J U D G E D
Tuesday, Aug. 20, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Abraham, Justin Alexander-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903836 |
Basey, Shontay Edith-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700455 |
Blinoff, Max Genady-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902142A |
Boenzli, Rachael Leigh-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902933A CR1902287 CR1803671 CR1801212 |
Brooks, Pride Hunter-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605629 |
Bruce, Rickey Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802038 |
Bruce, Rickey Lee Sr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903814 |
Canfield, Savanah Brooke-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900331 CR1805339 |
Cantrell, William Travis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903602A CR1603614A CR1601292 |
Cooper, Louis Garland-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803968 |
Deskins, Alan E-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901872 |
Dias, Krystina Keala-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902382 |
Downs, Suntalena Kiaya-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1500499 |
German, Jeanne Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802701 |
Harmon, Eric Douglas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903763 |
Harralson, Brendon Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903498 |
Hershberger, Tesse Loraine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701312 |
Hershberger, Tesse Lorane-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903762 |
Kennedy, Abraham Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903792 CR1903424 CR1503484 |
Keyes, Lance Jameson-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902082 CR1901768 |
Landis, Dylan -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903795 |
Luna, Felix -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801899 CR1703600 |
Milligan, Misty Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803392 CR1700030 CR1504636 CR1504311 |
Moreno, Anthony Freddy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903593 |
Mouraux, Cierra Jo-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903602B |
Smith, Jasmine Beatricefaye-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802184 |
Smith, Jasmine Beatrice Faye-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1502415 |
Spencer, Christopher Douglas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903572 |
Thatilath, Ning -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903315 |
Vandenplas, Jesse Micah-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902636 CR1901946 CR1802180 |
Dean, Richard Villa II-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1505185 CR1504997 |
Glinden, Kalen Emmett-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901448 |
Harvey, Sirrena Lea-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801956A |
Kress, Albert Durant-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901266 CR1900876 CR1800800 |
Schuetz, Todd Allen-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901558 CR1901229 |
Aguilar, Jeffrey -Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803658 |
Aguilar, Jeffrey Omar-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1902211 |
Amador, Michael Enrique-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1900094 |
Byfield, Heather Sheree-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1902040 CR1604498 |
Neal, Erik F-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803657 CR1803426 CR1802657 CR1801301 |
Neal, Erik Francis-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805276 CR1801184 CR1800893 |
A. Atkins vs. S. Atkins Atkins, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180606 |
A. Atkins vs. S. Atkins Atkins, Shawn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180606 |
A. Pecora vs. J. Smith Pecora, Alicia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP150252 |
A. Pecora vs. J. Smith Smith, James Charles-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP150252 |
A. Shelton vs. J. Shelton County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150121 |
A. Shelton vs. J. Shelton Shelton, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150121 |
A. Shelton vs. J. Shelton Shelton, James -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150121 |
D. Seidt vs. S. Seidt Seidt, Daryl -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190571 |
D. Seidt vs. S. Seidt Seidt, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190571 |
J. Arbaugh vs. C. Bellis Arbaugh, Joshua -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120320 |
J. Arbaugh vs. C. Bellis Bellis, Cija -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120320 |
J. Arbaugh vs. C. Bellis County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120320 |
Jennifer Engle vs John Harmon County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160378 |
Jennifer Engle vs John Harmon Engle, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160378 |
Jennifer Engle vs John Harmon Harmon, John Chancy-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160378 |
K. Olsen vs. P. Olsen County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140358 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Kregen -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140358 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Pamela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140358 |
K. Switzer vs. B. Burt Burt, Brandon -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL060332 |
K. Switzer vs. B. Burt County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL060332 |
K. Switzer vs. B. Burt Switzer, Kelsey -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL060332 |
L. Stokes vs. K. Stokes CA Public Employees Retirement -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes CA State Teachers Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes Stokes, Kevin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes Stokes, Laurel -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
M. Hasler vs. A. Stark Hasler, Michaela -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP140041 |
M. Hasler vs. A. Stark Stark, Abram -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP140041 |
M. McLaren vs. T. Guynup County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140621 |
M. McLaren vs. T. Guynup Guynup, Taya -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140621 |
M. McLaren vs. T. Guynup McLaren, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140621 |
M. Moreno vs. K. Moreno LaRue, Joseph -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160656 |
M. Moreno vs. K. Moreno Moorehead, Kelley Salcedo-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160656 |
M. Moreno vs. K. Moreno Moreno, Magdaleno -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160656 |
M. Rybeck vs. E. Rybeck Rybeck, Elaine -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180284 |
M. Rybeck vs. E. Rybeck Rybeck, Mark -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180284 |
Natalia Hill vs Mark Hill County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180243 |
Natalia Hill vs Mark Hill Hill, Mark -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180243 |
Natalia Hill vs Mark Hill Hill, Natalia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180243 |
R. Eggel vs. B. Anderson Anderson, Bambi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140601 |
R. Eggel vs. B. Anderson Eggel, Robert -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140601 |
S. Gruetzmacher vs. R. Gruetzmacher County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160023 |
S. Gruetzmacher vs. R. Gruetzmacher Gruetzmacher, Ricky -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160023 |
S. Gruetzmacher vs. R. Gruetzmacher Gruetzmacher, Sarah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160023 |
S. Gruetzmacher vs. R. Gruetzmacher Pacific Gas & Electric Co -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160023 |
S. Harpe vs. J. Harpe Harpe, Jared -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190318 |
S. Harpe vs. J. Harpe Harpe, Sandra -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190318 |
S. Sanborn vs. J. Tiedeken Sanborn, Spencer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090396 |
S. Sanborn vs. J. Tiedeken Tiedeken, Jennifer -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090396 |
George, Vanisa Maria-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1800765B |
Huff, Teraun Carey Ray-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1901673 CR1705017 |
Robinson, Keith Oliver-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900522 |
Glascoe, Zachary Logan-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1404162 |
McGee, Ronald Gene-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803618 |
Molina, Franklin Antonio-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805881 |
Potts, Lawrence Ervin-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1505307 CR1504829 |
L. Churchill vs. M. Cooper Churchill, Lesa C-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL190544 |
L. Churchill vs. M. Cooper Cooper, Michael Keith Jr-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL190544 |
Matter of: Marvin H. and L. Wright Trust No. 1 Dare, Angela R-Petitioner |
Six | 9 a.m. | PR180196 |
Matter of: Marvin H. and L. Wright Trust No. 1 Wright, Steven M-Respondent |
Six | 9 a.m. | PR180196 |
M. Ellis vs. R. Morrow Ellis, Michelle -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL190175 |
M. Ellis vs. R. Morrow Morrow, Robert Blake-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL190175 |
S. Whitehurst vs. J. Paiment County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL190215 |
S. Whitehurst vs. J. Paiment Paiment, Jordon -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL190215 |
S. Whitehurst vs. J. Paiment Whitehurst, Shontay -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL190215 |
Aubrey, Aaron Joseph-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903782 CR1903760 CR1902387 |
Bradley, Jacquelyn Annette-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1901706 CR1901311 CR1804548 |
Buskirk, Steven Russel-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902956 CR1902610 CR1805585 |
Carbonneau, Megan Nicol-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902147A CR1801518 |
Chambers, Eric Christopher-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903744 CR1804275 CR1801703 CR1800107 CR1600733 |
Eacret, Sheila Karen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903753 CR1603069 CR1503836 |
Torres, John Aaron-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903865 |
Chaudier, Michael John-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903731 CR1803227 CR1800101 |
Dean, Bridget Sophia-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803294 CR1701938 CR1700593 |
Dematos, David Lourenco-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903600 |
Duffitt, Leanne -Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803008 CR1703363 |
Duran, Arturo Rodriguez-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802018 |
Essig, Kevin Ryan-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901793 CR1805821 CR1801807 CR1800594 |
Foley, Kiera Lynn-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902128 CR1803018 CR1801435B CR1703746 |
Gomez, Brittany Diane-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1604641 |
GomezSerrano, Brittany Diane-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805843 CR1800177 |
Graham, Wayne Ralph-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900533 CR1701176 |
Griffith, John Henry-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1403274 |
Gulley, Rodney Thomas-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805543 |
Harris, Robert Mitchell-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903574 CR1901920 CR1900218 CR1803539 CR1600941 |
Hill, Gavin Shane-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801429 |
Jensen, Michael Dylan-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903727 CR1805557 |
Land, Brandy Anne-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901925A CR1805507 CR1704497 CR1602318 CR1602074 |
Longhi, Jim Leroy-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803089 |
Lowrie, Harold Watkins IV-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901420 CR1804522 |
Markland, Bryan Douglas-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802742 |
Mayoralmartinez, Cristian -Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903740 |
Oneill, Sean Herbert-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901318 |
Rudnicki, Andrew Nelson-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802382 |
Saria, Karen Lynn-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805629 |
Shinkevich, Lisa Kaye-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804088 CR1504173 |
Strawn, Jimmy Dwayne-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901174 CR1901127 CR1601059 CR1300312 |
White, Ronald Lee Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901702 CR1802717B |
Confidential | Four | 9:30 a.m. | CV190727 |
Annis, Tonia Kristine-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805494 |
Aviles, Mario Alberto Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901093 |
Barchus, Michael Allen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903771 CR1903298 CR1901590A CR1602754 |
Conley, Demarcus Earl-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903137 CR1901661 CR1802424 |
Connolly, Rochelle Elise-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902926 |
Harmon, Eric Douglas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902127 CR1901684 CR1805354 CR1804466 CR1601672 CR1505176 |
Hohstadt, Paris Ellen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804084 CR1603893 |
Holland, Jeffrey James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900964 |
Jack, Steven Duane Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901156 |
Kennedy, Shannon Aubert-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902684 |
Lawler, Cassandra Michelle-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902693 |
Manjarrez, Brandi Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900636 CR1705003 CR1303561 |
Mejia, Edward Stephen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901464 |
Morris, Samantha Latoya-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903147 |
Munozsantiago, Gerardo -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900045 |
Pool, Clayton Thomas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902577 |
Saldanha, Cesar Carlos Dasilva-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902238 |
Sundquist, Tammara Joy-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902593 |
Trevino, Robert Allen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902337 CR1805355 |
Barber, Eric Lee-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1802875 |
Bunney, Nickolas Aaron-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901983 |
Bunney, Nickolas Erin-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900679 |
Demarco, Amber Rose-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902624 CR1403338 |
Heddinger, Ryan Matthew-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901630 |
Huffman, Polly Ann-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903272A CR1901665 |
Tardy, Reed Raymond-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1703607 |
Bowman, Lydia Myriha Elvira-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900253 |
Carlson, Dakota Leeannbelle-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1801474 |
Gaines, Marcus Antwon-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805008 |
Scott, Ivy Monique-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1700664 |
Shanklin, Leslie Dawn Lanece-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1901653 |
Spott, Seeley Lane III-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702503 |
Wright, Janine Marie-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1902132 |
Confidential | Four | 10:30 a.m. | CV190728 |
AndersonRose, Kenneth Lee-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1903915 CR1800853 |
Burrow, Jacqueline Marie-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1903938 CR1900733 CR1802006 CR1701655 CR1405663 |
B. Younger vs. J. Balke Balke, Jason -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180912 |
B. Younger vs. J. Balke County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180912 |
Co of Humboldt vs Brian Larson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190148 |
Co of Humboldt vs Brian Larson Larson, Brian Alexander-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190148 |
Co of Humboldt vs Brian Larson Schafer, Brooke Elizabeth-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS190148 |
Co of Humboldt vs Bryan Holley Adams, Desiree R-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS160002 |
Co of Humboldt vs Bryan Holley County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS160002 |
Co of Humboldt vs Bryan Holley Holley, Bryan A-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS160002 |
Co of Humboldt vs Bryan Holley Holley, Kai -Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FS160002 |
Co of Humboldt vs Todd Harris County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130006 |
Co of Humboldt vs Todd Harris Harris, Todd W-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130006 |
Co of Humboldt vs Todd Harris Wade, Ariel L-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS130006 |
Co. of Hum. vs. B. Tatum County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS090386 |
Co. of Hum. vs. B. Tatum Miller, Ashley A.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090386 |
Co. of Hum. vs. B. Tatum Tatum, Bobbylee -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090386 |
Dan Marsh vs. Heidi Marsh County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160284 |
Dan Marsh vs. Heidi Marsh Marsh, Dan -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160284 |
Dan Marsh vs. Heidi Marsh Marsh, Heidi -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160284 |
F. Hanna vs. A. Liebson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL190166 |
F. Hanna vs. A. Liebson Hanna, Franchesca -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL190166 |
F. Hanna vs. A. Liebson Liebson, Avishai -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL190166 |
J. Botsch vs R. Ferrario Botsch, Jessica E.-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180868 |
J. Botsch vs R. Ferrario County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180868 |
J. Botsch vs R. Ferrario Ferrario, Rodney L.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180868 |
N. Collins vs. P. Collins Collins, Nicole -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL170373 |
N. Collins vs. P. Collins Collins, Patric -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL170373 |
N. Collins vs. P. Collins Department of Child Support Service -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL170373 |
T. Welsh vs. S. Hart Hart, Sarah -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150110 |
T. Welsh vs. S. Hart Welsh, Timothy -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150110 |
T. Wooden vs. A. Rutherford County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL060067 |
T. Wooden vs. A. Rutherford Rutherford, Amanda -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL060067 |
T. Wooden vs. A. Rutherford Wooden, Tyler -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL060067 |
Younger, Beverly -Petitioner | Eight | 1:30 p.m. | FL180912 |
Brause, Alex Donovan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903826 CR1903467 CR1902604 CR1902074 |
Carlson, Justin Blaine-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900582 CR1701041 CR1700722 |
Duncan, Kurk Romeyne-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903810 CR1903682 |
Guillette, Arianna Weston-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903116 CR1902578 CR1900398 |
Hunsucker, Louisa Elayne-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903827 CR1804560A |
Kelleyball, Cyndra Lou-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902765 |
KelleyBall, Cyndra Lou-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1701362 |
Naslund, Steven Robert-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903829 |
Odom, Cassandra Eleanor Leocadi-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902853 CR1804599 |
Piele, Matthew Scott-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903889 |
Pool, Pares TerranceTerrill-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903390 |
Ramirez, Jose Antonio-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1801546 CR1800894 |
Redin, Christopher Shawn-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1700276 |
Therres, Jessica Lea-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903791 CR1903714 CR1903431 CR1804357 CR1804210 CR1801290 CR1700240 CR1500265 |
Work, Jimmie Don-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1803993 |
Work, Jimmie Don Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903832 CR1903831 CR1903830 CR1902695 CR1901182 CR1704546 |
Iskra, Sativa Sunshine-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903837 |
Painter, Matthew Robert Jr-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903292C |
Matter of: L. Kenyon Kenyon, Leola -Conservatee |
Six | 1:30 p.m. | PR190196 |
Matter of: L. Kenyon Smith, Karen L-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | PR190196 |
Camacho, Maria Salas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903929A |
Chapman, Justen Michael-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903927A |
Gerbich, Justin Joseph-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903383 |
Huff, James Guylen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1902538 CR1901100 CR1900191 CR1804766 CR1800574 |
Kirwan, Jeffrey Allen-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903594 CR1901682B |
Moses, Brittany Lisa-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903927B |
Larry Roth vs Heaven Roth County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Robert Colburn Electric, Inc -Claimant |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Roth, Heaven R-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Roth, Larry R Jr-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Western Electrical Conractors Association(WECA)-Claimant |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Kirkpatrick, Valerie -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Von Pate, Devine -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL180305 |
E. Moir vs. K. Galliven Galliven, Kerry -Cross Complainant |
Four | 4 p.m. | DR170253 |
E. Moir vs. K. Galliven Galliven, Kerry -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR170253 |
E. Moir vs. K. Galliven Kepp Timber LLC -Cross Defendant |
Four | 4 p.m. | DR170253 |
E. Moir vs. K. Galliven Moir, Erick -Cross Defendant |
Four | 4 p.m. | DR170253 |
E. Moir vs. K. Galliven Moir, Erick -Plaintiff |
Four | 4 p.m. | DR170253 |