J U D G E D
Tuesday, Feb. 5, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
AguilarMendoza, Marco Cesar-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900220 |
Almodovar, Rene Luis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804169 |
Arango, Ariel Christoffer-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900187 |
Benton, Miranda Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900483 |
Caylor, Velda Mae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900482A |
Davis, Kimberly Nicole Michelle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900482B |
Godinho, Elena Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900239 |
Hawkins, Timothy Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900237 |
Heflin, Sheila Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704342 CR1704317 |
Jacobsen, Hollianne Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900390A |
Johnston, Katherine Virgina-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900405 |
King, Michael -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900284 |
Massey, Brenda Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600037 CR1406025A |
Mcgown, Patrick Louis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900403 |
Mortimer, Tyler Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900390B CR1802472 |
Nando, Salvador Barragan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900395 |
Nansel, Monica Le-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900484 |
Pickle, Byron Gilbert-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1604972 |
Porter, Brian Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900172 |
Powell, Danielle Renee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600005 |
Recinospop, Elder Estuardo-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900219 |
Reynolds, William Zane-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900407 |
Rezabeck, Kelly Syvon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802457B |
Schmitt, Billy Joe II-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900223 CR1705099 CR1702375 |
Scripter, Kendra Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900404 CR1804093 |
Somers, Michelle Rae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900213 |
Tarver, Dayla Kay-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1503134 CR1502034 |
Urbano, Lucas Trinidad-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900198 |
Widmier, Kyall Elijah-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900185 |
Wilborn, Jerry Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900234 |
Eden, Scott Dean-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR026107S |
Edwards, Nathaniel Heath-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802157A |
Elliott, Timothy John Sr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805618 CR1804850 CR1803772 CR1801552 CR1704454 |
Espinoza, J -Respondent | Five | 8:30 a.m. | CR1803418 |
Hames, Brooke Danna-Petitioner | Five | 8:30 a.m. | CR1803418 |
Hill, James Allen-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802783 CR1800864 CR1701930 CR1404662 CR1401681 |
Burns, Kenneth Allen-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803378 CR1801730A CR1800185 CR1603470 CR1503599 CR1404549 |
Carmona, Jose Roberto-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1703462 CR1700466 CR1101160 |
Crow, Charles Edward-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803293A CR1703860 |
B. Quinn vs. A. Arcuri Arcuri, Amy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180571 |
B. Quinn vs. A. Arcuri Quinn, Brian -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180571 |
C. Beck vs. T. Beck Beck, Caroline -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180922 |
C. Beck vs. T. Beck Beck, Thomas Alan-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180922 |
Co of Humboldt vs Ian Duncan Buzzard, Rosalie Ethel-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS130212 |
Co of Humboldt vs Ian Duncan County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS130212 |
Co of Humboldt vs Ian Duncan Duncan, Ian Eyre-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS130212 |
C. Palmer vs. T. Palmer Palmer, Cindra -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180274 |
C. Palmer vs. T. Palmer Palmer, Timothy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180274 |
D. Miner vs D. Ballard Alves, Danielle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160288 |
D. Miner vs D. Ballard County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160288 |
D. Miner vs D. Ballard Miner, Danny -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160288 |
E. Eschker vs. K. Eschker Eschker, Erick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180784 |
E. Eschker vs. K. Eschker Eschker, Kathleen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180784 |
E. Hall vs. L. Hall Hall, Elizabeth -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180845 |
E. Hall vs. L. Hall Hall, Larry -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180845 |
F. Reece-Duncan vs. K. Tuel Reece, Frank -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180907 |
F. Reece-Duncan vs. K. Tuel Tuel, Kathryn Sue-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180907 |
J. Jacquez vs. A. Jacquez Jacquez, Angelina -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170714 |
J. Jacquez vs. A. Jacquez Jacquez, Jaime -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170714 |
J. Royse vs. J. Lodes County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170123 |
J. Royse vs. J. Lodes Lodes, Jemimah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170123 |
J. Royse vs. J. Lodes Royse, Joseph -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170123 |
K. Guerrero vs. C. Sanchez City of Eureka -Real Party in Interest |
Six | 8:30 a.m. | FL070638 |
K. Guerrero vs. C. Sanchez Renner, Kristie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL070638 |
K. Guerrero vs. C. Sanchez Sanchez, Curran -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL070638 |
K. Guerrero vs. C. Sanchez Sanchez, Isabel -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL070638 |
K. McBride vs. A. Cannon Cannon, Adam -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180824 |
K. McBride vs. A. Cannon McBride, Kaitlyn -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180824 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Pimentel, Nathan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130242 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Swenson, Kammi -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130242 |
L. Dewell vs. R. Dewell Dewell, Lisa L.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120483 |
L. Dewell vs. R. Dewell Dewell, Ronald -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120483 |
Matter of: Martin Minors Edwards, Edmond Ray-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Feack, Tena -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Arthur Lance Nathan-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Nathan Tyler-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Patience Mae-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Susan Edwards-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Oldridge-Viies, Olive Janice-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
M. Coelho vs. M. Cooper Coelho, Mykal -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
M. Coelho vs. M. Cooper Cooper, Meredith -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
O. Kanner vs. C. Douglas Douglas, Cybele -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180891 |
O. Kanner vs. C. Douglas Kanner, Oliver -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180891 |
R. Dickey vs. V. Dickey County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lucas -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lura -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Rolland -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Stan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Theresia -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Valisha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Campbell, Valerie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Layla Jordan-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Sai -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Sarlas, Patricia -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. St Onge vs. C. Bachelor Bachelor, Candace -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180654 |
S. St Onge vs. C. Bachelor St Onge, Stephen -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180654 |
S. Vincent vs. K. Vincent County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160097 |
S. Vincent vs. K. Vincent Vincent, Kenny -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160097 |
S. Vincent vs. K. Vincent Vincent, Sarah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160097 |
T. Rial vs. J. Rial Rial, Johanna Jaqueline-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180832 |
T. Rial vs. J. Rial Rial, Tylor Patrick-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180832 |
Hermanski, Jennifer Lee-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1301574 |
Sands, James Matthew-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1705209 |
Schilling, Clitton Lee-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804881 CR1501650 |
Thornton, Dynita May-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1605606 |
King, Jonathan Wayne Jr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805889 CR1805847 CR1803447 CR1705147 CR1704479 CR1702068 |
Markussen, Michael Lee-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805465 CR1404679 |
Moore, Daniella Patrica-Defendant | Four | 9 a.m. | CR1801480 CR1800518 |
K. Ross vs. Y. Simerson County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | CP130401 |
K. Ross vs. Y. Simerson Ross, Kevin M-Petitioner |
Six | 9 a.m. | CP130401 |
K. Ross vs. Y. Simerson Simerson, Yetzirah Dave-Respondent |
Six | 9 a.m. | CP130401 |
Matter of: E. Barber Barber, Eric -Father |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Barber, Eva -Mother |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Barber, Jr, Eric Lee-Minor |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Esteves, Sherril -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Huffman, Alvretta -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Huffman, Crystal -Petitioner |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Huffman, Kendall -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Williams, William -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
R. Chatterton vs. A. Anderson Anderson, Asia S.-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180245 |
R. Chatterton vs. A. Anderson Chatterton, Randal -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180245 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Campbell, Valerie -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Layla Jordan-Minor |
Six | 9 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Sai -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Sarlas, Patricia -Claimant |
Six | 9 a.m. | FL090159 |
S. Glavich vs. L. Glavich County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL070004 |
S. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Everett -Minor |
Six | 9 a.m. | FL070004 |
S. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Linden Tyler-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL070004 |
S. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Shellee -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL070004 |
Allen, David Ray Eugene-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804252 CR1602608 |
Bachemin, Paul Charles-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702273 |
Bashombana, Marie GorethNancy-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1805316 |
Cady, Michael John Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1703677 CR1601699 CR1501439A |
Cameron, Timothy Ray-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801651 |
Conner, Kenneth John-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1703267 |
Ixcol, Elisa Raquel-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1805839 |
Ownbey, Kristie Ann-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1605430 CR1604999 |
Plank, Christian Thomas-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1704100 CR1702514 |
Rakestraw, Pamela Janeen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803333 CR1803331 CR1702725 CR1701669 CR1701055 CR1604015 |
Robinson, Gary Allen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1601668 |
Savio, Frank Kevin-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803126 |
Schulz, Sarah Elizabeth-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1401802 |
Terpening, Kristian Gustav Karl-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803282 |
Thomas, Russell Mark Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801751 |
Warren, Jesse Miles-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803766 |
White, Maxine Rose-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1704772B |
R. Warwick vs. E. Martin Cotheman, Bruce -Cross Defendant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin Cotherman, Bruce R-Cross Defendant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin Cotherman, Bruce R-Plaintiff |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin Erickson, Brian -Cross Defendant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin Martin, Eric -Cross Complainant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin Martin, Eric H-Cross Complainant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin Martin, Eric H-Defendant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin McClure, Jill A-Cross Complainant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin McClure, Jill A-Defendant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin McClure, Jill -Cross Complainant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin McClure, Todd -Cross Complainant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin McClure, Todd -Defendant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin Warwick, Robin -Cross Defendant |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
R. Warwick vs. E. Martin Warwick, Robin -Plaintiff |
Four | 9:15 a.m. | DR120726 |
Asanuma, JohnRay Saburo-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805892 |
Barber, Eric Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802875 |
Bradfield, Tyler Mason-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804209 CR1801855 CR1602057 |
Haselip, Richard Eugene Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802401 |
Hodge, Robert Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803194 |
Mobley, Frank Duane-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803402 CR1703804 |
Mobley, Franklin Duane-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900078 |
Burrows, Tobias Luke-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805077 CR1803834 |
Combs, Charles Edward Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804565 CR1800307 |
Combs, Chuck Edward Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1502783 |
Faulknerwolf, Eileen Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802814 |
Haley, Monica Donnette-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803515 |
Hall, Mark Eugene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805809 |
Harrison, Justin Daniel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804503 |
Hernandez, Juan R Bernal-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805146 |
Izdebski, Julian Konradmatheus-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803970 |
Jewell, Cassidy Shelby-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803646 CR1703494 |
Jones, Sarah Irene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800398 |
McDonald, Deanna Elizabeth-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802010 CR1702625 CR1602900 |
McDonalds, Deanna Elizabeth-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701144 |
Miranda, Abraham Alexander-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603624 |
Moon, Shaylynn Lelandra Autumn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1605460 |
Morgan, Kristopher Aaron-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804974 |
Nelson, Daniele Renee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805296 |
Petersen, Henry Soron-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805510 |
Philip, Alexander David-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803855 |
Stolberg, Steven Michael-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805368 CR1801881 |
Vasiloff, Mark Stephen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803394 |
Vonrabenau, Franz Erik-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804156 |
WongWeissman, Cyrus -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805055 |
Davis, Zachary Michael-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900138 |
Herrington, David Franklin-Defendant | Five | 10:15 a.m. | 95CR0272S |
Juranovich, Timothy John-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1802045 CR1701404 |
Shriver, Thomas Earl-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1804625 CR1804177 |
Steele, Jacob Charles-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1001497C |
Thurston, Marvin Eugene-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1503227B |
Bovencamp, Ernest William-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900312 |
Cocking, Dennis Evan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804734 |
Condit, Elizabeth Marie-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703753 |
Easley, Uriah Koda-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1705232 |
Gaskill, Rodney Glenn-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804174 |
Mattox, Debra Lea-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702964 |
Parra, Erwin Gomez-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803804 |
Severe, Colby Kason-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804383 |
Wiegman, Anne Marie-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805815 |
Crossland, Triston Louis-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1900607A |
Russell, Deana Marie-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1900605 CR1802266 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Brad -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Hanna -Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Laura -Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Linda -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Raymond -Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Transamerica Retirement Mgmt, 401(a)/401(k) P -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Co. of Hum. vs. J. Pollock County Of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS990190 |
Co. of Hum. vs. J. Pollock Pollock, James Leslie-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS990190 |
Co. of Hum. vs. J. Pollock Wilson, Kadee Marie-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS990190 |
County of Humbodlt vs Timothy Chiemwichitra Chiemwichitra, Timothy M-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS110146 |
County of Humbodlt vs Timothy Chiemwichitra County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS110146 |
County of Humbodlt vs Timothy Chiemwichitra Roubidoux, Camellia A-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS110146 |
H. Talavera vs J. Olivares County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL050251 |
H. Talavera vs J. Olivares Olivares, Juan Manuel-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL050251 |
H. Talavera vs J. Olivares Talavera, Hilda -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL050251 |
Jennifer Dearden vs Nicholas Dearden County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160498 |
Jennifer Dearden vs Nicholas Dearden Dearden, Jennifer A-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160498 |
Jennifer Dearden vs Nicholas Dearden Dearden, Nicholas M-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160498 |
Leslie Graff vs Tyrum Dean County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS180288 |
Leslie Graff vs Tyrum Dean Dean, Tyrum Herbert-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180288 |
Leslie Graff vs Tyrum Dean Graff, Leslie L-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180288 |
Teresita Gonzalez Martinez vs Juan Olivares Leon County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL150334 |
Teresita Gonzalez Martinez vs Juan Olivares Leon Gonzalez, Teresita -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150334 |
Teresita Gonzalez Martinez vs Juan Olivares Leon Olivares, Juan Manuel-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150334 |
Bell, Candy Leanne-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804122 |
Brown, Orrin Bradley-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800475 |
Calderon, Fernando Joel-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900122 CR1802260 CR1800961 |
Dahm, Anthony Joseph-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1505820 CR1405731 |
Fugate, Samuel Tennessee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804726 |
Garner, Carnell Demon-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805746 CR1804121 CR1502083 |
Hayes, Stephanie Lynn-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805822 |
Henley, Desiree Mae-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704192 |
Kilduff, Matthew Granville-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900408 CR1803649B CR1801782 CR1502252 |
Oliver, Muhamed Barri-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900469 CR1803848B CR1703399 CR1703279A |
Surbrugg, Jesse Lee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1402390 |
Ulrich, Timothy Robert Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900490 |
White, Jessica Darlene-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900117 |
J. Kitchen vs. M. Kitchen Kitchen, Joseph Thomas-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180490 |
J. Kitchen vs. M. Kitchen Kitchen, Marcia Maelinda-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180490 |
J. Kitchen vs. M. Kitchen Pearlston, Joshua Wren-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180490 |
J. Kitchen vs. M. Kitchen Stewart, William Trent-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180490 |
S. McFadden vs. V. McFadden Lineham, Sean -Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR180355 |
S. McFadden vs. V. McFadden Lineham, Sean -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180355 |
S. McFadden vs. V. McFadden McFadden, Shayne -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180355 |
S. McFadden vs. V. McFadden McFadden, Shayne -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180355 |
S. McFadden vs. V. McFadden McFadden, Vickie -Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR180355 |
S. McFadden vs. V. McFadden McFadden, Vickie -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180355 |
T. Silva vs. T. Dubiel Dubiel, Thomas -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180397 |
T. Silva vs. T. Dubiel JMCR Partners, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180397 |
T. Silva vs. T. Dubiel Maddux, Jonathon -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180397 |
T. Silva vs. T. Dubiel Ruyle, Chad R-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180397 |
T. Silva vs. T. Dubiel Ruyle, David John Jr-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180397 |
T. Silva vs. T. Dubiel Ruyle & Ruyle, LLP -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180397 |
T. Silva vs. T. Dubiel Silva, Timothy John-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180397 |
T. Silva vs. T. Dubiel Sustainable Mountain Center, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180397 |
Yang, Soua -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900447 |
Aiton, Todd Aaron-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900145A |
Bender, Richard Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900188 CR1704843 |
Humphrey, Jason Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900470 |
Webster, Mark Keith-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802886 |
Yang, Soua -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1502356B |
Manson, Jesse Allen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1900562 CR1804218 |
Rosco, Jorge Clement III-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1805159 |
Co of Humboldt vs Mandi Naves County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS030442 |
Co of Humboldt vs Mandi Naves Fontaine, David -Father |
Eight | 2:30 p.m. | FS030442 |
Co of Humboldt vs Mandi Naves Naves, Mandi R.-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS030442 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy Macewen, Justin -Minor |
Eight | 2:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy MacEwen, Sandra L-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy Nagy, Michael -Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS9895 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL130046 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi Rychlik, Lyle -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL130046 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi Seals, Chelsea -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL130046 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Kirkpatrick, Valerie -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Von Pate, Devine -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL180305 |