J U D G E D
Thursday, Aug. 15, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Brandenburg, Avarey Faye-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903528 |
Brisset, Romain Christopher Luc-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903442 |
Buck, Bryce Andrew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903509 |
Cardoza, Amy Elizabeth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802413 |
Christensen, Robert William-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903570 |
Ferrel, Daniel Garth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903507 |
Finney, Kaycee Faye-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902811 CR1901626A CR1901419 CR1804359 CR1801185 |
Gabriel, Jacob Webber-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1705314 |
Gomez, David Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903621 |
Hanson, Devon Renee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903571 CR1902806 |
Lassiter, Larry W-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804690 |
Miles, James Neal-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1906061 TR1904321 |
Millett, Brian Stanwood-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903519 |
Narmore, Rachael Riley-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903376 |
Newby, Todd Woodson-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703566 |
Nichols, Layne Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903506 |
Salvato, Jason Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903591 |
Schweitzer, Jodi Rae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800407 CR1704425 |
Sexton, Norman Edward II-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903378 |
Simar, John Wesley-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903508 CR1902033 |
Smith, Dustin Dewayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702948 CR1605341B |
Spencer, Eric James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903514 |
Spencer, Ryan Allan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704282 |
Vasquez, Arturo Achury-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903513 |
Vienneau, Allen Paul-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901398 CR1804331 CR1802277 CR1801924 CR1801120 |
Watts, Damien Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1906771 |
Wilkinson, Jeremiah Jerel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903531 CR1901807B CR1704861 CR1702888 CR1700173 |
Wilson, Spencer Reed-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804849 CR1505682C |
Zaivia, Maria R-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903416 |
Sherman, Jacob -Defendant | Eight | 8:30 a.m. | CR1903652 |
Darling, Paula Sue-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902976 CR1805474 CR1801647 CR1401943 |
Davis, John Allen-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900581A |
Eden, Scott Dean-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR026107S |
Escalderon, Antonio Ramone-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805594A |
Flinn, Charles Steven-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902482 CR1902473 |
Friend, Amber Lynn-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802907A CR1605216 |
Harden, Jade Carrie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1701044 |
Hrabe, Jerry Dean-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1903201 |
Paczkowski, Jakub Richard-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801915 CR1702110 CR1506062 CR1506061 CR1506058 CR1503750 |
Confidential | Four | 8:30 a.m. | CV190254 |
Cooper, Michael Keith Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1902465 |
Cress, Taylor Grey-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1903401 CR1903344 |
Hicks, Dennis Earl Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804353 CR1701474 CR1602167 CR1601719 |
A. Verle vs. K. Verle Verle, Ashley -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150417 |
A. Verle vs. K. Verle Verle, Kyle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150417 |
Co. Of Hum. vs. M. Burns Burns, Megan M.-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FS900573 |
Co. Of Hum. vs. M. Burns Burns, Michael Patrick-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS900573 |
Co. Of Hum. vs. M. Burns County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS900573 |
Co. Of Hum. vs. M. Burns Willows, Clara -Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS900573 |
H. Parks vs. B. Parks Parks, Basho -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180516 |
H. Parks vs. B. Parks Parks, Halie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180516 |
J. Christensen vs. R. Christensen Christensen, James -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190314 |
J. Christensen vs. R. Christensen Christensen, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190314 |
J. Dearwester vs. A. Cardelli Cardelli, Autumn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190514 |
J. Dearwester vs. A. Cardelli Dearwester, Justin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190514 |
J. Dearwester vs. A. Cardelli Staley, Warren -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL190514 |
J. Yellon vs. M. Yellon County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160399 |
J. Yellon vs. M. Yellon Yellon, Jeff -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160399 |
J. Yellon vs. M. Yellon Yellon, Malinda -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160399 |
Kateri O'Rourke vs Joseph O'Rourke County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL080688 |
Kateri O'Rourke vs Joseph O'Rourke Masten, Kateri -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL080688 |
Kateri O'Rourke vs Joseph O'Rourke O'Rourke, Joseph -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL080688 |
Matter of: E. Minikel, IV Barrow, Natalie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170130 |
Matter of: E. Minikel, IV Barrow, Russell -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170130 |
Matter of: E. Minikel, IV Minikel, Dora -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR170130 |
Matter of: E. Minikel, IV Minikel, Eugene Arnold III-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR170130 |
Matter of: E. Minikel, IV Minikel, Eugene Arnold II-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR170130 |
Matter of: E. Minikel, IV Minikel, Eugene Arnold IV-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR170130 |
Matter of: E. Minikel, IV Torgersen, Monica Lynn-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR170130 |
N. Fowler vs. A. Garfield Fowler, Nathan H.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190355 |
N. Fowler vs. A. Garfield Garfield, Alexandra -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190355 |
R. Fink vs. T. Di Bartolo Di Bartolo, Tracy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190523 |
R. Fink vs. T. Di Bartolo Fink, Ronald -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190523 |
S. Madley vs. S. Greenfield Greenfield, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190243 |
S. Madley vs. S. Greenfield Madley, Six -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190243 |
T. Sutherland vs K. McPherson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL190001 |
T. Sutherland vs K. McPherson McPherson, Kristopher -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190001 |
T. Sutherland vs K. McPherson Sutherland, Tara -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190001 |
Bradley, Damion Elijah-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900943 CR1604074 CR1505420 |
Robinson, Erica Monet-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1802966 |
Ross, Nathan Tyler-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1903188 CR1804601 CR1804517 CR1802705 |
Bradfield, Tyler Mason-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804209 CR1801855 CR1602057 |
Latham, Kevin Todd-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900371 |
Morrison, Douglas Anthony-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803801 CR1701198 |
People of the State of CA vs. $8,646 US Currency $8,646 US Currency -Defendant |
Five | 9:15 a.m. | CV190429 |
People of the State of CA vs. $8,646 US Currency People of the State of CA -Plaintiff |
Five | 9:15 a.m. | CV190429 |
People of the State of CA vs. $8,646 US Currency Perri, Kathryn M-Claimant |
Five | 9:15 a.m. | CV190429 |
Bennett, Sherry Jo-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903371A |
Burns, Anita Gail-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1901347A CR1901346 |
Crumley, Morgan Rose-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1901903 |
Foster, Lennot Natris-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903662 CR1602916 |
French, Robert Samuel-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1901347B |
Gower, Jason Adam-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903725 CR1902230A CR1900852 CR1900567 |
Mann, Travis Robert-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903371B |
Nassif, Ronald Allen III-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903722 |
Silk, Regina Fay-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902475 |
Thurmond, Wesley Douglas-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902539 |
Tyrrell, Haley Kerrin-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902230B CR1805248 |
Waggener, Thomas Asbury-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903809 |
Zwiefelhofer, Justin Lee-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1600976 |
Alexander, Robert William III-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804024 |
Bell, Quentin Laone-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901367 CR1900975 |
Bianchi, Nicholas Gerrard-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902259 CR1901038 |
Bowen, Floyd Monroe Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804618 |
Day, Jerod William-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900389 CR1804420 CR1804419 CR1601768 |
Dematos, David Lourenco-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903600 |
Hall, Robert Jameson-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900681 CR1803606 CR1802676 |
Hungerford, Aaron Douglas-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902619 CR1900673 CR1900388 |
Jones, Carroll Alan-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1803734 |
Magana, Daniel Louis-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1105279 |
Manson, Jesse Allen-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900562 CR1804218 |
Markey, Tina Louise-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900668 CR1803721 |
McEnry, Michael Dana-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902155 CR1800757 |
McKenzie, David Kevin Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801428 |
McMahon, Thomas Stephen-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900259 CR1703306 |
MendezBonilla, Francisco A-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900014 CR1804746 |
Nichols, Christopher Stephen-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800137 CR1704643 |
Ownbey, Storm Dale-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900974 |
Perez, Moises -Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900011 |
Pollard, Daniel Michael-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903361 |
Ryan, Amanda Charlene-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902972 |
Schneider, Edmund J-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1803917 |
Schulz, Matthew Smith-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902809 |
Scott, Kyle Christopher-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901094 |
Stiles, Rebecca Lynn-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1101029 |
Swafford, Kenneth Dale Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804246 |
Wright, Kirstie Kay-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903411 |
Barisdale, Tyler Eugene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902714 CR1901683 |
Boone, Richard Lewis Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902584 CR1902536 |
Creaghe, Mark Ronald-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902007A |
Diegan, Timothy David-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900763 CR1701248 |
Garth, James Andrew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902007B |
Leisten, Katherine Jane-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805420 CR1702616 |
Llatas, Fernando Bellota-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903076 |
Maassen, Chad Dorman-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900823 |
Mcgown, Patrick Louis-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900403 CR1805334 |
Oconnor, Kevin Mitchell-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901149 |
Phonesy, Alanya Penny-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901379 |
Roe, Alex Christian-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804329 |
Ross, Ariyan Courtney-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803184 |
Santaella, John Victor-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804096 |
Shockey, Melissa Mary-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901241 |
Tafoya, Yahira -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902545B |
Temple, Glenn William Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902594 |
Toroni, Brienne Joanna-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900564 CR1800819 CR1603402 |
Vega Ramos, Victor Manuel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1604254 CR1602991 |
VegaRamos, Victor Manuel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901381 |
Babauta, Lianna Justine-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1105146 |
Beyer, Jessica Renee-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1006632 CR1002326A CR1001397 |
Christopher, Steve Garland-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1804211 |
Cornett, Jeff Lind-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1902702 CR1803587 |
Dalby, Mark Christian-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1802871 CR1704784 |
Doolittle, Raven Simone-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1900734 |
Evans, Wesley Lavern-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1903317 CR1804223 CR1801928 CR1705223 CR1700928 CR1700132 |
Harris, Wade Daniel-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1903657 CR1903653 CR1903140 |
Hesse, Steven Charles-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1903118 |
Jackson, Franklin Allen-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1805668B |
McCarl, Elliott Shane-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1004484 |
McDaniel, Joseph Albert-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1402186 |
Mooney, Steven Richard-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1901107 CR1605115 CR1603286 CR1603015 |
Urbano, Lucas Trinidad-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1901942 CR1901341 CR1900198 |
Vandorn, Forrest Dean-Defendant | Three | 10:15 a.m. | CR1604043 |
Gaines, Marcus Antwon-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805008 |
Dixon, Edgar Alexandro-Defendant | One | 1:28 p.m. | CR1902851 CR1802821 CR1602867 |
MacDonald, Tabatha Lyn-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1506012B |
McCovey, Madelyn Kay-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1903786 |
McGovern, Dakota Demery-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1804977A |
Chrristopher Lockhart vs. Skylar Mentink County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140575 |
Chrristopher Lockhart vs. Skylar Mentink Lockhart, Christopher -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140575 |
Chrristopher Lockhart vs. Skylar Mentink Mentink, Skylar Dawn-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140575 |
Co of Humboldt vs Derek McDonald County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190067 |
Co of Humboldt vs Derek McDonald McDonald, Derek James-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190067 |
Co of Humboldt vs Derek McDonald Ransonette, Kelsey Marie-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS190067 |
Co of Humboldt vs James Graham County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS150185 |
Co of Humboldt vs James Graham Graham, James Harrison-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS150185 |
Co of Humboldt vs James Graham Mathis, Donna Leeanne-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS150185 |
Co of Humboldt vs Ryan Osborn County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS040208 |
Co of Humboldt vs Ryan Osborn Osborn, Ryan M-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS040208 |
Co of Humboldt vs Ryan Osborn Rose, Jennifer M.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS040208 |
Co of Humboldt vs Ryan Osborn Rose, Nichole -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS040208 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson Harris, Taylor D-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson Wilson, Spencer R-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs Waymond Kelly County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS090252 |
Co of Humboldt vs Waymond Kelly County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS020961 |
Co of Humboldt vs Waymond Kelly Griffith, Lanilu -Grandmother |
Eight | 1:30 p.m. | FS020961 |
Co of Humboldt vs Waymond Kelly Kelly, Waymond R.-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS020961 |
Co of Humboldt vs Waymond Kelly Kelly, Waymond R.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090252 |
Co of Humboldt vs Waymond Kelly Russell, Andrea L.-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS020961 |
Co of Humboldt vs Waymond Kelly Vance, Nicole R.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090252 |
Kamran Paradise vs Liberty Paradise County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL150025 |
Kamran Paradise vs Liberty Paradise Paradise, Kamran D-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150025 |
Kamran Paradise vs Liberty Paradise Paradise, Liberty -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150025 |
M. Nussbaum vs. M. Bierwith Bierwith, Megan -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL120218 |
M. Nussbaum vs. M. Bierwith County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL120218 |
M. Nussbaum vs. M. Bierwith Nussbaum, Matthew -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL120218 |
Thompson, Lonnie D-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1904827 |
Aubrey, Aaron Joseph-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903782 CR1903760 CR1902387 |
Bagley, Daron Lee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805551 |
Banatskyi, Ivan -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900685A |
Branson, Kaylem -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902489 CR1901219 CR1804057 CR1802791 |
Carbonneau, Megan Nicol-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902147A CR1801518 |
Cavanaugh, John Everett-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1901911 |
Coles, Marcus Alan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903754A |
Daniels, Derek Anthony-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802465 |
Eacret, Sheila Karen-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903753 CR1603069 CR1503836 |
Lee, John Henry III-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1703966 |
McConnell, Marshall David Paxton-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903292B |
Mehrtens, Brett Bothelia-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903784A CR1903754B CR1903077 CR1901430 CR1701530 |
Mell, Christopher Glenn-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903141 CR1702945 |
Pavlus, Oleg Aleksandrovich-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900685B |
Pugach, Nikolay Nikolayevich-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900685C |
Reynolds, Matthew Lee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902802 |
Schreder, Clifford Richard-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1901400 |
Silvalovfald, Cheyenne Lea-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903784B CR1901936 CR1901915B CR1901799 |
Silva Lovfald, Cheyenne Lea-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1601833 |
SilvaLovfald, Cheyenne Lea-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903754C CR1903266 |
Smith, Quincy Hogan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903750 |
C. Downs vs. Muddy creek Farm LLC Cook, Mika -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR190487 |
C. Downs vs. Muddy creek Farm LLC Downs, Christopher -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR190487 |
C. Downs vs. Muddy creek Farm LLC Muddy Creek Farm LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR190487 |
Cagle, Celene Breianne-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903419 |
Holguin, Leigh Ann-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1602004A |
Moors, Zachary Daniel-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903758 |
Desmarais, Alexander Edward-Defendant | One | 1:31 p.m. | CR1300995 |
Brause, Alex Donovan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903826 CR1903467 CR1902604 CR1902074 |
Hunsucker, Louisa Elayne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903827 CR1804560A |
Jett, Mario -Defendant | One | 2 p.m. | CR1903835 |
Naslund, Steven Robert-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903829 |
Steinborn, Forest Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903833 CR1900561 |
Matter of: C. Cook Cook, Constance Jean-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180285 |
Matter of: C. Cook Walton, Kathryn -Administrator |
Six | 2 p.m. | PR180285 |
Matter of: Charles Little and Myrtle Jean Revocable Trust Forbes, Joan -Objector |
Six | 2 p.m. | PR190162 |
Matter of: Charles Little and Myrtle Jean Revocable Trust Little, Charles Dude-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190162 |
Matter of: Charles Little and Myrtle Jean Revocable Trust Little, Judith Adele-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190162 |
Matter of: D. Gilweit Department of Health Care Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180010 |
Matter of: D. Gilweit Ferguson, Kiki -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180010 |
Matter of: D. Gilweit Gilweit, Dan Brady-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180010 |
Matter of: D. Holland Haukka, Iain -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160291 |
Matter of: D. Holland Holland, Donna -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160291 |
Matter of: D. Holland Timothy Wykle, Mathews, Kluck, Walsh, Wykle, LLP-Creditor |
Six | 2 p.m. | PR160291 |
Matter of: D. Williams Bartley, Diana -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180108 |
Matter of: D. Williams Williams, David Dubois-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180108 |
Matter of: J. Batchelor Batchelor, Joyce M.-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Batchelor/Parkinson Partnership -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Bramlett, Aaron -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Court Call, LLC -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Kollmeyer, Kimberly -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Meadows, Michael -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Parkinson, Douglas -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Parkinson, Gabrielle -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Mears Fowler, Sheri -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180091 |
Matter of: J. Mears Mears, Joy Lanore-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180091 |
Matter of: L. Bremer Bremer, Lonny David-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180006 |
Matter of: L. Bremer Danders, Christine -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180006 |
Matter of: L. Bremer Humboldt County Tax Collector -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180006 |
Matter of: M. Christen Christen, Antionette Marie-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190067 |
Matter of: M. Christen Christen, Tina -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190067 |
Matter of: M. Conlee Conlee, Michael J-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180243 |
Matter of: M. Conlee Wertz, Abbie -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180243 |
Matter of: M. Thayer DeJolie, Jennifer -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170261 |
Matter of: M. Thayer Thayer, Michael Lewis-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170261 |
Matter of: P. Lefuel Bank of America, N.A -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170297 |
Matter of: P. Lefuel Byers, Eric -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170297 |
Matter of: P. Lefuel Byers, K Andy-Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170297 |
Matter of: P. Lefuel LeFuel, Mary -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170297 |
Matter of: P. Lefuel LeFuel, Pierre Henri-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170297 |
Matter of: P. Lefuel Martin, Mark J-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170297 |
Matter of: P. Lefuel Redwood Capital Bank -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170297 |
Matter of: P. Thomson Quesada, Arthur -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190055 |
Matter of: P. Thomson Thomson, Patrick Arthur-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190055 |
Matter of R. Alves Alves, Betty Joy-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180080 |
Matter of R. Alves Alves, Raymond Eugene-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180080 |
Matter of: S. Amirault American Express National Bank -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180295 |
Matter of: S. Amirault Amirault, Christopher -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180295 |
Matter of: S. Amirault Amirault, Steven John-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180295 |
Matter of: S. Amirault Community Credit Union of So. Hum -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180295 |
Matter of: S. Oxenham Munger, Gabrielle -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190175 |
Matter of: S. Oxenham Oxenham, Sheralee -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190175 |
Matter of: T. Ramirez Espitia, Sandra -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190042 |
Matter of: T. Ramirez Franchise Tax Board -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190042 |
Matter of: T. Ramirez Ramirez, Trinidad Castillo-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190042 |
Matter of V. Koch Koch, Eddie C-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180214 |
Matter of V. Koch Koch, Viola -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180214 |
Matter of: C. Scholl Barraza, Javier -Guardian Ad Litem |
Six | 2:15 p.m. | PR150293 |
Matter of: C. Scholl Robbins, Scott -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR150293 |
Matter of: C. Scholl Scholl, Curtis J-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR150293 |
Matter of: D. Baughman Baughman, Don -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190141 |
Matter of: D. Baughman Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190141 |
Matter Of: J. Sexton Bainbridge, Marilyn -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR100303 |
Matter Of: J. Sexton Sexton, John Lawrence-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR100303 |
Matter of: J. Xiong Moua, Ker -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Vang, Pagai -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Xiong, Jayden Yeejsuab-Minor |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Xiong, Nao Pao-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Xiong, Vang -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Xiong, Yeng -Father |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Yang, Bong -Mother |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Yang, Bong -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Yang, Boua Neng-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: M. Baughman Baughman, Michele -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190142 |
Matter of: M. Baughman Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190142 |
Matter Of: R. Kerr Caton, Kayla -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR980304 |
Matter Of: R. Kerr Fisher, Geri -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR980304 |
Matter Of: R. Kerr Kerr, Charlotte L-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR980304 |
Matter Of: R. Kerr Kerr, Roger -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR980304 |
Matter of: S. Morrison Hassenfritz, Jolene -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190073 |
Matter of: S. Morrison Morrison, Silas Frank-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190073 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR27150 PR190155 PR170143 PR160150 PR150199 PR140135 PR060241 PR050220 PR020150 PR000445 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon Crook, Jennifer A-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon Harmon, Eric Douglas-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Yolla Montalbin County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS050343 |
Co of Humboldt vs Yolla Montalbin Karges, Kel L. -Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS050343 |
Co of Humboldt vs Yolla Montalbin Montalbin, Yolla M. -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS050343 |
S. Jewell vs J. Jewell Jr County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL170501 |
S. Jewell vs J. Jewell Jr Jewell, Jeffrey -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL170501 |
S. Jewell vs J. Jewell Jr Jewell, Stacy -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL170501 |