J U D G E D
Thursday, Feb. 14, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alexander, Morgan Brittany-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900633 |
Boden, Erick Kris-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804867 |
Burroughs, Zachary Quincylee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900612 |
Carlson, Forrest Lee Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900631 CR1702246 CR1700632 |
Cenname, Pimnunihus Itspihun-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900377 CR1402993 |
Clayton, Tracy -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900202 |
Cooper, Morgan Jaye-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900618 |
Endicott, Donald Thomas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804080 |
Fichera, Joshua Aaronlee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900199 |
George, John Patrick-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900527 CR1704835 |
Gibney, Justin Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900538 |
Gifford, Ramsey -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900361 |
Goodman, Alexander T-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900647 |
Humphry, Paul Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900627 CR1603779 |
Hunsucker, Andrew Clayton-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900630 CR1600028 |
Jost, Daniel Brian-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900401 |
Lewis, Roy Mitchell-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900587 |
Maple, Aaron James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900619 |
McCovey, Michael Ullyssis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802295 CR1404447 |
McGovern, James David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900400 |
Morgan, Mariah Danielle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900628 CR1803387 |
Nielsen, Dylan Kiel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900462 |
North, Brian F-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900349 |
Omstead, Charles Alan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900624 CR1805457 |
Perkins, Bernelle Fay-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600808 CR1404254 |
Rice, Jasper Lemuel Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900271 |
Silk, Stephanie Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1404470B |
Simons, Mailika Lailonni-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703314 |
Smith, Jeremy Christopher-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805726 |
Storre, Jared Barnum-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900402 CR1702965 |
Strange, Stanley Owen III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803067 CR1703530 CR1505644 CR1404113 CR1202652 CR1104838 |
Sylvia, Paula Dae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1404460 |
Thompson, Christopher Alan-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1800628 CR1900632 |
Thornton, Dillon T-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900375 |
Watson, Kelsey Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900486 CR1804856 CR1801347 CR1504352 |
Wilson, Precious Geraldine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900626 |
GodoyStandley, Hector -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605675B |
Gregory, Alexander Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801355 CR1801253 |
Hart, Justin Lamar-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805808 CR1703374 |
Johnson, Jimmy Lewis-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900144 CR1805533 |
Keeler, Carl Steven-Defendant | Five | 8:30 a.m. | TR1810998 CR1804351 CR1801430 CR1800158 |
Kistler, Nicholas I-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1701479 |
Norman, Misty Renee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1702289 CR1500055 |
Ruise, Tyler Williams-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805682 |
Basar, Christopher Sean-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1705163 CR1703933 CR1703003 |
CabreraBarragan, Cesar -Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803978 CR1803324 |
Cudney, Gary Joel-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1800994 |
Evans, Kenneth James II-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805590 CR1802914 CR1802023 CR1800728 CR1704455 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Ashley Ann-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Dana Lenerd-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
A. Ross vs. M. Schroer Ross, Alessandra -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160319 |
A. Ross vs. M. Schroer Schroer, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160319 |
A. Shelton vs. J. Shelton County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150121 |
A. Shelton vs. J. Shelton Shelton, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150121 |
A. Shelton vs. J. Shelton Shelton, James -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150121 |
A. Wilson vs. L. Wilson Wilson, Albert George-Plaintiff |
Six | 8:30 a.m. | DR130706 |
A. Wilson vs. L. Wilson Wilson, L. Lynne-Defendant |
Six | 8:30 a.m. | DR130706 |
F. Reece-Duncan vs. K. Tuel Reece, Frank -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180907 |
F. Reece-Duncan vs. K. Tuel Tuel, Kathryn Sue-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180907 |
G. Wilson vs. L. Wilson Wilson, George -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120574 |
G. Wilson vs. L. Wilson Wilson, Lynne -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120574 |
H. Bolanos vs. T. Davis, Jr. Bolanos, Hance -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180614 |
H. Bolanos vs. T. Davis, Jr. Davis, Thomas Cllifton Jr.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180614 |
H. Burke vs. L. Sutherland Burke, Harold -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180642 |
H. Burke vs. L. Sutherland County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180642 |
H. Burke vs. L. Sutherland Sutherland, Lynelle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180642 |
J. Elam, III vs. M. Ballard Ballard, Monica Nicole-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL080468 |
J. Elam, III vs. M. Ballard County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL080468 |
J. Elam, III vs. M. Ballard Elam, John Delbert III-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL080468 |
J. Moore vs. M. Way Moore, Julie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170534 |
J. Moore vs. M. Way Way, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170534 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Pimentel, Nathan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130242 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Swenson, Kammi -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130242 |
Matter of: E. Arenivaz Arenivaz, Aaron -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR120281 |
Matter of: E. Arenivaz Arenivaz, Alina -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120281 |
Matter of: E. Arenivaz Arenivaz, Alonzo -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR120281 |
Matter of: E. Arenivaz Arenivaz, Alonzo -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120281 |
Matter of: E. Arenivaz Arenivaz, Debra Ann-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120281 |
Matter of: E. Arenivaz Arenivaz, Erin -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR120281 |
Matter of: E. Arenivaz Pena, Talia -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR120281 |
Matter of: J. Fosnaugh Fosnaugh, Christopher -Other Parent-Father |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
Matter of: J. Fosnaugh Fosnaugh, Jeddidiah -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
Matter of: J. Fosnaugh Williams, Trinity -Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
Matter of: J. Grant Grant, Denise -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR080348 |
Matter of: J. Grant Grant, James Arthur-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR080348 |
Matter of: J. Grant Grant, James -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR080348 |
M. Sonke vs. B. Sonke Sonke, Blake -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180114 |
M. Sonke vs. B. Sonke Sonke, Martina -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180114 |
P. Dennis vs. N. Zarzhevsky Dennis, Paul -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160732 |
R. Botelho vs. J. Schnetzler Botelho, Ryan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180630 |
R. Botelho vs. J. Schnetzler Schnetzler, Jessica -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180630 |
R. Eggel vs. B. Anderson Anderson, Bambi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140601 |
R. Eggel vs. B. Anderson Eggel, Robert -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140601 |
T. Davis, Jr. vs. H. Bolanos-Escobar Bolanos, Hance P.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180611 |
T. Davis, Jr. vs. H. Bolanos-Escobar Davis, Thomas Cliffton Jr.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180611 |
T. Miner vs. J. Spadafora Miner, Tiffany -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180401 |
T. Miner vs. J. Spadafora Spadafora, Joshua -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180401 |
V. McGrew vs M. McGrew County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170854 |
V. McGrew vs M. McGrew McGrew, Marcus -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170854 |
V. McGrew vs M. McGrew McGrew, Valerie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170854 |
Zarzhevsky, Natalia -Respondent | Six | 8:30 a.m. | FL160732 |
Arendas, Peter John-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805801 |
Shirley, Markis Caprice Dewayne-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805556 CR1805037 |
Snyder, Robert Eugene-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1802741B |
Sotolongo, Gearold Lee-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1601149 |
Towne, James Christopher Sr-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1405918 |
Trimble, Ernestine Roselynn-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1803751 |
Yang, Seng -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1800127 |
Kenney, Christopher David-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900255 CR1802608 |
Miranda, Omar Miranda-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1702432 CR1301994 |
Wright, Mark Jonathan-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1801731 CR1700943 CR1600922 CR1505359 |
F. Holbrooks vs. T. Foster Foster, Titus -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180244 |
F. Holbrooks vs. T. Foster Holbrooks, Felicia -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180244 |
Ambrose, Michael Jonathan-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702408 |
Borg, Jessica Helen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1505749 |
Clark, Sarah Elizabeth-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900644 CR1801948 |
Dobosh, Kevin Lawrence-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801395 |
Early, Angela Marie-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1603770 |
Graham, Wayne Ralph-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900533 CR1701176 |
HernandezHernandez, Eduardo -Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1805852 |
Howard, Dustin William-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1404374 CR1300392 |
McBeth, Michael John-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802672 CR1503058 |
Morris, Dawnette Morie-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900514 CR1900446 CR1805208 CR1801905 |
Petersen Aguilar, Jessie Elizabeth-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801705 |
Petersen, Jessie Elizabeth-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1805916 CR1601742 |
Rohme, Ashaley Ann Elizabeth-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802362 |
Roosa, Jeffrey Michael Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1603000 CR1601247 CR1503865 CR1502725 |
Ryan, Richard Donald-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900629B CR1803572 CR1802905 CR1704753 CR1605427 |
Stallings, Gary Allen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802939 |
Stanshaw, Jeanne Marie-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803246 |
TravisHughes, Kyle Lawson-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802315 |
Wagner, Frank G-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802100 CR1304865 |
Wall, Franklin Theodore-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900067 |
A. Hartin vs. A. Lucchesi Hartin, Arlo Stefanoff-Petitioner |
Four | 9:15 a.m. | CV181067 |
A. Hartin vs. A. Lucchesi Lucchesi, Antony Paul-Respondent |
Four | 9:15 a.m. | CV181067 |
A. Lucchesi vs. A. Stefanoff Lucchesi, Anthony Paul-Petitioner |
Four | 9:15 a.m. | CV180891 |
A. Lucchesi vs. A. Stefanoff Stefanoff, Arlo -Respondent |
Four | 9:15 a.m. | CV180891 |
A. Lucchesi vs. J. Stefanoff Lucchesi, Anthony Paul-Petitioner |
Four | 9:15 a.m. | CV180890 |
A. Lucchesi vs. J. Stefanoff Stefanoff, Jeffry -Respondent |
Four | 9:15 a.m. | CV180890 |
Breit, Autumn Nichole-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900750A CR1900183A CR1805787 CR1800598 |
Burns, Kenneth Allen-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1803378 CR1801730A CR1800185 CR1603470 CR1503599 CR1404549 |
Cameron, Larry Darnell-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805902 CR1601834 |
Cassevah, Cory Anthony-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900222 CR1900183B CR1805670 CR1800123 |
Dahm, Anthony Joseph-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1505820 CR1405731 |
Ledet, Douglas Paul-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900721 |
McGee, Ronald Gene-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1803618 |
Posey, John Robert III-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900049 CR1803561 CR1802243 CR1404674 CR1204453 |
Preston, Neel William-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1700877 |
Ramirez, John Nicholas-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805113 |
Ross, Bud Alexander-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1605178 |
Titus, Joseph Arthur-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1503340 |
Boddy, John William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805078 |
Bugenig, Lawrence William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803562 |
Cowan, Perdeda Kristina-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803857A |
Eldridge, Trevor Abram-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803334 CR1701336 |
Freeman, Jamie Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805073 |
Gerace, Michael James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802481 CR1800478 |
Hass, Paul Joseph-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801571 |
Klein, Sara Luz-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802568 CR1404525 |
Lear, Donald Carr Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803316 |
Ledterman, Kyndahl Lorraine-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802405 |
Loranger, Edward Elmore-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804834 |
Martinez, April Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804824 |
Masse, Amanda Grace-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804488 |
McCarter, Jessica Leigh-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803058 |
Sanchez, Curran Dustin-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805317 CR1500649 |
Santos, Julio Jovani Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702576 |
Shortridge, Patricia Louise-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701812B |
Smiley, Thomas Heath-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801062 |
Vaughan, Michael Jason-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805007 CR1505570 |
Wallace, Thomas James Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805458 CR1800384 |
Crane, Steven Alan-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900009 CR1804828 CR1603104 |
Gallagher, Nicholas Christopher-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900576 |
Guyer, David Sterling-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1800225 |
Hanley, David Vincent-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR995701DS |
Hoffman, Lester William-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1805374 CR1803833 CR1704622 |
Howatt, Arthur John Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900611 |
Leen, Daisy Mae Opal-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1805153 CR1803175 CR1705203 CR1403653 |
Morrison, Douglas Anthony-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1803801 CR1701198 |
Osborn, Tom -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1801654 |
Schultz, Harry Robert-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1501309 |
Silverman, Jacob S-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604000A CR1603934B |
Stamper, Jason Tate-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900215 CR1804231 |
Wilson, Rebecca Lynn-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900241 CR1704263 |
Doyle, Erin Grace-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802573 |
King, Robert James-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1302826 |
Lamebear, Alexander Francis Jr-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1705031 |
Lockhart, Ken Zeus-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803068 |
Schafer, Henry Andrew Jr-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802035 |
Smith, Matthew Alan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804619 |
Tavares, Kaitlin Alexis-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802308 |
Weese, Robert Lee Jr-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804553 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz California Public Employees Retirement System-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Brook -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Kenneth Adam-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Co of Butte vs Jason Anderson Anderson, Jason C-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS120191 |
Co of Butte vs Jason Anderson County of Butte -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS120191 |
Co of Butte vs Jason Anderson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS120191 |
Co of Butte vs Jason Anderson Rosander, Natasha J-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS120191 |
Co of Humboldt vs Cliffton Stanbridge County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130097 |
Co of Humboldt vs Cliffton Stanbridge Ranstead, Anita L-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS130097 |
Co of Humboldt vs Cliffton Stanbridge Stanbridge, Cliffton -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130097 |
Co of Humboldt vs Cliffton Stanbridge Stanbridge, Mathew -Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FS130097 |
Co of Humboldt vs Cliffton Stanbridge Wildman, Linda -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FS130097 |
Co of Humboldt vs Juan Cobian-Ahumada Cobian-Ahumada, Juan -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180107 |
Co of Humboldt vs Juan Cobian-Ahumada County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180107 |
Co of Humboldt vs Juan Cobian-Ahumada Stewart, Amber N-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180107 |
Co of Humboldt vs Ryan Osborn County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS040208 |
Co of Humboldt vs Ryan Osborn Osborn, Ryan M-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS040208 |
Co of Humboldt vs Ryan Osborn Rose, Jennifer M.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS040208 |
Co of Humboldt vs Ryan Osborn Rose, Nichole -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS040208 |
Co. of Hum. vs. T. Berryman Berryman, Tamiko K.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS080471 |
Co. of Hum. vs. T. Berryman County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS080471 |
Co. of Hum. vs. T. Berryman Hoefer, Daniel P-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS080471 |
County of Humboldt vs. Tamiko Berryman Berryman, Tamiko K-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS100187 |
County of Humboldt vs. Tamiko Berryman County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS100187 |
County of Humboldt vs. Tamiko Berryman LaBranche, James J-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS100187 |
K. Chambers vs. D. Chambers Chambers, Dorothy Loree-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160418 |
K. Chambers vs. D. Chambers Chambers, Kelton John-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160418 |
K. Chambers vs. D. Chambers County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160418 |
May Silva vs Michael Silva County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL120485 |
May Silva vs Michael Silva Silva, May -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL120485 |
May Silva vs Michael Silva Silva, Michael -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL120485 |
M. Castro Polo vs P. Castro Polo Castro, Marysa -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140558 |
M. Castro Polo vs P. Castro Polo Castro, Pierre -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140558 |
M. Castro Polo vs P. Castro Polo County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140558 |
M. Wrightman vs B. Maiden County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160687 |
M. Wrightman vs B. Maiden Maiden, Brittaney -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160687 |
M. Wrightman vs B. Maiden Wrightman, Michael -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160687 |
S. Wilma vs. G. Wilma County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL010383 |
S. Wilma vs. G. Wilma Harrow, Stephanie A.-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL010383 |
S. Wilma vs. G. Wilma Wilma, Greg J.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL010383 |
Armstrong, Mark Earl-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900604 CR1503377 |
Cooper, Jennifer May-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704366 |
Crossland, Triston Louis-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900607A CR1704428 |
Cyphers, Brandy Joan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900095A CR1605476A CR1402289A |
Daniels, Brian Jacob-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900333 CR1805572 |
Danielson, George Lamont Sr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804910B CR1602902 |
Flores, Madelyn Patricia-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900607B CR1803078 |
Fuller, Carrie Marie-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802408A CR1705178 CR1501036 |
Hinrichs, Pamela Roberts-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805513 CR1805197 |
Hooven, Aaron Chris-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804175 |
Howatt, Arthur John-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900496 |
Howatt, Arthur John Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900611 |
Johnson, Jesse Mark-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805402 CR1805237A CR1704416 CR1701744 CR1600715 |
Landowski, Ryan Taylor-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900607C |
Lawson, Justin J-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900640 CR1801492 CR1603325 |
Lee, Xao Chou-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805142A |
Medina, Anthony -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805237B |
Rasmussen, Edward Earl-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900634 |
Santos, Juan Valverde-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900068 CR1700636 |
Stacy, Christopher Robert-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900095B CR1605476B CR1402289B |
Valdovinos, Juan Mendoza-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900623 |
Latham, Kevin Todd-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900371 |
Long, Thomas Dewayne-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900362 |
Maupin, Shayne Gregory-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900678 |
Smith, Trever Nolan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900354 |
Brown, Mark Anthony-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805464 |
Matter of: A. Figueroa Figueroa, Aileen Mae-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190005 |
Matter of: A. Figueroa Vigil, Kathleen -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190005 |
Matter of: Christie Family Trust Christie, Betty Lou-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: Christie Family Trust Christie, Darrell -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: Christie Family Trust Christie, John Frederick-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: Christie Family Trust Daly, Richard -Trustee |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: D. Francis Francis, Doris Irene-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180012 |
Matter of: D. Francis Francis, Kenneth Lee-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180012 |
Matter of: D. Francis Purcell, Ralph Scott-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180012 |
Matter of: D. Gilweit Department of Health Care Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180010 |
Matter of: D. Gilweit Ferguson, Kiki -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180010 |
Matter of: D. Gilweit Gilweit, Dan Brady-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180010 |
Matter of D. Iverson Coast Central Credit Union -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180223 |
Matter of D. Iverson Iversen, David -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180223 |
Matter of D. Iverson Iversen, Khirsten -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180223 |
Matter of D. Iverson Phillips & Cohen Associates, Ltd -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180223 |
Matter of F. May May, Angela -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180230 |
Matter of F. May May, Frederick Clemens Jr-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180230 |
Matter Of: G Long Long, Geneva J-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR980112 |
Matter Of: G Long Long, Geneva -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR980112 |
Matter Of: G Long Long, Gilbert -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR980112 |
Matter Of: G Long Long, Gilbert -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR980112 |
Matter of: Ima Lea Lamb Hansen, Lisa K-Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170359 |
Matter of: Ima Lea Lamb Hansen, Lisa K-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170359 |
Matter of: Ima Lea Lamb Lamb, Ima Lea-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170359 |
Matter of: Ima Lea Lamb Phillips & Cohen Associates, Ltd -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170359 |
Matter of: Ima Lea Lamb Stokes, Hamer, Kirk & Eads, LLP -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170359 |
Matter of: J. Richards City Ambulance of Eureka -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180185 |
Matter of: J. Richards Richards, Janet Gay-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180185 |
Matter of: J. Richards Sanchez, Philip -Objector |
Six | 2 p.m. | PR180185 |
Matter of: J. Richards Smith, Shayna -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180185 |
Matter of: L. Bremer Bremer, Lonny David-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180006 |
Matter of: L. Bremer Danders, Christine -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180006 |
Matter of: L. Bremer Humboldt County Tax Collector -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180006 |
Matter of M. Shemet Shemet, Margaret Fayerweather-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190009 |
Matter of M. Shemet Shemet, Michael Alexander-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190009 |
Matter of: S. Eskra County of Humboldt Dept of Child Suppor-Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Eskra, Brandy L-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Eskra, Scott Steven-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Eskra, Steve -Objector |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Grace, Catherine -Objector |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Simera, Stephanie -Guardian Ad Litem |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Eskra Simera, Stephanie -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180086 |
Matter of: S. Kleinschmidt Kleinschmidt, Merle -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180011 |
Matter of: S. Kleinschmidt Kleinschmidt, Shane J-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180011 |
Matter of: The Moon & Martinez Family Revocable Trust Bender, Marc Gregory-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190003 |
Matter of: The Moon & Martinez Family Revocable Trust Martinez, Regina Yvette-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190003 |
Matter of: The Moon & Martinez Family Revocable Trust Moon, Michael L-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190003 |
Matter of: T. Vallee Arne, Ida -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180195 |
Matter of: T. Vallee Hoover, Cristell -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180195 |
Matter of: T. Vallee Hoover, Cristell -Guardian Ad Litem |
Six | 2 p.m. | PR180195 |
Matter of: T. Vallee Vallee, Kelly -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180195 |
Matter of: T. Vallee Vallee, Mark -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180195 |
Matter of: T. Vallee Vallee, Terry Dale-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180195 |
Matter of: T. Vallee Welch, Paula L-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180195 |
Matter Of: V. Marshall Marshall, Velma V-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR050385 |
Matter Of: V. Marshall Marshall, Wesley -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR050385 |
Matter Of: V. Marshall Maybee, Elizabeth Marshall-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR050385 |
Matter of: V. Velikov Marinov, Valentin V-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180042 |
Matter of: V. Velikov Velikov, Veliko Marinov-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180042 |
Matter of: W. Bettis Bettis, Greogory -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190014 |
Matter of: W. Bettis Bettis, Randal -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190014 |
Matter of: W. Bettis Bettis, Richard Jr-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190014 |
Matter of: W. Bettis Bettis, Roderick -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190014 |
Matter of: W. Bettis Bettis, Ronald -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190014 |
Matter of: W. Bettis Bettis, Wilma Irene-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190014 |
Matter of: W. Thompson Thompson, John K-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190012 |
Matter of: W. Thompson Thompson, Wilma L-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190012 |
P. Harris vs. J. Young Harris, Penny -Cross Defendant |
Six | 2 p.m. | DR140679 |
P. Harris vs. J. Young Harris, Penny -Plaintiff |
Six | 2 p.m. | DR140679 |
P. Harris vs. J. Young Young, Joshua -Cross Complainant |
Six | 2 p.m. | DR140679 |
P. Harris vs. J. Young Young, Joshua -Defendant |
Six | 2 p.m. | DR140679 |
Jones, Kenyatta -Defendant | Three | 2 p.m. | CR1702106 |
Morgan, William Christopher-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900740 CR1900516 CR1602663 CR1403406 |
White, Ronald Lee Jr-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1802717B CR1700072 |
Matter of: C. Higgins Higggins, Constance Grace-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180202 |
Matter of: C. Higgins Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR180202 |
Matter Of: E. Krejci Krejci, Emil Louis-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR27752 |
Matter Of: E. Krejci Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR27752 |
Matter of: G. Jones Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR180318 |
Matter of: G. Jones Jones, Gary S-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180318 |
Matter of: H. Alameda Alameda, Hunter -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160013 |
Matter of: H. Alameda Alameda, Renae -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR160013 |
Matter of: I. Osborne-Gutschmidt Childress, Rocky -Real Party in Interest |
Six | 2:15 p.m. | PR160267 |
Matter of: I. Osborne-Gutschmidt Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR160267 |
Matter of: I. Osborne-Gutschmidt Osborne-Gutschmidt, Iris -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160267 |
Matter of: J. Daw Daw, Alfred Jr-Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170316 |
Matter of: J. Daw Daw, Jonathan David-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170316 |
Matter of: J. Daw Daw, Robin -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170316 |
Matter of: J. McDowell Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170312 |
Matter of: J. McDowell McDowell, John -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170312 |
Matter Of: M. Tyner Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR27656 |
Matter Of: M. Tyner Public Guardian -Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR27656 |
Matter Of: M. Tyner Tyner, Betty A-Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR27656 |
Matter Of: M. Tyner Tyner, Chester R-Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR27656 |
Matter Of: M. Tyner Tyner, Mary T.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR27656 |
Confidential | Six | 2:15 p.m. | PR170143 |
Matter of: R. Van Meter Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:16 p.m. | PR180109 |
Matter of: R. Van Meter Van Meter, Ronnie -Conservatee |
Six | 2:16 p.m. | PR180109 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR940046 PR190008 PR180275 PR160327 PR130047 PR120190 PR120135 PR030398 |
Co of Humboldt vs Jeffrey Carver Adkins, Sara E-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS120220 |
Co of Humboldt vs Jeffrey Carver Carver, Jeffrey D-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS120220 |
Co of Humboldt vs Jeffrey Carver County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS120220 |
Co of Humboldt vs Matthew Griffin County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS940797 |
Co of Humboldt vs Matthew Griffin Griffin, Matthew Joseph-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS940797 |
Co of Humboldt vs Matthew Griffin Levy, Katie Pearl-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS940797 |
Co. of Hum. vs. J. Miller Haselip, Deborah -De-Facto Parent |
Eight | 2:30 p.m. | FS070280 |
Co. of Hum. vs. J. Miller Haselip, Heather -Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS070280 |
Co. of Hum. vs. J. Miller Miller, Jeffery C.-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS070280 |
Co. of Hum. vs. J. Miller The County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS070280 |
K. Arnold vs. P. Keller Arnold, Krista -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL080302 |
K. Arnold vs. P. Keller County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL080302 |
K. Arnold vs. P. Keller Keller, Patrick John-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL080302 |