J U D G E D
Monday, April 29, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Asbury, Heather Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901804 |
Asencio, Justin -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901761 |
Bailey, Christopher Cory-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701623A CR1701611A |
Balliett, Ted Duane-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901772 |
Barner, Alex Roger-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901754 |
Bergan, Max Jacob-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901803 |
Bojic, Predrag -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901798 |
Branham, Natasha Miskiyetsqiday-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703308 |
Button, Patrick Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901805 |
Campp, Russell Paige-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901722 |
Candlish, Kyle James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900574 CR1802142A CR1800559 |
Cartwright, Joseph Patrick-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800808 |
Davidson, Caleb Roy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804440 CR1704486 CR1702155 CR1505625 CR1401218 |
Dufay, Heather Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803931 |
Essig, Kevin Ryan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901793 |
Finney, Kaycee Faye-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901626A CR1901419 CR1804359 CR1801185 |
Fuller, Ryan JaredMichael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901762 |
GarciaCervantes, Jorge A-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901802 |
Gardaya, Raymundo James Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803544 |
Gartman, Charles Thomas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901621 |
Gower, Jason Adam-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900852 CR1900567 |
Gower, Jodee William-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901055A |
Groswird, Tara Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901717 CR1901716 CR1803520B CR1801128 CR1605133 CR1504761 |
Guyton, Hunter -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805141 |
Haggard, Zachary Morgan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804768 |
Heflin, David Elijah-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802901 CR1802900 CR1802265 |
Hendrich, Justin Alexander-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900208 CR1701654 |
IrvineMckeown, Nikolas Joran-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901719 |
Johnson, Jared R-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1607108 |
Johnson, Jared Ross-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805364 CR1805192 CR1804715 CR1800115 |
Jones, Samuel Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901711 |
Keyes, Lance Jameson-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901768 |
Land, Loren Nicholas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802440 |
Land, Loren Nicholas Sr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1303011 |
Lara, Holly Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704556 CR1703202B |
Lowe, Jeremy Daniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901753 |
Marshall, James Leland-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1503843 |
Marshall, James Leland Sr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803512 CR1504684 |
Masten, Torrey Virgil-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901718 CR1900916 CR1803686 CR1800670 CR1800636 |
Mccall, Emily Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901243 |
McCall, Emily Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804857 CR1602901A |
McCovey, Gabriel Farrell-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600688 |
McKee, Samuel Theodore-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901726 |
Medernach, Robert Christopher-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900944 |
Mobbs, Bryan Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805369 CR1505407 |
Moreland, Blake Gregory-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900530 |
Munozsantiago, Gerardo -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900045 |
Nelson, Aaron Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901806 |
Nelson, William Burrel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1401227 |
Oliver, Thomas Charles-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901787 |
Pemberton, Brian Timithy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901301 CR1804602 CR1704143 CR1502256 |
Pettit, John Mark-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901729 |
Radford, Jerimiah Thomas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900559 |
Rezabeck, Kelly Syvon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901708A CR1901705A CR1802457B |
Rhymes, Veronica Arlenea-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901727 CR1901123 CR1703854 CR1703009 |
Richcreek, Preston Terrence-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604065 |
Robinson, Roy Frank-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901622 CR1805195 CR1804103 CR1801433B |
Ross, Ariyan Courtney-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803184 |
Rothwell, Shelly Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703970 |
Sanchez, John Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901773 CR1703812B |
Schroeder, Mark Alan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901786 |
Silvalovfald, Cheyenne Lea-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901799 |
Smith, Gregory Robert Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901720 |
Souvanna, Soutsavath -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901671 |
Stephanson, Aaron William-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901055B |
Tyrrell, Haley Kerrin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805248 |
Villanueva, Jose Gerardo Orona-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901800 |
Waddelow, Elizabeth Julieann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700900 |
Walkner, Adam Kelly-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900686 CR1703082 |
Wallace, Keith J-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901626B |
Ward, David Eric III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901771 |
Waters, Shyanne Sierra-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901763 |
Watson, Deanna Jeanne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803082B |
Westfall, Duston Brian-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901708B CR1901705B CR1802457C |
Wyatt, Meghan Renee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901801 CR1704461 |
Frederickson, David William-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900269 |
Hughes, Demetrius Elward-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901007 CR1802894 CR1802381 CR1503000 |
Johnson, Jesse Mark-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805402 CR1805237A CR1704416 CR1701744 CR1600715 |
Mabry, Triniti Rose-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901405 CR1704570 CR1702223 |
B. Turner vs. P. Wilson All persons unkown -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR170745 |
B. Turner vs. P. Wilson Sanchez, David Arellano-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR170745 |
B. Turner vs. P. Wilson Turner, Bruce W.-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR170745 |
B. Turner vs. P. Wilson Wilson, Patrick -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR170745 |
C. Mitchell vs. N. Mitchell Mitchell, Chris J-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR160615 |
C. Mitchell vs. N. Mitchell Mitchell, Nicholas C-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR160615 |
C. Norland vs. L. Safier Norland, Clay -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR190003 |
C. Norland vs. L. Safier Safier, Laura -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR190003 |
D. Williams vs.K. Widmier Del Reka Corp -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180721 |
D. Williams vs.K. Widmier Widmier, Kyall Elijah-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180721 |
D. Williams vs.K. Widmier Williams, David Ray-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180721 |
E. Lewis vs. Humboldt Transit Authority Humboldt Transit Authority -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR170033 |
E. Lewis vs. Humboldt Transit Authority Lewis, Eugene -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR170033 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Chambers, Loree -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Cochrane, Laura Ann-Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Cochrane, Marie -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Cochrane, Rebecca E-Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Cochrane, Timothy -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Gardner, Margaret -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Gardner, Margaret G-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Gardner, Michael R-Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Gardner, Michael R-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Grindstone Openings, LP -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Grindstone Openings, LP, partnership -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Raymond, Saaren Page-Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
Grindstone Openings, LP vs. M. Garner Raymond, Saaren Page-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180454 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Chin's Cafe and Motel, Inc. -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180008 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Huang, Paul Songpo-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180008 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Kaltman, Paul -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180008 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Northfield Insurance Company -Intervenor |
Four | 8:30 a.m. | DR180008 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Wong, Amy -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180008 |
S. Albers vs. T. Morse Albers, Shane -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180452 |
S. Albers vs. T. Morse Albers, Shane -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180452 |
S. Albers vs. T. Morse Julien, Jacqueline -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180452 |
S. Albers vs. T. Morse Julien, Lorne -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180452 |
S. Albers vs. T. Morse Morse, Tawny -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR180452 |
S. Albers vs. T. Morse Morse, Tawny -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180452 |
V. Smith vs. County of Humboldt County of Humboldt -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180370 |
V. Smith vs. County of Humboldt Humboldt County Correctional Facility-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180370 |
V. Smith vs. County of Humboldt Napa State Hospital -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180370 |
V. Smith vs. County of Humboldt Smith, Gayla -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180370 |
V. Smith vs. County of Humboldt Smith, Val -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180370 |
V. Smith vs. County of Humboldt State of California, Department of State Hospitals-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180370 |
Wells Fargo Bank, N.A. vs. A. Guerrero Guerrero, Aaron M-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180758 |
Wells Fargo Bank, N.A. vs. A. Guerrero Wells Fargo Bank, N.A -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180758 |
Bishop, Stephanie Lee-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803129 |
Breit, Autumn Nichole-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1900183A CR1805787 CR1800598 |
Cassevah, Cory Anthony-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1900750B CR1900222 CR1900183B CR1805670 CR1800123 |
Christie, Raymond Frank-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1703853 |
Cornett, Jeff Lind-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803587 |
Crumbley, Justin Derrick-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1605102 |
A. Ward vs. C. Moore Moore, Chad -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190247 |
A. Ward vs. C. Moore Ward, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190247 |
B. Gordon vs. S. Gordon Gordon, Bobby W-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190108 |
B. Gordon vs. S. Gordon Gordon, Sara -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190108 |
C. Kimball vs. H. Kelly Kelly, Homer P.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180806 |
C. Kimball vs. H. Kelly Kimball, Cheri -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180806 |
E. Gerrity vs. J. Janiskee Gerrity, Elizabeth -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190245 |
E. Gerrity vs. J. Janiskee Janiskee, Jason -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190245 |
F. Hanna vs. A. Liebson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL190166 |
F. Hanna vs. A. Liebson Hanna, Franchesca -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190166 |
F. Hanna vs. A. Liebson Liebson, Avishai -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190166 |
F. Mann vs. R. Sedberry Mann, Frances -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190248 |
F. Mann vs. R. Sedberry Sedberry, Rushton -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190248 |
J. Euan vs. T. Anderson Anderson, Theron -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190179 |
J. Euan vs. T. Anderson Euan, Juloni -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190179 |
J. Jouron vs. S. Wildflower Jouron, Jeremiah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180255 |
J. Jouron vs. S. Wildflower Wildflower, Summer -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180255 |
J. Paris vs. J. Rider Paris, Juliette Katherine-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190254 |
J. Paris vs. J. Rider Rider, Justin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190254 |
Matter of: D. Steele et al Bodwolf, Samantha -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: D. Steele et al Mallett, Lynda -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: D. Steele et al Steele, David E-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: D. Steele et al Steele, David L-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: D. Steele et al Steele, Laverne L-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: O. Hanson Brown, Amanada M-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Brown, Savannah -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Gordon, Michele -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Hanson, Jesse -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Hanson, Kalista -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Hanson, Kerry -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Hanson, Olivia Hope-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Hanson, Sherrie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Hanson, Sophia -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Lowery, Jr, Henry -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: O. Hanson Mansfield, David -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180007 |
Matter of: R. Harrington Harrington, Rebecca -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190206 |
Matter of: R. Harrington Reynolds, Brandi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190206 |
Matter of: R. Harrington Staack, Dillian -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190206 |
M. Boquet vs. J. Boquet Boquet, Jeremie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160154 |
M. Boquet vs. J. Boquet Boquet, Misty -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160154 |
M. Gilbert vs. R. Claybon Claybon, Rose -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190018 |
M. Gilbert vs. R. Claybon County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL190018 |
M. Gilbert vs. R. Claybon Gilbert, Melvin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190018 |
M. Lopez vs. S. Mendez County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180057 |
M. Lopez vs. S. Mendez Lopez, Mauro -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180057 |
M. Lopez vs. S. Mendez Mendez, Samantha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180057 |
N. Megazzi-Vercoe vs. D. Garcia Garcia, Donald -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190244 |
N. Megazzi-Vercoe vs. D. Garcia Megazzi, Nathan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190244 |
R. Gomez-Serrano vs. B. Gomez-Serrano Gomez, Brittany -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160731 |
R. Gomez-Serrano vs. B. Gomez-Serrano Gomez, Roberto -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160731 |
R. Hall vs. K. Hall Hall, Kristin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170147 |
R. Hall vs. K. Hall Hall, Riley -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170147 |
S. Legendre vs. T. Legendre Legendre, Shane -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170090 |
S. Legendre vs. T. Legendre Sanders, Tamera -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170090 |
S. Madley vs. S. Greenfield Greenfield, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190243 |
S. Madley vs. S. Greenfield Madley, Six -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190243 |
T. Conroy vs. K. Galindo Conroy, Terri -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190162 |
T. Conroy vs. K. Galindo Galindo, Kurt -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190162 |
Miller, Brian Phillip-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1901359 CR1901050 CR1805658 CR1803486 CR1702101 |
Kent, Marshall Larry-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900921 |
Moran, Whiski Bruce-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805744A |
Pierce, Nathaniel Dale-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802588 CR1602197 |
A. Shelton vs. J. Shelton County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL150121 |
A. Shelton vs. J. Shelton Shelton, Amber -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL150121 |
A. Shelton vs. J. Shelton Shelton, James -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL150121 |
Arnold, James Kenneth Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1401968 |
Bartley, Brandon Duane-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802610 CR1700674 |
Donahue, Breezie -Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901767A |
Mckee, Christian Jeffery-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901767B CR1900666 |
Albrecht, Trey Allen-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR086745S |
Baldridge, Daniel -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800425 |
Fargas, Angel Johardin-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803598 CR1704404 CR1605036 CR1502605 |
Freeman, Robin Richard-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1600228 |
Hicks, Bradley Dean-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1702875 |
Johnson, George -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803966 |
Klapman, Craig -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804852 CR1700101 CR1700100 |
Lange, Niccole Marian Firebaug-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901680A |
Lasbury, Chaytawn Paul-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805842 CR1703043 CR1402598 |
Lloyd, Jamie Andrea-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801786 |
Lo, Mai -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1603269 |
Parris, James Allan-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1705175 |
Perkett, Kristin Ray-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703584 |
Pethes, Laszlo Istvan-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803446 CR1701849 |
Phines, Eric Williams-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901770 CR1704809 CR1701714 CR1500698 |
Rees, Daniel Allan-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805451 CR1805074 CR1502247 CR1205412 |
Riffe, Zachary Kodiak Ignatin-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803495 |
Royal, Mark Andrew-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901678 CR1801662 CR1800698 CR1800696 CR1800043 CR1702710 CR1702235 CR1701419 |
Shill, Theodore Scofield-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900092B |
Vienneau, Allen Paul-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901398 CR1804331 CR1802277 CR1801924 CR1801120 |
Winfrey, Lyle Anthony-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805832 |
Smith, Chad Alan-Defendant | Five | 9:30 a.m. | CR1702406 |
Battersby, Erick Allen-Defendant | Three | 9:30 a.m. | CR1900453 CR1801086 CR1600291 |
Cunnan, Hope Lila-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805662 |
Hillestad, Paul Eric-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900761 |
Hutchinson, Jack Douglas III-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900800 |
Meadows, Jessica Leann-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900762 |
Nelson, Talina Lene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801863B CR1704549 |
Oberlander, Mark Allen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805261 |
Veach, Kimberly Renee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804527 CR1703989 CR1701476 |
Saria, Karen Lynn-Defendant | Two | 10 a.m. | CR1805629 |
Aragundi, Efren Allan-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1805421 |
Lieberman, Aaron David-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1805311 |
Palsson, Carley Kathryn-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1504164 |
Scaife, Ronald Eugene-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1702631 |
Swan, Michael Dallas-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1804434 CR1803942 |
Swatt, Terry Orlando-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901638 CR1901608 CR1901492B |
Lachance, Rebecca Lynn-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1503647 |
Smith, Daniel Alan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804987 |
G. Cummings vs. J. Dessel Cummings, Gayle S-Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110625 |
G. Cummings vs. J. Dessel Cummings, Gayle S-Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR110625 |
G. Cummings vs. J. Dessel Dessel, Jennifer -Cross Complainant |
Four | 10:30 a.m. | DR110625 |
G. Cummings vs. J. Dessel Dessel, Jennifer -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110625 |
G. Cummings vs. J. Dessel Seal, Emily -Cross Complainant |
Four | 10:30 a.m. | DR110625 |
G. Cummings vs. J. Dessel Seal, Emily -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110625 |
P. Heredia vs. T. Palamara Heredia, Phillip -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR190056 |
P. Heredia vs. T. Palamara Palamara, Tony -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR190056 |
R. Costa vs. W. Graham Costa, Kelli -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR180823 |
R. Costa vs. W. Graham Costa, Ross -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR180823 |
R. Costa vs. W. Graham Graham, Betty -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180823 |
R. Costa vs. W. Graham Graham, Wayne Jr-Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180823 |
R. Costa vs. W. Graham Graham, Wayne Sr-Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180823 |
R. Costa vs. W. Graham Watson, Kim -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180823 |
R. Costa vs. W. Graham Watson, Paula -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180823 |
W. Stark vs. N. Ortiz Kehoe, Cindi -Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Kehoe, Robert L-Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Ortiz, Norma -Cross Complainant |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Ortiz, Norma -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Stark, Katherine -Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Stark, Katherine -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Stark, Matthew -Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Stark, Matthew -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Stark, Nicole -Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Stark, Nicole -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Stark, Wayne -Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
W. Stark vs. N. Ortiz Stark, Wayne -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR110802 |
Confidential | Four | 10:30 a.m. | CV190274 |
Guthart, Jordan Marty-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1901867 CR1901475 CR1700077 CR1605548 |
Albamonti, Jennifer A-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900300 |
Bailey, Brett D-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1810128 |
Betha, Randell Eternoamo-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814379 |
Boudreaux, Jared Wendel-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814925 |
Bowler, Stephanie Irene-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900056 |
Drake, David Hiram-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814751 |
Faux, Martin Steven-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1801774 |
Fox, Fred Bradley-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1901073 |
Franco, Adrian -Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900484 |
Gonzalez, Vicente Gonzalez-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1809693 TR1809009 |
Hall, Kristin Leann-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900949 |
Hastings, Wendy Dee-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813863 |
Hathcock, Aaron Hunter-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900715 |
Kelly, Fara G-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813432 |
Lee, Anicia Angelina-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900053 |
Los, Kathryn Germaine-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1811432 |
Macy, Loran Arthur-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813464 |
Marino, Sheri Marie-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900741 |
Matias, Brian -Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1811989 |
Penner, Billy Joe Jr-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900703 |
Robbins, John Arthur-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1803019 |
Seraphim, Kaphael Daemoneus-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1901620 |
Shutler, Christian Dawn-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900808 |
Shutler, Christian D-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814855 |
Steele, Melanie Lynn-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1811975 |
Still, Clarence Lee-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900091 |
Swafford, Kirk Douglas-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1901324 |
Walker, Ronald Eugene-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1901887 |
Wilson, Christopher M-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1901159 |
Wroten, Nigel Edmond-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1810671 |
A. Straub vs. M. Sciaori Sciaori, Megan Estell-Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190302 |
A. Straub vs. M. Sciaori Straub, Annie -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190302 |
A. Straub vs. N. Sciaori Sciaori, Nicholas -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190303 |
A. Straub vs. N. Sciaori Straub, Annie -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190303 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Andre, Mark -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Arcata Environmental Services Dept. -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Chevrier, Silvia -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata City of Arcata -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Dimer, Karen -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Driscoll, Christine Maria-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Driscoll, Francis -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Hoey, Peter -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Jones, Lynn M-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Jones, Russell -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Schmidbauer, George -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Schmidbauer, Mary -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
F. Driscoll vs. City of Arcata Sturges, Alice -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190363 |
J. Bosie vs. C. Martin Bosie, Joshua -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190296 |
J. Bosie vs. C. Martin Martin, Cody -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190296 |
M. Gannon vs. J. Seehausen Gannon, Maeve -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190307 |
M. Gannon vs. J. Seehausen Seehausen, James Thomas-Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190307 |
P. Stewart vs. C. Moore Moore, Chad -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190293 |
P. Stewart vs. C. Moore Stewart, Parker Evan-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190293 |
R. Smith vs. R. Dorey Jr Dorey, Richard Avery Jr-Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV160269 |
R. Smith vs. R. Dorey Jr Smith, Robin Denise-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV160269 |
Carnemolla, Sara Marie-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901166A |
Cortez, Jose Saul-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901700 |
Doolittle, Raven Simone-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900734 |
Hatcher, Carson J-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900907 |
Houseworth, Daniel Travis-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804763A |
Houseworth, Daniel TravisSavior-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1700005 |
Johnson, Sulynn Huong-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901166B |
Melton, Austin Michael-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900311 |
Moore, Dustin Curtis-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804703B |
Osborne, Amy Elizabeth-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901166C |
Osborne, Kenneth Ray-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1703550 |
Thornton, Rechena Michelle-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804763B |
Tsarnas, Jeffry Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900173 |
Holt, Timothy Leroy-Defendant | One | 1:31 p.m. | CR1901693 CR1404494 |
Lopez, Chanc Nicholas-Defendant | One | 1:31 p.m. | CR1901724 |
Polakiewiczstaccone, Erik James-Defendant | Eight | 1:45 p.m. | TR1812175 TR1810912 |
Matter of: A. Rodgers Renee, Mariana Keysha-Minor Confidential |
Four | 1:45 p.m. | CV180922 |
Matter of: A. Rodgers Rodgers, Alexandria Rosetta-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180922 |
Y. Schafer vs. S. Fugate Fugate, Sam -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170779 |
Y. Schafer vs. S. Fugate Schafer, Yama -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR170779 |
A. Miller vs. K. Claypool Claypool, Kevin J-Respondent |
Four | 2 p.m. | CV181064 |
A. Miller vs. K. Claypool Miller, Ashley -Petitioner |
Four | 2 p.m. | CV181064 |
Hempe, Thomas Earl-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901865 CR1803185 CR1602581 |
Zardaryan, Sarkis -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813117 |
Biesecker, Lori Ann-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1900128 |
Carlsen, Skyler Alexa-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812882 |
Garibay, Yuliana -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1900742 |
Gaston, Neil Suvit-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1809287 |
Larson, Elizabeth Anne-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812899 |
Levy, Noah -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812570 |
Loftis, Wendy April-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813194 |
Qualseth, Brian Cody-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1900229 |
Ramirez, Ethan -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812854 |
Valencia, Julian -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1900440 TR1813723 |
Vilchis, Alfonso A-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1901309 |
Walker, James Robert-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1900839 |
Zardaryan, Sarkis -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813117 |