J U D G E D
Tuesday, Aug. 21, 2018’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Ash, April Jean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803553 |
Baumgarten, Sharon Diane-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803061A |
Brewer, Vincent Duane-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801330 CR1704831 CR1405509 |
Burns, Melvin Norland-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801019 |
Caldwell, Ebony Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701919 |
Cochran, Lisa Roxanne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802625 |
Deruyter, Eric James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1501825 |
Earley, Betty Leeann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803492 |
Ferguson, Donald Thomas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1601221 |
Garcia, Alberto -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1500729 |
GarciaMadriz, Salud -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803497 |
GarciaVielma, Alberto -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803661 |
Gibbs, Jennifer Renee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803161 CR1801583 |
Gibson, Thomas Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803488 |
Griswold, Charles Richard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802361 |
Herron, Adam Victor-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803810A |
Johnson, Dakota Spring-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803724 |
Nadeau, Michael Delore-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702712 |
OrtegaChurch, Brandi Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803498 |
Palmer, Kelly Dwayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801161 CR1702069 CR1305703 |
Payne, Jason Luther-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803722 |
Philip, Alexander David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803855 |
Poffenberger, Toby James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704997 |
Pysz, Bernard Anthony II-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803551 |
Raqueno, Gabriel Ira August-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803489 |
Reed, Sonja Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802513 |
Rhyne, Tamra Rynia-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803499 |
Rimmer, Lisa Valentina-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803810B |
Rimmer, Lisa V-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605249 |
Shepp, Zachary Steven-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803496 |
Thompson, Patrick Collin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604560 CR1305272 |
Tupai, Cathylina Ulualo-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803806 |
ValverdeSantos, Cristian A-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1603135 |
Williams, Sarah Christine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803559 |
Cook, Terry Edward-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801758 CR1604818A |
Dare, Mark Alan-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1800523 |
Dildine, James Aaron Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802802A |
Jones, Christopher Landry-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704367 CR1703063 |
Lasinski, Clayton Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605605 |
Olsen, Robert Fleek-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704402 |
Alvarado, Dionicio Rodriguez II-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1703754 |
Jones, David Andrew-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1801741 |
Crews, Harvey Robert Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1801058 CR1800650 CR1404817 |
Amy Murphy vs Michael Dotson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL100345 |
Amy Murphy vs Michael Dotson Dotson, Michael J-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100345 |
Amy Murphy vs Michael Dotson Murphy, Amy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100345 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Ashley Ann-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Dana Lenerd-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold Benjamin, Samuel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold Cox, Caroline -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
C. Rhodes vs. S. Rhodes Rhodes, Charles -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160585 |
C. Rhodes vs. S. Rhodes Rhodes, Sheila -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160585 |
C. Tatum vs. B. Tatum Tatum, Brian -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180496 |
C. Tatum vs. B. Tatum Tatum, Ciara -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180496 |
D. Rotan vs. P. Littinson Littinson, Pamela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180372 |
D. Rotan vs. P. Littinson Rotan, Donna -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180372 |
E. Diaz vs. T. Diaz Diaz, Edgardo -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170912 |
E. Diaz vs. T. Diaz Diaz, Teresa Marie-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170912 |
E. Powers vs. R. Powers Powers, Elisabeth Anna-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110037 |
E. Powers vs. R. Powers Powers, Robert Steven-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110037 |
G. Rotbergs vs. R. Rotbergs Rotbergs, Ginger -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170693 |
G. Rotbergs vs. R. Rotbergs Rotbergs, Richard -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170693 |
G. Wilson vs. L. Wilson Wilson, George -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120574 |
G. Wilson vs. L. Wilson Wilson, Lynne -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120574 |
J. Briggs vs. J. Briggs Briggs, Jason Wayne-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL080121 |
J. Briggs vs. J. Briggs Briggs, Julie Mae-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL080121 |
J. Briggs vs. J. Briggs County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL080121 |
K. Kehm vs. S. Barajas Barajas, Sergio -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas Kehm, Katherine M-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Snow-Flamer vs. H. Snow-Flamer Snow-Flamer, Heather -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180386 |
K. Snow-Flamer vs. H. Snow-Flamer Snow-Flamer, Keith -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180386 |
Lana Schuttloffel vs Charles Schuttloffel County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180239 |
Lana Schuttloffel vs Charles Schuttloffel Schuttloffel, Charles -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180239 |
Lana Schuttloffel vs Charles Schuttloffel Schuttloffel, Lana -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180239 |
L. Newell vs. S. Newell Newell, Landon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170586 |
L. Newell vs. S. Newell Newell, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170586 |
L. Schirmann vs. J. Schirmann Schirmann, Jeffrey -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170656 |
L. Schirmann vs. J. Schirmann Schirmann, Luz -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170656 |
Matter of: S. Cota Campbell, Casey -Other Parent-Father |
Six | 8:30 a.m. | FL180441 |
Matter of: S. Cota Campbell, Christopher -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL180441 |
Matter of: S. Cota Campbell, Emileigh -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL180441 |
Matter of: S. Cota Cota, Sara -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180441 |
N. Hill vs. M. Hill Hill, Mark -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180243 |
N. Hill vs. M. Hill Hill, Natalia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180243 |
P. Kelly vs. D. Kelly-Baiza Kelley-Baiza, Desire -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180140 |
P. Kelly vs. D. Kelly-Baiza Kelley, Patrick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180140 |
R. Young vs. M. Herrera-Ayala Herrera, Malachi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170007 |
R. Young vs. M. Herrera-Ayala Young, Rachel Marie-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170007 |
S. Badra vs. J. Lomp Badra, Susan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180225 |
S. Badra vs. J. Lomp Lomp, John -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180225 |
S. Young-Tripp vs. L. Tripp Tripp, Leroy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170285 |
S. Young-Tripp vs. L. Tripp Young, Sawar -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170285 |
T. Knuth vs. T. Knuth County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140219 |
T. Knuth vs. T. Knuth Knuth, Theo -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140219 |
T. Knuth vs. T. Knuth Knuth, Tierra -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140219 |
Grinstaff, Gary Lawrence-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1803098 |
Rogers, Michael Victoria-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1803027 CR1703926 CR1503305 |
Severe, Kaleb Cory-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1802228 CR1802069 CR1600913 CR1500263 |
Severns, Joshua Gary-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1803432 |
Snyder, Robert Eugene-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1802741B |
Hammon, Sean Bradley-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1801916 |
Keyes, Christopher Cole-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803023 CR1803003 CR1704655 |
Mendez, Bryan Isaic-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1703769 |
A. Topham vs. J. Dockins Dockins, Jason -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180355 |
A. Topham vs. J. Dockins Topham, Anna -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180355 |
O. Wilder vs. J. Rodriquez Rodriquez, Jesse -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL170288 |
O. Wilder vs. J. Rodriquez Wilder, Olivia -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL170288 |
Barnes, Jason Ryan-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1703797 |
Beattie, Aaron Gene-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1703019 |
Brinson, Samuel Lee-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702387 |
Burton, Donna Lorraine-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1605782 CR1605195 CR1603558 |
Collins, Dirk Robert-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1700015 |
Cook, Alan Anthony-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701682 CR1601577 |
Cooke, Alan Anthony-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1505835 CR1504919 CR1404774 |
Corchran, Jesse Jahsiah-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702713 |
Derry, Michael Joseph-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1405070 |
Dillon, Jeromy Fox-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802098 |
Hill, Shawn Ray-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803894 CR1803268 |
Howard, Timothy Lynn Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1205753 CR1101187 CR1100011 |
Kinder, Jimmie Vincent-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802159 |
Moskaleva, Maria N-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1302579 |
Rakestraw, Kori Ann-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1600949B |
Sauers, Lorrie Sue-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801312 CR1704287 |
Silk, Bishop Strongarmed-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701728 CR1701455 |
Willis, Ginger Dawn-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802223 CR1703863 |
Burgess, Anthony Manuel Christop-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1802068A |
Clark, Victoria Shirley Jane-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1500629 |
Cobley, Tyler Michelle-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1803522 CR1803521 CR1705307 |
England, Carmen Marie-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1702759 |
Evans, Tavin Dee Bradley Dew-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1802068B CR1705303 CR1703690A CR1702013 |
Haselip, Brandon Roy-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1803791A CR1803716 |
Hill, Titus Gerell-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1802888 CR1802692 CR1802581 |
Hill, Titus Gerrell-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1802561 CR1704605 CR1704233 |
Knight, Ronald W-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1803774 CR1704394 |
Martin, Stormee Rose Godine-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1802151 |
Martin, Stormee RoseGodinez-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1803784 CR1802219 CR1703618 |
MasseySweet, Taylor Victoria-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1704795 |
McDaniel, Michelle Lynn-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1803791B CR1803249 |
Sanderson, Elijah Alan-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1803773 CR1702662 |
Scott, Gregory Alan-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1802422 |
Spaulding, Joshua Thomas-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1803783 CR1702157B |
Vannort, Andrew Lawrence-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1405163 |
Villalobos, Preston James-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1802688 |
Confidential | Three | 9:15 a.m. | CV180727 |
Schreder, Clifford Richard-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802474 |
Fischer, Terryn Christopher-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802809 CR1802695 |
Flynn, Neil Edward-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801116 |
Holland, Amy Joallen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801572 CR1703074 CR1605350 CR1602263 |
Hood, Jeffry Robin-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802215 |
Jewell, Kyle Dale-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802898 |
Kaline, Jefferey Jason-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801829 |
Kirkley, Dylan Gene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802013 |
Leon, Ignacio Bravo-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801980 CR1405983 CR1400794 |
Marcha, Jose -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802863 |
March, Daniel Jay-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702736 |
Mottern, Joshua Evan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801978 CR1600326 |
Sain, Matthew Thomas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802924 |
Schleth, Arielle Annette-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802941 CR1602972 CR1500926 |
Sterner, Kyle Scott-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802365 |
Thibodo, Eric Osborne-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802430 |
Toste, Lewis Alan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801383 |
Crow, Charles Edward-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1803293A CR1703860 |
Hughes, Derek Alwin-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1803044 |
Redin, Christopher Shawn-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1803656 CR1700276 |
Weston, Matthew Wayne-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603291B |
Hoffman, Joseph Allen-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1402075 |
Howell, Juanita -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803066 CR1801397 CR1704168 |
Woods, Sarah Donne-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1701876 |
Zimmerman, Katherine Marie-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1801385 |
Co of Humboldt vs Daniel Rockholt County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130311 |
Co of Humboldt vs Daniel Rockholt Rockholt, Catana M-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS130311 |
Co of Humboldt vs Daniel Rockholt Rockholt, Daniel L-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130311 |
Co of Humboldt vs David Dewey County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS160097 |
Co of Humboldt vs David Dewey Dewey, David Michael-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS160097 |
Co of Humboldt vs David Dewey Peerson, Tiffany Ann-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS160097 |
Co of Humboldt vs Donald Good County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS170237 |
Co of Humboldt vs Donald Good Good, Donald Edward-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS170237 |
Co of Humboldt vs Donald Good Stevens, Miranda Kaye-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS170237 |
Co of Humboldt vs Michael Rosen County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180125 |
Co of Humboldt vs Michael Rosen Laferriere, Jeanette Marie-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180125 |
Co of Humboldt vs Michael Rosen Laferriere, Mary Jane-De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180125 |
Co of Humboldt vs Michael Rosen Rosen, Michael Albert-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180125 |
Co of Humboldt vs Nelson Thom, Sr. Colegrove, Joni L.-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS020972 |
Co of Humboldt vs Nelson Thom, Sr. County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS020972 |
Co of Humboldt vs Nelson Thom, Sr. Thom, Nelson P. Sr-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS020972 |
Co of Humboldt vs Terisa Jarnaghan Benham, Derrick E.-Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FS930748 |
Co of Humboldt vs Terisa Jarnaghan Benham, Douglas O.-Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FS930748 |
Co of Humboldt vs Terisa Jarnaghan Benham, Pamela L.-Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FS930748 |
Co of Humboldt vs Terisa Jarnaghan Benham, Patricia A.-Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FS930748 |
Co of Humboldt vs Terisa Jarnaghan Benham, Thomas W.-Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FS930748 |
Co of Humboldt vs Terisa Jarnaghan Branham, Thomas W Sr-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS930748 |
Co of Humboldt vs Terisa Jarnaghan County Of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS930748 |
Co of Humboldt vs Terisa Jarnaghan Jarnaghan, Terisa Michelle-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS930748 |
Co. of Hum. vs. J. Cook Cook, Jody S.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS060301 |
Co. of Hum. vs. J. Cook County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS060301 |
Co. of Hum. vs. J. Cook Doty, Sharon -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS060301 |
Co. of Hum. vs. J. Cook Doty, Suree L.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS060301 |
Co. Of Hum. vs. J. Croskrey County of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS010482 |
Co. Of Hum. vs. J. Croskrey Croskrey, James L-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS010482 |
Co. Of Hum. vs. J. Croskrey Mackey, Kathleen E.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS010482 |
Co. of Hum. vs. J. Tuey Chaplin, Shamrae L-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co. of Hum. vs. J. Tuey County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co. of Hum. vs. J. Tuey Tuey, Justin W-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co of San Bernadino vs James Nelson Cobb, Lonnie -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS160065 |
Co of San Bernadino vs James Nelson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS160065 |
Co of San Bernadino vs James Nelson County of San Bernardino -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS160065 |
Co of San Bernadino vs James Nelson Nelson, James J-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS160065 |
County of Humboldt vs Codie S Donahue County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701093 |
County of Humboldt vs Codie S Donahue Donahue, Codie S-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701093 |
County of Humboldt vs Codie S Donahue Franklin, Monica -Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701093 |
County of Humboldt vs Melissa Dicken County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS170183 |
County of Humboldt vs Melissa Dicken Dicken, Melissa Marie-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS170183 |
County of Humboldt vs Melissa Dicken Schrieber, Christopher James-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS170183 |
Floyd Bowen vs Raemi Robertson Bowen, Floyd -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL170366 |
Floyd Bowen vs Raemi Robertson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL170366 |
Floyd Bowen vs Raemi Robertson Robertson, Raemi -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL170366 |
K. Bennett vs. R. Bennett Bennett, Kathryn Ann-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL130388 |
K. Bennett vs. R. Bennett Bennett, Robert Lee-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL130388 |
K. Bennett vs. R. Bennett County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL130388 |
Kimberly Foster vs Allen Foster III County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS180106 |
Kimberly Foster vs Allen Foster III Foster, Allen E III-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180106 |
Kimberly Foster vs Allen Foster III Foster, Kimberly Ann-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180106 |
M. Gonzalez vs. A. Quezada County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160685 |
M. Gonzalez vs. A. Quezada Gonzalez, Maria Gudalupe-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160685 |
M. Gonzalez vs. A. Quezada Quezada, Alejandro -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160685 |
S. Bryan vs. M. Cady Jr Bryan, Shelby -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180391 |
S. Bryan vs. M. Cady Jr Cady, Michael Jr-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180391 |
S. Bryan vs. M. Cady Jr County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180391 |
Ammon, Kiayleah Rose-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802153 CR1802016B CR1801629 |
Avina, Valeriano Jiame-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802768 |
Barnett, Austin Grant-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1803930 CR1801365 CR1604122 |
Bradford, Christian -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1803643 CR1803128 CR1601200 CR1504624 CR1503004B |
Brink, Jerry Duane-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802716 |
Camacho, Arul Anthony-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1705345 |
Christiansen, Cody Edward-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1801993 |
Daniels, Jack Kyle-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802908 CR1802508 CR1801910 |
Dillon, Kristy Lou-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1703991 CR1603327 |
Dimmick, Benjamin Ervin James-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1604735 CR1504899 CR1502890 |
Dimmick, Benjamin ErvinJames-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1702568 |
Ferris, Stanley Leon-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1006451 |
Ferris, Stanley Leon Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1803900 CR1703346 |
Hall, Corbett Kelly-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1700819 CR1504294 CR1503797 |
Harrington, Peter John-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800248 CR1800247 CR1702967 |
Harvey, Rob Oneil-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1604002 |
Leen, Lorna Jean-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1803854 |
Malin, Daniel Edward-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1703905 |
Maple, Bridgette Marie-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802989 CR1801887 |
Miranda, Omar Miranda-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1702432 CR1301994 |
Myers, Laurance Wautec Everett-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1803419 CR1802831 CR1802478 CR1801641 |
Shinn, Leland Nelson-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802408B CR1801816 CR1801488 |
Soaries, Ryan Fernando-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1104589 CR092246S |
Toomey, Jacob Charles-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802721 |
Uber, Charles Wayne Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1505066 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Bair, Bess -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation CA Dept of Transportation -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation CA for Alternatives to Toxics -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Center for Biological Diversity -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Dougherty, Malcolm -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Environmental Protection Info Ctr -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Friends of Del Norte -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Hedin, Jeffrey -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Lotus, Trisha Lee-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Spreen, David -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV170543 |
J. Detherage vs. J. Channel Channel, Jacob -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170166 |
J. Detherage vs. J. Channel Detherage, Anamay -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170166 |
J. Detherage vs. J. Channel Detherage, Jared -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170166 |
J. Detherage vs. J. Channel Fox-Detherage, Kaylyn -Guardian Ad Litem |
Four | 1:30 p.m. | DR170166 |
J. McDaniel vs. R. Coleman Coleman, Robert M-Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman Coleman, Robert M-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman Davis, Robert -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman Davis, Robert -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman McDaniel, Josh -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman McDaniel, Josh -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160275 |
J. Pozun vs. City of Fortuna City of Fortuna -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Dolan, Margarett -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Fortuna City Council -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Garner, Jeannie -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna McClendon, Jeana -Real Party in Interest |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Pozun, Jerry -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
J. Pozun vs. City of Fortuna Pozun, Linda -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170415 |
Kernan Construction Company vs. Mercer-Fraser Company Farley, Norman Scott-Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170149 |
Kernan Construction Company vs. Mercer-Fraser Company Kernen Construction Company -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170149 |
Kernan Construction Company vs. Mercer-Fraser Company Kernen Construction Company -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170149 |
Kernan Construction Company vs. Mercer-Fraser Company Kernen, Kurt Edward-Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170149 |
Kernan Construction Company vs. Mercer-Fraser Company Liberty Mutual Insurance Company -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170149 |
Kernan Construction Company vs. Mercer-Fraser Company Mercer Fraser Company -Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR170149 |
Kernan Construction Company vs. Mercer-Fraser Company Mercer-Fraser Company -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170149 |
Kernan Construction Company vs. Mercer-Fraser Company State of California, Department of Transportation-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170149 |
Kernen Construction Co vs. Steve Manning Construction Kernen Construction Company -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170359 |
Kernen Construction Co vs. Steve Manning Construction Mercer-Fraser Company -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170359 |
Kernen Construction Co vs. Steve Manning Construction State of CA, Dept of Transportation -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170359 |
Kernen Construction Co vs. Steve Manning Construction Steve Manning Construction, Inc -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170359 |
Kernen Construction Co vs. Steve Manning Construction S.T. Rhoades Construction, Inc -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170359 |
Kernen Construction Co vs. Steve Manning Construction Travelers Casualty & Surety Co. of America-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170359 |
L. Chmielewski vs. Humboldt Transit Authority Chmielewski, Linda -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170167 |
L. Chmielewski vs. Humboldt Transit Authority Humboldt Transit Authority -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170167 |
LVNV Funding LLC vs. A. Maveety LVNV Funding LLC -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180193 |
LVNV Funding LLC vs. A. Maveety Maveety, Allen -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180193 |
Mercer Fraser Co vs. Kernen Construction Co Farley, Norman Scott-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170204 |
Mercer Fraser Co vs. Kernen Construction Co Kernen Construction Co. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170204 |
Mercer Fraser Co vs. Kernen Construction Co Kernen, Kurt Edward-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170204 |
Mercer Fraser Co vs. Kernen Construction Co Lucchesi Builders, Inc -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170204 |
Mercer Fraser Co vs. Kernen Construction Co Mercer Fraser Company -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170204 |
Mercer Fraser Co vs. Kernen Construction Co Open Door Community Health Centers -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170204 |
Mercer Fraser Co vs. Kernen Construction Co Suretec Insurance Company -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170204 |
R. Lagzdins vs. K. Martin Lagzdins, Raymond -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180055 |
R. Lagzdins vs. K. Martin Martin, Kelly -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180055 |
R. Miller vs. Oceanic Arcata LP Miller, Rhawnie Casqueira-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR150303 |
R. Miller vs. Oceanic Arcata LP Morris, Hidee -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR150303 |
R. Miller vs. Oceanic Arcata LP OBrien, Amanda -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR150303 |
R. Miller vs. Oceanic Arcata LP Oceanic Arcata LP -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR150303 |
R. Miller vs. Oceanic Arcata LP Oceanic Companies -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR150303 |
R. Miller vs. Oceanic Arcata LP Rajaratnam, Titus "Ravi"-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR150303 |
W. Clawson vs. L. Russ Clawson, William -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170621 |
W. Clawson vs. L. Russ Russ, Lisa -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170621 |
W. Clawson vs. L. Russ Torres, Elvira -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170621 |
W. Clawson vs. L. Russ Winogradov, Bob -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170621 |
W. Clawson vs. L. Russ WM. Clawson Enterprises, Inc. -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170621 |
Zions Bancorporation -Defendant | Four | 1:30 p.m. | DR170204 |
Chang, Vang Cher-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1802061A |
Delong, Owen Michael-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1801943 CR1700782A |
Juchtzer, Garrett Quinton-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1802359 CR1801295 CR1800128 |
Lee, Maigole -Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1802061B |
McNertney, Michael Nathaniel-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803720 |
Weir, Laura Beth-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1702648 |
Whitmire, Laura Beth-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1605771 CR1504050 |
Yang, Cher -Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1802061C |
B. Winkler vs. B. Graham Graham, Betty -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180655 |
B. Winkler vs. B. Graham Winkler, Bridget -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180655 |
B. Winkler vs. J. Cringle Cringle, Julie -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180660 |
B. Winkler vs. J. Cringle Winkler, Bridget -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180660 |
B. Winkler vs. K. Watson Watson, Kim -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180656 |
B. Winkler vs. K. Watson Winkler, Bridget -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180656 |
B. Winkler vs. P. Watson Watson, Paula -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180659 |
B. Winkler vs. P. Watson Winkler, Bridget -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180659 |
B. Winkler vs. W. Graham Jr Graham, Wayne Jr-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180657 |
B. Winkler vs. W. Graham Jr Winkler, Bridget -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180657 |
B. Winkler vs. W. Graham Sr Graham, Wayne Sr-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180658 |
B. Winkler vs. W. Graham Sr Winkler, Bridget -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180658 |
E. Martinez vs. Coast Seafoods Company Cantu, Evan Gonzalez-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180093 |
E. Martinez vs. Coast Seafoods Company Coast Seafoods Company, Inc. -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180093 |
E. Martinez vs. Coast Seafoods Company Felix, Cutberto -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180093 |
E. Martinez vs. Coast Seafoods Company Johnson, Andrew -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180093 |
E. Martinez vs. Coast Seafoods Company Martinez, Esmeralda -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR180093 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Hayden, Lisa -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170773 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Sarlas, Patricia -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR170773 |
Arnold, James Kenneth Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1803954 CR1401968 |
Camilli, Douglas Clyde-Defendant | One | 2 p.m. | CR1603359A |
Churchill, Travis Eugene-Defendant | One | 2 p.m. | CR1605441 |
Hess, Cole Eren-Defendant | One | 2 p.m. | CR1803593 CR1504467 CR1403358 |
Lara, Holly Ann-Defendant | One | 2 p.m. | CR1803198 CR1801274 CR1704556 CR1703202B |
Christopher Silvey vs. Marsha Silvey County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL090440 |
Christopher Silvey vs. Marsha Silvey Silvey, Christopher J.-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL090440 |
Christopher Silvey vs. Marsha Silvey Silvey, Marsha Renea-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL090440 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon Crook, Jennifer A-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon Harmon, Eric Douglas-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS970601 |
Randi Johnson vs Shane Marshall County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS140330 |
Randi Johnson vs Shane Marshall Johnson, Randi J-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS140330 |
Randi Johnson vs Shane Marshall Marshall, Shane W-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS140330 |