J U D G E D
Tuesday, Jan. 22, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Albuainain, Mohammad Abdulmajeed-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900170 |
Anglin, Matthew John-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704925 |
Baller, Tylor Eric-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900182 CR1804951 CR1804869 CR1803245 CR1803244 CR1802020 |
Barba, Anthony Javier-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900194 |
Bean, James Wesly-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801473 |
Bowman, Lydia Myriha Elvira-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900253 |
Clayton, Tracy -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900202 |
CuencaBonilla, Juvani -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900247 |
Daily, Johanna Paola-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900017 CR1803164 |
French, Daniel Arthur Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900168 |
Giles, Allison Kimberly-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900200 |
Graham, Tyler Elexis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803814 |
Hill, Daberion Quintell-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801293 |
Holloway, Thomas James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703411 CR1702028 CR1700987 |
Huerta, Nicolas Amado-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900197 |
Huff, James Guylen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900191 CR1804766 CR1800574 |
Hunsucker, Andrea Frances-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1506051 |
Keahon, Lillian -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900204 |
Kosma, Raymond -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1405159 |
Lee, Reginald John-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900196 CR1805867 |
Mathewson, Charles Paul-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900062 |
Morgan, Ian Durin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900171 CR1803815 CR1603130 |
Moss, Michael Glenn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1401607 CR1305060 |
Odle, Ryan Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805406 |
Oliver, Shayann Autumn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900192 CR1805604 |
Ortega, Lila Sophia-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900245 |
Pacheco, Daniel Sloan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600746 |
Phillips, Brandon Teal-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900052 CR1704431 |
Reif, Michelle Marnette-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1812539 |
Rodriguez, Marina Marissa-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802662 |
Ruther, Sean Casey-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900190 |
Sibley, Kellen James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701811 |
Soulis, Megan Carrie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900201 |
Suprun, Jason -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900203 |
Sylvia, April Star-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805607 CR1804851 |
Taylor, Crystal Dawn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800811 CR1700344B CR1604565 |
Watson, Kelsey Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804856 CR1801347 CR1504352 |
Dillon, Kristy Lou-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805574A |
Hodgin, Thomas Ashton-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804681 |
Janney, Ezra Nathaniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802889 CR1603865 CR1600867 CR1502674 |
Merrick, James Arthur II-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605621 CR1501802 |
Williamson, Haylee Lane-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805574B CR1804596B |
J. Brown vs. State of California Brown, Jeffrey William-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR140230 |
J. Brown vs. State of California Brown, Rebecca -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR140230 |
J. Brown vs. State of California Brown, Vera -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR140230 |
J. Brown vs. State of California Mateel Community Center -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140230 |
J. Brown vs. State of California Mateel Community Center -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140230 |
J. Brown vs. State of California State of California, Dept of Parks & Recreation-Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR140230 |
J. Brown vs. State of California State of California, Dept of Parks & Recreation-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140230 |
Battersby, Erick Allen-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1801086 CR1605449 CR1600291 |
Cardona, Marco Antonio-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804654 CR1702833 |
Chellew, Zachary Daniel-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804772 CR1802856 CR1802679 |
Fisher, Cory Jordan Sr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1703891 |
D. Spannaus vs. K. Soares Soares, Kevin -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL180837 |
D. Spannaus vs. K. Soares Spannaus, Devin -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL180837 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Escareno, Rodrigo -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Gonzalez, Anali -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140213 |
B. Eskra vs. S. Simera Eskra, Brandy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CV180902 |
B. Eskra vs. S. Simera Simera, Stephanie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CV180902 |
C. Jordan vs. R. Jordan Jordan, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
C. Jordan vs. R. Jordan Washington, Candace Kay-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
J. Crosswhite vs. S. Nieto County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL080530 |
J. Crosswhite vs. S. Nieto Crosswhite, Jesse -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL080530 |
J. Crosswhite vs. S. Nieto Nieto, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL080530 |
J. Gwartney vs. D. Bush Bush, David -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150122 |
J. Gwartney vs. D. Bush County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150122 |
J. Gwartney vs. D. Bush Gwartney, Jenney -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150122 |
J. Rapp vs. M. Rapp Rapp, Joshua N-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100069 |
J. Rapp vs. M. Rapp Rapp, Melissa -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100069 |
K. Guerrero vs. C. Sanchez City of Eureka -Real Party in Interest |
Six | 8:30 a.m. | FL070638 |
K. Guerrero vs. C. Sanchez Renner, Kristie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL070638 |
K. Guerrero vs. C. Sanchez Sanchez, Curran -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL070638 |
K. Guerrero vs. C. Sanchez Sanchez, Isabel -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL070638 |
Melissa Strain vs. Levi Strain Strain, Arthur W-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL130204 |
Melissa Strain vs. Levi Strain Strain, Levi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130204 |
Melissa Strain vs. Levi Strain Sutton, Melissa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130204 |
P. Kelly vs. D. Kelly-Baiza Kelley-Baiza, Desire -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180140 |
P. Kelly vs. D. Kelly-Baiza Kelley, Patrick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180140 |
R. Anderson vs. S. Anderson Anderson, Ryan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180542 |
R. Anderson vs. S. Anderson Anderson, Sara -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180542 |
R. Soberanis vs A. Soberanis County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170684 |
R. Soberanis vs A. Soberanis Soberanis, Adolfo -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170684 |
R. Soberanis vs A. Soberanis Soberanis, Renee -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170684 |
Scott Lukowski vs Kristen Lukowski County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150102 |
Scott Lukowski vs Kristen Lukowski Lukowski, Kristen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150102 |
Scott Lukowski vs Kristen Lukowski Lukowski, Scott -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150102 |
S. Simera vs. B. Eskra Eskra, Brandy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CV180955 |
S. Simera vs. B. Eskra Simera, Stephanie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CV180955 |
V. Hass vs. T. Hass Hass, Tim -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150219 |
V. Hass vs. T. Hass Hass, Vanessa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150219 |
Ramirez, Jose Antonio-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1801546 CR1800894 |
Stotts, Jodi Anne-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1704133C |
Thornton, Dynita May-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1605606 |
Ward, Jeremiah William-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805691 CR1804478 CR1704641B CR1602905 |
Leavens, Johnnie Karl-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900231 CR1704191A |
Miller, Clayton Lloyd-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805282 CR1804249 CR1605248 CR1602015 CR1601738 CR1600870 CR1505744 CR1504353 |
Pitts, Niamani I-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1603887 |
VerduzcoMunguia, Dilsia J-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1600499 |
K. Ross vs. Y. Simerson County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | CP130401 |
K. Ross vs. Y. Simerson Ross, Kevin M-Petitioner |
Six | 9 a.m. | CP130401 |
K. Ross vs. Y. Simerson Simerson, Yetzirah Dave-Respondent |
Six | 9 a.m. | CP130401 |
Matter of: J. Fosnaugh Fosnaugh, Christopher -Other Parent-Father |
Six | 9 a.m. | FL150320 |
Matter of: J. Fosnaugh Fosnaugh, Jeddidiah -Minor |
Six | 9 a.m. | FL150320 |
Matter of: J. Fosnaugh Williams, Trinity -Other Parent-Mother |
Six | 9 a.m. | FL150320 |
Bowen, Matthew Warren-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1900140 CR1804822 CR1504162 |
Danielson, George Lamont Sr-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1804910B CR1602902 |
Davis, Zachary Michael-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1900138 |
Garrett, Courtney Ann-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1804417 |
Getzendaner, Rachel Regina-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1900143 CR1800173 |
Hall, Kelly Lyn-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1605633 |
Hall, Kelly Lynn-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1805619 CR1803860 CR1800508 |
Johnson, Jimmy Lewis-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1900144 CR1805533 CR1804381 |
Markussen, Michael Lee-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1805465 CR1404679 |
Springer, Daniel Allen-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1900010 |
Alvarado, Taqurri Raquel-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1703784 CR1603244 CR1504136 |
Balke, Jason Edward-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900314 CR1900134 |
Bean, Stephen Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804104 |
Bear, Buddy Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803371 CR1803368 |
Gibson, Matthew Orrin-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1800662 CR1701032 CR1503469 |
Graham, Wayne Ralph-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1701176 |
Gray, Brett Ian-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900123 CR1801682 CR1801681 CR1702582 |
Huff, Joseph Scott-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1704276 |
Johnson, Donavyn Craig-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900066 |
Mata, David Alessandro-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805174 |
Milligan, William John-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801089 CR1705081 CR1704195 |
Mullin, Tanner Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1404034 |
Petty, Joshua Eldon-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900116 |
Phines, Eric Williams-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1704809 CR1703807 CR1701714 CR1500698 |
Quenell, Elizabeth Ann-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1704191B |
Reynoza, Isabel Martinez-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1604047 |
Robinson, Roy Frank-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805195 CR1804103 CR1801433B |
Rolston, Kelly Alicia Hughes-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1600596 |
Sherman, Courtney Elizabeth-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1705227 |
Spott, Seeley Lane Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801337 |
Stockley, Thomas Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803752 |
Swaney, Jonathan David-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900118 CR1800076 |
Sweeney, Ashlyn Marie-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1704265B |
Tillitt, Paula Renee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805111 CR1802923 CR1705319 |
Tupai, Cathylina Ulualo-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803806 |
Vazquez, Pedro Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900043 |
Wright, Damon Patrick Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805887 CR1801603 CR1704917 CR1703027 CR1700749 |
Hinson, William Lamar III-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1605709 |
Black, Michael Matthew-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803415 |
Black, Michael M-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802491 CR1802459 CR1702539 |
Clark, Sarah Elizabeth-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801948 CR1705342 |
Hill, Titus Gerell-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802888 CR1802692 CR1802581 |
Hill, Titus Gerrell-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802561 CR1704605 CR1704233 |
Yee, Lindzy Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805322 |
Anderson, Dane MarshallRannFon-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805253 |
Ballew, Larry Robert-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804108 |
BecerraAguilar, Jasmine Elizabeth-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801133 |
Carroll, Pamela Kim-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1502942 |
Clark, Stephanie Corrine-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803526 |
Douthitt, Timothy Scott-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702015 |
Graves, Luke David-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803702 |
Hamm, Eric Douglas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805036 |
Hass, Paul Joseph-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801571 |
Hope, Brian Christopher-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804947 CR1503635 |
Logan, Shawn Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804996 |
Lopez, Claudia Rovira-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805845 |
Massey, Sheriden Taylor-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804320 CR1801884 CR1704913 |
Nave, Terry William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803659 |
Oconnell, Christopher Robert-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805794 |
Sanders, Natasha Leeann-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801105 |
Sand, William Beaulard-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704295 |
Thao, Joshua -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804775 |
Trout, Skylar May-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701775 CR1605842 |
Trout, Skyler Max-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704351 CR1700006 |
Turkovich, John Mark II-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804288 CR1803090 CR1800130 |
Uzcategui, Charlotte M-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1500965 |
Yee, Lindzy Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803377 CR1602429 CR1505517 |
Hoffman, Joshua Adelynia-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1604853 |
Hoffman, Lester William-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1805374 CR1803833 CR1704622 |
Johnson, Larry Rae-Defendant | One | 10:15 a.m. | 9795S |
Still, James Glenwood Jr-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1505246 |
Strange, Joshua Seth-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1804227 |
Tardy, Reed Raymond-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1703607 |
Fieseler, Alan Murray-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703371 |
Kelly, Justin Alan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800113 |
Beyer, Jacob Paul-Defendant | One | 10:30 a.m. | CR1805745 |
Brooks, Christopher James-Defendant | One | 10:30 a.m. | CR1804845 |
Moore, Daniella Patrica-Defendant | Four | 11:30 a.m. | CR1801480 CR1800518 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson III Carlson, Daisy M.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:29 p.m. | FS040656 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson III Carlson, Thomas W III-Respondent |
Eight | 1:29 p.m. | FS040656 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson III County of Del Norte -Petitioner |
Eight | 1:29 p.m. | FS040656 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson III County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:29 p.m. | FS040656 |
Amanda Mitzel vs Phillip Casper Casper, Phillip Richard-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180267 |
Amanda Mitzel vs Phillip Casper County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS180267 |
Amanda Mitzel vs Phillip Casper Mitzel, Amanda Jean-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180267 |
B. Lakios vs. K. Martens County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180418 |
B. Lakios vs. K. Martens Lakios, Brian -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180418 |
B. Lakios vs. K. Martens Martens, Katrina -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180418 |
Brittany Niewinski vs Chance Wood County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS110139 |
Brittany Niewinski vs Chance Wood Niewinski, Brittany -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS110139 |
Brittany Niewinski vs Chance Wood Wood, Chance -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS110139 |
Co of Humboldt vs Brian Yeater County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS010125 |
Co of Humboldt vs Brian Yeater Isaacs, Renee R-Guardian Ad Litem |
Eight | 1:30 p.m. | FS010125 |
Co of Humboldt vs Brian Yeater Moody, Jessica R-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS010125 |
Co of Humboldt vs Brian Yeater Yeater, Brian C-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS010125 |
Co of Humboldt vs Dave Bott Bott, David F-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS000281 |
Co of Humboldt vs Dave Bott County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS000281 |
Co of Humboldt vs Dave Bott Spencer, Michelle K.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS000281 |
Co of Humboldt vs David F. Bott Bott, David Fredrick-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS981006 |
Co of Humboldt vs David F. Bott County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS981006 |
Co of Humboldt vs David F. Bott Fulton, Donna -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS981006 |
Co of Humboldt vs David F. Bott Hider, Debra L-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS981006 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon Crook, Jennifer A-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon Harmon, Eric Douglas-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs James Wagner County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS040386 |
Co of Humboldt vs James Wagner Green, Bonnie M.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS040386 |
Co of Humboldt vs James Wagner Wagner, James O.-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS040386 |
Co of Humboldt vs Jeremiah Johnson Cantrell, Raylene M.-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS030030 |
Co of Humboldt vs Jeremiah Johnson County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS030030 |
Co of Humboldt vs Jeremiah Johnson Johnson, Jeremiah H-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS030030 |
Co of Humboldt vs. Roy Smith Jr Boone, Christina M-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS931553 |
Co of Humboldt vs. Roy Smith Jr County of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS931553 |
Co of Humboldt vs. Roy Smith Jr Smith, Roy P Jr-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS931553 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson Harris, Taylor D-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs Spencer Wilson Wilson, Spencer R-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130461 |
Co of Humboldt vs William Nicholson Carroll, Sarah M.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS040861 |
Co of Humboldt vs William Nicholson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS040861 |
Co of Humboldt vs William Nicholson Dahlbacka, Elizabeth A.-De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS040861 |
Co of Humboldt vs William Nicholson Nicholson, William L-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS040861 |
Co. Of Hum. vs. G. Montgomery Blake, Cheriku A.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS040378 |
Co. Of Hum. vs. G. Montgomery County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS040378 |
Co. Of Hum. vs. G. Montgomery Montgomery, Gabriel D-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS040378 |
Co. of Hum. vs. S. Robinson Faherty, Justine B-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS961717 |
Co. of Hum. vs. S. Robinson Humboldt, County Of-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS961717 |
Co. of Hum. vs. S. Robinson Robinson, Stuart Leith-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS961717 |
Co of Mendocino vs Pamela Murphy County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS130231 |
Co of Mendocino vs Pamela Murphy County of Mendocino -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130231 |
Co of Mendocino vs Pamela Murphy Murphy, James -Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS130231 |
Co of Mendocino vs Pamela Murphy Murphy, Jessica -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130231 |
Co of Mendocino vs Pamela Murphy Murphy, Pamela -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130231 |
D. Parks vs. C. Parks County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL980230 |
D. Parks vs. C. Parks Klein, Dana L.-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL980230 |
D. Parks vs. C. Parks Parks, Curtis A.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL980230 |
Janesha Barrier vs Byron Smith Barrier, Janesha -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS170119 |
Janesha Barrier vs Byron Smith County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS170119 |
Janesha Barrier vs Byron Smith Smith, Byron A-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS170119 |
K. Olsen vs. P. Olsen County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140358 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Kregen -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140358 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Pamela -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140358 |
Layla Micheli vs Shaun Stell County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS120204 |
Layla Micheli vs Shaun Stell Micheli, Layla O-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS120204 |
Layla Micheli vs Shaun Stell Stell, Shaun M-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS120204 |
Nathaniel Shuflin vs Rebecca Shuflin County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS110141 |
Nathaniel Shuflin vs Rebecca Shuflin Shuflin, Nathaniel -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS110141 |
Nathaniel Shuflin vs Rebecca Shuflin Shuflin, Rebecca -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS110141 |
Randi Johnson vs Shane Marshall County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS140330 |
Randi Johnson vs Shane Marshall Johnson, Randi J-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS140330 |
Randi Johnson vs Shane Marshall Marshall, Shane W-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS140330 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. Anderson, Melissa -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. Lyman, John A Jr-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. State of Arizona -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS090249 |
C. Crook vs. D. Gunderson Crook, Carrie -Guardian Ad Litem |
Four | 1:30 p.m. | DR180440 |
C. Crook vs. D. Gunderson Crook, Carter -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180440 |
C. Crook vs. D. Gunderson Gunderson, David -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180440 |
C. Crook vs. D. Gunderson Higgins, Lee-Anne -Guardian Ad Litem |
Four | 1:30 p.m. | DR180440 |
E. Bryant vs. R. Petroleum Bryant, Ellen Louise-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180033 |
E. Bryant vs. R. Petroleum Renner Petroleum -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180033 |
F. Thompson vs. J. Culver All heirs, beneficiaries and, B. Thompson -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180455 |
F. Thompson vs. J. Culver Culver, Jerry -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180455 |
F. Thompson vs. J. Culver Culver, Patricia -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180455 |
F. Thompson vs. J. Culver Feland, David P.-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180455 |
F. Thompson vs. J. Culver Thompson, Frank H.-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180455 |
K. Rikke vs. State of California California Department of Transportation-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180263 |
K. Rikke vs. State of California City of Arcata -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180263 |
K. Rikke vs. State of California County of Humboldt -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180263 |
K. Rikke vs. State of California Kaup, Terry J-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180263 |
K. Rikke vs. State of California Rikke, Kristie -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180263 |
K. Rikke vs. State of California State of California -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180263 |
People of the State of CA vs. $9,571.00 US Currency $9,571.00 US Currency -Respondent |
One | 1:30 p.m. | CV180499 |
People of the State of CA vs. $9,571.00 US Currency District Attorney -Petitioner |
One | 1:30 p.m. | CV180499 |
People of the State of CA vs. $9,571.00 US Currency Paulsin, William -Claimant |
One | 1:30 p.m. | CV180499 |
Allen, Rasenoch Salem-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803165A |
Amador, Michael Enrique-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1900094 |
Arnold, Scott Christopher-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1702308 |
Breshears, Daniel Lee-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1805099 |
Brown, Laron James-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803165B |
Campbell, Racheal Michelle-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804784A |
Cruz, Kenneth Adam-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1805191 CR1803847 CR1802185 CR1702120 CR1700051 |
Daniels, Jack Kyle-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804704A CR1804544 CR1804533 CR1804514 CR1802908 CR1802508 CR1801910 |
Garfield, John Wesley-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803110 CR1802938 CR1703958 CR1403093 |
Jones, Anthony Robert-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804784B |
Knickerbocker, Michael Levant-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1801746 |
Lovely, Jackson Charles-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803165C |
Maple, Bridgette Marie-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1802989 CR1801887 |
Martin, Stormee Rose Godine-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1802151 |
Martin, Stormee RoseGodinez-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803784 CR1802219 CR1703618 |
Miller, Stetson Cole-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1900161 CR1805292 |
Mobley, Frank Duane-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803402 CR1703804 |
Mobley, Franklin Duane-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1900078 |
Paulsin, Matthew Alan-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803094A |
Paulsin, Warren Michael-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803094B |
Paulsin, William Bert-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803094C |
Pond, Megan -Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1800654 |
Ramsey, Jimmie Davis II-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1900158 CR1805029 CR1804350 CR1804207 CR1800848 |
Rogers, Michael Victoria-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803027 CR1703926 |
Roper, Dahndray Bacri-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803165D |
Sanders, Nathan Rosteed-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804704B CR1704158 |
Short, Robert Chris-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1505755 |
Davis, Joshua Dean-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1703988 |
Dufay, Heather Lynn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1803931 |
Gros, Virginia Lynn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802741A |
Ownbey, Kristie Ann-Defendant | Two | 1:31 p.m. | CR1605430 CR1604999 |
A. Hartin vs. A. Lucchesi Hartin, Arlo Stefanoff-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV181067 |
A. Hartin vs. A. Lucchesi Lucchesi, Antony Paul-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV181067 |
A. Lucchesi vs. A. Stefanoff Lucchesi, Anthony Paul-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180891 |
A. Lucchesi vs. A. Stefanoff Stefanoff, Arlo -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180891 |
A. Lucchesi vs. J. Stefanoff Lucchesi, Anthony Paul-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180890 |
A. Lucchesi vs. J. Stefanoff Stefanoff, Jeffry -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180890 |
Gaiser, Marcus Ray-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1900277 CR1804740 |
Maisenbach, Paul Henry Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1900250 |
Tsarnas, Jeffry Lee-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1900173 |
Wilson, Michael Gene-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1802411 CR1505190 |
Co of Humboldt vs Alejandro Alonso Alonso Luna, Alejandro J.-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS060804 |
Co of Humboldt vs Alejandro Alonso County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS060804 |
Co of Humboldt vs Alejandro Alonso Rodriguez, Maria -Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS060804 |
Kimberly Howard vs Kyle Cox County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL150389 |
Kimberly Howard vs Kyle Cox Cox, Kyle -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL150389 |
Kimberly Howard vs Kyle Cox Howard, Kimberly -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL150389 |
P. Flippen vs. J. Jimenez County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL180410 |
P. Flippen vs. J. Jimenez Flippen, Patricia -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL180410 |
P. Flippen vs. J. Jimenez Jimenez, Jose -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL180410 |
Randi Johnson vs Shane Marshall County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS140330 |
Randi Johnson vs Shane Marshall Johnson, Randi J-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS140330 |
Randi Johnson vs Shane Marshall Marshall, Shane W-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS140330 |
Beebe, Byron Jay III-Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1805570A |
Schumacher, Tamerra Nancy-Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1805564 |
Armstrong, Kenton Davis-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801981 |
Barnes, Eric -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805010A |
Blackwell, Brenna -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805009A |
Blackwell, Darin Brody-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805009B |
Cobb, Peggy Lynn-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1800448A |
Fuller, Carrie Marie-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1804742 |
Haley, Brandon Ray-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801982A |
Hall, William Joseph-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1802267B |
Holland, Antoinette Suzanne-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801795A |
JohnsonSanchez, Melissa Renee-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801799 |
Jordan, Ryan Wade-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801795B |
Landry, Lenoxx David Roy-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805566A |
McGinnis, Joseph James-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801796A |
Nixon, Nicole Charmaine-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801796B |
Oviatt, Carolyn -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805851 |
Rose, Carmen Selina-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1803556A |
Rose, Scott Christopher-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1803556B |
Snyder, Eva -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805010B |
Walker, Ronald Eugene-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1800448B |
Washington, Shinese Shanell-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805566B |
Wilson, Krystle Lee-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805570B |
K. Gregg vs. R. Gomez Jr. A Fertile World, LLC -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR160012 |
K. Gregg vs. R. Gomez Jr. Gomez, Rogelio Jr-Defendant |
Four | 4 p.m. | DR160012 |
K. Gregg vs. R. Gomez Jr. Gregg, Kenneth -Plaintiff |
Four | 4 p.m. | DR160012 |
K. Gregg vs. R. Gomez Jr. Humboldt Nutrients, LLC -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR160012 |