J U D G E D
Thursday, May 31, 2018’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Amador, Angel Eyeri Burgos-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801900 |
Arevalo, Regina Ane-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802451 |
Bourland, David Craig-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802176 CR1801902 CR1801625 CR1504982 CR1503838 |
Brockoff, Brandon Tyler-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802489 |
Bryant, Courtney Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802488 |
Cardoza, Amy Elizabeth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802413 |
Carter, Justin McGregory-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802486 CR1702525 |
Cassella, Teddy John-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802437 |
Downard, Michael David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604108 CR1601340 |
Filyau, Robert Peter Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605209 |
Garrett, Courtney Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1403778 |
Gerace, Michael James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802481 |
Hawkins, Dana Eric Micheal-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801221 CR1801192 CR1703534 CR1701595 CR1604801 |
Henderson, Ronald Clyde-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802438 CR1801419 CR1801418 |
Hooks, Jessica Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802484 |
James, Charles Dorris-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801888 CR1705161 CR1502536 |
Keener, Jill Jeanine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1401364 CR1300252 |
Larkins, Billy Wane-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802480 CR1605656 CR1600162 |
Lee, Chao -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801877 |
Moore, Chad Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802482 CR1800817 CR1604317 CR1406061 |
Moscara, Robert Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802436A CR1801645 CR1801416 CR1703696 |
Newmaker, Gerald Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802436B |
Pratt, Arlyss June-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605567 |
Ruth, Daisy Davina-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801878 CR1800342 |
SeguraPerez, Antonio -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802485 CR1800255 |
Simms, James Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801401 |
Ward, Cheyanna Michelle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802436C |
Felder, Kimberly Ann-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1702574 |
Grow, Joshua David-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605727 |
Osborn, John David Paul-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1702231A CR1600370B |
Owen, Michael Andrew-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1702231B CR1702169 CR1502457 |
Adams, Stanley Shawn-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1704603 CR1704578 CR1704533 |
AyonaRoque, Misael -Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1801577 |
A. Butler vs. D. Battaglierri Jr. Battaglieri, Donald -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170921 |
A. Butler vs. D. Battaglierri Jr. Butler, Amy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170921 |
A. Ewing vs. J. Ewing Ewing, Anne -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160660 |
A. Ewing vs. J. Ewing Ewing, Jonathan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160660 |
A. Murrieta vs. S. Grimes Grimes, Sean Creighton-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180264 |
A. Murrieta vs. S. Grimes Murrieta, Ashlee -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180264 |
B. Tatum vs. F. Harwood Boyd, Francis -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170873 |
B. Tatum vs. F. Harwood Tatum, Brian -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170873 |
C. Mooslin vs. G. Mooslin Mooslin, Candee -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170361 |
C. Mooslin vs. G. Mooslin Mooslin, Gary -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170361 |
C. Palmer vs. T. Palmer Palmer, Cindra -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180274 |
C. Palmer vs. T. Palmer Palmer, Timothy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180274 |
C. Rossen vs. E. Rossen Rossen, Camille -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130576 |
C. Rossen vs. E. Rossen Rossen, Eric -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130576 |
D. O'Brien vs. L. Bendarif Bendarif, Lamia -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170625 |
D. O'Brien vs. L. Bendarif O'Brien, Douglas -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170625 |
J. Henry vs. T. Henry Henry, James G.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170874 |
J. Henry vs. T. Henry Henry, Tephi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170874 |
J. Rosebrook vs. D. Rosebrook California State Teachers, (CalSTRS) -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170840 |
J. Rosebrook vs. D. Rosebrook Rosebrook, Don -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170840 |
J. Rosebrook vs. D. Rosebrook Rosebrook, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170840 |
J. Woody vs. W. Woody Woody, Jacob Daniel-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180033 |
J. Woody vs. W. Woody Woody, Whitney Jillian-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180033 |
L. Cangas vs. F. Cangas Cangas, Fernando Maria-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170649 |
L. Cangas vs. F. Cangas Cangas, Linda Marie-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170649 |
L. Cangas vs. F. Cangas CA Public Employees Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170649 |
L. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Linay -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170681 |
L. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Linden -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170681 |
L. Stokes vs. K. Stokes Stokes, Kevin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes Stokes, Laurel -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
Matter of: M Friedland Brown, Shyleigh -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: M Friedland Friedland, Zachariah -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: M Friedland Snider, Jerri Jean-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: M Friedland Snider, Matthew Caleb Scott-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: M Friedland Snider, Nathaniel -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130331 |
Matter of: M. Morton Lingenfelter, Rose M.-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR060038 |
Matter of: M. Morton Morton, Bobbie -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR060038 |
Matter of: M. Morton Morton, Malachi Davis-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR060038 |
Matter of: M. Morton Watkins, Pattie -Real Party in Interest |
Six | 8:30 a.m. | PR060038 |
Matter of: T. Fleming Blakenship, Carla -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR170259 |
Matter of: T. Fleming Blakenship, Jaden -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170259 |
Matter of: T. Fleming Blakenship, Jason Lee-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR170259 |
Matter of: T. Fleming Blakenship, Josh -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170259 |
Matter of: T. Fleming Blakenship, Michael -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170259 |
Matter of: T. Fleming Blakenship, Xavier -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170259 |
Matter of: T. Fleming Fleming, Trinity Marie-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR170259 |
Matter of: T. Fleming Jenkins, Debra -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170259 |
Matter of: T. Fleming Vassel, Michelle Lynn-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR170259 |
M. Lopez vs. S. Mendez County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180057 |
M. Lopez vs. S. Mendez Lopez, Mauro -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180057 |
M. Lopez vs. S. Mendez Mendez, Samantha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180057 |
M. O'Donnell vs. L. Anderson Anderson, Linnea -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170762 |
M. O'Donnell vs. L. Anderson O'Donnell, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170762 |
N. Stoll vs. J. Stoll Stoll, Jed -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180240 |
N. Stoll vs. J. Stoll Stoll, Nichole -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180240 |
Chase, Shiloh John-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1802152 CR1802143 |
Ross, Aubrey Emiko-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1605244 |
Sims, Leroy Arvie-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1802081 |
Spencer, Shawn Michael-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1701304 CR1700604 |
Valenzuela, Nestor Omar-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1801093B |
Wild, Garrett Charles Ray-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1800263 CR1400569 |
Kistler, Nicholas I-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1701479 CR1605658 CR1600857 CR1501455 |
Malcolm, Sean Hamilton-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1801690 |
Nobles, Peter Conrad-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1503604 |
Odom, Jerry Mitchell-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802169 |
Odom, Jerry Mitchell Jr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802221 |
Snyder, John Gaylord-Defendant | Four | 8:45 a.m. | CR1701523 |
Bates, Richard Jay-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR980644AM CR980207AK |
Blake, Julie Ann-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1601444A CR1601193 CR1505500A CR1500952 CR1500308 |
Carlson, Chad Kevin-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1703873 |
Caster, Dennis Lee-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1700099 |
Cringle, Brandi Lynn-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1604878 |
Diamond, Kerry Michael-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1702906 |
Drew, Tracey Dontaye Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801990 |
Edgar, Jerry Ronald-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1704121 |
Garlinghouse, Alexandria Crystal-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1802227 CR1800824 CR1702020 CR1701667 |
Jennings, Mathew Steven-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800371 CR1703702 |
McDonald, JonCharles B-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1702515 |
McDonald, JonCharles Blake-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1502276 |
McEachern, Ann Marie-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1704498 |
Pontes, Cory Burre-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1605657 |
Renier, Nathan Paul-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR082199BS |
Roll, Thomas Wayne-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1703614 |
Shepard, Ervin Leroy-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1505759 |
Sherman, Courtney Elizabeth-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1705227 |
Steele, Rickey Lee-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1704642 |
Taggart, Gregory Allen Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1704901 CR1702010 CR1701380 CR1605566 |
Tucker, Haley Morgan-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1701240 CR1500408 |
Vang, Chang -Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800389 |
Welk, Elson Steven-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800610 |
Wheeler, Loren Patrick-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1704111 |
Wood, Aileen Ellen-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1704470 CR1704153 CR1700821 CR1602865B CR1403450 |
Cook, Larry Wallace Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801496 CR1603785 CR1603111 |
Flemming, Timothy James Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802397 CR1800549 |
Gay, Charles Lloyd-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1600856 CR1600769A |
Gregory, Charity Ann-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801478 |
Hunter, Elizabeth Michelle-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1701782 CR1701552 |
Knopf, Randy Charles-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801942 |
Maniaci, Gerald Junior-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802402 |
Miller, Misty Dawn-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1702630 |
Minasian, Jessica Ember-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801374B |
Porter, Austin Alvin-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802396A |
Rulo, Daniel Rene-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802396B CR1702504 CR1701415 CR1601443 |
Warren, Martin Anthony-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800545 |
Whiting, Brian Matthew-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802393 CR1800513 CR1703817 |
Williams, Elijah Stonebear-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703179 |
Barth, Timothy Wayne-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700676 |
Elsworth, Scott Hartley-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801403 |
Fox, Robert Alan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1503677 |
Franceschi, Aaron Joseph-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802099 CR1705318 CR1603531 |
Fuller, Carrie Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1705178 CR1501036 |
Gillihan, Trevor John-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802473 CR1701305 CR1600960 |
Hawkins, Sean Lance-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1302041 |
Mcgovern, Dakota Demery-Defendant | Eight | 10 a.m. | TR1803927 |
McGovern, Dakota Demery-Defendant | Eight | 10 a.m. | TR1801207 CR1800464 CR1703162 CR1701147 CR1700444 CR1602225 |
RamirezPaz, Argimiro Jose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801714 CR1800751 CR1702346 |
Reilly, Thomas Owen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800073 |
Risling, Michael Ryan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1705084 |
Robinson, Roy Frank-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801433B |
Roosa, Jeffrey Michael Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801713 CR1603000 CR1601247 CR1503865 CR1502725 |
Asher, Derrick James-Defendant | Three | 10:15 a.m. | TR1706432 CR1802258 CR1802231 CR1502331 CR1502160 CR1403381 |
Barnes, Molly Faye-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1201762 CR1102501 |
Cole, Charles Wesley-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1600243 CR1600234 |
England, Carmen Marie-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1702759 |
Finley, Lilia -Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1200925 |
Fisher, Scott Tyrone-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1802403 |
Goble, MJ -Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1300560 |
Grimes, Taylor Leeann-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1704399 |
Keeler, Carl Steven-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1801430 CR1800158 |
Kennedy, Rose Lucy Mae-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1603787 CR1601711 CR1601401 |
Monroy, Robert Isaac-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1802202 CR1802008 CR1800527 CR1800525 CR1800349 |
ParralAguirre, Hugo -Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1705207 |
Pote, Patricia Marie-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR975341S |
Wojcik, Daniel Michael-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1200640A |
Blake, Eric Mathew-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1603424 |
Dyer, Aaron Mathew-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703666 |
English, James Jordan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1704083 |
LopezEspinoza, Josefina -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1603636 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Escareno, Rodrigo -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Gonzalez, Anali -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140213 |
Carl Hall vs Donna Yacks County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS050195 |
Carl Hall vs Donna Yacks Hall, Carl W.-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS050195 |
Co. Of Hum. vs J. Adame Adame, Jose L.-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS020853 |
Co. Of Hum. vs J. Adame County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS020853 |
Co. Of Hum. vs J. Adame Miller, Kenna L.-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS020853 |
Michael Barnes vs Sarah Wilks Barnes, Michael -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL110016 |
Michael Barnes vs Sarah Wilks County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL110016 |
Michael Barnes vs Sarah Wilks Wilks, Sarah -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL110016 |
Johnson, Star Lauretta-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1703217 |
Yacks, Donna -Respondent | Eight | 1:30 p.m. | FS050195 |
Boone, John Albert-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1801866 CR1701201 |
Camilli, Douglas Albert-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802477 CR1602202 |
Colegrove, Justin Jacob-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1800870 CR1603029 |
Edwards, Nathaniel Heath-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802157A CR1800169A CR1704198 |
Franco, Michael Thomas-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802416 |
Gregorio, Joseph Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1704961 CR1704503 CR1500157 |
Martin, Vincent Raymond-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1502617 |
Morrison, Douglas Anthony-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1701198 |
Myers, Laurance Wautec Everett-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802478 CR1801641 |
Nelson, Cory Michael Hicklin-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802074 CR1800169B CR1800086 |
Nichols, Sarah Marie-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1800184 CR1701199B CR1602858 CR1600671 |
Owens, Ashlynn Mae-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802475 CR1604814 CR1604115 |
Owsley, Austin Keith-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802483 CR1802343 CR1701889 |
Palmquist, Thaddeus Christian-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1801704 |
Townsend, Bronson Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1703559 CR1601700 CR1405329 |
Vanwyk, Nicholas Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802479 |
Williams, Torry Rowchester-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1704594 CR1700358 |
Workman, Dennis Andrew III-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1303378 |
Delgado Bueno, Carmen Alexa-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1404417 CR1401991 |
Hall, Kelly Lyn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1605633 |
Hall, Kelly Lynn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1800508 |
Johnson, Jesse Eugene-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1801262 |
Jones, Shantaram Laurence-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1701487 |
LuqueRenteria, Jose Aquileo-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802421 |
H. Elliott vs. F. Elliott Elliott, Fred W-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CP150097 |
H. Elliott vs. F. Elliott Elliott, Helen -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CP150097 |
Matter of: B. Lechuga Department of Health Care Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Dillard, Vicki -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Lechuga, Buryl Lee-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Lechuga, Janette -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Pogue Lankford, Djuanna -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160206 |
Matter of: B. Pogue Pogue, Bobbie Faye-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160206 |
Matter of: D. Graham Graham, Donald Allen-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: D. Graham Graham, Faye -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: D. Graham Graham, Stephen -Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: E. Gildesgard Cassidy, Kathleen -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170288 |
Matter of: E. Gildesgard Gildesgard, Emily Geniece-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170288 |
Matter of: J. Kesinger Brimm, Julie M-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180099 |
Matter of: J. Kesinger Kesinger, Jacqueleine Anne-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180099 |
Matter of: J. Wilcox Jr Davey, Teresa -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170254 |
Matter of: J. Wilcox Jr Edwards, Linda -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR170254 |
Matter of: J. Wilcox Jr Wilcox, John Amos Jr-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170254 |
Matter of: K. Victorine Atkins, Donna -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2 p.m. | PR160346 |
Matter of: K. Victorine Atkins, Robert -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2 p.m. | PR160346 |
Matter of: K. Victorine Barns, Addison -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2 p.m. | PR160346 |
Matter of: K. Victorine Barns, Sarah Jane-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160346 |
Matter of: K. Victorine Fredrickson, Donna -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2 p.m. | PR160346 |
Matter of: K. Victorine Victorine, Darren -Father |
Six | 2 p.m. | PR160346 |
Matter of: K. Victorine Victorine, Jodi -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2 p.m. | PR160346 |
Matter of: K. Victorine Victorine, Kaylyn Marie-Minor |
Six | 2 p.m. | PR160346 |
Matter of: K. Victorine Victorine, Mariah -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2 p.m. | PR160346 |
Matter of: P. Angeloff Angeloff, Nicolas Andrew Michael-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160093 |
Matter of: P. Angeloff Angeloff, Phillip Nicolas-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160093 |
Matter of: P. Angeloff Tang, Li -Objector |
Six | 2 p.m. | PR160093 |
Matter of: R. Conley Conley, Roberta Li-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170333 |
Matter of: R. Conley Petrey, Sharon Li-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170333 |
Matter of: R. David-Baker Trust David-Baker, Ryan -Minor |
Six | 2 p.m. | PR180098 |
Matter of: R. David-Baker Trust McBeth, John C-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180098 |
Matter of: R. Gee Gee, Robert Wayne-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180111 |
Matter of: R. Gee Toroni, William -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180111 |
Matter of: R. Marshall Marshall, John -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180112 |
Matter of: R. Marshall Marshall, Robert Gordon-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180112 |
Matter of: R. Sargent Sargent, Helen -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180061 |
Matter of: R. Sargent Sargent, Ronald Leslie-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180061 |
Hatch, Walter Bruce-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1800890 CR1700259 CR1405869 CR1301228 |
Watkins, Brett Walter-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1802550 |
Matter of: E. Williamson Hansen, Lisa -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170131 |
Matter of: E. Williamson Lorensen, Mary Louise-Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170131 |
Matter of: E. Williamson Williamson, Ellis -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170131 |
Matter Of: H. Smith Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR110180 |
Matter Of: H. Smith Smith, Harlan D-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR110180 |
Matter of: I. Cadena Cadena, Isidro -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170303 |
Matter of: I. Cadena Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170303 |
Matter of: J. Blackwell Blackwell, Joann -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160328 |
Matter of: J. Blackwell Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR160328 |
Matter of: K. Harper Harper, Kenneth A.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR130045 |
Matter of: K. Harper Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR130045 |
Matter of: M. Mosely Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180094 |
Matter of: M. Mosely Mosely, Margery -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180094 |
Matter Of: M. Przedwojeski Przedwojeski, Margaret -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR090069 |
Matter Of: M. Przedwojeski Threthewey, Katherine -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR090069 |
Matter of: R. Caywood Caywood, Rosita J-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR130055 |
Matter of: R. Caywood Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR130055 |
Matter of: R. Friendly Friendly, Raymond -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180102 |
Matter of: R. Friendly Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180102 |
Matter of: R. Kindrick Kindrick, Carole -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR150102 |
Matter of: R. Kindrick Kindrick, Ralph Clinton-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR150102 |
Matter of R. LaBolle LaBolle, Eric -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170322 |
Matter of R. LaBolle LaBolle, Rose -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170322 |
Matter of: T. Allison Allison, Conor Wade-Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR160128 |
Matter of: T. Allison Allison, Ty E-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160128 |
Matter of: T. Allison Humboldt County Public Guardian -Public Guardian |
Six | 2:15 p.m. | PR160128 |
Matter of: T. Allison Mitchell, Citra -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR160128 |
Matter Of: T. Sharp Sharp, Nola -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR000121 |
Matter Of: T. Sharp Sharp, Thad -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR000121 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR20606 PR180118 PR140097 PR110125 |
Co. of Hum. vs. A. Cuyar County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS080372 |
Co. of Hum. vs. A. Cuyar Cuyar, Aurora M.-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS080372 |
Co. of Hum. vs. A. Cuyar Roby, Jack -Grandfather |
Eight | 2:30 p.m. | FS080372 |