J U D G E D
Thursday, Dec. 27, 2018’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Ault, Sally Kathaleen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805761 CR1700302A |
Baldwin, Cory Howard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604699 |
Blankenship, Jonathan Andrew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702218 |
Boykin, Marshall Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803864 |
Brockoff, Karl Ray Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805478 |
CalderonReyes, Marcio Edmundo-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805531 |
Cardoza, Jordan Troy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803866 CR1504016 CR1501984B |
Carpenter, Jazmyne Mariah-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805211 |
Church, Benjamin Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805741 |
Darling, Paula Sue-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805474 CR1801647 CR1401943 |
Fisher, Richard Jay-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805487 |
GarciaLopez, Raul Gabriel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805472 |
Gates, Nicole Wendy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805719 CR1800620 CR1301263 |
Guillen, Joshua Albert-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805740 |
Heflin, David Elijah-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802901 CR1802900 CR1802265 |
Hernandez, Aitor Badia-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805742 |
Jeffers, Tristan Rene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805778 |
Johnson, Wayne Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804328 |
Kanter, Jaesen Douglas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805481 |
Lugo, Arnoldo Alcazar Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805471 CR1800919 |
McGaha, Sarah Catherine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805486 |
Mock, Timothy Thomas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803469 CR1700217 CR1605582 |
Page, Matthew Everett-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805752 |
Perez, Evonne Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805476 |
Perez, Nicholas Luis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805758 |
Ramsay, Joshua Holden-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805739 |
Ringo, Larz Jonathan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805488 |
Roelse, Peter John William Ma-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604399 |
Rolff, James Philip-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1301661 |
Rolff, James Phillip-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805315 |
Roy, Symphony Dawn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805743 |
Schaefer, Justin Alcott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805762 CR1805689 CR1805521 |
Scott, Ivy Monique-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700664 |
Sterling, Jorden Allen Matthew Jay-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604146 |
Thomas, Robert Bradford-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805483 |
Tulley, Matthew Alan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801129 CR1604555 |
Willis, Deunn Antoine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805479 |
Asti, Eric John-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805210 CR1705297 CR1703173 |
Crutchfield, Brendan Duane-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804998 CR1804127 CR1802936 CR1800674 |
Newcomb, Brian James-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805469 |
Porter, Brian Scott-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804119 |
B. McGee vs. R. McGee McGee, Barbara -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090221 |
B. McGee vs. R. McGee McGee, Ronald -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090221 |
E. Lunceford vs. A. Benninger Benninger, Angela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180205 |
E. Lunceford vs. A. Benninger County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180205 |
E. Lunceford vs. A. Benninger Lunceford, Eric -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180205 |
L. Lacewell vs. E. Robichaux Lacewell, Layne -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140275 |
L. Lacewell vs. E. Robichaux Robichaux, Elizabeth -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140275 |
P. Crog vs. S. Bean Bean, Sara -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP150218 |
P. Crog vs. S. Bean Crog, Patrick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP150218 |
P. Crog vs. S. Bean Minor, Crog -Minor |
Six | 8:30 a.m. | CP150218 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Campbell, Valerie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Layla Jordan-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Sai -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Sarlas, Patricia -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
T. Ledwith vs. E. Drakoulias Drakoulias, Evgenia -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160368 |
T. Ledwith vs. E. Drakoulias Ledwith, Tyler -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160368 |
Arnold, Adrienne Justine-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804443 |
Confidential | Three | 8:30 a.m. | CV080941 |
Hinson, William Lamar III-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1605709 |
Retta, Kyle James-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804011B CR1803274 |
Walters, Ruel Carl-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1705192 |
Martin, Blaine Richard-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805525A |
Martin, Richard Lucas-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805525B CR1801863A CR1503594 |
McDaniel, Andreas Sala-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804153 CR1602673 |
Moore, Deshawn Lee-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804490 |
Pollette, Anthony James-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804376B CR1803449 CR1802854 CR1802526 |
Ervin, Jackie Paul Jr-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1704896 |
Ervin, Jack Paul Edison Jr-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1801652 CR1704129 CR1704128A CR1504243 |
Fisk, Jeremiah Jason-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1802916 |
Goad, Richard Barry-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1802766 CR1501497 |
Goldman, Benjamin James-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1804807 CR1800034 |
Johansen, Robert Glen-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1805305 CR1804790 |
Solomon, Sarah Elizabeth-Defendant | Two | 8:31 a.m. | CR1501907 |
Aguilar, Paul Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805698 CR1804732 |
Arendas, Peter John-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805801 CR1805721 |
Flower, Cassandra Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805709A CR1704749 |
Garner, Lewis Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805706 |
Holsinger, Corey Brent-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803837 CR1802887 |
Richards, Brian Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1701512 |
Riley, Charles Zane-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805709B CR1804783 CR1803888 CR1704733 |
Sterling, Jorden Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805693 |
Waters, Michael James-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805775 |
Boone, Albert Livingston-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1700219 CR1505981 |
Boone, Albert Livingston Sr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805544 CR1803885 |
Kinsang, Wilson -Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801845 |
Lee, Carolyn Oletia-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1702443 |
McKinnon, Neil Logan-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1703479 |
Miller, Gerald Anthony-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1702619 |
Pearcy, Rebecca Anne-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801134 |
Peters, Jason Everett-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801218 |
Annis, Tonia Kristine-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805494 |
Awan, Wajahat Javed-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802454 |
Bellows, Spencer Anderson-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804964 |
Bolz, Francis Halley-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805126 |
Chisum, Debra Kay-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805075 |
Elliott, Brenda Starlene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804644 |
Savio, Frank Kevin-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803126 |
Smith, Kaleb Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805333 |
Taylor, Brian Douglas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701554 |
Villarruel, Antonio Chavez-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603595 |
Confidential | Two | 10 a.m. | CV181105 CV181103 CV181102 |
Judd, Gayla Carol-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1802612B |
Leen, Daisy Mae Opal-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1805153 CR1803175 CR1705203 CR1403653 |
Melilli, Michael Cocetto-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1803048 CR1802789 CR1802614 CR1800489 CR1800050 CR1704634 CR1704633 CR1704626 CR1703599 CR1703459 |
Melilli, Michael Concetto-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1805172 |
Olivo, Dalicia EvaMichelle-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1805128A |
Osborn, Tom -Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1801654 |
Donahue, Edwin Gail-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1703098 |
Donahue, Edwin Gail Sr-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1805828 CR1803216 |
Reed Kenney vs Monique Cahoon Cahoon, Monique -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180281 |
Reed Kenney vs Monique Cahoon County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS180281 |
Reed Kenney vs Monique Cahoon Kenney, Reed -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180281 |
Leavens, Johnnie Karl-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1704191A |
Waters, Sean Nickolas-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1701424 |
Young, Patricia Andrea-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805744B |
Bagley, Bobbie Gene-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1604480 |
Briggs, Glenn Lemule III-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802077 |
Campbell, Donnell Lionel-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805750A |
Danhauer, Trampus Beau-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1505375 |
Dillon, Kristy Lou-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805574A CR1703991 CR1603327 |
Easley, Uriah Koda-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805760 CR1705232 CR1704571 CR1704266 CR1704257 |
Garner, Carnell Demon-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805746 CR1804121 CR1502083 |
Glidewell, Joseph Eagle-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1801356 CR1801244 CR1604335 |
Hall, Richard Scott-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805736 CR1805732 |
Lockhart, Ken Zeus-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1803068 CR1605274 |
Moran, Whiski Bruce-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805744A |
Osborne, Shawn Jeffrey-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802669 |
Williamson, Haylee Lane-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805574B CR1804596B |
Centra Freight Svcs Inc vs. Sierra Madre Mushrooms Centra Freight Services, Inc. -Cross Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160205 |
Centra Freight Svcs Inc vs. Sierra Madre Mushrooms Centra Freight Services, Inc. -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR160205 |
Centra Freight Svcs Inc vs. Sierra Madre Mushrooms Sierra Madre Mushrooms Inc. -Cross Complainant |
Four | 1:45 p.m. | DR160205 |
Centra Freight Svcs Inc vs. Sierra Madre Mushrooms Sierra Madre Mushrooms, Inc. -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160205 |
Centra Freight Svcs Inc vs. Sierra Madre Mushrooms Valvo, Trenton Andrew-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160205 |
Hayes, Stephanie Lynn-Defendant | One | 2 p.m. | CR1805822 |
Robinson, William Lewis-Defendant | One | 2 p.m. | CR1802276 |
White, Jason Troy-Defendant | One | 2 p.m. | CR1705067 |
Matter of: David & Terri Living Trust Maxon, David L-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180297 |
Matter of: David & Terri Living Trust Maxon, David Mark-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180297 |
Matter of: David & Terri Living Trust Maxon, Terri Ann-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180297 |
Matter of: David & Terri Living Trust Maxon, Travix R-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180297 |
Matter of: David & Terri Living Trust Rosa, Shirley Bernice-Respondent |
Six | 2 p.m. | PR180297 |
Matter of: D. King Jr. King, Delbert L Jr-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180257 |
Matter of: D. King Jr. Minton, Belynda -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180257 |
Matter of: H. Dawes Dale, Betsey D-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180284 |
Matter of: H. Dawes Dawes, Henry M-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180284 |
Matter of: K. L. Baning Trust Jacla, Charles -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180291 |
Matter of: K. L. Baning Trust Lefuel, Phillip R-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180291 |
Matter of: L. Christen Christen, Lillian Dolly-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170154 |
Matter of: L. Christen Christen, Raymond E-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170154 |
Matter of: L. Christen Martinelli, Loretta -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170154 |
Matter of: R. Neves Humboldt County Tax Collector -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR160323 |
Matter of: R. Neves Meraz, Carlos -Objector |
Six | 2 p.m. | PR160323 |
Matter of: R. Neves Neves, Richard Anthony-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160323 |
Matter of: R. Neves Ramirez, Ashley -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160323 |
Matter of: B. Bishop Bishop, Benjamin Micah-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170317 |
Matter of: B. Bishop Bishop, Julie -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170317 |
Matter of: B. Bishop Bishop, Michael -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170317 |
Matter of: J. Cook Cook, Jennifer -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180313 |
Matter of: J. Cook Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180313 |
Matter Of: J. McGovern McGovern, Barbara -Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR020285 |
Matter Of: J. McGovern McGovern, James D.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR020285 |
Matter Of: J. McGovern Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR020285 |
Matter of: J. Wallace Crew, Bobbe Wallace-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR180118 |
Matter of: J. Wallace Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180118 |
Matter of: J. Wallace Wallace, June -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180118 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR180294 |
J. Downing vs. C. Broadhead Broadhead, Craig -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL180563 |
J. Downing vs. C. Broadhead County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL180563 |
J. Downing vs. C. Broadhead Downing, Jessica -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL180563 |