J U D G E D
Thursday, Sept. 20, 2018’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alfred, Sacheen Valentine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804143 |
Andrews, Matthew Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804311 |
Baker, Carolyn Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1505654 CR1504749 |
Blakemore, Molly Katherine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804137 |
Cahill, Sean Edward-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804352 |
Cochran, Robert Patrick Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804322 |
Duck, Timothy Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802865 CR1802124 |
Everett, Gregory Allen III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1505839 |
Fagan, Jesse Steven-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804063 |
GonzalezEspinoza, Fernando -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802723 |
Huerta Phillips, Carmelita H-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701918 |
Kirby, Shasta Heather-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800708B |
Lira, Philip -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700680 CR1603890 CR1603173 CR1504893 CR1500217 |
Martin, Laluna Rain-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804118 |
Massey, Sheriden Taylor-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804320 CR1801884 CR1704913 |
Mckee, Robert Calvin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804316 |
Owens, Stephen Wayne Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804336 CR1600651A CR1600011 |
Payer, Steven Rudolf-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804313 |
Perez, Nicolas Daniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1503708 |
Poirier, Michael Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802654 |
Ramsey, Jimmie Davis II-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804207 |
Rial, Amy Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704305 |
Risling, Michael Ryan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803765 CR1705084 |
Rogers, Emily Patricia-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701838B |
Rose, Steven Charles-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804324 |
Samek, Robert Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1601869 CR1501712 |
Slade, Kyrie Leanne Alofa Le-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804314 CR1703261B CR1604621B |
Strawn, Jimmy Dwayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1601059 CR1300312 |
Stroup, Jerry Dean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804251 CR1702678 |
Taylor, Lewis J-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1406151 |
Taylor, Lewis Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802788 |
Tripp, James Donald-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1603361 |
Wade, Michael Wayne Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804321 |
Xiong, Foua Va-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804327 |
Colegrove, Jazzy Bobbie Alicia-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1803655 CR1604044 |
Espinoza, J -Respondent | Five | 8:30 a.m. | CR1803418 |
Gregory, Charity Ann-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804360 CR1801478 CR1704618 |
Hames, Brooke Danna-Petitioner | Five | 8:30 a.m. | CR1803418 |
Hill, James Allen-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802783 CR1800864 CR1701930 CR1404662 CR1401681 |
Betancourt, Eddie -Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803770 CR1802078 |
Black, Michael Matthew-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803415 |
Black, Michael M-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1802491 CR1802459 CR1702539 |
Brown, Kayla Muriel-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1501060 |
Christie, Raymond Frank-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1802751 CR1703853 |
S. Hardaman vs. M. Allegra Allegra, Michael -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL180502 |
S. Hardaman vs. M. Allegra Hardaman, Shanel -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL180502 |
B. Sharp vs. A. Sharp Sharp, Amber -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180206 |
B. Sharp vs. A. Sharp Sharp, Billy Gene-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180206 |
C. Cress vs. P. Cress California Public Employees', CalPERS -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160610 |
C. Cress vs. P. Cress County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160610 |
C. Cress vs. P. Cress Cress, Cindy C-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160610 |
C. Cress vs. P. Cress Cress, Peter A-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160610 |
C. Cress vs. P. Cress Sacramento County Employees' Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160610 |
C. Fleming vs. J. Fowler Fleming, Courtney -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180195 |
C. Fleming vs. J. Fowler Fowler, Jessica -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180195 |
Co of Humboldt vs Yolla Montalbin County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS050343 |
Co of Humboldt vs Yolla Montalbin Karges, Kel L. -Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS050343 |
Co of Humboldt vs Yolla Montalbin Montalbin, Yolla M. -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS050343 |
D. Cudahy vs. J. Cudahy Cudahy, Danielle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180459 |
D. Cudahy vs. J. Cudahy Cudahy, J Patrick-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180459 |
D. Hogan vs. R. Hogan Hogan, Diane Marie-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170076 |
D. Hogan vs. R. Hogan Hogan, Rex Allen-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170076 |
D. Painter vs. A. Clark Clark, Audra -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160787 |
D. Painter vs. A. Clark Painter, Dustin Ryan-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160787 |
G. Monaghan vs. M. Monaghan Monaghan, Greta -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130006 |
G. Monaghan vs. M. Monaghan Monaghan, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130006 |
K. Cliborn vs. T. Cliborn Cliborn, Kevin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180449 |
K. Cliborn vs. T. Cliborn Cliborn, Tina -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180449 |
K. Mihaljevich vs. L. Pedicini Mihaljevich, Kye B-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180334 |
K. Mihaljevich vs. L. Pedicini Pedicini, Lauren -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180334 |
Matter of: J. Pulliam Didier, Jamari -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR180204 |
Matter of: J. Pulliam Didier, Keron -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR180204 |
Matter of: J. Pulliam Pulliam, Julie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR180204 |
Matter of: J. Pulliam Pulliam, Muir -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR180204 |
Melissa Strain vs. Levi Strain Strain, Arthur W-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL130204 |
Melissa Strain vs. Levi Strain Strain, Levi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130204 |
Melissa Strain vs. Levi Strain Sutton, Melissa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130204 |
M. Philip vs. G. Philip CA Public Employees Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170225 |
M. Philip vs. G. Philip Philip, Gina -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170225 |
M. Philip vs. G. Philip Philip, Matthew -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170225 |
M. Starcher vs. W. Starcher California Public Employees', (CalPERS) -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160168 |
M. Starcher vs. W. Starcher Clark, Michele L.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160168 |
M. Starcher vs. W. Starcher Starcher, William A.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160168 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas County of El dorado -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas Kijsriopas, Kaela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas Kijsriopas, Opas -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
S. Cook vs. C. Martin Cook, Steven -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170711 |
S. Cook vs. C. Martin Martin, Cassidy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170711 |
S. Taylor vs. B. Taylor CalPERS -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180249 |
S. Taylor vs. B. Taylor Maxxam Savings Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180249 |
S. Taylor vs. B. Taylor Taylor, Brian -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180249 |
S. Taylor vs. B. Taylor Taylor, Stephanie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180249 |
S. Taylor vs. B. Taylor UFCW Northern California Employers -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180249 |
Chambers, Eric Christopher-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804275 CR1800107 CR1600733 |
Confidential | Three | 8:30 a.m. | CV180348 |
Morris, Dawnette Morie-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1801905 |
Robertson, Phillip James-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1803896 |
Robison, Maxx Carson-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1603049 |
Scarbrough, Christy Ann-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804042 |
Soaries, Ryan Fernando-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1104589 CR092246S |
Kennedy, Korey Deshon-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803904 CR1704459 |
McDaniel, Michelle Lynn-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803249 |
Merriman, Michael Jay-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802946 |
Keyes, Christopher Cole-Defendant | Four | 8:45 a.m. | CR1803023 CR1803003 CR1704655 |
E. Powers vs. R. Powers Powers, Elisabeth Anna-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL110037 |
E. Powers vs. R. Powers Powers, Robert Steven-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL110037 |
Baker, Christopher Cody-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1704629 |
Barker, Darrin A-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803221 |
Landowski, Ryan Taylor-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803961 |
Lopez, Danny Joseph-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804242 CR1705046 CR1704234 CR1702510 CR1505973 |
Manning, Phillip Leon-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801500 |
Mattox, Jeanne Lynn-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802493 CR1800946 CR1604409 |
Sanders, Nathan Rosteed-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1704158 |
Stonebarger, Drew Jerry Charles-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803756 |
Stonebarger, Drew Jerry-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803845 |
Wright, Marion Andrew-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803278 |
Beattie, Aaron Gene-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1703019 |
Bermudas, Yoshi -Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1504343 |
Colyn, Rebecca Codyanne-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1703266 |
Covington, Tyler Ishmael-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1603057 |
Crossland, Triston Louis-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1704428 |
Cutting, Evan David-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800535 |
Douglas, Rhonda Martina-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804192 CR1801811 CR1605143 |
Drew, Tracey Dontaye Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801990 |
Evans, Kenneth James II-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1802914 CR1802023 CR1800728 CR1704455 |
Gonzalez, Jorge Angel-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800065 |
Hale, David Asher-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800087 |
Hall, Robert Jameson-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1803606 CR1802676 |
Hall, Sandra Lynn-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1702144 CR1503796 |
Hills, Marcus Lee-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1802457A |
Parker, Wesley Ryan-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800406 |
Portillo, Claudia M-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1604561 CR1506063 |
Punch, Christopher Harlan-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801736 |
Ramsey, Jimmie Davis II-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804207 CR1800848 |
Stamper, Jason Tate-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804231 |
Thibodeaux, Mercedes Le-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1802395 CR1701712 CR1601166 |
Wheeler, Loren Patrick-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1704111 |
Woody, Jacob Daniel-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800208 |
Confidential | Two | 9:15 a.m. | CV180802 |
Bennett, Alexander Poy-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801176A CR1603177 CR1601865 CR1403115 |
Carmichael, Rommie Gail-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800903 |
Clark, Stephanie Corrine-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803526 |
Gadberry, Rebecca Ann-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802242 CR1701732 CR1700951 |
Garcia, Destiny Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802535B |
Ginther, Frederick A-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800233 |
GonzalesAcosta, Yuleiner Andreina-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704757 |
Haug, Dean Jackson-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1705025 |
Klenk, Michael David-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803130 CR1802132 CR1406049 |
Kornobis, Tanya Ingrid-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802446 |
LowderCole, Justice Daniel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803204 |
Perez, Celestine Louisa-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802979 |
Pettit, Kara Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803534 |
Proctor, Jamie Marie Chegery-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803436 |
Tipton, Shauna Renee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801408 CR1703139 |
Valverde, Justine Ilene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802535C CR1702401 |
Vickstrom, Meredith Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802321 |
Watson, Jarrod Joseph-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803218 |
Anderson, Dylan Brooks-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1803600 CR1701858 CR1700191 |
Mercuri, Albert Taurus-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR040042S |
Noriega, Michael Joseph-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1500178 |
Phalavong, Tom Khamphythoun-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1803491 CR1803390 |
Rodriguez, Ulisses -Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1804051 |
Stevens, Errica Lee-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1604928 |
Asanuma, JohnRay Saburo-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800267 |
Gunst, Liam -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1801324 |
Klapman, Craig -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1700100 |
Lindquist, Matthew Odin-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703524 CR1701184 |
Solomon, Sarah Elizabeth-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1501907 |
August, Rhett Alex-Defendant | Three | 10:30 a.m. | CR1802044 CR1800287 CR1800286 |
Morgan, Diana Lynn-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1804438 |
Co of Humboldt vs Conte Watson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS170217 |
Co of Humboldt vs Conte Watson Holifield, Stephanie A-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS170217 |
Co of Humboldt vs Conte Watson Watson, Conte L-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS170217 |
County of Humboldt vs Codie S Donahue County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701093 |
County of Humboldt vs Codie S Donahue Donahue, Codie S-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701093 |
County of Humboldt vs Codie S Donahue Franklin, Monica -Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701093 |
D. Burchfield vs. L. Burchfield Burchfield, Delsin -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL120240 |
D. Burchfield vs. L. Burchfield County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL120240 |
D. Burchfield vs. L. Burchfield Nestor, Laura -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL120240 |
S. Ridinger vs. J. Ridinger County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL150515 |
S. Ridinger vs. J. Ridinger Ridinger, Jeremy -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150515 |
S. Ridinger vs. J. Ridinger Ridinger, Summer -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150515 |
Clark, Karyn Pamela-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804187 |
Haslam, Latasha Justine-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1801730B |
Heal, Jennifer Maxine-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804191 |
Jones, Jeremy Jonah-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804155B |
Page, Janell Marie-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804226 |
Wyatt, Meghan Renee-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1704461 |
Reed, Phillip Randall-Defendant | Other | 1:30 p.m. | CR1605300 CR1604903 |
Bachour, Ghaith Fadi-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1801909A |
Barahona, Edwin Javier-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1801909B |
Ellis, John Wayne-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1804355 |
Ellis, John Wayne II-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1602125 |
Fletcher, Jeramiah Scott-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1801491 CR1703730 |
Judd, Gayla Carol-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802612B |
Keeler, Carl Steven-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1810998 CR1804351 CR1801430 CR1800158 |
Martin, Stormee Rose Godine-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802151 |
Martin, Stormee RoseGodinez-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1803784 CR1802219 CR1703618 |
McDaniel, Andreas Sala-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1804153 CR1602673 |
Ratzlaff, Timothy Ray-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802612C |
Redin, Christopher Shawn-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1803656 CR1700276 |
Reed, Phillip Randall-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1701422 |
Seals, Mark Daniel-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1803907 |
Sellen, James Allen-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1803106 CR1802579 |
Slocum, Chris M-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1801514 |
Slocum, Christopher Michael-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1804229B |
Watkins, Anthony Maurice-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1501224 |
Willey, Jason Douglas-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1704995 |
Coleman, Christopher Pearce Jr-Defendant | One | 1:31 p.m. | CR1504453 |
Lowery, Jamael Brandon-Defendant | One | 2 p.m. | CR1804414 |
Wheeler, Marisa Alexandria-Defendant | One | 2 p.m. | CR1804408 CR1802680 CR1704125 |
Matter of: Alex R. Maich Trust Maich, Robert -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR180216 |
Matter of: Alex R. Maich Trust Vance, Colin -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180216 |
Matter of: C. Dorfman Dorfman, Cynthia Jean-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170245 |
Matter of: C. Dorfman Dorrell, Chantry -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170245 |
Matter of: E. Davis Sr. Davis Sr., Elmer Gary-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR140276 |
Matter of: E. Davis Sr. Stuart, Debora Lynn-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR140276 |
Matter of: E. Davis Sr. Walsh, Kelly M-Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR140276 |
Matter of: I. Carter Carlson, Barbara -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180053 |
Matter of: I. Carter Carter, Ivan Robert-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180053 |
Matter of: J. Crook, Jr. Crook, James Francis Jr-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170285 |
Matter of: J. Crook, Jr. Knapp, Jennifer -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170285 |
Matter of: J. Crook, Jr. Phillips & Cohen Assoc. Ltd -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170285 |
Matter of: J. Crook, Jr. Roby, James A-Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR170285 |
Matter of: K. Young Meyer, Robert -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180103 |
Matter of L. Skye Devine, Elizabeth Zo-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180193 |
Matter of L. Skye Skye, Laurel H-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180193 |
Matter of: M. Chambers Chambers, Mary Gloria-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180208 |
Matter of: M. Chambers White, Lori Ann-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180208 |
Matter of: N. Gelgado Deglado, Natalie Grace-Minor |
Six | 2 p.m. | PR180212 |
Matter of: N. Gelgado Sanchez, Gilberto Delgado-Guardian Ad Litem |
Six | 2 p.m. | PR180212 |
Matter of: N. Gelgado Sanchez, Gilberto Delgado-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180212 |
Matter of: P. Angeloff Angeloff, Nicolas Andrew Michael-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160093 |
Matter of: P. Angeloff Angeloff, Phillip Nicolas-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160093 |
Matter of: P. Angeloff Tang, Li -Objector |
Six | 2 p.m. | PR160093 |
Matter of: R. Mozzetti Hoisington, Randy -Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR160350 |
Matter of: R. Mozzetti Kirtley, Nancy -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160350 |
Matter of: R. Mozzetti Mozzetti, Robert G-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160350 |
Matter of: R. Mozzetti Mozzetti, Tiffaney R-Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR160350 |
Matter of: S. Eskra County of Humboldt Dept of Child Suppor-Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Eskra, Brandy L-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Eskra, Scott Steven-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Eskra, Steve -Objector |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Grace, Catherine -Objector |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Simera, Stephanie -Guardian Ad Litem |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Simera, Stephanie -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of T. Johnson Johnson, Tani -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180170 |
Matter of T. Johnson Swingdler, Christina -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180170 |
Matter of: V. Ryerson Risling, Gary -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180092 |
Matter of: V. Ryerson Risling, Viola Ethel-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180092 |
Matter of: W. Ratliff Pettit, Margaret -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170109 |
Matter of: W. Ratliff Ratliff, Walter S-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170109 |
Young, Kenneth Christie-Decedent | Six | 2 p.m. | PR180103 |
Matter of: A. Francis Francis, Andrew D-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR150175 |
Matter of: A. Francis Francis, Cynthia D-Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR150175 |
Matter of: A. Francis Francis, Douglas A-Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR150175 |
Matter of: C. Higgins Higggins, Constance Grace-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180202 |
Matter of: C. Higgins Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180202 |
Matter of: D. Arneson Arneson, Douglas Earl-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160239 |
Matter of: D. Arneson Arneson, Vicki -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR160239 |
Matter of: D. Lindholm Felthauser, Ida-Faye -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170241 |
Matter of: D. Lindholm Lindholm, Dalton Lee-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170241 |
Matter of: E. Cadena Cadena, Emily -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170292 |
Matter of: E. Cadena Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170292 |
Matter of E. Robinson Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170247 |
Matter of E. Robinson Robinson, Eugene -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170247 |
Matter of: G. Anderson Anderson, Guy -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180203 |
Matter of: G. Anderson Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180203 |
Matter of: I. Cadena Cadena, Isidro -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170303 |
Matter of: I. Cadena Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170303 |
Matter of: J. Bretschneider Bretschneider, Jack -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180197 |
Matter of: J. Bretschneider Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180197 |
Matter of: J. Martz Martz, James Edward-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR110146 |
Matter of: J. Martz Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR110146 |
Matter of: J. Wallace Crew, Bobbe Wallace-Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180118 |
Matter of: J. Wallace Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180118 |
Matter of: J. Wallace Wallace, June -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180118 |
Matter of: M. Shier Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180198 |
Matter of: M. Shier Shier, Maria -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180198 |
Matter of: P. Gestwicki Gestwicki, Patricia D-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170137 |
Matter of: P. Gestwicki Hall, Craig L-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170137 |
Matter of: S. Swanson Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180101 |
Matter of: S. Swanson Swanson, Betty -Objector |
Six | 2:15 p.m. | PR180101 |
Matter of: S. Swanson Swanson, Don -Objector |
Six | 2:15 p.m. | PR180101 |
Matter of: S. Swanson Swanson, Shane -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180101 |
Matter of: W. Dutra Dutra, Albert -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR150109 |
Matter of: W. Dutra Dutra, William A-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR150109 |
Confidential | Six | 2:16 p.m. | PR170243 PR160202 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR180128 PR170217 PR170210 PR170158 PR090189 PR050220 |
C. Kiggins vs. B. Payne County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL150425 |
C. Kiggins vs. B. Payne Kiggins, Candie -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL150425 |
C. Kiggins vs. B. Payne Payne, Bo -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL150425 |
Co. of Hum. vs. L. Schmidt, III County of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS010470 |
Co. of Hum. vs. L. Schmidt, III Kottre, Norma Jean-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS010470 |
Co. of Hum. vs. L. Schmidt, III Schmidt, Lowell E-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS010470 |
Co. of Hum. vs. M. Johnson Bengtston, Jennifer L.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS070016 |
Co. of Hum. vs. M. Johnson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS070016 |
Co. of Hum. vs. M. Johnson Johnson, Michael A.-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS070016 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Nasalroad, Shea -Cross Complainant |
One | 4 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Nasalroad, Shea -Defendant |
One | 4 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, Hanna -Defendant |
One | 4 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, William -Cross Complainant |
One | 4 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, William -Defendant |
One | 4 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, Wyatt -Cross Complainant |
One | 4 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whitlow, Wyatt -Defendant |
One | 4 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whyman, Zachery -Cross Defendant |
One | 4 p.m. | DR150150 |
Z. Whyman vs. W. Whitlow Whyman, Zachery -Plaintiff |
One | 4 p.m. | DR150150 |