J U D G E D
Thursday, July 18, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alvarez, Marco Antonio-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902913 CR1901663 |
Alvarez, Robert Brandon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903039 CR1704774 |
Button, Patrick Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903040 CR1902117 CR1901805 |
Casanova, Nicole -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902878 |
Dollison, John Daniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903124 |
Eberhard, Ryan Dean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902566 |
Evenson, Wallace Raymond Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902927 |
Feack, George Clifford-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903163 CR1903162 |
Flowers, Andrew Edward-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903027 |
Gambrell, Steven IsaiahNathaniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901870 CR1805838 CR1803715 |
Gates, Joseph Bjorklund-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902925 CR1901742 |
Gerace, Thomas Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605353 CR1602430 |
Gonzales, Alicia Josephine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902929B CR1804162 CR1705160 CR1402898 |
Haley, Monica Donnette-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903026 CR1803515 |
Haselip, Michael Seth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902249 CR1902088 |
Hess, Cassidy Elone-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902923 CR1705317 |
Hinch, Casto Steven-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903036 |
JimenezJuarez, Bonifacio -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903024 |
Kennedy, Abraham Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902384 CR1902309 CR1900646 CR1803987 CR1503484 |
Lang, Reed Patrick-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902875 CR1800944 |
Laurencis, Keith John-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903023 |
Llatas, Fernando Bellota-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903076 |
Madonia, Shalico Mae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902161 CR1801255 |
Maguire, Torri Diana-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804627 CR1704221 |
Masterson, Jake Preston-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903043 |
Meinhart, Jason Aaron-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902894 |
Morgan, Mariah Danielle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900628 CR1803387 |
Morris, Tahni Jeanne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803328 |
Pearl, Timothy Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903031 |
Rider, Michael Carlisle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902879 |
Royal, Mark Andrew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903020 |
Schlapkohl, Courtney Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902931 CR1900658 |
Spencer, Troy Robert-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903125 |
Spott, Seeley Lane III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702503 |
Stoebe, Brooke Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903230 |
Stowe, Vanessa Gean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805218 CR1601860B |
Thomason, Terry Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903025 |
Uber, Tasha Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902924 |
Warren, Elsie Elizabeth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903022 |
Wilder, Stanley Martin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903081 |
Wright, Thomas Edward-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1305105 |
Baldenegro, Jason Phillip-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902647 CR1902625 CR1604154 |
Daniels, Brian Jacob-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900333 CR1805572 |
Flores, Madelyn Patricia-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1803078 |
Holweg, Brandi Jo-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801545 |
Johnson, Cameron Jared-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801354 CR1704026 CR1701094 |
Johnson, Jared Ross-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902407 CR1902381 CR1902378 CR1805364 CR1805192 CR1804715 CR1800115 |
Schruefer, Ron Anthony Wiliam-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805657 |
Scudder, Zackary Theodore-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804893 |
Mattila, Martin Richard-Defendant | Seven | 8:30 a.m. | CR1704427 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno Escareno, Alvaro -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno Escareno, Marie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno Ramos, Candelaria -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
B. Griffin vs. J. Griffin Griffin, Bryan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190200 |
B. Griffin vs. J. Griffin Griffin, Jenna -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190200 |
C. Wilson vs. B. Wilson Wilson, Bonnie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180521 |
C. Wilson vs. B. Wilson Wilson, Chandler -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180521 |
J. Burger vs. M. Burger Burger, Joseph T-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160299 |
J. Burger vs. M. Burger Burger, Melissa A-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160299 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Avelar, Carson -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Avelar, Cody -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Avelar, Kris -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Avelar, Kristopher -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
K. Avelar vs. T. Lunsford Lunsford, Tosha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160259 |
R. Dickey vs. V. Dickey County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lucas -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lura -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Rolland -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Stan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Theresia -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Valisha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
Keeler, Carl Krystopher-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1902267 CR1901189 |
Maldonadosalinas, Isis Ali-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1800898C |
Neal, Erik F-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803657 CR1803426 CR1802657 CR1801301 |
Neal, Erik Francis-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805276 CR1801184 CR1800893 |
Bichard, Michael J V D-Defendant | One | 8:31 a.m. | CR1800232 |
Bocchetta, Douglas A-Defendant | One | 8:31 a.m. | CR1600683A |
Bullock, Edward Jerome Jr-Defendant | One | 8:31 a.m. | CR1902929A CR1900880 CR1600951 CR1404140 |
Carroll, Rebecca Ann-Defendant | One | 8:31 a.m. | CR1800516 |
Craig, Dustin Dartanuan-Defendant | One | 8:31 a.m. | CR1804927A CR1804185 CR1803790 CR1704495 CR1702447 CR1601422 |
Crumbley, Justin Derrick-Defendant | One | 8:31 a.m. | CR1605102 |
P. Profant vs. Option One Bank of America -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Fetzer, Wendy Anne-Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Fetzer, Wendy Anne (doe 1)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Hardcastle, Kelli (doe 7)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Leonard, Jane -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One O Mara, Courtney -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Option One -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Partners Mortgage -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Peterson, Steve -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Prime Pacific -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Alexandra -Cross Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Alexandra -Plaintiff |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, John -Cross Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, John -Plaintiff |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Peter -Cross Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Peter -Plaintiff |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Marie Jeanne-Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Marie Jeanne (doe 11)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Marie Jeanne (doe 4)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Neil Sylvan (doe 6)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Ray -Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Ray (doe 10)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Ray (doe 3)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Ray and Marie Jeanne Raphael Living Trust 2006 (doe 5)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Ray and Marie Raphael Living Trust 2006 (doe 10)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Realty World-Selzer Home Loans (doe 12)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Sawyer Lionel & Collins -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Selzer, Richard P (doe 2)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Trustees of the Raphael 2006 Living Trust-Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Villaire, Carole K (doe 8)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Villaire, Carol K-Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
Arbaugh, Joshua Abram-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902360 |
Arnold, James Kenneth Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1401968 |
Baszler, Brenton Dean-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1604657 CR1604222 |
Bilandzija, Brandon Patrick-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901988 |
Bovencamp, Ernest William-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900312 |
Cunnan, Hope Lila-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805662 |
Eldridge, Isabella Christine-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900413 |
Etter, Julian -Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900164A |
Ferrand, Alexander Gervais-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901286 |
Filyau, Joseph Bruce-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803857B |
Foster, Lennot Natris-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1602916 |
Gabriel, Jacob Webber-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1705314 |
Gadsen, Sean Anthony-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1602177 |
Gildesgaard, Neil Jon-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1704949 |
Goodwin, Rocky William-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901250 |
Hass, Paul Joseph-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903308 CR1801571 |
Henderson, Tommy Joe Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804920 |
Holstein, Daniel Adam-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803622 |
Jacobs, Jake Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | TR1904463 CR1902174 CR1804576 CR1803180 |
Keyes, Mathew Mark-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1703375 |
Kowtko, Shauna Ray-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901697 |
Madonia, Ashley Deonna-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901434 |
Mata, David Alessandro-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900885 |
Matney, Jesse Paul-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901195B |
Phillips, Dawson Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805136 |
Rasella, Christopher Daniel-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902271 CR1801694 CR1702382 |
Richardson, Kayla Rene-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803293C |
Simpson, Robbie William-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903185 CR1804287 CR1803848C CR1801238 CR1800030 CR1404885 CR1402952 |
Widmier, Kyall Elijah-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900185 |
Wilson, Kathryn Jane-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901569 |
Campbell, Racheal Michelle-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902722A CR1901283 CR1804784A |
Davis, Zachary Michael-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902321 |
Fontaine, Steven Scott-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902873 CR1900902 |
Jones, Anthony Robert-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902722B CR1901010 CR1900828 CR1804784B CR1702566 CR1702426 |
Leavitt, Tammy Lynn-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900297 CR1804685 CR1705158A CR1703141 |
Leen, Daisy Mae Opal-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805153 CR1803175 CR1705203 CR1403653 |
Ryan, Michael Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901216 |
Vandiepen, Katherine Engeline-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902872 |
Warren, Jerry Kert-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1903172 |
Wolvert, Kimber Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805634 |
Wolvert, Kimber Lee-Defendant | Two | 9:16 a.m. | CR1802626 |
Arango, Ariel Christoffer-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900187 |
Cameron, Sarah Jane-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600543 |
Charbonneau, Tiffany Leann-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901485 |
Fossett, Kaya Layton Phelps-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901043 |
Gribi, Robert Bruce-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805137 |
Kennedy, Abraham Michael-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902384 CR1902309 CR1900646 CR1803987 CR1503484 |
Miller, Shannon Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901917 CR1702960 |
Paulovich, Gerald Scott-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902456 CR1902005 |
Perry, Thomas Allen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901282 |
Redd, Michael Shannon-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901403 |
Robert, Stephen James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804628 |
Sand, Christina Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805288 |
Storms, Jeanine Nicole-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901945 |
Teske, Larry James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804150 |
Vainer, Emanuel Victor-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900866 |
Ambruster, Vicente -Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903029 CR1902957 |
Ayon, Jose Ochoa-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1805005A |
Fitzgerald, Johnny Joseph-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1805602 CR1604282 |
Gallego, Jose Carlos Sanchez-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1805005B |
Garcia, Gilberto Castello-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1805005C |
Lamebear, William Thomas-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903321B CR1805484 |
Lovergine, Troy -Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1800844 CR1503055 CR1502921 CR1502091 |
Rice, Dexter Ranger Ebrahim-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1405373B |
Rodgers, Brian Samuel-Defendant | One | 10:15 a.m. | 90CR0166S |
Bowman, Lydia Myriha Elvira-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900253 |
Bradley, Damion Elijah-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900943 |
Byrum, Justin John-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1700013 |
Conness, Richard Andrew-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1901473 |
Gess, Richard Lee-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800194 |
Ginther, Frederick A-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800233 |
Graves, Luke David-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803702 |
Hilton, Michael Lee-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900061 |
Laipple, John Christopher-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1902529 |
Makaya, Francois Herve-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803437 |
McClary, Aubrey Danielle-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900373 |
Mckee, Robert Calvin-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804316 |
Morias, Megan Lin-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805396 |
Page, Matthew Everett-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900112 |
TornettaKline, Kiah Rose-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805343 |
Watson, Jarrod Joseph-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1903219 CR1803218 |
Cortez, Froilan -Defendant | Two | 1:28 p.m. | CR1903367 |
Co of Humboldt vs Christopher Asbury Asbury, Christopher R.-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS010246 |
Co of Humboldt vs Christopher Asbury County of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS010246 |
Co of Humboldt vs Christopher Asbury Peeples, Lisa L.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS010246 |
Co of Humboldt vs Jeremiah England County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS160227 |
Co of Humboldt vs Jeremiah England England, Jeremiah William-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS160227 |
Co of Humboldt vs Jeremiah England Smith, Ginnifer Lee-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS160227 |
Co of Humboldt vs Scott Hagler County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190055 |
Co of Humboldt vs Scott Hagler Hagler, Scott William-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190055 |
Co of Humboldt vs Scott Hagler Oneil, Gaia Bliss-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS190055 |
Co of Humboldt vs Simon Cruz Adkins, April Ann-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co of Humboldt vs Simon Cruz County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co of Humboldt vs Simon Cruz Cruz, Simon Rios-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co of Humboldt vs Simon Cruz Wright, Guadalupe -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701359 |
County of Humboldt vs Crystal Johnson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS100385 |
County of Humboldt vs Crystal Johnson Johnson, Crystal N-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS100385 |
County of Humboldt vs Crystal Johnson Lloyd, Danny Robert-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS100385 |
County of Humboldt vs Crystal Johnson Lloyd, Theresa -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS100385 |
D. Painter vs. A. Clark Clark, Audra -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160787 |
D. Painter vs. A. Clark County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160787 |
D. Painter vs. A. Clark Painter, Dustin Ryan-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160787 |
G. Thomas vs. G. Thomas County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL190047 |
G. Thomas vs. G. Thomas Thomas, Ginnifer -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL190047 |
G. Thomas vs. G. Thomas Thomas, Gregory -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL190047 |
K. Allen vs. G. Allen Allen, Gregg -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150493 |
K. Allen vs. G. Allen Allen, Kristina -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150493 |
K. Allen vs. G. Allen County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL150493 |
S. Wilma vs. G. Wilma County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL010383 |
S. Wilma vs. G. Wilma Harrow, Stephanie A-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL010383 |
S. Wilma vs. G. Wilma Wilma, Greg J.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL010383 |
T. Mosher vs. D. Mosher County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL090275 |
T. Mosher vs. D. Mosher Dickson, Tessa -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL090275 |
T. Mosher vs. D. Mosher Mosher, Dustin -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL090275 |
Moyer, Daniel Lee-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1906547 |
Anderson, Jonathan Joseph-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1703667 |
Getzendaner, Rachel Regina-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1900143 CR1800173 CR1800102 |
Hover, Paul Lee-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1900026 CR1805243 CR1502084 |
Hrabe, Jerry Dean-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903201 |
Hunsucker, Andrea Frances-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1900890 CR1805107 CR1506051 |
Johnson, Jesse Eugene-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1801262 |
Kesner, Brian Robert-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1703605 |
Lloyd, Charles Richard-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1902148 |
Lynch, Brent Clayton-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1902373 CR1406076 CR1405607 |
Marcks, Jonathan Eisenhard-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903237 |
Palacios, Julio Tulmau-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804538 |
Pimentel, Nathan Cruz-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1801213B |
Roberts, Randall Gene-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903220 |
Skillings, Ronald Alfons II-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1301853 |
Starritt, Wesley Lee-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1802674 CR1800532 CR1704043 CR1701283B |
Strange, Joshua Seth-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804227 |
Yates, Michela Raeann Rose-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902763B |
Adams, Ian Michael-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903119 |
Casarez, Elijah Rashaun-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902944A |
Fuller, Ryan Jaredmichael-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902763A |
Fuller, Ryan JaredMichael-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901762 CR1804611 |
Garner, Joseph William-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1701484A |
Hodges, Demila Anne-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903227 |
Lacount, Melissa Ann-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1704777 CR1602071A CR1404130 |
Lacount, Nathan Michael-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902911 CR1901534 CR1805459 CR1804724 CR1800116 CR1703402 CR1701173 CR1700366 CR1602664 CR1602071B CR1600513 |
Menniweathers, Erynn Rochelle Renee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903233 |
Pfohl, Kurt Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903038 CR1902178 |
Robinson, Jack Oscar Edgar-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903229 CR1804474 |
Hardaman, Shanel Shonte-Defendant | Two | 1:31 p.m. | CR1903175B CR1902450 |
Reed, Sonja Lee-Defendant | Two | 1:31 p.m. | CR1903228 CR1802513 |
Voight, Charles Nelson-Defendant | Two | 1:31 p.m. | CR1902764 CR1901345 |
Matter Of: C. French Carlson, Anthony B-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR100083 |
Matter Of: C. French French, Carol -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR100083 |
Matter of: Cook Family LivingTrust Cook, Terrance -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170010 |
Matter of: Cook Family LivingTrust Cook, Thomas -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR170010 |
Matter of: Cook Family LivingTrust Cook, Tianne -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR170010 |
Matter of: Cook Family LivingTrust Cook, Timothy -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170010 |
Matter of: J. Batchelor Batchelor, Joyce M.-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Batchelor/Parkinson Partnership -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Bramlett, Aaron -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Court Call, LLC -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Kollmeyer, Kimberly -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Meadows, Michael -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Parkinson, Douglas -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Batchelor Parkinson, Gabrielle -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR120151 |
Matter of: J. Chaney Revocable Trust of 2010 Chaney, Jesse Gerald-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190144 |
Matter of: J. Chaney Revocable Trust of 2010 Rowland, Carla -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190144 |
Matter of: J. Doviak Doviak, Donald -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170251 |
Matter of: J. Doviak Doviak, James M-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170251 |
Matter of: J. Doviak J & L Collection Services, Inc -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170251 |
Matter of: J. Doviak Med-Trans -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170251 |
Matter of: J. Richards City Ambulance of Eureka -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180185 |
Matter of: J. Richards Richards, Janet Gay-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180185 |
Matter of: J. Richards Sanchez, Philip -Objector |
Six | 2 p.m. | PR180185 |
Matter of: J. Richards Smith, Shayna -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180185 |
Matter of: M. Jenkins Abrahamsen, Thomas -Executor |
Six | 2 p.m. | PR180140 |
Matter of: M. Jenkins Jenkins, Marilyn Gail-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180140 |
Matter Of: M. Nelson Nelson, James Austin-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR080258 |
Matter Of: M. Nelson Nelson, Mary A-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR080258 |
Matter Of: M. Nelson Spaulding, Crystal -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR080258 |
Matter of: R. McConnell, III McConnell, Robert Brian Jr-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190105 |
Matter of: R. McConnell, III McConnell, Robert Isha-Kom III-Minor |
Six | 2 p.m. | PR190105 |
Matter of: S. Little Little, Michael B-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190136 |
Matter of: S. Little Little, Steven R-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190136 |
Matter of: T. Johnson Johnson, Tonette Louise-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190115 |
Matter of: T. Johnson Mitchell, Kathy L-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190115 |
Matter of: T. Matson Josh Mitchell Construction -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Matter of: T. Matson Matson, Terri Alice-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Matter of: T. Matson Morrison, Morrison & Cooper -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Matter of: T. Matson Paye, Mark C-Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Matter of: T. Matson Quinton, Melissa -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Aiton, Todd Aaron-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1903366 |
McConnell, Marshall David Paxton-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1903292B |
Pollard, Daniel Michael-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1903361 |
Matter of: A. Moon Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190165 |
Matter of: A. Moon Moon, Arthur -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190165 |
Matter of C. Marcelli Cartwright, Margret -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Crain, Clarance -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Lovejoy, Blossom -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Marcelli, Angelo -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Marcelli, Brandon -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Marcelli, Chase Atillio-Minor |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Marcelli, Ronald -Father |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Rogina, Kara -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Waxler, Bryan -Guardian |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Waxler, Johnathon -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Waxler, Lisa -Guardian |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of C. Marcelli Waxler, Matthew -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR150286 |
Matter of: D. Baughman Baughman, Don -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190141 |
Matter of: D. Baughman Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190141 |
Matter of: D. Deer Deer, Deborah -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160084 |
Matter of: D. Deer Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR160084 |
Matter of: J. McDowell Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170312 |
Matter of: J. McDowell McDowell, John -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170312 |
Matter of J. Miller Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190139 |
Matter of J. Miller Miller, James -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190139 |
Matter Of: J. Sexton Bainbridge, Marilyn -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR100303 |
Matter Of: J. Sexton Sexton, John Lawrence-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR100303 |
Matter of: J. Small Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR160124 |
Matter of: J. Small Small, Jason -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160124 |
Matter of: J. Xiong Moua, Ker -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Vang, Pagai -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Xiong, Jayden Yeejsuab-Minor |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Xiong, Nao Pao-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Xiong, Vang -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Xiong, Yeng -Father |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Yang, Bong -Mother |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Yang, Bong -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: J. Xiong Yang, Boua Neng-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 2:15 p.m. | PR190116 |
Matter of: K. Harper Harper, Kenneth A.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR130045 |
Matter of: K. Harper Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR130045 |
Matter of: L. Barff Barff, Leticia L-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190164 |
Matter of: L. Barff Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190164 |
Matter of: L. Laughlin Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190145 |
Matter of: L. Laughlin Laughlin, Leslie Paul-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190145 |
Matter of: M. Baughman Baughman, Michele -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190142 |
Matter of: M. Baughman Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190142 |
Matter Of: M. Budhoo Budhoo, Marcus -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR060129 |
Matter Of: M. Budhoo Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR060129 |
Matter Of: M. Morrison Morrison, Margie L-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR110269 |
Matter Of: M. Morrison Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR110269 |
Matter of: M. Taylor Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR160120 |
Matter of: M. Taylor Taylor, Marjorie -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160120 |
Matter of: N. Cendejas Cendejas, Debra -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170173 |
Matter of: N. Cendejas Cendejas, Noah -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170173 |
Matter of: P. Frasier Frasier, Patrick -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160179 |
Matter of: P. Frasier Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR160179 |
Matter of: P. McWhorter McWhorter, Kathryn A-Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190143 |
Matter of: P. McWhorter McWhorter, Patrick -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190143 |
Matter of: S. Miller Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190140 |
Matter of: S. Miller Miller, Shirley -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190140 |
Matter of: S. Morrison Hassenfritz, Jolene -Petitioner |
Six | 2:16 p.m. | PR190073 |
Matter of: S. Morrison Morrison, Silas Frank-Conservatee |
Six | 2:16 p.m. | PR190073 |
Confidential | Six | 2:16 p.m. | PR110278 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR190121 PR180124 PR170116 PR120033 PR070046 |
Layla Micheli vs Shaun Stell County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS120204 |
Layla Micheli vs Shaun Stell Micheli, Layla O-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS120204 |
Layla Micheli vs Shaun Stell Stell, Shaun M-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS120204 |
M. Black vs. D. Rosser Black, Michael Matthew-Plaintiff |
Four | 4 p.m. | DR190065 |
M. Black vs. D. Rosser Rosser, Diane -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR190065 |
M. Black vs. D. Rosser Rosser, Joel -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR190065 |