J U D G E D
Monday, Oct. 30, 2017’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Zuniga, Nicholas Leonard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704331 |
Alexander, Robert William III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600872 |
Allen, Jesse Middlemiss-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704329 |
Baldy, Gary Tis Mil-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704218 |
Barley, Devan Christopher-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704284 |
Campos, Michael James-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1704025 TR1611794 CR1701906 CR1700188 |
Childress, Jason Richard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704332 |
Coleman, Genesis Luquana-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701649 |
Donahue, Derek Ike-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1502619 CR1502166 |
Durtsche, Christian Adam-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1502215 CR1500190 |
Garrett, Courtney Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1403778 |
Hydreos, Alex Harry-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704286 CR1703935 CR1602675 CR1602565 CR1602483 CR1505623 CR1504559 CR1405369 |
Idler, Lindsey Rondale-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1403307 |
Jensen, Tyler Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1601781 |
Lindquist, Matthew Odin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704194 CR1703524 CR1701184 CR1501334 |
Machado, Alvin Eugene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704055 CR1700244 CR1600574 CR1500024 |
Markussen, Rebecca Rose-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704201 CR1702668C |
Mcneese, Matthew Martin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700389 |
Melvin, Royce Earl III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704330 |
Newmaker, Brandon -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704037 |
Pollara, Josephine Elizabeth May-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703589 |
Ramirez, Anthony Albert-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704285 |
Runner, Beatrice Braheda-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704327 CR1605182 |
Trout, Skyler Max-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704351 |
Unger, Sandra Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702844 CR1603449 CR1305418 |
Waters, Shyanne Sierra-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704214 |
WattsBrown, Neesha Larae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1603969 |
Williams, Charles Nicolas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704219 CR1405328 |
Gunderson, David Ervin-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1704338 |
Haberman, Kevin Lee-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1702126 CR1500672 |
Anderson, Kenneth Lee-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1500343 |
AndersonRose, Kenneth Lee-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1703946 CR1604126 CR1601004A CR1504527 |
Greenspan, Alexi Bree-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1701592 |
A. Gosselin vs. J. Gosselin Gosselin, Anthony J-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170310 |
A. Gosselin vs. J. Gosselin Gosselin, Jenica M-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170310 |
A. Megahan vs. M. Velasquez Megahan, Anna -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170764 |
A. Megahan vs. M. Velasquez Velasquez, Matthew -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170764 |
A. Phillips vs. M. Baca Baca, Megan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150363 |
A. Phillips vs. M. Baca County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150363 |
A. Phillips vs. M. Baca Phillips, Anthony Allen Sr-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150363 |
B. Belt vs. G. Cogburn Belt, Brian -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170752 |
B. Belt vs. G. Cogburn Cogburn, Gunner -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170752 |
B. Jennings vs. A. Antal Antal, Alexander -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170128 |
B. Jennings vs. A. Antal Jennings, Brittany -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170128 |
B. Robinson vs. M. Robinson Robinson, Benita -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170320 |
B. Robinson vs. M. Robinson Robinson, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170320 |
C. Barry vs. J. Sanford Barry, Curtis Monroe-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170308 |
C. Barry vs. J. Sanford Sandford, Jessica -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170308 |
C. Barto vs. S. Barto Barto, Christopher James-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140333 |
C. Barto vs. S. Barto Steyn, Shawna Lee-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140333 |
C. Cataldo vs. R. Lopez- Fregoso Cataldo, Christine Danielle-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160437 |
C. Cataldo vs. R. Lopez- Fregoso Lopez, Roberto -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160437 |
C. Daniels vs. S. Daniels Daniels, Carl -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170748 |
C. Daniels vs. S. Daniels Daniels, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170748 |
Co of Humboldt vs Leon Peel County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS150263 |
Co of Humboldt vs Leon Peel Peel, Leon R-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS150263 |
Co of Humboldt vs Leon Peel Scollard, Mia Dawn-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS150263 |
D. Burnette vs. S. Ramsey Burnette, Derek Christopher-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170754 |
D. Burnette vs. S. Ramsey Ramsey, Sabrina -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170754 |
D. Miner vs D. Ballard Ballard, Danielle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160288 |
D. Miner vs D. Ballard County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160288 |
D. Miner vs D. Ballard Miner, Danny -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160288 |
E. Vaile vs. D. Vaile Vaile, Dallas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170322 |
E. Vaile vs. D. Vaile Vaile, Edward -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170322 |
J. Bunch vs. M. Palmer Bunch, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170471 |
J. Bunch vs. M. Palmer Palmer, Matthew -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170471 |
J. Durand vs. S. Earhart Durand, James -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120382 |
J. Durand vs. S. Earhart Earhart, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120382 |
K. Van Groenou vs. L. Hawkins County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130638 |
K. Van Groenou vs. L. Hawkins Hawkins, Lee -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130638 |
K. Van Groenou vs. L. Hawkins Van Groenou, Kelly Broese-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130638 |
L. Fergison vs. T. Fergison County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison Fergison, Luciano -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison Fergison, Luckky E-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison Fergison, Thomas -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison Fergison, Thomas U Sr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090239 |
L. Fergison vs. T. Fergison Wagner, Susan -Grandmother |
Six | 8:30 a.m. | FL090239 |
Matter of: M. Brissette Brissette, Michael N-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR040120 |
Matter of: M. Brissette Brissette, Michael W-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR040120 |
Matter of: M. Brissette Reeves, Jaime -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR040120 |
Matter of: M. Brissette Reeves, Marilyn P-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR040120 |
Matter of: M. Brissette Segall, Kaylee -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR040120 |
Matter of: M Friedland Brown, Shyleigh -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: M Friedland Friedland, Zachariah -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: M Friedland Snider, Jerri Jean-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: M Friedland Snider, Matthew Caleb Scott-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: M Friedland Snider, Nathaniel -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: Moore and Rosas Minors Coleman, Pamela -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR100282 |
Matter of: Moore and Rosas Minors Moore, Dameon Jedidiah-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR100282 |
Matter of: Moore and Rosas Minors Moore, Jordan Nickolas/Wesley-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR100282 |
Matter of: Moore and Rosas Minors Moore, Randall (dec)-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR100282 |
Matter of: Moore and Rosas Minors Moore, Rita -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR100282 |
Matter of: Moore and Rosas Minors Rosas, Ericka Marie-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR100282 |
Matter of: Moore and Rosas Minors Viera, Charles -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR100282 |
Matter of: Still Minors Grepo, Jessica Ann-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR170036 |
Matter of: Still Minors Grepo, Katie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170036 |
Matter of: Still Minors Grepo, Linda -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170036 |
Matter of: Still Minors Grepo, Oogie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170036 |
Matter of: Still Minors Still, Brenda May-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR170036 |
Matter of: Still Minors Still, Jazmyne Auroramay-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR170036 |
Matter of: Still Minors Still Jr, Timothy Samson-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR170036 |
Matter of: Still Minors Still, Sr., Jim -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170036 |
Matter of: Still Minors Still, Timothy Sampson-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR170036 |
P. Jimenez vs. F. Ortega County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160524 |
P. Jimenez vs. F. Ortega Jimenez, Patrick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160524 |
P. Jimenez vs. F. Ortega Ortega, Frances -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160524 |
Reed, Summer Mae-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1703054 CR1703030 CR1701274 CR1605756 |
Rogers, Michael Victoria-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1703926 CR1503305 CR1302862 CR1302357 |
Sotolongo, Gearold Lee-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1601149 |
Spillard, Everett Leroy II-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1703134 |
Valenti, Robert Sherman-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1605766 |
Lafayette, Andres Rishard-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1703229 CR1502046 CR1406101 |
Marcum, Joshua Brandon-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1703778 |
Montgomery, William Bryant-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1703624 CR1703168 CR1703167 CR1700732 |
Dimmick, Matthew Ervin-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1700555 |
Dould, Jonathan William-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1601083 |
Garcia, Victor Manuel Jr-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1603020 |
Hodgden, Shannon Lyn-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1701687 |
Jacaway, Lane Korry-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1502513 |
Jake, Stanford Wesly I-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1605615 |
Johnson, Jason David-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1600294 |
Jones, Delisse Lalee-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1603503 |
Jones, Vaughn Pernell-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1701837 CR1605434 |
McCovey, Curtis Dalme-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1700585 |
McCurdy, Sally Elaine-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1602718 CR1601432 |
Minasian, Jessica Ember-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1503752 CR1300389 |
Moore, William Arthur-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1603687 |
OFlynn, Rachel Anne-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1603549 |
Still, Casey Ernesst-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1503372 CR1205657 |
Vaughn, Curtis Wayne-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1700131 |
Westfall, Duston Brian-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1702596 |
Gill, Jerry Robin-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1703398 CR1701370 CR1600191 CR1505374 CR1505368 |
Edgington, Xandux Jay-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704262 CR1703915 |
Flinn, Charles Steven-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704388 CR1704353 |
Frisbee, Carl Freeman Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1604513 |
Ganfield, Bobby Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704379 |
McBeth, Michael John-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1503058 |
Modic, Bruce Harold-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704328 CR1601181 CR1600777 |
Perez, Jesse Ray-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704265A CR1704231 |
Seymore, Chancellor Kenneth-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704271 |
Stockhoff, Timothy Lynn-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704256 CR1501740 |
Torres, John Aaron-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704375 |
Garcia, Robert Erik-Defendant | One | 9:16 a.m. | CR1703232 CR1701347 |
Amen, Erie Niee Puncher-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1605747 |
Anderson, Madrone Trinity-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701499 CR1503925 |
Arriaga, Thomas Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1301714 |
Astry, David Lawrence-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703509 |
Castaneda, Isaac Santana-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602599 |
Close, Daniel Shaw-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702262 CR1701037 CR1400427 |
Delgado Bueno, Carmen Alexa-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1404417 CR1401991 |
Dobrec, Michael Ray-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700690 |
Durham, Daryl Adam-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701631 CR1501372 CR1405847 CR1403676A |
Eagans, Jordan AllenOdell-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702461 |
Laub, Rachel L-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602977 |
Lowe, Frances Janette-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703347 |
Park, Richard Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703254 CR1700959 |
Rees, Daniel Allan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1502247 CR1205412 |
Schmeling, Kirby Clark-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702439 |
Volpi, Donna Jean-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703270 |
Cameron, Larry Darnell-Defendant | Four | 10:15 a.m. | CR1601834 |
Coffer, Melvin Louis-Defendant | Four | 10:15 a.m. | CR1701387A |
Dodds, Leafe Thorin-Defendant | Four | 10:15 a.m. | CR056369AS CR031845S |
Peltier, Maria Lynn-Defendant | Four | 10:15 a.m. | CR1701387B |
Smith, Julia Therese-Defendant | Four | 10:15 a.m. | CR1202382 |
Spahn, Ricky Dean-Defendant | Four | 10:15 a.m. | 94CR0269S |
Starritt, Waymond Earl-Defendant | Four | 10:15 a.m. | CR1402647 |
Zenittini, Christopher C-Defendant | Four | 10:15 a.m. | CR1703640 |
Edrich, Daniel Frederick-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1604188 |
Grimes, Taylor Leeann-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1703131 |
Adams, Madison Marie-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1708128 |
Andres, Oscar K-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1701267 |
Brown, Michael Lee-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1607241 |
Castro, Gabrielle Rose-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1702863 |
Chaiet, Jeremy Alex Mattingly-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1602036 |
Collins, Lucas James-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1707092 |
CortesLorenzo, Linette A-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1708967 |
Ekalani, Kahu -Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1707646 |
Fauser, Misty Dawn-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1702568 |
Furtado, Tracy Luis Jr-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1702193 |
Gainey, Terence Frances-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1703997 |
Harper, Robert P-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1704802 |
Johnson, McKenna Grace-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1709052 |
Jones, Zachary James-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1700544 |
Mcdonald, Shelsey Lynn-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1708708 |
Miller, Mary Elizabeth-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1708326 |
Nichols, Layne Michael-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1703754 |
Nichols, Richard Alan Jr-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1708243 |
Owens, Stephen Wayne Jr-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1709310 |
Quibell, Derek Len-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1700660 |
Ramirez, Luis Angel-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1601414 |
Randall, Rosemary Lee-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1703793 |
Reyes, Joseph Christopher-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1702338 |
Riley, Hiram Dale-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1003944 |
Stevenson, Atta Paula-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1307044 |
Williams, Teiran Elijah Garreth-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1708355 |
J. Pozun vs. City of Fortuna City of Fortuna -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Dolan, Margarett -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Fortuna City Council -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Garner, Jeannie -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna McClendon, Jeana -Real Party in Interest |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Pozun, Jerry -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Pozun, Linda -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
L. Sillaway vs. D. Paulis Paulis, Douglas William-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170419 |
L. Sillaway vs. D. Paulis Sillaway, Larry -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170419 |
TD Bank USA NA vs. N. Dooley Dooley, Noreen A-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160680 |
TD Bank USA NA vs. N. Dooley TD Bank USA, N.A. -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160680 |
Molter, Carey Ann-Defendant | Other | 1:30 p.m. | CR1703230 |
Matter of: T. Thomas-Remington Thomas, Candice -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR060220 |
Matter of: T. Thomas-Remington Thomas, Jennifer -Mother |
Six | 1:30 p.m. | PR060220 |
Matter of: T. Thomas-Remington Thomas-Remington, Trinity June-Minor |
Six | 1:30 p.m. | PR060220 |
M. Wilwerding vs. S. Wilwerding Wilwerding, Michael -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160816 |
M. Wilwerding vs. S. Wilwerding Wilwerding, Sarah -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160816 |
S. Britt vs. J. Britt Britt, Jason W-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160820 |
S. Britt vs. J. Britt Britt, Susanna L-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160820 |
V. Cerecera vs. C. Diaz Cerecera, Vania -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL160822 |
V. Cerecera vs. C. Diaz Diaz, Cristobal -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL160822 |
Fernandez, Rudolph Valentino-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1702096 CR1400688A |
Gensaw, Annie Jane-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1700207 CR1604979 |
Harrington, Peter John-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1702967 |
Newcomb, Christopher Gregory-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1501809 CR1501689 |
Payne, Cameron Tyler-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1700200 |
Ryan, Jonathon Paul-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1702253 CR1604716 CR1006721 |
Shannon, Jonathon David-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1601150 |
Stryker, Christopher Michael-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1704304A CR1703839A |
Talavera, Joaquin -Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1701694 |
Townsend, Bronson Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1703559 CR1601700 CR1405329 |
Warren, Charles Delaney-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1704223 CR1700640 CR1505400 CR1503072 |
Weaver, Isaac Jonathan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1704304B CR1703839B |
Deny, Armand Maurice-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1703376 |
Esskew, Gregory Paul-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1703996A |
Hanly, Christopher James-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1703463 |
Roberts, Tristina Lavern-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1703453 |
Bank of America NA vs. C. Strevey Bank of America, N.A. -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR160358 |
Bank of America NA vs. C. Strevey Strevey, Christina L-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160358 |
B. Sage vs. City of Arcata City of Arcata -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR120195 |
B. Sage vs. City of Arcata Fox, Anthony (doe #1)-Defendant |
Four | 2 p.m. | DR120195 |
B. Sage vs. City of Arcata Hoffman, Brian -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR120195 |
B. Sage vs. City of Arcata Sage, Barbara -Guardian Ad Litem |
Four | 2 p.m. | DR120195 |
B. Sage vs. City of Arcata Sage, Barbara -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR120195 |
R. McKee vs. H. Muthart McKee, Robert C-Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR160203 |
R. McKee vs. H. Muthart Muthart, Diane -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR160203 |
R. McKee vs. H. Muthart Muthart, Houston -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR160203 |
S. Goodwin vs. Northern Humboldt Union High School Dist Goodwin, Sarah -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR140177 |
S. Goodwin vs. Northern Humboldt Union High School Dist Northern Humboldt Union High School District-Defendant |
Four | 2 p.m. | DR140177 |
Slack Family, LLC vs. State of California Slack Family, LLC -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR090280 |
Slack Family, LLC vs. State of California The State of CA Dept. of Trans. -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR090280 |
Basham, Brenda Nicole-Defendant | Other | 2 p.m. | CR1704110 |
Fargas, Angel Johardin-Defendant | Other | 2 p.m. | CR1704404 CR1605036 CR1502605 |
King, Angela Re-Defendant | Other | 2 p.m. | CR1703192B |
North, JeanPaul Connor-Defendant | Other | 2 p.m. | CR1601088 |
Capel, Ernest Neal Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704403 CR1704401 CR1503540 |
Cochran, Robert Patrick Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704406 CR1702019 |
Cunningham, Timothy Robert-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704398 |
Gonzalez, Thomas W-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704397A |
Gordon, Earl Douglas-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704397B CR1604830 CR1604636 |
Grimes, Taylor Leeann-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704399 CR1703690B CR1702256 CR1701982 |
Harris, Katherine Renee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1503826 CR1500621 |
Knight, Ronald -Defendant | Two | 2 p.m. | TR1607990 |
Knight, Ronald W-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704394 CR1605389 |
Knight, Ronald William-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1605693 CR1602659 |
Van Zanten, Jessie -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1703777 CR1700590 CR1600760 CR1405549 |
Alcaraz, Dustin E W-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1708222 |
Alexander, Bradley Alan-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1708300 |
Burr, Jennifer Louise-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1708112 |
Cook, Karlene Jean-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1706771 |
Coons, Elizabeth Ane-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1704437 |
Cottrell, Forrest Lee-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1706840 |
Demars, Jack Dallas-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1707410 |
Espy, Tristan Lee-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1708325 TR1706707 |
Ferran, Casey Roland-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1705193 |
Fischer, Craig Alan-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1707498 |
Glavich, Chris David-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1707689 |
Heiser, Scott James-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1706330 |
Kalson, Mario Adam-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1707975 |
Marsh, Jason Thomas-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1707227 |
Morse, Tawny Marie-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1706275 |
Svennungsen, Sarah Aislung-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1707221 |
G. Latsko vs. C. Cameron Cameron, Chris -Respondent |
Four | 2:30 p.m. | CV170563 |
G. Latsko vs. C. Cameron Latsko, Galen Chapline-Petitioner |
Four | 2:30 p.m. | CV170563 |
J. Latsko vs. C. Cameron Cameron, Chris -Respondent |
Four | 2:30 p.m. | CV170562 |
J. Latsko vs. C. Cameron Latsko, Jerome F-Petitioner |
Four | 2:30 p.m. | CV170562 |