J U D G E D
Monday, Feb. 11, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Baldwin, Brian Keith-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900321 |
Barnes, Michael Edward-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1603413 |
Brown, Dustin Edward-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803872 |
BrownGallegos, Rebecca Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805393 CR1604292 |
Candlish, Kyle James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900574 CR1802142A CR1800559 |
Carpenter, Jazmyne Mariah-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805211 |
Childress, Jason Richard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704332 CR1702337 |
Claybon, Kristofer Allinn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600378 |
Conner, Kenneth John-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703267 |
Darling, Spring Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802643 CR1502430 CR1502362 |
Diamond, Kerry Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702906 |
Evenson, Wallace Raymond Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805909 CR1805249 CR1802794 CR1802216 CR1801936 |
Flynn, Owen Edward-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605110 CR1401209 |
Gadsen, Sean Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1505817 CR1501617 CR1501257 |
Goodrich, Shane Paul-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602152 |
Gurley, Douglas Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900571 |
Hakola, Monte Clinton-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900572 |
Harmeyer, Ryan Lowell-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900570 |
Hendley, Craig James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900325 CR1801882 |
Himmelberger, Dominique Isiah-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900557 |
Jacobsen, Michael Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900573 |
Kemp, Neil Eugene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804589 CR1804052 CR1605745 CR1601640 CR1501222 |
Kohl, Michael Raymond-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900341 |
Macbeth, Glenn Alexander-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900540 |
Madonia, Ezekiel Xanthos-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900351 CR1704860 |
Malandro, Starlyn Grace-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900560 |
Mallett, Chad Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900521 CR1803207 |
McCovey, Justin Gordon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805601 CR1804691 CR1803582 CR1802271B CR1802029B |
Mcneese, Matthew Martin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900566 CR1805176 CR1804842 CR1804600 CR1705156 CR1700389 |
McNeese, Matthew Martin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801935 |
Metreveli, Laurie Alice-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800717 CR1505739 |
Patterson, Austin Claig-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900536 |
Phetsomphou, Leya Marie Kim-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1603834C |
Pittman, Michael Dean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805713 CR1804787 CR1603103 |
PozosCampos, Adan -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900537 |
Rioux, Lance Brody-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900534 |
Scheid, Charles Paul-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900563 CR1802970 |
Schnell, Kate Marjorie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1302779 |
Slater, Joshua Matthew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700503 |
Stogner, Ashley Rose-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801611 CR1402648 CR1402219 |
Toroni, Brienne Joanna-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900564 CR1800819 CR1603402 |
Tulledo, Jolena Rose-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802166 CR1604468 |
Weaver, Richard Neal-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900569 CR1603843 |
Webber, Terry Keith-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805323 CR1803535 CR1802554 CR1203461 |
Wyatt, Meghan Renee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704461 |
The People vs. $20,839.65 $20,839.65 US Currency -Defendant |
Eight | 8:30 a.m. | CV180383 |
The People vs. $20,839.65 Mallory, Christopher Earl-Claimant |
Eight | 8:30 a.m. | CV180383 |
The People vs. $20,839.65 People of the State of CA -Plaintiff |
Eight | 8:30 a.m. | CV180383 |
Brown, Kayla Muriel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1501060 |
Coleman, Maurice A-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1800866A |
Coleman, Maurice Antwan-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1700751 |
Davis, Robert James-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805854 CR1804789 |
Goldman, Benjamin James-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1800034 |
Hughes, Derek Alwin-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1803044 |
Keeler, Carl Steven-Defendant | Five | 8:30 a.m. | TR1810998 CR1804351 CR1801430 CR1800158 |
Thomson, Tamara Nicole-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605590A |
Capital One Bank vs. M. Lapczynski Capital One Bank (USA) N.A -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180676 |
Capital One Bank vs. M. Lapczynski Lapczynski, Marta C-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180676 |
Cavalry SPV I, LLC vs. B. Nielsen Cavalry SPV I, LLC -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180265 |
Cavalry SPV I, LLC vs. B. Nielsen Nielsen, Brent E-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180265 |
J. Hall vs. D. Jensen Hall, James -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180348 |
J. Hall vs. D. Jensen Jensen, Daniel Cliff-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180348 |
J. Hall vs. D. Jensen Jensen, Jericho Daniel Cliff-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180348 |
J. Hall vs. D. Jensen Willis, Shawnte Marie-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180348 |
J. Hall vs. D. Jensen Willis, Vernon Jedadiah-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180348 |
L. Burwell, et al. vs. S. Heer Burwell, Lori -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180247 |
L. Burwell, et al. vs. S. Heer Burwell, Mark -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180247 |
L. Burwell, et al. vs. S. Heer Heer, Surinder -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180247 |
N. Hall vs. J. Guelette Dunlap, Laurie -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150299 |
N. Hall vs. J. Guelette Guelette, Jaz -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150299 |
N. Hall vs. J. Guelette Hall, Natalie -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR150299 |
N. Hall vs. J. Guelette Mott, Charles -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150299 |
N. Hall vs. J. Guelette Mott, Hunter -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150299 |
Alberson, Shawn Paul-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805511 CR1805502 CR1801453 |
Alvarado, Taqurri Raquel-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1703784 CR1603244 CR1504136 |
Anderson, Melissa Claire-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804910A |
Black, Anthony Ebin-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804942 CR1703510 |
Childers, Brandon Jay-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804899 |
Goldman, Benjamin James-Defendant | Seven | 8:30 a.m. | CR1804807 |
A. Dominick vs. A. Dominick Dominick, AnnMarie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180672 |
A. Dominick vs. A. Dominick Dominick, Anthony -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180672 |
A. Lenihan vs. A. Williams Lenihan, Aimee -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190055 |
A. Lenihan vs. A. Williams Williams, Andrew David-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190055 |
B. Backman vs. N. Sjoquist Backman, Bobbi -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180620 |
B. Backman vs. N. Sjoquist Sjoquist, Nathan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180620 |
C. Davis vs. A. O'Brien Davis, Charles -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190039 |
C. Davis vs. A. O'Brien O'Brien, Anne -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190039 |
C. Merriman vs. K. Ritter Merriman, Casey -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170689 |
C. Merriman vs. K. Ritter Ritter, Karen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170689 |
Co of Humboldt vs Steven Bishop Bishop, Steven W-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS140054 |
Co of Humboldt vs Steven Bishop County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS140054 |
Co of Humboldt vs Steven Bishop McDonald, Sara M-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS140054 |
D. Shumard vs D. Shumard County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160868 |
D. Shumard vs D. Shumard Shumard, Dayna -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160868 |
D. Shumard vs D. Shumard Shumard, Deavon -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160868 |
D. Spannaus vs. K. Soares Soares, Kevin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180837 |
D. Spannaus vs. K. Soares Spannaus, Devin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180837 |
F. Holbrooks vs. T. Foster Foster, Titus -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180244 |
F. Holbrooks vs. T. Foster Holbrooks, Felicia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180244 |
H. Hulbert vs. C. Jones Hulbert, Hiddie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180888 |
H. Hulbert vs. C. Jones Jones, Clinton -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180888 |
J. Jouron vs. S. Wildflower Jouron, Jeremiah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180255 |
J. Jouron vs. S. Wildflower Wildflower, Summer -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180255 |
J. Swanlund vs. S. Swanlund Swanlund, Jody -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180632 |
J. Swanlund vs. S. Swanlund Swanlund, Scott -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180632 |
L. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Linay -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170681 |
L. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Linden -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170681 |
L. Julien vs. J. Julien Julien, Jackquelen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180666 |
L. Julien vs. J. Julien Julien, Lorne -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180666 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130046 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi Rychlik, Lyle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130046 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi Seals, Chelsea -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130046 |
Matter of: N. Fode Butler, Catherine -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170032 |
Matter of: N. Fode Fisk, Lynn Frances -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR170032 |
Matter of: N. Fode Fode, Catherine Suezanne Lynn-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR170032 |
Matter of: N. Fode Fode, Christen -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR170032 |
Matter of: N. Fode Fode, Nayanna Elizabeth-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR170032 |
Matter of: N. Fode Gildesgaard, Deanie Kay-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170032 |
Matter of: N. Fode Mitchell, Brandon James-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR170032 |
Matter of: N. Fode Mitchell, James Russell-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170032 |
Matter of: N. Fode Taylor, Kristina Joy-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR170032 |
P. Ryan vs. S. Ryan Ryan, Patrick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180663 |
P. Ryan vs. S. Ryan Ryan, Samantha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180663 |
R. Dickey vs. V. Dickey County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lucas -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lura -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Rolland -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Stan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Theresia -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Valisha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
S. Legendre vs. T. Legendre Legendre, Shane -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170090 |
S. Legendre vs. T. Legendre Sanders, Tamera -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170090 |
S. Moon Weist vs. J. Weist Moon, Sheila A.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180842 |
S. Moon Weist vs. J. Weist Weist, Jeffrey E.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180842 |
S. Purvis vs. C. Purvis Purvis, Christopher -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180644 |
S. Purvis vs. C. Purvis Purvis, Sarah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180644 |
S. Reyes vs. A. Reyes Reyes, Angelo Carlos-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190046 |
S. Reyes vs. A. Reyes Reyes, Shannon Amber-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190046 |
Silva, Felipe D-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900036 |
Sterling, Jorden Allen-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805693 |
Larson, Jessica Elizabeth-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1704836 CR1703564 |
McNeil, Ryan Michael-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900495 CR1805280 CR1803407 CR1802056 |
Helton, Amanda Dawn-Defendant | Five | 8:31 a.m. | CR1704355 |
L. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Linay -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL170681 |
L. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Linden -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL170681 |
R. Dickey vs. V. Dickey County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lucas -Minor |
Six | 9 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lura -Claimant |
Six | 9 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Rolland -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Stan -Claimant |
Six | 9 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Theresia -Minor |
Six | 9 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Valisha -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL120104 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Kirkpatrick, Valerie -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Von Pate, Devine -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180305 |
Allegra, Kim Karen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1601821 |
Battersby, Erick Allen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801086 CR1600291 |
Bishop, Steven William-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900386 |
Burrows, Bryon Ray-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900476 |
Delore, Jeffrey Marvin-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1305322 |
Franklin, Monica Lynn-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900110 CR1700482 |
King, Cody Ryder-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR0906342B |
Miller, Gerald Anthony-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702619 |
Moon, Timishia Alexandra-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900472 CR1804332 CR1705021 CR1703729 CR1701519 |
Puckett, Matthew Michael-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1503840 |
Radford, Zachary Lee-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1805571 |
Renfro, Johnny Mack-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900162 |
Roberson, John Thomas-Defendant | Five | 9:15 a.m. | G68667M |
Robinson, Gary Allen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1601668 |
Sperduto, Carl Edward-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900475 CR1900080 CR1805765 CR1804370 |
Thompson, Malik Trubbie-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900509 CR1805530 CR1805046 |
Valerio, Gino Antonio-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1303498C |
Wall, Franklin Theodore-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900067 |
Widmark, Israel David-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900412 |
Hill, Titus Gerell-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802888 CR1802692 CR1802581 |
Hill, Titus Gerrell-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802561 CR1704605 CR1704233 |
Walters, Ruel Carl-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1705192 |
Araneo, Leshaun Antoinette-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900577 CR1900525A CR1700735 CR1601752 CR1404080A |
Butler, Ronnie Norman-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900474 CR1701458A |
Carlson, Katherine Erin-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900525B |
Crismon, Christopher Roy Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805913 CR1801363 |
Houghton, Brad Lee-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805223 |
Robinson, Keith Oliver-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900522 |
Sotelo, Nathan Paul-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900524 CR1800675 |
Yochum, Allen Ray Walter-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900518 |
Yochum, Allen Walter Raymond-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900526 |
Brown, Mark Anthony-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805464 |
Confidential | Two | 9:15 a.m. | CV190107 |
Alcutt, Willis James III-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800312 CR1502879 CR1502724 |
Alley, Ana Maria-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805330 |
Austin, Kayla Sue-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804376A |
Barnes, Andrew Hartwell-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1705059 CR1602049 |
Brown, Kalie Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804482 CR1803059 CR1505415 CR1501322 |
ChoxGuarchaj, Manuel -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900059 |
Collins, Travis Matthew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801056 |
Duran, Arturo Rodriguez-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802018 |
Flint, Matthew Jeffery-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805639 |
Guggenbickler, Bryan David-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805598 CR1702659 |
Her, Kou -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805652 |
Jallo, Breanne Donna-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701719 |
Johnson, Gabriel Benjanmin-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805871 |
Newman, Jackie Daniel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805841 |
Tipton, Michael Allen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804861 |
Trombetti, Kyle Pride-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801088 |
Weeks, Carolann Geneva-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804519 CR1703148 |
G. Black-Langdon vs. R. Langdon Black-Langdon, Gina -Petitioner |
Three | 10 a.m. | FL170734 |
G. Black-Langdon vs. R. Langdon Langdon, Richard -Respondent |
Three | 10 a.m. | FL170734 |
Youravish, Brandi Lee-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1504934 |
Brown, Michael Wayne-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1800585 CR1603516 CR1602098 |
Camacho, Arul Anthony-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1705345 |
Curtis, Josh Taylor-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1504260 |
Dean, Scott Cooper-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604128 |
Furtado, Tracy Luis Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1704269 |
Groff, Thomas Edwin Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1803374 CR1803373 CR1704069 CR1702044 CR1401698 |
Kennedy, Paul -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900050 |
Watson, Brandon Matthew-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1804975 |
RCLC vs. Coldwell Banker Coldwell Banker Real Estate, LLC -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180828 |
RCLC vs. Coldwell Banker Davies, Robert Scott-Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180828 |
RCLC vs. Coldwell Banker RCLC, LLc -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR180828 |
Flores, Madelyn Patricia-Defendant | Three | 1:29 p.m. | CR1900655B CR1900607B CR1803078 |
Grzymski, Jessica Darlene-Defendant | Three | 1:29 p.m. | CR1802733A |
Achane, Ronette Marie-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1700470 |
Bibancos, Jessica Ann-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1802546 |
Bobzien, Emily Ann Marie-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814276 |
Brambani, Bradley John-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1810861 |
Bulasky, Natalie -Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1801020 |
Carney, Wendy May-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1607281 TR0617109 |
Carroll, Colleen Sue-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1810343 |
Corsetti, George Gordon-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1806938 |
Dalporto, Anthony Raymond-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1201641 |
Feack, George C-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1804300 |
Feack, George Clifford-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1802423 |
Higlen, Sarah Louise-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1708907 |
Holt, Russell James-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814597 |
Lincoln, Aliya Sweetwater-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1812330 |
Loftis, Wendy April-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813194 |
Milteer, Amanda Elizabeth-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1809618 |
Mitchell, Chad Everett-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1809297 |
Robbins, Christina Maria-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1808057 |
Ruvalcaba, Miles Arturo-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1812426 |
Warner, Nathan Martin-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813599 TR1812986 |
Washington, Shinese Shanell-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813421 |
Bean, Riley Wilson-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900248 CR1800033 CR1703733 CR1700330 CR1304172 |
Boone, Joshua Lamarr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805831 |
Brown, Orrin Bradley-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800475 |
Cameron, Larry Darnell-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805902 CR1601834 |
Cortez, Angel Ramiro-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802522A |
Flowers, Michael Eugene-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804398 CR1403399 |
Henley, Desiree Mae-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704192 |
Jones, Harold Dee Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805485 |
Moran, Roy Leon-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900221 CR1804518 |
Murphy, Adrianne -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805763 CR1704268 |
Murry, Amyia Terressa-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900276A CR1805671 CR1801000 CR1704978B |
Ownbey, Kristie Ann-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900276B |
PulidoSegura, Patricio -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804179 |
Santos, Juan Valverde-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900068 CR1700636 |
Scudder, Zackary Theodore-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805371 CR1804893 |
Strauhal, Justin Case-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800987 |
Wilson, Michael Lee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804813 |
Caterpillar Financial Services Corporation vs. S. Lacount Caterpillar Financial Services Corporation-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180704 |
Caterpillar Financial Services Corporation vs. S. Lacount Lacount, Shawn Ray-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180704 |
C. Edeline vs. J. Bishop Bishop, Julianne -Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR180705 |
C. Edeline vs. J. Bishop Bishop, Julianne -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180705 |
C. Edeline vs. J. Bishop Edeline, Clayton -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180705 |
C. Edeline vs. J. Bishop Edeline, Clayton -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180705 |
D. Delacruz vs. K. Palsson Delacruz, David -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180159 |
D. Delacruz vs. K. Palsson Delacruz, Eli -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180159 |
D. Delacruz vs. K. Palsson Palsson, Karen -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180159 |
D. Delacruz vs. K. Palsson Trent, Christopher William-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180159 |
J. Detherage vs. S. Bridenbaugh Bridenbaugh, Steven -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180713 |
J. Detherage vs. S. Bridenbaugh Detherage, Jared -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180713 |
J. Detherage vs. S. Bridenbaugh Fox-Detherage, Kaylyn -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180713 |
R. Anderson vs. C. Schlect Anderson, Raymond L-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190041 |
R. Anderson vs. C. Schlect Schlecht, Christopher -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190041 |
RCLC vs. Coldwell Banker Coldwell Banker Real Estate, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180828 |
RCLC vs. Coldwell Banker Davies, Robert Scott-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180828 |
RCLC vs. Coldwell Banker RCLC, LLc -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180828 |
R. Rios Jr. vs. P. Millet Millet, Paradise Sierra-Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190056 |
R. Rios Jr. vs. P. Millet Rios, Ruben Rivera Jr-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190056 |
S. Mainus vs. J. Coy Coy, Joseph -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190063 |
S. Mainus vs. J. Coy Mainus, Santos -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190063 |
T. Montoya vs. L. Tyler Montoya, Tylre Matthew-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190043 |
T. Montoya vs. L. Tyler Tyler, Lauren Elyse-Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190043 |
McNeil, Ryan Michael-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900495 |
Miller, Zackary Aaron-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1503586 CR1503319 |
Vandermeer, Cy Stanley-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900610 |
Davis, McKinley Jr-Defendant | Three | 1:31 p.m. | CR1805575 |
Barnum Timber vs. J. Severe Barnum Timber Company -Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Barnum Timber Company -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Sanchez-Severe, Coreen -Cross Complainant |
Four | 2 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Sanchez-Severe, Coreen -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Severe, Jim -Cross Complainant |
Four | 2 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Severe, Jim -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR160006 |
Bradford, Christian -Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900692 CR1803128 CR1601200 CR1504624 CR1503004B |
Bunney, Nickolas Erin-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900679 |
Devaul, Joel Skeeter-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900680 |
Manthey, Jennifer Marie-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900693 CR1503857 |
Bonner, Teresa Kim-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1700374 |
Bouffard, Matthew Curtis-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812202 |
Callahan, Jennifer Rose-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1811997 |
Dodd, Amy -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1810129 |
Felman, Melvin Richard Jr-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1809848 |
Garcia, Sarah -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813635 |
Hoffman Beals, Matthew Arthur-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812437 |
Humphrey, Tammy Lee-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813257 |
Jacobs, Ethan Samuel-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1811181 |
Janeiro, Jorge Jacinto-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1808707 |
Lopez, Anthony -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812657 |
Lough, Eric James-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1803396 |
Macan, Nicole Charlette-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1807875 |
Martella, Brian -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1809003 |
Mason, William L-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1810449 |
Olson, Russ Alan-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1808028 |
Parks, Steven Douglas-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1806015 |
Rodriguez, Natalia -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1810911 |
Romano, Daniel Michael-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1809419 |
Salmeron, Fernando F-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813022 |
Steelman, Chad Bryan-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813395 |
Terrill, Mark G-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1810448 |
Vanbebber, Daniel Aaron-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1811447 |
Vitale, Alexander Raphael-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812087 |
Yang, Her -Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813178 |