J U D G E D
Wednesday, March 8, 2017’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Ammon, Lincoln Earl-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600981 |
Carlson, Forrest Lee Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700632 |
CruzMartinez, Carlos -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700971 |
Dillon, Cody Mark-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700936 |
Estabrook, Mason David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700758 |
Fitzwater, David Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605404 CR1500834 |
Harrison, Matthew Glenn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700972 CR1700387 CR1603705 CR1601234 |
Holcomb, Lyndsey Brooke-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1204272 |
Holcomb, Steven Mark-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604918 CR1604578 |
Kennard, Kelsey Elise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700960 |
Knight, Ronald -Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1607990 |
Knight, Ronald W-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605389 |
Knight, Ronald William-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605693 CR1602659 |
Park, Richard Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700959 |
Walker, Joseph Raymond-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1302340 |
Whitley, Ryan Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700935 |
Drake, Rebecca Lynn-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604730 CR1604728 CR1301881 CR1301880 CR1301821 |
Gensaw, Annie Jane-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1700207 CR1604979 |
Glascoe, Zachary Logan-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1404162 |
Groves, Charles Kenneth-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604041A CR1603949A |
Pineda, Oscar Rene-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1605215 |
Becerra, Joseph Manuel-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1700037 CR1605057 CR1605056 CR1604590 CR1601648 |
Bemis, Brandon James-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1603933 CR1505378 |
Bonnett, Kenneth Wayne Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1501657 |
Clark, Victoria Shirley Jane-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1500629 |
B. Price vs. S. Clark Clark, Samantha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150223 |
B. Price vs. S. Clark Price, Brandon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150223 |
C. Fosnaugh vs. A. Winogradov Fosnaugh, Christopher -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170058 |
C. Fosnaugh vs. A. Winogradov Winogradov, Alyssa -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170058 |
Co of Humboldt vs David Arturo Mendez Gonzales County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS150197 |
Co of Humboldt vs David Arturo Mendez Gonzales Mendez Gonzalez, David Arturo-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS150197 |
Co of Humboldt vs David Arturo Mendez Gonzales Stewart, Melysha Pearl-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS150197 |
H. Jarose vs. E. Davidson Davidson, Earl -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110330 |
H. Jarose vs. E. Davidson Jarose, Holly -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110330 |
H. Olson vs. S. Earhart-Stokes Earhart-Stokes, Scraigon -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170052 |
H. Olson vs. S. Earhart-Stokes Olson, Heather -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170052 |
J. Fernandez vs. P. Peralta Fernandez, Jessica -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170131 |
J. Fernandez vs. P. Peralta Peralta, Pedro -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170131 |
J. Jackson vs. R. Jackson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160174 |
J. Jackson vs. R. Jackson Jackson, Jennifer A.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160174 |
J. Jackson vs. R. Jackson Jackson, Ryan P.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160174 |
J. Worrell vs. J. Spivey Spivey, Jason Sr.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160866 |
J. Worrell vs. J. Spivey Worrell, Jessica -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160866 |
K. Leedie vs. J. Kahn Kahn, Joshua -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170121 |
K. Leedie vs. J. Kahn Leedie, Kara -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170121 |
K. Masterson vs. C. Matthies Masterson, Kelly -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160923 |
K. Masterson vs. C. Matthies Matthies, Caleb -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160923 |
K. Rich vs. C. Puryear Puryear, Christopher -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170133 |
K. Rich vs. C. Puryear Rich, Katherine -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170133 |
L. Kauffman vs. J. Lee Kauffman, Lindsey -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160811 |
L. Kauffman vs. J. Lee Lee, John Henry-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160811 |
Matter of: A. Valenzuela Herrera, Donaciano -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR110248 |
Matter of: A. Valenzuela Keller, Jeremiah -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR110248 |
Matter of: A. Valenzuela Keller, Trina -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR110248 |
Matter of: A. Valenzuela Valenzuela, Alexis X-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR110248 |
Matter of: A. Valenzuela Valenzuela, Ruth Cruz-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR110248 |
Matter of: D. Espitia Amparn, Dina -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Belen -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Chelsea -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, David Jorge-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Jorge Alberto-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Karina -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Kevin -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Espitia, Maximo -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Kessel, Sabra -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Kessel, Theodor David-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Ross, Cyan Kessel-Objector |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: D. Espitia Ross, Sara -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140191 |
Matter of: S. Holland Holland, Isaac -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR160270 |
Matter of: S. Holland Holland, Seth -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR160270 |
P. Martinez vs. J. Fernandez Fernandez, Jessica -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170055 |
P. Martinez vs. J. Fernandez Martinez, Pedro -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170055 |
R. Chichizola vs. K. Kuster Chichizola, Regina -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140577 |
R. Chichizola vs. K. Kuster Kuster, Kent -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140577 |
S. Marsh vs. W. Marsh Marsh, Susan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL070546 |
S. Marsh vs. W. Marsh Marsh, Wayne -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL070546 |
V. Thomsen vs. J. Barnes Barnes, Jason -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170137 |
V. Thomsen vs. J. Barnes Thomsen, Vicki Lynn-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170137 |
Powell, Caleb Orion-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1601017 |
Ray, Joseph Donald-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1605828 CR1600926 CR1405819 |
Robison, Maxx Carson-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1603049 |
Sanderson, Tyesha Harmony-Defendant | Three | 8:30 a.m. | TR1601806 |
Sanderson Zosel, Tyesha Harmony-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1602249A |
Shields, Jason Garrett-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1700902 CR1603618 CR1400640 |
Sloan, Warren -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1602249B |
Vaverka, Jessica Erin-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1605703 CR1502400 |
Lincoln, Kiai Kicking Bear-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1400748 |
Martinez, Fernando Steven-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1605831B CR1604173 CR1600582 |
Maupin, Shayne Gregory-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1503903 |
Milligan, Tierra Linn-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1604042C |
Owens, Codi Ronald Andrew-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1700413A CR1605202 |
D. Powell vs. S. Cunningham County of Humboldt -DCSS |
Six | 9:30 a.m. | FL110233 |
D. Powell vs. S. Cunningham Cunningham, Shannon -Respondent |
Six | 9:30 a.m. | FL110233 |
D. Powell vs. S. Cunningham Powell, Derik -Petitioner |
Six | 9:30 a.m. | FL110233 |
Arreguin, Scott Antonio-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1700979 CR1600210 |
Bailey, Lorence Emanuel-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605339 |
Bohanon, Clayton Charles-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605753 CR1403221 |
Burrell, Candice Crystal-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1601629 CR1505179 CR1305621 |
Chapman, Jason Wayne-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1401235 |
Claybon, Kristofer Allinn-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1405955B |
Kempton, Kayla May-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1700977 CR1700486 |
Lincoln, Ginuh D M-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605713 |
Nelson, Richard Leon-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1700432 CR1604337 CR1601992 |
Reese, Austin Sven-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1601139 |
Smith, Aaron Joseph-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1700980 |
Smith, John Edd Jr-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1400170 |
Smith, Julia Therese-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1602769 CR1202382 CR1200534 |
St Arbor, Dale Scott-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1700957 CR1505055 CR1504567 CR1502570 |
StArbor, Dale Scott-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1603305 CR1600868 CR1600537 |
Whitlock, Kimberly Ann Cheryl-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1302457 |
Whitlock, Kimberly Cheryl-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1304456 |
Carter, Alexander Lloyd-Defendant | Three | 9:45 a.m. | CR1700932 |
Cravens, Tod Patrick-Defendant | Three | 9:45 a.m. | CR1700881 CR1604883 CR1604873 CR1604037 |
GambrellStory, Richard Thomas-Defendant | Three | 9:45 a.m. | CR1303847 |
George, Sahara Brittany-Defendant | Three | 9:45 a.m. | CR1700621 CR1602914 |
Goldberg, Jon David-Defendant | Three | 9:45 a.m. | CR1700516 |
Jones, Anthony Robert-Defendant | Three | 9:45 a.m. | CR1700882 |
Ramirez, Timothy Scott-Defendant | Three | 9:45 a.m. | CR1700931B CR1605646 |
Rios, Samuel III-Defendant | Three | 9:45 a.m. | CR1604469 CR1505241 CR1504994 |
Spencer, Shawn Michael-Defendant | Three | 9:45 a.m. | CR1700604 CR1605399 CR1600800 |
Ables, Melissa Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1506027 |
Anderson, Dylan Brooks-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604147 |
Armes, Adare Deshawnne-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604962 |
Brownell, Charles Frederick-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1601978 |
Carter, Keith James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1404459 CR1301438 CR1300730 |
Draper, Jazzira Danielle-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603901 |
Eastham, Gregory Alan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603821 |
Eisenberg, Chelsea Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604859 |
Epperson, Daniel George-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604717 CR1400028 |
Farley, Gordon Thomas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602139B |
Fiedler, Adam Christian-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604850 |
Filyau, Brittney Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700021 |
Graham, Jay William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700018 |
Hartin, Arlo Stefanoff-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700012 |
Kuhlman, Troy Matthew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1605488A |
Manor, Devin Dean-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602008 CR1501658 |
Phillips, Jonathan Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700143 CR1602341 CR1501883 CR1202306 |
Smith, Ricky Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603748 |
Sovereign, Candice Michele-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1605487 |
Watson, Anthony Leroy-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1605488B |
Westfall, Kasey Brian-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700717 CR1605630 |
Cheng, Theng -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1501715 |
Cherry, Robert -Defendant | Five | 10:15 a.m. | 11298S |
Cox, Jordan Michael-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1602042 |
GodoyStandley, Hector -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1605675B |
Holt, Travis Matthew-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1605126 |
Kitchen, Marcia Maelinda-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604145 |
Lewis, Bronson Moon-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1201331 |
Mahan, Kenneth Alan-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1200061 |
Riffe, Zachary Kodiak Ignatin-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1302322 |
Rodriguez, Angela Marie-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1605278 |
Rodriquez, Angela Marie-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1500065 |
Tindle, Kelly Monte-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1602974 CR1504492 CR1502640 |
Valenzuela, Cesar Octavio-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1605590B |
Vanepps, John Kevin-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1304863 |
Chambers, Dorothy Loree-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1603398 |
Ferrer, Jason -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1504953 |
Wilson, David Charles-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1503281 CR1500600 |
Hardaway, Kevin Michael-Defendant | Three | 1:29 p.m. | CR1701085 |
Wentworth, Joshua Thomas-Defendant | Three | 1:29 p.m. | CR1700955 CR1601123 CR1504214C CR1302599 |
T. Lopez vs. J. Richardson Lopez, Tiffany -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC160252 |
T. Lopez vs. J. Richardson Richardson, James Walter Jr-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC160252 |
T. Lopez vs. J. Richardson Rirchardson, Jim (James) Walter Sr-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC160252 |
Vern's Furniture vs. B. Boone Boone, Brandy -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC160276 |
Vern's Furniture vs. B. Boone Vern's Furniture -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC160276 |
Vern's Furniture vs. C. Kinnamon Kinnamon, Chris -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC160275 |
Vern's Furniture vs. C. Kinnamon Vern's Furniture -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC160275 |
Vern's Furniture vs. M. Bowser Bowser, May -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC160273 |
Vern's Furniture vs. M. Bowser Vern's Furniture -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC160273 |
Vern's Furniture vs. M. Chaplin Chaplin, Megan -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC160277 |
Vern's Furniture vs. M. Chaplin Vern's Furniture -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC160277 |
A. Weaver vs. D. Jaramillo Anasazi Gold, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160590 |
A. Weaver vs. D. Jaramillo Jaramillo, Daniel -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160590 |
A. Weaver vs. D. Jaramillo Weaver, Autumn -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160590 |
J. Pogue vs. D. Lankford Estate of Bobbie Faye Pogue -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160424 |
J. Pogue vs. D. Lankford Lankford, Djuanna -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160424 |
J. Pogue vs. D. Lankford Pogue, James Mathew-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160424 |
J. Pogue vs. D. Lankford Pogue, John F-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160424 |
J. Pogue vs. D. Lankford Pogue, Michael John-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160424 |
K. Culver vs. E. Bishop Bishop, Evelyn -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160584 |
K. Culver vs. E. Bishop Culver, Kathleen -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160584 |
K. Culver vs. E. Bishop Lindstrom, Dawn Marie-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160584 |
P. Goodman vs. AT&T AT&T Corp. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
P. Goodman vs. AT&T Goodman, Paul -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
P. Goodman vs. AT&T Kindley, Willis -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
P. Goodman vs. AT&T Kunst, Timothy M-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
P. Goodman vs. AT&T Randall, Bridge -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
P. Goodman vs. AT&T Rulebber, Clayton -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
P. Goodman vs. AT&T Scolari, Xeff -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
P. Goodman vs. AT&T Sisemore, Danny Lee-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
P. Goodman vs. AT&T Wallis, John S-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
P. Goodman vs. AT&T Weare, William N Jr-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160250 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Acosta, Taylor -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Babock, Elizabeth -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Bailey, Danielle -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Bailey, Mike -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Blair, Robert -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Cain, Jerry -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Clymo, Carol -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Conrad, Maya -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Diller, Janice -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Diller, Lowell -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Douglas, Linda -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Douglas, Michael -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Douglass, Bryan -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Franklin, Ronnie J-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Gaethle, Anita -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Gaethle, Francis -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Grantz, Eric -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Grantz, Joan -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Helm, Paul -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Hudson, Sequoyah -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Hufford, Gary -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Hufford, Toy -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Lanning, Lee -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Lanning, Samuel -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Larson, Timothy -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org McDaniels, Lynette -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Orsolics, Karen -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Palmer, Landis -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Palmer, Wayne -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Patton, Carolyn -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Sheffield, Robert -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Storm, Deborah -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Thorwaldson, David -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Thorwaldson, Logan -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Thorwaldson, Michelle -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Vincent, Maria -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Vine Avenue Road Organization -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Vogeazopoulos, Gregory -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Vorgeazopoulos, Aurelia -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Watts, Simone -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org Wells, Trenton -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
R. Franklin vs. Vine Avenue Road Org West, Haley -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR140652 |
W. Harris vs. St. Joseph Hospital Harris, Cindy -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160583 |
W. Harris vs. St. Joseph Hospital Harris, William -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160583 |
W. Harris vs. St. Joseph Hospital St. Joseph Hospital of Eureka -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160583 |
A. Allen vs. P. Allen Allen, Amy Marie-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160667 |
A. Allen vs. P. Allen Allen, Patrick Thomas-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160667 |
A. Davalos-Gomez vs. J. Davalos-Gomez Davalos-Gomez, Anastasia -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160639 |
A. Davalos-Gomez vs. J. Davalos-Gomez Davalos-Gomez, Jose Alfredo-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160639 |
A. Olsen vs. M. Olsen Olsen, Annette -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160659 |
A. Olsen vs. M. Olsen Olsen, Michael -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160659 |
E. Tripp vs. E. Tripp Tripp, Eric -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160645 |
E. Tripp vs. E. Tripp Tripp, Erin -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160645 |
F. Velasco vs. A. Castillo Castillo, Analine -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160665 |
F. Velasco vs. A. Castillo Velasco, Fermin -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160665 |
S. Garcia vs. D. Bohan Bohan, Dylan -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160617 |
S. Garcia vs. D. Bohan Garcia, Stacy -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160617 |
Tary Porter vs Steven Bishop Bishop, Steven -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160619 |
Tary Porter vs Steven Bishop County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL160619 |
Tary Porter vs Steven Bishop Porter, Tary -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160619 |
Apicello, Nicholas Alfonso Howard-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1405020 |
Jantz, Tasha Ticheal-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1700875 CR1602334 CR1602081 CR1503414 CR1502092 CR1501698 CR1403861 CR1401410A CR1302879 |
Anderson, Deja Eeram-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1700130 CR1700129 CR1604398 |
Arias, Laurie Lynn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1600385A CR1201900 |
Arndt, Brian Christopher-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1700127 CR1601396 |
Boldt, Kaelea Dawn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1604187 |
Brandi, Jason Joseph-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1600473 |
Burns, Kyle Winfield-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1601172A |
Crenshaw, Mickey -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1600784 |
Daffern, Keith Daniel-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1605402 |
Dols, Derek Daniel-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1603773 |
Duncan, Noah Andrew-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1600257 |
Galvan, Mariano Velarde-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1700866B CR1605811 CR1604982C |
Gonzales, David Anthony-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1604429 |
Gordon, Glenroy -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1605167 |
Hackett, Colton John-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1600201 |
Haselip, Michelle -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1700263 CR1604960 CR1604927 CR1604650 |
Hoffarth, Caleb Weston-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1700866A |
Huff, Teraun Carey-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1505434 |
Huff, Teraun Carey Ray-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1700627 CR1604539 CR1600770 |
Kallioinen, Alan Frank-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1505255 |
Loftin, Nathanael Kent-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1504846 |
Logan, Tasheena Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1603146 CR1600335 |
Meraz, Ismael Gonzalez-Defendant | Two | 1:30 p.m. | TR1604389 CR1604376 |
Meserve, Shayla Marie-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1602893 CR1602761 |
Miller, Misty Dawn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1605516 CR1605306 CR1504118 CR1503609 CR1503146 CR1404301 CR1401225B |
Newby, Adrienne Louise-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1604425 |
North, Brian Frederick-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1505275 CR1102390 |
Overholt, Joshua Marvin-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1600864 |
Quinn, Daniel Edward-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1700859 CR1505868 |
Sanchez, Victor -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1601039C |
Sandzhiev, Dordzhi -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1603236 |
Stewart, John Wesley-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1504866 |
Street, Michael Dominique-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1505896 |
Topete, Angel Bernard-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1602325 |
Nelson, Carolyn Adrienne-Defendant | Three | 1:31 p.m. | CR1402700 CR1300786B |
R. Potter vs. M. Velazquez Gonzalez, Maria Guadalupe-Respondent |
Eight | 1:45 p.m. | CV170049 |
R. Potter vs. M. Velazquez Potter, Rachael Lee-Petitioner |
Eight | 1:45 p.m. | CV170049 |
A. Rudolph vs. C. Haas Haas, Christian -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170119 |
A. Rudolph vs. C. Haas Rudolph, Amanda -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170119 |
Wells Fargo Bank NA vs. M. Gregory Gregory, Marvina L-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160064 |
Wells Fargo Bank NA vs. M. Gregory Wells Fargo Bank, NA -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR160064 |
Combrink, Curtis Charles-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1701063 |
Edwards, Derice Dawn-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1505162 |
Greene, Cole Patrick-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1602697 |
F. Gallardo vs. E. Yamasaki Gallardo, Francesca -Petitioner |
Four | 2:30 p.m. | CV170102 |
Yamasaki, Edwardo -Respondent | Four | 2:30 p.m. | CV170102 |