-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602977 |
Lowe, Michael Andrew-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604058 |
Maben, Scott W-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604055 |
Marquez, Juan Marcos-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604066 |
McQuillenDrew, Daniel Simon-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604053 |
Millington, Thomas Lamar-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603548 |
Morris, Robert Bryan-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603553B |
Muro, Martin Rene-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604060 |
Norton, Andrew Lindsay-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604054 |
Notman, Jeremy -Defendant | Three | 8 a.m. | CR1602094 CR1502526 CR1400369 |
OFlynn, Rachel Anne-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603549 |
Prudhomme, Bobby Dale-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603846 |
Rainwater, Tabatha Marie-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604063 |
Richcreek, Preston Terrence-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604065 |
Sader, Erlescot Jr-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1604059 |
Selser, Eric John-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1402604 |
Smith, Rachael Frances-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1603559 |
Smith, Thomas Glenn-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1601462B CR1600585 CR1600013 CR1302138 |
Unutoa, Stephani Ann Grace Kaino-Defendant | Three | 8 a.m. | CR1601488 CR1601306 |
Aldrich, Derek Anthony-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603948A CR1601788A CR1500822 |
Barnes, Andrew Arthur-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603948B CR1601799 CR1601788B |
Barnes, Andrew Arthur Jr-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1601501A |
Bueno Miranda, Jose N-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603973A |
Confidential | Four | 8:30 a.m. | CV160779 |
Lewis, Arthur Douglas III-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603168 |
Lopez, John Romeo Huitt-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1504915 CR1504038 |
Macan, Nicole Charlette-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1600355 |
Martin, Blaine Richard-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603877 CR1601904 CR1505978B CR1501439C |
Nichols, Sarah Marie-Defendant | Four | 8:30 a.m. | TR1503334 CR1602858 CR1600671 CR1400603 |
Oliveras, Alvarado R-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603972C |
Pratt, Anthony Valandingham Sr-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603959 |
Pritts, Lea Ryan-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1506040 |
Robinson, Jacob M-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603953A |
Robinson, Thomas William Jr-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603953B |
Smith, Christopher Paul-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603968A CR1505488 CR1505169 |
Villegas, Ramon Cota-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1603973B |
A. Escareno vs. M. Escareno Escareno, Alvaro -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
A. Escareno vs. M. Escareno Escareno, Marie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
C. Henry vs. G. Henry, III Henry, Carolyn K-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160555 |
C. Henry vs. G. Henry, III Henry, Gene P III-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160555 |
D. Marsh vs. H. Marsh Marsh, Dan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160284 |
D. Marsh vs. H. Marsh Marsh, Heidi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160284 |
D. Siddiq vs. E. Barton Barton, Emily -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150499 |
D. Siddiq vs. E. Barton County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150499 |
D. Siddiq vs. E. Barton Siddiq, Dan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150499 |
E. Shearin vs. A. Butt Butt, Andrew V Sr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP130597 |
E. Shearin vs. A. Butt Shearin, Emily -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP130597 |
J. Davis vs. E. Davis County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110327 |
J. Davis vs. E. Davis Davis, Elmer -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110327 |
J. Davis vs. E. Davis Davis, Jessica -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110327 |
Kandi Holland vs John Stolpe County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | CP130087 |
Kandi Holland vs John Stolpe Holland, Kandi -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP130087 |
Kandi Holland vs John Stolpe Stolpe, John Michael-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP130087 |
K. Delsman vs. R. Delsman County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140231 |
K. Delsman vs. R. Delsman Delsman, Kelli A-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140231 |
K. Delsman vs. R. Delsman Delsman, Minors -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL140231 |
K. Delsman vs. R. Delsman Delsman, Robert A Jr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140231 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund Borglund, Nancy -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL130408 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund Borglund, Steven -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130408 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130408 |
K. Shrubsole vs. S. Borglund Shrubsole, Kim -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130408 |
M. Dunaway vs. A. Dunaway Dunaway, Anna -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150586 |
M. Dunaway vs. A. Dunaway Dunaway, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150586 |
N. Reyes vs. L. Vasquez-Martinez County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110649 |
N. Reyes vs. L. Vasquez-Martinez Reyes, Nelcit -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110649 |
N. Reyes vs. L. Vasquez-Martinez Vasquez, Luis A-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110649 |
S. Lukowski vs. K. Lukowski Lukowski, Kristen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150102 |
S. Lukowski vs. K. Lukowski Lukowski, Scott -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150102 |
L. Jarnaghan vs. A. Jones Sr County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL090579 |
L. Jarnaghan vs. A. Jones Sr Jarnaghan, Leah -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL090579 |
L. Jarnaghan vs. A. Jones Sr Jones, Arthur Sr.-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL090579 |
M. Waid vs. S. Jacobs Jacobs, Savannah K-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL160572 |
M. Waid vs. S. Jacobs Waid, Michael A-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL160572 |
Andronas, Minika Marcelle-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1502131 |
Beasley, Adris Gibson-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1201544 |
Burke, Ronda Ruth-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1503705 |
Cifuentes, Daphne Alexis-Defendant | Three | 10 a.m. | TR1514628 |
Dockstader, Crystal Linda-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1302835A |
Evensen, Jason Robert-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602333 |
Frank, Deverous R Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602043 |
Grundler, Cyle Edward-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603022 CR1403986 |
Logan, Tasheena Lee-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603146 CR1600335 |
Nelson, Evan Keith-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1603348 CR1501294 |
Neshat, Naji -Defendant | Three | 10 a.m. | TR1515239 |
Risling, Michael Ryan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1600310 CR1505324 CR1300974 |
Songer, Shelly Jean-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602204 |
Trombetti, John Jr-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602564 |
Winnop, Jill Deanna-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1602627C |
Carel, Christopher Lee-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1601645 |
Loghry, Kenneth Edward-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1004924 |
Nuneviller, Harry Francis IV-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1604026 CR1602340 |
Ward, Casey Ray-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1503294 |
Schultz, Harry Robert-Defendant | Four | 11 a.m. | CR1501309 |
Alcutt, Willis James III-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1502879 CR1502724 |
Beattie, Troy Jason-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1505194A |
Fletcher, Jeanette Renee-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1600128 |
Jones, Tyrone Beuford-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1505945 |
Mabry, Trinity Rose-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1600604 CR1504020 CR1202036 |
Volpi, Rochelle Desiree-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1600078 |
Ward, Darrel Wayne-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1600618 |
Wilkinson, Jeremiah Jerel-Defendant | Four | 1:29 p.m. | CR1601186 CR1500216 CR1403732 |
Bradley, Damion Elijah-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1604074 |
Fondrin, Dawnetta Jo-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603947A |
Ruhnke, Robert Joseph-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603947B |
Smith, Rolin Bryan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603761 |
Gonzales, Jose Ignacio-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1601039A |
Rasella, Christopher Daniel-Defendant | Four | 1:30 p.m. | CR1602364 CR1405139 |
A. Davis vs. G. Owen Davis, Ashley -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL160217 |
A. Davis vs. G. Owen Owen, Gabriel -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL160217 |
A. Machado vs. T. Parsons County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL080321 |
A. Machado vs. T. Parsons Machado, Ashley -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL080321 |
A. Machado vs. T. Parsons Parsons, Thomas -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL080321 |
A. Stedman vs. M. Stedman County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL090197 |
A. Stedman vs. M. Stedman Keisner, Arlys -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL090197 |
A. Stedman vs. M. Stedman Stedman, Michael -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL090197 |
C. Heath vs. T. Damerell Damerell, Thomas -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL140092 |
C. Heath vs. T. Damerell Heath, Catherine -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL140092 |
Co. of Alameda vs. P. Cooney Cooney, Angela Marie-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS060748 |
Co. of Alameda vs. P. Cooney Cooney, Paul D.-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060748 |
Co. of Alameda vs. P. Cooney County of Alameda -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060748 |
Co. of Alameda vs. P. Cooney County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS060748 |
Co of Humboldt vs Eric Wiley County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS140256 |
Co of Humboldt vs Eric Wiley Giffin, Lindsay L-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS140256 |
Co of Humboldt vs Eric Wiley Wiley, Eric D-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS140256 |
Co of Humboldt vs Mark Davis County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS930785 |
Co of Humboldt vs Mark Davis Davis, Jenny L.-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS930785 |
Co of Humboldt vs Mark Davis Davis, Mark Wayne-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS930785 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson Harris, Taylor D-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson Wilson, Spencer R-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130461 |
Co. Of Hum. vs. B. Bear, Jr. Adams, Trudy N.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS030705 |
Co. Of Hum. vs. B. Bear, Jr. Bear, Buddy Jr-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS030705 |
Co. Of Hum. vs. B. Bear, Jr. County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS030705 |
Co. of Hum. vs. J. Richardson Castillo, Melissa A.-Other Parent-Mother |
Three | 1:30 p.m. | FS090181 |
Co. of Hum. vs. J. Richardson County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS090181 |
Co. of Hum. vs. J. Richardson Richardson, Jon W-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS090181 |
Co. of Hum. vs. L. Briones Briones, Linda -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS060160 |
Co. of Hum. vs. L. Briones County of Humboldt -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS060160 |
Co. of Hum. vs. L. Briones Wanek, Joseph C.-Other Parent-Father |
Three | 1:30 p.m. | FS060160 |
David Priddle vs Debora Brooks Brooks, Debora L-Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FS130389 |
David Priddle vs Debora Brooks County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS130389 |
David Priddle vs Debora Brooks Priddle, David A-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS130389 |
K. MacCutcheon vs. R. MacCutcheon County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FS040033 |
K. MacCutcheon vs. R. MacCutcheon Kyle, Karen M.-Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FS040033 |
K. MacCutcheon vs. R. MacCutcheon MacCutcheon, Roy -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | FS040033 |
K.Pifferini vs. A. Armstrong Armstrong, Amanda -Respondent |
Three | 1:30 p.m. | FL160491 |
K.Pifferini vs. A. Armstrong County of Humboldt -DCSS |
Three | 1:30 p.m. | FL160491 |
K.Pifferini vs. A. Armstrong Pifferini, Kelly -Petitioner |
Three | 1:30 p.m. | FL160491 |
A. Scott vs. Eureka City Schl Dist Eureka City School District -Defendant |
Eight | 1:45 p.m. | DR140584 |
A. Scott vs. Eureka City Schl Dist Scott, Ashtyn -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140584 |
A. Scott vs. Eureka City Schl Dist Scott, Daniel -Plaintiff |
Eight | 1:45 p.m. | DR140584 |
A. Scott vs. Eureka City Schl Dist Scott, Leslie -Guardian Ad Litem |
Eight | 1:45 p.m. | DR140584 |
Zane Middle School -Defendant | Eight | 1:45 p.m. | DR140584 |
Matter of: A. Woolslayer Hansen, Lisa K-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160110 |
Matter of: A. Woolslayer Woolslayer, Arlene A-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160110 |
Matter of: B. Smith Nelson, Angela -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150211 |
Matter of: B. Smith Smith, Brian Allen Kelly-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150211 |
Matter of: B. Smith Smith, Gale -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150211 |
Matter Of: C. Faulkner Dolan, Jane -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130066 |
Matter Of: C. Faulkner Faulkner, Carol Orth-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR130066 |
Matter Of: C. Faulkner Faulkner, Charles E-Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR130066 |
Matter Of: C. Faulkner Faulkner, Charles E.-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR130066 |
Matter Of: C. Faulkner Henson, Michelle -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR130066 |
Matter of: D. Gier Gier, Dale Marion-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160251 |
Matter of: D. Gier Gier, Monte Dale-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160251 |
Matter of: D. Khaleeli Khaleeli, Darius D-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160249 |
Matter of: D. Khaleeli Khaleeli, Suzanne A-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160249 |
Matter of: D. Selsor Selsor, Bob James-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160256 |
Matter of: D. Selsor Selsor, Donna Eileen-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160256 |
Matter of: E. Cleasby Cleasby, Everett Ernest-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160122 |
Matter of: E. Cleasby Crnich, Jerry L-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160122 |
Matter of: F. Wythe Wythe, Aaron -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160246 |
Matter of: F. Wythe Wythe, Frank Albert-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160246 |
Matter Of: J. Berg Berg, Jalmer Throlvald-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR000092 |
Matter Of: J. Berg Grace, Donald O.-Agency |
Eight | 2 p.m. | PR000092 |
Matter Of: J. Berg Prior, Robert D.-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR000092 |
Matter of: J. Haberstock Coogan, Stacy -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160114 |
Matter of: J. Haberstock Haberstock, James Anthony-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160114 |
Matter of: J. Pavlich Pavlich, Gerald -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140302 |
Matter of: J. Pavlich Pavlich, Jeannette M-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140302 |
Matter of: L. Fisher City Ambulance of Eureka -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR160127 |
Matter of: L. Fisher Fisher, Daniel L-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160127 |
Matter of: L. Fisher Fisher, Lois Jean-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160127 |
Matter of: L. Murray Murray, Lawrence Alan-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150126 |
Matter of: L. Murray Murray, Timothy -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150126 |
Matter of: M. Morris Davis Morris, Mary Barbara-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160053 |
Matter of: M. Morris Morris, Robert E-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160053 |
Matter of: O. Koskinen Jr. Hilfiker, Harold -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150210 |
Matter of: O. Koskinen Jr. Koskinen, Karen -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150210 |
Matter of: O. Koskinen Jr. Koskinen, Oscar W Jr-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150210 |
Matter of: O. Koskinen Jr. State of CA Tax Board -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150210 |
Matter of: O. Koskinen Jr. Stephens, Michael -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150210 |
Matter of: O. Koskinen Jr. Winkel & Floyd Partnership -Creditor |
Eight | 2 p.m. | PR150210 |
Matter of: R. Busch Busch, Janet -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160253 |
Matter of: R. Busch Busch, Robert Frank-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160253 |
Matter of: R. Etter Etter, Mary S-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150311 |
Matter of: R. Etter Etter, Raymond Michael-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150311 |
Matter of: R. Walters Walters, Patricia -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR160247 |
Matter of: R. Walters Walters, Robert Joseph-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR160247 |
Matter of: V. Hathaway Hathaway, Sabina -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140170 |
Matter of: V. Hathaway Hathaway, Virginia Lee-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR140170 |
Matter of: V. Hathaway Hathaway, William -Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR140170 |
Matter of: Walker 2000 Joint Living Trust Clemens, Reginald lll-Petitioner |
Eight | 2 p.m. | PR150174 |
Matter of: Walker 2000 Joint Living Trust Hess Rosenlund, Perdeda E-Objector |
Eight | 2 p.m. | PR150174 |
Matter of: Walker 2000 Joint Living Trust Waneta, Grantor Ruth-Decedent |
Eight | 2 p.m. | PR150174 |
Capel, Ernest Neal Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1504950 CR1503540 |
Deitch, Bradley Phillip-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603789 CR1603301 |
Dobbs, Dan Craig-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502312 |
Dobbs, Daniel Craig-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1405152 CR1304878 CR1302354 CR1204991 |
Glass, Bruce Owens-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1502598 |
Grossheim, John Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1501656 |
McCallum, Shawn Dorran-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1401323 |
Meisner, Jason Andrue-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603289B CR1504264 CR1501940 CR1104215A |
Morgan, Travis Lee Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1603749 CR1602833 CR1600027 |
Neal, Michael David Simon Jr-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1604106 |
Olivares, Juan Jose-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1602016 |
Parker, Antonio Derelle-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1303835 |
Ruptak, Nathan Aaron-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1500129 CR1500128 CR1500050 CR1304331B |
Saldana, Moises Camarillo-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1404589 |
Wentworth, Joshua Thomas-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1601123 CR1504214C CR1302599 |
Acosta, Francisco A-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600846 CR1402714 |
Adams, Michaela Rebecca-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1400466A CR1305129 |
Adkins, Sweet Molly Joanna Rios-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1602432 |
Bullock, Shanan Leigh-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503611 CR1500695 CR1404520 CR1400938 CR1204267A |
Camacho, Casey Joe-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1604099 |
Carbajal, Andres -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505726 |
Chavez, Ceasar -Defendant | Four | 2 p.m. | CR1501596 |
Cook, Alan Anthony-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1604098 CR1602387 CR1601577 |
Cooke, Alan Anthony-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505835 CR1504919 CR1404774 CR1305416 CR1304912 |
Kanen, Krista Danielle-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1503548B |
Moore, Shawn Michael-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603950 CR1302301 |
Radant, Benjamin Fredrick-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600476 |
Rakestraw, Jason Leroy SR-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600949A |
Rakestraw, Kori Ann-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600949B |
Rice, Cashkoa Jade-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1305368 |
Rogers, Ginger Renee-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600060 |
Scott, Kyle Christopher-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603889 CR1504295 |
Shadle, Meagan Dawn-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1502421 |
Shepard, Ervin Leroy-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1505759 |
Smith, Brittany Marie-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603371 CR1603369 |
Storre, Forrest Raymond-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600512 |
Ward, Pamela Kaye-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1603597 |
Ward, Stephanie Darlene-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1405730 |
Whipple, Andrew Richard Sr-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1600469 CR1405777 CR1405289 |
Wright, Marcie Perkins-Defendant | Four | 2 p.m. | CR1001602B |
Matter of: A. Adams Adams, Alice -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160174 |
Matter of: A. Adams Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160174 |
Matter of: C. Mapes Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR130165 |
Matter of: C. Mapes Mapes, Carolyn -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR130165 |
Matter Of: D. Fisk Fisk, David William-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR960104 |
Matter Of: D. Fisk Fisk, William -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR960104 |
Matter of: E. Washington Hunboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150267 |
Matter of: E. Washington Washington, Esterlene -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150267 |
Matter of: J. Ford Ford, John Robert-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150184 |
Matter of: J. Ford Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150184 |
Matter of: L. Adams Adams, Louis -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR160173 |
Matter of: L. Adams Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR160173 |
Matter of: L. Smith Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150321 |
Matter of: L. Smith Smith, Lola -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150321 |
Matter of: M. James Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Eight | 2:15 p.m. | PR120287 |
Matter of: M. James James, Matthew -Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR120287 |
Matter of: R. Hedlund Hedlund, Robert Michael-Conservatee |
Eight | 2:15 p.m. | PR150186 |
Matter of: R. Hedlund Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Eight | 2:15 p.m. | PR150186 |
Confidential | Eight | 2:16 p.m. | PR120172 |
Confidential | Eight | 2:17 p.m. | PR940356 PR930376 PR910138 PR160230 PR150155 PR140135 PR120125 PR050220 |
Brittany Niewinski vs Chance Wood County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS110139 |
Brittany Niewinski vs Chance Wood Niewinski, Brittany -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS110139 |
Brittany Niewinski vs Chance Wood Wood, Chance -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS110139 |
Co of Humboldt vs Arthur Rodriguez County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS160023 |
Co of Humboldt vs Arthur Rodriguez Rodriguez, Arthur -Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS160023 |
Co of Humboldt vs Arthur Rodriguez Thompson, Midori A-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS160023 |
Co of Humboldt vs Scott Klar County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS150157 |
Co of Humboldt vs Scott Klar Flores, Cristina Liseth-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS150157 |
Co of Humboldt vs Scott Klar Klar, Scott Erling-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS150157 |
Co. of Hum. vs. J. Loewenthal County of Humboldt -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS060686 |
Co. of Hum. vs. J. Loewenthal Loewenthal, Jacob M.-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS060686 |
Co. of Hum. vs. J. Loewenthal Powell, Danyel J.-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS060686 |
Co. Of Hum. vs. R. Vaughn County Of Humboldt -Plaintiff |
Three | 2:30 p.m. | FS000282 |
Co. Of Hum. vs. R. Vaughn Dasher, Christal L-Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS000282 |
Co. Of Hum. vs. R. Vaughn Vaughn, Ronald E-Defendant |
Three | 2:30 p.m. | FS000282 |
Co of Mendocino vs William Bushnell Bushnell, Karen -Other Parent-Mother |
Three | 2:30 p.m. | FS130307 |
Co of Mendocino vs William Bushnell Bushnell, William J-Respondent |
Three | 2:30 p.m. | FS130307 |
Co of Mendocino vs William Bushnell County of Humboldt -DCSS |
Three | 2:30 p.m. | FS130307 |
Co of Mendocino vs William Bushnell County of Mendocino -Petitioner |
Three | 2:30 p.m. | FS130307 |
Dues, David Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604034 CR1600865 CR1505299 CR1303058 CR1202918 |
Gibson, Benjamin Paul-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505783 CR1505425 CR1502827 CR1500501 |
Groves, Charles Kenneth-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604041A CR1603949A CR1603340 |
Harvey, Travis Lee-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500391 CR1402072 |
Hayden, Xococ Star-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1500846 |
Johns, Michael Tray-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603725 |
Johns, Michael Tray Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604041B |
Lacount, Melissa Ann-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602071A CR1404130 |
Lacount, Nathan Michael-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602664 CR1602071B CR1600513 |
Lechner, Roger Colman-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1505304 |
Little, Runningbear Rayme-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1603620 CR1603580A CR1603498 |
Maguire, Kevin Michael Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1602206 CR1505249 |
Mensing, Kenneth Michael-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601658 |
Miller, Brian Phillip-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1600274 |
Neal, Michael David Simon Jr-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1604106 |
Parr, Tyler Jonathan-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1305183 |
Streb, Arthur Austin-Defendant | Five | 3 p.m. | CR1601251 |
People vs. $4999 US Currency $4999 US Currency -Respondent |
One | 3:30 p.m. | CV150342 |
People vs. $4999 US Currency People of the State of California -Petitioner |
One | 3:30 p.m. | CV150342 |
People vs. $4999 US Currency Semore, Jonas Randall-Claimant |
One | 3:30 p.m. | CV150342 |
Semore, Jonas Randall-Defendant | One | 3:30 p.m. | CR1502233B |
People vs. $2230 US Currency $2230 US Currency -Respondent |
Five | 4 p.m. | CV140474 |
People vs. $2230 US Currency Debiase, Ivan Stefano-Claimant |
Five | 4 p.m. | CV140474 |
People vs. $2230 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 4 p.m. | CV140474 |
Debiase, Ivan Alfredo Sr-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1403128B |
Debiase, Ivan Stefano Jr-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1404030 CR1403128A |
Greenspan, Alexi Bree-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1602703 CR1503606 CR1401557 CR1303806 |
Sanford, Barry John-Defendant | Five | 4 p.m. | CR1401326 |
Rainey, Arlis Michael-Defendant | One | 4 p.m. | CR1604038 CR1603729 CR1501566 CR1403829A CR1400502 |
Little, Victoria Margaret-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1603580B CR1503418 CR083885S |
Williams, Charles Franklin-Defendant | Two | 4 p.m. | CR1601337 CR1601336 CR1504222 CR1504218 |