J U D G E D
Thursday, April 18, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Allen, Adelaide Diana-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901624 |
Bartlett, Stephanie Nicole-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900973 CR1805868 CR1805764 CR1804847 CR1801329 CR1405895 |
Boyce, Cameron Riley-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900356 |
Carolus, Denise Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901641A CR1900917 CR1804753 |
Collins, Ryan Jordan Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901649 |
Everett, Gregory Allen III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1505839 |
Fletcher, Caleb J Lennon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901617 |
Gaytan, Daniel Jacob-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804895 CR1801622 CR1600157 |
Gillihan, Steven Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901616 CR1805431 CR1703581B |
Giron, Juan Carlos-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901458 |
Guzmanpaz, Erick E-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901627 |
Hartzell, Damian Mark-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901316 |
Hempe, Thomas Earl-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602581 |
IrvineMckeown, Nikolas Joran-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805836 |
Kinkade, Sean McHenry-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805430 |
Langley, Troy Phillip-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901648 |
Lara, Holly Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704556 CR1703202B |
Mclean, Dennis Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804713 CR1803761 |
Miller, Gregory Paul-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901552 |
New, Anthony Izucar-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901628 |
Nord, Samuel Oliver-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901641B CR1901518 |
Payne, Jason Luther-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901618 |
Rezabeck, Kelly Syvon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901708A CR1901705A CR1802457B |
Sanders, Bonnie Jean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901327 |
Stanshaw, Jeanne Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901590B |
Westfall, Duston Brian-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901708B CR1901705B CR1802457C |
Whitefeather, Richard Alex-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901582 |
Daniels, Brian Jacob-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900333 CR1805572 |
Daniels, Jack Kyle-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804514 CR1801910 |
Dean, Sondra Lucille-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900888 CR1900337 CR1802780 CR1800300 |
Grow, Joshua David-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605727 |
Hostler, Kristi Caprice-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901232 CR1602855 |
Jacobus, Jeremiah Wesley-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901385 CR1805565 |
Johnson, Jesse Mark-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805402 CR1805237A CR1704416 CR1701744 CR1600715 |
Jones, David Andrew-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901666 CR1705188B CR1705058A CR1404450 |
Misztal, Ewa -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603930 |
Moreno, Leonicio Ramon-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603854 CR1402915 |
Morenomunguia, Leonicio Ramon-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805820 |
Phines, Eric Williams-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704809 CR1701714 CR1500698 |
Puryear, Christopher Andrew-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1701686 |
Bilquist, Scott Andrew-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901515 CR1901465 |
Rigden, Peter Logan-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1900121 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Escareno, Rodrigo -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Gonzalez, Anali -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140213 |
A. Shows vs. D. Chow Chow, Douglas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180895 |
A. Shows vs. D. Chow Shows, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180895 |
B. Aultman vs. N. Rodriguez Aultman, Brittney -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180483 |
B. Aultman vs. N. Rodriguez County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180483 |
B. Aultman vs. N. Rodriguez Rodriguez, Nikko -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180483 |
C. Jenkins vs. D. Jenkins County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL080664 |
C. Jenkins vs. D. Jenkins Jenkins, Cory -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL080664 |
C. Jenkins vs. D. Jenkins Jenkins, Danielle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL080664 |
Co of Humboldt vs Matthew Derry County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS150174 |
Co of Humboldt vs Matthew Derry Derry, Matthew D-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS150174 |
Co of Humboldt vs Matthew Derry Olan, Teresa R-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS150174 |
E. Caruso vs. L. Akande Akande, Lukman -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180775 |
E. Caruso vs. L. Akande Caruso, Elizabeth Kristen-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180775 |
J. Elam, III vs. M. Ballard Ballard, Monica Nicole-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL080468 |
J. Elam, III vs. M. Ballard County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL080468 |
J. Elam, III vs. M. Ballard Elam, John Delbert III-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL080468 |
J. Haselden vs. J. Haselden Haselden, Jacklyn -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150507 |
J. Haselden vs. J. Haselden Haselden, Joseph -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150507 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Avelar, Carson -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Avelar, Cody -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Avelar, Kris -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Avelar, Kristopher -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Lunsford, Tosha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
Matter of: A. Richardson Crenshaw, Bobby -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR030140 |
Matter of: A. Richardson Crenshaw, Summer -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR030140 |
Matter of: A. Richardson Richardson, Alyssa -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR030140 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Alexander J-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Benjamin -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Eugene -Previous Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Raphaella M-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Hickok, Victoria -Previous Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Jimenez, Jennie -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Jimenez, Josh -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Nickols, Leslie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastorfer, Evelyn -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastorfer, Lani -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
Matter of: Hickok Minors Rastorfer, Lester -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120081 |
M. Gonzalez vs. A. Quezada County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160685 |
M. Gonzalez vs. A. Quezada Gonzalez, Maria Gudalupe-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160685 |
M. Gonzalez vs. A. Quezada Quezada, Alejandro -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160685 |
M. Zetter vs. J. Zetter County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180700 |
M. Zetter vs. J. Zetter Zetter, Jaime -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180700 |
M. Zetter vs. J. Zetter Zetter, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180700 |
N. Wild vs. K. Wild Wild, Keejon -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190082 |
N. Wild vs. K. Wild Wild, Nicole -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190082 |
R. Eggel vs. B. Anderson Anderson, Bambi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140601 |
R. Eggel vs. B. Anderson Eggel, Robert -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140601 |
R. Maveety vs. A. Maveety Maveety, Allen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180714 |
R. Maveety vs. A. Maveety Maveety, Rena -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180714 |
R. McGaughey vs. R. McGaughey McGaughey, Randall Paul-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190195 |
R. McGaughey vs. R. McGaughey McGaughey, Ruth Ann-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190195 |
R. Smith vs. K. Smith Smith, Kathleen R.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160076 |
R. Smith vs. K. Smith Smith, Roy H.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160076 |
W. George vs. M. George George, Mervin L Jr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160755 |
W. George vs. M. George George, Wendy L-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160755 |
Zubia, William -Father | Six | 8:30 a.m. | PR030140 |
Rodriguez, Ulisses -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804051 |
Stacy, Christopher Robert-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900095B CR1605476B CR1402289B |
Browning, Elijah Calvin-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804307 CR1804306B |
Holden, Michelle RaeQuamshu-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900243A CR1802375 CR1705204 |
Holden, Michelle R-Defendant | Two | 8:30 a.m. | TR1813280 |
Longnickel, Gerald Gregory-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900243B CR1700650 |
MedranoEscalante, Hector M-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803010 |
Matter of: The Lawson Living Trust Lawson, Donald Ray-Decedent |
Six | 9 a.m. | PR180075 |
Matter of: The Lawson Living Trust Lawson, Donna -Respondent |
Six | 9 a.m. | PR180075 |
Matter of: The Lawson Living Trust Lawson, Jacob E-Petitioner |
Six | 9 a.m. | PR180075 |
Matter of: The Lawson Living Trust Lawson, June D-Decedent |
Six | 9 a.m. | PR180075 |
M. Ellis vs. R. Morrow Ellis, Michelle -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL190175 |
M. Ellis vs. R. Morrow Morrow, Robert Blake-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL190175 |
Garfield, John Wesley-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803110 CR1802938 CR1703958 CR1403093 |
Hanson, Jesse Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901600 CR1901562 CR1703389 |
Johansen, Robert Glen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901610 CR1804790 |
Johnson, Donavyn Craig-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901560 CR1900066 |
Johnson, Star Lauretta-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901009 CR1703192A CR1605354 |
Moore, Chad Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900281 |
Russell, Michael Lee Hoyt-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901595 CR1805859B CR1803777 CR1602588 |
Santiesteban, Jaime Paul Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901609 |
Sarver, Alexander Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805020 |
Bryant, Courtney Louise-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802488 |
Davidson, Joey Dorsey-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802206 CR1705119 CR1705118 CR1702371 |
Davidson, Joseph Dorsey-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801178 CR1704725 CR1704185 |
Godoy, Velina Arlene-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901557 CR1803697 |
Hamilton, Shawn David-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901073 CR1900874 CR1900768 CR1700860 |
Hixson, Bre Robert-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804219 |
Hollingsworth, Edward Phillip-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805819 |
Howard, David Christopher-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801792 CR1800217 CR1701972 |
Jones, David Andrew-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805232 |
Laferriere, Jeannette Marie-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803341 |
Lloyd, Jamie Andrea-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801786 |
Madonia, Ashley Deonna-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801229 |
Mattila, Martin Richard-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704427 |
Noonan, Gabriel -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900135 |
Pettit, Darren Eugene-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1400733 CR1305061 CR1303840 |
Pole, Stephanie Eleanor-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802164 |
Rasella, Christopher Daniel-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801694 CR1702382 |
Scheffler, Nathan Ryan-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801160 |
Schnetzler, Jessica Lynn-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804197 |
Strandberg, Emily Anna-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804564 CR1803517 CR1803335 CR1803037 CR1801680 CR1605791 |
Vaughan, Andrew Wade-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804981 |
Wright, Charles Willy-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801547 |
Barreto, Miguel -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802646 |
Bauer, Lin Sun-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900091 |
Curia, Joseph Rosario-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900058 |
Daily, Johanna Paola-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900017 CR1803164 |
Davies, Joseph John-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801937 |
Davis, Geoffrey Alexander-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1305768 |
Dixon, Ron -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803604 |
Ferrill, Matthew Paul-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803710 |
Hope, Brian Christopher-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804947 CR1503635 |
Lechuga, Timothy Richard-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802158 CR1801468 CR1705045 |
Paul, Robert Joseph-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700078 |
Riley, Jessica Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701285 |
Ross, Gary Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804925 |
SeguraPerez, Antonio -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802485 CR1800255 |
Yee, Lindzy Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900992D CR1900463 CR1805322 CR1803377 CR1602429 CR1505517 |
Brazil, Jeffery Travis-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901640 |
Childers, Brandon Jay-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1804899 CR1804480A CR1804479 CR1803887A |
Davis, John Allen-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900581A |
Lenhart, Joseph Jural-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900581B |
Lyman, John Aaron-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901437 CR1704378 CR1702483B CR1501102 |
Peel, Leon Rockwell-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1804578 CR1802043 |
Porter, Dakota Grant-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1700431B |
Spott, Seely Lane III-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1802750 |
Williams, Patrick Ladd-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1803045 |
Esparza, Dylan Christian Scott-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803913 |
Charles Wright vs Kim Wright County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL030183 |
Charles Wright vs Kim Wright Wright, Charles A.-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL030183 |
Charles Wright vs Kim Wright Wright, Kim -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL030183 |
Cheyenne Tustin vs Katherine Moor Moor, Katherine -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180755 |
Cheyenne Tustin vs Katherine Moor Tustin, Cheyenne -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180755 |
Co of Humboldt vs Damian English County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190031 |
Co of Humboldt vs Damian English English, Damian Edward-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190031 |
Co of Humboldt vs Damian English English, Madison Ann-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS190031 |
Co of Humboldt vs. Eric Blake Blake, Eric Mathew-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS170224 |
Co of Humboldt vs. Eric Blake County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS170224 |
Co of Humboldt vs. Eric Blake Moon, Shaylynn Lelanda Autumn-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS170224 |
Co of Humboldt vs Misty Brisco Brisco, Misty A-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130361 |
Co of Humboldt vs Misty Brisco County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130361 |
Co of Humboldt vs Misty Brisco Ervine, Richard D-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS130361 |
Co of Humboldt vs Misty Brisco Richardson, Lesley D-De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130361 |
Co of Humboldt vs Ronald Sanchez Brisco, Misty A.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090566 |
Co of Humboldt vs Ronald Sanchez County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS090566 |
Co of Humboldt vs Ronald Sanchez Sanchez, Ronald S. II-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090566 |
Co. of Hum. vs. C. Galeaz Bott, Angela J-De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS050149 |
Co. of Hum. vs. C. Galeaz County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS050149 |
Co. of Hum. vs. C. Galeaz Galeaz, Christianna L. Hernandez-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS050149 |
Co. of Hum. vs. C. Galeaz Galeaz, Juan P. Hernandez-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS050149 |
County of Humboldt vs Matthew Fockaert Cooke, Stephanie N-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS110061 |
County of Humboldt vs Matthew Fockaert County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS110061 |
County of Humboldt vs Matthew Fockaert Fockaert, Matthew M-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS110061 |
J. Royse vs. J. Lodes County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL170123 |
J. Royse vs. J. Lodes Lodes, Jemimah -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL170123 |
J. Royse vs. J. Lodes Royse, Joseph -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL170123 |
Michael Waid vs Savannah Jacobs County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160572 |
Michael Waid vs Savannah Jacobs Jacobs, Savannah K-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160572 |
Michael Waid vs Savannah Jacobs Waid, Michael A-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160572 |
N. Metzler vs. A. Beuchat Beuchat, Adam -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150287 |
N. Metzler vs. A. Beuchat County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL150287 |
N. Metzler vs. A. Beuchat Metzler, Noelle -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150287 |
Doyle, Jenifer Lynn-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1901451 |
Maggio, Mario Rosario-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1802497 |
PeraltaMartinez, Mario David-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1901588 |
Viescas, Nina Lashonn-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1901509 |
Vrbas, Justin Thunderray-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1901452 |
Armes, Adare Deshawnne-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804725 CR1604962 |
Brazil, Jeffery Travis-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901640 CR1803076 CR1602503 |
Crismon, Christopher Roy Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901233 CR1805913 CR1801363 |
Dix, Vincent James-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901495 |
Escalderon, Antonio Ramone-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805594A |
Hafdahl, Paula Lynn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901642 |
Howatt, Arthur John-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900496 |
Howatt, Arthur John Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900611 |
Johnson, Michael Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1803461 |
Keyes, Christopher Cole-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901644 CR1900057 CR1803023 |
Lee, Jerry Allen-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901667 CR1901021 |
McDaniel, Michelle Lynn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805239 CR1803249 |
Oquist, Carl Erick-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901045 |
OQuist, Carl Erick-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901670B CR1702809 |
Ramirez, John Nicholas-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901645 CR1805113 |
Sarty, Teal Jorgen-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805723 |
Short, Robert Chris-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901650 CR1505755 |
Shriver, Thomas Earl-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804625 CR1804177 |
Vanagas, Simonas -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802704 CR1801257 |
PeraltaMartinez, Mario David-Defendant | One | 1:31 p.m. | CR1704734 CR1605651 |
Stedman, Andrew Edward-Defendant | One | 1:31 p.m. | CR1901467A |
Willet, Steven Laray-Defendant | One | 1:31 p.m. | CR1901646 |
Entorf, Ryan Alexander-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901734 CR1803574 CR1702834 |
George, Dennis Wayne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901737 CR1901463 |
Riffe, Zachary Kodiak Ignatin-Defendant | One | 2 p.m. | CR1803495 |
Vainuku, Palavi Junior-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901759 |
Valentine, Robert Mark-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901735 |
Wells, Cody L-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901740B |
White, Kevan Bruce-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901749 |
Matter of: B. Lechuga Armstrong, John Paul Jr-Objector |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Department of Health Care Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Dillard, Vicki -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Lechuga, Buryl Lee-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Lechuga, Janette -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter Of: C. French Carlson, Anthony B-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR100083 |
Matter Of: C. French French, Carol -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR100083 |
Matter of: I. Watts Watts, Irma Lee-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190072 |
Matter of: I. Watts Watts, Kevin -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190072 |
Matter of: J. McKenzie Trust Bugbee, Robert -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180250 |
Matter of: J. McKenzie Trust Ford, Mary -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR180250 |
Matter of: Joe Loren Carrico American Express Bank, FSB -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR150302 |
Matter of: Joe Loren Carrico Carrico, Don -Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR150302 |
Matter of: Joe Loren Carrico Carrico, Janet -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR150302 |
Matter of: Joe Loren Carrico Carrico, Joe Loren-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR150302 |
Matter of: K. Gustafson Bushnell, Tonia -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180293 |
Matter of: K. Gustafson Gustafson, Kent -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180293 |
Matter of: Marvin H. and L. Wright Trust No. 1 Dare, Angela R-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180196 |
Matter of: Marvin H. and L. Wright Trust No. 1 Wright, Steven M-Respondent |
Six | 2 p.m. | PR180196 |
Matter of: M. Christen Christen, Antionette Marie-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190067 |
Matter of: M. Christen Christen, Tina -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190067 |
Matter of: M. Conlee Conlee, Michael J-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180243 |
Matter of: M. Conlee Wertz, Abbie -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180243 |
Matter of: N. Ferndanez Fernandez, Christee -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190075 |
Matter of: N. Ferndanez Fernandez, Nancy -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190075 |
Matter of: O. Ratliff Inheritance Funding Co., Inc -Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR170133 |
Matter of: O. Ratliff Pettit, Margaret -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170133 |
Matter of: O. Ratliff Ratliff, Oleta -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170133 |
Matter of P. McBroom Carter, Sherry Lynn-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180315 |
Matter of P. McBroom Coast Central Credit Union -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180315 |
Matter of P. McBroom Dolbeer Estates Homeowners Assoc. -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180315 |
Matter of P. McBroom McBroom, Patricia Ann-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180315 |
Matter of: R. Shifrin Shifrin, Robert Elliot-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190048 |
Matter of: R. Shifrin Viale, Jen -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190048 |
Matter Of: T. Bruner Bruner, Thomas Leland-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR130001 |
Matter Of: T. Bruner Nash, Anne B-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR130001 |
Matter Of: T. Bruner Thomson, Robert -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR130001 |
Matter of: T. Ramirez Espitia, Sandra -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190042 |
Matter of: T. Ramirez Ramirez, Trinidad Castillo-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190042 |
Matter of: W. Ratliff Pettit, Margaret -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170109 |
Matter of: W. Ratliff Ratliff, Walter S-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170109 |
Matter of: C. Husbands Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190081 |
Matter of: C. Husbands Husbands, Concepcion -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190081 |
Matter Of: C. Strand Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR26852 |
Matter Of: C. Strand Strand, Clayton R.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR26852 |
Matter of: E. Cadena Cadena, Emily -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170292 |
Matter of: E. Cadena Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170292 |
Matter Of: G. Farley Farley, Gerald -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR27853 |
Matter Of: G. Farley Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR27853 |
Matter of: I. Cadena Cadena, Isidro -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170303 |
Matter of: I. Cadena Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170303 |
Matter of: J. Lane, Sr. Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR160005 |
Matter of: J. Lane, Sr. Lane, Joel Sr-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160005 |
Matter Of: M. Bolton Bolton, Carla -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR28173 |
Matter Of: M. Bolton Bolton, Martin Ryan-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR28173 |
Matter Of: M. Bolton Bolton, R Allen-Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR28173 |
Matter of: P. Campbell Campbell, Paul Christopher-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170017 |
Matter of: P. Campbell Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170017 |
Matter Of: P. Wampler Peters, Alexandria -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR130208 |
Matter Of: P. Wampler Wampler, Anthony -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR130208 |
Matter Of: P. Wampler Wampler, Penelope Frick-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR130208 |
Matter Of: S. Reese Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR26828 |
Matter Of: S. Reese Reese, Sherry A.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR26828 |
Matter of: S. Smith Smith, Steven C-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR150216 |
Matter of: S. Smith Thurrott-Smith, Pamela -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR150216 |
Matter of: S. Swanson Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180101 |
Matter of: S. Swanson Swanson, Betty -Objector |
Six | 2:15 p.m. | PR180101 |
Matter of: S. Swanson Swanson, Don -Objector |
Six | 2:15 p.m. | PR180101 |
Matter of: S. Swanson Swanson, Shane -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180101 |
Matter of: T. Rengulbai Rengulbai, Taze -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR110255 |
Matter of: T. Rengulbai Santos, Mona Lisa-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR110255 |
Matter of: W. Meeker Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180207 |
Matter of: W. Meeker Meeker, William -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180207 |
Matter of: W. Nickerson Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR130019 |
Matter of: W. Nickerson Nickerson, Wayne -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR130019 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR19433 PR190066 PR190031 PR180124 PR170179 PR140065 PR030304 |
Co of Humboldt vs James Wagner County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS040386 |
Co of Humboldt vs James Wagner Green, Bonnie M.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS040386 |
Co of Humboldt vs James Wagner Wagner, James O.-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS040386 |
D. McInerney vs. J. McInerney County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL020045 |
D. McInerney vs. J. McInerney McInerney, Diane Marie-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL020045 |
D. McInerney vs. J. McInerney McInerney, Jeremy -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL020045 |