J U D G E D
Wednesday, Feb. 21, 2018’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Arellano, Joseph Emery-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800660 |
Astry, David Lawrence-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800781 |
Duhon, Jude E-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704150 |
Fullerton, Chase Andrew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700530 CR1604229 |
Hescock, Alyson Joyce-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800663 |
Johnson, Larry Rae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800778 |
JohnsonSanchez, Melissa Renee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702190 |
Johnson, Troy Leslie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800669 |
Jones, Quashaun Leron-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800779 |
King, Ronald Lin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800843 |
Mainville, Brendan James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600388B |
Martinez, Jennifer Pualani Fabiana-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800484 |
Meyers, Simon Jacob-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800653 |
Steele, James Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701881 |
Turner, Kevin Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702774 |
Vizcainolopez, Beatriz Marie De Los An-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800780 |
Brown, Orrin Bradley-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1800475 CR1800040 CR1705092 CR1602609 CR1602124 |
County of Humboldt -Respondent | Five | 8:30 a.m. | CR1701416 |
Getzendaner, Rachel Regina-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1800173 CR1800102 |
Hughes, Whitney Jacobson-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704589 CR1602913 CR1500945 |
Hunsucker, Peter James Little Raccoon-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704968 CR1704892A CR1601609 CR1502758B |
Mitchell, Brandon James-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605675C |
Nothnagel, Prentice Wade-Petitioner | Five | 8:30 a.m. | CR1701416 |
Ross, Bud Alexander-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605178 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Collins, Tamera E-Defendant |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Billie Lee-Cross Complainant |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Billy Lee-Defendant |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Gary J-Defendant |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Merlin W Jr-Cross Complainant |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Merlin W Jr-Defendant |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Rocky Lee-Cross Defendant |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Rocky Lee-Plaintiff |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Sarah -Cross Defendant |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Sarah -Plaintiff |
Nine | 8:30 a.m. | DR130381 |
Larch, Austin Robert-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1704988 |
Lockwood, Angela Dawn Starr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1800172 CR1604543B |
MacDonald, Tabatha Lyn-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1506012B |
Nelson, Aaron Anthony-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1800171 CR1702052 |
Phillips, Raymond Harvey III-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1605295A |
C. Baker vs. K. Herrera Baker, Cody -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170150 |
C. Baker vs. K. Herrera Herrera, Kaela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170150 |
County of Humboldt vs Charles Roybal III County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS100296 |
County of Humboldt vs Charles Roybal III Roybal, Charles J III-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS100296 |
County of Humboldt vs Charles Roybal III Thompson, Marlena G-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS100296 |
C. Porter vs. K. Day Day, Kurtis -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180058 |
C. Porter vs. K. Day Porter, Caitlin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180058 |
C. Price vs. T. Price Price, Cindy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170155 |
C. Price vs. T. Price Price, Travis -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170155 |
C. Ruiz vs. R. Ruiz Ruiz, Celeste -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170151 |
C. Ruiz vs. R. Ruiz Ruiz, Ralph -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170151 |
D. Tandoi-Garr vs. A. Jay Jay, Alexandra -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170692 |
D. Tandoi-Garr vs. A. Jay Tandoi, Dylan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170692 |
E. Castillo vs. A. Castillo Castillo, Alexander -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170160 |
E. Castillo vs. A. Castillo Castillo, Elizabeth -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170160 |
E. Stanley vs. C. Doyle Doyle, Chad -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170935 |
E. Stanley vs. C. Doyle Stanley, Elena -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170935 |
E. Van Duzer vs. M. Montanez Montanez, Miriam -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170648 |
E. Van Duzer vs. M. Montanez Van Duzer, Eric -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170648 |
J. Bowles vs. R. Hackelberg Bow les, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180061 |
J. Bowles vs. R. Hackelberg Hackelberg, Robert William-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180061 |
J. Byrum vs. D. Smalling Byrum, Jonathon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170152 |
J. Byrum vs. D. Smalling County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170152 |
J. Byrum vs. D. Smalling Smalling, Danielle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170152 |
J. Cedeno vs. C. Esposito Cedeno, Jaime -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160783 |
J. Cedeno vs. C. Esposito Esposito, Carl -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160783 |
J. Sullivan vs. G. Murray Murray, Glenn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180068 |
J. Sullivan vs. G. Murray Sullivan, James -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180068 |
L. Rychlik vs. C. Rossi County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130046 |
L. Rychlik vs. C. Rossi Rychlik, Lyle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130046 |
L. Rychlik vs. C. Rossi Seals, Chelsea -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130046 |
Matter of: A. Thurston Brock, Bill -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR150265 |
Matter of: A. Thurston Brock, Linda -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR150265 |
Matter of: A. Thurston Mendes, Mary -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR150265 |
Matter of: A. Thurston Poli, Daniel -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150265 |
Matter of: A. Thurston Poli, Pauline -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150265 |
Matter of: A. Thurston Thurston, Aaron Michael-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR150265 |
Matter of: A. Thurston Thurston, Daniel -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150265 |
Matter of: A. Thurston Thurston, Michael Ray-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR150265 |
Matter of: A. Thurston Thurston, Susan -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150265 |
Matter of: Berger Minors Berger, Damian A-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Berger, Heather C-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Berger, Kyle C-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Berger, Michael W-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Bjorkstrand, Catherine -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Cher-Ae Heights Trinidad Rancheria -Real Party in Interest |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: E. Worrell Lewis, Reddi -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR050116 |
Matter of: E. Worrell Pantaleo, Jacquelin -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR050116 |
Matter of: E. Worrell Pantaleo-Wansick, Jessica -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR050116 |
Matter of: E. Worrell Worrell, Eva Sione-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR050116 |
Matter of: Gensaw-Crum Minors Crum, Everett Lee-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150305 |
Matter of: Gensaw-Crum Minors Gensaw, Annie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150305 |
Matter of: Gensaw-Crum Minors Gensaw-Crum, Brydyn -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR150305 |
Matter of: Gensaw-Crum Minors Gensaw-Crum, Lee Roy-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR150305 |
Matter of: Gensaw-Crum Minors Gensaw-Crum, Nichyle -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR150305 |
Matter of: Gensaw-Crum Minors Iorio, Susan -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150305 |
Matter of: Gensaw-Crum Minors OCallaghan, Amanda -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR150305 |
Matter of: Gensaw-Crum Minors OCallaghan, William F-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR150305 |
Matter of: M. Pastori Birindelli, Philina -Objector |
Six | 8:30 a.m. | PR040262 |
Matter of: M. Pastori Christie, Jennifer Lynn-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR040262 |
Matter of: M. Pastori Pastori, Makayla -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR040262 |
P. Arruda vs. J. Arruda Arruda, John -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170646 |
P. Arruda vs. J. Arruda Arruda, Patricia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170646 |
R. Carras vs. T. O'Donnell and C. Miller Carras, Rochelle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160693 |
R. Carras vs. T. O'Donnell and C. Miller Miller, Clayton -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160693 |
R. Carras vs. T. O'Donnell and C. Miller O'Donnell, Tytianna -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160693 |
R. Chichizola vs. K. Kuster Chichizola, Regina -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140577 |
R. Chichizola vs. K. Kuster Kuster, Kent -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140577 |
R. Garcia vs. K. Sabine Garcia, Robert -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170159 |
R. Garcia vs. K. Sabine Sabine, Kathleen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170159 |
R. Hall vs. K. Hall Hall, Kristin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170147 |
R. Hall vs. K. Hall Hall, Riley -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170147 |
R. Montenegro vs. L. Paradise County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170146 |
R. Montenegro vs. L. Paradise Montenegro, Rosemary -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170146 |
R. Montenegro vs. L. Paradise Paradise, Lucas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170146 |
S. Clark vs T. Clark Clark, Sylvia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110373 |
S. Clark vs T. Clark Clark, Timothy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110373 |
S. Clark vs T. Clark County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110373 |
S. Murray vs. J. Murray Murray, James W-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100602 |
S. Murray vs. J. Murray Murray, Sasha Lynn-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100602 |
Y. Craig vs. C. Craig Craig, Casey -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170545 |
Y. Craig vs. C. Craig Craig, Yvonne -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170545 |
Worrell, Jacob C-Father | Six | 8:30 a.m. | PR050116 |
Knight, Ronald -Defendant | Three | 8:30 a.m. | TR1607990 |
Knight, Ronald W-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1704394 CR1605389 |
Knight, Ronald William-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1605693 CR1602659 |
McEwen, Paul Dufay III-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1603820A |
Spillard, Everett Leroy II-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1703134 |
Battersby, Erick Allen-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1605449 CR1600291 |
Chambers, Eric Christopher-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1800107 CR1702236 CR1701928 CR1700954 CR1700178 CR1604564 CR1602725 CR1600733 |
Eads, Nicholas Alexander-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1701083 CR1505650 |
G. Tuel vs. P. Tuel Tuel, Giuditta Hilda-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL150013 |
G. Tuel vs. P. Tuel Tuel, Paul Allen-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL150013 |
Burton, Donna Lorraine-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1603558 |
Deknight, Mariah Kathleen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1600866 |
DeKnight, Mariah Kathleen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1404846A CR1401481 |
Dematos, Angela Sara-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1700963A |
Dematos, David Lourenco-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1700963B |
Goldsmith, Hopi -Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1603023 |
Hale, Trevor Sciarrotta-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1700597 |
Harris, Robert Mitchell-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702269 CR1600941 |
Holt, Alexander Nathaniel-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1800671 CR1601278 CR1600178 CR1404241 |
Jackson, Brooke Emily-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1703391 |
Johnson, Emery Randal-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1603381 |
Knickerbocker, Michael Lavant-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701658 |
Laffoon, Eugene Duane-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701481 |
Melendez, Lacy Rae-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702301 CR1701429 |
Piasecki, Robert James Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1600173 CR1505453 |
Sanders, Kenick Oscar-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1404548 |
Snyder, John Gaylord-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701523 |
West, Josephine Kathleen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1800707 CR1504644 |
Wilson, Michael Gene-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1505190 |
Still, Casey Ernesst-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1503372 CR1205657 |
Utterback, Timothy Michael-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1602762 |
Williams, Ezra K-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1700653 |
Brinson, Edward II-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1600001 CR1506046 CR1503537 CR1502924 CR1501997 |
Carmona, Jose Roberto-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703462 CR1700466 CR1101160 |
Combs, William Robert-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800129 CR1800108 |
Cook, Erick Glen-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1005018 |
Crossland, Ronald Allen-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1705326 CR1603830 CR1504241 |
Lamberson, Andrew James Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800350 CR1700946B |
Linz, John Joseph Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703862 |
MaxonThomas, Kyle Lewis Alexander-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800712 |
Mitchell, Brandon James-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800012 |
Willey, Jennifer Katherine-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800305 |
Wood, Jeffrey Morgan-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1502866 |
AllenMcGraw, Brandie Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702918 CR1702555B |
Aubrey, Henry Calvin III-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1605636 CR1504385 |
Baldwin, Brian Keith-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704049 CR1503216 |
Bateman, Jessica Alice Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701871 |
Callihan, Miles Andrew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704631 |
Cheng, May -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704840 |
Curia, Joseph Rosario-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701839 |
Flower, Cassandra Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704749 |
Gaudio, Richard Edison-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702852A |
Gomes, Matt Joseph-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1404080B CR1402799 CR1401878B |
Halling, Cathleen Michele-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704750 |
Lunsford, Bradley Lane-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701231 |
Lytle, Daniel Frank Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702935 CR1602232 CR1600475 |
Madonia, Ezekiel Xanthos-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704860 |
Royal, Mark Andrew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800698 CR1800696 CR1800043 CR1702710 CR1702235 CR1701419 |
Sahon, Basilio Queche-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800339 |
Sahonqueche, Basilio -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704621 |
Unutoa, Courtney Susanna-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704601 |
Arriola, Brian J-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603878 |
CamilliQuinlan, Rihanna Christina-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1704552 |
Camilli, Rihanna Christina-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603552 |
Dean, Richard Villa II-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1702314 CR1600143 CR1505185 CR1504997 |
Ervin, Jackie Paul Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1704896 |
Ervin, Jack Paul Edison Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1704129 CR1704128A CR1504243 |
Eshghipour, Maziar -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1702795 |
Miller, Brian Anthony-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1703066 |
Parsons, Matthew Daniel-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1603508 |
Shannon, Heather C Rose Irene-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1800226 CR1800096 CR1703343 CR1700616 CR1603922 CR1603921 CR1504977 |
Spaulding, James Alexander-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1704582 CR1703017 CR1403927 |
Tardy, Reed Raymond-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1703607 |
Tracy, George Ira Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604309 CR1602950 CR1601878 |
Walton, Steven Jay Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1704322 |
Bowman, Brian Charles-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1701061 |
Cassel, Arthur Charles-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1700852 |
Corbera, Bryan Joseph-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702118 |
Fain, Todd Milon-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1601291 |
Walters, Billy Joe-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800772 CR1501543 |
Wilson, James Edward Jr-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1600198 |
A. Sorter vs. G. Carlson Carlson, Genevieve -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC170338 |
A. Sorter vs. G. Carlson Sorter, Andrew -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC170338 |
A. Sorter vs. G. Carlson Sorter, Heather -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC170338 |
L. Gupton vs. J. Haymaker Gupton, Lillian Rose-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC170336 |
L. Gupton vs. J. Haymaker Haymaker, Jay Martin-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC170336 |
Confidential | Eight | 1:30 p.m. | CV180079 CV171110 CV171103 CV171101 |
Cooper, Jennifer May-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704366 CR1404126 |
Edwards, Nathaniel Heath-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800169A CR1704198 |
Harwell, Bradley Joseph-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800729 CR1604479A |
Holley, Kathleen Nicole-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800270 CR1703830 |
Janiskee, Jason Christian-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800125 CR1701947 |
Jealousofhim, Roman Gianfranco-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1705130 CR1704915 |
Kress, Albert Durant-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800800 |
Kress, Albert Durant Sr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1605602 |
Leavens, Johnnie Karl-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704191A |
Loureiro, Ronald W F Joshua Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800097 |
May, Steven Rebel-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1705340 CR1503277 |
McDonald, Derek James-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800231 CR1800230 CR1800156 CR1700884B |
Nelson, Cory Michael Hicklin-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800169B CR1800086 |
Nelson, Richard Leon-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1705273 CR1700432 CR1604337 |
Newcomb, Christopher Gregory-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800147 CR1800098A CR1501809 CR1501689 |
Newcomb, Talisa Dee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800098B |
Quenell, Elizabeth Ann-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704191B |
Wilson, Bobby Ray-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1703316 CR1605414 CR1303982 |
C. Haberstock vs. M. Valentine American Foreclosure Services -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | CV180049 |
C. Haberstock vs. M. Valentine Haberstock, Craig -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | CV180049 |
C. Haberstock vs. M. Valentine Valentine, Mary -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | CV180049 |
J. Sullivan vs. Providence St Joseph Health Providence St. Joseph Health -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170028 |
J. Sullivan vs. Providence St Joseph Health St. Joseph Hospital of Eureka -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170028 |
J. Sullivan vs. Providence St Joseph Health Sullivan, Jason -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170028 |
L. Hansen vs. F. Anderson Anderson, Florence -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170450 |
L. Hansen vs. F. Anderson Anzini, Diane -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170450 |
L. Hansen vs. F. Anderson Currier, Carolyn -Guardian Ad Litem |
Four | 1:30 p.m. | DR170450 |
L. Hansen vs. F. Anderson Hansen, Louise -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170450 |
Northwest Investment Co vs. North Bank Assoc Inc Jenkins, Diane M-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160086 |
Northwest Investment Co vs. North Bank Assoc Inc Jenkins, Kevin M-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160086 |
Northwest Investment Co vs. North Bank Assoc Inc North Bank Associates, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR160086 |
Northwest Investment Co vs. North Bank Assoc Inc Northwest Investment Company -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR160086 |
State Farm Fire & Casualty Co vs. N. Willer State Farm Fire & Casualty Company -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170410 |
State Farm Fire & Casualty Co vs. N. Willer Willer, Nina -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170410 |
Clark, William James-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1800544B CR1704372B |
Fiedler, Adam Christian-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1604850 |
Remington, Jamie Marie-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1600357 |
B. Larson vs. C. Chandler Chandler, Corie -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | FL160427 |
B. Larson vs. C. Chandler Larson, Benjamin -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | FL160427 |
B. Soos vs. D. Parsons Parsons, David -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180086 |
B. Soos vs. D. Parsons Soos, Brian J II-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180086 |
E. Legey vs. D. Counts Counts, Danielle -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170735 |
E. Legey vs. D. Counts Legey, Elso -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170735 |
E. Seal vs. B. Floyd Babich, Matt -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR140611 |
E. Seal vs. B. Floyd Cummings, Gayle S-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR140611 |
E. Seal vs. B. Floyd Floyd, Bradford Esq.-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR140611 |
E. Seal vs. B. Floyd Seal, Emily -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR140611 |
H. Wiswall vs. A. Quezada Quezada, Alejandro -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180020 |
H. Wiswall vs. A. Quezada Wiswall, Heather Leigh-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180020 |
J. Duncan vs. R. Harris Duncan, Jesse David-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180088 |
J. Duncan vs. R. Harris Harris, Robert K-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180088 |
J. Duncan vs. V. Jones Duncan, Jesse David-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180089 |
J. Duncan vs. V. Jones Jones, Vaughn -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180089 |
J. Leiderman vs. J. Kerri III Kerri, James N III-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180095 |
J. Leiderman vs. J. Kerri III Leiderman, Joshua R-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180095 |
L. Larson vs. C. Chandler Chandler, Corie Jean-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170895 |
L. Larson vs. C. Chandler Larson, Leighann Cecilia-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170895 |
Matter of: K. Williams Williams, Kathleen -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170995 |
Persolve LLC vs. S. Slater Persolve, LLC -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR170368 |
Persolve LLC vs. S. Slater Slater, Sally C-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170368 |
R. Buzzard vs. S. Alonzo Alonzo, Sarah -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180085 |
R. Buzzard vs. S. Alonzo Buzzard, Rosalie E-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180085 |
S. Jacobs vs. L. Lenhart Jacobs, Steven -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180057 |
S. Jacobs vs. L. Lenhart Lenhart, Loren Michael-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180057 |
Cal Coast Credit Svc Inc vs. C. Fausone Cal Coast Credit Service, Inc. -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR170031 |
Cal Coast Credit Svc Inc vs. C. Fausone Fausone, Christy -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR170031 |
Keyes, Christopher Cole-Defendant | Two | 2 p.m. | TR1708720 CR1704655 CR1704042 |
Goldberg, Jon David-Defendant | One | 4 p.m. | CR1604370 |